placeholder
"

Ixora Parfüm

" araması için 323 sonuç listeleniyor

Ixora Parfüm Çeşitleri ile Kalıcı İzler Bırak

Ixora parfüm ve kozmetik firması, 1997 yılında Ankara’da kurulan Türk kozmetik ürünleri üreticisidir. Dünyada ve Türkiye’de geniş bir mağaza ağı bulunan marka, özellikle Türkiye’de parfüm sektörüne yön veren firmalardan birisidir. “Kaliteli hammadde, kaliteli ürün” mottosu ile yola çıkan firma, kurulduğu günden beri geniş koku yelpazesi ve uygun fiyatlar sunmaktadır. Ixora parfüm dünyanın en büyük hammadde tedarikçilerinden bir tanesi olarak dikkat çekerken, tedarikle sağlanan hammaddeler geniş koku yelpazesine olanak sağlamaktadır. Ürünlerinde dünyada kabul gören parfüm sertifikalarını alan ve parfüm pazarında yer bulmuştur. Dünyada toplam 241 mağazası bulunan marka, 893 anlaşmalı mağaza aracılığıyla da kendi ürünlerini satışa çıkarmaktadır. Geniş bir koku yelpazesi olan Ixora, her yıl düzenli olarak yeni kokularını kullanıcılara sunmaktadır. Ixora parfüm yorum yapan müşterilerininin, kaliteli ve uzun süreli kokuya vurgu yapmaları firmanın başarısını göstermektedir. Ixora, parfüm satışı yapmakla birlikte aynı zamanda set ürünlerini de kullanıcıların beğenisine sunmaktadır. Ürün seti içerisinde bulunan parfüm ve deodoranta ek olarak aynı zamanda duş jeli ve diğer pek çok kişisel kozmetik ürününden oluşan setleri ile kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Hoş kokuları ile farklı serilerini duyuran Ixona, Türkiye’de en iyi olma yolunda ilerlemektedir. Farklı esanslar ve kokuları bütünleştiren, bu sayede kaliteli kokuları elde etmeye çalışan firma başta “Warrior Serisi” olmak üzere pek çok seriye sahiptir. “Warrior Serisi” erkek parfümleri arasında beğenilen modellerinden birisi olurken aynı zamanda “Gladiator Serisi” ile de erkeklerin dikkatini çekmektedir. “E101, King, Boom, Evidence ve Cheerful Parfüm Serileri” ile de hoş kokuları erkeklerin kullanımına sunmaktadır. Erkek parfümünde olduğu kadar kadın parfümleri konusunda da öncü olan firma, kadın parfüm serilerinden “Le Rose” en sevilen koku olurken, “Pastel Coconut” sevilen bir başka seri olarak dikkat çekmektedir. Aynı serinin bir diğer modeli olan “Pastel Jasmine” de kadınlar tarafından beğenilen kokular arasında yerini alıyor. “Shine, Cherry Blossom, Ficry ve Princess Parfüm Serileri” de gerek kokuları, gerekse kalıcılıkları konusunda sevilmektedir. Ürün fiyatlandırmaları firma tarafından her bütçeye uygun olarak belirlenirken, ürünlerin Türkiye’de üretilmesi ve Türk menşeli olması, fiyatların her cebe uygun olmasını sağlamaktadır. Firma kaliteleri ürünlerini her bütçeye uygun olarak satışa sunarken, parfüm esansları ve kaliteleri fiyatların değişiklik göstermesine neden olmaktadır. Farklı seriler farklı fiyatlar ile kullanıcılara sunulmasına karşın, fiyatlandırmaların farklı olması herkesin istediği kokuya sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Çekici Erkeklerin Tercihi Ixora Erkek Parfümleri

