"

Jacobs

" araması için 807 sonuç listeleniyor
Jacobs 3'ü 1 Arada Gold Kahve
Kargo Bedava
Jacobs3'ü 1 Arada Gold Kahve
(202)
3'ü 1 Arada Gold Kahve
135 TL
Sepete Git

Jacobs

Jacobs

Dünyanın en bilinen kahve markaları arasında yer alan Jacobs, farklı kahve çeşitleri ve çok özel lezzetleriyle büyük beğeni topluyor. Almanya merkezli olarak 1895 yılında kurulan Jacobs kahve, geniş ürün gamı ve farklı beğenilere yönelik ürünleriyle öne çıkıyor. Jacobs çekirdek kahve almak mümkün olduğu gibi, farklı büyüklüklerde öğütülmüş kahveler de tercih edilebiliyor. Yoğun aromatik tadı ve özel kıvamıyla kahve tutkunlarının beğenisini toplayan marka, hazır kahveyi tercih edenler için de farklı ürün seçenekleri sunuyor. Tercihe göre yumuşak ya da sert hazır kahve seçeneklerini tiryakilerin ilgisine sunan marka, özel aromatik kahve seçenekleriyle de göz dolduruyor. Markanın stick halinde satılan 2’si 1 arada ve 3’ü 1 arada ürünleri de büyük ilgi görüyor. Öğrenciler ve gece uyumadan çalışanların sıklıkla tükettiği kahve seçenekleri, sunduğu çok özel lezzetler ile doğal ve aromatik kahve lezzetleri sunuyor.

Jacobs kahve çeşitleri farklı gramajlardaki paketleri ve değişik seçenekleriyle Trendyol’da bulunabiliyor. Kapsül kahveden filtre kahveye, granül kahveden küçük 3’ü 1 arada paketlerine pek çok kahve makul fiyat seçenekleriyle Trendyol’da satın alınabiliyor. Çoklu paket ya da yüksek gramajlı ürün alımlarında oldukça makul Jacobs kahve fiyatları mümkün olabiliyor. Trendyol’un özel indirim dönemleri ya da farklı kampanya fırsatları sayesinde çok daha uygun fiyatlarla Jacobs kahve satın almak mümkün oluyor. Kalabalık ortamlar için toplu alım yapıldığında ya da çoklu ürünlerle hazırlanan paketler tercih edildiğinde fiyat açısından daha cazip seçenekler ortaya çıkabiliyor.

Köklü Kahve Markasının Tarihçesi

Markanın ilk doğuşu 1895 yılına kadar uzanıyor. Henüz kahve markalarının bu denli yaygın olmadığı o dönemde kahveler ağırlıkla küçük işletmelerde kavruluyor ve satışa sunuluyor. Johann Jacobs 14 yaşında iken kahveye olan ilgisini keşfediyor ve özel yeteneğini kullanarak kendisini geliştirmeye başlıyor. Açtığı ilk dükkanda başarısız olmasına karşın vazgeçmiyor ve demeye devam ediyor. Bremen kentinde açtığı kahve, kakao, çay ve çikolata mağazası ile başarıyı yakalayan Johann Jacobs, adını verdiği kahve markası ile kısa sürede büyük bir popülerlik yakalıyor.

Giderek büyüyen ve 1913 yılında ticari marka olarak tescil edilen marka, giderek büyüyen bir kahve tedarikçisine dönüşüyor. 1970 yılında şirket yönetimine gelen Klaus Johann Jacobs, faaliyet alanını genişleterek markanın büyümesini sağlıyor. Çikolata, bisküvi ve şekerleme gibi atıştırmalıklar konusunda faaliyetini artıran marka, kahve ve hazır kahve konusunda da atılım içine giriyor. Dünya kahve pazarının en büyük ikinci markası olmayı başaran Jacobs, şirket evlilikleri yoluyla daha da genişlemeyi bugün de sürdürüyor.

