placeholder
"

Yangın Söndürme Tüpleri

" araması için 870 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yangın Söndürme Tüpleri

Yaşam Alanlarında Kurtarıcı Olan Yangın Söndürme Tüpleri Çeşitleri

Hayatınızın her anında karşınıza çıkabilecek olumsuz durumlara karşı önlem almanızı sağlayan yangın söndürme tüpleri, basınçlı cihazlar olarak bilinir. Farklı çeşit, ebat ve özelliklere sahip olabilen bu ürünler; ısı ve oksijen arasındaki bağlantıyı kesmeye yarar. Özellikle yangın gibi afetlerin oluşmaya başlama aşamasında alevlerin kısa süre içerisinde söndürülmesinde önemli bir rol üstlenir. Yangın tipine göre kullanılması gereken cihazların özellikleri de farklılık gösterir. Yangın tüpü yönetmeliğinde, belirli yaşam alanlarında bulundurulması zorunlu olan tüp çeşitleri belirtilir. Yasalar tarafından güvenliğiniz için zorunlu tutulan uygulamaların yanı sıra bu ürünler kişilerin ihtiyacına göre de farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Ev, bina, okul, ofis, araçlar ve daha birçok yerde kullanıma uygun çeşitleri bulundurularak kaza gibi zor durumlarda büyük kayıpları önlenmesi sağlanabilir. Özellikle araçlarda her an oluşabilecek küçük bir kıvılcımın büyümeden yok edilmesi için vazgeçilmez bir yardımcı olur. Ulaşılması kolay yerlerde saklanılması gereken bu ürünlerin, kullanımları oldukça pratik ve konforludur. Taşınabilir olması büyük binalarda ve işyerlerinde acil durumlara daha hızlı müdahale edebilmenize imkan tanır. Küçük bir kıvılcımın büyük can ve mal kayıplarına sebep olmaması için yaşam alanlarınıza yangın seti temin etmeniz tavsiye edilir. En temel söndürme sistemi olarak bilinen bu setler, farklı model seçenekleriyle geniş bir yelpazeyi gözler önüne serer. Kullanımı yetişkinler tarafından gerçekleştirilmesi gereken bu setlerin çocukların ulaşamayacağı yangın dolabı gibi alanlarda korunması gerekir. Kırmızı rengiyle dikkat çeken ve acil durumlarda bulunması kolay olan bu dolapların kapağı özel olarak tasarlanır. Çocukların ve kötü niyetli kişilerin tüpe kolay erişimini engelleyen bu kapak tasarımı sayesinde istenmeyen durumların önüne geçilir. Hayatta herkesin zaman zaman karşı karşıya kalabileceği yangınlardan korunmak amacıyla üretilen söndürme tüpleri sayesinde kayıpları minimalize edebilirsiniz. Elinizin altında hazır bulunması gereken bu ürünler ile küçük kıvılcımlar hakkındaki endişelerinizi geride bırakabilirsiniz. Farklı ağırlık, boyut, içerik ve kullanım alanlarına sahip olabilen zengin ürün çeşitliliği içerisinden ihtiyacınız olanı Trendyol’da kolayca bulabilirsiniz.

