"

Fa

" araması için 593 sonuç listeleniyor
Fa Kitap Okuma Ajandası
Hızlı Teslimat
FaKitap Okuma Ajandası
(3)
Kitap Okuma Ajandası
54,90 TL
Sepete Git
Fa Kitap Okuma Ajandası
FaKitap Okuma Ajandası
(3)
Kitap Okuma Ajandası
54,90 TL
Sepete Git
Fa Kitap Okuma Ajandası
Hızlı Teslimat
FaKitap Okuma Ajandası
(2)
Kitap Okuma Ajandası
54,90 TL
Sepete Git

Fa

Fa

"Sürdürülebilir değer yaratmak" gayesiyle uluslararası çalışmalarını sürdüren Henkel'in, kurumsal kültürü ve köklü deneyimi ile 1954 yılından beri kişisel bakım markalarının öncülerinden olan Fa, günümüzde dünyada 120 ülkede faaliyetlerini başarıyla sürdürür. Ülkemizde de deodorant, roll on ve antiperspirant kategorilerinde lider markalardan biri olup ürünlerini Türkiye'nin her noktasında ulaşılabilir kılar. Dünya genelinde tüketicilere ortak değerler etrafında en güvenilir iş ortağı olmayı amaçlarken müşteri memnuniyetini her zaman en üst düzeyde tutar.

Kişisel bakımın olmazsa olmazlarından biri de "temiz ve hoş kokmak"tır. Düzenli olarak banyo yaparak temizlenmek başta olmak üzere, kıyafetleri uygun aralıklarla değiştirmek ve yıkamak, saçların ve ellerin temizliğine dikkat etmek temiz kokmanın temel şartlarından olsa da tam olarak yeterli değildir. Yoğun bir iş yaşamı, tempolu bir okul hayatı, hareketli ve koşturmacalı geçen bir gün hatta bazen hareketsiz oturmak bile daha yeni banyo yapılmış olsa bile terleme ve beraberinde kötü kokuya sebep olabilir. Sosyal bireyler olarak işte, arkadaş çevremizde, toplu taşımada ve aile çevremizde dahi temiz kokmak, sosyal ilişkileri destekler. Kişisel hijyenine dikkat etmeyip ter kokan birinin sosyal yaşantısı ise olumsuz etkilenir. Bazen nasıl koktuğumuz, çok istediğimiz ve başarılarla dolu özgeçmişimizin önüne geçerek hayalimizdeki işin bile elimizden kaçmasına sebep olabilir.

Fa deodorant çeşitleri, Türkiye’de kullanıcının isteklerine doğrudan hitap eder. Vücut sağlığı açısından güvenliği kanıtlanmış ve cep yakmayan ürünlerinin de dahil olduğu kişisel bakım kategorisi birçok farklı üründen oluşur. Kişisel bakım, en başta bireyin sağlığını koruyan, vücudun temizliğini ve bakımını kapsayan, çocukluktan itibaren öğrenilerek uygulanan geniş bir terimdir. Vücudun temizliğinin sağlanması başta olmak üzere, el, ayak, saç ve vücudun tüm bölümlerini kapsayan, sağlık ile birlikte çevremizle ilişkilerimizi de etkileyen, uyumak veya beslenmek gibi vücudun temel ihtiyaçlarından biridir. Kişisel bakım, temizlenmek, deodorant kullanmak, elleri ve yüzü yıkamak gibi günlük rutinleri veya ayak bakımı, manikür ve pedikür gibi belirli periyotlara gerçekleştirilen rutinleri de içerir.

Fa Deodorant Terlemeye Karşı Nasıl Etki Gösterir?