Kahvenin dünya üzerindeki bilinen tarihi 14. yüzyıla kadar uzanırken, Etiyopya bölgesinde kahve çekirdeğinin demlenmesi keşfedildikten sonra kısa sürede dünyaya yayılıyor. Dünyanın en yaygın kahvesi olan coffee Arabica çekirdekleri ile eşsiz lezzetler oluşturan marka, granül kahve konusunda attığı adımlarla bu kategoride de büyük başarılara imza atıyor. Hazır kahve, espresso, granül kahve ve daha pek çok kahve seçeneği ile tiryakilerin beğenisini kazanan marka, yoğun aromalı sert kahvelerden yumuşak içimli ürünlere pek çok farklı lezzet sunuyor. Farklı kahve kavurma ve öğütme biçimleri kullanan marka, dünyanın farklı bölgelerinden özenle seçtiği kahvelerle yeni lezzetler oluşturuyor. Markanın ürün gamı içinde yumuşak ve sert filtre kahve seçeneklerinin yanında granül kahveler ve kahve kreması ürünleri de bulunuyor. Değişik yöntemlerle kahve keyfi yapmak isteyenler markanın kahvelerinden uygun olanları tercih edebiliyor. Kapsül, granül, filtre ya da diğer kahve seçenekleri markanın güvencesiyle kolayca satın alınabiliyor. Kahve çekirdeklerini özenle seçen marka, değişik demleme yöntemlerine uygun özel kahveler sunuyor. Kapsüllü kahve makineleri ve granül kahve seçenekleri oldukça pratik biçimde kahve demlemeyi mümkün kılarken, daha özel kahveler için titiz bir demleme gerekiyor.

Eşsiz Filtre Kahve Seçenekleri

Jacobs filtre kahve, markanın yüz yılı aşkın deneyimiyle iddialı olduğu alanların başında geliyor. Dünyanın dört bir yanında günün her saati içilen ve büyük ilgi gören filtre kahve, sağlıklı ve enerjik yapısıyla öne çıkıyor. Jacobs french press başta olmak üzere farklı demleme yöntemlerine yönelik olarak ürettiği filtre kahvelerle hem geleneksel stillere hem de filtre kahve makinelerine uygun ürünler sunuyor. Jacobs french press için öğütülmüş olarak hazırladığı filtre kahve paketlerinin yanı sıra çekirdek kahve satışı da yapıyor. Jacobs çekirdek kahve kişisel kahve değirmenleri ile öğütüldükten sonra demleniyor ya da öğütme özelliği bulunan tam otomatik makinelerde kullanılıyor. Jacobs kahve çeşitleri arasında kapsüllü makineler için tasarlanan kapsül kahve ürünleri de bulunuyor.

Markanın filtre kahve ürünleri 250 ya da 500 gramlık özel paketler halinde satın alınabiliyor. Aromatik etkisi güçlü, kıvamı yoğun olan filtre kahve seçenekleri tiryakilerin beğenilerine uygun ürünler bulabilmesini kolaylaştırıyor. Farklı damak tatlarına hitap edecek biçimde sert, orta sert ya da yumuşak olarak tercih edilebilen kahveler, dünyanın farklı bölgelerine has aromaları içeriyor. Öğütülmüş kahveler kullanılacağı yönteme göre farklı kalınlıklarda olabiliyor. Makineler için orta kalınlıkta öğütülmüş çekirdekler, kahve makinelerinin üst kısmına konuluyor ve makine kahve demleme işlemini yerine getiriyor. French press yöntemiyle hazırlanan kahvelerde ise kaynatılmış su ve öğütülmüş kahve çekirdekleri french press içinde bir araya getiriliyor. Bu yöntemle demlenen kahveler 5 dakika içinde içilmeye hazır hale geliyor. Markanın kahve ürünleri Amerikan press, Chemex, sifon gibi yöntemlerle de rahatlıkla demlenebiliyor. Otomatik ya da tam otomatik filtre kahve makineleri ise çoğunlukla dahili öğütücü içerdiğinden kahve çekirdeklerini ve suyu makineye koyduktan sonra istenen kahveyi kolayca hazırlamak mümkün oluyor.

