"

Sabahattin Ali Kitapları

" araması için 3512 sonuç listeleniyor
profkitap Sabahattin Ali Set 2 (4 Kitap)
profkitapSabahattin Ali Set 2 (4 Kitap)
(13)
Sabahattin Ali Set 2 (4 Kitap)
65 TL
Sepete Git
Doğan Kitap Şanzelize Düğün Salonu
Doğan KitapŞanzelize Düğün Salonu
(16)
Şanzelize Düğün Salonu
89,10 TL
Sepete Git

Etkileyici Sabahattin Ali Kitapları Trendyol’da!

Sabahattin Ali, Türk Edebiyatının en önemli yazarlarından ve şairlerinden biridir. Yazar, 25 Şubat 1907 tarihinde Kırklareli’de doğmuştur. İstanbul’da bulunan Muallim Mektebinde aldığı nitelikli ve detaylı eğitim sonrasında Yozgat şehrinde öğretmenlik yapmaya başlar. Bir süre burada eğitim verdikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı desteği ile yabancı dil eğitimi alabilmesi için yurt dışına gönderilen isimler içinde yer alır. 1928-1930 seneleri arasında yabancı dil eğitimini Almanya’daki bulunan bir dil fakültesinde tamamlar. Almanya'dayken Ivan Turgenyev, Edgar Allan Poe, Thomas Mann gibi edebiyata yön vermiş yazarların eserleriyle karşılaşır. Sabahattin Ali kitaplarında bu yazarların etkileri sıklıkla görülebilir. Sabahattin Ali şiir kitabı ve eserleriyle Türk çağdaş edebiyatının kurucularından biridir. Bugüne kadar pek çok farklı eser ortaya çıkaran Sabahattin Ali tüm kitaplarıyla okuyucularının kalbinde derinden izler bırakır. Sabahattin Ali denemeleri okunarak yazarın kalemi hakkında bilgi edinilebilir. Sabahattin Ali eserleri hem eğitici hem öğretici detaylar ile doludur. Sabahattin Ali klasikleri çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin hayatlarına dokunacak niteliktedir. Kalemi oldukça kuvvetli bu yazar; şiir, hikaye ve roman gibi pek çok alanda kitap yazmıştır. Sabahattin Ali romanları akıcı ve açık dili ile okuyucuları kendisine bağlar. Yazarın roman ve hikaye kitapları her yaştan kişi için derin anlamlar içerir. Sabahattin Ali aşk kitapları ise duyguyu yansıtmanın en güzel tarifi gibidir. Sabahattin Ali kitapları set halinde satın alıp keyifli okumalar yapabilirsiniz.

Sabahattin Ali Tüm Eserleri

Sabahattin Ali Tüm Eserleri

Sabahattin Ali tüm eserleri ile toplumsal gerçekliği okuyucuya aktarırken düz ve yalın diliyle günümüzde de yerini korur. Yazarın herkes tarafından bilinen en iyi kitaplarından bir tanesi olan Kuyucaklı Yusuf romanı büyük tartışmalara yol açmıştır. Hatta bu romana karşılık başka bir eser yazılmıştır. Yazar farklı zamanlarda pek çok kez askere gitmek zorunda kalmıştır. Askere gitme nedenlerinden bir tanesi, II. Dünya Savaşı seferberliğinin olmasıdır. Bu askerlik döneminde Türkiye’de ve dünyada çok satan eserler arasında yer alan Kürk Mantolu Madonna adlı romanını yazmıştır. Bu benzersiz eser 2016 yılında İngilizce’ye çevrilir. Çeviri ile birlikte bu ölümsüz eser dünya klasiği olma yolunda ilerleme kaydeder. Hatta bu eşsiz eserden filmlerde ve romanlarda sıklıkla bahsedilmiştir. Sabahattin Ali aşk romanları zamansızdır. Hisleri kendi üslubuyla aktarırken okuyucu kendi yaşamından kesitler yakalar. Sabahattin Ali Aldırma Gönül kitap içinde barındırdığı derin anlamlar ile okuyucuları düşündürür. Her sayfada yeni bir düşünce ile okuyucular kendilerini geliştirebilirler. Canım Aliye Ruhum Filiz eseri yazarın mektuplarının derlemesidir. Bu mektuplar ile ortaya çıkan eser akıcı anlatımıyla bir solukta bitirilebilir niteliğe sahiptir. Bu kitapta çalkantılı aile hayatı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Mektuplarının her detayında yazara ait düşünceleri ve duyguları görebilirsiniz. Yeni Dünya Sabahattin Ali okuyucularını düşündüren öykü kitaplarından bir tanesidir. Politik düşüncelerine sıklıkla rastlayabileceğiniz eserle, yazarın düşünceleri ile kendi düşüncelerinizi harmanlayıp yeni fikirler kazanabilirsiniz. Sırça Köşk kitabı içerisinde birçok farklı öykü barındırır. Aynı zamanda çeşitli masallara da bu kitapta yer verilmiştir. Farklı tarihler arasından yazılan öykü ve masalların derlenmesi ile oluşan bu eser, her öyküsünde sizi alıp başka yerlere götürür. Her sayfa çevirişinizde ruhunuza biraz daha dokunacak olan bu öyküler ile yeni deneyimler yaşayabilirsiniz. Başın Öne Eğilmesin kitap serilerinin en değerlilerinden biridir. Sabahattin Ali kitap serisi ile okumak istediğiniz bütün eserleri tek bir çatı altında bulabilirsiniz.

