placeholder
"

Mandal

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Birbirinden Güzel Mandal Çeşitleri ile Çamaşırlarını Kurut

Çok eski zamanlardan beri yıkanan çamaşırları kurutmak için balkon, teras ya da bahçe gibi dış mekanlarda asılı olan ipler üzerinde mandal kullanılır. Hanımların genel tercihleri, çamaşırların rüzgar esintisi ya da sıcak ve güneşli ortamda kurutulmasından yanadır. Bu nedenle de her evde mandala ihtiyaç duyulur. Yeni nesil ise daha modern yollar ile çamaşır kurutma olanağına sahip oldukları için “mandal nedir?” diye bir soru akla gelebilir. Çamaşırları kurutmak için ipe konulduklarında tutunmaları için mutlaka mandal adı verilen malzemeye ihtiyaç duyulur. Ancak her ev ihtiyacında titiz ve özenli davranan hanımlar mandal seçerkende hem kullanım özelliğine hem de mandal modelleri konusunda titiziklerini sürdürür. Mandal seçiminde önemli olan mandalın iz ve leke yapmamasıdır. Bazı mandalların yayları telden olduğundan sağlam olmalarına rağmen yağmurda ıslandığında paslanma riski oluşturur ve çamaşırlarda çıkmayan pas lekesi oluşturabilir.

Mandal Kullanım Alanları

Mandal Kullanım Alanları

Mandal sadece çamaşır asmak için değil evlerde pek çok amaçlı olarak kullanılır. Örneğin; ağzı kapatılmak istenen yiyecek paketlerini kapatmak için ya da tutulamayan küçük eşyaları tutmak için maşa görevi dahi görür. Bunların dışında kablo sarmak, teki kaybolan çorapları birbirine tutturarak dolapta saklama gibi daha birçok pratik kullanımı vardır. Evde mutlaka olması gereken küçük ev eşyaları arasında yerini alır. Hatta bazı mandal çeşitleri arasında masa örtüsünün kaymasını önlemek için kullanılan farklı mandal modeli dahi bulunur. Masa mandalı diğer modellerinden farklı olarak daha büyük daha sert ve şekil olarak farklı dizayn edilmiştir. Küçük çamaşırları asmak ya da kağıt tutturmak için kullanılacak olan mandal küçük boy olarak tercih edilebilir. Genellikle tahta, silikon ve plastik gibi materyallerden imal edilen mandallar kullanım amaçlarına göre farklı modellere sahiptir. Örneğin; havlu ve elbise tutucu olanları orta boy tarz olurken plajda şezlong üzerinden uçan havluların uçmasını engellemek için büyük boy şezlong mandalı gibi seçenekler vardır.

Mandal Çeşitleri

Mandal Çeşitleri

Okuma lambası için şık tasarıma sahip mandal renkli modelleri bulunduğu dekor renginde uyum sağlaması için renk seçme olanağı vardır. Mandal dişli ve büyük boy olan tercih edildiğinde battaniye yorgan gibi büyük çamaşırları asmaya daha uygun olur. Yaratıcı kullanıcılar mandalı genel kullanımının dışında birçok farklı alanlarda kullandıkları görülebilir. Örneğin elbise dolaplarında boyun eşarplarını dizayn ederken, telefon şarj kablolarının kırılmaması için mandal içine sarılması gibi daha birçok pratik kullanımı sağlanır. Hatta hobi olarak mandaldan avize dahi yapılması mümkündür. Tahta mandallar boyanıp birbirlerine yapıştırılarak nihale dahi yapan kullanıcılar olabilir.

Mandal Fiyatları

Mandal Fiyatları

Mandal fiyatları kullanım alanına, üretimde kullanılan malzeme ve hatta ebatlarına göre değişik fiyat aralığında olabilir. Örneğin; silikon olan çeşitler çamaşırlarda pas ve leke sorunu yaratmadığı gibi ipe tutunma ve sağlam olma özelliği nedeniyle çok tercih edilir. Bu durumda, doğal olarak fiyat farkı doğurabilir. Mandallar kilo ile ya da tekli olarak satılmaz. Paket içeriği 10’lu, 24’lü gibi hazırlanan mandal setleri ihtiyaca yetecek kadar alındığı için her zaman daha çok avantaj sağlar. Çok eskilerden beri sağlamlığı nedeni ile uzun zaman kullanıma uygun olan tahta mandallar günümüzde hala tercih edilme özelliğini korur. Daha uygun fiyat seçeneği ile plastik mandalları her bütçeye uygun fiyatlarda ve renklerde bulmak kolaydır. Son zamanlarda gençlerin ve çocukların anı duvarı olarak hazırladıkları fotoğraflarını saklamaları için led ışıklı ip üzerine çok renkli ve farklı modelde mandallar da üretilmektedir. Uygun fiyat seçeneği, birbirinden farklı model ve renk seçenekleri ile mandal seti almak için Trenyol sitesi ziyaret edilebilirsiniz.