İlgili Kategoriler
Marka
Yazar
Boyut
Fiyat
Setli/Tekil
Sayfa Sayısı
Basım Dili
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Din Kitabı

" araması için 68414 sonuç listeleniyor

Din Kitabı Çeşitleri ile Din Kültürü Dersleri

İnsanlığın ilk çağlarından bu yana pek çok kişinin merak ettiği ve inandığı dinler, birçok toplumu etkilemiştir. Etkisini günümüzde de devam ettiren dinler kitap gibi çeşitli kaynaklar aracılığı ile karşımıza çıkmaktadır. İnsanlar ilk zamanlardan beri belli bir din arayışına girmiş ve bir şeylere inanma ihtiyacı hissetmiştir. Bu sayede pek çok din ortaya çıkmıştır. Bu dinlerin nasıl ortaya çıktığını, gerektirdiği kuralları, insanları etkileyiş biçimleri gibi farklı bilgileri bir araya getiren din kitabı çeşitleri bulunmaktadır. Henüz kesinliği bilinmese de dünya üzerinde 4300 civarında din bulunduğu söylenmektedir. En çok bilinen dinler semavi dinler olmaktadır. Tek tanrı inancına sahip olan Müslümanlık, Hristiyanlık ve Yahudilik gibi dinler semavi dinler olarak sayılmaktadır. Bu dinlerin tamamının kültürel ve coğrafi farklılıklar da göz önüne alınarak sahip olduğu kuralları bulunmaktadır. İnsanlar, bu kuralları yerine getirerek inancını korumakta ve güçlendirmektedir. Dinlerin getirdiği sorumluluk ve kuralları uygulamak için yardımcı olabilecek ve yol gösterebilecek din kitapları yazılmaktadır. Dinler konusunda bilgili olan din tarihçileri ve sosyologlar insanlara yardımcı birer kaynak olmaları için pek çok kitap yazmaktadır. Kitaplarda bir dinin kökeni, o dinin nasıl geliştiği ve yayıldığı detaylı bir biçimde anlatılmaktadır. Bir din hakkında bilgi almak istiyorsanız ve daha detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız din tarihi kitapları tercih edebilirsiniz. Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır, Bertrand Russell, Abdurrahman Kurt gibi önemli isimlerin din hakkında yazdıkları anlamlı ve bilgi dolu din kitaplarını okuyabilirsiniz. Müslümanlık, Hristiyanlık ve Yahudilik inanışları ile ilgili bilgiler öğrenmek için genellikle bu inanışların kutsal kitapları okunmaktadır. Kutsal kitapların çevirilerini ve tefsirlerini bulabilirsiniz. Merak edilen bir din ya da inanış hakkında öncelikle kutsal kitap okumak o dini daha anlaşılır hale getirmektedir. Sonrasında önemli isimlerin o din hakkındaki farklı fikirleri, din hakkındaki gelişmeleri ve nasıl yayıldığı gibi soruların cevaplarını aktarmış olduğu din kitaplarını okumaya yönelebilirsiniz. Dinlerin her birinde farklı kurallar ve düşünceler yer almaktadır. Bir dine gönülden bağlanmak isteyen kişiler, bu kurallara uyarak ve düşünceleri benimseyerek bunu gerçekleştirebilirler. Siz de merak ettiğiniz din ile ilgili bir din kuralları kitabı bulmaca formatında alarak kendinizi kurallar hakkında bilinçli bir hale getirebilirsiniz. Kuralları bilerek ve inanılan din ile aynı düşünceleri benimseyerek yaşamak inancın kuvvetli olması için önemli bir faktör olarak görülmektedir.

