placeholder
"

Lehim ve Havya

" araması için 7386 sonuç listeleniyor
Class Zd-721c Kalem Havya 30 W
KARGO BEDAVA
ClassZd-721c Kalem Havya 30 W
99,99 TL
Sepete Git
Class Zd-115 40w Kalem Havya
KARGO BEDAVA
ClassZd-115 40w Kalem Havya
99,99 TL
Sepete Git

Lehim ve Havya

Lehim ve Havya

Lehim ve Havya

Lehim makinesi metal parçaları birbiriyle birleştirmek için kullanılan bir alettir. Onarım, bakım ve tamir işleri için kullanılan bu alet, bir nevi kaynak görevi görmektedir. Bu ürün kullanılarak bakır, demir gibi malzemeleri havya ile bir araya getirebilirsiniz. Genel olarak elektrikle çalışan bu ürünlerin şarjlı kullanıma uygun modelleri de bulunmaktadır. Kalay ve kurşun gibi metallerin karışımından üretilen lehim teli ile lehimleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Belli bir sıcaklığa eriştikten sonra erime özelliği, birleştirmek istediğiniz metallerin üzerinde tutunmasını sağlayacaktır. Havya seti içerisinde lehimleme aletlerini de bulunduran bir settir. Değiştirilebilir uçları sayesinde farklı kullanım şekillerine göre işlem uygulayabilirsiniz. Lehim seti alarak, metal parçaları birbiriyle birleştirebilir ya da elektronik malzemeleri tamir işlemlerini, değiştirilebilir, farklı numaralardaki uçlarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Çalışma şekillerine göre değişiklik gösteren ürünlerden Üflemeli havya modeli, sıcak hava üfleyerek çalışan ve işlevini bu şekilde yerine getiren bir modeldir. Lehim aletini yuvasına bıraktığınızda soğutma işlemini kendi kendine yapma özelliğiyle kullanışlı ve güvenli bir alettir. Kalem havya tek elinizle kullanabileceğiniz ve kolay tutuş imkânı sayesinde kullanışlı bir ürün olma özelliği taşımaktadır. Havya ucu değiştirilebilirdir ve bu sayede yapacağınız işleme göre uç seçerek lehimleme işlemlerini doğru bir şekilde yapabilirsiniz. Gazlı havya ürünü, bu modeller içerisinde kullanılabilecek bir diğer alettir. İçerisine yapılan gaz dolumu sayesinde, ateşleme sonucu kullanımını gerçekleştirebileceğiniz bu aletle lehimleme işlemlerini yapabilirsiniz. Telefon ve bilgisayar tamiri gibi teknolojik aletlerin tamirinde sıklıkla tercih edilen sıvı lehim ince ve detay gerektiren diğer işlerde de yardımcı olan bir üründür. Lehim kalemi, uç kısmına takılan ve rahat bir tutuş imkanı sayesinde kolaylıkla işlem yapabilmenizi sağlayan tabanca havya ufak tamiratlar için tercih edebileceğiniz bir üründür. Lehim aleti kullanacağınız işe göre farklı çeşitlerde bulunmakla birlikte, hobi işleri ya da küçük tamirler için alabileceğiniz ürünlerin yanı sıra daha büyük işler ve endüstriyel alanlarda kullanım için uygun olan farklı modeller de bulunmaktadır. Sıcak hava üfleyerek çalışan havalı havya modeli çabuk ısınma özelliği ve kolay ısı ayarı sayesinde pek çok lehimleme işlemini kolaylıkla yapmanızı sağlama özelliğine sahiptir. Göstergelerinden ısı ayarlarını takip edebiliyor oluşunuz sayesinde gereken ısıya ulaşmasını ve değişiklikleri kolaylıkla gözlemleyebilirsiniz.

