placeholder
"

Cooler Master

" araması için 237 sonuç listeleniyor

Cooler Master

Bilgisayara Dair Tüm Parçaları Bulabileceğiniz Cooler Master

Cooler Master firması yaklaşık 30 yıldır hizmet veren Tayland merkezli bir firmadır. Markada bilgisayar için gerekli tüm parçaları, geniş ürün çeşitliliği ile bulabilmeniz mümkün olacaktır. Teknolojinin kazandırdığı en önemli cihazlardan biri olan bilgisayar ile günümüzde birçok işlem rahatlıkla yapılabilmektedir. Bilgisayarların verimli çalışabilmesi için bazı parçaların kullanılması oldukça önemlidir. Önemli bir elektronik cihaz olan bilgisayarın aksesuarlarında güvenilir markadan yeterli donanıma sahip ürün seçimi oldukça önemlidir. Bilgisayarın en önemli parçalarından birisi olan kasalar, bilgisayarın önemli donanım sistemlerinin korunabilmesini sağlamaktadır. Cooler Master kasa çeşitlerinden birisi olan Masterbox, Atx anakart desteğine sahiptir. Farklı port girişleri sayesinde farklı cihazların bilgisayarları bağlanabilmesini sağlamaktadır. Cihazda CHP soğutucu boşluğu, fan aydınlatması, fan kontrol paneli, 4 farklı fan bölmesi bulunmaktadır. Midi Tower kasa çeşidi olan bu üründe güç kaynağı alt bölümde yer almaktadır. Bu kasada kulaklık ve mikrofon girişi yeri vardır. 650 Watt gücü bulunan kasada sıvı soğutma desteği bulunmaktadır. Böylece kasanın aşırı ısınması önlenmektedir. Ayrıca 3 farklı inçte yuva çeşitleri bulunmaktadır. Cooler Master Mastercase Pro2 kasası ise, kolay kurulumu sayesinde kullanıcıların konforlu kullanım sağlayabilmesine imkân sunmaktadır. Cihazda bulunan HDD kafesleri, SSD takma alanları kurulumu kolaylaştırmaktadır. Kasanın yanında 2 adet fan gönderilmektedir. Bu fanlar kazan içerisindeki üstün hava akımının oluşturulabilmesini sağlayacaktır. Cihazda bulunan fan soğutma alanları ise kasanın ısınmasını engelleyerek verimli kullanılabilmesini destekleyecektir. Bu seride oluşturulmuş olan Kompakt Dizayn Freeform modüler sistem estetik yapı ve sezgisel termal performans ile kasanın özelleştirilebilmesini sağlamaktadır. Cihazda 2 adet ekran kartı montajı, CHP soğutucu desteği, ekran kartı desteği bulunmaktadır. Tak çıkar HDD kafesleri sayesinde optik sürücüleri ve hard diskleri kolayca kofigre edilebilecektir. Kasanın ön kısmında 2 adet dahili soğutma bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 5 adet farklı büyüklüklerde bulunan fanları ile mükemmel bir soğutma desteği sunmaktadır. İkinci ekran kartını ekleyebilmek için çıkartılabilir bölüm paneli vardır. Cihazda farklı yuvalar ve farklı cihazların takılabilmesi sağlayan Port girişleri bulunmaktadır. Kompakt tasarımı sayesinde oldukça rahat taşınabilen bu kasa 9 kilo ağırlığındadır. Cooler Master kasa fiyatları seçilen ürün ve ürün özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Cooler Master sıvı soğutma kasa bölmesine yerleştirilerek kasanın fazla ısınmasını engelleyen bir parçadır.

Cooler Master ile Bilgisayarınız Daima Güvende!