Din Kitabı Özellikleri ve Fiyatları

Din Kitabı Özellikleri ve Fiyatları

Din kitapları, merak edilen din ve inanış hakkında bilgi almak için faydalı kaynaklar olmaktadır. Din, insanlık tarihinin başlangıcı kadar eski bir zamandan beri dünyada yer alan bir kavram olmuştur. İnsanları manevi yönden besleyen bir kavram olan din, çeşitlilik göstermektedir. Dünyada bilinene göre 4300 civarında din yer almaktadır. Her birine inanan pek çok insan bulunmaktadır. Din; kültür, toplum, coğrafya gibi farklılıklara göre değişen bir kavram olduğu için her çağda farklı dinler ortaya çıkmıştır. Pek çok insan manevi olarak kendini besleyecek bir kavram arayışına girdiğinde ilk olarak din ve inanış kavramlarından başlamaktadır. Bu yüzden din felsefesi, din sosyolojisi, din tarihi gibi alanlar bulunmakta ve insanlar bu alanlar üzerine çalışmaktadır. Böylelikle din üzerine kitaplar yazılmaya başlanmıştır ve günümüzde hala daha devam etmektedir. Genellikle 4 kutsal kitap ve onlar hakkında yazıla din kitapları bulunduğu düşünülse de aslında Budizm, Hinduizm, Şamanizm gibi pek çok farklı din ve inanış biçimi hakkında kitaplar bulunmaktadır. Temelde aynı konuyu temel alan dinler, aslında birbirlerinden farklı düşünce yapısına sahip olabilmektedir. Kendilerine ait öğretileri bulunmaktadır. Bu öğretiler ve dinlere ait olan bilgilerin kaleme alınması sayesinde insanlar kendileri için uygun dini seçebilmekte ve inanabilmektedir. Din kitapları farklı alanlara ayrılmaktadır. Bu alanlar arasında din sosyolojisi, din psikolojisi, din eğitimi, çocuklar için din eğitimi, din felsefesi yer almaktadır. İlginizi çeken ya da merak ettiğiniz bir din ya da inanış hakkında din kitaplarından tercih ederek aklınızdaki soruları giderebilir ve din hakkındaki kuralları, düşünce biçimlerini ve genel ya da detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Bir din hakkında eğitim alabileceğiniz araçlardan biri de din eğitimi kitabı olmaktadır. Önemli isimlerin kaleme aldığı din kitapları, içeriğinde dine ait detaylı bilgileri barındırmaktadır. Antik dönemlerden günümüze kadar varlığını devam ettiren din ve inanışlar toplumu ve birçok medeniyeti derinden etkilemiştir. Güneş ve toprak antik dönemlerde insanların tapmış olduğu iki kavram olmuştur. Bunun gibi pek çok ilginizi çekebilecek dinler ve inanışlar hakkında bilgi almak ve merakınızı gidermek isterseniz din kitapları yardımcı olacaktır. Din, okullarda ders olarak verilmektedir. Bunun için din ders kitabı kaynaklarını da sayfamızdan kolaylıkla bulabilirsiniz.

Öğrencilerin öğrenmek isteyeceği bilgileri içeren din dersi kitapları, dikkat çeken bilgileri ile öğretici bir etkiye sahiptir.Bir tanrıya inanmak, eski zamanlardan beri insanların ilgisini çektiği ve peşine düştüğü fikirlerden biri haline gelmiştir. Evrene ve yaşama bir anlam kazandırmak için gereken inanış ihtiyacı birçok dini ortaya çıkarmıştır. 4 büyük din kitabı olarak da bilinen kutsal kitaplar Kuran-ı Kerim, İncil, Tevrat ve Zebur dünya üzerinde en çok bilinenler arasındadır. Bu kutsal kitaplar, insanlığın inanç üzerine düşündüğü sorulara cevaplarını vermek gibi ortak amaçlar için ortaya çıkmıştır. Dinlere ve inanışlara merak sarmış biri genellikle bu dört kitabı, tefsirlerini ya da çevirilerini okumaya başlamaktadır. Yalnızca dört kutsal kitap değil bunların yanı sıra birçok kutsal kabul edilen din bulunmaktadır. Binlerce din ve inanış kültür ve coğrafi özelliklere göre birbirinden ayrılmakta ve çeşitlilik göstermektedir. Din kitapları, genellikle dinin sosyal, kültürel, siyasal, ekonomik, felsefi ve sanatsal konulara olan etkisini anlatmaktadır. Bunun yanı sıra dinin nasıl ortaya çıktığı ve gelişip yayıldığı ile ilgili tarihi bilgileri de din tarihi kitaplarında bulabilmek mümkündür. Din kitapları felsefe, sosyoloji, psikoloji gibi farklı alanlarda özelleştirilerek daha detaylı şekilde yazılmış türlere de sahiptir. Felsefe ve din ortak bir ilgi alanınıza giriyorsa din felsefesi kitabı çeşitlerinden birini okuyarak da araştırmalarınıza başlayabilirsiniz. Okullarda ders olarak verilen din çocuk yaşlardan itibaren ilgi çekici bir konu olmaktadır. Tanrı arayışı ve sorgulama eylemi küçük yaşlardan itibaren başlayabilmektedir. Çocuğunuz merak ediyorsa ve ona sorularının cevaplarını vermek için bir kaynak arıyorsanız yaşına uygun olarak yazılmış olan din kitaplarını tercih edebilirsiniz. Böylelikle kafa karıştırıcı ya da zorlayıcı bilgileri daha basit hale getirerek çocuğunuza açıklayabilirsiniz. Dünya üzerinde 4000 binden fazla din yer almaktadır. Bunlar coğrafi özelliklere ve kültürlere göre farklılık göstermektedir. Çin halkının inanmakta olduğu Konfüçyüsçülük ya da Taoizm gibi birden fazla inanç bulunmaktadır. Bu inanışlar, Çin halkının kültürel ve sosyal yaşamlarına göre şekillenmiştir. Asya kıtasında sıklıkla görülebilen bir din ya da inanç başka kıtalarda bilinemeyebilir. Bu gibi pek çok değişikliğin sebebi toplumların yaşam tarzları ve kültürleri olmaktadır. Fakat öğrenmek isteyen kişiler için bu din ve inanışları anlatan pek çok kitap yer almaktadır. Din hakkında kitaplar merak ettiğiniz din ya da inanış için size yardımcı olacaktır. Farklı türlere sahip olan din kitapları çeşitlerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Açıklayıcı Bilgileri ile Din Kitapları

