placeholder
"

Desenli Duvar Kağıdı

" araması için 10307 sonuç listeleniyor

Desenli Duvar Kağıdı

Desenli Duvar Kağıdı

İç mimari ve ev dekorasyonunda en sık kullanılan yöntemlerden biri olan duvar kağıdı, evinizin duvarlarını canlandırmak için ideal seçim. Desenli duvar kağıtları, doğru kullanım ile evinizi veya ofisinizi bambaşka bir hale getirme gücüne sahip. Zevkinizi ve kişiliğinizi yansıtmanızı sağlayan kendinden desenli duvar kağıdı seçenekleri sayesinde evinize bir perspektif kazandırmanız çok keyifli ve kolay hale geliyor. Tek duvarda, tüm odada veya farklı duvar kağıtları ile birleştirerek kullanabileceğiniz desenli duvar kağıdı modellerini, evinizin her odasında kullanabilirsiniz. Koridorlarda, banyolarda veya odalarınızın tavanlarında da rahatlıkla kullanabileceğiniz desenli duvar kağıtları sayesinde eviniz daha zarif ve ferah bir görünüme kavuşuyor. Kabartmalı taş desenli duvar kağıdı seçeneklerini keşfedebileceğiniz Trendyol, ev ve mutfak desenli duvar kağıdı modellerini uygun fiyatlar ile beğeninize sunuyor.

Kullanım Kolaylığı ile Rengarenk Duvar Kağıtları

Yapıldığı materyale ve kullanım şekline göre çok sayıda farklı duvar kağıdı çeşidi bulunuyor. En çok kullanılan desenli duvar kağıtları arasında vinil duvar kağıtları, kağıt esaslı duvar kağıtları ve tekstil ürünü duvar kağıtları bulunuyor. Vinil duvar kağıtları, kolay temizlenme özelliği ve dayanıklılığı sayesinde sıklıkla tercih ediliyor. Su geçirmez özelliğe sahip olan vinil desenli duvar kağıtları güneş ışığından da kolayca etkilenmediği için uzun yıllar kullanılması mümkün. Suya ve rutubete dayanıklılığından dolayı vinil duvar kağıtları banyo ve tuvaletlerde de gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. 3D desenli duvar kağıdı modelleri çoğunlukla vinil olduğu için her ortamda kolayca kullanılıyor. Duvarlara yapıştırılması gibi çıkarılması da çok kolay olan desenli duvar kağıtlarını, zevkinize göre istediğiniz zaman değiştirebilir ve modaya uyum sağlayabilirsiniz.

Desenli Duvar Kağıdı Kullanımı ve Temizliği

Desenli duvar kağıdı kullanmanın en önemli özelliği duvarınıza yapıştırmanın kolaylığı ve kullanımının rahatlığı. Trendyol'da bulabileceğiniz yüzlerce duvar kağıdı desenli modellerden birini duvarınızın boyutlarını göz önünde bulundurarak satın alırsanız, duvar kağıdınızı birkaç saat içinde yapıştırabilirsiniz. Duvarınızın boyutundan birkaç santimetre uzun keseceğiniz desenli duvar kağıdınının arka kısmını fırça ile tutkalladıktan sonra belli bir süre beklemelisiniz. Desenli duvar kağıdınız tutkalı iyice emdikten sonra pürüzsüz ve temiz duvarınıza yapıştırabilirsiniz. Duvar ile arasında boşluk kalmaması için duvar kağıdınızı düzelttikten sonra, tavanda veya süpürgeliklerdeki fazlalıkları kesebilir, diğer duvarlarınıza da aynı işlemi yapabilirsiniz. Yeni yapıştırılan duvar kağıdının kuruması yaklaşık 24 saat alacağı için mobilyalarınızı hemen temas ettirmemelisiniz. İlerleyen zamanlarda duvar kağıdınızı temizlemek için hafif nemli bir bez veya sünger kullanabilirsiniz. Vinil duvar kağıdı modelleri için ise ıslak bez veya fırça da kullanmanız mümkün.

