placeholder
"

George Orwell Kitapları

" araması için 2005 sonuç listeleniyor
Liman Kitaplar Hayvan Çiftliği
Liman KitaplarHayvan Çiftliği
29,90 TL
Sepete Git

George Orwell Kitapları ile Düşündüren Hikayeler

İngiliz yazar George Orwell ya da gerçek adıyla Eric Arthur Blair birçok farklı eseriyle bilinen yazarlar arasındadır. George Orwell eserlerindeki amacı farkındalık yaratmak olan George Orwell tüm kitapları distopik kurgu türündedir. Bu eserler, genellikle yazarın kendi hayatından da izler taşımakta ve sosyal eşitsizliği konu almaktadır. Günümüzdeki en popüler eserler arasında yer alan birçok kitabı yazan George Orwell serisi, hayatı boyunca çeşitli işlerde çalışmış ve bazı zorluklarla karşı karşıya kalmıştır.

Distopya Kavramıyla Tanıştıran Eserlere Sahip Yazar: George Orwell Kitapları

Distopya Kavramıyla Tanıştıran Eserlere Sahip Yazar: George Orwell Kitapları

İlk eserlerinde bu sorunları yansıtan Orwell, kitaplarında da distopya, eleştiri gibi konuları sık sık kullanmaktadır. George Orwell Distopya kavramı ise, anti-ütopya olarak yani yeni bir dünya sisteminin bulunduğu ve o sistemde korkunun, sorunların ön planda olduğu bir kavram olarak bilinir. Birçok farklı okuyucuya hitap eden eserleri ile popülerliğini koruyan George Orwell set kitapları ile siz de distopik kurgu türünü keşfedebilirsiniz. Ek olarak George Orwell kitapları hem tekli olarak alınabilmekte hem de George Orwell kitap seti halinde satın alınabilmektedir, ancak boyut konusunda farklılık göstereceği için açıklamalarına bakarak istediğiniz boyutu tercih edebilirsiniz. Son olarak farklı yayınevlerinden okuyabileceğiniz gibi Türkçe dışında İngilizce dilinde de kitapları edinebilir ve okuyabilirsiniz.George Orwell Edebiyat Üzerine, George Orwell İthaki gibi kitapların bir arada bulunduğu George Orwell setlerini sayfamızda bulabilirsiniz.Distopya Kavramıyla Tanıştıran Eserlere Sahip Yazar: George Orwell Kitapları

George Orwell Romanları

George Orwell Romanları

George Orwell okunması gereken kitaplar gibi bir sıralama mümkün olmasa da en bilinen kitapları arasında iki farklı eser sayılabilir. En popüler kitabı sayılan George Orwell 1984, hem distopya hem de politik bir eleştiri eseri olarak anılmaktadır. ‘’Biz’’ kitabından esinlendiği bu kitap en ünlü distopyalardan biri haline gelmiş ve herkes tarafından bilinmeye başlamıştır. Hem insanları hem insanların yaşamlarını hem de düşünceleri manipüle eden ve sorgulatmaya izin vermeyen bir sistemi annlatan bu eser, 1949 yılında basılmasına rağmen hala popülerliğini korumakta ve fikirleriyle ön plana çıkmaktadır. Bu eser aynı zamanda sinemaya da aktarılmıştır. Son olarak Stalin’i eleştirdiği iddia edilen bu kitap bazı ülkelerde yasaklı kitapla listesinde yer almıştır. Diğer en bilinen kitabı George Orwell Hayvan Çiftliği; alt başlığının Bir Peri Masalı olmasıyla dikkat çekmekte ve siyasi bir hiciv örneği olarak kabul edilmektedir. Bir eleştiri kitabı olması sebebiyle sansüre uğramış bu kitap kara mizah aracılığı ile hayvanların zamanla insanlaşmasını konu alıyor denebilir. Özgür olmak isteyen hayvanlar, bir süre sonra bu özgürlüğü farklı amaçlar ile kullanmaktadır. Bu eser hakkında yazılan yorumlara göz atarak siz de kitabın konusu hakkında fikir edinebilirsiniz. 1945’te yayınlanan bu kitap aynı zamanda sinemaya uyarlanmış, bu sayede okuduğu kitabı görsel olarak da izlemek isteyenlere hitap eden bir seçenek ortaya koyulmuştur. George Orwell ve distopya denildiğinde ilk akla gelen kitaplar arasında yer alan bu eserleri tercih ederek siz de distopik kurgu romanları keşfedebilirsiniz.

George Orwell Kitap Önerileri

George Orwell Kitap Önerileri

En bilinenlerden olmasa da Orwell için önemli bir noktada bulunan George Orwell Paris ve Londra’da beş parasız kitabı son derece önemli eserler arasında yer alır. İlk yazdığı kitap olmasının yanında yazarın otobiyografik bir eseri olup olmadığı tartışma konusu olmaktadır. Bu kitabın yazarın hayatından kesitler yansıttığı düşünülmektedir. Yazarın mizah yönünü vurguladığı George Orwell Boğulmamak İçin ve yine kara mizahla ilgilenenlerin sevebileceği sınıf atlama sorunuyla ilgilenen George Orwell Apidistra kitapları da okurlar için ön planda olmaktadır. Diğer eserlerine bakıldığında; George Orwell Burma Günleri savaş döneminde geçmekte, George Orwell Papaz’ın Kızı ve deneme yazısı olarak geçen George Orwell Neden Yazıyorum kitapları dönemin sosyolojik karakterini yansıtan eserler olarak bilinmektedir. George Orwell Savaş Günlükleri, George Orwell Balinanın karnında gibi daha pek çok kitaba sahip yazar George Orwell eserleri özellikle bilim-kurgu ya da distopya gibi türleri sevenlerin oldukça ilgisini çekebilmektedir. Gerçekçi kitapları ve eleştiri eserlerini okumayı sevenlere hitap eden bu eserleri açıklamalara ve gerekirse yorumlara bakarak değerlendirebilir, dilerseniz satın alabilirsiniz. Çok eskiden yazılmış olmasına rağmen günümüzdeki yaşanılanlarla benzerlik gösterilmesi ve dünyanın her yerinde ve hangi zamanda olursa olsun bazı sorunların kalıcı olduğu görüldüğü için bu kadar popüler eserler haline gelebilmektedirler. George Orwell kitaplarını set olarak almak isterseniz üçlü, altılı ve onlu seçeneklerine göz atabilir ve istediğiniz seçenekleri tercih edebilirsiniz.