Çekici Erkeklerin Tercihi Ixora Erkek Parfümleri

Parfüm; erkeklerin iletişim tarzıdır. İnsan hafızasında pek çok noktayı harekete geçirebilen parfümler, erkekler için bir özgüven göstergesi olduğu kadar kokuları ile de kadınların ilgilerini çekebilir. Tercih edilen kokunun yoğunluğu kadınların dikkatini çekerken, erkeklerin de karakterleri ile ilgili karşı tarafa önemli bilgiler vermektedir. Cezbedici kokular tercih eden erkekler için; cazibeli söylemleri sık sık yapılırken fresh ve rahat kokuları seven erkekler için rahatına düşkün yorumları yapılmaktadır. Ixora erkek parfüm modelleri pek çok farklı koku ve duyguyu aynı anda kullanıcılarına sunmaktadır. Ixora Warrior parfüm yorumları içerisinde bulunan; üst, orta ve alt notalar ile dikkat çekmektedir. Firmanın en sevilen erkek parfümlerinden birisi olan “Warrior Serisi” üst notalarında; Bergamot-Siyah Kuş Üzümü- Ananas-Elma kullanırken, orta notalarında; Kayın Ağacı-Paçuli-Gül-Fas Yasemini alt notalarında ise; Musk-Meşe Yosunu-Vanilya-Amber kullanmaktadır. Meyve ağırlıklı bir parfüm olması sebebiyle hoş bir kokusu olan “Warrior Serisi” vanilya ağırlıklı olması nedeniyle aşk teması ile satışa sunulmaktadır. Fresh bir koku olan parfüm, cezbedici yoğunluğu ile uzun süre vücutta kalabilir. Markanın sevilen bir diğer serisi olan Ixora Gladiator erkek parfüm ise; üst, orta ve alt notalarında odunsu kokuları daha yoğun biçimde kullanmaktadır. Üst notalarında; Greyfurt, Deniz Notaları, Mandalina kullanan parfüm, orta notalarda; Defne Yaprağı, Yasemin, alt notalarda ise; Gayak Ağacı, Meşe Yosunu, Paçuli, Amber kullanmaktadır. Odunsu kokuları yoğun biçimde kullanan “Gladiator” fresh bir kokudur. Fresh olması nedeniyle kendinden emin ve rahatlığa düşkün erkeklerin tercihi olan Gladiator, yorum ve puanlamalarda aldığı yüksek notlar ile ne kadar sevilen bir seri olduğunu kanıtlamıştır. Markanın “Night Bomb Serisi” ise; etkileyici kokuları baharatla harmanlayarak erkekler için özel bir koku olmaktadır. Yoğun baharat ve meyve kokusunu bünyesinde barındıran seri, kendinden emin ve girdiği ortamda dikkat çekmek isteyen erkeklerin tercihi olacaktır. “Ixora King Serisi” erkek parfümlerde ise; karanfil ve nane yoğunluğu ile baharatlı olduğu kadar fresh olan notaları kullanmaktadır. Güçlü kokusu ile bulunduğu ortamda dikkatleri üzerine toplayan “King Serisi” markanın sevilen serileri arasında yer almaktadır. Şişelerinde 50 ve 100 ml değerlerini kullanan firma, yoğun kokusu ve kalitesi ile uzun süreli kullanım vadetmektedir. Parfüm satışı yapan firma aynı zamanda serilerine özel tasarlanan deodorantlarla birlikte set satışları da yapmaktadır. Set satışlarının daha uygun fiyatlı olduğu markada, set alındığı takdirde kokuların daha yoğun ve kalıcı olduğu belirtmektedir. Kişiler tercih ettiği kokuları set olarak almaları durumunda çok daha uzun kullanım elde edebilmektedir.