Cooler Master markasında RGB olarak bilinen efektli kasa modellerini bulabilmenizde mümkün olacaktır. RGB kasalar özellikle gece ortama katmış olduğu farklı ambiyans sayesinde oldukça tercih edilmektedir. Cooler Master RGB kasa modelleri arasında yer alan Masterbox Lite 5 kasa yaratıcılığını ortaya koymak isteyen kişilerin tercihleri arasındadır. Siyah olarak tasarlanan kasanın iç hacmi oldukça geniştir. Bunun yanı sıra konfigürasyonların yapılabildiği PSU kapak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kasanın yan tarafında temperli cam yan paneller bulunmaktadır. Dark Mirror ön paneli ile oldukça şık görünümü bulunan kasada bulunan 3 adet RGB soğutma fanları mükemmel bir soğutma yapabilmektedir. Kasanın arka kısmında bulunan egzoz fanı ise kasa içerisinde etkileyici bir hava akımı sağlamaktadır. Radyatör desteği sayesinde kasanın soğutma ve hava akımı performansı üst düzey seviyededir. Bu cihazın ön panelinde USB 3.0 mikrofon ve kulaklık girişi bulunmaktadır. Kasada iki farklı ekran kartı desteği vardır. Farklı port girişleri sayesinde bilgisayara diğer elektronik cihazlar bağlanabilmektedir. Bilgisayarın güç kaynağı alt kata monte edilmiştir. Kolay kurulum özelliği ile kullanıcıyı yormayan bu kasa kompakt tasarımı sayesinde oldukça dayanıklıdır. Bunun yanı sıra bu kasanın 9 kilogram ağırlığı bulunmaktadır. RGB kasanın RGB ayarını kişiselleştirebilmeniz mümkündür. Kasada bulunan 5 farklı parlaklık ve 7 farklı renk ayarı arasından seçim yaparak ön ayarlama yapabilmeniz mümkün olacaktır. Özellikle gece ayarlandığında RGB kasalar kullanıcılar için adeta görsel bir şölen sunabilmektedir. Cooler Master sıvı soğutma fanı çeşitlerinden birisi olan Masterliquid Lite düşük ses ve yüksek soğutma performansı için optimize edilmiş bir cihazdır. Kolay kurulum özelliği bulunan bu ürün 240 milimetre radyatörü sayesinde olağanüstü soğutma sistemi sunmaktadır. RGB aydınlatması sayesinde parlak ve benzersiz bir görsellikte sağlayacaktır. Bu cihazda 2 adet fan ve 1 adet su pompası bulunmaktadır. Böylece aydınlatmayı kolayca kontrol ederken senkronize edebilmenizi de sağlar. Yüksek akış hızı ve ısı dağılımı verimliliği sayesinde bilgisayarı yüksek performans ile güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Oldukça sessiz çalışan sıvı soğutmanın 5 farklı efekt modu bulunmaktadır. Bunlar arasından dilediğinizi seçebilmeniz mümkün olacaktır. Kolay kurulum özelliği sayesinde kolayca monte edebileceğiniz bu ürün bakım gerektirmediği için oldukça avantajlıdır.

Cooler Master Soğutucu Modelleri ile Bilgisayarınızın Ömrünü Uzatın!