Desenli Duvar Kağıdı Kullanmanın Avantajları

Desenli duvar kağıdı kullanmanın sayısız avantajı var. Bu avantajlardan ilki şüphesiz desenli duvar kağıtlarının estetik görünümü. Bulunduğu odanın dekorasyonunu küçük bir dokunuşla güzelleştiren duvar kağıtları, farklı doku ve desen seçenekleriyle farklı büyüklükteki alanlara da uyum sağlıyor. Örneğin duvar kağıdı desenleri arasında çizgili ve geometrik desenli duvar kağıdı modelleri bulunduğu odaya derinlik katarak daha büyük görünmesine yardımcı oluyor. Açık renklerdeki duvar kağıtları ise odaya ferahlık katıyor. Ayna desenli duvar kağıdı modelleri de odayı büyük gösteren seçenekler. Desenli duvar kağıdı kullanmayı seçmeniz için bir başka sebep ise duvar kağıtlarının lekeleri ve yüzey eşitsizliklerini kolayca kapatabilmesi. Boyayla kolayca kapanmayacak bu kusurları rahatlıkla örtebilen desenli duvar kağıtları, aynı zamanda dayanıklı olduğu için uzun süre kullanılabiliyor.

Stilinizi Yansıtan Duvar Kağıdı Desenleri

Geniş ürün seçenekleri ile desenli duvar kağıtları farklı stillere, farklı ortamlara ve moda akımlarına uyum sağlıyor. Odanızda bulunan eşyalara uyum sağlayacak, odanızın boyutuna göre ve tabii ki kişisel zevkinizi tatmin edecek bir desenli duvar kağıdı seçmek çok önemli. Klasik bir salon ve ofis için tercih edebileceğiniz taş desenli duvar kağıdı modelleri odanıza özgün bir hava kattığı gibi toprak tonlarındaki mobilyalar ile de çok şık bir görünüm yakalamanızı sağlıyor. Tek duvarda kullanabileceğiniz desenli duvar kağıtlarının içinde bulunan renkleri kullanarak diğer duvarları boyayabilir, odanızda bir bütünlük elde edebilirsiniz. Örneğin çiçek desenli duvar kağıdı ile kaplanan duvarınızı yumuşak renkli duvar kağıtları ile tamamlayabilir, evinizde modern bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Çocuklar İçin En Eğlenceli Desenler

Çocuk odalarının tasarımını değiştirmek için desenli duvar kağıtları ebeveynler tarafından sıkça tercih ediliyor. Duvar kağıdı modelleri arasında çocuğunuzun en sevdiği renklere ve hayvanlara, farklı ilgi alanlarına uygun çok sayıda seçenek var. Çocuk odası duvar kağıdı desenlerinin güzelliği çocuğunuzun görsel zekasını güçlendirmeye de yardımcı oluyor. Fil, baykuş, leopar ve kuş desenli duvar kağıdı seçenekleri arasından çocuğunuzun en sevdiği hayvana uygun bir seçim yapabilirsiniz. Canlı renkleri ile dikkat çeken balon desenli duvar kağıdı modelleri odaya eğlenceli bir hava katarken, galaksi ve yıldız desenli duvar kağıdı seçenekleri ise çocuğunuzun astronomiye olan ilgisini artırabilir. Bulut ve gökkuşağı desenli duvar kağıdı seçeneklerini ise çocuk odalarının tavanında kullanabilirsiniz. Erkek çocuklarının sevdiği kitap ve çizgi film karakterlerine benzer korsan ve araba desenli duvar kağıdı seçiminiz ile çocuğunuzun hayal gücünün gelişmesine de katkıda bulunabilirsiniz. Bebek odaları için ise bebeğinizin rahat uykuya dalabilmesine ve sakinleşmesine yardımcı olacak açık ve yumuşak renkler kullanmanız mümkün.

