İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Renk
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Ayak Bilekliği

" araması için 267 sonuç listeleniyor
Luxor 8 Bandaj Ayak Bilekliği

Luxor8 Bandaj Ayak Bilekliği

(12)
100 TL
Sepete Git
TRYON Ayak Bilekliği Neopren 6982.

TRYONAyak Bilekliği Neopren 6982.

(39)
Ayak Bilekliği Neopren 6982.
92,57 TL
Sepete Git
Luxor Silikon Ped Destekli Ayak Bilekliği

LuxorSilikon Ped Destekli Ayak Bilekliği

(2)
Silikon Ped Destekli Ayak Bilekliği
110 TL
Sepete Git

Ayak Bilekliği

Dikkat Çekici Örme Ayak Bilekliği

Ayak bilekliği esnek, hava alabilen örgü kumaştan yapılmış olup masaj etkili silikon pedlere sahiptir. Ayak bileklerinizi destekleyen ayak bilekliği cilt dostu malzemeden üretilmiştir. Ürünler, bandajlı, ped destekli olarak geliştirilmiş olup aşilotreyn olarak adlandırılan achill dejenerasyonlarında, belirgin ödem oluşumlarında kullanılır. Medikal amaçla üretilen ayak bileklik modelleri alçı sonrasında kullanıma uygundur. Bağ yırtığında, ödemlerde ve ayak yan bağ zedelenmelerinde kullanılarak ayak burkulmasını engellemektedir. Trendyol sitesinde incelediğimiz karşımıza örme modeller ve destekli modeller çıkar. Aktif spor hayatı olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen ayak bileklikleri ayak burkulmalarını engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Ayak burkulmaları, ayak bağlarında zedelenme meydana gelebilmektedir. Ayak bilek burkulmalarından sonra ayak bileğinin iyileşme sürecinde ayak bilekliği kullanılmaktadır. Ayak bileğine destek amacıyla kullanılan bu ürünler ortopediktir. Silikon destekli modelleri de her ayak bileğine uygun olup 2 ayak için de kullanılabilmektedir. Hafif ve rahat tasarımıyla yan destekleri ayağınızın tekrar burkulmasını engeller. Kullanıldığı bölgede ısıyı muhafaza eden elastik ayak bilekliği tendon ve kasları gevşetir ve ayaktaki şişliğin inmesine yardımcı olur. Sporcu ayak bileklikleri elastik yapısıyla kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Polyester ve lateksten üretilen spor ayak bilekliğini günlük hayatta da kullanım uygundur. Ayak bilekliğini koruyan modeller, yaralanma ve incinme durumun duyulan ağrıların azalmasına yardımcı olurlar. Makine yıkanması önerilmeyen elastik ayak bilekliği, soğuk suda yıkanabilir. Kan ve erkekler için üretilen ayak bilekliğinin standart numarada olan modelleri olduğu gibi farklı numaraları, modelleri de vardır. Tamamen esnek kumaştan üretilmiş olan ayak bilekliği ayağınızda hareket kısıtlamasına neden olmaz bu yüzden spor yaparken kullanılabilmektedir. Ayak bileğini koruma özelliği olan sporcu ayak bilekliği ayak bileği zedelenmelerini en aza indirir. Burkulmalardan sonra medikal ayak bilekliği kullanılması da doktorlardan tarafından önerilmektedir. Ayak bilekliği kategorisinde karşınıza çıkabilecek modellerden biri de halhal olarak da adlandırılan aksesuar olarak kullanılan ayak bileklikleridir. Tamamen takı amacıyla üretilen bu ürünlerin, zincir şeklinde olanları olduğu gibi farklı renkleri barındıran modelleri de vardır. Halhal olarak da bilinen modellerin sağlık amacıyla kullanılan ürünlerden tamamen farklı amaçlar için üretilmiştir. Halhalların bilinen hiçbir yararı yoktur.

