placeholder
"

Bardak Altlığı

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bardak Altlığı

Şık ve Dekoratif Bardak Altlığı Ürünleri

Sıcak ya da soğuk içecek tüketmeyi hepimiz çok seviyoruz. Fakat bazı zeminlerde bardakların temas etmesi durumunda zeminin zarar görmesi söz konusu olabilir. Özellikle sıcak içecekler mobilyaların üzerine konulduğunda beyaz bir halka oluşturur ve bu lekeler kalıcı olabilir. Bu tür sıvılardan zeminlerin zarar görmesinin ve zemine doğrudan bardakların temas etmesinin önlenmesi amacıyla bardak altlığı kullanılmaktadır. Koruyucu olmasının yanı sıra dekoratif olduğu için de tercih edilen modellerde geniş ürün alternatifleri bulunmaktadır. Evlerde, iş yerlerinde, davetlerde ve çok farklı alanlarda kullanılacak olan bu modeller ile yüzeylerin zarar görmesini engelleyebilirsiniz. İstenmeyen kazalar ile sonuçlanan pek çok vaka ile sizler de karşılaşmışsınızdır. Yüzeylerde yapı değişikliklerine kadar giden zarar veren bu sıvıların ve ısı farklılıklarının önlenmesi artık çok kolay olacak. Ayrıca bu ürünlerin çok farklı malzemeler kullanılarak imal edildiğini de belirtmek gerekiyor. Örneğin makrome bardak altlığı kişiye özel olarak da hazırlanabilen ürünlerdir. Düğümleme tekniği kullanılarak hazırlanan bu altlıklar genel olarak krem renginden oluşmaktadır. Uzun yıllardan beri popüler olan ve farklı teknikler ile yaratıcı çalışmalar da bulunmaktadır. Ayrıca farklı renklerden oluşan bu tasarımlarda püskül detayları dikkat çekmektedir. Kare ya da yuvarlak olan versiyonları çok fazla kullanılmaktadır. Bu ürünlerin yanında ahşap bardak altlığı ürünlerini de tercih edebilirsiniz. Ahşap ürünlerin son yıllarda her dekorasyon ürününün imalatında kullanıldığını görmekteyiz. Yine kare ve dikdörtgen şekillerinde bulunan bu modeller bardakların herhangi bir sarsıntıdan etkilenmemesi için bardaklar tam oturacak şekilde tasarlanmıştır. Farklı ebatlarda olan bu altlıklar çay ve kahve sunumlarında kullanılabilmektedir. Bunun yanında dijital kesimler ile oluşturulmuş ve ham ahşap görüntüsü olan çok fazla model de bulunmaktadır. Yine son yılların en çok tercih edilen ürünleri arasında doğal kütük görünümü olan modeller de bulunmaktadır. Bunlar ağaçlardan dilimlenmek sureti ile elde edilmiştir. Yine çay ve kahve sunumlarında rahatlıkla tercih edilebilir. Böylece hem şık ve dekoratif bir ürüne sahip olmuş, hem de yüzeyleri korumuş olursunuz. Bunların yanında sayfa üzerinde el yapımı ve el boyaması olan modeller de bulunmaktadır. Arabalı bir tasarımın içerisine yerleştirilen 6 adet altlık ile şık sunumlar yapabilirsiniz.

Farklı Materyallerden Üretilen Bardak Altlığı Modelleri

Ahşabın yanı sıra mantar bardak altlığı da çok fazla tercih edilen modeller arasında yerini almaktadır. Mantar malzemelere artık sadece şişe tıpası olarak değil, farklı ürünlerde de rastlıyoruz. Bardak ve fincanların zemin üzerinde ses yapmasını önlerken aynı zamanda mantar olan modeller su geçirmez özelliğe sahiptir. Genel olarak 10 cm x 10 cm olacak şekilde imal edilmiştir. Ancak farklı boyutları da bulunmaktadır. Üst yüzeyinde doğal olan mantar malzeme kullanılmakla birlikte kaymaması için tabanda kauçuk malzeme kullanılmıştır. Esnek ve iğne delikli görünümü ile dikkat çeken bu modeller de yuvarlak şekilde imal edilmiştir. Üstleri mantar görünümünde olan altlıkların yanı sıra çeşitli hayvan figürleri ve çizgi film karakterlerinin yer aldığı resimli mantar altlıklar da bulunmaktadır. Doğallıktan yana olanların tercihi olan mantar modellerin yanı sıra çay bardak altlığı olarak kullanılabilecek olan çağdaş tasarımlar da bulunmaktadır. Çay tabağı görünümü olan ve genel olarak cam veya seramik malzemeden imal edilen modeller de tek ya da takım halinde satılmaktadır. Yine çay için kullanılan modellerde porselen malzeme de kullanılmıştır. Ancak ahşap, mantar, makrome gibi farklı tarzlarda olan modeller de çay bardakları için uygundur. Yine farklı bir model olarak epoksi bardak altlığı karşımıza çıkıyor. Epoksi reçineden elde edilen bu modeller de şık ve dekoratiftir. Gümüş ve altın kenarlı olan versiyonları yine sunumlar için idealdir. Su ve ısıya karşı son derece dayanıklı olan bu modeller elde yıkanabilir. Yine bu modellerde de 10 cm x 10 cm ölçü kullanılmıştır. El yapımı olan modellerin farklı renk versiyonları da bulunur. Birleştiğinde çiçek şeklinde olan modellerin yanı sıra kare modeller de yer almaktadır. %100 epoksiden imal edilen ürünlerin yüzeylerinde tıpkı cam görüntüsü bulunur ve parlaktır. Solvent ve nonylphenol içermemekle birlikte düz ya da kenarlıklı olan modeller de bulunuyor. Dekoratif bir duruşu olan bu modeller oldukça işlevsel ve dayanıklıdır.