Vücutta yüz binlerce ter bezi bulunur ve bu ter bezleri vücudun sıcaklığının sabit tutulmasını sağlar. Özellikle avuç içi, ayak tabanı ve koltuk altında yoğunlukla bulunan ter bezleri vücudun her noktasındadır. Özellikle yaz aylarında hava sıcaklığı sebebiyle veya spor yaparken efor sarf edildiğinde vücudun sıcaklığının uygun aralıklarda tutulması daha zorlaştığından, terleme de bu doğrultuda artar. Bilinenin aksine ter, renksiz ve kokusuzdur. Vücudun her noktası terleyebilir, ancak nispeten vücutta her zaman hava alan kollar ve yüz gibi noktalarda ter hızlıca buharlaşarak ortadan kaybolur veya avuç içlerinde oluşan ter ellerin gün içinde sıklıkla yıkanmasıyla, terin bir süre beklemesiyle meydana gelen koku oluşumuna sebep olmaz. Fakat koltuk altı gibi kapalı bölgelerde oluşan ter, zaman geçtikçe bakteri üremesine ve artan bakteriler de kötü kokuya sebep olabilir. Her bireyin, yaş, vücut yapısı, genetik özelliklerine göre terleme miktarı farklıdır. Özellikle bazı besinlerin içindeki bileşenlerin tüketilmesini takiben, terleme sonrası oluşan kötü kokuda payı vardır. Soğan, sarımsak, çemenli pastırma ve bazı aromalı, acı baharatların tüketilmesinden sonraki 1-2 gün boyunca vücuttaki terden kaynaklanan kötü kokuyu değiştirebildiği bilinir. Temiz kokmaya yönelik yapılan kişisel bakımlar ve günlük duş ve kişisel bakım rutinlerini yerine getirmek bile çoğu zaman yeterli olmayabilir. Bu noktada, sözlük kelime anlamı “koku önleyici” olan deodorant, antiperspirant veya roll on çeşitleri ile sizi günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan terlemenin neden olduğu kötü kokudan kurtarır.

Ferahlık ve tazelik denince akla gelen kişisel bakım markası Fa’nın, vücudun gün içinde terleyip kötü kokmasının önüne geçmek, temizlik hissinin uzun süre muhafaza edilmesi için geniş ürün yelpazesindeki deodorant, antiperspirant ve roll on’ların vücuda uygulandığı dakikadan itibaren sağladığı etki mekanizması şu şekildedir:

Deodorantlar, bir sıvının gaz ortam içerisinde dağılmış hali olan aerosol halde bulunur. Aerosoller, deodorant kabının içindeki sıvıyı, basınç ile birlikte sprey olarak sıkılarak cilde uygulanmasını sağlar. İçindeki bileşenlere göre işlevleri değişmekle birlikte, temel olarak vücut yüzeyinde ter ile birlikte ortaya çıkan bakteri oluşumunu antiseptik olarak, yani bakteri oluşumunu engelleyerek veya azaltarak tazelik ve temizlik hissinin uzun süre kalıcı olmasını sağlarken içeriğindeki esanslar ile güzel kokmaya yardımcı olur.

Antiperspirantlar da deodorantlar gibi aerosol halinde bulunur ve içeriğindeki alüminyum tuzları sayesinde, ter bezlerinin bulunduğu gözeneklere yerleşir ve ter çıkış noktalarının geçici olarak kapanmasını, böylelikle terlemenin önlenmesini veya miktarının azaltılmasını sağlar. Böylelikle aşırı terlemenin sebep olduğu bakteri oluşumunu ve kötü kokuyu önlemiş olur. Antiperspirantlar gelişmiş koruma teknolojisi sayesinde 24 veya 48 saate kadar etki gösterebilmektedir. Antiperspirantları, temizlik rutininin devamında kullanmanız, temizlik rutini yerine kullanmamanız, tazelik, temizlik ve güzel koku hissinin sürdürülebilmesinde önemli bir unsurdur. Antiperspirantların bileşiminde yer alan alüminyum tuzları, kişisel bakım sektöründe yıllardır güvenle kullanılan bir ham maddedir. Bu ürünler, hem Avrupa hem de ülkemizde ciddi sağlık güvenliği kontrollerinden ve analizlerinden geçirilerek kullanıma sunulur.

Roll on ürünler, aerosol gaz değil, sıvı halinde bulunur. Şişenin ucundaki hareketli bilye sayesinde koltuk altına sürülerek uygulanır. İçeriğindeki, mis koku yayan esanslar sayesinde istenmeyen ter kokusunun önlenmesine yardımcı olur. Günümüzde gelişmiş araştırma ve geliştirme çalışmaları sayesinde roll on ürünlerin deri tarafından hızlıca emilebilmesi ve ıslaklık hissinin kısa sürede giderilmesi ve yapışkanlık göstermemesi kolaylıkla sağlanır.

