İlgili Kategoriler
Ağırlık
Fiyat
Satıcı Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Yangın Söndürme Tüpleri

" araması için 1049 sonuç listeleniyor

Tüm Mekanların Olmazsa Olmazı Yangın Söndürme Tüpü Çeşitleri ve Fiyatları

Günlük hayatta yaşanması muhtemel tehlikeler için önlem almak son derece önemlidir. Herhangi bir sebepten dolayı yaşam alanlarında çıkan yangınlar için hazırlıklı olmak bu önlemler arasındadır. Farklı boyutlara ve özelliklere sahip yangın tüpleri, alevlere erken müdahale etmenizi sağlar ve tehlikenin daha geniş bir alana yayılmasını önler. Söz konusu ürünler arasında ev ve araç tipi gibi farklı seçenekler bulmak mümkündür. Boyut, materyal ve tasarım bakımından birbirinden ayrılan yangın tüpü modelleri arasında seçim yaparken bahsi geçen özellikleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Hayatınızın her anında karşınıza çıkabilecek olumsuz durumlara karşı önlem almanızı sağlayan yangın söndürme tüpleri, basınçlı cihazlar olarak bilinir. Farklı çeşit, ebat ve özelliklere sahip olabilen bu ürünler; ısı ve oksijen arasındaki bağlantıyı kesmeye yarar. Özellikle yangın gibi afetlerin oluşmaya başlama aşamasında alevlerin kısa süre içerisinde

söndürülmesinde önemli bir rol üstlenir.

Yangın tipine göre kullanılması gereken cihazların özellikleri de farklılık gösterir. Yangın tüpü

yönetmeliğinde, belirli yaşam alanlarında bulundurulması zorunlu olan tüp çeşitleri belirtilir. Yasalar tarafından güvenliğiniz için zorunlu tutulan uygulamaların yanı sıra bu ürünler kişilerin ihtiyacına göre de farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Ev, bina, okul, ofis, araçlar ve daha birçok yerde kullanıma uygun çeşitleri bulundurularak kaza gibi zor durumlarda büyük kayıpları önlenmesi sağlanabilir.

Yangın söndürücü, yaşanması muhtemel risklere karşı alınan bir önlemdir. Özellikle araçlarda her an oluşabilecek küçük bir kıvılcımın büyümeden yok edilmesi için vazgeçilmez bir yardımcı olur. Ulaşılması kolay yerlerde saklanılması gereken bu ürünlerin, kullanımları oldukça pratik ve konforludur. Taşınabilir olması büyük binalarda ve işyerlerinde acil durumlara daha hızlı müdahale edebilmenize imkan tanır. Tekerlekli yangın söndürme tüpü taşıma sırasında konforu sağlar. Küçük bir kıvılcımın büyük can ve mal kayıplarına sebep olmaması için yaşam alanlarınıza yangın seti temin etmeniz tavsiye edilir.

En temel söndürme sistemi olarak bilinen bu setler, farklı model seçenekleriyle geniş bir yelpazeyi gözler önüne serer. Kullanımı yetişkinler tarafından gerçekleştirilmesi gereken bu setlerin çocukların ulaşamayacağı yangın dolabı gibi alanlarda korunması gerekir.

Kırmızı rengiyle dikkat çeken ve acil durumlarda bulunması kolay olan bu dolapların kapağı özel olarak tasarlanır. Çocukların ve kötü niyetli kişilerin tüpe kolay erişimini engelleyen bu kapak tasarımı sayesinde istenmeyen durumların önüne geçilir.

Ev tipi yangın tüpü, yaşam alanlarında yaşanması muhtemel riskleri önler. Maddi ve manevi kayıpların azalmasını sağlar. Hayatta herkesin zaman zaman karşı karşıya kalabileceği yangınlardan korunmak amacıyla üretilen söndürme tüpleri sayesinde kayıpları minimalize edebilirsiniz. Elinizin altında hazır bulunması gereken bu ürünler ile küçük kıvılcımlar hakkındaki endişelerinizi geride bırakabilirsiniz. Farklı ağırlık, boyut, içerik ve kullanım alanlarına sahip olabilen zengin ürün çeşitliliği içerisinden ihtiyacınız olanı Trendyol’da kolayca bulabilirsiniz.