Yaşam Alanlarında Kurtarıcı Olan Yangın Söndürme Tüpleri Çeşitleri

Yangın söndürme tüpleri çeşitleri; yanan madde, etki alanı, alevlenme çeşidi gibi farklı etmenler göz önünde bulundurularak zengin bir yelpazede hizmetinize sunulur. Özellikleri dikkate alınarak doğru bir kullanım gerektiren bu çeşitler; kuru kimyevi tozlu, köpüklü, eko biyolojik, karbondioksit gazlı gibi farklı içerikleriyle karşınıza çıkar. ABC tozlu cihazlar olarak da bilinen kuru kimyevi tozlu çeşitler, elektrik ve metal yangınlarının dışında kalan diğer durumlarda kullanılmaya uygun olur. Üstün kapasitesi ile benzersiz bir mücadele ortaya koyan bu ürünler; A, B ve C tipi yangınlar için özelleştirilmiştir. A tipi; ot, tahta, ahşap, ev içi tekstil, perde, ofis materyalleri gibi malzemelerin söndürülmesinde tercih edilir. B tipi ise benzin, vernik, aseton, tiner, tutkal, alkol, asfalt, parafin gibi maddelerde etkilidir. Kuru kimyevi tozlu tüpler, C tipi yangınlarda da destekleyici olarak kullanılabilir. LPG, metan, doğalgaz, hidrojen, elektrik kabloları, trafolar; C tipine örnek olarak verilebilir. Bazı durumlarda tecrübesiz kişilerin ihmali sonucunda alevler tam olarak söndürülmemiş olabilir ve kıvılcımlar yeniden alevlenebilir. Alevlerin tamamen söndüğünü düşünüp ek önlemler almayan kişiler, tekrar alevlenme ihtimalini göz ardı edip çeşitli kayıpların önünü açabilir. Bu tür durumlarda ise kurtarıcınız eko biyolojik tüp çeşitleri olur. Bu çeşit, insan kaynaklı ihmallerin önlenmesinde önemli bir rol oynar. Uzmanlar tarafından tasarlanan benzersiz mekanizması sayesinde hem alevlerin tekrar canlanması ihtimalini ortadan kaldırır hem de hassas eşyaların zarar görmesini engeller. Doğa dostu olan eko biyolojik çeşitlerin hassas duruşu, artıklarının da daha kolay temizlenmesine imkan tanır. Kullanımı oldukça yaygın olan bir diğer çeşit ise köpüklü yangın söndürme cihazlarıdır. A ve B tipi yangın riskinin bulunduğu ortamlarda kullanılır. Köpüklerin yanan maddenin üzerini kaplamasıyla birlikte oksijenle bağlantısı kesilmiş olur. Aynı zamanda yanma ısısını da düşüren köpük içeriği sayesinde soğutucu bir etkiyi de kaçınılmaz kılar. Kullanımı ardından ortama zarar vermeyen köpük yapısı kolay temizlenebilir olmasıyla beğenileri kazanır. Sahip olduğu geniş kullanım alanlarıyla dikkat çeken köpüklü cihazlar; uçak hangarları, depolar, boya imalathaneleri, yakıt yükleme ve boşaltma istasyonları, yanıcı sıvıların toplama ve dolumu yapıldığı alanlar, iskeleler, petrol rafinerileri, yat limanları, tersaneler ve daha birçok yerde mutlaka bulundurulması gerekir. Anında müdahale etme imkanı tanıyan bu ürünler sayesinde alevleri hızlı bir şekilde kontrol altına alabilirsiniz. Büyük kayıpların önüne geçen yüksek söndürme performansıyla güvenli bir deneyim yaşayabilirsiniz. 2,4, 6, 9, 12 kilogramlık modellerinin yanı sıra arabalı olarak karşınıza çıkan 25 ve 50 kilogramlık seçenekleri de mevcuttur. Her istek ve ihtiyaca hitap eden onlarca farklı çeşit içerisinden kendinizi ve sevdiklerinizi koruma altına alacak en iyi modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.

