İlgili Kategoriler
Marka
"

Reiss Hoparlör

" araması için 1 sonuç listeleniyor

Reiss Hoparlör

 Reiss Hoparlör Hayata Renk Katar

Reiss Hoparlör Hayata Renk Katar

Hoparlör, elektrik dalgalarını yüksek ya da alçak yoğunlukta ses dalgalarına çeviren ses sisteminin önemli bir parçasıdır. İrili ufaklı modelleriyle evlerden stüdyolara hatta telefonlara kadar her alanda mutlaka bir modeline rastlamak mümkündür. Özellikle müzik dinlerken aklımıza gelen hoparlör çeşitleri telefonlarda ve bilgisayarlarda da sesi ileten parçalardır. 1924-1925 yılları arasında Chester W Rice ve Edeard W. Kellogg’un yaptığı çalışmalar neticesini vermiş ve ilk hoparlör ortaya çıkmıştır. O günden bugüne birçok değişikliğe uğrayan ürün, ses ile iletişimin ya da tek taraflı ses iletme ihtiyacının olduğu her alanda kendini gösterir. Reiss hoparlör modellerini üreten Reis elektronik A.Ş. 1985 yılında oto aksesuar sektöründe faaliyetine başlamıştır. Hoparlörün yanında LCD monitör, Oto DVD ve CD oynatıcısı, oto güvenlik aksesuarı gibi oldukça geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Hoparlör, farklı boyut ve özellikleriyle sesi istenilen şiddete çıkararak duyulmasını sağlayan birçok alanda kullanılan ses sistemleri arasında yer alır. Konser, kongre, organizasyon gibi birçok alanda kullanılan büyüklü küçüklü modeller evlerde müzik sistemlerinde ve DVD sistemlerinde ortaya çıkar. Sesin net ve temiz olarak dinleyiciye ulaşması hoparlörün kalitesi ile bağlantılı bir durumdur. Kullanıldığı alana göre hoparlörün sistemi değişkenlik gösterir. Daha geniş alanlarda sesi alanın en ucuna kadar iletebilen ürün modelleri kullanılırken dar alanlarda bu kadar güçlü modele gerek olmayabilir. Dolayısı ile sesin ne kadar yüksek çıkacağı önemlidir. Reiss ses sistemleri her alana özel geliştirilmiş modelleri ile kullanıcısına destek olur. Teknik özellik ve boyut olarak farklılık gösteren ürünler kullanıldığı alanda müziğin en kaliteli haliyle kullanıcısına ulaşmasını sağlar. Hoparlörün yapısına bakıldığında bobin, mıknatıs ve ince bir levhadan meydana geldiği görülür. Çalışma mantığına bakıldığında ise elektrodinamik, magnetostatik, elektrostatik ve elektromanyetik gibi farklı özellikte hoparlörlerden bahsetmek mümkündür. Üründe sinyallerin şiddetlenmesine yarayan bir düzenek vardır. Bu düzenek ve bobin arasında bağlantı kurulduğunda elektrik akımı bobine ulaşır ve bobin manyetik bir alan oluşturarak ürün içinde bulunan mıknatıs sayesinde bobini harekete geçirir. Bobinin harekete geçmesi titreme şeklinde olur ve titreyen bobin mekanizmada yer alan levhaya çarptığında ses de hava akımıyla dinleyiciye iletilmiş olur. Hoparlör sesin iletmek istediği her alanda bu mantık ile çalışırken içinde bulunan farklı teknik yapı cihazın ses şiddetinde ve temiz ve pürüzsüz olmasında belirleyici rol oynar. Reiss oval hoparlör modelinin bazıları bas seslerde performansı iyi olan ürünlerdendir. Her hoparlöre doğru ses gitmesini sağlayan crossover amfiden çıkan frekansları düzenlerken oval olarak üretilen bazı modellerin de bas seslerde başarılı performans göstermesine katkı sağlar.