Genç Odaları İçin En Uygun Duvar Kağıtları

Genç odası duvar kağıdı desenleri arasında farklı tarzlara ve çeşitli hobilere hitap eden seçenekler bulunuyor. Genç kızlar için tercih edilebilecek modeller arasında en başta pembe ve parlak desenli duvar kağıdı seçenekleri var. Son yıllarda çok moda olan kaktüs desenli duvar kağıdı modelleri de gençler tarafından sıkça tercih ediliyor. Genç erkekler için ise grafiti desenli duvar kağıdı modelleri tercih edildiği gibi lacivert desenli duvar kağıdı seçenekleri de beğeniye sunuluyor. Şelale, akvaryum ve okyanus desenli duvar kağıdı seçenekleri huzurlu ve iç acıcı etkileri sebebiyle genç odalarında sıkça kullanılıyor. Doğaya meraklı gençler odalarında ağaç desenli duvar kağıdı kullanırken, kitap okumayı seven gençler kitaplık desenli duvar kağıdı tercih ediyor.

İddialı Duvar Kağıdı Desenleri

Odanızın tek bir duvarını veya duvarın bir kısmını iddialı bir duvar kağıdı ile kaplayarak eşsiz bir seçim yapabilirsiniz. Duvarınızın yarısını etkileyici bir duvar kağıdı ile diğer yarısını ise soft bir desenle kaplayabilirsiniz. Zebra ve çıta desenli duvar kağıdı seçimleri ile daha sade, tek renk mobilyalar tercih edebilirsiniz. Örneğin zebra desenli duvar kağıdı ile kırmızı veya siyah mobilyalar çok uyumlu olabiliyor. Benzer şekilde deri desenli duvar kağıdı çeşitleri de oldukça göz alıcı sonuçlar doğuruyor. Salonunuzun tüm duvarlarını uygulayabileceğiniz damask desenli duvar kağıdı ise sade ancak vurucu bir etki yaratma gücüne sahip. Doğal renkler ile takımlayabileceğiniz damask desenli duvar kağıtları odanızın en dikkat çeken noktası olmaya aday. Odanızın bir duvarını gösterişli ve desenli bir duvar kağıdıyla, diğer duvarlarını ise sade desenli duvar kağıtları ile kaplayarak dengeli bir görünüm sağlamanız da mümkün. Büyük desenli duvarlara eşlik etmesi için sıva desenli duvar kağıdı modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca ahşap ve parke desenli duvar kağıdı seçimleri de odanıza doğallık ve sadelik katıyor. Hasır desenli duvar kağıdı modelleri de görkemli mobilyaları ve duvarları öne çıkarıyor.

Desenli Duvar Kağıdı Modelleri Evinize Keyif Katıyor

Desenli duvar kağıtları, kullanıldığı odaya özel bir ruh ve karakter katmaya yardımcı oluyor. Ev dekorasyonunun belki de en önemli parçası olan duvarlar ahşap desenli duvar kağıdı gibi özgün seçimler ile farklı bir boyuta geçiyor. Bulunduğu odayı daha büyük gösterme gibi özellikler olan desenli duvar kağıtları, bazı durumlarda ise odada oluşan boşluğu doldurmaya yardımcı olabiliyor. Örneğin salon duvar kağıdı desenleri arasından seçim yaparken daha küçük desene sahip bir duvar kağıdı seçerseniz, önünde mobilya bulunmayan boş bir duvarı hareketlendirebilirsiniz. Çerçeve ve baklava desenli duvar kağıdı modelleri seçerek ise duvar kağıdının önünde bulunan eşyayı daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Farklı Konseptlerde Desenli Duvar Kağıtları