Cooler Master soğutucu modellerinden olan Hyper 212 LED CPU soğutucu 4 adet patentli ısıtıcı boruya sahiptir. Bu borular doğrudan iletişim kurarak ısınma durumunda direkt olarak soğutma işlemi yapabilmektedir. Kırmızı LED ışıklı PMW fanı dalga şeklinde oluşturulmuş bıçak tasarımı ile mükemmel bir hava akımı yaratmaktadır. İntel ve AMD soketlerini destekleyen yapısı sayesinde kurulumu oldukça kolaydır. Ayrıca kurulum için özel olarak braket sistemi tasarlanmıştır. Soğutucu malzemesinde alüminyum ve bakır kullanılmış olması nedeniyle oldukça dayanıklıdır. 280000 saate kadar fan ömrü bulunmaktadır. Çok sessiz çalışması sistemi bulunan bu soğutucunun ağırlığı ise yalnızca 166 gramdır. Mükemmel performansı sayesinde bilgisayarın verimli çalışabilmesini desteklemektedir. Masterair soğutucu yüksek hava akımı özelliği sayesinde tüm bilgisayarların aşırı ısınmasını engellemektedir. RGB olarak tasarlanması nedeniyle yalnızca işlevsel değil oldukça şık bir görünüme de sahiptir. Bu soğutucuda iki farklı fan sistemi bulunmaktadır. Özenle hazırlanmış soğutma bloğu kontrollü bir şekilde hava akımının oluşturulmasını sağlamaktadır. CPU soğutucuda soğuk hava dalgası hızlı bir şekilde oluşturulurken sıcak hava dalgası da bir hızla ileriye doğru ittirilir. Sistem bu şekilde çalışarak bilgisayarın verimli kullanılabilmesi sağlanır. CDC 2.0 sistemi teknolojisi temas yüzeyinin %45 daha fazla arttırılabilmesini sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde 6 adet ısı borusu yüksek performans ile çalışma sağlayacaktır. İntel ve AMD soketlerini destekleyen yapısı nedeniyle montajı oldukça kolaydır. Bunun yanı sıra montaj kolaylığı sağlaması için braket sistemi kullanılmıştır. Sessiz çalışabilen fanların 40000 saat ömrü bulunmaktadır. Isı borularında malzeme olarak alüminyum kullanılması nedeniyle oldukça dayanıklıdır. Cooler Master markasında laptoplar için soğutucu özelliği bulunan stand modelleri bulunmaktadır. Stant modeller bilgisayarın alt yapısına konularak cihazın ısınması önlenmektedir. Cooler Master laptop soğutucu modellerinden birisi olan Notepal X serisi oldukça sessiz çalışması nedeniyle kullanıcıyı rahatsız etmeyecektir. Verimli soğutma sistemi sayesinde hızlı bir şekilde hava akımı oluşturmaktadır. Sıcak havanın ortamdan uzaklaştırılmasını sağlayarak bilgisayarın önemli ölçüde soğutulmasını sağlamaktadır. Soğutucuda akıllı USB bağlantı noktası genişletici, güç girişini saklı tutarak bilgisayarın kullanımını olumsuz yönde etkilemeyecektir. Kompakt tasarımı sayesinde darbelere ve düşmelere karşı yüksek direnç göstermektedir. Oldukça hafif tasarlanmış olması nedeniyle her yere rahatlıkla taşınabilmesi mümkündür. Seyahat etmek zorunda kalan kişiler için bu soğutucular oldukça kullanışlı olacaktır. Bunun yanı sıra Cooler Master markasında farklı modellerde pek çok laptop soğutucu seçenekleri bulunmaktadır.

Birbirinden Farklı Ürün Seçenekleri ile Cooler Master Soğutucu Çeşitleri

Cooler Master markasında en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi de fanlardır. Fanlar özellikle bilgisayar için oldukça önemli olan donanımların soğutulmasında görev almaktadır. Cooler Master fan çeşitlerinden birisi olan MWE White başarılı bir sisteme sahiptir. Bu sistem yüksek verim alabilmenizi sağlayacaktır. Tasarımı ve oluşturulmuş sistemi ile oldukça başarılı olan bu fan, sistemin ihtiyacı olan gücü ona kazandırmayı hedeflemektedir. Yüzde 85'e kadar daha verimli olması sayesinde bütün sistemlerin daha iyi korunabilmesi ve daha verimli çalışabilmesini sağlamaktadır. 120 mm HDF fan yüksek soğutma özelliğine sahip olmasının yanı sıra oldukça sessiz çalışabilmektedir. Sistemin sıcaklığını sürekli olarak kontrol edebilen cihaz gerekli durumlarda direkt devreye girerek parçaların korunarak çalışabilmesini sağlamaktadır. Bileşenlerin çalışabilmesi için cihazın farklı bir güç kaynağından dönüştürülen bir voltaj alması gerekecektir. Bu fanda üstün dönüştürebilme özelliği bulunan +12 V kanal bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde Cooler Master kasa fanı sistemdeki tüm bileşenler için sürekli olarak aynı kaynaktan ve aynı güçten beslenmektedir. Cooler Master işlemci fanı olarak bilinen Masterair kontrol üniteli işlemci fanı, oyun tutkunları için ideal bir seçim olacaktır. Tasarımları ile yüksek oyun keyfi sunan bu fan, sisteminizin tüm bileşenlerine uyum sağlayabilmektedir. Olağanüstü performansı sayesinde yüksek hava akımı oluşturarak cihazın soğutulabilmesini sağlamaktadır. Bu sayede bilgisayar sistemleri hızlı ve verimli çalışabilecektir. Her katman arasında bulunan Alüminyum kanat hava mesafesi oldukça dayanıklıdır. Dayanıklılığının yanı sıra tüm hava testlerinden başarı ile geçerek yüksek performans gücünü kanıtlayabilmektedir. 2 tane bulunan Masterfan 120 mm hava dengesi hızı sayesinde hava akımının hızlı bir şekilde oluşturulmasını sağlarken, sıcak havanında ortamdan aynı hızla uzaklaştırılabilmesini sağlayacaktır. Yüksek emiş kuvveti sayesinde bileşenler daima serin hava akımına maruz kalabilmektedir. Isı borularının yüzey alanında kullanılan bakır temas yüzeyinde oluşan hava akımının %45 daha fazla olmasını sağlamaktadır. Toplam 6 adet ısı yüzey borusu bulunmaktadır. RGB olması nedeniyle istediğiniz parlaklık ve filtre renginde kullanabilmeniz mümkün olacaktır. 6 farklı efekt modunu dilediğinizde değiştirebileceğiniz kablolu LED kontrol ünitesi bulunmaktadır.