Cezbedici Kokular ile Ixora Kadın Parfümleri

Cezbedici Kokular ile Ixora Kadın Parfümleri

Kadınlar için parfüm ve güzel koku son derece önemli olmaktadır. Özellikle yaz aylarında güzel kokuları ile girilen ortamda dikkatleri üzerine toplayan şık ve zarif kadınlar Ixora kadın parfüm çeşitleri ile; şıklıklarına şıklık, zarafetlerine zarafet katabilirler. Markanın en sevilen kadın parfümlerinden birisi olan Ixora La Rose parfüm üst, orta ve alt notalarında; tatlı ve meyve ağırlıklı esansları kullanmaktadır. Üst notasında; Sicilya Mandalinası kullanan parfüm, orta notalarında; Pembe Şakayık, Gül, Kayısı ve Şeftali kullanırken, Dip notasında; Beyaz Misk esansı kullanmaktadır. Bu sayede Floral bir koku elde etmeyi başaran marka, kadınların için güçlü olduğu kadar tatlı bir koku elde etmiştir. Koku girilen ortamda dikkat çekmeye yardımcı olur. Online sitelerde parfüm hakkında yapılan yorumlar yüksek puan almıştır. Markanın en sevilen serilerinden birisi olan “La Rose Serisi” zarafeti sembolize etmektedir. Markanın bir diğer serisi olan “Queen Serisi” de, zarafet arayan kadınların tercihleri arasında yer almaktadır. Üst notalarında; biber ve bergamot kullanan parfüm, orta notalarında; kadı otu ve yasemin kullanırken, dip notalarında ise; sandal ağacı, misk ve tütsü kullanmaktadır. Ağır bir kokusu olan Queen serisi, şık ve zarif kadınların tercihleri arasında bulunmaktadır. Ixora parfüm seti kadınlar için çok daha fazla tercih edilirken, deodorant ve parfümden oluşan setler gerek uzun kullanımları, gerekse kokunun kalıcılığı ile kadınlar tarafından beğeniyle kullanılmaktadır. Markanın parfüm önerileri arasında kadınlar için; “La Rose ve Queen Serileri” yer alırken tatlı kokular için farklı serilere yönelmeleri tavsiye edilmektedir. Markanın tatlı kokuları arasında “Silky Serisi” yer almaktadır. Üst notalarında; salatalık, Amerikan elması ve greyfurt kullanan parfüm, orta notalarında; menekşe ve manolya, dip notalarında ise; sandal ağacı ve sarı odunu tercih etmektedir. Fresh bir koku olan Silky serisi, satışlarında ferahlığı temel almaktadır. Meyveli kokuların aksine çiçek kokularını tercih eden kadınlar içinse marka “Duchess Serisini” tavsiye etmektedir. Üst notalarında; gardenya ve nilüfer çiçeklerini kullanan parfüm, orta notalarda; zambak, yasemin ve saten bademi tercih ederken, dip notalarında; beyaz misk tercih etmektedir. Çiçek bahçesi olarak adlandırılan Duchess serisi, hafif olduğu kadar dikkat çekici bir renktir. Karakter özellikleri arasında rahatlığı öne çıkan kadınlar için hazırlanan Duchess serisi, bulunduğu ortamın kokusunu anında değiştirmektedir. Kadın parfümlerinde de erkek parfümlerinde olduğu gibi fiyatlandırmalar uygulayan Ixora markası, her bütçeye uygundur ve güzel kokuları ile kadınların dikkatini çekmektedir.