Yaşam Alanlarında Kurtarıcı Olan Yangın Söndürme Tüpleri Çeşitleri

Yaşam Alanlarında Kurtarıcı Olan Yangın Söndürme Tüpleri Çeşitleri

Yangın söndürme tüpleri çeşitleri; yanan madde, etki alanı, alevlenme çeşidi gibi farklı etmenler göz önünde bulundurularak zengin bir yelpazede hizmetinize sunulur. Karbondioksit yangın söndürme tüpü gibi seçenekler bulmak mümkündür.Özellikleri dikkate alınarak doğru bir kullanım gerektiren bu çeşitler; kuru kimyevi tozlu, köpüklü, eko biyolojik, karbondioksit gazlı gibi farklı içerikleriyle karşınıza çıkar. ABC tozlu cihazlar olarak da bilinen kuru kimyevi tozlu çeşitler, elektrik ve metal yangınlarının dışında kalan diğer durumlarda kullanılmaya uygun olur.

Üstün kapasitesi ile benzersiz bir mücadele ortaya koyan bu ürünler; A, B ve C tipi yangınlar için özelleştirilmiştir. A tipi; ot, tahta, ahşap, ev içi tekstil, perde, ofis materyalleri gibi malzemelerin söndürülmesinde tercih edilir. B tipi ise benzin, vernik, aseton, tiner, tutkal, alkol, asfalt, parafin gibi maddelerde etkilidir. Kuru kimyevi tozlu tüpler, C tipi yangınlarda da

destekleyici olarak kullanılabilir. LPG, metan, doğalgaz, hidrojen, elektrik kabloları, trafolar; C tipine örnek olarak verilebilir.

Bazı durumlarda tecrübesiz kişilerin ihmali sonucunda alevler tam olarak söndürülmemiş olabilir ve kıvılcımlar yeniden alevlenebilir. Alevlerin tamamen söndüğünü düşünüp ek önlemler almayan kişiler, tekrar alevlenme ihtimalini göz ardı edip çeşitli kayıpların önünü açabilir. Bu tür durumlarda ise kurtarıcınız eko biyolojik tüp çeşitleri olur. Bu çeşit,

insan kaynaklı ihmallerin önlenmesinde önemli bir rol oynar. Uzmanlar tarafından tasarlanan benzersiz mekanizması sayesinde hem alevlerin tekrar canlanması ihtimalini ortadan kaldırır hem de hassas eşyaların zarar görmesini engeller.

Doğa dostu olan eko biyolojik çeşitlerin hassas duruşu, artıklarının da daha kolay temizlenmesine imkan tanır. Kullanımı oldukça yaygın olan bir diğer çeşit ise köpüklü yangın söndürme cihazlarıdır. A ve B tipi yangın riskinin bulunduğu ortamlarda kullanılır. Köpüklerin yanan maddenin üzerini kaplamasıyla birlikte oksijenle bağlantısı kesilmiş olur. Aynı zamanda yanma ısısını da düşüren köpük içeriği sayesinde soğutucu bir etkiyi de kaçınılmaz kılar. Kullanımı ardından ortama zarar vermeyen köpük yapısı kolay temizlenebilir olmasıyla beğenileri kazanır.

