placeholder
"

Kipling

" araması için 752 sonuç listeleniyor

Kipling

Kipling

Gardıropların en önemli parçalarından biri olan çanta ve aksesuarlar, kişisel görünümü güçlendirmesinin yanı sıra yaşam kalitenizi desteklemeye de yardımcı oluyor. Zevkler söz konusu olduğunda kriterleri belirlemek oldukça güç olsa da kullanışlı bir ürün sayesinde elde edilecek güven hissi, en az ürün kadar markaya olan tutumu da belirliyor. Günlük yaşamın temel eşyalarından biri haline gelen çantalarda ise güvenli ve rahat bir kullanım, tarzın ve kalite anlayışının bu yönde belirlenmesini sağlıyor.

1987 yılında Belçika’nın Antwerp kentinde kurulan Kipling, 2004 yılından beri genel merkezi Colorado’da bulunan VF Corporation adlı Amerikan giyim ve ayakkabı şirketi bünyesinde faaliyetlerine devam ediyor. Özellikle her ürününün vazgeçilmezi olan maymun maskotuyla bilinen Kipling anahtarlık, şirketin ilham aldığı kaynağı temsil ediyor. Şirket, aynı yıllarda yazılan The Jungle Book’un yazarı Rudyard Kipling adlı yazardan esinlenerek kuruluyor. Farklı yaşam tarzlarına hitap edecek, günlük yaşamdaki farklı maceralara uyum gösterecek yüksek kalitede sırt çantaları üretme amacını bu esinden kaynaklanan yaratıcılıkla sağlıyor. Zahmetsiz, şık, renkli ve eğlenceli ürünlerin yanı sıra günlük hayatta aktif olarak çalışan kişilere uyum sağlayacak pratiklik ve dayanıklılıkta ürünler üretiyor. Kipling sırt çantaları ve bavulların satışında lider olmaya devam ettiği gibi cüzdan, bel ve makyaj çantası, beslenme çantası, kalemlik ve anahtarlık, kartvizit cüzdanı gibi birçok segmentte üretim yapıyor. Özgün bir kumaşa sahip olan ürünler kırışık naylon kumaştan üretilerek hem klasik hem yenilikçi görünümü bir arada sunuyor. Kurulduğu kent haricinde New Jersey, Sao Paulo, Hong-Kong şehirlerinde ofisleri bulunmakla beraber kurumsal bir firma olarak 250 çalışanıyla çalışmalarını devam ettiriyor. Uluslararası olarak birçok kategoride 80’den fazla ülkeye satış yapan Kipling’in 7500’den fazla mağazası bulunuyor. Kaliteye, zihinsel ve bedensel hafifliğe, hayatı kolaylaştıracak seçimler yapmaya yönelten vizyonuyla Kipling yeni sezon ürünlerine geçmeden önce, alınacak ürünle ilgili ayrıntılara göz atmak alışverişin farkındalıkla yapılmasını sağlıyor.

Taşıma Aracı Olarak Çanta Kullanımı

Çantalar, binlerce yıldır erkekler ve kadınlar tarafından kişisel eşya çeşitlerinde sık kullanılanlar arasında yer alıyor. Her yaş ve kesimden insanın tamamlayıcısı haline gelen çanta ve malzeme taşıma görevi gören bu ürünler, yakın zamandaki kullanım amacına yönelik üretilene kadar birçok aşamadan geçiyor. Seyahatler için dahi ayrı dizayn edilmeye başlayan çantalar başlarda oldukça basit, taşımaya yönelik amaçlara uygun üretiliyor. Sert olmayan, bir kap formunda üretilen ilk torba benzeri çantalar hayvan derisi, pamuk veya dokunmuş bitki liflerinden oluşuyor. Meyve, tahılların bulunduğu gıda taşıma amacına yönelik üretilen katlanılabilir yapıdaki çantalar, temelde ellere binen yükün azaltılması amacıyla tasarlanıyor. Tarihi Mısır’a kadar dayanan çantaların çoğu hiyeroglif ve çizimlerde bele bağlanmış modellerinin yer aldığı biliniyor. Geçmiş zamanlarda kişisel eşyaların tutulduğu kese amacıyla kullanımının yanı sıra hırsızlara karşı paraların muhafaza edildiği ipli kullanıma uygun olarak da üretiliyor. İlerleyen dönemlerde süslemeler ve tasarımların dahil edilmesiyle farklı tarzlara hitap etmeye başlayan çantalar, devamında hediyelerde sık tercih edilenler arasına giriyor.