Jacobs Çözünür Kahve Çeşitleri

Günlük yaşamın temposu içinde kahve demleme fırsatı bulamayanlar hazır kahve seçenekleri ile kolayca aradıkları lezzete kavuşabiliyor. Jacobs granül kahve ürünleri kahve keyfinin oldukça hızlı ve pratik biçimde hazırlanmasını sağlıyor. Okullar, ofisler ve evlerde sıklıkla hazırlanan hazır kahveyi demlemek için sıcak su yeterli oluyor. Tercihe göre hazır kahvenin içine kahve kreması ya da süt de konulabiliyor. Farklı sertlik derecelerine sahip olan Jacobs granül kahve seçenekleri kavanoz ya da özel paketler halinde satışa sunuluyor. Küçük stickler halinde hazırlanan tek kullanımlık paketlerden 1 kiloluk kahve paketlerine farklı gramajlarda ürünler bulunabiliyor.

Tercihe göre şeker ya da kahve kreması eklenerek içilen granül kahveler, tek kullanımlık küçük paketler halinde de satın alınabiliyor. Sadece krema ve kahve içeren 2’si 1 Arada ürünlerinin yanı sıra krema, kahve ve şekerin bir arada yer aldığı 3’ü 1 Arada seçenekleri de bulunuyor. Sade olarak içildiğinde herhangi bir kalori içermeyen kahveler, metabolizma hızını artırıyor ve daha dinamik saatler geçirilmesine yardımcı oluyor. Markanın çözünür kahve ürünleri arasında herkesin damak tadına uygun seçenekler bulunabiliyor. Cam şişelerde saklanan kahveler daha uzun süre ilk anki lezzetlerini koruyabiliyor. Kapalı kağıt paketler de açılana kadar kahvelerin taze ve lezzetli kalmasını sağlıyor. Markanın soğuk kahve tercih edenler için özel ürün seçenekleri de bulunuyor. Yaz aylarında ve her mevsim sıcak olan ülkelerde yaygın biçimde tüketilen soğuk kahveler, serinletici bir etki oluşturuyor. Soğuk kahveler sıcak olarak demlenmiş filtre kahve ya da espressoların soğutulmasıyla elde edildiği gibi, doğrudan soğuk demleme yöntemleri de kullanılabiliyor. Soğuk su ile uzun süre beklenerek demlenen soğuk kahveler oldukça ilginç lezzetler sunuyor.

Hem son yıllarda yaygınlaşan 3. nesil kahve seçenekleri, hem de granül kahve ürünleri çok pratik biçimde kahve lezzetine ulaşmayı mümkün kılıyor. Jacobs çeşitleri arasında hem kapsüllü makineler, hem filtre kahve makineleri, hem de diğer demleme yöntemlerine uygun seçenekler bulunuyor. Makinelerin özelliklerine göre süt, şeker gibi malzemeler de otomatik olarak konulabiliyor. Granül kahveler sadece sıcak su ile hemen hazırlanabilirken, süt ya da kahve kreması ile farklı sertlik dereceleri yakalanabiliyor. Farklı filtre kahve makineleri değişik özellikler sunarak, daha leziz ve özel kahveler yapma fırsatı tanıyor. Bazı tam otomatik kahve makineleri gereken tüm malzemeyi kendi alıyor ve sonunda kendi kendini yıkayarak görevini tamamlıyor.