Sahip olduğu geniş kullanım alanlarıyla dikkat çeken köpüklü cihazlar; uçak hangarları,

depolar, boya imalathaneleri, yakıt yükleme ve boşaltma istasyonları, yanıcı sıvıların toplama ve dolumu yapıldığı alanlar, iskeleler, petrol rafinerileri, yat limanları, tersaneler ve daha birçok yerde mutlaka bulundurulması gerekir. Anında müdahale etme imkanı tanıyan bu ürünler sayesinde alevleri hızlı bir şekilde kontrol altına alabilirsiniz. Büyük kayıpların önüne geçen yüksek söndürme performansıyla güvenli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

3, 4 ve 5 kg yangın tüpü gibi farklı boyut alternatifleri bulunur. Ayrıca taşınabilirlik açısından konfor sağlayan 1 kg yangın tüpü modelleri de sık tercih edilir. 2,4, 6, 9, 12 kilogramlık modellerinin yanı sıra arabalı olarak karşınıza çıkan 25 ve 50 kilogramlık seçenekleri de mevcuttur. Her istek ve ihtiyaca hitap eden onlarca farklı çeşit içerisinden kendinizi ve sevdiklerinizi koruma altına alacak en iyi modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.

Yangın Söndürme Tüpleri Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yangın Söndürme Tüpleri Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayatınızın farklı alanlarında karşınıza çıkabilecek yangınlarda ilk müdahalenin yapılmasında etkili bir role sahip olan yangın söndürme tüpü 1 kg kapasite seçeneğinden 50 kilograma kadar geniş bir yelpazede hizmetinize sunulur. Büyük felaketlerin oluşmaması için bu yardımcıların doğru kullanımı ve bazı hususlara dikkat edilmesi gereklidir. Yangın söndürme cihazının önerilen yöntemlerle kullanılması, alevlerle daha başarılı mücadele etmeyi mümkün kılar.

Müşteriler tarafından merak konusu olan nasıl kullanılır sorusunun cevabı birkaç basit

adımdan oluşur. Öncelikle tüpü olayın yaşandığı alana getirerek rüzgarı arkaya almak gereklidir. Burada önemli olan nokta ateşe mümkün olduğu kadar yaklaşılması gerektiğidir. Ürünün tetik mekanizmasını kilitleyen pimini çıkardıktan sonra ya da pim yerine valf içeren bir modele sahip iseniz valfı sola doğru çevirdikten sonra tetiğe sonuna kadar basmalısınız.

Alevlerin olduğu bölgeye doğru püskürtme işlemini gerçekleştirirken ön taraftan arka tarafa doğru bir söndürme süreci izlemeniz tavsiye edilir. Alevlerin tamamen döndüğünden emin olmadan işlemi bitirmemelisiniz. Eğer kullandığınız cihaz, tozlu bir model ise tozu bitene kadar boşaltmanız gereklidir. Bu basit adımlar ve tavsiyeler dikkate alınarak yardımcılardan yüksek oranda verim sağlanabilir.

İlk müdahale için gerekli olan bu işlemlerin ardından alevlerin büyüklüğüne göre ilgili ekiplere haber vermeniz önemli bir ayrıntı olur. Kullanım sırasında yangın hortumu bölümünün el yardımıyla tutulup ilgili alana yönlendirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Taşınabilir yangın söndürme cihazları, alevleri doğru açıdan müdahale etmeyi kolaylaştırır. Son derece hafif olan bu ürünler herkes tarafından pratik bir şekilde kullanılabilir.

Hangi tip durumlarda hangi çeşit söndürme tüpünün kullanılması gerektiği de bilinmelidir. A, B, C, D, E ve F sınıfı olarak farklı tiplere ayrılan yangınlar için özel ürünler tasarlanmıştır. A sınıfı, katı materyallerin alev alması durumlarını kapsar ve su ile söndürülebilir. B sınıfı ise sıvı materyallerin alev alması durumunu kapsar ve söndürülmesi için gazlı sistemlere ihtiyaç duyar. C sınıfı gazlı, D sınıfı metal, E sınıfı elektrik ve F sınıfı kızarmış yağlar kaynaklı yangınları ifade eder.