Yangın Söndürme Tüpleri Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yangın Söndürme Tüpleri Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayatınızın farklı alanlarında karşınıza çıkabilecek yangınlarda ilk müdahalenin yapılmasında etkili bir role sahip olan yangın söndürme tüpü 1 kg kapasite seçeneğinden 50 kilograma kadar geniş bir yelpazede hizmetinize sunulur. Büyük felaketlerin oluşmaması için bu yardımcıların doğru kullanımı ve bazı hususlara dikkat edilmesi gereklidir. Müşteriler tarafından merak konusu olan nasıl kullanılır sorusunun cevabı birkaç basit adımdan oluşur. Öncelikle tüpü olayın yaşandığı alana getirerek rüzgarı arkaya almak gereklidir. Burada önemli olan nokta ateşe mümkün olduğu kadar yaklaşılması gerektiğidir. Ürünün tetik mekanizmasını kilitleyen pimini çıkardıktan sonra ya da pim yerine valf içeren bir modele sahip iseniz valfı sola doğru çevirdikten sonra tetiğe sonuna kadar basmalısınız. Alevlerin olduğu bölgeye doğru püskürtme işlemini gerçekleştirirken ön taraftan arka tarafa doğru bir söndürme süreci izlemeniz tavsiye edilir. Alevlerin tamamen döndüğünden emin olmadan işlemi bitirmemelisiniz. Eğer kullandığınız cihaz, tozlu bir model ise tozu bitene kadar boşaltmanız gereklidir. Bu basit adımlar ve tavsiyeler dikkate alınarak yardımcılardan yüksek oranda verim sağlanabilir. İlk müdahale için gerekli olan bu işlemlerin ardından alevlerin büyüklüğüne göre ilgili ekiplere haber vermeniz önemli bir ayrıntı olur. Kullanım sırasında yangın hortumu bölümünün el yardımıyla tutulup ilgili alana yönlendirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Hangi tip durumlarda hangi çeşit söndürme tüpünün kullanılması gerektiği de bilinmelidir. A, B, C, D, E ve F sınıfı olarak farklı tiplere ayrılan yangınlar için özel ürünler tasarlanmıştır. A sınıfı, katı materyallerin alev alması durumlarını kapsar ve su ile söndürülebilir. B sınıfı ise sıvı materyallerin alev alması durumunu kapsar ve söndürülmesi için gazlı sistemlere ihtiyaç duyar. C sınıfı gazlı, D sınıfı metal, E sınıfı elektrik ve F sınıfı kızarmış yağlar kaynaklı yangınları ifade eder. Tozlu, karbondioksitli, köpüklü ve diğer çeşitleri değerlendirerek yaşam alanınızda yüksek risk durumu bulunan sınıf için doğru modeli temin etmeniz tavsiye edilir. Temin ettiğiniz ürünün kullanma talimatını dikkatli bir şekilde okumanız ve bu talimatlara uygun bir kullanım gerçekleştirmeniz gereklidir. Bu sayede güvenli bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Su ve Toz İçermeyen Karbondioksit Gazlı Yangın Söndürme Tüpleri

Su ve Toz İçermeyen Karbondioksit Gazlı Yangın Söndürme Tüpleri

B ve C sınıfı risk durumlarında kullanıma uygun olan karbondioksit gazlı çeşitler, içerisinde su ve toz bulundurmaz. Su ve toz bulundurmamaları sayesinde elektronik eşyalara herhangi bir zarar vermez. Elektrik tehlikeleri, parlayabilir sıvı ve gazlar için rahatlıkla kullanılabilir. Basınçlı karbondioksit gazı içeren bu ürünler, ortamdaki mevcut oksijen miktarını düşürerek yanma reaksiyonunu durdurur. Petrol, boya, tiner, parafin gibi yanabilen sıvılar; bütan, metan, propan gibi yanabilen gazlar üzerine kullanımı uygundur. Elektrik problemi riskinin yüksek olduğu ofis ve işyeri gibi yaşam alanlarında mutlaka bulundurulması gerekir. Solvent ve yağların tutuşma ihtimalinin bulunduğu imalathane, fabrika gibi alanlarda da etkili bir role sahip olur. Bu ürünleri kullanırken püskürtme esnasında karbondioksit gazının ellere ve parmaklara temas etmemesine dikkat edilmesi gerekir. Çünkü karbondioksit gazı cilt üzerinde donma gibi değişik hassasiyetlere sebebiyet verebilir. Ayrıca karbondioksit gazının renksiz, iletken olmayan ve kokusuz olduğunun da bilinmesi gerekir. Bu gaz, alana hızlı yayılma özelliğine sahip olduğundan etkili bir söndürücü görevi görür. Termik santral, rüzgar türbinleri, elektrik dağıtım pano odaları, trafolar, gemiler, telefon santralleri, tıbbi malzeme depoları, kablo galerileri, otomasyon merkezleri, laboratuvarlar ve daha birçok alanda karbondioksit gazlı söndürme sistemleri tercih edilir. Yangın alarmı ve yükselen alevler gibi dışarıdan gelen uyarıları farkettikten sonra ofisinizde veya işyerinizde bulunan yardımcıyı kullanarak ilk müdahaleyi yapabilir, alevlerin yükselip daha çok kayıp vermesinin önüne geçebilirsiniz. Yangın dolabı fiyat ve özelliklerini Trendyol’da inceleyerek bulunduğunuz ortamdaki tüpe güvenli bir saklama alanı oluşturmak için ilk adımı atabilirsiniz. 

