"

Bialetti

" araması için 317 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bialetti

Bialetti

Esin kaynağını İtalya’nın dünyaca ünlü sert kahvelerinden alan Bialetti, kusursuz kahve demlikleri ile göz dolduruyor. Ocak üstü kahve demlemenin mucidi olan ünlü marka, farklı hacim ve tasarım seçenekleri sunan modelleriyle büyük beğeni topluyor. Eşsiz kahve lezzetlerini oldukça pratik biçimde hazırlama olanağı veren Bialetti moka pot, 1930’lardan bu yana klasik tasarımını yaşatıyor. Yenilikçi modelleri de bulunan ve her mutfakta mükemmel kahve demleme olanağı sağlayan marka, sade ve eşsiz teknolojisi sayesinde şöhretini kesintisiz sürdürüyor. Milyonlarca Bialetti moka pot, dünyanın dört bir yanındaki mutfaklarda eşsiz kahve kokuları yayıyor. Markanın moka pot dışında French press, dripper gibi farklı kahve demleme modelleri de bulunuyor. Dünyanın farklı bölgelerinden özel olarak harmanlanmış aromatik kahveler de markanın ürün gamı içinde yerini alıyor. Moka potlar, kahve demlikleri ve diğer ürünleri özel setler halinde almak başlangıç açısından büyük kolaylık sağladığı gibi, oldukça avantajlı fiyatlar da sunabiliyor.

Espresso kalitesini gelişmiş aletler olmadan elde etmeyi sağlayan moka potu icat eden ve dünyaya öğreten marka olan Bialetti Türkiye pazarında Trendyol’un geniş ürün yelpazesi içinde yerini alıyor. Alüminyum döküm, paslanmaz çelik, seramik gibi malzemelerden üretilen Bialetti kahve pişiricisi outlet satın alma seçenekleriyle avantajlı fiyatlar sunuyor. Bialetti paslanmaz çelik espresso cezvesi fiyat açısından herkes için erişilebilir bir düzeyde bulunurken, Trendyol’un dönemsel kampanyaları kaçırılmayacak fiyat fırsatları sağlıyor. Outlet kategorisindeki modelleri de özel indirimler ile oldukça cazip Bialetti cezve fiyat seçenekleriyle satın almak mümkün oluyor.

Dünyaca Ünlü Bialetti Kahve Makinesi

Bugün oldukça yaygın olan ve ocak üstünde lezzetli kahveler demlemeyi mümkün kılan moka ekspresi icat eden Alfonso Bialetti, uzun denemelerden sonra moka pota son şeklini 1933 yılında veriyor. Markanın temelleri ise 1919 yılına kadar uzanıyor. Kahve demleme yöntemlerine çağdaş bir yorum getirerek, eşsiz bir yenilik sunan marka, kendi tasarladığı ikonik kahve demliği ile yeni bir çığır açıyor. Çamaşır yıkayan kadınların kullandığı ve orta kısmından sabun püskürten bir metal araçtan esinlenerek tasarlanan ilk moka pot, karmaşık makinelere ihtiyacı ortadan kaldırıyor ve herhangi bir ocağın üstünde kahve demlemeyi mümkün kılıyor. Markanın efsanevi modelinin sekiz köşeli ikonik tasarımı bugün de en beğenilen modeller arasında yer alıyor.

