Basım Dili
Boyut
Parça Sayısı
Yaş
Yazar
Fiyat Geçmişi
Cilt Bilgisi
Roman Türü
Basım Yılı
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi

Yerli Buğdaydan Üretilen Efsane Un Trendyol’da!

Efsane Un markası, değirmencilikte 50 yılın uzmanlığı ve tecrübesiyle yüksek kaliteyi üretimin her aşamasında göz önünde bulundurur. Türkiye’nin lider markaları arasında olan marka, insana ve çevreye karşı güven anlayışıyla hem profesyonel hem de amatör aşçıların ihtiyacına uygun ürün çeşitleri sunar. İç Anadolu bölgesindeki fabrikasında kaliteli buğdaylarla işleme yapan marka, bu toprakların lezzetini mutfaklarınıza taşır. Unun doğal ve kaliteli hali sizlerin maharetli ellerine teslim edilir. 2017 yılında 60 ton kapasiteli yeni değirmeninde öğütülen farklı tahılları da müşterilerin beğenisine sunan Efsane, buğdayın yapısındaki vitamin ve minerallerle zenginleştirilen unla sağlıklı beslenmeye ve yaşam kalitesini yükseltmeye yardımcı olur. Ayrıca Türkiye’de ilk kez Efsane markasıyla üretilen demir ve folik asit ile zenginleştirilmiş içerik, glutenli ya da glutensiz olarak tercih edilebilir. Efsane Un çeşitleri arasında bulabileceğiniz organik, esmer kepekli, çavdar, sarı, baklavalık, böreklik, pizza unu gibi alternatiflerle lezzetli ve besleyici gıdalar hazırlanabilir. Uzun süre muhafaza edilebilen bir ürün olduğu için yüksek miktarlarda satın alınabilir. Gıda sektöründe kullanılmasının yanında kişisel bakım ve ev temizliğinde de kullanılır. Sivilce maskesi yapımında kullanılan un, cilt yüzeyindeki fazla yağ miktarının giderilmesine yardımcı olur. Bunun yanında matlaşmış evyelerin temizliğinde ve saç bakımında da undan yararlanılabilir. Farklı un çeşitleri hakkında bilgi almak ve bütçenize uygun Efsane Un fiyat seçeneklerini incelemek için Trendyol’dan yararlanabilirsiniz.

Besleyici ve Lezzetli Efsane Un Çeşitleri

Besleyici ve Lezzetli Efsane Un Çeşitleri

Doğallığı ve lezzeti müşterilerle buluşturan Efsane Un, buğdayı son teknolojiyi kullanarak işler ve sizlere ulaştırır. Efsane tam buğday unu ruşeym ve kepek gibi buğdayın vitamin ve mineral yönünden zenginleştirilmiş kısımlarının buğdaydan ayrılmadan dış kabuğuyla birlikte öğütülmesiyle elde edilir. İçeriğinde bulunan ruşeym ve kepek miktarıyla doğal olarak bir lif kaynağıdır. Baklava ve börek gibi lezzetli ürünlerin yapımında kullanılan bu besin kaynağı, demir ve folik asitle zenginleştirilir. Efsane böreklik un sizlerin sağlıklı beslenmeye ve lezzetli ürünler tüketmenize yardımcı olabilir. Bunun yanında diyet yapanların oldukça sık kullandığı yulaf hem sağlık açısından yararlı olur hem de düşük kalorili lezzetli yemeklerin hazırlanmasında kullanılır. Yulaf, içerdiği lifler sayesinde sindirimi de kolaylaştırır. Bunun yanı sıra göz önünde bulundurulması gereken bir detay da glutensiz içeriklerdir. Glutensiz un kullanan insanlar çoğu zaman normal yiyeceklerle beslendikten sonra sindirim sorunları yaşayabilirler ve bu da insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Gluten intoleransı olan kişilerin bağışıklık sistemi bu proteini tolere etmeyebilir ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Son zamanlarda insanlar gluten ile ilgili sorunları olmasa da sağlıklı beslenme amacıyla glutensiz beslenirler. Ancak eldeki mevcut verilere göre herhangi bir sağlık sorunu olmadığı zaman bu şekilde beslenmeye gerek olmadığı söylenebilir. Efsane Un üretim tesisine kabul edilebilecek her buğday tanesi, uzman gıda mühendisleri tarafından yapılan testlerden geçer not alması şartıyla kabul edilir. Yeni ürün geliştirilmesi sırasında da ham madde analizi yine laboratuarda gıda mühendisleri tarafından yapılır. Çok geniş bir kullanım alanına sahip olan Efsane un 2 kg paketlerden oluşan geniş bir seçkiye sahiptir. Bu seçenekleri kendi kullanım ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz. Ayrıca kalabalık aileler ve işletmeler tarafından tercih edilen Efsane Un 5 kg ürününü de yine ihtiyaçlarınıza uygun olarak değerlendirebilirsiniz. Evlerin temel besin ürünlerinden biri olan bu malzemeyi satın alırken ürünün yırtılmamış ve ambalajının bozulmamış olmasına dikkat edilmelidir. Ürünün son kullanma tarihi ve içeriği hakkında bilgi sahibi olunması tavsiye edilir. Sizler de ihtiyacınıza uygun sağlıklı ve besleyici un çeşitlerini Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz.