Fa ile Gün Boyu Siz de Harika Hissedebilirsiniz

Öz güvenli olmak; havalı saçlar, güzel bir giyim, ciddi ve kendinden emin adımlar, ışıltılı gözler, etkileyici bir gülümseme ve daha birçok özelliği içinde barındırır. Öz güvenin, insanın içinde hissettiği duyguların bir bütünü olduğu tartışılmaz bir gerçek. Gözle görülmeyen, ama bazen hissedildiğinde çocukluğa kadar götüren kokular vardır. Koku, insanın hafızasına kuvvetle kazınan ve ilk izlenimi oldukça etkileyen en önemli duyulardan biridir. Temiz ve güzel kokmak, yalnızca çevrenizi, arkadaşlarınızı, ailenizi veya iş ortamınızı değil, kendinizi de doğrudan etkileyen bir duyudur. Banyo sonrası ferahlık ve rahatlama hissiyle gelen tazelik, günün devamında koşturarak, yorularak ve bazen terleyerek ortadan kaybolur. Banyo sonrasından günün sonuna kadar, Fa ile fantastik hissedebilirsiniz. Erkek veya kadın fark etmeksizin, farklı ürün çeşitleriyle hem temizlik hissi verir hem de enfes kokularıyla çevrenizi size hayran bırakır. Fa’nın her zevke ve duyuya hitap eden ürün çeşitliliği, herkesin vücuduna en uygun kokuyu bulabilmesini sağlar.

Bunlardan sıklıkla tercih edilen ve çevrenizin hafızalarına kazınacak notalarıyla, Fa Pink Passion deodorant ve roll on, kadınlara özgü çiçeksi ve hafif kokusuyla ve 48 saate kadar süren kalıcılığı ile ferahlık sağlar. Formülü beyaz leke karşıtıdır ve cildinize uyumu dermatolojik testlerle onaylanmıştır. Fa Lemon deodorant, sıklıkla tercih edilir ve ferahlığını Karayip yeşil limonu ile kadınların beğenisine sunmakla kalmaz, ayrıca “Non-stop fresh” teknolojisiyle 48 saate kadar kalıcılık sağlar. Suyun berraklığı ve temizliğinden esinlenerek üretilen Fa Aqua sprey deodorant, gün boyu tazelik hissini beyaz leke bırakmadan yakalamanıza imkan tanır. Fa Sport deodorant çeşitleri, erkeklerin gün boyu etkileyici kokularını yeşillik ve turunçgil kokusuyla korumalarına fırsat verirken enerji verici tazeliğin 48 saat boyunca muhafaza edilmesini sağlar.

Fa deodorant kadın kokusunun etkili esanslarını yakalarken roll on ve deodorantları ise “double power” gücüyle yoğun terlemeye neden olan en tempolu sporları yaparken bile etkisini kaybetmeden ter ve neden olduğu ter kokusuyla başarılı bir mücadele sağlar. Fa Fresh & Dry deodorant sprey ve roll on serisi, lotus çiçeği özleri ve alkol içermeyen içeriğiyle 48 saate kadar ferahlık sağlar. Yenilenen Fiji Dream serisi, canlandırıcı karpuz ve ylang ylang içeriği sayesinde sizi Fiji’ye yolculuğa çıkarırken yeni “Duo-release” teknolojisi ile vücutta gerçekleştirilen hareketi ve oluşan nemi algılayarak içeriğinde bulunan koku kapsüllerini harekete geçirir. Tropik ada esintilerini sevenlerdenseniz, “Hawaii Love” serisi size ve kokunuzla etki altına aldığınız kişilere tatil keyfini yaşatacak. İçeriğindeki ananas ve kokulu tropik bir bitki olan frangipani özleri ile mis koku etkisi 2 güne kadar boyunca sizinle olacak. İz bırakmayan özelliği ve 48 saat ferahlık korumasıyla ter kokusuna karşı tam koruma sağlar. Lotus çiçeğinin büyüleyici esansını kalıcı ve uzun süren bir etkiyle evinize getiren Dry Protect serisi, hem deodorant hem de roll on olarak pamuk yumuşaklığını ve pürüzsüzlüğünü cildinize taşır. Çiçeksi kokuların duyularınızı büyüleyeceği, gelincik ve yabansümbülü (çançiçeği) içeriği ile Floral Protect serisi, leke oluşturmayan formülü sayesinde 48 saatlik koruma sağlar. Fa erkek parfüm notalarını başarıyla işlediği özel Xtreme Invisible Power serisi ile tüm gün tazeliğin korunması teknolojisini birleştiren Fa, erkeklerin deodorantlarda aradığı 3 temel özelliği de bir araya getirdi; ıslaklık koruması, koku kontrolü ve üçlü iz koruması.