Lehim Teli Fiyatları

Lehim Teli Fiyatları

Lehim teli fiyatları tellerin kalınlığına, uzunluğuna ve kullanılabilecek aletlerin modellerine göre farklılıklar gösterebilir. Yapacağınız işe uygun bir tel almak, kullanım konusunda ve lehimleme konusunda sizin için avantajlı olacaktır. Isı kontrolünü yapabilmek ve dijital ekranından izleyebilmek için kullanabileceğiniz ürünlerden olan ayarlı havya modelleri 500 dereceye kadar çıkabilmektedirler. Otomatik soğutma işlemleri sayesinde güvenli bir kullanım imkânı sunan bu ürünler, elektrikle çalışmaktadırlar. İstasyonlu havya olarak da bilinen bu modellerin bir diğer avantajlı özelliği de yüksek kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretiliyor oluşundan dolayı uzun yıllar boyunca güvenle kullanabilecek olmanızdır. Elektronik devrelerin tamiri için de kullanabileceğiniz bu profesyonel havya modeli, manuel mod ve otomatik mod gibi seçeneklerle kullanılabilmektedir. Farklı çalışma alanları için kullanılan çeşitli modellerle birlikte lehim fiyatları bu duruma göre farklılık gösterebilmektedir. Daha mikro işler için detaylı işlemler yapabileceğiniz aletler ya da daha kaba işleri gerçekleştirebileceğiniz modeller bulunmaktadır. Kullanılan malzeme kalitesi de fiyat konusunda değişikliğe sebep olabilir. Havya istasyonu ile birlikte kullanılan vakumlu havya modeli, tabanca şeklinde kolay tutuş imkanı sağlamakta ve lehimleme konusunda rahat hareket etmenizi sağlamaktadır. Elektrik, elektronik aletlerin tamirlerinde, telefon ya da bilgisayar tamirlerinde profesyonel lehim makinesi kullanmak, detaylı işlemler için gerekli olan bir durumdur. Kendi yaptığınız ya da daha önce yapılmış bir işlemden kalan parçaları temizlemek için lehim temizleme ürünlerini kullanarak kısa süre içerisinde bu işlemi yapabilirsiniz. keçeli, fırçalı ya da telli gibi farklı temizleme seçenekli ürünler bulunmaktadır. Profesyonel olarak bu işlemleri yapmıyor olsanız dahi evinizde ya da işyerinizde küçük sorunların üstesinden gelmek ya da hobi olarak ilgileneceğiniz işlemler yapmak için lehim malzemeleri almanız her zaman avantajlı olacaktır. Az yer kaplayan bu ürünleri kolaylıkla saklayabilirsiniz. LED ekranı sayesinde ısı değerlerini anlık olarak kontrol edebileceğiniz ve kolay bir şekilde ayarlayabileceğiniz dijital havya lehim işlemlerini kolay bir şekilde yapmanızı sağlayan ürünlerden biridir. Özellikle dış mekanlarda çalışıyor ya da prize her zaman erişemiyorsanız şarjlı havya modellerini kullanmak sizin için daha uygun olacaktır. Çalıştığınız alanı aydınlatma özelliği olan şarjlı modelleri de bu ürün grubu içerisinde bulabilirsiniz. Şarjlı modellerde olduğu gibi kablosuz bir model olma özelliği ile pilli havya da tercih edebileceğiniz bir diğer üründür.