Kipling Türkiye, modern dünyada çanta kullanımının farklı yönlerine yeni bir bakış getiriyor. Bu bakışın temelleri evrak, el ve sırt çantalarıyla şekillenen, tek kullanımlıktansa dayanıklılık ve uzun ömrün ön plana çıktığı ürün tasarımlarıyla başlıyor. Başlarda sadece gıda maddesi taşımaya yönelik kullanılan çantalara eklenen fermuar, klips, çengel, çıtçıt gibi aparatlar sayesinde hayatın çoğu alanında kullanılabilir hale geliyor. Özel eşya veya paralara verilen değerin yüksek olması, seyahat çantalarına kilit takılmasını veya şifre ayarı yapılmasını sağlıyor. Kipling bavul, çekçekli çanta, laptop çantası gibi ürünlerinde önem verdiği koruyuculuk ilkesi sebebiyle, kilide veya dayanıklı fermuara sahip modeller üretiyor. Öte yandan daha sert malzemeye sahip Kipling valiz seçenekleri de hem seyahate uyumlu hem iyi koruma gösteren yapıda üretiliyor.

Kipling Modelleri ve Kullanım Özellikleri

Kipling sırt çantası, ürün serisi içerisinde taşıma kapasitesi ve günlük kullanıma uygunluğu bakımından sık tercih edilenler arasında yer alıyor. Temel amacı sırt ve omuzlara yük dağılımını sağlayarak kolay taşıma görevi sunmak olan bu ürünlere alışveriş öncesi yakında bakmak daha bilinçli tercihler yapılmasını sağlıyor.

1910’larda Amerika’da ilk kullanımlarına başlayan sırt çantalarının kitlesini yürüyüş ve öğrenciler oluşturuyor. Uzun süre, ağır yük taşımanın bedende yarattığı hareket zorluğu nedeniyle, ağırlığı merkeze yakın tutarak dağıtılmasını çözecek arayışlar sonucu üretilmeye başlıyor. 10 kilogram ve üzerindeki yükleri taşımak için kullanılan büyük sırt çantaları ağırlıklarının %90’ına yakın kısmını kalçaya yüklüyor. Kalçalarda bulunan kas gücü omuzlardan daha fazla olduğu için omuz kısımları yalnızca yükün dengelenmesine yardımcı oluyor. Açık hava koşullarında kullanılanların tümüne genellikle spor çantası tanımlaması yapılsa da bu kategoriye giren ürünler değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin Kipling çapraz çanta, bel çantası, okul çantası gibi seçenekleri belli bir kategoride üretilse de kişisel kullanım amacına göre çoğu rekreasyonel faaliyette de tercih edilebiliyor. Sırt çantası günlük yürüyüş veya diğer birçok aktivite için yeterli desteği sağlayabilecek, ürün serisine göre çerçevesi bulunan veya dış çerçevesi olmayacak şekilde üretiliyor. Uyku tulumları ve çadırların yerleştirilebileceği alana sahip olanlar, uzun ve kısa dönemli seyahatler için tercih ediliyor. Bu durumda hafiflik ve hacim ön plana çıkıyor. Trendyol'daki Kipling online satış sayfalarında iç hacmi yüksek seçeneklere sahip olmasının yanı sıra modaya ve sezona uygun birçok model sunuyor. Okul sırt çantaları genellikle açık havada kullanılan sırt çantalarındaki çerçevelere sahip olmasa da ana saklama bölmesine ek olarak birçok cep bulunduruyor. Kitap, ders materyali, su şişesi gibi sert malzemeleri taşıdığından yastıklı omuz askıları ve sırt desteği ile vücuda ek takviye sağlıyor. Ayrıca kullanıcıyı özellikle trafikte daha görünür kılan kumaşın belli bölgelerinde yansıtıcı neon panelleri bulunuyor.