Markanın oldukça ikonik bir tasarıma sahip olan moka pot modeli, o dönem savaş koşullarında paslanmaz çelik kaynakları sıkıntılı olduğu için alüminyum ile üretiliyor. İkinci Dünya Savaşı dönemi İtalya ile sınırlı kalan bu özel ürün, savaştan sonra dünyanın her tarafına yayılıyor. Bu dönemde ikinci kuşağın yönetimine geçen marka, yaygın reklam ve tanıtım ile hem İtalya’da, hem de dünya genelinde yaygın bir şöhrete kavuşuyor. Markanın ünlü bıyıklı adam logosu ise 1953 yılında kullanılmaya başlanıyor ve bugün yaygın olarak kullanılıyor. İtalya’nın ünlü markası başta kahve araç gereçleri olmak üzere metal mutfak eşyaları kategorisinde zengin ürün yelpazesi ile hizmet veriyor. Bialetti Türkiye faaliyetleri açısından 2005 yılı bir dönüm noktası oluşturuyor. Türkiye’nin köklü mutfak eşyası firması Cem ile güçlerini birleştiren marka, o günden bu yana Türkiye’de Cem Bialetti adıyla faaliyet gösteriyor. Markanın Kocaeli’de bulunan dev üretim tesislerinde üretilen mutfak eşyaları Türkiye pazarının yanı sıra dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyor.

Moka Pot Kullanımı

Artık klasikleşmiş kahve demleme araçlarından biri olan moka pot, İtalyan kahve kültürünün simgesel bir ürünü konumunda bulunuyor. Espresso başta olmak üzere sert kahveler hazırlamanın ve aromatik lezzetlere ulaşmanın pratik bir yolunu sunan bu özel demlik pek çok açıdan Bialetti markası ile özdeş olarak görülüyor. Klasik tasarımın yanı sıra çelik, seramik modelleri de bulunan marka, sekiz köşeli modelinin yanı sıra yuvarlak ve çağdaş tasarımlar da sunuyor. Herkesin ihtiyacına ve beğenisine uygun bir model mutlaka bulunuyor. Kahve demlemek için sadece bir ısı kaynağına ve temiz suya ihtiyaç duyan bu özel demlikler, kampçılar, dağcılar ve doğa yürüyüşü yapanlar tarafından da tercih ediliyor. Açık alanda yakılan ateşlerde birbirinden lezzetli kahveler demlemek mümkün olurken, yüksek kapasiteli kahve demlikleri, tek seferde çok daha fazla kişiye kahve hazırlamayı kolaylaştırıyor.

Basınç ile çalışan kahve makineleri ile benzer bir prensip ile çalışan moka potların alt haznesine su, ara bölmeye ise kahve konuluyor. Kaynayan su buharlaşarak “funnel” denilen bölümden geçiyor ve üst kısma ulaşıyor. Buhar halinde yukarı çıkarken kahvenin yüksek basınç yoluyla demlenmesini sağlayan moka pot, kahveyi üst kısımdaki özel haznede biriktiriyor. Bu yöntemle sadece 3-4 dakika içinde eşsiz bir kahve lezzetine ulaşılmış oluyor. Moka pot ile kahve demlerken öğütülmüş kahve çekirdeklerini doğru miktarda kullanmak gerekiyor. Fine denilen incelikte öğütülen kahveler daha aromatik sonuçlar veriyor. Kullanılan suyun kalitesi de kahvenin lezzetini etkilediğinden içme suyu kullanılması tavsiye ediliyor. Kahve demlendikten sonra fazla bekletmeden moka potu soğuk suyla durulamak, daha sonra demlenecek kahvelerin daha lezzetli olmasını kolaylaştırıyor.

Brikka Modeli ve Farklı Kapasite Seçenekleri

Bialetti kahve makinesi seçenekleri farklı büyüklük seçenekleri sunuyor. 1 fincan espresso hazırlayan modeller olduğu gibi, 3, 4 fincan, hatta 12 fincan kahve demleyen modeller de tercih edilebiliyor. Kullanım alışkanlıklarına, kahve içen kişi sayısına göre farklı moka pot büyüklükleri ön plana çıkıyor. Profesyonel kullanım için 18 fincana kadar kahve hazırlayabilen özel modeller bulunuyor. Moka pot ile hazırlanan espressolar özel kahve çeşitlerini hazırlamak için baz kahve olarak da kullanılabiliyor. Bir fincan espresso ortalama 60 ml civarında olurken, kahve miktarını artırarak sert biçimde hazırlanan espressolar sıcak su ve süt eklenerek Americano’ya dönüştürülebiliyor. Moka pot ile hazırlanmış kahvelere ayrıca tercihe göre krema, süt ya da şeker konulabiliyor.