Cooler Master Kulaklık Çeşitleri ile Hayatı Sessize Alın

Cooler Master markasında en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi klavyelerdir. Klavyeler bilgisayarın en önemli donanım parçalarından biridir. Her işlemi yapabilmek için klavyenin bulunması gerekecektir. Cooler Master klavye çeşitlerinden birisi olan Masterkeys MK serisi, oyun severler için tasarlanmış bir klavye serisidir. Minimalist bir tasarımı bulunan klavyede bilek desteği bulunan bölmeler oluşturulmuştur. Klavyenin tasarımında kullanılan RGB ışıklandırması özellikle gece ortamında aydınlatma sağlayabilmektedir. Klavye ayarlarınızı yapmanıza gerek bırakmayan sistemi sayesinde oyun keyfinize ara vermek zorunda kalmanıza gerek kalmayacaktır. Özel kolay dokunabilen tuşları sayesinde zorlanmadan pek çok işlemi yerine rahatlıkla getirebilirsiniz. Üstün algılama teknolojisi sayesinde ne kadar basıldığına basılmaksızın her tuş algılanabilecektir. Bu nedenle ne kadar hassas basarsanız basın, cihaz tarafından kolaylıkla algılanabilmektedir. Markada farklı özellikleri ve işlevleri bulunan klavye çeşitleri bulabilmenizde mümkün olacaktır. Bilgisayarın en önemli donanımlarından biri olan mouselar Cooler Master markasında geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Cooler Master Mouse çeşitlerinden birisi olan oyuncu Mouse, eşsiz bir oyun keyfi sunmaktadır. Konforlu ergonomik tasarımı sayesinde el tarafından kolayca algılanabilmektedir. Kauçuk yan tabanı, ağırlaştırılmış gövdesi özellikle oyun sırasında başarılı bir hakimiyet kurabilmenizi sağlayacaktır. Özellikle kauçuk tabanları elin terlemesi durumunda bile farenin kaymasını tamamen engellemektedir. 10000 DPI sensörü sayesinde yüksek performans sunabilmektedir. Bunun yanı sıra farenin üzerindeki erişim kontrol düğmeleri ile DPI ayarlayabilmenizde mümkündür. Kaydırma tekerleği sayesinde sorunsuz kullanabileceğiniz bu farenin tasarımında kullanılan renk detayları hoş bir aydınlatma görünümü sunmaktadır. Bu ışıklandırmada 5 farklı renk seçeneği kullanılarak sıra dışı bir aydınlatma tasarımı kullanılmıştır. Yalnızca 100 gram olması nedeniyle rahatlıkla her yere sürüklenebilmektedir. Simetrik tasarımı sayesinde sol ya da sağ el ile kullanılabilmektedir. Cooler Master Türkiye Storm Reaper oyuncu mouse modeli, lazer sensör tasarımına sahiptir. Bu özelliği nedeniyle oyun sırasında bile DPI değiştirebilmeniz mümkündür. Kauçuk ve Alüminyum tasarımı sayesinde hem kaymaz hem de oldukça dayanıklıdır. Konforlu bir şekilde kullanabileceğiniz bu fare ile emirleri makro olarak programlayabilir ve 4 profile kaydedebilirsiniz. Ayrıca yazılım kurmadan programlayabilme özelliğine sahip olması nedeniyle oyun keyfinize ara vermenizi engelleyecektir. Ön kısmında bulunan beyaz ışığını aydınlatma olarak kullanabilirsiniz. Alüminyum kısmı özellikle soğutucu görevi görürken istenildiği takdirde çıkarılarak kullanılabilmektedir. Sağ el için tasarlanmış olan bu farede 8 farklı tuş bulunmaktadır.