Çapraz Bantlı Ayak Bilekliği

Ayak bilekliği modellerini incelediğinizde medikal amaçla kullanılan ayak bilekliği modellerinin yanı sıra kadınlar için üretilmiş zincirden ayak bileklikleri de karşınıza çıkacaktır. Kadınlar tarafından tercih edilen gümüş ayak bilekliği takı olarak tercih edilmektedir. Birbirinden şık modelleriyle karşımıza çıkan gümüş ayak bilekliği farklı tasarımları ile dikkat çekmektedir. Tek renkte taşlı, taşsız, figürlü modelleri ile gümüş bilekliklerinde minik ayak figürleri ile karşımıza çıkmaktadır. Medikal amaçla kullanılan jelli ayak bilekliğini iç yüzeyi soğuk tedavi için jelli pedlerden oluşturulmuştur. Jelli ayak bilekliğini kullanırken soğuk ve sıcak tedavi için pedi dondurulabilir ya da mikrodalga fırında ısıtabilirsiniz. Jelli ayak bilekliği elastik yapısıyla ayağınızın doğal hareketine engel olmadan son derece rahat bir destekleme sağlar. Hafif ve orta derecede burkulma yaşayan kişilerin tercih ettiği jelli ayak bileklikleri ayak burkulmasının tedavisinde kullanılır, tercih ettiğiniz jelli ayak bilekliği ile ayağınızın iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. İyileşme sürecini hızlandıran bir diğer ayak bilekliği modeli çapraz bantlı ayak bileklikleridir Enine bantları olan bu modeller stabilizasyon sağlar. Örme ayak bilekliği ise en çok tercih edilen ayak bilekliği modellerindendir. Örme ayak bilekliği cilt dostu ve hava alabilen özellikte olması ile dikkat çekmektedir. Anatomik yapıda örme ayak bilekliği ağrıyan eklem kaslarda uzun süreli rahatlama sağlamaktadır. Medikal ayak bilekliği modellerinden olan bağcıklı ayak bilekliği, delikli yapısıyla ayaklarınızın hava almasını sağlar. Bağcıklı ayak bilekliği ayağınızın tamamen sarılmasını sağlar. Ayak burkulmalarında zayıflayan ayak bileklerine destek olur ve ayağın tekrar burkulmasını önler. Atletizm, vücut geliştirme, fitness, basketbol gibi sporlarla uğraşan sporculara tarafından tercih edilen ağırlıkları kas yapısını güçlendirir, günlük hayatta da kullanıma uygundur. Kas yapısını güçlendirmek ve kas yapmak istiyorsanız el-ayak ağırlık bileklikleri tam size göre. El ve ayaklara uygun olarak ayarlanabilen modelleri evinizde günlük işlerinizi yaparken bile kullanabilirsiniz. Kısa zamanda etkisini göreceksiniz. Ayak bilekleri 2’li olarak satılmaktadır.

Ağır Ayak Bilekliği Özellikleri

Ayak bileklikleri modelleri cilt dostu ve hava alabilen malzemeden üretilmiştir. Bağcıklı ayak bileklikleri delikli malzemeden üretilirken örme ayak bileklikleri hava alabilen yapısıyla ayağınızı terletmez ve gündelik hayatta da kullanım kolaylığı sağlar. Modeler ağırlık yapmadığı için de kullanışlıdır. Destekli ayak bileklikleri ayağınızı sarar ve ayağınızın yeniden burkulmasını engeller ve iyileşme sürecini hızlandırır. Bu modeller de ayağınızı tamamen sarar. Rahat balenli ayak bilekliği modelleri burkulmada ayak bileğine kompresyon ve ısı desteği verir ve gereken durumlarda ayak bileğini korumak için kullanılır. İki yanında bulunan spiral yaylar da ayağa ekstra destek sağlamaktadır. Ayak bileğini destekleyen modeller pedi ayak bilekliği modellerdedir. İç ve dış yüzeyinde ayak bileğini destekleyen pedler vardır. Pedli modeller ayak bileğinde ekstra koruma sağlamaktadır. Ayak bilekliklerini soğuk suda yıkayarak temizleyebilir ve serin bir yerde kurumaya bırakabilirsiniz. Bu açıdan modeller, uzun süre kullanıma uygundur. Özellikle spor yapan ve amatör sporcular tarafından tercih edilen topuk bandajlı ve bileklikler kolay giyilip çıkarılabilen ürünlerdir. Bileğinizi saran tasarımı ile rahat ve hafif bir destek sağlamaktadır. Yumuşak kumaşı ile ısı sağlar ve esnek kumaşı sayesinde rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle sporcular için tasarlanmış olan bu ürünler ayak burkulmalarını önlemektedir. Kadınlar ve erkekler için ayrı olarak üretilen ayak bilekliği modelleri olduğu gibi unisex modeller de karşılaşabileceğiniz ürünlerdendir. Ayrıca tek beden ayak bilekliği satan ya da ayak numarasına göre alınabilecek ayak bilekliği çeşitleri de vardır. Terletmeyen ürünler, her iki ayağa da uymaktadırlar. Sakatlanmayı önlemesinin yanı sıra ayrıca zayıf ve burkulmuş bileklere de destek sağlamaktadır. Kolay giyilip çıkarılabildikleri için bilek etrafını sararak destek verirler. Ayak bilekliği modellerinden olan vakum özelliği taşıyan modeller de zorlanmış ve zayıf ayak bilekliğini sarar ve baskı uygulayarak ayağı sıkıştırır ve destek sağlar. Esnek yapısı sayesinde kolayca giyilip çıkarılabilir. Pedli modellerin aksine vakum modeller makinede yıkamaya uygun değildir, elde yıkanarak tekrar kullanılabilmektedirler. Ayak bilekliği yorumları incelemek medikal ayak bilekliği tercihi yaparken size yol gösterecektir./p>