Markanın ikonik tasarımı ile öne çıkan modelleri dışında dünya genelinde büyük ilgi gören özel modelleri de bulunuyor. Yüksek basınç oluşturan modeller, özel tasarımlarla farklı lezzetler oluşmasını sağlıyor. Endüstriyel kahve makinelerinin sağladığı espresso lezzetini oldukça pratik biçimde sağlayan modeller, su haznesi, filtre bölümü ve demlenmiş kahvenin biriktiği hazne olmak üzere üç bölümden oluşuyor. Markanın moka potları çoğunlukla alüminyum döküm malzemeden üretilmekle birlikte, paslanmaz çelik ve emaye modeller de büyük ilgi görüyor.

Markanın efsanevi modellerinden olan Bialetti Brikka, klasik modellere göre daha yüksek basınç oluşturuyor. Kahvenin daha kremamsı bir lezzete kavuşmasını ve köpüklü olmasını kolaylaştıran özel tasarım, yoğun ve sert bir kahve lezzeti sunuyor. Markanın diğer ürünleri gibi Bialetti Brikka modelinin de bulaşık makinesinde yıkanmaması ve bulaşık deterjanı kullanılmaması tavsiye ediliyor. Bu ürünlerin sadece su ile durulanması kahvelerin lezzetlerin artırıyor ve zamanla çok daha eşsiz tatlara ulaşılıyor. Bialetti Brikka Türkiye online satış seçenekleri arasında Trendyol çok özel fiyatları ile öne çıkıyor. Trendyol’un avantajlarla dolu alışveriş dünyasında markanın farklı büyüklüklerdeki pek çok modelini satın almak mümkün oluyor.

Farklı Espresso Demliği Modelleri

Bialetti espresso demlikleri arasında paslanmaz çelik malzemeden üretilen ve oldukça modern tasarımlara sahip modeller de bulunuyor. Pratik ve aromatik kahveler demlemeyi kolaylaştıran metalik renkli ürünler, ankastre mutfaklar ile uyumlu bir kullanım sağlıyor. Paslanmaz çeliğin parlak dış yüzeyi şık ve etkileyici bir görünüm sunarken, çelik modeller de klasik alüminyum modeller gibi üç temel parçadan oluşuyor. Soğuk su konulan alt hazne, çekilmiş kahve konulan orta kısım ve demlenen espressonun biriktiği hazneden oluşan çelik modellerin de bulaşık makinesinde yıkanması önerilmiyor. Bol su ile ovarak temizlenmesi gereken paslanmaz çelik modeller, gazlı, elektrikli ya da indüksiyonlu ocaklarda rahatlıkla kullanılabiliyor.

Venüs serisinde yer alan değişik kapasitelerdeki çelik moka pot ürünleri, geniş alt kısım ve uzun üst hazne ile özgün bir tasarım sunuyor. Tıpkı Venüs serisi gibi büyük ilgi gören Fiametti serisi moka potlar da kıvamlı ve sert espressolar demliyor. Alüminyum döküm malzeme kullanılarak üretilen Fiametti serisi ürünler canlı renk seçenekleri ile öne çıkıyor. Kırmızı, mavi, turkuaz, yeşil, pembe, sarı gibi renk seçenekleri ile oldukça eğlenceli tasarımlar sunan bu özel seri, biçim olarak geleneksel moka pot formunu koruyor. Bir başka özel seri olan Alpina ise çok özel şapkalı tasarımı ile büyük beğeni topluyor. 2. Dünya Savaşı sırasında İtalyan askerlerinin giydiği üniforma ve şapkalardan esinlenen bu özel seri, tüylü şapka formu ile oldukça estetik bir form sunuyor. Sekiz köşeli soğuk haznesi bu tasarımda da bulunurken, üst kısımda yuvarlak tasarım ve siyah kulp ön plana çıkıyor. Sivri huni şeklindeki tüylü şapka formu ise bu modelin üst kapağını oluşturuyor. Alpina serisinde yer alan Bialetti espresso makinesi modelleri ile ince öğütülmüş kahve çekirdeği ve soğuk su kullanılarak sadece 2-3 dakika içinde kahve hazırlamak mümkün oluyor.