 Reiss Hoparlör Çeşitleri

Reiss Hoparlör Çeşitleri

Elektrik sinyallerine ses sinyali özelliği kazandırarak anlamlı hale getiren hoparlör sayesinde çoğu elektronik cihaz sesi kullanıcıya iletmeyi başarır. Tüm ses ileten cihazlarda küçük ya da büyük mutlaka ses büyütücü bulunur. Reiss 16 cm hoparlör, frekans aralığı 45 Hz-25kHz, hassasiyeti 2.83V/1m:88 dB, nominal empedans:4 ohm, kullanılan güç; 50W-100 W aralığında, ölçüleri ise 15x12,6x3,5 inçtir. Bunun yanında ürünün montaj derinliği 66 mm’dir. Bu tür ürünler daha çok oto hoparlörü olarak kullanılır. Sağ ve sol olarak ayrı ayrı kullanıma sunulan ürünler kaliteli ve uzun ömürlüdür. Başka bir 16 cm modelde maksimum güç 200 wattır. Hassasiyeti 92 dB olan ürünün frekans tepkisi 163-9,8kHz’dir. Tek olarak kullanıma sunulduğu gibi 250 watt güce sahip modeller takım halinde kullanıma sunulmuştur. Araçlarına ses sistemi kurmayı planlayan kullanıcılar için önerilebilecek bir model olsa da kullanıcı araç cinsine göre tercihini belirleyebilir. Oto hoparlörünün özelliği yüksek ses kalitesi ile kullanıcısına müzik keyfi yaşatmasıdır. Bunun yanına sesin net çıkmasını sağlarken kaybın ve parazitlenmenin de önüne geçer. Arabanın radyosuna bağlandığında bas ve tiz seslerin duyulmasında sorun yaşatmaz. Ayrıca Reiss 13 cm hoparlör de arabada olarak kullanılır. Çiftli olarak kullanıma sunulan üründeki maksimum güç 120 wattır. Ürünün frekans tepkisi 600 Hz-18 kHz, empedans 4 Ohm, duyarlılık 90 dB’dir. Araba ölçülerine uygun olan ürünler hoparlörlerini değiştirmek isteyen kullanıcılar için ideal seçimdir. 13 cm’lik diğer bir ürün modelinde karbon kullanılmıştır. Kapaklı olarak üretilen ürünlerin ses çıkış gücü 240 W, frekans aralığı 240 Hz-10000 Hz, empedans ise 4 Ohm’dur. RMS 60W, hassasiyet ise 95 dB'dir. Reiss subwoofer hoparlör kabinsiz olarak üretilmiştir. Ses çıkış gücü 1000-1499 watt arasındadır. Ekran boyutu 12 inç, empedans 4 ohm, frekans tepkisi 35-1000 Hz, montaj derinliği 11,10 inçtir. Bununla birlikte bazı 30 cm’lik hoparlörlerde RMS gücü 800 watt, maksimum güç ise 1600 wattır. Cihazın frekans tepkisi 35 Hz-1 kHz, empedans 4 Ohm, hassasiyet ise 90 dB. Etrafı butil kauçuk olan ürünün çerçevesi çeliktir. Ses bobin boyutu ise 2,5 inçtir. Farklı ürün modelleri araçlardaki multimedya sistemleriyle uyumlu çalışır. Müzik dinlerken, film izlerken ya da navigasyon cihazı kullanırken sağladığı net ve kaliteli ses kullanıcısına mevcut sistemin dışında bir deneyim yaşatır. Reiss hoparlör çeşitleri hakkında daha fazla bilgiye Trendyol’da yer alan sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Reiss Hoparlör ile Müzikler Daha Kaliteli