Bardak Altlığı Modellerinde Özgün Tasarımlar

İşlevsel olan bardak altlığı modelleri son derece şık ve kaliteli görünümleri ile dikkat çekiyor. İlginç desenlerden oluşan modelleri davetlileriniz de çok beğenecek. Odak noktası haline gelen bu altlıklar ile içecekleriniz adeta devleşiyor. İlgi alanlarınız ve zevkleriniz farklı olacağı için sizlere pek çok model sunuluyor. Bunlardan biri de bambu bardak altlığı olarak karşımıza çıkıyor. Bambu olan modeller de son yılların trendidir. Bu modelleri kahvaltı tabakları, bambu sunum tabakları vb. ürünler ile set haline getirerek kombine edebilirsiniz. Kare ya da yuvarlak olarak imal edilen modellerin dizaynları da birbirinden farklıdır. Oymalı ya da düz modeller de yer almaktadır. Ayrıca tek olarak bu altlıkları satın alabileceğiniz gibi 4’lü ya da 6’lı olacak şekilde de tercih edebilirsiniz. Dünya coğrafyasında son derece yaygın bir ağaç olan bambudan üretilen ürünler çoğu evde bulunmaktadır. Dayanıklı, sağlam ve son derece estetik olan bambu malzemenin yanı sıra mermer bardak altlığı da şık modeller arasında yerini almıştır. Düz ya da yaprak gibi farklı şekillerde üretilen bu altlıklar şık görünümleri ile dikkat çekerken temizlenmeleri de bir hayli kolaydır. Yıkanabilir ve silinebilir olmakla beraber düz beyaz mermerden yapılan üretimlerin yanı sıra kırçıllı olan mermerlere de altlık görünüm verilmiştir. Yine mermer olan modelleri incelediğinizde farklı teknikler ile oluşturulduğunu da görebilirsiniz. Kumlama tekniği kullanılarak altın renkli boyalardan çeşitli sembollerin yer aldığı modeller de bulunmaktadır. Yine bu ürünleri tek olarak satın alabileceğiniz gibi takım da yapabilir, sıcak ve soğuk içecekleriniz için tercih edebilirsiniz. Bunun yanında bardak altlığı baskılı olan modeller de son derece şıktır. Bu tür modeller doğal taşlardan da üretilmiştir. Kare şeklinde olup üzerinde farklı baskılar da bulunmaktadır. 10 cm x 10 cm olacak şekilde imal edilen ve üzerinde tile desenlerinin yer aldığı modeller çok sevilmektedir. Taşların kimyasal malzemeler ile temasından kaynaklı olarak yüzeyde pürüzlü bir görünüm bulunmaktadır. Yüzeylerde renk atma ve kimyasal değişimler mümkün olabileceği için bu tür doğal taş baskılı olan modellerin nemli bir bez ile silinmesi daha doğru olacaktır. Bunların yanı sıra hediyelik olarak tercih edilebilecek ya da kurumsal firmaların yaptırabileceği baskılı olan modeller de bulunmaktadır. Bunlar tercihe göre baskı yapılmak sureti ile hazırlanmaktadır. Baskı olan modellerde baskının ürün üzerinde uzun süre kalması için makinede yüksek derecelerde yıkanmaması gerekmektedir. Yine standart ölçü olan 10 cm x 10 cm şeklinde üretilen bu modellerde genel olarak seramik malzeme kullanılmıştır. Ayrıca sayfa üzerinde keçe bardak altlığı modelleri de yer almaktadır. Farklı renk ve şekillerde keçelerden üretilen bu altlıkları da her türlü içeceğiniz için kullanabilirsiniz.