Farklı Nitelikleri ile Sabahattin Ali Öyküleri

Farklı Nitelikleri ile Sabahattin Ali Öyküleri

Sabahattin Ali öyküleri her yaştan okuyucusunun hayatına farklı bir bakış açısı kazandırır. Her sayfada ve her detayda bir anlam içerir. Kısa ve açık anlatımları ile okuyucularını sıkmaz. Yalın anlatımıyla her seviyedeki okuyucu rahatça eserleri okuyabilir. Erken bir yaşta hayatını kaybeden yazarın eserlerinden ve hayatından bahseden Osman Balcıgil'in kaleminden dökülen Yeşil Mürekkep kitap, yazarın yazamadıklarını ve mücadelesini konu alır. Sabahattin Ali Mektup kitabı ile hayatı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sabahattin Ali Değirmen adlı öykü kitabı ile farklı bir bakış açısı kazanabilirsiniz. Üç bölümden oluşan bu kitapla yazarın kaleminin sihrine kapılabilirsiniz. Sabahattin Ali Kağnı eserinin ana teması köy hayatı ve köylü insanların yaşamıdır. Ses adlı eserin de bu kitapla beraber okunmasında fayda vardır. Sabahattin Ali tek cilt altında toplanan Kağnı ve Ses kitabı ile uzun soluklu bir okuma keyfi yaşayabilirsiniz. Sabahattin Ali üç öykü serisi ile birbirinden özel bu eserlere aynı anda sahip olabilirsiniz. Üç öykü içeriğinde; Arabalar Beş Kuruşa, Sırça Köşk ve Ayran eserleri yer alır. Bu eserlerin hepsinin birlikte satılıyor olması okuyucuya kesintisiz bir okuma keyfi sunar. Sabahattin Ali külliyatı ile yazarın bütün eserlerini bir arada bulabilirsiniz. Öykü, roman ve şiir kitabı şeklinde olan bu külliyat ile kesintisiz bir şekilde yazarın kaleminden çıkanları okuyabilisiniz. Sabahattin Ali tüm kitapları setler halinde satılır. Farklı set çeşitlerine göre ihtiyacınız olan ya da satın almayı istediğiniz kitaplara sahip olabilirsiniz. Türk edebiyatının temel taşlarından olan bu yazarın ölümsüz eserleri ile tarifsiz bir okuma deneyimi elde edebilirsiniz. Trendyol’dan uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz bu eserler ile kütüphanenizi tamamlayabilirsiniz.

Sabahattin Ali Hikaye Kitapları Trendyol’da

Sabahattin Ali Hikaye Kitapları Trendyol’da

Sabahattin Ali hikaye kitapları sunduğu konu çeşitleriyle fazlasıyla seçeneğe sahiptir. Farklı türlerde, anlatımlara ve konulara sahip olmaları ile çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin dikkatini çekebilir. Sabahattin Ali öykü kitapları ile çocukların ve gençlerin hayatı öğrenmelerine yardımcı olabilirsiniz. Sabahattin Ali Ses ve Kağnı kitabı ile gençlerin ve çocukların köy hayatını öğrenmelerini sağlar. Okuyucularının hayatına her daim renk katar. Her zaman iyi bir okuma performansı sunar. Bütün bunlara ek olarak, başarılı ve açık anlatımıyla gençleri kendisine çeker. Sabahattin Ali Kamyon hikayeleri her zaman hayata karşı bir anlam taşır. Sabahattin Ali Melankoli adlı eseri ile okuyucularının kalplerine dokunur. Sabahattin Ali Kırlangıçlar adlı kitabı ile çocukların hayal gücünü ve fikir gelişimini destekler. Gramofon Avrat kitap bir Türk klasiği haline gelmiştir. Her Sabahattin Ali serisi ile müşteriler çocuklara okuma sevgisini aşılar. Yazarın hikaye kitapları çocuklarınız için benzersiz bir yüksek okuma gücü sağlar. Sabahattin Ali kitapları fiyatları her zaman her müşterinin bütçesine uygun olabilecek bir şekilde belirlenir. Yayınevleri kampanya ve avantajlar ile okuyuculara her zaman satın alma imkanı tanır. Uygun fiyatlar ve online alışveriş rahatlığı ile kolayca satın alabilirsiniz. Yazarın hikaye kitaplar ile bu zamana kadar çocuklarınızın ve sizlerin karşılaşmadığı anlatım şekillerini keşfedebilirsiniz. Bu hikaye, roman ve şiir kitapları, hayatınıza farklılık katması için farklı türlere ve konulara sahiptir. Yazarın bütün kitapları sizin ve çocuklarınızın hayatı anlamak ve keşfetmesi için bir fırsat niteliğindedir. Eserlerinin kaliteli ve açık anlatım şekliyle her zaman müşterilerin ilk tercihi olur. Klasik haline gelmiş eserler ile çocukların ve gençlerin düşüncelerinin gelişimine katkı sağlar. Trendyol sayesinde okumayı seven herkesin bu eserlerle tanışmasını sağlayabilirsiniz.Trendyol’un kampanyaları sayesinde çoklu alımlar yapabilirsiniz.