Kapsül ve Çekirdek Kahve Ürünleri

Tıpkı granül kahve modelleri gibi, kapsül kahveler de pratik kahve seçenekleri arasında yerini alıyor. Markanın kapsüllü kahve makineleri için ürettiği kapsül kahve ürünleri, kahvenin taze ve pratik biçimde hazırlanmasını sağlıyor. Kapsül kahve makinelerine uygun olarak üretilen kapsül kahveler, alüminyum kapsüller içinde tazeliğini uzun süre koruyor. Dakikalar içinde lezzetli ve aromatik kahveler yapmayı mümkün kılan kapsül kahve seçenekleri, sadece kapsül kahve makineleri ile birlikte kullanılabiliyor. Kullanımı için gelişmiş makinelere ihtiyaç duyan kahve seçenekleri arasında çekirdek kahveler de bulunuyor. Otomatik kahve makineleri tarafından taze olarak öğütülerek kullanılan çekirdek kahveler, kokusu ve lezzeti ile taze kahve fırsatı sağlıyor. Jacobs aroma ve lezzetlerini daha etkileyici biçimde açığa çıkaran taze çekilmiş kahveler ile espresso yapmak da mümkün oluyor. Jacobs espresso kahve seçenekleri biraz daha iri biçimde öğütülüyor ve espresso yapma özelliği bulunan makinelerde yapılabiliyor. Basınç yardımı ile öğütülmüş kahve çekirdeklerini demlenmesi prensibine dayanan espresso, oldukça sert bir kahve türü olarak öne çıkıyor. Espresso kahveleri sert bulanlar süt, sıcak su ve krema ile yumuşatma yoluna gidiyor. Öğütülmeden çekirdek halinde saklanan kahveler daha geç bayatlıyor ve tazeliğini çok daha uzun süre koruyabiliyor. Demlenmeden hemen önce öğütülen kahveler, demlenme esnasında daha aromatik ve yoğun bir kıvam oluşturuyor. Jacobs espresso baz alınarak Americano, latte, mocca gibi özel kahve türlerini hazırlamak da mümkün olabiliyor. Jacobs aroma açısından oldukça güçlü olan espresso kahvelerin içine sıcak süt ve şuruplar eklenerek çok daha özel lezzetler hazırlanıyor.

Kahve çekirdekleri içinde yer alan antioksidanlar, sağlığa oldukça faydalı etkiler sağlayabiliyor. Kolesterol seviyesinin düzenlenmesine yardımcı olmaktan, farklı hastalık risklerine karşı koruyucu özellik taşımasına pek çok faydası bulunan kahve, selülit gibi sorunlara karşı da önem taşıyor. Enerji sarfiyatını ve yağ yakımını artıran, kilo vermeyi kolaylaştıran kahve, kimi sorunlarda ağrı kesici etki de sağlayabiliyor. Markanın kahve ürünleri içinde bulunan asit ve mineraller şeker dengesinin doğru biçimde düzenlenmesini kolaylaştırıyor.

Kahve Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hangi yöntemle demlenecek olursa olsun kahve çekirdeklerinin seçimi büyük önem taşıyor. Taze çekilmiş kahve çekirdekleri her zaman daha iyi sonuçlar verirken, önceden çekilmiş çekirdeklerin taze kalacakları biçimde paketlenmiş olması gerekiyor. Jacobs 100 gr ağırlığındaki ürünlerden 500 gr ağırlığındaki paketlere tüm ürünlerinde tazeliğe büyük önem veriyor. Jacobs 100 gr, 250 gr ya da 500 gr ağırlığındaki paketlerle öğütülmüş kahve ürettiği gibi, öğütülmemiş kahve çekirdeklerini de satışa sunuyor. Daha taze kahve içebilmek için öğütülmüş kahve çekirdeklerinin daha küçük miktarlarda alınması, paketleri açıldıktan sonra hava ile temas etmemesine dikkat edilmesi tavsiye ediliyor. Markanın özel vakumlama teknolojisi sayesinde öğütülmüş kahveler çok daha uzun süre tazeliklerini koruyabiliyor. Çözünür kahve ürünlerinde de kahveler uzun süre tazeliklerini koruyarak, daha sağlıklı kahve keyfi sunuyor. Kahve çekirdekleri menşei ülkesine, çekirdek türüne, kavrulma yöntemine ve öğütülme büyüklüğüne göre farklı aroma ve lezzetler sunabiliyor. Herkes kendi damak tadı doğrultusunda, kişisel beğenilerini ön planda tutarak kendisine en uygun kahve seçeneğini bulabiliyor. French press’lerden kahve makinelerine, mocca potlardan kapsül makinelere her pişirme yöntemi farklı kahve özelliği gerektirdiğinden pişirme yöntemi ile filtre kahvenin uyumlu olması gerekiyor. Konsantrasyonu korumaya yardımcı olan, zihinsel aktivitelerde bulunmayı kolaylaştıran kahve, içeriğinde bulunan kafein maddesi sayesinde daha verimli bir performans sağlıyor. Uyku sorunu yaşayanlar ise kafeinsiz kahve seçeneklerini tercih edebiliyor.