Çok Kullanışlı Bardak Altlığı Modelleri

Sayfa üzerinde yer alan modeller bardaklar için kullanılacak olan altlıklara yeni bir soluk getiriyor. Böylece kullanılan ürünler sadece bir altlık olarak kalmıyor, evinizin her köşesinde, ofisinizde ve çeşitli alanlarda kullanılabilecek olan dekoratif ve çok kullanışlı malzemelere dönüşüyor. Bunlardan bir tanesi de taş bardak altlığı olarak karşımıza çıkıyor. Doğal olan taşlardan imal edilen ve son derece kullanışlı olan bu modeller ile birlikte farklı tarzlarda sunumlar da yapabilirsiniz. Ayrıca bu modeller teşhir ayağı ile birlikte masa dekoru olarak da kullanılmaktadır. Bardak için altlığa ihtiyacınız olduğunda alabilir ve işiniz bittiğinde tekrar altlık olarak kullanabilirsiniz. Taşların yüzeyinde farklı bir baskı teknolojisi kullanılmaktadır. Arkalarında ise mantar şilte bulunmaktadır. Bu şilte sayesinde ürünler masalarınızda ve mobilyalarınız üzerinde çizilme gibi durumlara sebebiyet vermeyecektir. Çizilmeye karşı son derece korunaklı olan bu ürünlerin temizliğinin nemli bir bez yardımı ile yapılması gerekir. Farklı kalınlıklarda oluşturulan taş modellerden bir tanesi de tropikal baskılardan elde edilen modellerdir. Bu modeller de set halinde satılmakta olup baskılarında insan sağlığına zarar verici herhangi bir kimyasal madde bulunmamaktadır. Suya ve ısıya karşı son derece dayanıklı olan bu modellerde kaydırmaz özelliği de yer almaktadır. Yine tek ya da set halinde satın alabilirsiniz. Taşların yanı sıra kullan at özelliğine sahip olan kağıt bardak altlığı modelleri de bulunmaktadır. Bunlar genelde beyaz renkte olup üzerinde dantel detayları yer alıyor. Şayet uzun ömürlü bir model arayışında iseniz porselen bardak altlığı da satın alabilirsiniz. Porselen olan modeller de makineye atılabilir ya da elde yıkama için uygundur. Çizilme gibi durumlara son derece dayanıklı olan bu modeller hijyeniktir ve sağlığı tehlikeye atıcı herhangi bir madde barındırmaz. Bu sebeple güven içinde tercih edebilirsiniz. Kırmızı beyaz olan klasik modellerin yanı sıra Osmanlı lale motifleri ile bezenmiş otantik modeller de bulunmaktadır. Ayrıca çağdaş tasarımlar arıyorsanız yine çok fazla ürün alternatifine ulaşabilirsiniz. Bunun yanında örgü bardak altlığı modelleri de tercih ederek evinizde farklı tasarımlara imza atabilirsiniz.

Yeni Trend Bardak Altlığı Tasarımları

Cam bardak altlığı yine çok fazla tercih edilen modeller arasında yerini alıyor. Cam maddenin sağlıklı olması, makinede rahat bir şekilde yıkanabilmesi, cama farklı yapılarda şekil verilmesi vb. sebepler ile cam modeller de tercih edilebilmektedir. Bunun yanında kadınların vazgeçilmezi olan dantel bardak altlığı da tercih edilebilir. Bu dantel modellerin tek ya da çok kullanımlık olanları bulunmaktadır. Kağıt olan modeller ıslanmaya karşı dayanıklı olmayabilir. Bu sebeple farklı ipler ve farklı motifler ile hazırlanmış ve dünyanın her noktasından farklı kültürleri yansıtan bu modelleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca otantik bir tarzdan hoşlanıyorsanız ve kütük bardak altlığı da tercih edebilirsiniz. Kütük modeller dilimleme sureti ile oluşturulmuş ve doğal görünümlerinden hiçbir şey kaybetmemiştir. Yine set olarak satın alabileceğiniz bu modelleri çay, kahve ve bilumum içecekler için tercih edebilir ve yüzeyleri koruyabilirsiniz. İçeceklerinize renk katacak olan bu modeller ile aynı zamanda çok özel sunumlar da hazırlanabilmektedir. Farklı zevkleri ve tarzları yansıyan bu modeller ile her bütçeye hitap eden altlıkları bulmak için doğru adrestesiniz. Desenli ya da düz tasarımları ile dikkat çeken bu modellere sahip olabilirsiniz. Yeme ve içme işlevinin yapıldığı farklı ortamlarda karşımıza çıkan bu modeller ile mekanın kalitesini de ortaya koyabilirsiniz. Masaların, sehpaların ve farklı mobilyaların ilk günkü görünümünün bozulmaması için tercih edilecek olan modellerden bir tanesi de kişiye özel bardak altlığı olacaktır. Yine sizlerin zevkini yansıtacak olan bu modelleri ev ve iş yerlerinizde kullanırken sevdiklerinize özel tasarımlar yaptırarak da onları mutlu edebilirsiniz. Geleneksel çay bardağından daha dekoratif olan ve farklı işlevleri bulunan bu modeller ile şık sunumlar yaparken aynı zamanda ihtiyacınız doğrultusunda farklı modelleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle iş yerleri için tercih edilecek olan modellerden bir tanesi de deri bardak altlığı olmaktadır. Deri olan modeller de son derece kullanışlı olup ofis ortamında klasik görünümü ile diğer ofis mobilyalarını ve masa üzerinde bulunan organizerleri tamamlayacaktır.