Tozlu, karbondioksitli, köpüklü ve diğer çeşitleri değerlendirerek yaşam alanınızda yüksek risk durumu bulunan sınıf için doğru modeli temin etmeniz tavsiye edilir. Temin ettiğiniz ürünün kullanma talimatını dikkatli bir şekilde okumanız ve bu talimatlara uygun bir kullanım gerçekleştirmeniz gereklidir. Bu sayede güvenli bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Su ve Toz İçermeyen Karbondioksit Gazlı Yangın Söndürme Tüpleri

Su ve Toz İçermeyen Karbondioksit Gazlı Yangın Söndürme Tüpleri

B ve C sınıfı risk durumlarında kullanıma uygun olan karbondioksit gazlı çeşitler, içerisinde su ve toz bulundurmaz. Su ve toz bulundurmamaları sayesinde elektronik eşyalara herhangi bir zarar vermez. Elektrik tehlikeleri, parlayabilir sıvı ve gazlar için rahatlıkla kullanılabilir. Çok sayıda cihazın kullanıldığı çalışma alanlarında, bahsi geçen yangın söndürme ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Basınçlı karbondioksit gazı içeren bu ürünler, ortamdaki mevcut oksijen miktarını düşürerek yanma reaksiyonunu durdurur. Petrol, boya, tiner, parafin gibi yanabilen sıvılar; bütan, metan, propan gibi yanabilen gazlar üzerine kullanımı uygundur. Elektrik problemi riskinin

yüksek olduğu ofis ve işyeri gibi yaşam alanlarında mutlaka bulundurulması gerekir.

Söz konusu yangın söndürme tüpleri, üretim yerlerindeki malları ve demirbaşı alevlerden korumak için oldukça idealdir. Solvent ve yağların tutuşma ihtimalinin bulunduğu imalathane, fabrika gibi alanlarda da etkili bir role sahip olur. Bu ürünleri kullanırken püskürtme esnasında karbondioksit gazının ellere ve parmaklara temas etmemesine dikkat edilmesi gerekir. Çünkü karbondioksit gazı cilt üzerinde donma gibi değişik hassasiyetlere sebebiyet verebilir. Ayrıca karbondioksit gazının renksiz, iletken olmayan ve kokusuz olduğunun da

bilinmesi gerekir.

5 kg CO2 karbondioksit yangın söndürme tüpü, etkilerini kısa süre içerisinde gösterir. Bu gaz, alana hızlı yayılma özelliğine sahip olduğundan etkili bir söndürücü görevi görür. Termik santral, rüzgar türbinleri, elektrik dağıtım pano odaları, trafolar, gemiler, telefon santralleri,

tıbbi malzeme depoları, kablo galerileri, otomasyon merkezleri, laboratuvarlar ve daha birçok alanda karbondioksit gazlı söndürme sistemleri tercih edilir.

Yangın alarmı ve yükselen alevler gibi dışarıdan gelen uyarıları farkettikten sonra ofisinizde veya işyerinizde bulunan yardımcıyı kullanarak ilk müdahaleyi yapabilir, alevlerin yükselip daha çok kayıp vermesinin önüne geçebilirsiniz. Yangın dolabı fiyat ve özelliklerini Trendyol’da inceleyerek bulunduğunuz ortamdaki tüpe güvenli bir saklama alanı oluşturmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Araçlarda Mutlaka Bulundurulması Gereken Yangın Söndürme Tüpü Setleri

Araçlarda Mutlaka Bulundurulması Gereken Yangın Söndürme Tüpü Setleri

Araç kullanırken sürücülerin başına gelebilecek birçok elektriksel ve mekanik arızalar

bulunur. Bu arızalar küçük bir kıvılcım ile istenmeyen durumlar meydana getirebilir. Arabaların içerisinde bulunan bazı materyallerin yanıcı özelliğe sahip olduğu göz önünde bulundurulduğunda araç içi yangın söndürme tüplerinin önemi daha iyi anlaşılabilir. Araç içerisinde mutlaka bulundurmanız gereken bu yardımcı hayat kurtarıcı bir rol üstlenir.