Fa Deodorant Roll On ve Antiperspirant Kullanırken Dikkat Edilecek Noktalar

Deodorant, antiperspirant ve roll on’ları uygularken en iyi verimi sağlamak, gün boyu kalıcı etkisi ile size günün her anında banyo sonrası hissini yaşamak mümkün. İşte Fa ürünlerini kullanırken en üst düzey memnuniyeti tüketicilere sağlayabilmek için dikkat edebileceğiniz noktalar ve kullanım önerileri...

Aerosol veya sıvı ürünlerin hepsi, banyo veya duş sonrası temizlenen ve gözeneklerin açık olduğu cilde uygulandığında daha etkili ve uzun süreli sonuç verir. İçeriğinde alüminyum tuzlarının bulunduğu antiperspirantları kullanmadan önce çalkalamak, içeriğinin homojen bir şekilde karışmasını sağlayarak her kullanımda aynı kullanım memnuniyetin sağlanmasını ve konsantre maddenin kapağı tıkamasına engel olacaktır. Tüm ürünler, ciltte pürüzsüz ve kuru bir his yaratabilmesi için dik bir şekilde 15 cm mesafeden çıplak cilde uygulandıktan sonra bir süre kuruması beklenmeli, kuruduğundan emin olunduğunda kıyafet giyilmelidir.

Geçmişte sıklıkla görülen, deodorant kullanımından sonra özellikle açık renkli kıyafetlerin, beyaz gömleklerin koltuk altı bölümlerinde oluşan sarı lekeler herkesin şikayet ettiği bir durumdu. Bu lekeler, genellikle ürünlerin ter ve cilt sıvıları ile kimyasal etkileşime girerek açık renkli kıyafetlerin renklerine nüfuz eder ve yıkanarak çıkarması oldukça zordu. Fa, gelişmiş teknolojik araştırma altyapısı ile, deodorant, antiperspirant ve roll on’larda sarı leke ve iz önleyici özelliği hayata geçirmiş ve herkesin korkulu rüyası sarı leke oluşumunun tamamen önüne geçmiştir. Temizlik ve hijyen hissinin tazelenmesi için gün içinde temiz ve nemli bir bez ile koltuk altı temizlendikten sonra yeniden kullanılarak ferahlık hissi kazanılabilir. Hem deodorant hem roll on şişelerini kolaylıkla çantanızda taşıyabilirsiniz. 50 ml’lik roll on ürünlerinizi uçak kabinlerinde dahi kilitli sıvı emniyet poşetleriyle güvenle taşıyabilirsiniz.

Vücut, yalnızca sıcak yaz günlerinde veya yoğun bir spor antrenmanında değil, soğuk bir kış gününde veya klimalı bir ofis ortamında da terleyebilir. Terleme, ortamın sıcaklığı, giyilen kıyafet, bireyin vücut yapısı, stres, gerginlik, heyecan ve benzeri birçok etkenden etkilenir. Bu sebeple, deodorant kullanımı yılın belirli aylarında değil her gün bir ihtiyaçtır. Deodorant, antiperspirant ve roll on’lar, harici olarak kullanılmaktadır ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde bulunmasına dikkat edilmelidir. Ürünlerin çıplak tene uygulanması önemlidir, kıyafet üzerine uygulanan deodorant, antiperspirant ve roll on’lar yeterli etki gösteremeyecek, ter kokusunu ortadan istenilen performansta kaldırmayacaktır. Doğal veya sentetik olarak üretilerek hoş koku vermeyi sağlayan parfümler ile deodorantların işlevleri karıştırılmamalıdır. Deodorantın temel fonksiyonu, ter kokusunu önleyerek temizlik hissinin uzun süre korunması iken parfüm yalnızca güzel koku sağlamak için kullanılır. Deodorantlar kokusuz olabilirken içindeki esansa göre güzel koku da verebilir. Parfümler genellikle kulak arkası, bilek, kıyafet ve saçlara uygulanırken deodorantın işlevini yerine getirebilmesi için mutlaka çıplak cilde uygulanması şarttır.