Cooler Master Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Cooler Master kulaklık çeşitleri özellikle bilgisayarı ile oyun oynamak, film izleyebilmek ve müzik dinlemek isteyen kişilerin tercih ettiği aksesuarlardan birisidir. Bas Focus kulaklık modeli kulak içine kolayca oturabilmesi sayesinde konforlu bir kullanım sağlayacaktır. Yüksek donanımlı özellikleri sayesinde pek çok işlev için kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Oldukça yüksek ses kapasitesi sayesinde özellikle oyun sırasında anı yaşayabilmenizi sağlayacaktır. Yalnızca bir düğmeye basarak ses ayarını düşük, orta ve yüksek olarak ayarlayabilmenizi sağlayacaktır. Bu özelliği sayesinde yapacağınız aktiviteye göre ses ayarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Farklı şekil ve boyutlarda kulak ucu modelleri sayesinde her kulağa benzersiz uyum sağlayan bir kulaklığa dönüşecektir. Nintendo Switch birinci sınıf tasarımı sayesinde ses kalitesi kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmektedir. Cooler Master kulaklık çeşitlerinde katlanarak kullanılan kulağı tamamen saran kulaklık çeşitleri de bulunmaktadır. Cooler Master markasının öne çıkan diğer ürünlerinden bir tanesi güç kaynağıdır. Güç kaynağı bilgisayarın gerekli olan enerjiyi alabilmesini sağlayan parçasıdır. Cooler Master güç kaynağı çeşitlerinden olan 80Plus Gold düşük maliyetli çalışabilmesinin yanı sıra yüksek verim alabilmenizi sağlayacaktır. Altın sertifikası bulunan bu ürün %90 verimlilik ile bilgisayarınızı daha yüksek performans ile kullanabilmenizi sağlayacaktır. Isıya oldukça dayanıklı olan bu güç kaynağı 45 derece kadar yüksek sıcaklıklarda bile başarılı bir performans sunacaktır. Oldukça sessiz çalışması sayesinde kullanıcıları rahatsız etmeden çalışmaktadır. Düz ve esnek kablolu yapısı ise, hava akımını iyileştirerek kendi ısısının ayarlanabilmesini sağlamaktadır. Kablo sistemi sayesinde daha az yer kaplayarak, ortamda karışıklığın oluşumunu engelleyecektir. 750 Watt gücüne sahip bu güç kaynağı kompakt tasarımı sayesinde oldukça dayanıklı bir parçadır. Cooler Master termal macun çeşitleri, işlemci ile soğutucu arasına sürülerek soğutucunun verimliliğini artırılması sağlanmaktadır. Macun gibi olan bu yapı sürüldükten sonra iletkenliği büyük ölçüde artıracaktır. Bu ürün bileşenlerin arasına uygulanarak iletkenliğin artırılması ve ısı dağılımının eşit bir şekilde yapılabilmesini sağlayacaktır. Markanın termal macunu seramik tabanlı bir macundur. Kıvamı sayesinde kolayca bileşenlere sürülebilmektedir. Temizleme mendili sayesinde fazlalıkları kolayca temizleyebilmeniz mümkün olacaktır. Sürüldükten sonra hızlı bir şekilde iletkenlik sağlayarak, ısının eşit bir şekilde dağılabilmesini sağlayacaktır. Bu macun sayesinde bileşenlerden yüksek performans alabilmeniz mümkün olacaktır. Cooler Master fiyatları seçilen ürün ve özelliğine göre değişiklik gösterecektir. Cooler Master ürünlerinin hepsini Trendyol uygulaması üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Uygulama üzerinden giriş yaparak beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyebilir, uygun fiyat ve ödeme koşulları ile sahip olabilirsiniz.