Araç yangın söndürme tüpü, yolculuk sırasında veya park hâlindeyken yaşanması muhtemel riskleri azaltmaya yardımcı olur. Alevlerin daha çok yükselmesi ve patlama gibi durumların önlenmesi için gerekli ilk müdahale bu yardımcılar ile gerçekleştirilir. Aracınızın boyutuna ve özelliğine göre tercih edebileceğiniz farklı oto modellerine araç yangın seti gibi ürünlerle de sahip olabilirsiniz.

Araçlarda kullanılan söndürme tüpü çeşitleri yangın tiplerine göre değişiklik gösterir. A, B ve C sınıfı tüplerini yakından inceleyerek ihtiyacınıza uygun olanı kolayca bulabilirsiniz. A sınıfı modelleri; kağıt, plastik ve ahşap gibi daha kolay sönebilen materyaller üzerinde etkili olur. B sınıfı modelleri yanıcı sıvılar üzerinde etkili iken C sınıfı modeller elektrik arızalarında ön

plana çıkar.

Araçlarda ve garajlarda meydana gelebilecek boya, benzin ve yağ gibi sıvıların yanması durumlarında B sınıfı modeller kullanılır. Elektrik arızaları sonucunda ortaya çıkabilen ve karşılaşılma oranı yüksek olan alevlerde C sınıfı kullanılır ve bu model içerisinde yalıtkan maddeler de içerir. İçerisinde yer alan yalıtkan maddeler sayesinde sadece alevleri

söndürmekle kalmaz elektrik akımının size ulaşmasını da engeller. Araç içi söndürücülerin avantajları arasında hafif olmaları ve pratik kullanımları yer alır.

Olaylara anında müdahale etmek imkanı tanıyan bu ürünler, sadece kendi aracınız için değil trafikte ihtiyacı olan diğer sürücülere yardım için de kullanılabilir. Aracınız için uygun boyutlarda bir söndürücü tercih etmeniz ve yardımcınızı aracınızda şoför koltuğuna yakın bir yere sabitlemeniz tavsiye edilir. Araç içi söndürücülere Trendyol’dan ulaşarak hem aracınızı hem de kendinizi koruma altına alabilirsiniz.

Her İhtiyaca Hitap Eden Yangın Söndürme Tüpleri

Her İhtiyaca Hitap Eden Yangın Söndürme Tüpleri

Kaza ve afetlerde oluşabilecek kıvılcımların büyümesini engelleyen söndürücü tüpler, yaşam alanlarında önemli bir role sahip olur. Her ihtiyaca hitap eden çeşitleri; 1 kg, 2 kg, 12 kg, 6 kg yangın söndürme tüpü gibi farklı kapasite seçenekleri ile hizmetinize sunulur. Bununla birlikte 50 ve 25 kg yangın söndürme tüpü gibi nispeten daha büyük boyutlu ürünler de mevcuttur.

Yönetmelikler doğrultusunda işyerlerinde ve motorlu taşıtlarda bulundurulması zorunlu tutulan bu ürünler üzerinde manometre yer alır. Manometre, sizlere tüpün doluluk oranı hakkında bilgi verir. Bu sayede, tüpünüzü değiştirmeniz gereken zamanı kolaylıkla anlayabilirsiniz. Sahip olduğunuz ürünün üzerinde yer alan kullanma talimatlarını okumanız ve bu talimatlara uygun bir kullanım gerçekleştirmeniz doğrultusunda daha verimli ve profesyonel bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Ev, işyeri, konut, fabrika, araba ve daha birçok alanda mutlaka bulundurulması gereken bu

ürünler sayesinde kendinizin ve sevdiklerinizin güvenliğini koruma altına alabilirsiniz. Araçlar için tavsiye edilen yangın tüplü trafik seti, zengin içeriğiyle olası kaza anlarında ihtiyacınız olan tüm yardımcıları sizlere bir arada sunar. Genellikle 4 yıl kullanıma uygun olan bir adet söndürme tüpü, yara bandı, pamuk, boyunluk, çekme halat, plastik takoz, el feneri,

turnike, pil, makas, antiseptik solüsyon ve daha birçok yardımcı ürünü içerisinde bulundurur.