Ürünlerin, çevresel koşullar ve hava ile temasını en aza indirerek uzun ömrünü sürdürebilmesi için, kullanılmadığı zamanlarda kapağının kapalı olarak muhafaza edilmesi önem taşır. Tıraş veya epilasyondan hemen sonra, özellikle cilt dokunuzun tahriş olduğu veya yaralandığı bölgelerde antiperspirant kullanılmaması önerilir. Fa ürünleri cilt dostudur, cildi tahriş eden veya zarar veren bileşenler barındırmaz. Cildinize en uyumlu pH dengesini sağlayarak boya ve katkı içermeden terlemenin yol açtığı etkileri ortadan kaldırmayı amaçlar. Ürünler, yalnızca cildinizle değil, doğayla ve dünyayla da dosttur. Dünyayı zararlı ışınlardan koruyan ve hayatın sürdürülebilir olmasını sağlayan ozon tabakasını inceltmesi ile sıklıkla gündeme gelen ve geçmişte yoğunlukla deodorantlarda kullanılmış olan CFC (kloroflorokarbon) maddesi, Fa ürünlerinde bulunmaz.

Fa parfümlü esansını ve fonksiyonunu ilk günkü gibi koruması için, güneş altında veya çok sıcak ortamlarda bekletilmemeli, doğrudan güneş almayan oda sıcaklığındaki uygun koşullarda muhafaza edilmelidir. Deodorant ve antiperspirantların şişelerine, kesici ve delici aletlerle müdahale edilmemesi, delinmemesi ve bu ürünlerin şişeleri boş olsa bile ateşle yaklaşılmaması sağlığınız ve güvenliğiniz için önemlidir.

Fa Deodorant Kullananlar Terlemeye Karşı Her Zaman Bir Adım Önde

İster seyahatten seyahate koşan bir gezgin ister okulda tüm gün sınavlara giren bir öğrenci olun... Bunlardan hiçbiri kişisel bakımınızı ve hijyeninizi her zaman, her yerde sağlamanıza, öz güveninizi tam, temponuzu yüksek tutmanıza engel değil. Eski dönemlerde yaşanan hem kadınların hem de erkeklerin korkulu rüyası olan terleme ve beraberinde getirdiği kötü kokular, günümüzde Fa roll on, deodorant ve antiperspirantların terlemeye ve ter kokusunu maskelemeye yönelik etkili formülü ve çiçeksi, su ferahlığı, limonlu, baharatlı ve turunçgil esansları sayesinde artık dert olmaktan çıkıyor. Günlük hatta bazen günde birden fazla kullanılan deodorantlarda ilk aranan özellikler, sahip olduğu bileşenlerle cilde zarar vermemesi ve kullanıcılara her zaman aynı kalite ve etkinlikte ürünlerin uygun fiyatlarla sunulmasıdır. Fa kadın parfüm esanslarını ve erkeksi kokuları aratmayan kokusuyla da temizlik hissinin verdiği öz güven ile her zaman yanınızdayken evde, ofiste, seyahatte, nerede olursanız olun, kolaylıkla kullanabileceğiniz, yapışkan ve ıslaklık hissi vermeyen, yumuşak, cildin florasına uygun, sağlığı koruyan ürünlerdir. Fa deodorant fiyatları ile de kalitesi ve güvenini sizlere cep dostu şekilde Türkiye’nin her yerine ulaştırıyor. Fa’nın tüm ürünlerini Trendyol’daki kozmetik ve kişisel bakım kategorisinden seçebilir ve ürünlere kolaylıkla ulaşarak uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz!