placeholder
"

Moko Art Design

" araması için 73 sonuç listeleniyor

Moko Art Design ile El Yapımı Takı Şıklığına Kavuşun

El yapımı takılara imza atan Moko Art Design, tasarımlarında doğal taşlar kullanmaktadır. Markanın kurucusu olan Faruk Özcan, mücevher tasarımına Kapalıçarşı’da başlamıştır. Faruk Özcan, geleneksel kuyum tekniklerine heykel ve oymacılığı da katarak yıllar sonra kendi markasını kurmuştur. Markaya Moko adı, Yeni Zelanda yerlilerinden esinlenilerek konulmuştur. Moko, Yeni Zelanda yerlilerinin avlanmaya çıkmadan önce yüzlerine yaptıkları kamuflaja verilen isimdir. Zamanla dövme halini alan bu desenler aynı zamanda bireyin içsel durumunu, içsel yolculuğunu simgeler. Moko “doğayla bir bütün olmak” anlamını taşır. Tasarımlarında bronz, altın, gümüş, pirinç ve bakır kullanan marka, mistisizm ile ilgilenenlere de hitap etmektedir. Moko Art Design kolye, yüzük, küpe, bilezik ve çakmak tasarımlarını bünyesinde barındırır. Marka, el işçiliği ile yapılan tasarımlarında ametist, labradorite, kuvars, strin, akuamarin, rutil kuvars, akik, ay taşı, aragonit gibi doğal taşlar kullanır. Takıya farklı bir anlayış ve incelikle yaklaşan markanın burçlara göre de tasarımları mevcuttur. Doğal taşların cazibesiyle usta işçiliği buluşturan Moko Art zarif, sanatsal, mistik öğeleri yüzükte, kolyede, küpede, bileklikte kullanarak ayrıcalıklı ürünlere imza atar. Moko takı tasarımları, geleneksel bir zanaat olan oyma tekniği ve kalem işçiliği ile gerçekleştirilir. Herhangi bir kimyasal içerik kullanılmadan hazırlanan tasarımlar aynı zamanda anti alerjiktir. Moko takı seçeneklerine Trendyol aracılığı ile ulaşabilir, dilediğiniz Moko tasarımını Trendyol üzerinden kolaylıkla edinebilirsiniz.

Moko Art Design Kolye Modelleri

Moko Art Design Kolye Modelleri

Moko Art Design kolye çeşitleri özgün tasarımlarıyla dikkat çeker. El işçiliğiyle yapılan birbirinden farklı kolyelerde doğal taşlar kullanılır. Bu kolyeler, diğer tüm ürünler gibi kimyasallardan ve toksik maddelerden uzak tutularak üretilir. El motiflerinin doğal taşlarla harmanlandığı kolye çeşitleri, estetik görünüşleriyle koleksiyonda ön plana çıkar. Maden olarak oksitlenmiş bronz kullanılan el motifli kolyelerde ametist, yeşim, pembe kuvars, lal, strin gibi doğal taşlar bulunur. Pek çok hastalığa ve nazara karşı iyi geldiğine inanılan kehribar taşı, yaprak motifleri ile buluşan zarif bir tasarım olarak Moko kolyeleri arasında yer alır. Melek figürlü kolyeler, tasarımlarda ön plana çıkan ürünlerdendir. Melek figürlerinin doğal taşlarla buluştuğu kolyelerin yanı sıra, melek kanadı kullanılan tasarımlar da dikkat çeker. Yunan mitolojisinde önemli bir yeri olan Medusa, markanın kolyelerine ilham kaynağı olan bir figürdür. Mitolojiye göre kendisine bakanları taşa çevirme gücü olan Medusa’nın kabartmaları ve resimleri bu sebeple antik dönemde önemli yerleri kötülüklerden korumak için kullanılmıştır. Medusa figürünün kişiyi koruduğuna inanılır. Moko Art, başka mitolojik kahramanlara da ürünleri arasında yer verir. Roma mitolojisinde başlangıç ve bitiş tanrısı olarak bilinen Janus, iki başlı ve sakallı erkek şeklinde tasvir edilir. Başları zıt iki yöne bakan Janus, bu özelliğinden dolayı başını çevirmeden önünü ve arkasını görebilir. Janus, aynı zamanda bir yüzüyle geçmişi, bir yüzüyle de geleceği görür; yüzlerden biri genç iken biri yaşlıdır. Roma mitolojisinde önemli bir yeri olan Roma’nın iki yüzlü tanrısı Janus figürü de Moko takının göze çarpan ürünleri arasındadır. Evrenin sırları, pençe koleksiyonu, sanat koleksiyonu, eller koleksiyonu, kanat koleksiyonu, doğa koleksiyonu, heykel koleksiyonu, sunshine ve boynuz koleksiyonuna sahip olan Moko Design, birbirinden değişik ürünleri ile her zevke uygun seçenek sunar. Çarmıha gerilen İsa motifli kolye markanın çarpıcı ürünlerinden biridir. Psikanalizin atası olarak bilinen ve nöroloji alanında uzman olan Sigmund Freud figürü de markanın dikkat çeken modelleri arasında yer alır. Yunan mitolojisinde aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit, Rönesans'ın en büyük sanatçılarından biri olarak kabul edilen İtalyan ressam Leonardo da Vinci ve dünyaca ünlü Meksikalı ressam Frida Kahlo gibi tarihe damga vuran kişiler Moko Art Design kolye tasarımlarında ön plana çıkan ürünler arasındadır. Ay tanrıçasından deniz kızına, doğal taşlarla buluşan yaprak desenlerinden kedi figürlerine kadar çok geniş bir yelpazede ürünü mevcut olan marka, hem mitolojiyle ilgilenenlere hem sanatsal tasarımları beğenenlere hem de doğal taşların gücüne inananlara hitap eder.

Moko Art Design Yüzük ve Küpe Çeşitleri

Moko Art Design Yüzük ve Küpe Çeşitleri

Moko Art Desing yüzük tasarımları, çok geniş bir hayal gücünden beslenerek oluşturulan ve sanatsal dokunuşlar ile hayat bulan ürün çeşitliliğine sahiptir. Markanın doğal taşlarla bezenmiş el yapımı yüzükleri zarif ve etnik görünümleriyle beğeni kazanır. Moko yüzüklerde ametist, oniks, garnet, kaplan gözü, strin, kuvars, yeşim gibi taşlar kullanılır. Bu doğal taşların farklı tasarımlarda kullanılmasıyla usta işçilik ürünü modeller ortaya çıkar. Özellikle kalem işlemeli yüzükler çok tercih edilen takılar arasındadır. Yüzüklerde de kolyelerde olduğu gibi el motifleri dikkat çeker. Çeşitli doğal taşların değişik desenlerle harmanlaması ile üretilen küpeler ise markanın öne çıkan ürünleri arasındadır. Moko Art Design markasının kullandığı doğal taşların her birinin farklı özellikleri mevcuttur. Ametist taşının yüksek frekansı nedeniyle negatif enerjiyi uzaklaştırdığına, taşı kullanan kişiyi kötü enerjiden arındırdığına ve vücudun etrafında koruyucu bir kalkan oluşturduğuna inanılır. Orta çağlarda geleceği tahmin etmek için kullanılan kuvars, en güçlü şifa taşı olarak bilinir. Evrensel kristal olarak adlandırılan kuvars taşının ayrıca manevi büyümeyi ve bilgeliği geliştirdiğine, kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok ettiğine ve pozitif enerjiyi topladığına inanılır. Kaplan gözü taşının stres ve iç sıkıntısı gibi durumların üstesinden gelmeye yardımcı olduğu ve insana huzur verdiği düşünülür. Kaplan gözü taşı aynı zamanda Şamanlar, Kızılderililer ve Budistler tarafından büyüden ve kem gözden korunmak için kullanılmıştır. Tüccar taşı olarak bilinen strin taşının da kazancı bereketlendirdiğine inanılır. İnanışa göre strin taşı onu tutan ve üstünde taşıyan kişilere mutluluk verir. Lal taşının ise negatif enerjileri pozitife çevirdiğine, kişinin hayattan zevk almasına neden olduğuna dair inanışlar mevcuttur. Eski zamanlarda bu taşın duygusal acıyı, kederi hafifletmek için taşındığı bilinir. Faydası olduğu düşünülen pek çok doğal taşı tasarımlarında kullanan Moko Art Design bu yönüyle taşların iyileştirici gücüne inananların beğenisini kazanır.

Moko Art Design Takıları Trendyol’un Avantajlı Dünyasında

Moko Art Design Takıları Trendyol’un Avantajlı Dünyasında

Moko Art Design, geleneksel kuyum teknikleri ile oymacılık ve heykeli birleştiren tasarımlar ortaya koyar. Doğal taşların ustalıkla işlendiği takılarda, eski usul bir zanaat olan “mıhlama” tekniği kullanılır. Ürünlerinde bronz, altın, gümüş, pirinç ve bakır kullanan marka, mistisizm ile ilgilenenlere de hitap etmektedir. Modellerde kullanılan bronz madeni, eskitilmiş bir görünüme sahip olması ve adeta topraktan çıkmış gibi bir yaşanmışlık taşıması için karartılır. Moko takılar herhangi bir kimyasal içerik kullanılmadan hazırlanır ve özel kaplamaları sayesinde hassas ciltlerde alerjiye sebep olmaz. Ürünlerinde ametist, labradorite, kuvars, strin, akuamarin, rutil kuvars, akik, ay taşı, aragonit gibi doğal taşlar kullanan Moko Design’ın tasarımları içerisinde kolyeler, yüzükler, küpeler ve bileklikler ön plandadır. Marka koleksiyonlarında mitolojik karakterlere, mistik öğelere, doğadan ilham alan figürlere, tarihe damgasını vuran ünlü kişiliklere ve burçlara özel seçeneklere yer verir. Tamamen el işçiliği ile üretilen geniş ürün yelpazesine Trendyol üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Moko Art Design takılarına Trendyol’un avantajlı fiyatları ve akıllı alışveriş imkanlarıyla sahip olabilirsiniz.