Açıklayıcı Bilgileri ile Din Kitapları

Din, her yaş grubunun merak edebileceği ve sorgulayabileceği bir kavramdır. Bu yüzden çeşitli dinleri açıklayan pek çok kaynak yer almaktadır. Bu konuda uzmanlaşan ve tanınan insanlar, soru işaretlerini giderebilmek için dinlere yönelik bilgilendirici ve açıklayıcı yazılar kaleme almaktadır. En çok bilinen dinler olan Müslümanlık, Hristiyanlık ve Yahudilik dört kutsal kitaba sahiptir. Her birinin ayrı olacak şekilde kutsal kitapları bulunmaktadır. Bu kutsal kitaplar sayesinde insanlar Tanrı inancını, evrenin anlamını ve yaşam hakkındaki soruların cevaplarını öğrenebilmektedir. Kutsal kitaplar, gönderildikleri toplumun dilleri ile yazıldığı için dili bilmeyen insanlar için bu kitapların çevirileri ve tefsirleri yer almaktadır. Tefsirlerde kitapların detaylı açıklamaları bulunmaktadır. Din kitap önerileri almak istiyorsanız kutsal kitapların açıklamalarını içeren kaynaklar ile başlayabilirsiniz. Bu kitapların yanı sıra önemli din tarihçilerinin ve sosyologlarının yazmış olduğu kitapları tercih edebilirsiniz. Din tarihi gibi kitaplarda dinlerin kökenleri, gelişmeleri, nasıl yayıldıkları gibi bilgiler yer almaktadır. Birçok sorunun cevabını bulabileceğiniz din sosyolojisi, din felsefesi, din kültürü gibi farklı kitap türleri bulabilirsiniz. Farklı alanlar üzerinden yazılan din kitapları, içerdikleri detaylı bilgiler ile okuyucuların dinlere dair genel kültür katmakta ve fikirlerini geliştirmektedir. Dinlere farklı anlamlar yüklenmektedir ve insanlar bu anlam farklılıklarından dolayı fikir ayrılıklarına düşebilir. Fakat temelde dinler ortak bir sebepten ortaya çıkmıştır. Din, insan hayatını etkileyen ve çeşitli sistemler içeren bir kavramdır. Din yapılması ve uygulanması gereken kurallar içermektedir. İbadet etmek, ayin yapmak gibi farklı kutsal değerleri içinde barındıran yapılar bütünü dinleri oluşturmaktadır. Dinler hakkında karşılaştırmalar yapmak ya da bir dini her yönü ile ele alan yazılar okumak istiyorsanız din eleştirisi kitapları ilginizi çekebilir. Alanında uzman olan kişilerin yazdığı eleştiri kitapları, konuya nesnel bir şekilde yaklaşarak merak ettiğiniz sorulara cevap vermektedir. Bunların yanı sıra kutsal kitapların meallerini ya da kendisini okuyarak ibadet edebilirsiniz.