Havya Çeşitleri

Havya Çeşitleri

Kullanım alanına ve yapılacak işlere göre değişen havya çeşitleri bulunmaktadır. Pek çok işte kullanılan, elektrik, elektronik aletlerin tamirlerinde ve bilgisayar, telefon gibi teknolojik ürünlerin parça değişimleri ve tamirleri için de kullanılan bu ürünlerden elektrikli havya, bir elektrik prizine takılarak kolayca kullanılabilir duruma getirilebilmektedir. Kullandıkları güç değişmekle birlikte 60W havya gibi modeller, en sık kullanılan ürünlerden biridir. Isıtıcının ömrünü korumak ya da uzatmak için işlem sonrası otomatik soğutma işlemi gerçekleştiren modeller, bakımı konusunda size yardımcı olmaktadır. Bakımlarını, kullanım öncesi ve sonrası yaparak, temizliklerini düzenli bir şekilde yaparak kullanacağınız ürünler, uzun süre boyunca kullanılabilir olacaklardır. Kullanmanız gereken modele karar veremediyseniz havya tavsiye konusunda araştırmalar yapabilir, kullanım alanınıza uygun olan modelleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Kendinden ateşlemeli ve içerisine gaz doldurulabilir olması özelliği bulunan gazlı lehim makinesi kablosuz ve elektriksiz kullanıma uygun olan şarjlı bir cihazdır. Dayanıklı kullanım için yüksek kalitede direnç sağlayan bu ürünler, uzun yıllar boyunca kullanabilmenize olanak tanımaktadır. Bu kaliteli havya modellerinden edinerek, işlerinizi kısa sürelerde gerçekleştirebilir ve kullanımı esnasında güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Yapacağınız işe göre ürün seçimi oldukça önemlidir. İşinizi daha düzgün ve kolay yapmanızı sağlayacaktır. Detaylı ve mikro işler için ince uçlu havya kullanabilirsiniz. Bu ürünler kullandıkları elektrik akımının gücüne göre de değişebilmektedir. Bu sayede daha yüksek enerjiyle hızlı bir şekilde yüksek sıcaklığa erişebilen modeller olduğu gibi ortalama sürelerde de düşük enerjiyle çalışan modeller vardır. 40W havya modelleri, 40 watt enerjiyle çalışabilmekteler ve kısa sürelerde yüksek ısıya çıkabilmektedirler. Lehim ve diğer aletleri hep birlikte bulabileceğiniz, havya seti alarak, tüm ihtiyaçlarınızı tek bir set ile karşılamanız da mümkündür. İçerisinde yüksek oranda çinko ve bakır malzemesi içeren sert lehim ürünleri, yüksek sıcaklıkta eriyerek istenilen şekli vermeye yaramaktadırlar. Kaliteli malzemeler sayesinde yapılan bu işlemler, güvenli ve sağlam bir şekilde tamir ya da bakım yapmanızı sağlayacaktır. Kaliteli lehim teli kullanmak da bu gibi işlemlerin sağlıklı sonuç vermesi açısından önemlidir. Farklı lehim ürünleri bulunmaktadır. Sıvı lehim ürünleri olduğu gibi tel şeklinde olanlar ve tüp lehim bulunmaktadır. Tüp şeklindeki ambalajının içerisinde bulunan telleri dilerseniz alt kapağını açarak çıkarabilirsiniz, dilerseniz de üst kapaktan dilediğiniz uzunlukta alabilirsiniz.