Özel Kahve Demleme Aparatları

Bialetti French press başta olmak üzere farklı kahve demleme yöntemleri için de kusursuz ürün seçenekleri sunuyor. Paslanmaz çelik ve yüksek kaliteli borosilikat cam kullanılarak üretilen özel tasarım French press modelleri demleme yoluyla kahve hazırlamayı mümkün kılıyor. Bialetti French press seçenekleri kahvenin yanı sıra bitki çaylarını demlemek için de kusursuz bir seçim oluşturuyor. Bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkanabilen French press modellerinin kulp kısımları ise ısıyı iletmeyen plastik malzemeden üretiliyor. Markanın French press seçenekleri ile kahve demlemek için 20 gram iri öğütülmüş kahveye yaklaşık 250 ml sıcak su koymak yeterli oluyor. Kahveyi ekleyip tahta kaşık ile karıştırdıktan sonra kahvenin demini alması için 4 dakika kadar beklemek gerekiyor. Press bölümünü kullanarak kahve telveleri en dibe itildikten sonra filtre kahve servise hazır hale geliyor. Pratik bir kahve demleme yöntemi olan dripper için de markanın özel ürün seçenekleri bulunuyor. İçinde dripper’ın yanı sıra porselen kupanın da yer aldığı özel setler, sıcak su kullanarak pratik biçimde kahve demlemeyi mümkün hale getiriyor. Konik yapıdaki dripper için farklı büyüklükteki filtre kağıtlarından uygun olan kullanılabiliyor. Bialetti espresso makinesi, filtre kahve makinesi, süt köpürtücü, termos gibi ürünlerle kahve tiryakilerinin farklı ihtiyaçlarına çok özel çözümler sunuyor. Özellikle oldukça pratik biçimde kullanılabilen süt köpürtücü ürünleri, espresso bazlı kahveler hazırlarken büyük kolaylık sağlıyor. Kahve seçenekleri ile de kahve tutkunlarının büyük beğenisini kazanan marka, fındık aromalı kahvelerden sert espresso çekirdeklerine farklı kahve aromaları sağlıyor. Kapsüllü makineler ile uyumlu kapsül seçenekleri de farklı lezzetler arayanlar için birçok seçenek sunuyor. Kapsül kahveler arasında klasik İtalyan lezzetini sunan sert ve sade kahvelerin yanı sıra özel aromalar ve farklı sertlik dereceleri sunan seçenekler de bulunuyor.

Özel Setler ve Induction Serisi Ürünler

Bialetti Türkiye satış seçenekleri arasında özel setler de bulunuyor. Moka pot lezzeti ile tanışmayı kolaylaştırmak için hazırlanan başlangıç setlerinde demlik modellerinin yanı sıra özel kahveler bulunuyor. İnce öğütülmüş kahveler arasında dünyanın farklı bölgelerinden toplanmış özel kahve çekirdekleri kullanılıyor. İtalyan kahve kültürünün eşsiz lezzetleri bu setlerde yerini alırken, sert kahveleri sevenler için pek çok ayrı seçenek bulunuyor. Daha hafif ve orta sertlikteki kahveler de meraklıları için özel aromatik alternatifler oluşturuyor.