Şık Halhal Tasarımları

Ayak bileklikleri onlarca farklı renk, desen ve figürleri ile dikkat çekmektedir. Altın, gümüş ve renk renk ip ayak bileklerini ince bilekli, kalın bilekli kadınlar için de uygundur. Ayak bileğine göre ayarlanabilen modeller, boncuklu, taşlı ayak bileklikleri, küçük ayak figürlü ayak bilekliği gibi modelleri vardır. Ayrıca kırmızı, mavi, siyah gibi birçok renkte ip ayak bilekliği bulmak mümkündür. Şık tasarımları olan bu ürünlerin fiyatları da oldukça uygundur ve oldukça ulaşılabilirdir. Gümüş ayak bileklikleri solma yapmaz, renk değiştirmez bu yüzden uzun süre saklanmaya ve kullanıma uygun ürünlerdir. Zayıf ve burkulmuş ayak bilekliği iyileştirmek için üretilen ayak bileklikleri ise beyaz, siyah, mavi gibi renklerde üretilmektedir. Örme ayak bileklikleri ise rahat ve hava alabilen cilt dostu bir ürün olmasıyla dikkat çekmektedir. Vakumlu ayak bileklikleri, ayağı tamamen saran sargılı ayak bileklikleri tasarım olarak birbirine benzemektedir. Üretiminde beyaz, mavi gibi renkler tercih edilmektedir ancak özellikleri birbirinden farklı olmasıyla tercih nedenleri değişmektedir. Sporcular, spor yaparken ayak bileklerini incitmemek için sporcu ayak bilekliğini tercih ederken ayağı burkulmuş kişiler tedavi amacıyla ayak bilekliklerini tercih etmektedirler. Ayak bilekliğinin çeşidini belirleyen ayak bilekliğinin ne için üretildiği ve ne özellikler taşıdığı ile ilgilidir. Bandajlı modeller ayak bileğine gerekli olan basıncı uygulamak için sekiz şeklinde sarılmış elastik bir bandaj taşımaktadırlar. Aşınmaya dayanıklı olan ürünlerden olan örgü modellerde, özenle yerleştirilmiş olan örgü nefes almak ayrıca fazla ısının serbest bırakılması için üretilmiştir. Eklemlerini destekler ve ayak bileğindeki kasları sıcak tutmaktadır.