Reiss Hoparlör ile Müzikler Daha Kaliteli

Uzun yolculuklar tek başına olduğunda genellikle sıkıcı geçer. Böyle durumlarda kullanıcı iyi bir müzik arşiviyle yola çıktığında yolun nasıl geçtiğini anlamazken iyi bir radyo kanalı dinlemek de seçenektir. Bazı zamanlarda tam çekmeyen radyo kanalları, sesi tam iletmeyen araba ses sistemleri arada kulağı tırmalayan cızırtı ile birleşince yolculuk çekilmez hale gelir. Reiss hoparlör özellikleri ile kullanıcısına ufak bir ses sistemi kurmasına yardımcı olur. Sadece işlevsellikleri ile değil estetik görselleriyle de ürün modelleri dikkat çeker. Araçta farklı noktalara yerleştirilebilen ürünler sesin araç içine eşit oranda dağılmasını sağlar. Ayrıca set olarak da kullanıma sunulan ürünlerin şık kapakları kolay takılıp çıkarılabilir. Bas özelliği olan çeşitleri farklı seslerin olduğu müzikleri dinlerken kullanıcısına keyifli bir deneyim yaşatır. Hoparlör sadece sesi ileten bir cihazdan daha fazlasıdır. Kullanıcısına dinlediği müzikler ile keyifli vakit geçirmesinin yanından haber programlarını, podcastleri ses kaybı olmadan net ve pürüzsüz olarak dinleme olanağı bulur. Reiss hoparlör 70 cm, 2 yönlü audio hoparlör olarak da bilinir. 253x180 mm ölçülerinde olan ürünün kenarlarında siyah köpük vardır.38 mm ses bobini, 25 oz mıknatıs, 2” tiz sesleri ileten hoparlöre sahip olan ürünün dış kısmı alüminyumdan üretilmiştir. Empedansı 4 Ohm, ses gücü ise 150 wattır. Maksimum gücü 300 watt olan ürünü frekans tepki hızı 80-25kHz olup hassasiyeti 97 Db’dir. Biraz daha geniş bir ebada sahip olan modelin kullanım kararı aracın özelliklerine ve kullanıcı beklentilerine göre değişkenlik gösterir. Araç ses sistemi ses dalgalarını dağıtan ana ünite, ana üniteden hoparlöre giden ses sinyalini arttırma görevi gören amplifikatör ve gelen elektrik enerjisini ses dalgalarına çeviren ürünlerden oluşur. Reiss hoparlör önerisi ise aracın ana ünitesinin ve amfi sistemini doğru olarak kurgulanmış olmasına bağlıdır. Birbiri ile uyumlu sistemlere sahip araçlarda hoparlör oldukça başarılı performans gösterir. Farklı hoparlörlerin özelliklerinin de farklı olması ses sisteminin bütünün etkileyen başka bir konudur. Bazı modelleri hem bas hem de tiz sesleri oldukça iyi üretirken Reiss tweeter hoparlör araçta geniş bir alan kaplarken sadece tiz ses üretirler. Başka bir model ise yüksek titreşime sahip olan yüksek kalitede ve düşük frekansta bas sesler üretir. Kullanıcı hem aracın modeline hem de beklentisine göre seçeceği ürün modeli ile aracını keyifli hale getirebilir.