Bazı setlerde moka pot ve kahvenin yanı sıra özel espresso bardakları da bulunabiliyor. Bardak sayıları ise moka potların kapasitelerine göre değişiyor. Demlik ile birlikte bir adet kupa ve sunum için servis matının yer aldığı set seçenekleri de büyük ilgi görüyor. Markanın her ürünü indüksiyon ocaklarla uyumlu olmuyor, ancak bu tip ocaklara özel moka potlar da kolaylıkla bulunabiliyor. İndüksiyon ocak kullanımı için özel olarak tasarlanan Venüs Induction serisi ürünler, zarafeti ve şıklığı ile öne çıkıyor. Üst kısmı zamanla kahve yağlarından gelen lezzetin birikmesi için saf alüminyumdan üretilen bu modellerde, soğuk su konulan kısım ise paslanmaz çelik kullanılarak üretiliyor. Bu modellerin de bulaşık makinesinde ya da bulaşık deterjanı kullanılarak yıkanması tavsiye edilmiyor. Bu serinin modellerinin alt kısmı parlak çelik dokusuna sahip olarak üretilirken, üst kısımda kişisel tercihlere göre canlı renk seçenekleri ön plana çıkıyor.

Markanın özel olarak tasarladığı moka pot, French press, dripper ve diğer kahve demleme ürünlerinin yedek aksesuar ve parçaları da kolaylıkla bulunabiliyor. Moka potların zamanla yıpranan contaları ve orta kısımda yer alan filtreleri kolayca yenilenebiliyor. Bu sayede kahvenin demlendiği ve espressonun biriktiği hazneleri çok daha uzun süre kullanılabiliyor. Aynı biçimde Bialetti espresso makinesi, filtre kahve makinesi, süt köpürtücü, termos ve diğer ürünlere ait aksesuar ihtiyaçları da kolayca karşılanabiliyor.

Moka Pot Modelleri ve Fiyatları

Markanın moka pot ve kahve makinesi seçenekleri farklı ihtiyaçlara uygun modeller ve kapasiteler ile öne çıkıyor. Bialetti cezve fiyat düzeyleri üretiminde kullanılan malzeme yapısından cezvenin kapasitesine farklı etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Markanın yüksek kaliteli saf alüminyum kullanılarak tasarlanan ürünleri uzun ömürlü ve kullandıkça kahvenin lezzetini artıran seçenekler oluşturuyor. Yüksek kaliteli malzeme kullanılarak üretilen modeller uzun ömürlü bir kullanım sunarken, cezveler kullanıldıkça aromatik lezzetler daha belirgin hale geliyor. Kişisel kullanım tercihlerine göre iki kişilik küçük modeller öne çıkabildiği gibi çok sayıda kişiye aynı anda kahve demleme imkânı veren modeller de seçilebiliyor. Markanın farklı kahve demleme araçları kadar özel kahve çekirdeklerinden öğütülmüş eşsiz kahve seçenekleri de büyük ilgi görüyor. Kapsüllü kahve makineleri için üretilen kapsüllü kahveler ise oldukça pratik kahve hazırlama olanağı sağlıyor. Markanın ürünlerini içinde espresso bardakları, kupalar, kahve paketleri ya da sunum için servis matlarının yer aldığı setler halinde almak da fiyat avantajları sağlayabiliyor.

Bialetti kahve pişiricisi outlet satın alma seçenekleri ile oldukça avantajlı fiyatlar sunuyor. Bialetti paslanmaz çelik espresso cezvesi fiyat düzeyleri ile alüminyum ürünlerin fiyatları da farklılık gösterebiliyor. Trendyol’un herkes için özel avantajlar sunan alışveriş dünyasında moka pot ve diğer kahve demleme araçları önemli satın alma fırsatları sağlıyor. Markaya özel indirimler ve dönemsel kampanyalar yüksek kaliteli modellerin fiyatlarını herkes için erişilebilir hale getiriyor. Trendyol’un sağladığı özel avantajlar sayesinde Bialetti marka ürünler kaçırılmayacak fiyat fırsatları ile satın alınabiliyor.