Hem hazır kahveler, hem de çekirdek kahveler farklı sertlik derecelerine sahip olabildiğinden herkesin kendi beğenisine uygun sertlikte kahveyi satın alması gerekiyor. Yumuşak kahve sevenler Jacobs’un Monarch Gold gibi hafif kahvelerini tercih edebiliyor. Sert ve güçlü aromaya sahip kahveleri sevenlerin ise markanın espresso ya da filtre kahve ürünlerine yönelmesi gerekiyor. 2’si 1 Arada ya da 3’ü 1 Arada ürünler de farklı damak tatlarına hitap eden lezzetler sunuyor. Şeker ve kahve kreması tercihine göre herkes kendi kahve türünü seçebiliyor. Jacobs kahve kreması 200 gr ağırlığındaki paketlerle satın alınabiliyor ve her türlü kahvede kullanılabiliyor. Jacobs kahve kreması 200 gr ve farklı paket seçenekleri kullanılarak sert kahveler daha yumuşak hale gelebiliyor.

Değişik Kahve Seçenekleri ve Fiyatları

Jacobs çeşitleri kavurma yönteminden kahve çekirdeğinin yapısına, paket içeriğinden kahvenin türüne pek çok etkene bağlı olarak farklı fiyatlarda olabiliyor. Kavurma, öğütme ve demleme yöntemleri de kahve fiyatları üzerinde etkili olurken, hangi yöntem ile yapılırsa yapılsın tüm kahve türleri için uygun seçenek mutlaka bulunuyor. Klasik granül kahve seçeneklerinden aromatik etkisi yüksek kahvelere pek çok ürün arasından seçim yapılabiliyor. Stick kahveler pratik hazırlanma özellikleri ile öne çıkarken, toplu olarak satın alma olanağı fiyat avantajı da oluşturuyor. Sadece sıcak su kullanılarak kolayca hazırlanan granül kahveler, kalite düzeyleri ve aromatik özelliklerine göre farklı fiyat alternatifleri sunabiliyor. Aynı biçimde kahvelerin lezzetini artırıcı ve sertliğini azaltıcı bir rol üstlenen kahve kreması ürünleri de büyük ilgi görüyor. Kimi ürünlerin içinde yer alan kahve kreması, tercihe göre küçük ya da 1000 gr’lık paketler halinde ayrıca da satın alınabiliyor.

Trendyol’un özel avantajlar sunan alışveriş dünyasında fitre kahve ve granül kahve gibi ürünler oldukça makul fiyatlardan alıcı buluyor. Standart kahve ürünlerinin yanı sıra tiryakilere özel kahve seçenekleri de öne çıkabiliyor. Jacobs filtre kahve makinesi için ürettiği kahvelerde eşsiz aroma seçenekleri sunuyor. Trendyol dönemsel kampanyalar ve özel indirimlerle kullanıcı dostu kolaylıklar sağlarken, çoklu paket alımları daha uygun fiyat seçenekleri oluşturabiliyor. Markanın Coffee Arabica çekirdeği kullanılarak üretilen kahveleri, çekirdeklerin değişen fiyatlarından kolayca etkilenebiliyor. Yumuşak kahve seçenekleri daha hafif bir içim sağlarken, kahve ürünlerinin ambalaj ve içerik yapısı da fiyatlar üzerinde etkili olabiliyor. Trendyol ürün yelpazesi içinde pek çok farklı kahve türüne yer veriliyor. Jacobs kahve fiyatları belirlenirken, Trendyol’un özel indirimleri fiyatlar üzerinde olumlu etki yapabiliyor. Jacobs filtre kahve makinesi için ürettiği ürünlerde farklı seçenekler sunarken, Trendyol’un kampanya ve outlet sayfaları kaçırılmayacak fiyat fırsatları bulunuyor.