Üstün Ses Kalitesiyle Reiss Hoparlör Modelleri

Üstün Ses Kalitesiyle Reiss Hoparlör Modelleri

Reis hoparlör, otomobil sahiplerine sunduğu üstün kalitede ses üreten hoparlör modelleriyle sektörde adı duyulmuş markalar arasında yer alır. Modern dünya da şehir hayatı trafiğiyle bilinir. Trafikte ise en iyi vakit geçirme aracı birşeyler dinlemektir. Ses kalitesi iyi olan bir radyodan ya da CD’den dinlenen müzik keyif verirken aksi bir durumda ses kayıpları ve arada ortaya çıkan cızırtı kullanıcının keyfini kaçırır. Reiss hoparlör ürünleri, farklı kalitedeki ürün modelleriyle kullanıcısının hayatını kolaylaştırır. Aracın farklı bölgelerine küçük hoparlörler yerleştirildiğinde aracı küçük bir müzik stüdyosuna çevirir. Oto ses sistemi seçimi genellikle kullanıcının müzik zevkine göre seçilir. Bunun yanında sistemin boyutları aracın gereksinimlerine göre seçildiğinde çıkan sesin tiz ya da bas olması çok fazla rahatsız etmez. Aracın kendi içindeki sistem ses kalitesi konusunda yeterli olsa da bazı durumlarda kullanıcı sisteme ek olarak amfi eklemek isteyebilir. Bunun yanında sitemin akıllı cihazlar ile uyumu, eğer kullanıcı akıllı cihaz üzerinden sitemi kullanmak istiyorsa, önemli olabilir. Bu şekilde sistem üzerinden telefon görüşmeleri yapılabildiği gibi navigasyon sistemini de aynı sistem üzerinden kullanmak keyifli olabilir. Bu arada hoparlörler başlıca tweeter, midwoofer ve subwoofer olarak tanımlanır. Midrange olarak tanımlanan modeller 500 ila 5kHz Hz frekans aralığında ses üretir. Orta ses frekansına sahiptir. İnsan sesi ile birlikte farklı enstrümanların da yansıtıldığı bir aralığı ifade eder. Reiss 25 cm midrange hoparlör modeli de orta ses frekansına sahiptir. Midwoofer hoparlör ise 200 Hz ve 5 kHz frekans aralığına sahiptir. Cihaz 500 Hz ile 2 kHz arasında kaliteli ses üretirken düşük ya da en yüksek aralıkta ise ses bozulur. Subwoofer model 200 Hz’den düşük tonlarda ses üretir. Ürün bir veya birden fazla bir muhafaza içine monte edilmiş olarak kullanıma sunulur. Tweeter ses üretici hoparlörler ise 2 kHz ile 20 kHz gibi oldukça yüksek bir aralıkta ses üretir. Bunun yanında ses dağılımı da oldukça geniştir. Reiss hoparlör kullanımı kararı kullanıcı ihtiyaçlarına göre belirlenir. Nasıl bir frekansa ihtiyaç duyulacağı, sistemin kurulacağı alanın sesi kaldırıp kaldırmayacağı ve dinlenecek müzik özelliği kullanıcı tercihlerini belirler. Kullanıcı deneyimleri hakkında daha fazla bilgi almak için Trendyol sayfasında yer alan Reiss hoparlör yorumları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 Çeşitli Özelliğe Sahip Reis Hoparlör Ürünleri

Çeşitli Özelliğe Sahip Reis Hoparlör Ürünleri

Hoparlör insan hayatına girdiğinden bu yana sağladığı sesi çoğaltarak içeriğinde bulunan mıknatıs ve levha desteğiyle dışarı aktarma özelliği ile her alanda insan hayatını kolaylaştırmaya devam eder. Ses sistemi ile bir bütün halinde davranan hoparlörler, sistem ile uyumlu olduğunda beklenilen performansı gösteren cihazlardır. Geçmişte kullanıldığında sürekli cızırtı çıkaran ya da bozulan ses sisteminin yerini günümüzde yeni nesil teknolojiler ile performansı iyileştirilmiş farklı boyutlardaki ürünler almıştır. Yeni nesil hoparlör modellerinden Reiss audio hoparlör çift olarak kullanıma sunulurken 10, 13 ve 16 cm gibi farklı boyutlarda bulunur. 16 cm midrange olan model 300 watt ve 150 RMS özelliğindedir. Tweeter özelliği olan audio ise 400 watt ve 200 RMS’dir. Reiss hoparlör 900w oval oto hoparlörünün frekans tepkisi 60*20kHz, hassasiyeti 88 Db, maksimum güç 900 wattır. Cihazdaki oval nominal güç 20 Oz olup ses bobini 25 mm woofer, orta kademe enjeksiyon konisi vardır. Cihazda bulunan tweeter hoparlör 66 mm’dir. 900 wattlık başka bir model 6x9 3 yollu hoparlör olarak üretilmiştir. Cihazın frekans tepkisi 65-20 kHz’dir. Cihazın duyarlılığı 89 db olup bir pakette 2 adet bulunur. Reiss hoparlör 5+1 ses sistemi olarak üretilmiştir. Bazı 5+1 modelleri 1 adet 30 watt ve 5 adet 10x5 watt ürün ile kaliteli sesi garantiler. Dayanıklı yapısı ve şık tasarımı ve farklı multimedya özellikleri ile kullanıcılarının beğenisini kazanır. Başka bir modelde 160 Watt’a kadar güce sahiptir. 133.35 mm subwoofer sayesinde bas sesleri üretmede başarılıdır. Kurulumu ve kullanımı kolay olan hoparlör sistemi, ortamı yüksek kalitede ürettiği ses ile doldururken kullanıcıya ortamdan keyif almak kalır. Marka hoparlör kategorisinde ürettiği farklı cihaz tipleri sayesinde kullanıcılarına muhteşem bir müzik keyfi yaşatır. Reiss oval hoparlör modellerinden bazıları midrange olarak üretilmiştir. 250 watt gücü, 95Hz ila 20 kHz frekans tepkisi ve 4 Ohm empedansa sahiptir. Duyarlılığı ise 92 db’dir. Şekil olarak oval olan ürün bulunduğu ortamda şık durur.

Reis Hoparlör Fiyatları

Reis Hoparlör Fiyatları

Reis hoparlör fiyatları üründen ürüne değişkenlik gösterir. Marka hoparlör kategorisinde kullanıcısına sunduğu zengin ürün portföyü ile alternatif sunma konusunda iddialıdır. Tweeter gibi tiz seslerin, midrange gibi ortalama seslerin ve subwooter gibi bas seslerin en iyi şekilde kullanıcı ile buluşmasına olanak tanıyan marka araçlara lezzetli müziği getirerek kullanıcısına her bir notasını hissettirmeyi garantiler. Bu konuda profesyonel olarak ürettiği ürünleri farklı güç ve frekans aralığıyla farkı kullanıcı beklentilerine hitap edecek şekilde hazırlamıştır. Kullanıcı, Reiss 10 cm hoparlör gibi küçük çaplı modellerde 25 cm gibi daha büyük modellerinden birini ya da birkaçını seçerek araç ses sistemi ile uyumlu hale getirdiğinde yeni sitemini müzik dinlemenin yanında konuşma da ya da navigasyon sırasında da kullanabilir. Şehir hayatının yoğunluğundan fiziksel olarak kaçmayı başaramayan kullanıcılar araçlarının içinde yarattıkları başarılı ses sistemlerine ekledikleri hoparlörler ile araçlarını keyifli hale getirirler. Hoparlörler elektrik akımını ses dalgasına çevirmeyi başaran cihazların fonksiyonel olanları arasında yer alır. Bazı modellerinin bas sesler üretmesi bazılarının ise tiz sesler üretebilmesi sayesinde kullanıcı müzik zevkine göre seçtiği cihazları kullanabilmenin keyfini yaşar. Cihazlar bulunduğu alanda eşit olarak sunduğu ses kalitesi ile kullanıcıyı rahatsız etmez. Reiss hoparlör 600w olarak üretilen modellerden bazıları midrange/orta menzilli bir hoparlör olarak üretilmiştir. 4 Ohm empedans, 80Hz-15kHz frekans tepkisi ve 92 db hassasiyete sahiptir. Çift olarak 600 watt olan ürün tek olarak 300 watt maksimum, 100 watt RMS gücüne sahiptir. Ürünler farklı özellikleri ile kullanıcı beklentilerine ve zevklerine uygun olarak tasarlanmıştır. Yolda geçen süreyi keyifli hale getiren cihazlar, küçük ancak fonksiyonu büyük ürünlerdir. Bazı araçlara birden fazla ve köşelere yerleştirildiğinde araca adeta bir müzik stüdyosu özelliği kazandırır. Ürünler özel müzik zevki olanlara hazırladıkları müzik arşivini keyifle dinledikleri alanlara yaratma konusunda destek olur. Yapısı itibari ile mıknatıs, bobin ve levhadan oluşan cihazlar elektrik akımı ile sesi çoğaltan mucizevi ekipmanlara dönüşür. Yeni nesil cihazlara eklenen ek özellikler ise teknolojik gelişmeleri kategoriye ekleyerek daha gelişmiş sesler üretilmesine destek olmuştur. Geniş ürün yelpazesine sahip Reiss hoparlör önerileri konusunda daha fazla bilgiye sahip olmak için Trendyol’da yer alan sayfamızı inceleyebilir müzik zevkinize uygun olan hoparlörün siparişini güvenle oluşturabilirsiniz.