İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Akfix Silikon

" araması için 480 sonuç listeleniyor
Akfix Poliüretan Sosis Mastik

AkfixPoliüretan Sosis Mastik

149,90 TL
Sepete Git
Akfix As606 Siyah Mastik
Hızlı Teslimat

AkfixAs606 Siyah Mastik

30 TL
Sepete Git
Akfix As606 Siyah Silikon 500 Gr
Hızlı Teslimat

AkfixAs606 Siyah Silikon 500 Gr

30 TL
Sepete Git

Pratik Kullanımlı Akfix Silikon Çeşitleri Trendyol’da!

Silikon; renksiz yağlar veya şeffaf kauçuk yapılı maddeler olarak bilinir. Genel kullanım alanları dolgu macunları, yapıştırıcılar, yağlayıcılar, tıpta pişirme kapları ve ısıyla elektrik yalıtımları gibi yerlerdir. Geniş bir kullanım alanına sahip olmalarıyla pek çok ihtiyacın karşılık bulmasını sağlar. Akfix silikon, her alanda pratik bir şekilde kullanılmasıyla öne çıkar. Hem pratik hem de güçlü formülleriyle ihtiyaç olan yüzeye göre üretim yapılır. Ürünler son derece geniş bir ısı aralığına sahiptir. Bu ısı aralıkları -60 ve +180 şeklindedir. Ayrıca açık ateşle karşı karşıya geldiği zaman ürünler yanar. Uzaklaştığı zaman ise sönerek tutuşmaz. Bu ısı aralıklarında özelliklerinden hiçbir şey kaybetmeden sorunsuz bir kullanım olanağı sunar. Pratik kullanımıyla özellikle genel mühendislik, elektrik ve elektronik, uçak sanayi, otomotiv sanayi, aydınlatma, gemi sanayi, tekstil, tıp, eczacılık, gıda ve kozmetik sanayinde sıkça kullanır. Bu kullanım alanlarına yönelik Akfix silikon yapıştırıcı ürünler üretilir. Seçenekler ısısal özelliklerinin yanı sıra hava şartlarına karşı da dayanıklıdır. Ozon ve gazlara dayanıklı olan bu madde, aşırı sıcakta olsa bile renk kaybı yaşamaz. Bu özellikleriyle Akfix genel amaçlı silikon alternatifleri her alanda kullanılabilecek şekilde üretilir. Kullanım alanlarıyla dikkat çeken Akfix, ürettiği güçlü yapılı ürünlerle de öne çıkar. Esnek yapıya sahip olan ürünler aynı zamanda yapışkandır. Fakat diğer tip malzemelerle yapışma özelliği yoktur. Seçeneklerin kullanım alanına göre yapıştığı yüzey değişiklik gösterir. Akfix marka ürünlerinin özelliklerini Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

Beğeni Toplayan Akfix Silikon Özellikleri

Beğeni Toplayan Akfix Silikon Özellikleri

Ürünler yapısıyla hem amatör hem de profesyonel kullanıma uygun materyallerdir. Özellikle inşaat sektöründe sıkça tercih edilen Akfix ısıya dayanıklı silikonlar sayesinde güçlü yapıştırma sağlar. Ayrıca endüstriyel alanlarda da kullanılır. Otomobillerin yedek parça imalatları ile tamirat işlemlerinde tercih edilir. Otomobillere genel olarak sıvı conta biçiminde uygulanır. Pek çok yüzeyin yapışmasını, aynı zamanda izole olmasını sağlayan bu ürünlerin kalitesinin iyi olması uzun ömür açısından önemlidir. Uygulandığı noktalarda iyi bir koruma sağlar. Yüksek ve düşük sıcaklıklarda kolayca uygulanan ürün sayesinde günlük hayatınızda da ihtiyacınız olan her yerde tercih edebilirsiniz. Banyoda, duşakabin kenarlarında, küvet ve lavabo gibi yerlerde Akfix şeffaf silikon kullanılabilir. Bu tip ürünler sızdırmaya karşı kullanılır. Ayrıca cam doğrama, metal, fayans, PVC ve yapı elemanlarının hem dolgularında hem de yapıştırmalarında kullanılır. Akfix tüp silikonlar suya ve çatlamaya karşı dayanıklıdır. 50 ml şeffaf ve tüp şeklinde satışa sunulur. Genel kullanım için son derece uygundur. Diğer yandan şeffaf yapıdaki bu seçenekler sararma yapmaz. Aynı zamanda renkte değişime uğramaz. Ürünlerin bir diğer kullanım alanı ise aynalardır. Ayna yapıştırırken kullanılan Akfix ayna silikonu işinizi fazlasıyla kolaylaştırır. Standart silikonlarla ayna yapıştırıldığı zaman iz bırakabilir. Ancak aynalar için özel olarak üretilen ürünlerle yapıştırırsanız iz oluşmaz. Üstelik kolayca uygulayabilirsiniz. Ayrıca ürünler sentetik kauçuk sınıfa girerler. Bu ürünlerin tercih edilmesinin nedenlerinden biri de yüksek ve düşük ısıya karşı dayanıklı olmalarıdır. Genellikle 300 dereceye kadar dayanıklılığı olan ürünlerdir. Bu sıcaklığa dayanıklı olmaları sebebiyle soba, ısı aletleri, otomotiv sektörü, pompa ve baca motorları gibi fazla ısıya maruz kalan iş alanlarında sıkça tercih edilir. Diğer malzemelerle de kolayca kullanılması günlük hayatta pratiklik sağlar. Günümüzde sıkça karşınıza çıkan ürün çeşitlerinden biri ise sıcak silikonlardır. Bu tip ürünler ısıtan makineleri içine çubuk silikonlarının ısıtılmasıyla kullanılır. Akfix sıcak silikon farklı boy ve uzunlukta mevcuttur. Mum tabancasının içine konularak kısa sürede kullanıma hazır olur. Isınan silikon eriyerek ucundan akar. Normal seçeneklere oranla yumuşaktır. Trendyol aracılığıyla ürünlere kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Kolaylık Sağlayan Akfix Silikon Kullanımı