Mealler ve çeviriler kitaplardaki kuralları ve anlatılan diğer bilgileri daha iyi bir şekilde anlamanız için din üzerine profesyonelleşmiş kişiler tarafından kaleme alınmaktadır. Kuran-ı Kerim’in kendisini ya da mealini okumak istiyorsanız sayfamızda pek çok çeşidi yer almaktadır. Daima yanınızda taşımak için din el kitabı gibi daha küçük ve az yer kaplayan çeşitleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle bir şeyi merak ettiğinizde anında kitabınızı okuyabilirsiniz.Çeşitli toplumların ve medeniyetlerin geçmişten günümüze kadar geçen süreçte merak ettikleri ve araştırdıkları şeylerden biri din olmuştur. Din kavramı, her toplumun sosyal ve kültürel açıdan sahip olduğu farklılıklarına göre değişmektedir. Bunun sonucunda doğan bir din toplumu ekonomik, sanatsal, siyasal ve felsefi yönden etkilemektedir. Etkileri ve bu etkilerden dolayı ortaya çıkan sonuçları merak edenler için bir dinin nasıl ortaya çıktığını, geliştiğini ve yayıldığını anlatan çeşitli türlerde din kitapları yer almaktadır. Din kitapları aracılığı ile merak ettiğiniz bir inanış hakkında detaylı bir biçimde bilgi sahibi olabilirsiniz. İlk defa araştıracak olanlar 4 din kitabı ve onlar ile ilgili kaynakları okuyarak başlayabilir. Kutsal olarak kabul gören bu dört dinin peygamberlerine kutsal kitaplar indirildiği bilinmektedir. Bu dört kutsal dinden birine inanan bir kişi kitapta anlatılan kuralları yerine getirmektedir. Bu kurallar arasında ibadet etmek, dua etmek, ayin yapmak gibi çeşitli eylemler yer almaktadır. Bunların nasıl yapıldığını ya da neden yapıldığını öğrenmek istiyorsanız din kitaplarını okuyarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Dinlerin insan psikolojisini nasıl etkilediğini ve antik zamanlardan bu yana hala neden merak edildiğini öğrenmek istiyorsanız din psikolojisi kitabı gibi belirli bir alan üzerinde çalışılmış olan kitapları tercih edebilirsiniz. Din tarihçileri, dinlerin kökenini, gelişimini, ortaya çıkışını anlatan yazılar kaleme almaktadır. Din tarihi kitapları, okuyucuları geçmişe götürmekte ve okuyuculara tarihi bir yolculuk yaptırmaktadır. Çocuklar, küçük yaştan itibaren evrenin ve dünya üzerindeki varlıkların yaradılışını merak edebilmektedir. Bunlar ile ilgili kafalarında pek çok soru işareti oluşan çocuklara uygun çocuk din kitapları bulunmaktadır. Bunların yanı sıra bazı okullarda din kültürü ve ahlak bilgisi dersi verilebilmektedir. Bir çocuğun din eğitimi kitabı seçimi anlaşılması ve yalın olması açısından önemlidir. Yaşına uygun olması da önemli bir faktördür. Bu sayede kolay bir şekilde merak ettiği soruların cevabını alabilecektir. Çocuklar, yanlış bilgilendirme konusunda deneyimsiz olabilecekleri için din kitabı seçerken doğruluğundan emin olmak gerekmektedir. Bu konuda araştırmalarınızı yaptıktan sonra herhangi bir çocuk din kitabı almanız faydalı olabilir. Alanında uzman birçok din tarihçisi ve sosyolog bulunmaktadır. Türk olarak en çok bilinen Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır, Mevlana Celaleddin Rumi, İmam-ı Gazali gibi yazarlar İslam dini ile alakalı detaylı bilgiler ile dolu dine anlam kazandıran yazılar kaleme almıştır.