Jelli Ayak Bilekliği

Medikal ayak bileklerinden kullanmak ayak bileği incinmelerinde doktorlardan tarafından önerilen modellerdir. Tedavi amacıyla kullanılan ayak bileklikleri ayak bileği tedavisine destek olmak amacıyla kullanılmaktadır. Hem tedavi edici hem koruyucu özelliktedir. Destekli ayak bileklikleri ayağını destekler ve ayağınızın yeniden burkulmasını engeller. Jelli ayak bileklikleri ayağınıza soğuk ve sıcak etki edebilme özelliğine sahip ürünlerdendir. Ayak bilekliği modellerinden olan vakumlu ayak bilekliği, ayak bileğine basınç uygulayarak, ayağınızı sarar. Ayak bileklikleri çeşitlerinden biri olan çapraz ayak bileklikleri ayağınızı tamamen sararak ayağınıza destek olur ve ayak bileğindeki ödemin azalmasına ve ayak bileğinin stabilizasyonunun sağlanmasına yardımcı olurlar. Ayaktaki ödemin azalmasına yardım eden bir diğer medikal ayak bilekliği ise jelli ayak bileklikleridir. Ayak bilekliğinin içinde bulunan jeller yardımı ile ayağa soğuk veya sıcak basınç uygulanabilmektedir. Medikal amaç için üretilen ayak bilekliği ödem azaltır ve ayak bileğinizde kasları rahatlatmaktadır. Ayağa ısı veren ayak bilekliği modelleri ayak bileğindeki kasların gevşeyerek rahatlamasını sağlar. Medikal ayak bilekliği modelleri tek beden satıldığı gibi numaralı olarak da satılmaktadır. Kadın ve erkekler için üretilen modeller ayak bileğinize maksimum destek sağlar. Ayrıca spor yaparken de ayak bilekliği tercih edilir. Bu ayak bileğinde burkulma ve incinme olmadan önce alınabilecek bir önlemdir. Koşu sporu ile ilgilenenler, bale yapan kişiler ayak bileği burkulması ile sıklıkla karşılaşan kişilerdir. Ayak bileği tedavisi uzun süren bir süreçtir. Bu yüzden en başta önlem almak için de tercih edilir. Ayak bileği burkulması ve incinmesi durumunda doktor tarafından verilen ilaçlar kullanılırken ayak bileği tedavisinde ayak bilekliği kullanmak önemli bir adımdır. Doktor önerisi ile ihtiyaca göre ayak bilekliği tercih edilmelidir. Doktor önerisiyle karar verilecek olan medikal ayak bileklerini inceleyebilir, jelli, destekli, enine elastik bantları olan, ayağa basınç uygulayan vakumlu modelleri arasından ayak bileğiniz için en uygun olan ayak bilekliğini tercih edebilirsiniz./p>

Ayak Bilekliği Fiyatları

Ayak bileğini saran ve ayak bileğini desteklemek amacıyla tasarlanmış olan ayak bilekliklerinin pek çok çeşidi vardır. Birçok farklı modeli olan ayak bilekliği almak istediğimizde karşımıza medikal ayak bileklikleri, sporcular için tasarlanmış ayak bilekliği ve takı ayak bileklileri çıkar. Medikal ayak bileklikleri, medikal ürünler satan firmalar tarafından üretilmekte olup örme, hava alabilen, cilt dostu olarak üretilir. Ayak bileğinin burkulmasını engellemek ya da ayağı destekleyerek sakatlanmasının önüne geçmek için kullanılan modeller oldukça uygun fiyatlıdır. Jelli ayak bileklikleri jele soğuk veya sıcak ısı verilerek ayak bileğinin kompres edilmesini sağlar. Ayak bileğine ihtiyacı olan ısıyı verir. Elastik ayak bilekliği fiyatı ile örme ayak bilekliği arasında fiyat farklılığı vardır. Sporcu ayak bilekleri son derece rahat ve günlük kullanıma uygun ürünlerdir. Kas geliştirmek ve kaslarını güçlendirmek isteyen kişilerin tercih ettiği ağırlıklı ayak bileklikleri de günlük kullanıma uygun ürünlerdir, ağırlıklı ayak bilekliklerinin bilinen hiçbir zararı bulunmamaktadır. Pedli ayak bileklikleri ayak bileğine destek sağlayarak ayak bileğindeki dejenerasyonun giderilmesini sağlar. Ayağa destek olarak ayağın standart formuna ulaşmasını sağlamaktadırlar. Ayak bileklikleri birçok firma tarafından mavi, siyah, beyaz gibi tek renklerde üretilen ürünlerdir. Ürünlerin esneyebilen ve cilt dostu ürünler olmasının yanı sıra görüntüsü ile de oldukça şık ve kolayca takılıp çıkarabilen ürünler olmasıyla da dikkat çekmektedir. Ürünün kalitesine, yapısına ve özelliklerine bağlı olarak fiyatlar değişebilmektedir. Firmalar tarafından üretilen onlarca farklı model olduğu için net bir fiyattan bahsetmek mümkündür. Ayak bilekliği dediğimizde bir diğer ayak bilekliği, takı ayak bileklikleridir. Gümüş modeller, altın modeller, ip modeller, farklı renkler üretilir. Ayrıca farklı figürlerde ayak bileklikleri bulmak da mümkündür. En çok tercih edilen ayak bilekliklerinden biri zincirin üzerinde küçük bir ayak figürünün olduğu gümüş veya altından yapılan ayak bilekliklerindendir. İp modeller ile altın veya gümüş ayak bileklikleri arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Fakat her bütçeye uygun ayak bilekliği modelleri bulmak mümkündür.

Ayak Bilekliği Nasıl Takılır?

Ayak bilekliğinin kullanılması gerektiği durumda; uygun beden seçimi yapılıp, ayağın topuk kısmına gelecek şekilde ayağa giydirilerek takılması gerekir. Ayarlanabilir cırt cırtlı yapısı sayesinde ayağı zorlamadan giyilmesi mümkündür. Ayak topuğuna gelen kısmı tam oturtulduğunda fazla sıkmadan cırt cırt bantlar takılır. Topuk kısmında boşluk mevcuttur. Bu sayede ayak bilekliğinin doğru şekilde konumlandırılması sağlanır. Topuk kısmı açıkta kalacak şekilde bileklik çekilmelidir. Böylece herhangi bir durumda ayak bilekliğinin konumu bozulmamış olur. Doğru şekilde takılması için son olarak bantlar takıldıktan sonra hafif bir hareket ettirme işlemi ile sıkılığı kontrol edilmelidir. Çok fazla sıkma durumu olması etkiden fazla zarara sebebiyet verebilir.

Ayak Bilekliği Ne İşe Yarar?

Ayak bilekliği, ağrılı durumun oluşmasında ya da sporcuların yaralanma durumunda kullanılan bir destekleyicidir. Kullanılan ayak bölgesinde ısıyı koruyup kasların gevşemesine yardımcı olur. Bununla birlikte şişliğin azaltılmasını ve ağrıların daha az hissedilmesini sağlar. Ayağı bilek kısmından destekleyerek hareket performansının olumsuz etkilerinden korumayı amaçlar. Çeşitli sebeplerden dolayı ayağın sakatlanmaması için koruyucu görevi de görür. Burkulma durumlarını önlemeye uygun olarak tasarlanmış bir destekleyicidir. Ayak kısmında karşılaşılan bir sorundan dolayı ameliyat olunmuş ise koruma ve ödem önleme özelliği içinde tercih edilebilir. Hareket edilmesi gereken durumlarda esnek yapısı sayesinde ağrısız şekilde bu sürece yardımcı bir ürün olarak da kullanılır.

Ayak Bilekliği Modelleri Nelerdir?

Ayak bilekliği modelleri arasında ihtiyaç duyulan duruma göre uygun birçok model seçenekleri mevcuttur. Hafif bir sakatlanma veya incinme gibi durumlarda likralı yapıda örme ayak bilekliği modeli kullanılması uygundur. Daha ciddi bir sorun ya da ameliyat sonrası için kullanılması gereken bileklik modeli ise medikal ayak bileklik çeşitleridir. Ayak bileklik modelleri arasında hava ile şişirilmiş pedler ile daha rahat bir hareket imkanı sunan farklı tasarımlar da mevcuttur. Ayakta meydana gelen probleme göre uygun olan modelde ayak bilekliği kullanılması gerekir. İstenen bedende ve renkte ayak bilekliği modelleri bulunur. Uygun olan durumlara göre tasarlanmış modeller arasından seçilen ürün tercihi yapılması mümkündür.