Araçların acil durum çantalarında yer alan yangın tüplerinde nispeten daha küçük kapasiteli alternatifler tercih edilir. Trafik yönetmeliğine uygun olarak hazırlanan bu setler, profesyonel bir kullanım gerektirmez. Kişisel uygulamalar için ideal olup 1 kilogramlık söndürücü tüpler ile ön plana çıkar. Küçük yangın tüpü çeşitleri bu setler için oldukça uygundur.

Ergonomik tasarıma sahip çantasıyla bagajınızda minimum alan kaplayacak olan bu

setler sayesinde kaza anlarında ilk müdahaleyi anında yapabilir, daha kötü sonuçların doğmasını engelleyebilirsiniz. Zengin içeriğinin yanı sıra bütçe dostu fiyatları ile de müşterilerin beğenisini kazanan bu ürünlere Trendyol’dan sahip olabilirsiniz.

Bütçe Dostu Yangın Söndürme Tüpleri Fiyatları

Bütçe Dostu Yangın Söndürme Tüpleri Fiyatları

Trendyol’da alevlerin büyümesini önleyerek kontrol altına alınması, can ve mal kaybının minimuma düşürülmesi için gerekli söndürme tüpleri, ilk müdahaleler için oldukça önemli bir role sahiptir. Otomatik yangın söndürme tüpü gibi seçenekler, hızlı aksiyon alma ve rahat kullanım gibi avantajlar sunar. Alevlerin yayılmasını kısa sürede önlemek için son derece ideal ürünlerdir. 6 ve 12 kg yangın söndürme tüpü gibi çeşitli kapasitelere sahip ürünleri yaşam alanlarınızda kullanabilirsiniz.

Kuru kimyevi tozlu, eko biyolojik, karbondioksit gazlı, köpüklü ve daha birçok çeşidi ile farklı kullanımlar için özelleştirilmiştir. Bu ürünlerin yetkili firmalar tarafından belirli zaman aralıklarıyla kontrol edilmesi gereklidir. Tekrar doldurulabilir modellerin içeriğine göre dolum süreleri değişkenlik gösterir. Tüplerin belirli aralıklarla tamamen boşaltılıp doldurulması, basınç kontrollerinin yapılması ve periyodik bakımlarının aksatılmaması tavsiye edilir.

Ev, işyeri, hastane, okul, araba, trafo ve daha birçok alanda bulunması gereken bu yardımcı; farklı boyut seçenekleri ve taşınabilir özellikleriyle avantaj sağlar. Dolap ve yangın hortumu

fiyatları ve özelliklerini inceleyerek ürününüz için uygun saklama alanı ve ek yardımcıya sahip olabilirsiniz. Araçların içerisinde bulunması zorunlu olan 1 kg modellerin yanı sıra 2 kg, 4 kg, 6 kg, 12 kg gibi her ihtiyaca ve isteğe uygun kapasiteli ürünü bulmak da mümkündür. Acil durumlarda küçük alevleri kontrol altına almanıza yardımcı olan söndürme tüpleri aktif bir koruma sağlar.

Kuru kimyevi tozlar içeren modeller, içeriğindeki çok amaçlı tozlar ile verimli bir performans sergiler. Halojenli modeller ani bir söndürme etkisi oluştururken elektronik yapılı cihazlar üzerinde kullanıma uygundur. Köpüklü cihazlar ise odun, kağıt, alkol, tiner gibi maddelerin

yanmasını söndürebilme özelliğine sahiptir.

