"

Kablo Kanalları

" araması için 2659 sonuç listeleniyor
Mutlusan 25x16 Yapışkan Kablo Kanalı 2 Metre

Mutlusan25x16 Yapışkan Kablo Kanalı 2 Metre

35 TL
Sepete Git

Kullanışlı Kablo Kanalları Trendyol’da!

Elektrik ileticisi olarak bilinen ürünlerin kullanım alanı oldukça geniştir. Ev ve işyeri için uygun çeşitleri olduğu gibi bahçe ve hobi atölyelerinde de sıklıkla tercih edilen kablo kanalları bulunur. Bunlar gerek dekor gerek sabitleme gibi pek çok işleve sahip ürünler olarak bilinir. Elektronik cihazlarda kurulan devre için işleve sahip olan elektrik ileticilerinin kullanıldığı yerler, dizaynda dağınık bir görünüme sebep olur. Dolayısıyla kullanım alanlarında bazı problemlere yol açar. Bu problemler elektrik çarpması veya zedelenmesi olabilir. Kablo kanalları çeşitleri ise bu problemlere çözüm üreten materyal olarak bilinir. Bu sebeple sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Balık sırtı kablo kanalları ile dağınık görüntüdeki elektrik ileticilerini zemin, masaya, duvar ya da dilediğiniz herhangi bir yüzeyde toplu hale getirebilirsiniz. Dağınık görünümü gizlemek için kullanışlı aparatlara Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Birbirinden Kullanışlı Kablo Kanalları Çeşitleri

Birbirinden Kullanışlı Kablo Kanalları Çeşitleri

Elektrik ileticilerini düzenlemek için kullanmayı tercih ettiğiniz ürünler, farklı boyutlarda üretilir. Pek çok çeşidi bulunan aparatları ihtiyacınıza göre tercih edebilirsiniz. Kablo kanalı dirsek çeşidi gibi alternatifler ile evinizde veya ofisinizde dağınık duran elektrik ileticilerini, işlevini bozmadan toparlamanız mümkündür. Bu aparatlar arasında bulunan metal kablo kanalları klasik görünüme sahip ürünler olarak bilinir. Ancak renkli kablo kanalları alternatifleri ile kullanım alanında bütünlük sağlayabilirsiniz. Böylece dekor amaçlı olarak da değerlendirebilirsiniz. Dekoratif kablo kanalları geniş ürün yelpazesi ile kolay bir kullanım sağlar. Kapaklı, delikli kablo kanalları gibi çivili, yapışkanlı çeşitleri ile pek çok alanda kullanım avantajına sahip ürünler arasında yer alır. Ergonomik bir kullanım imkanı sunan çeşitleri ile renk ve boyutları pek çok dekorasyona uyum sağlar. Hareketli kablo kanalları, elektrik tesisatını düzenlemenize yardımcı olur. Elektrik ileticinizin işlevini olumsuz etkilemediği gibi estetik bir görünümü de beraberinde getiren bu ürünler genellikle kapı, tezgah ya da ünite arkasında tercih edilir. Kullanışlı olan bu aparatlardan ihtiyacınız olan çeşidi Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Farklı Kullanım Amaçlarına Hizmet Eden Kablo Kanalları

Farklı Kullanım Amaçlarına Hizmet Eden Kablo Kanalları

Bu ürünleri sadece dağınık görünümü toparlamak için değil aynı zamanda afet önleyici olarak da kullanabilirsiniz. Ürünlerin imalatında kullanılan materyaller, olası yangın gibi tehlikeli durumlarda alevlere karşı koruma özelliğine sahiptir. Aparatlardaki malzeme kalitesi, korozyon direncine bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Plastik kablo kanalları gibi farklı malzemelerden üretilen çeşitler bulunur. Ancak metal malzemeden yapılan kablo kanalı alüminyum içerikten oluşturulabilir. Bunlardan bir diğeri de kablo kanalı galvaniz modeller olarak bilinir. Bu modeller metallerin paslanma seviyesini minimum seviyeye getirme avantajı ile sert yapıya sahip ürünlerdir. Yapısına göre esnek veya sert özellikleri bulunan aparatlarda esneklik için PVC kablo kanallarını tercih edebilirsiniz. Dış ve iç tesisat gibi farklı kullanım alanı bulunan bu aparatları, elektrik panolarında da kullanabilmeniz mümkündür. Farklı kullanım amaçlarına hizmet eden modellerden ihtiyacınıza uygun olan çeşitleri Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