Lehim Çeşitleri

Lehim Çeşitleri

Lehim çeşitleri lehimleme işlemini yapma şeklinize ya da kullanacağınız alanlara göre ayrılan pek çok ürünü barındırmaktadır. Sıvı lehimlerle çalışabileceğiniz gibi tel lehimleri de kullanabilirsiniz. Bütün ürünlerin içinde bulunduğu ve lehim işlemi yapmanız için gereken ekipmanları bir arada bulabileceğiniz lehim takımı alarak malzemelerin hepsini edinebilirsiniz. Gelişen teknoloji sayesinde bu işlemleri yapmak gittikçe daha kolay hale gelmektedir. Otomatik lehim makinesi işlerinizi yapmayı daha kolay bir hale getirmekte ve az enerji harcayarak lehim işlemlerini gerçekleştirebilmektesiniz. Havya nasıl kullanılır? sorusuna şu şekilde yanıt verilebilir. İki kabloyu birbirine lehimlemek isterseniz, her iki kabloya lehim teli yardımıyla havya ile işlem uygulayarak birbirine tutturmanız, lehimleme işleminin tamamlanması için yeterli olacaktır. 232 derecede eriyen kalay ve 327 derecede eriyen kurşundan yapılan lehim telleri, lehim kaç derecede erir? sorusuna cevap olarak verilebilir. Daha önce lehimleme yapmadıysanız ve havya seti tavsiye konusunda destek arıyorsanız, sürekli olarak kullananlara ya da işiniz için hangi model uygunsa araştırarak fikir edinebilirsiniz. Sizin için doğru olan ürünleri almanız, kullanım alanınız konusunda önemlidir. En düzgün ve hızlı sonuçları uygun aletlerle yaptığınızda alabilirsiniz. Profesyonel kullanıcıların havya önerisi konusundaki fikirlerini de dikkate alarak sizin için uygun olan modelleri öğrenebilirsiniz. Yapılacak işlemlerin detayları belirlenerek uygun tel seçilmesi de son derece önemlidir. Küçük teknolojik aletlerin tamiri için işlem yapmak istiyorsanız ince lehim teli sizin için uygun olacaktır. Mikro işlemler için uygun olacak olan bu tel, yüksek ısıda eriyerek, lehimleme işlemini yapmak istediğiniz ürünlerle uyumlu bir şekilde kaynak yapma görevi görecektir. Lehim cihazı kullanarak ve uygun ısıda yapacağınız bu lehimleme işlemini kolay ve hızlı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Temel olarak kullanım şekli birbiriyle aynı olsalar da alacağınız modellere göre kullanım kılavuzu bulunmaktadır. Bu elektronik havya ürünlerini kılavuzları kontrol ederek ve adımları doğru bir şekilde izleyerek kullanmanız, doğru ve güvenli bir kullanım için gereklidir. Kolay taşınabilir olması ile ön plana çıkan elektrikli ya da şarjlı seçenekleri bulunan mini havya modellerini de tercih edebilirsiniz. Isı ayarlarını kendiniz belirleyebileceğiniz ve LED ekranı vasıtasıyla anlık olarak gözlemleyebileceğiniz ürünlerden olan ayarlı lehim makinesi detaylı ve mikro işler için iyi bir yardımcıdır. Bu cihazı kullanarak güvenle lehim işlemlerini, hatasız bir şekilde gerçekleştirme imkânınız olur.

Lehim Malzemeleri

Lehim Malzemeleri

Lehim işlemi yaparken kullanmanız gereken birkaç önemli malzeme bulunmaktadır. En önemlileri havya ve lehim telidir. Kullanacağınız kaliteli lehim makinesi ile telleri eriterek işlemi uygulamak istediğiniz yere uygulayabilir ve bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Kullanım öncesi ve sonrası temizliği yapmak, uzun süre kullanabilmeniz için önemlidir. Tabanca şeklinde olan makinelerin yanı sıra kalem lehim makinesi de en çok kullanılan ürünlerden biridir. Farklı çalışma prensiplerine sahip olan modeller içerisinde pek çok seçenek vardır. Bunlardan biri de üflemeli lehim makinesi ürünüdür. 500 derece sıcaklığa kadar sıcak hava üfleyen bu ürünler, lehim tellerini kolayca eritebilme özelliğine sahiptirler. Havalı lehim makinesi olarak da adlandırılan bu ürünler, çabuk ısınma, güçlü rezidans ve kolay ısı ayarı gibi özelliklerle ön plana çıkmaktadır. Kullanacağınız telleri rengine göre de seçebilirsiniz. Gümüş lehim teli gümüş renginde olup, elektronik aletler ve mikro işlemler için uygulanabilir bir ürün olma özelliği taşımaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte lehim işlemleri için geliştirilen akıllı havya ürünü, kolay taşınabilir ve kalem üzerindeki LED ekranı sayesinde ısı ayarı yapılabilir oluşu ile kullanışlı bir ürün olma özelliği taşıyor. Mikro işlemler için kullanabileceğiniz ince uçlu lehim makinesi tüm ayrıntılara erişmenizi sağlamaktadır. Lehim için kullanacağınız telleri yapacağınız işe göre seçebilirsiniz. Bakır lehim teli kaynak için sıkça tercih edilen ve bu işlemler için uygun bir üründür. Bu işlemleri sabit bir yerde yapmıyorsanız ya da dış mekânlarda çalışacaksanız kablolu modeller yerine şarjlı lehim makinesi tercih etmek sizin için daha uygun olacaktır. Elektronik kart, saat tamiri, kablolama ve mobil cihaz onarımı gibi işlemler için 100W havya ürünü güçlü oluşu sebebiyle kullanıma uygun bir üründür. Kullanım sonrası ya da öncesi, temizleme ürünleriyle, keçe ve tel yardımı ile havya temizleme işlemlerini yapmanız, ürünü uzun süreli kullanabilmeniz için önem taşımaktadır. Kullanım alanları çok geniş olsa da temel olarak elektronik devreleri birleştirmek için kullanılıyor oluşu ve hobi işleri için de uygun oluşu lehim makinesi ile neler yapılır? sorusuna verilebilecek cevaplardandır. Yapacağınız işlere ve onarımlara göre değişmekle birlikte havya kaç watt olmalı? sorusu 5 ila 300 watt arasında şeklinde cevaplanabilir. Farklı işlemleri tek bir üründe yapabilmeniz için kullanmanız gereken ürünlerden biri olan dereceli havya ısı ayarını kendinizin yapabileceği bir şekilde kullanılabilmektedir.