Yüksek Gramajlı Efsane Un Ambalajları

Yüksek Gramajlı Efsane Un Ambalajları

Un üretiminde göz önünde bulunan etkenlerden biri kül oranıdır. İçerisindeki kül oranı, saf un külü ile karışan kepek tozunun toplamıdır. Bu değer saf una karışan kepek tozu oranının belirlenmesi açısından önemlidir. Ayrıca un randımanı veya veriminin belirlenmesinde kül oranı her ülkede kabul edilen bir kriterdir ve bu kriter unların sınıflandırma işleminde kullanılır. Undaki kül oranının yüksek olması, ürünün ekmeklik kalitesinin düşük olduğunu gösterir. Bu nedenle undaki kül miktarının fazla olması üreticiler tarafından tercih edilen bir durum değildir. Başta ekmek ve pasta olmak üzere bütün hamurlu ürünlerin ana maddesi olan un, son müşterilerine ulaşmadan önce bir dizi analizden geçer. Modern üretim tesislerinde ve hijyenik ortamda üretim yapan un fabrikalarında, kimyasal ve fiziksel analizlerin yapılması gerekir. Analiz sonucunda istenen özelliklere sahip değilse bu hamurdan elde edilen ürün kalitesi düşer. Efsane Un 10 kg ürününü tercih ettiğinizde bütün laboratuar analizlerinden olumlu sonuç alarak paketlendiğinden emin olabilirsiniz. Bu sağlıklı besin maddesiyle kek, börek, pasta gibi çeşitler yapabilirsiniz. İyi bir buğday ürününün tat kalitesi tatlımsı ve rahatlatıcıdır. Yavan ve acı tat verici olmamalıdır. Tadının acı olması bayat olduğunu ve buğday öğütme işleminin hatalı yapıldığını gösterir. Un kendine özgü renge sahip olmalı, gözle görülen veya görülmeyen yabancı madde içermemelidir. Renk, sarıdan beyaza doğru bir geçişe sahiptir ve buğdayın çeşidine ya da verimine göre değişir. Sert buğday unlarının rengi sarımsı, yumuşak buğday unları beyaz renktedir. Efsane marka un üretim sürecinde ve fiziksel analizlerde yüksek kaliteyi ön planda tutarak insan sağlığına zararlı hiçbir katkı maddesini kullanmaz. İhtiyaçlarınıza uygun Efsane Un çeşitlerine Trendyol üzerinden ulaşabilir, keyifli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Efsane Un Yorum ve Fiyatları

Efsane Un Yorum ve Fiyatları

Kurumsal işletmeler veya fırınlar gibi toptan alışveriş yapan firmalar Efsane Un çuval seçeneğini tercih edebilirler. Sağlıklı besin ürünleri yapabilmek için hijyen ve saklama koşullarına dikkat edilmesi gerekir. Yüksek kalitede üretim sürecinin sonunda ürünler test mutfağında pişirilerek test edilir. Efsane Un 25 kg ürünü ile yapacağınız sağlıklı atıştırmalıklar, kek, börek gibi besinlerle lezzetli tarifler uygulayabilirsiniz. Ekmek kalitesini belirlemek için uygun sayılan buğday ürünleri, kalite ve miktar yönünden yüksek oranlarda öz maddesi içerir. Bu tür besinlerdeki öz maddesinin gerçek oranı bu alanda çalışan gelişmiş laboratuarlarda ölçülür ve öz miktarı ile ilgili fikir sahibi olunur. Kuvvetli buğday ürünlerinden elde edilen öz uzatıldığı zaman direnç gösterir ve bırakıldığında yeniden eski durumuna döner. Zayıf buğdaydan elde edilen öz ise direnç göstermez ve kolayca uzayabilir. Buğday tanesinin dış kısmı sindirim sistemi tarafından kullanılmayan maddeler içerir. Mevcut maddeler hamurun yoğurma aşamasında bol miktarda su emer ve bu nedenle esmer unlar fazla su kaldırır. Bütün bu bilgiler ışığında buğday içeren ürünlere reaksiyon gösteren ve gluten hassasiyeti olan kişiler için Efsane Un özellikleri ve çeşitleri arasında bulunan glutensiz çeşitler uygun bir tercih olabilir. Ürünün içerdiği tahıl maddesini ya da aromasını damak tadınıza uygun olarak seçebilirsiniz. Ev hanımları, gıda firmaları ve bireysel olarak Efsane Un kullananlar, tecrübelerini yorumlar kısmında paylaşırlar. Denemek isteyen kişiler için yazdıkları Efsane Un yorumları ile ürün hakkında bilgi veren müşteriler, genel olarak bu markadan memnundur. Siz de ürünü kullandıktan sonra eğer isterseniz Efsane Un yorum kısmında deneyiminizi paylaşabilirsiniz. Zengin ürün yelpazesi bulunan Trendyol’da bulunan Efsane Un çeşitlerini inceleyebilir ve ihtiyacınıza uygun bu ürünü uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.