Avantajlı Alternatifleri ile Kablo Kanalı Fiyatları

Avantajlı Alternatifleri ile Kablo Kanalı Fiyatları

Elektrik tesisatlarında önemli bir malzeme olan kablo kanalı 10x10, 16x25, 40x25, 50x50, 60x60 ebatlarında üretilerek, fiyat olarak da birbirinden ayrılır. Kablo kanalı prizli, delikli veya spiral çeşitleri ile farklı özelliklerde üretilir. Büyük, küçük, geniş veya dar gibi tasarımların yanında kablo kanalı spiral görünümdeki aparatların kullanışlı olduğu bilinir. Ebat ve özelliklerine göre değişim gösteren ürünleri, bütçe dostu fiyatlara satın alabilirsiniz. Kablo kanalı fiyatları farklı alternatifleri ile avantajlıdır. Kablo kanalı büyük olan modellerin, atölye ve fabrikalarda kullanımı yaygındır. Sıklıkla kullanılan kablo kanalı geniş ürünler, dağınık görünüme sahip elektrik ileticilerini toplayarak bütünlük sağlar. Farklı tasarımlarda bulunan bu ürünler arasında yer alan şeffaf modellerin de kullanımı oldukça yaygındır. Özellikle elektrik panolarında kullanılan kablo kanalı şeffaf yapıdaki aparatlar, tesisat için kolaylık sunar. Şeffaf veya farklı renklerde üretilen aparatlar, müşterilerin beğenisini toplar. Kablo kanalı kahverengi gibi pek çok renkteki ürünü Trendyol’dan uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Kablo Kanalları Nereden Alınır?

Pek çok farklı özellikteki kablo kanallarını Trendyol’dan ihtiyacınıza en uygun şekilde bularak satın alabilirsiniz. Kablo kanallarının en önemli amacı; içerisindeki telleri koruyabilmek ve pek çok fiziksel aktiviteye dayanıklı hale getirmektir. Özellikle kablo kanalları sayesinde ev ve işyerlerinizde bulunan kabloları daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Bu ürünlerin kullanım amaçları arasında daha uygun bir kablo kullanımı sunması da yer alır. Bunun yanı sıra fiziksel zararlara karşı da üstün performansa sahip bir koruma sağlamaktır. Pek çok farklı alanda kullandığınız kablolarınızı bu sayede düzgün bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca orijinal ürünler tercih etmek, kullanım kolaylığı ve kalite açısından da önemli bir yer tutar. Seçeneklere Trendyol’dan göz atabilirsiniz.

Kablo Kanalları Çeşitleri Nelerdir?

Hareketli kablo kanalı çeşitleri, her dönem yoğun rağbet gören seçenekler arasında yer alır. Aynı zamanda seçenekler arasında balık sırtı, plastik, metal, yapışkanlı ya da legrand kablo kanalı gibi çeşitlere denk gelmek mümkündür. Bununla beraber PVC, spiral, renkli, alüminyum ya da elektrik kablo kanalı gibi pek çok alternatif mevcuttur. Son dönemlerde şeffaf, süpürgelik, duvar ya da döşeme altı kablo kanalı gibi alternatif seçenekler dahi mevcuttur. Kullanım alanınıza yönelik seçim yapabilirsiniz.

Kablo Kanalları Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kablo kanallarını satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey; kullanılacak olan kablo çeşidine ve enerji türüne göre dayanıklı bir malzeme seçmektir. Isı iletkenliği sağlayan kabloların muhafaza etmek için kanal kullanacak iseniz bu kanalın alüminyum ve benzeri sıcaklığa dayanıklı ürünlerle tasarlanmış olması gerekir. Bu sayede olası bir tehlike yaşanmaz ve daha uzun ömürlü bir kullanım da söz konusu olur. Bir diğer dikkat edilmesi gereken kısım da bu kabloların bağlantı yerlerine uygun şekilde adapte edilmiş bir kanala sahip olmasıdır. Hem kabloların takılmasını hem de sökülmesini elverişli bir kanal sistemi uygulanması gerekir.