Bazı çantalar ise belirli eşyaları taşımak için özel olarak tasarlanıyor. Kipling postacı, makyaj, beslenme çantası özel amaca yönelik tasarlananlar arasında yer alırken dizüstü bilgisayar ve kameralar için de farklı seçenekler bulunuyor. Çantayı sırtın alt kısmına yaslayarak göğsün üzerinden tek biri kayışla bağlayan haberci veya postacı tipi çantalar, isim verdiği amaçtan çok kentsel bir moda ikonu olarak biliniyor. Özellikle bisiklet kuryeleri tarafından kullanımı yayılan postacı çantası günümüzde erişimi kolay sağlanabilecek, ağır veya hacimli eşya taşıyanların öncelikli tercihi oluyor. Üstten açılan tek askılı tasarımı sayesinde ön kapağın kolayca açılmasını ve çanta çıkarılmadan eşyaya erişilmesini sağlıyor. Kipling online platformlardan incelenebilecek postacı çanta modelleri kolej ve lise öğrencilerinin, sıkı bisiklet kullanıcılarının öncelikli tercihleri arasında yer alıyor.

Kipling bel çantası, kumaş bir keseyi andıran ve kemer bölgesinden bir kayış yardımıyla kalçaya sabitlenen tasarımı sayesinde çoğu kullanıcının pratik ürün ararken sık tercih ettiği seçeneklerden biri oluyor. Bedene düzgün oturması için farklı kaydırma seçenekleri bulunan kayışı sayesinde hareketli zamanlarda dahi sabit ve güvende bir kullanım yaratıyor. Birçok kültürde antik çağlardan beri kullanılan bel çantasının kökenini cepleri kıyafete dikme amaçlı kullanılan Kızılderili manda keseleri oluşturuyor. Boyuna, göğse ve bileğe de asılabilen bu keseler zamanla sentetik malzemelerden üretilmeye, kemerli bir tasarım haline dönüşmeye başlıyor. Mobil cihazlar, su şişeleri, atıştırmalıklar, mendiller hatta kontakt lenslerin taşınmasına kadar birçok amaç için kullanılmaya başlayan bel çantaları zamanla kanguru tip olarak adlandırılıyor. Kipling çanta aksesuarları arasında bulunan maymun anahtarlıklar da sık kullanılmaya başlanan modellerden biri olarak biliniyor. 2018’de birçok büyük tasarım ve giyim şirketi tarafından çağa uygun olarak üretilmeye başlayan bel çantaları, vücuda çapraz olarak da takılabiliyor ve yaz trendleri arasında sıklıkla yer buluyor.

Kipling Omuz Çantası ile Daha Geniş Alanlar

Küçük bir para çantasına atıfta bulunmak amacıyla kullanılan omuz ve el çantaları, kişisel eşyaların para gibi değerli eşyalardan daha fazla yer bulduğu çantalar arasında yer alıyor. 1900’lerin başında kadın çantalarında meydana gelen model çeşitliliği, yeni tasarımların ve aksesuarların çantalarda yer bulmasını sağlıyor. Kadınların estetik ve şık görünen çantalara olan tercihinin sıklaşması nedeniyle, daha küçük boyutlarda, ipek ve kadife gibi kumaş türlerinde üretimlere başlanıyor. Bu değişimlerin büyük bir kısmını yansıtan Kipling omuz çantası, renk seçenekleri ve fazla bölmelerin sağladığı pratik kullanımla öne çıkıyor. Yapılan çoğu araştırmaya göre kullanıcıyı tatmin etme düzeyi oldukça yüksek seviyelerde olan omuz çantaları, kullanım ve kumaş özellikleri bakımından da dikkat edilmesi gereken noktalar bulunduruyor.