Kadın ve erkek parfüm çeşitlerinin neredeyse tamamında; 50 ve 100 ml seçeneklerini sunan Ixora küçük ve orta boy şişeleri ile dikkat çekmektedir. Klasik tasarımdan hiçbir zaman vazgeçmeyen marka, dikdörtgen tasarımlı şişeleri ile tanınmaktadır. Ixora parfüm isimleri için isimleriyle uyumlu renkler tercih etmektedir. Renkler anlam ve temalarını yansıtmaktadır. Kırmızı renkli şişeler; aşkı temsil etmektedir. “Queen, Kibele, Ballerin, Omny ve Shine Serileri” aşk temaları üzerine hazırlanan ve cezbedici kokulara sahip olan parfümler arasında yerini alırken, mor renkli şişeler; kendinden emin kadınların kokuları anlamındadır. Mor şişeli olan “Seductive Serisi” aşk ve rahatlığı esas alan bir koku olarak dikkat çekmektedir. Pembe tasarımlı şişeler; çiçek bahçeleri anlamına gelmektedir. Öte yandan farklı şişe renklerini ve tasarımlarını da tercih eden firma; erkek parfümlerinde “Warrior Serisinde” tamamen siyah bir şişe tasarımını tercih etmektedir. Tasarım olarak güç anlamına gelen parfüm erkeksi kokuları ile dikkat çekmektedir. Ixora e101 parfüm mavi şişe tasarımı ile fresh kokular kategorisinde yer almaktadır. Rahat ve ferah kokular için kullanılan mavi renkli şişelere ek olarak, “Gladiator Serisinde” şeffaf şişe kullanılmaktadır. Kendinden emin erkeklerin tercih ettiği Gladiator serisi, doğallığı ve güçlü odunsu kokuları temsil etmektedir. Marka özellikle “Night Bomb Erkek Parfüm Serisinde” tasarımını da değiştirerek silindir şişeyi kullanmaktadır. Siyah şişe ile satışa sunulan parfüm, güç ve farklı olmayı seven erkeklerin tercihidir. Kadın parfümlerinde yuvarlak parfümleri de kullanan marka, özellikle “La Rose Serisinde” yuvarlak ve sarı tasarımlı şişesi ile kadınların dikkatini çekmektedir. Kadınlar için üretilen parfüm şişeleri, erkek parfüm şişe tasarımlarına göre daha farklıdır. Kadınların görselliğe erkeklerden daha fazla önem vermesi nedeniyle özel tasarımlarını genel olarak kadın parfüm şişelerinde uygulayan firma; silindir, yuvarlak ve kare tasarımlı şişelerini farklı renkler ile satışa çıkarmaktadır. Set içeriklerinde bulunan deodorant şişeleri için metal kullanan firma, kadınlar için hazırlanan set içeriğinde; parfüm deodorant ve makyaj çantaları sunmaktadır. Hediye parfümü de set içeriğine ekleyen firma; kadınlar için özel setleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Ixora parfüm kampanyaları ile sürekli kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Parfüm serilerine yapılan özel indirimler ve set içerisine eklenen deodorantlar, kullanıcıların dikkatlerini çekmektedir. Markanın özel seri olarak piyasaya sürülen aynı isimli ancak farklı şişe tasarımlı setleri de dikkatleri üzerine toplamaktadır. Şişe tasarımlarında klasikliği tercih eden Ixora özel serilerinde, özel renkler ve şişe tasarımları ile parfümün farkını ve kalitesini ortaya çıkarmaktadır.