Kullanacağınız desenli duvar kağıdı mutlaka odanızda kullandığınız mobilya ve aksesuarlara uyum sağlamalı. Örneğin otantik ve klasik eşyalardan oluşan odanıza Selçuklu desenli duvar kağıdı seçmeniz çok uygun bir seçim olabiliyor. Benzer şekilde geleneksel mobilyaların kullanıldığı ve mavi renginin hakim olduğu bir mutfağı çini desenli duvar kağıdı modelleri ile tamamlayabilirsiniz. Hobiniz veya mesleğiniz denizcilik ile alakalıysa gemi desenli duvar kağıdı seçeneklerine göz atabilir, binicilik ile ilgileniyorsanız at desenli duvar kağıtlarını inceleyebilirsiniz. Oturma odanıza seçeceğiniz duvar kağıdı modern desenlere sahip olsun isterseniz, kelebek ve flamingo desenli duvar kağıdı modelleri arasından eğlenceli bir seçim yapabilirsiniz. Seyahat etmeyi seviyorsanız odanızı dünya haritası desenli duvar kağıdı ile süsleyebilirsiniz. En sevdiğiniz veya en çok gitmek istediğiniz şehri size hatırlatması için ise Paris ve Eyfel Kulesi desenli duvar kağıdı modellerini keşfetmeniz mümkün.

Odaya Göre Desenli Duvar Kağıdı Seçimi

Farklı desenlerdeki duvar kağıtları her odada rahatça kullanılabiliyor, ancak belli desenler belli alanlara daha çok yakışıyor. Örneğin mantar ve fayans desenli duvar kağıdı kendini en çok mutfak ve banyolarda gösteriyor. Mermer desenli duvar kağıdı ise mutfak başta olmak üzere bulunduğu her odaya çekici ama kibar bir görünüş katma özelliğine sahip. Aynı şekilde kendinden yapışkanlı taş desenli duvar kağıdı modelleri de salon ve oturma odalarında çok şık duruyor. Çalışma odaları için kitap ve harita desenli duvar kağıdı seçimler çok anlamlı olabiliyor. Yatak odası duvar kağıdı desenlerini keşfederken ise göz yormayan bir seçim yapmak çok önemli. Dal ve orman desenli duvar kağıdı yatak odası için uygun seçeneklerden bazıları. Kütük desenli duvar kağıdı seçenekleri de bulunduğu odaya romantik bir hava katıyor. Aynı şekilde kum ve odun desenli duvar kağıdı modelleri de nötr renkleri ile yatak odalarına uyum sağlıyor.

Siyah Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Asilliğin ve öz güvenin simgesi olan siyah, desenli duvar kağıdı seçiminde en çok tercih edilen renklerden biri. Siyah ve lacivert renklerinin hakim olduğu uzay desenli duvar kağıdı seçimi ile odanıza derinlik katabilirsiniz. Benzer şekilde gezegen desenli duvar kağıdı modelleri de siyah ve mor tonlarındaki eşyalar ile tamamlanarak ortaya çok güzel bir sonuç çıkarıyor. Birbirine en çok yakışan iki renkten oluşan siyah beyaz desenli duvar kağıdı modelleri arasından piyano desenli duvar kağıdı seçebilirsiniz. Diğer renklerle kombinlemenin kolaylığı sayesinde salonlarda ve ofislerde rahatça kullanılabilen siyah ve gri desenli duvar kağıdı seçeneklerine Trendyol güvencesiyle ulaşmanız mümkün. Duvar kağıdı desenleri ve fiyatları ile ilgili en güncel bilgileri Trendyol sayesinde alabilir, en modern duvar kağıtlarına hızlıca sahip olabilirsiniz.

Desenli Duvar Kağıdı Çeşitleri

Hem uygulaması hem de kullanması çok kolay olan desenli duvar kağıtları uygun fiyatları ile de dikkat çekiyor. Boyaya göre çok daha dayanıklı olan kaliteli duvar kağıtları hem uzun süre kullanılabiliyor hem de solma, yırtılma gibi problemleri minimuma indiriyor. Kolayca temizlenebilmesi de size birçok avantaj sağlayan desenli duvar kağıtları, sıkıldığınız ve değişim yapmak istediğiniz zamanlarda da kolayca sökülebiliyor. Ancak duvar kağıtlarını sökmek için birkaç adımdan oluşan bir işlemi tamamlamanız gerekiyor, bu yüzden duvar kağıtlarınızın dayanıklılığı konusunda şüpheye düşmenize gerek yok. Desenli duvar kağıtlarının en önemli özelliklerinden biri de herkesin duvarına kolayca yapıştırabilmesi. Örneğin taş desenli 3D duvar kağıdı 3 boyutlu modeller arasından çevrim içi aldığınız bir desenli duvar kağıdını duvarınıza kolayca uygulayabilir ve keyfini çıkarabilirsiniz.