En az kıyafet seçimi kadar önemli olan çanta seçimi yapılırken omuzda duruşu, kıyafet kombinine ve kullanılacak mekana uyumu, vücut şekliyle yarattığı ahenk gibi birçok kriter göz önüne alınıyor. Uzun ve ince kumaşa sahip bir çanta bedeni daha büyük gösterebilirken kol altına sığacak büyüklüğe sahip bir çanta bel kıvrımlarında geniş açılar yaratabiliyor. Armut vücut tipine sahip kullanıcılar daha kısa omuz askılarına sahip modelleri, sırt çantalarını veya elde taşınan stilleri tercih ediyor. Elma vücut tipine sahip kullanıcılar ise daha uzun askıya sahip seçenekleri değerlendirmeye alıyor. Kipling çanta outlet online mağazalarında yer alan ürün özellikleri bölümünden öğrenilebilecekler sayesinde çanta boyutu, askı uzunluğu, kumaş yapısı hakkında bilgi sahibi olunabiliyor.

Rahat ve günlük tarzı simgeleyen, hobo olarak da bilinen omuz çantaları gevşek duruşu ve omuzdan bele doğru uzanan askı tasarımıyla biliniyor. Genellikle yumuşak ve esnek malzemelerden yapılan bu tarz çantalar, içerisindeki malzemeye göre şekil alan kumaş yapısında üretiliyor. 2000’li yıllarda oldukça popüler hale gelmekle beraber geniş hacmiyle her kesimden kullanıcının öncelikli tercih ettiği modellerden biri oluyor. Çoğunlukla orijinal veya suni deri, keten ve diğer yumuşak kumaşlar bu tip çantaların yapımında kullanılıyor. Yıllar geçtikçe tasarım ve malzemenin daha ön plana çıktığı moda sektöründe omuz çantaları yer aldığı tüm kategorilerde adeta devrim yaratıyor. Kipling omuz çantası, takıldığında ellerin serbestçe hareket etmesini sağlayan kayışı sayesinde çoğu mekanda rahat kullanım sağlıyor. Pastel renkler sık karşılaşılıyor olsa da büyük boyutlara sahip modellerde kişisel zevklere uygun farklı renk seçeneklerine ulaşmak da mümkün oluyor. Yumuşak kumaşa sahip modeller sarkık ve salaş bir görünüm yaratırken deri veya sentetik malzemeye sahip çantalarda daha sabit duruşlar elde diliyor. Hem günlük yürüyüşlere hem de rahat bir gece aktivitesi geçirmek isteyenlerin düşünmeden seçtiği modellerin başında gelen omuz çantaları, Kipling cüzdan, kartlık, kalemlik gibi birçok kişisel eşya koruyucu ekipmanı rahatça taşıyacak büyüklükte üretiliyor. Kola alınan her çantanın aynı zamanda birer stil mesajı olduğu varsayılırsa, yaşam tarzına uyum sağlayacak seçeneklerin başında Kipling omuz sırt çantası geliyor.

Kipling Bavul Özellikleri ve Kullanımı

Seyahatler için ideal valiz ve bavul seçimi, hazırlanıp bir uçağa atlamayı ve yola koyulmayı daha az stresli hale getiriyor. Fakat seçim yapılacak oldukça geniş ürün yelpazesi ve stil seçeneği varken hangi valizin daha iyi olduğuna karar vermek zor olabiliyor. Bu noktada farklı seyahat çantası tiplerini bilmek doğru boyut, ağırlık ve dayanıklılık düzeyini seçmede yardımcı oluyor.