Dinleri Tanımanıza Yardımcı Olan Kaynaklar: Din Kitapları

Dinleri Tanımanıza Yardımcı Olan Kaynaklar: Din Kitapları

Temel konuları işleyen ve aynı sorulara cevaplar veren din, birçok insan tarafından araştırılmaktadır. Geçmişten günümüze insanlar hep bir tanrı inancında olmuştur. Bunu farklı şekillerde konu alarak din ve inanış biçimi geliştiren insanlar, toplumlara öncü olması için bunları kaleme almıştır. Merak edilen sorulara cevap bulmak için okunan din kitapları, birçok din tarihçisi ve sosyolog tarafından yazılmıştır ve yazılmaya devam etmektedir. Din kitabı okuyarak birçok sorunuzun cevabını alabilir ve dinler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Dinleri araştırmak isteyen insanlar, genelde ilk olarak dört kutsal kitaptan başlamaktadır. Bu dört kutsal kitap, farklı dinleri konu almakta ve içeriğinde dinin gerektirdiği sorumluluklardan ve uyulması gereken kurallardan bahsetmektedir. Bu kitapların meal ve tefsirleri kutsal kitapların daha yalın hale getirilerek kaleme alınmasından oluşmaktadır. Bunun yanı sıra dinlerin tarihini, nasıl ortaya çıktığını ve geliştikten sonra nasıl yayıldığını anlatan kitaplar da yer almaktadır. Farklı din kitapları okuyarak inanışlar hakkında engin bilgilere sahip olabilirsiniz. Coğrafi konum ve kültürel birikime göre farklılık gösteren dinler, farklı toplumlara hitap ederek ortaya çıkmış olsa bile merak eden her insan tarafından araştırılabilmekte ve her insanın inanabileceği kavramlar haline gelmektedir. İnandığınız bir dinin din kuralları kitabı size yapmanız gereken ibadetleri öğretmektedir. Bu şekilde kendinizi dininize daha yakın hissedebilirsiniz. Din ve inanç konuları çocukluk dönemlerinde oldukça merak edilmektedir. Bu yüzden bazı okullarda din kültürü dersleri verilmekte ve din eğitimi görmek isteyen çocuklar için bu alanda eğitim veren okullar bulunmaktadır. Bunların yanı sıra çocuğunuzun merakını gidermesi ve sorulara cevap bulabilmesi için akıcı ve yalın bir şekilde yazılmış, yaşlarına uygun olan çocuk din kitapları yer almaktadır. Semavi dinler olarak bilinen dinlerin yanı sıra özellikle Asya toplumunda milyonlarca insanın inanmakta olduğu Budizm ve Hinduizm gibi binlerce farklı din dünya üzerinde bulunmaktadır. Din kitapları, bu dinleri sosyolojik, psikolojik, kültürel ve felsefi açısından değerlendirerek ele almaktadır. Dinler, insanların sosyal, sanatsal, kültürel, ekonomik ve siyasal yönlerini etkilemekte ve yaşam tarzlarına yön vermektedir. Geçmişten günümüze yazılmış din üzerine kitaplar aklınızda bulunan soruların cevaplarını bulmanıza yardımcı olmak için kaleme alınmaktadır. Siz de merakınızı giderebilecek ve ilginizi çeken bir din kitabını Trendyol’dan bulabilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.

Dini Kitaplar Nerede Satılır?

Trendyol, dini kitaplar seçenekleri ile son derece fazla çeşitliliğe sahiptir. Kitaplar arasında istenen türde seçim yapılması mümkündür. Dini kitaplar için uygun olan kategoriden alım yapılmasına imkan sunulur. Sayfa sayısı ve içeriği hakkında Trendyol üzerinden detaylı inceleme yapılabilir. Uygun anlatımı bulunan kitaplara sahip olmak kolaylıkla mümkün hale gelir. Kaliteli malzemelerden üretilen kitaplar tercih edilerek yıpranma ve yırtılma sorununun önüne geçilir. Bunun için en ideal dini kitaplara göz atılması yeterli olur. Erişim rahatlığı ile kitaplar hakkında gereken açıklamaya ulaşılabilir. Böylece içeriği uygun olan dini kitapların alınmasına olanak tanınır. Seçim yaparken kitap içeriğine göre alım yapılmasına dikkat edilmesi mümkündür. Buradan seçimlerinizi yapabilirsiniz.

En Çok Okunan Dini Kitap Nelerdir?

En çok okunan dini kitaplar; Allah’a Öğretilen Din, 400 Soruda İslam Bütün Eserleri, Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler, Dine Karşı Din, Din Bu, İslam’ın Dirilişi, Kendini Kınayan Nefis, İslam’da Cinsellik, Allah’sız Müslümanlık, Uydurulan Din ve Kuran’daki Din şeklindedir. Bu kitaplarda anlatılanlar etkileyici ve ilgi çekici içeriğe sahiptir. En çok okunan kitaplar arasından istenen eser seçimi yapılabilir. Beğenilen konuya göre kitap alımı yapılabilir. Dini bilgilere yer verilen türü ile okunması gereken kitaplar arasında yer alır. İslamiyet açısından çoğu zaman dini kitaplar tercih edilir.

Din Kitabı Çeşitleri Nelerdir?

Din kitabı çeşitleri arasında eğitici, bilgi verici, büyükler ve küçükler için farklı kitap seçenekleri bulunur. Uygun yaş aralığına göre dini masallar ve dini konuların yer verildiği kalın kitap çeşitleri mevcuttur. İçerik bakımından çocuklara uygun olan din kitapları ile sıkılmadan öğrenmeleri amaçlanır. Dini masallar, din tarihi ve din kültürü gibi kitap çeşitleri yaygın olarak tercih edilir. Bu noktada istenen din kitabı okunabilir. Genel olarak din kitabı çeşitleri içeriklerine göre sınıflandırılır. Eğitici ve faydalı bilgiler alınması için ideal din kitabı çeşitleri mevcuttur.