Parfüm Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parfüm Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parfüm alırken dikkat edilmesi gerekenler; kullanıcının sevdiği ve hoşuna giden kokuları bilmesidir. Kokular kişilerin karakter özelliklerini belli etmektedir. Ixora parfüm kullananlar tarafından yapılan yorumlar, ürünün kokusu ve kalitesi ile ilgili net bilgiler vermesine karşın kişisel tercihler ve zevkler parfüm seçiminde en önemli etkendir. Parfüm kokuları belirleme aşamaları farklı zevklere ve farklı tarzları amaçlaması nedeniyle kullanıcılara özel olarak sunulurken, kişilerin kokuları deneyerek almaları tavsiye edilmektedir. Ixora parfüm önerileri belirlenen esaslara göre kullanıcılara sunulmaktadır. Parfüm alımında kullanıcıların sevdikleri koku ve esansları bilmeleri tavsiye edilmesine karşın koku ve esans bilmeyen kişilerin kendi özel parfümlerini yaptırmaktan ziyade markaların serilerini denemeleri tavsiye edilmektedir. Parfüm alışverişi yapılmadan önce parfümün esans miktarının bilinmesi gerekmektedir. Bazı parfümler saatler içerisinde uçarak sürekli kullanım gerektirirken, bazı parfümler tek bir kullanım ile gün boyu kalıcılık sağlamaktadır. Gün içerisinde sürekli kullanım gerektiren parfüm çeşidi “Eau de Cologna” dır. Bu parfüm çeşidi içerisinde; %2-4 parfüm esansı barındırır ve gün içerisinde sık sık kullanılabilir. “Eau de Toilette” çeşidi ise; piyasada en fazla kullanılan ve 10 saate kadar kalıcılık vadeden parfümlerdir. Günlük kullanımlarda rahatlık sağlayan EDT parfümler içerisinde; %4-10 esans bulundurmaktadır. Kalitesi ile 2 gün kalıcılık vadeden ve esans seviyesi en yüksek olan “Eau de Parfum” ise; içerisinde %10-20 esans yoğunluğu barındırması nedeniyle 2 güne kadar kalıcılık sunmaktadır. Alınacak parfümün esans miktarının doğru bilinmesi gerekir. EDC parfümler çabuk bitmeleri ve uçucu olmaları nedeniyle az tercih edilirken, piyasada en fazla bulunan EDT parfümler; günlük kullanımlar için uygundur. EDP parfümler ise; günlerce kalıcılık sunmaları nedeniyle yüksek fiyatlardan satışa sunulan ancak uzun süreli kullanım sunan ürünlerdir. Markalar özel serilerini EDP olarak piyasaya sürmektedir. Parfüm alışında ayrıca dikkat edilmesi gereken nokta ise; ml değerleridir. Sürekli parfüm almak istemeyen kişilerin 100 ve yukarı ml değerlerine sahip ürünleri tercih etmeleri tavsiye edilirken ürün denemek isteyen ve kendi kokusunu bulmak isteyen kullanıcıların; 50 ve altı ml değerlerine sahip ürünleri tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. Parfüm satın almadan önce ürünlerin alerji durumlarının araştırılması tavsiye edilen kriterler arasında yer almaktadır. Ixora parfümleri antialerjik çeşitleri ile kullanıcılara parfümlerini sunar.

Gerek Türkiye’de üretilmesi, gerekse dünyanın en büyük parfüm hammaddesi tedarikçisi olan Ixora parfüm fiyatları kullanıcıların bütçelerine uygun serilerden oluşmaktadır. Parfümler kendi serileri içerisinde farklı fiyatlandırmalar tabi tutulmaktadır. Parfümler içerisinde barındırdıkları; esans miktarları, kokular, ve ml seçeneklerine göre farklı fiyatlar ile alıcı bulur. Aynı zamanda şişe tasarımları da fiyatların değişiklik göstermesine neden olmaktadır. Marka serilerinde farklı fiyatlar kullanırken aynı seri ürünlerin ml değerlerinin farklı olması fiyatların değişmesine neden olmaktadır. Firmanın 50 ml şişelerde bulunan parfümleri, fiyat konusunda daha uygun bulunabilirken 100 ml değerinde ki şişeler daha yüksek fiyatlar ile alıcı bulmaktadır. Ixora parfüm çeşitleri esansları ve koku kalitesi ile fiyatlarında değişiklik yaşamasına karşın her ürünü aynı kalitede imal etmektedir. Ürünler arasındaki fiyat farklılıkları, ürünlerin notaları arasında bulunan ve kokunun yoğunluğunu değiştiren esanslardan kaynaklanmaktadır. Kadın parfümleri konusunda öncü firmalardan birisi olan Ixora kalitesi ile dünyada da adından söz ettirirken erişilebilir parfüm fiyatlandırması ile kullanıcılardan tam not almaktadır. 24 saat kalıcılık vadeden EDP esans oranlarını kullanan firma yurtdışı kaynaklı firmalara oranla daha uygun parfüm satışı sunması nedeniyle Türkiye’de kişiler tarafından tercih edilen markalar arasında yerini almaktadır. Ürün kalitesini kriter olarak belirleyen firma, kalıcı kokuları uygun fiyatlar ile kullanıcılara sunarak Türkiye’nin en fazla parfüm satışı yapan markalarından birisi haline gelmiştir.