Üç ana seyahat çantası kategorisi bulunuyor. Bunlardan ilki olan tekerlekli valiz havalimanlarında, caddelerde ve kaldırımlarda taşıma kolaylığı sağlıyor. Uzun süreli tasarlanan tekerlekli valizler, çekerek ilerletmenin sağladığı avantajla kullanıcıları yormadan ulaşımın sağlanmasına yardımcı oluyor. Her türlü darbe ve ağırlığa dayanıklı üretilen bu tip valizler kumaşla kaplı olsa da altında sert bir katman ve astar barındırıyor. Tekerlekli bavullar ise daha sık seyahat eden, gezen ve spor aktivitelerine yönelik yapılacak seyahatler için tercih ediliyor. Özellikle spor ekipmanlarının, hantal ve sert araç-gereçlerin, belli bir şekle sahip teçhizatların yerleştirilmesinde oldukça kullanışlı bir alan sağlıyor. Üçüncü bir seçenek olan tekerlekli sırt çantaları maceracı ve heyecanlı yaşam tarzını benimseyen kullanıcılar için üretiliyor. Yoğun trafik ve uzun merdivenlerde adeta kurtarıcı haline gelen Kipling çekçekli çanta, her yaştan kullanıcının seyahat öncesi tercih ettiği çanta modelleri arasında yer alıyor. Uzatılabilir kolu sayesinde başka çantaların da eş zamanlı olarak taşınmasına olanak tanıyor.

Tekerleksiz kumaş bavul ve valizler sağladığı avantajlar bakımından alışveriş esnasında tercih edilenler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Eşyaları ve giysileri yerleştirmek için geniş bir alan sunarak kullanım kolaylığı sağlıyor. İçerisinde ve dışarısında yer alan ekstra bölmeleri, kıyafet parçaları ve ufak boyutlara sahip malzemelerin düzenli yerleştirilmesine yardımcı oluyor. Klasik modelleri 20-30 litre kapasiteye sahip olmakla beraber farklı amaçlar için üretilmiş 100 litre kapasiteye sahip olanlarına da ulaşmak mümkün oluyor.

Kipling ile Seyahatlerin Keyifli Yanı

Gezginlerin ve konaklayarak seyahat etmeyi tercih edenlerin daha sık kullandığı sırt çantaları, sağladıkları destek açısından çoğu gezi türüne uyum sağlıyor. Sahip olduğu organizasyon cepleri, gizlenebilir bel kemerleri ve omuz askıları gibi özelliklere ek olarak kilitlenebilir fermuar gibi güvenlik özellikleri de sunuyor. Eşyaların korunmasına öncelik veren kullanıcılar için sert kenara sahip modellerin seçilmesi gerekiyor. Bu tip modeller hafif ve darbeye dayanıklı plastiklerden üretiliyor. Özellikle alüminyumdan yapılanlar başarılı bir koruma sağlıyor. Su geçirmez özellik arayanlar için ise termoplastik veya kırışık naylon karışımı kumaşa sahip olanların seçilmesi öneriliyor. Bu tip kumaşlar hem su geçirmiyor hem de yırtılmaz özelliği sayesinde uzun ömürlü kullanım sağlıyor. Dizüstü bilgisayar veya kamera gibi darbelere karşı hassas teknolojik aletleri taşıyacak çantaların özel korumaya sahip bölmelerinin olması gerekiyor. Havalimanı güvenlik noktalarına uyumlu şekilde üretilen kontrol noktası dostu bölmeler bulunduran çantalar, elektronik cihazınızı çıkarmaya gerek kalmadan kontrol cihazlarından geçmenizi sağlıyor. Oldukça hareketli bir hayata sahip, gezmeyi hobi olarak seçen kullanıcıların vazgeçilmezi haline gelen bu sırt çantaları, birçok aksesuara uyum gösterdiği gibi Kipling fular modelleriyle de çoğu kullanıcının stiline renk katıyor. Dikkat çekici desen ve renklere sahip fularlar, hem sportif giyimi tercih edenlerin hem şık görünümü seçenlerin tercihleri arasında yer alıyor. Aranan özelliklerin neredeyse hepsine ulaşabileceğiniz çanta modelleri arasında Kipling fiyat politikasıyla da sektöründe sık tercih edilen ürünleri, nitelikli ürüne ulaşmayı amaçlayan kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Sahip olduğunuz çantayı artık kullanamıyor, daha kaliteli ve amacınıza uygun çanta modelleri arıyorsanız; Kipling kampanya, indirim haberlerini Türkiye ve dünyanın başarı, kalite ve güvenilirlik açısından önde gelen markalarını sunan Trendyol sayesinde inceleyebilir, en hesaplı ve ideal ürüne ulaşabilirsiniz.