Havya Modelleri

Havya Modelleri

Kullanılacak alana göre ya da kullanım sıklığınıza göre tercih edebileceğiniz pek çok havya modelleri bulunmaktadır. Uçları değiştirilebilir olması özelliği bulunan ürünleri alarak farklı işlerde kullanabilirsiniz. İnce havya ucu kullanımı, mikro işler ve detaylı işler için kullanılması uygun olan bir üründür. Isı ayarlı ürünler kullanarak yumuşak lehim yapmanız mümkündür. 450 derecenin altındaki erime işlemleriyle yapılan bu yöntem genel olarak elektronikte kullanılmaktadır. Tutuşu kolay ve ister kalem isterseniz de tabanca şeklinde bulabileceğiniz plastik lehim makinesi rahat bir kullanım sunmaktadır. Daha hızlı bir şekilde lehim alma ve dayanıklılık sağlaması ile ön plana çıkan çubuk lehim ürünleri de havya ile birlikte kullanılabilecek alternatiflerdendir. Havya ucu ile teli eriterek işlem yapılacak ürüne uygulamanız ve bu şekilde birleştirmeniz lehim nasıl kullanılır? sorusuna cevap olarak verilebilir. Farklı türdeki metallere uygulanabilen bu işlem, kullanmakta olduğunuz bakır, gümüş lehim uygulanarak onarılabilir ve tamir edilebilir. Özellikle iki alüminyum parçasını birleştirmek için kullanabileceğiniz ya da onarmak için uygulayabileceğiniz alüminyum lehim teli kullanışlı ve kolay bir şekilde işlem gören bir üründür. İki metali birleştirmek ya da elektronik aletlerin onarımını yapmak için yapılan işlemleri gerçekleştiriyor oluşu havya ne işe yarar? sorusuna cevap olarak verilebilir. Küçük ve basit işlemleri yapmak için ya da hobi olarak kullanacağınız bir ürün düşünüyorsanız 12 volt lehim makinesi tercih edebileceğiniz bir modeldir. Daha güçlü ve birçok alanda kullanabileceğiniz bir ürün tercih ediyorsanız 100 watt lehim makinesi ürünlerinden alabilir ve uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir ürün satın almış olursunuz. Onarım ve bakım yapmak için kullanacağınız bu aletler için yanında kullanmanız gereken olmazsa olmaz ürünlerden biri de teldir. Ağırlıklarına göre satışa sunulan bu ürünlerden dilerseniz 200 gr lehim teli olarak alabilir ve pek çok işinize uzun bir süre yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Daha sık bir şekilde bu işlemleri yapıyor ve sürekli kullanıyorsanız 500 gr lehim teli tercih etmenizde fayda olan ürünlerdendir. Dijital göstergesi bulunan ve ısı ayarını düzenleyerek pek çok alanda kullanmanıza imkân tanıyan hassas lehim makinesi modellerinden alarak, ister hobi için isterseniz de onarım, tamir, bakım gibi işlemler için kullanabilirsiniz. Bu ürünleri farklı modellerle ve diğer ürünleriyle birlikte Trendyol sayfası üzerinden inceleyebilir, kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.