Doğru Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir?

Çok geniş bir ürün yelpazesine sahip desenli duvar kağıtları arasından evinize veya iş yerinize en uygun olanı seçmek zor bir karar haline gelebiliyor. Bu sebeple zevkinizi yansıtacak bir duvar kağıdı seçmenin yanı sıra, bulunduğu odayı daha iyi gösterecek bir seçim yapmak da çok önemli. Duvar kağıdının kullanılacağı odanın ne kadar ışık aldığı, odanın yüksekliği ve genişliği başta olmak üzere göz önünde bulundurulması gereken pek çok kriter bulunuyor. Odanın tavanında bulunan aydınlatma sistemi, mobilyaların rengi ve stili, eşyaların dizilişi gibi özellikler de desenli duvar kağıdı seçiminde önemli etkenler. Aynı zamanda desenli duvar kağıtları odanın tüm atmosferini değiştirme etkisine sahip olduğu için dekorasyonda çok önemli bir yere sahip. Keten veya beton desenli duvar kağıdı modellerinin kullanıldığı odalarda mobilya seçimini daha görkemli ve renkli yapmanız mümkün. Ancak tropikal desenli duvar kağıdı kullanılan bir odada en göze çarpan özellik duvar kağıdı olmalı.

En Sevdiğiniz Renklere Göre Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Desenli duvar kağıdı seçimi yaparken seçtiğiniz renk kritik bir yere sahip. Çünkü hem renklerin duygulara olan etkisi azımsanmayacak ölçüde, hem de o renkle takımlanacak eşyaların seçimi odanın tüm tarzını değiştirebiliyor. Sarı desenli duvar kağıdı ile döşenmiş bir odada insanlar daha coşkulu ve mutlu hissediyor. Benzer şekilde mavi desenli duvar kağıdı insanları sakinleştiriyor ve daha verimli olmalarını sağlıyor. Zarafetin ve temizliğin simgesi olan beyaz desenli duvar kağıdı seçeneklerinin kullanıldığı odalar ise olduğundan daha geniş görünme özelliğine sahip. Beyazın hakim olduğu modeller arasından inci desenli duvar kağıdı ve ay desenli duvar kağıdı gibi birçok seçenek bulunuyor. Papatya ve orkide desenli duvar kağıdı modelleri de size beyazın sadeliğini ve tazeliğini sunuyor. Bambu, palmiye ve sarmaşık desenli duvar kağıdı seçeneklerinde baskın renk olan yeşil ise enerji ve gücü temsil ediyor. Doğayı evinize getirmek ve yeşil renginin pozitifliğinden yararlanmak için yaprak desenli duvar kağıdı da tercih edebilirsiniz.

Kırmızı Tonlu Desenli Duvar Kağıtları

Cesaret, heyecan ve asalet gibi özelliklerin temsilcisi kırmızı, desenli duvar kağıdı seçiminde de kişilik özelliklerinizi yansıtıyor. Gelincik ve gül desenli duvar kağıdı modelleri ile floral seçenekler sunan kırmızı tonlarda duvar kağıtlarını geniş alanlarda veya tek duvarda kullanabilirsiniz. Turuncu ve sarı renklerini de içinde bulunduran çakıl taşı desenli duvar kağıdı bulabileceğiniz Trendyol'da, çok şık kiremit desenli duvar kağıdı modelleri de var. Benzer tonlarda duvar ve tuğla desenli duvar kağıdı fırsatlarını ve daha fazlasını keşfedebileceğiniz Trendyol sayesinde evinizi güzelleştirebilir, kampanyalardan faydalanarak en beğendiğiniz duvar kağıdını kolayca sipariş verebilirsiniz.