Araçlarda Mutlaka Bulundurulması Gereken Yangın Söndürme Tüpü Setleri

Araçlarda Mutlaka Bulundurulması Gereken Yangın Söndürme Tüpü Setleri

Araç kullanırken sürücülerin başına gelebilecek birçok elektriksel ve mekanik arızalar bulunur. Bu arızalar küçük bir kıvılcım ile istenmeyen durumlar meydana getirebilir. Arabaların içerisinde bulunan bazı materyallerin yanıcı özelliğe sahip olduğu göz önünde bulundurulduğunda araç içi yangın söndürme tüplerinin önemi daha iyi anlaşılabilir. Araç içerisinde mutlaka bulundurmanız gereken bu yardımcı hayat kurtarıcı bir rol üstlenir. Alevlerin daha çok yükselmesi ve patlama gibi durumların önlenmesi için gerekli ilk müdahale bu yardımcılar ile gerçekleştirilir. Aracınızın boyutuna ve özelliğine göre tercih edebileceğiniz farklı oto modellerine araç yangın seti gibi ürünlerle de sahip olabilirsiniz. A, B ve C sınıfı tüplerini yakından inceleyerek ihtiyacınıza uygun olanı kolayca bulabilirsiniz. A sınıfı modelleri; kağıt, plastik ve ahşap gibi daha kolay sönebilen materyaller üzerinde etkili olur. B sınıfı modelleri yanıcı sıvılar üzerinde etkili iken C sınıfı modeller elektrik arızalarında ön plana çıkar. Araçlarda ve garajlarda meydana gelebilecek boya, benzin ve yağ gibi sıvıların yanması durumlarında B sınıfı modeller kullanılır. Elektrik arızaları sonucunda ortaya çıkabilen ve karşılaşılma oranı yüksek olan alevlerde C sınıfı kullanılır ve bu model içerisinde yalıtkan maddeler de içerir. İçerisinde yer alan yalıtkan maddeler sayesinde sadece alevleri söndürmekle kalmaz elektrik akımının size ulaşmasını da engeller. Araç içi söndürücülerin avantajları arasında hafif olmaları ve pratik kullanımları yer alır. Olaylara anında müdahale etmek imkanı tanıyan bu ürünler, sadece kendi aracınız için değil trafikte ihtiyacı olan diğer sürücülere yardım için de kullanılabilir. Aracınız için uygun boyutlarda bir söndürücü tercih etmeniz ve yardımcınızı aracınızda şoför koltuğuna yakın bir yere sabitlemeniz tavsiye edilir. Araç içi söndürücülere Trendyol’dan ulaşarak hem aracınızı hem de kendinizi koruma altına alabilirsiniz. 