Elektrik panosu yangın söndürme tüpü gibi seçenekler birtakım prosedürlere uygun olarak üretildiği için güvenli ve etkili bir kullanımı mümkün hâle getirir. Bununla birlikte küçük ve büyük yangın tüpü modellerinin her birinde belirli standartlar gözetilir. Türk Standartları Enstitüsü belgesine sahip olan ürünleri tercih ederek kaliteli ve güvenilir bir deneyimin kapılarını aralayabilirsiniz.

Yangın söndürme tüpleri fiyatları ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız alışveriş için Trendyol’u tercih edebilirsiniz. Yangın tüpü fiyatları ürünler arasından değişiklik gösterir. Trendyol’da diğer müşterilerin yorumlarına göz atarak onların deneyimlerinden de yararlanabilir, istek ve ihtiyaçlarınız için en doğru seçimi kolay bir

şekilde yapabilirsiniz.

Yangın Söndürme Tüpleri Çeşitleri Nelerdir?

Olası bir yangın durumunda içeriği farklı olan yangın tüpleri kullanılır. Bu tüplerin çeşitliliği yangının çıkış nedenine göre seçeneklere ayrılır. 4 çeşit yangın söndürme tüpü mevcuttur. Bunlar arasında en çok üretimi yapılan köpüklü ve kimyevi tozundan içeriğe sahip olan çeşitler yer alır. Ev ve işyerleri için de uygun içerik ise karbondioksit olan yangın söndürme tüpüdür. Metal yangın söndürücüler, hafif yangınların söndürülmesinde kullanılır. Bu dört çeşit, farklı yangın alanlarında yüksek etki sağlaması için üretilir. Çeşitliliği sayesinde yangın çıkış sebebine göre uygun olan seçenek kullanılır. Sorunun hızlı ve kontrollü şekilde çözülmesine yardımcı olunur. İçerik farklılıklarına göre çeşitliliğe sahiptir.

Yangın Söndürme Tüpleri Kaç Yılda Bir Değiştirilir?

Genel olarak yangın tüplerinin iç değişimi yapılması etkisini kaybetmemesi için gerekir. Yangın tüplerinin iki yılda bir değiştirilmesi uygundur. Kimyevi ve karbon içeriğine sahip olan tüplerde bu süre değişiklik gösterir. Sahip oldukları özelliklerin etkisini kaybetmemesi için her yıl değişimi ve bakımının yapılması gerekir. Kullanılacak olan yangın tüpü çeşidine göre uygun sürede değişimlerinin ve kontrollerinin yapılması önemlidir. Bu sayede olası ihtiyaç halinde hızlı şekilde etki etmesi sağlanır. Periyodik olarak bakımlarına ve dolum sürelerine dikkat edilmesi gerekir. Çeşitlerine uygun olarak değişim süreleri takip edilmelidir. Güvenli ve etkili bir verim alınması için uygun şartlarda değişiminin yapılmasına özen gösterilir. Kullanım tarihi dikkate alınmalı ve ona göre değişimi yapılmalıdır.

Yangın Söndürme Tüpleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bir yangın tüpü alımı yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken nokta son kullanma tarihidir. Bu tarihin yazdığı alanda ürün seri numarasının ve TSE soğuk damlasının olmasına da dikkat edilmesi gerekir. Tüpün alt veya üst kısmında bu yazıların yer aldığı görülür. Tüplerin üzerinde ayrıca son ve ilk dolum tarihlerine de göz atılması gerekir. İçeriğinin uygun miktarda olması da son derece önemlidir. Periyodik olarak yapılan bakımla alakalı yetki belgesine sahip olması gerekir. Bu kriterlere uygun olan ve kullanılacak içeriğe göre yangın tüpü alımı yapılması gereklidir. Bu sayede kullanılması gereken durumlarda sorunsuz bir şekilde performans alımı sağlanması mümkün olur.