Kolaylık Sağlayan Akfix Silikon Kullanımı

Ürünler, sızdırmada ve yapıştırmada kullanılır. Bu ürünler pratik olmasının sebebiyle çokça tercih edilir. Kalınlığına göre kullanacağınız metre de değişir. Genellikle bir adetle 7 ile 11 metre arasında çizgi çekmenizi sağlar. Bu ürünlerin kuruma süresi 24 saattir. Bu saatler içinde suyla temas edilmemesi gerekir. Diğer yandan plastik yüzeylerde iyi bir yapıştırma performansı isterseniz Akfix sosis silikonu tercih edebilirsiniz. Mastik yapıda olan bu ürünler gri cam ve ahşap gibi yüzeylerde hemen yapışır. Ayrıca klima imalat ve montajında da kullanır. Bu alanların yanı sıra otomotiv sektöründe de sıklıkla tercih edilir. Poliüretan sosis mastikler, hava, gaz, toz ve su geçiren aralıkların kapatılması için dolgu malzemesi olarak kullanılır. Akfix kırmızı, beyaz, siyah silikon ürünleri tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız alana uygun renkleriyle kolay kullanım sağlar. Banyo kenarlarında güçlü ve sızdırmaz özelliğe sahip ürünler isterseniz Akfix çelik silikon ihtiyacınızı giderir. Bu ürünler banyo dışında izolasyon ve yapıştırma işlemleri için tercih edilir. Seçeneği tercih ettikten sonra ilk önce kullanacağınız alanının temiz olmasına dikkat edebilirsiniz. Yüzeyde kalan eski maddeler varsa iyice temizlenerek işleme uygun hale getirmeniz önemlidir. Eğer tecrübeniz yoksa ve banyoda kullanacaksanız düzeltici ürünlere de ihtiyaç duyabilirsiniz. Ürünü sıktıktan sonra düzgün bir şekilde saklayabilirsiniz. Parmağınızı sıvı bulaşık deterjanına batırıp uyguladığınız işlemin üzerinden geçerseniz çok düzgün ve kaygan olur. Ayrıca teninize geldiği zaman da kolayca çıkarılabilir. Sıcak su, krem ya da bulaşık deterjanı kullanarak ellerinizde lekesini çıkarabilirsiniz. Temizlemek için uygulanacak bir diğer yöntem de toz deterjanla ellerinizi ovalamanızdır. Toz deterjanla ellerinizi ovduğunuzda silikon topak topak dökülür. Eğer yüzeye bulaştıysa kurumadan ıslak bir bezle üzerinden geçirerek kolayca temizleyebilirsiniz. Trendyol aracılığıyla seçeneklerin tüm özelliklerine göz atabilirsiniz.

Avantajlı Fiyatlarla Akfix Silikon Seçenekleri

Avantajlı Fiyatlarla Akfix Silikon Seçenekleri

Silikonlar, pratik kullanımıyla her alanda kolaylık sağlar. Özellikle evde sıklıkla kullanılan tamirat eşyalarından biridir. Akfix silikon kullanımının kolaylığı sayesinde müşterilerin dikkatini çeker. Siyah, beyaz ya da gri rengiyle satışa çıkan seçenekler sera, yüzme havuzları, araba ve teknelerde sıklıkla kullanılır. Bu tarz zeminlerde kullanmadan önce astar çekilmesi gerekir. Silikonların akrilik ve mastik olarak iki farklı türü mevcuttur. Akrilik mastik, su bazlı reçinelerden üretilir. Doğrudan suya maruz kalacak dolgu yerleri için uygun değillerdir. Genel olarak iç ve dekorasyon kullanımı için ideal sayılır. Doğaya zarar vermez. Aynı zamanda toz ve haşerelerden etkili koruma sağlar. Silikon mastik genel olarak PVC, alüminyum ve ahşap doğrama, küvet, lavabo, fayans, seramik, araç, su ve toz yalıtımında kullanılır. Mastik ve silikonun arasındaki fark ise boyanabilir olmasıdır. Seçenekler mastik boyaya uygun yüzeyiyle öne çıkar. Silikon, uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Mastik ise uygulanan iklime göre farklılık gösterir. Silikonlar mastiklere göre pratik bir kullanım sağlar. Ayrıca ürünleri plastik yüzeylerde uygularken iyi bir yapıştırma sağlaması için yüzey zımpara olmalıdır. Etkili yapıştırmaya ve kolay kullanıma sahip olan Akfix silikon yorumlarının olumlu yönde olması beğenileri toplar. Müşterilerin sıkça seçtiği Akfix marka silikonların her alanda kullanılması tercih sebeplerinin başında yer alır. Kullanılan alanda da uzun ömürlü bir yapı sağlar. Marka, ürettiği ürünlerle her zaman ön plana çıkar. Tasarladığı silikonlar hem profesyonel hem de amatör kullanıma uygun ürün üretilir. Uygun fiyatlarıyla dikkat çeken Akfix silikon fiyatlarına Trendyol’dan göz atarak satın alabilirsiniz. İncelediğiniz ürün seçenekleri arasında kullanım alanınıza hitap eden bir modelde karar kılabilirsiniz.