Her İhtiyaca Hitap Eden Yangın Söndürme Tüpleri

Her İhtiyaca Hitap Eden Yangın Söndürme Tüpleri

Kaza ve afetlerde oluşabilecek kıvılcımların büyümesini engelleyen söndürücü tüpler, yaşam alanlarında önemli bir role sahip olur. Her ihtiyaca hitap eden çeşitleri; 1 kg, 2 kg, 12 kg, 6 kg yangın söndürme tüpü gibi farklı kapasite seçenekleri ile hizmetinize sunulur. Yönetmelikler doğrultusunda işyerlerinde ve motorlu taşıtlarda bulundurulması zorunlu tutulan bu ürünler üzerinde manometre yer alır. Manometre, sizlere tüpün doluluk oranı hakkında bilgi verir. Bu sayede, tüpünüzü değiştirmeniz gereken zamanı kolaylıkla anlayabilirsiniz. Sahip olduğunuz ürünün üzerinde yer alan kullanma talimatlarını okumanız ve bu talimatlara uygun bir kullanım gerçekleştirmeniz doğrultusunda daha verimli ve profesyonel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ev, işyeri, konut, fabrika, araba ve daha birçok alanda mutlaka bulundurulması gereken bu ürünler sayesinde kendinizin ve sevdiklerinizin güvenliğini koruma altına alabilirsiniz. Araçlar için tavsiye edilen yangın tüplü trafik seti, zengin içeriğiyle olası kaza anlarında ihtiyacınız olan tüm yardımcıları sizlere bir arada sunar. Genellikle 4 yıl kullanıma uygun olan bir adet söndürme tüpü, yara bandı, pamuk, boyunluk, çekme halat, plastik takoz, el feneri, turnike, pil, makas, antiseptik solüsyon ve daha birçok yardımcı ürünü içerisinde bulundurur. Trafik yönetmeliğine uygun olarak hazırlanan bu setler, profesyonel bir kullanım gerektirmez. Kişisel uygulamalar için ideal olup 1 kilogramlık söndürücü tüpler ile ön plana çıkar. Ergonomik tasarıma sahip çantasıyla bagajınızda minimum alan kaplayacak olan bu setler sayesinde kaza anlarında ilk müdahaleyi anında yapabilir, daha kötü sonuçların doğmasını engelleyebilirsiniz. Zengin içeriğinin yanı sıra bütçe dostu fiyatları ile de müşterilerin beğenisini kazanan bu ürünlere Trendyol’dan sahip olabilirsiniz. 

Bütçe Dostu Yangın Söndürme Tüpleri Fiyatları Trendyol’da

Bütçe Dostu Yangın Söndürme Tüpleri Fiyatları Trendyol’da

Alevlerin büyümesini önleyerek kontrol altına alınması, can ve mal kaybının minimuma düşürülmesi için gerekli söndürme tüpleri, ilk müdahaleler için oldukça önemli bir role sahiptir. Kuru kimyevi tozlu, eko biyolojik, karbondioksit gazlı, köpüklü ve daha birçok çeşidi ile farklı kullanımlar için özelleştirilmiştir. Bu ürünlerin yetkili firmalar tarafından belirli zaman aralıklarıyla kontrol edilmesi gereklidir. Tekrar doldurulabilir modellerin içeriğine göre dolum süreleri değişkenlik gösterir. Tüplerin belirli aralıklarla tamamen boşaltılıp doldurulması, basınç kontrollerinin yapılması ve periyodik bakımlarının aksatılmaması tavsiye edilir. Ev, işyeri, hastane, okul, araba, trafo ve daha birçok alanda bulunması gereken bu yardımcı; farklı boyut seçenekleri ve taşınabilir özellikleriyle avantaj sağlar. Dolap ve yangın hortumu fiyatları ve özelliklerini inceleyerek ürününüz için uygun saklama alanı ve ek yardımcıya sahip olabilirsiniz. Araçların içerisinde bulunması zorunlu olan 1 kg modellerin yanı sıra 2 kg, 4 kg, 6 kg, 12 kg gibi her ihtiyaca ve isteğe uygun kapasiteli ürünü bulmak da mümkündür. Acil durumlarda küçük alevleri kontrol altına almanıza yardımcı olan söndürme tüpleri aktif bir koruma sağlar. Kuru kimyevi tozlar içeren modeller, içeriğindeki çok amaçlı tozlar ile verimli bir performans sergiler. Halojenli modeller ani bir söndürme etkisi oluştururken elektronik yapılı cihazlar üzerinde kullanıma uygundur. Köpüklü cihazlar ise odun, kağıt, alkol, tiner gibi maddelerin yanmasını söndürebilme özelliğine sahiptir. Türk Standartları Enstitüsü belgesine sahip olan ürünleri tercih ederek kaliteli ve güvenilir bir deneyimin kapılarını aralayabilirsiniz. Yangın söndürme tüpleri fiyatları ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız alışveriş için Trendyol’u tercih edebilirsiniz. Trendyol’da diğer müşterilerin yorumlarına göz atarak onların deneyimlerinden de yararlanabilir, istek ve ihtiyaçlarınız için en doğru seçimi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.