Bardak Altlığı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Farklı materyaller kullanılarak imal edilen altlıklar içecekleri koyduğunuz bardakların mobilya zeminleri üzerinde leke bırakmasını önlemek için kullanılmaktadır. Deri modellerin yanı sıra metal bardak altlığı da tercih edebilirsiniz. Bunlar da her türlü ortamda kullanılabilir ve makinede yıkamaya son derece uygundur. Metale farklı şekiller verilmesi ile oluşturulmuş altlıklar oymalı olabilir. Bunun yanında düz modeller de tercih edilebilir. Uzun süre kullanımdan ve sıvı ile temastan dolayı kararma yapmaz. Ayıca üzerlerinde çizikler de oluşmaz. Ayrıca evlerimize giren malzemelerden bir tanesi de silikondur. Isıya dayanıklı ve yapışmaz özelliği ile bilinen silikon bardak altlığı da sağlığa son derece faydalıdır. Bu ürünler insan sağlığını tehlikeye atmadığı gibi aynı zamanda içeceklerin ısısına bağlı olarak şekil de değiştirmeyecektir. İçeceklerinize farklı bir hava ve neşe katacak, birbirinden farklı renkleri ile içinizi ısıtacak olan silikon modellerde de çok fazla ürün alternatifi bulunmaktadır. Ayrıca bu ürünler sadece sıcak içecekler için de tercih edilmemektedir. İçeceklerin soğuk olması durumunda da ortamın ısısına bağlı olarak konulduğu bardağın ya da şişenin dış kısmında su damlacıkları oluşacak ve bunlar masa üzerine akacaktır. Su damlacıkları masada iz bırakacak ve sürekli olarak temizlik yapmak gerecektir. Ayrıca bu su damlacıkları kuruduğunda yine masada yuvarlak bir şekilde iz kalacaktır. Bardaklar için üretilen altlıklarda işte bu mantık bulunmaktadır. Yine seramik bardak altlığı gibi modellerin temizlenmesi de son derece kolaydır. Mobilyaların ilk günkü görünümlerini kaybetmemesi için imal edilen bu modellerin farklı renkleri de bulunmaktadır. İster keçe ister silikon ister porselen olsun, siyah bardak altlığı son yıllarda en çok tercih edilen renklerden bir tanesidir. Ayrıca mermer olan versiyonları da çok şık durmaktadır. Beş çayında, çeşitli arkadaş toplantılarında, davetlerde de ortamın ambiyansı ile uyum içinde olması için farklı renk tercihlerinde de bulunabilirsiniz. Çiçek, hayvan vb. farklı figürler ile bezenmiş olan bu modeller her türlü ortama uyum sağlayacaktır. Yine hasır bardak altlığı da çok fazla tercih edilen modellerden bir tanesidir. Hasır altlıklar bambu kahvaltı ve yemek takımları ile hasır suplalar ile tercih edildiğinde birbirini tamamlayacak ve natürel bir görünüm verecektir. Bununla birlikte reçineden doğal taş bardak altlığı gibi farklı modeller de bulunmaktadır. Taş olan modeller ağır olmalarına karşın son derece kullanışlıdır ve şık görünümleri ile dikkat çekerler. Bardakların alt kısımlarına yerleştirmek için çok farklı tasarımlar da bulunmaktadır. Geniş bir kullanım alanı bulunan bu altlıklara sadece fincan ya da çay bardağı yerleştirilmez. Örneğin kadehlerinizde altın renkli detaylar varsa yine altın renkli ya da klasik desenlerden oluşan altlık modelleri tercih edebilirsiniz. Sıvıların mobilyalara vereceği hasarın önlenmesi için Trendyol adresini ziyaret ederek siz de ekonomik ve indirimli fiyatlar ile satılan altlık modellerine göz atabilir ve hemen siparişlerinizi verebilirsiniz.