placeholder
"

Matchbox

" araması için 730 sonuç listeleniyor
Matchbox Tesla Roadster
MatchboxTesla Roadster
(2)
Tesla Roadster
55 TL
Sepete Git

Her Neslin Oyuncağı Matchbox Trendyol'da!

Matchbox, 1953 yılında İngiltere'de üretimlerini gerçekleştirmeye başlayan bir oyuncak markasıdır. Türkçedeki karşılığı kibrit kutusu olan markanın adı, oldukça anlamlı bir hikayeden gelir. O dönemlerde İngiltere'de küçük çocukların okula oyuncak götürebilmesi için aranan tek şart, oyuncağın kibrit kutusuna sığabilir boyutlarda olmasıdır. Matchbox markasının kurucu firması Lesney'in ortağı olan ve oyuncağın tasarımcısı olarak bilinen Jack Odell, kızının okula oyuncak götürebilmesi için bir bu ürünü tasarlar. Metal araç parçaları yapımında deneyimli olduğundan kızı için buharlı yol silindiri aracını en gerçekçi haliyle kibrit kutusuna sığabilecek şekliyle üretir. Daha sonra Lensey firmasının Matchbox markası ortaya çıkar ve ilk metal oyuncakları kibrit kutusuna yakın boyutlardaki kutularda satılmaya başlar. Matchbox oyuncak arabalar üretildiği dönemde çok popüler olur. Bunun iki nedeni vardır. Bunlar, bu dönemde kullanılan arabaların çok gerçekçi detaylarla küçücük hallerinin yapılması ve dünyanın her yerinde sadece 1 Amerikan doları gibi uygun fiyatlara satılmasıdır. Matchbox sloganı ise "Daha iyi bir gelecek için ilerliyoruz" şeklindedir. Bunun nedeni Matchbox oyuncak çeşitlerinde %100 geri dönüştürülebilen, geri dönüştürülmüş veya biyo bazlı malzemeler kullanılmasıdır. Doğaya zarar vermemek için çalışmalarına özen gösteren marka, üretim aşamasında da enerji kullanımını ve karbon salınımını azaltmak için uğraşır. Plastik kullanımını azaltır ve üretilen oyuncakların nakliyesi için daha çevre dostu olması nedeniyle deniz yolunu tercih eder. Markanın birbirinden eğlenceli ve kaliteli oyuncakları ise Trendyol’da sizleri bekler.

Avuç İçine Sığabilen Göz Alıcı Arabalar

Avuç İçine Sığabilen Göz Alıcı Arabalar

Matchbox oyuncakları ile çocuklar dünyayı farklı açıdan keşfeder. Amacı çocuklara bu keşif özgürlüğünü vermek olan marka, arabaların direksiyonunu bu sefer yetişkinlere değil, çocuklara verir. Oyuncak arabalar onların hayal gücüne ilham kaynağı olur ve özgürlük hissini besler. Matchbox arabaları çocukların yanı sıra, yetişkinlerin de sevdiği, biriktirdiği oyuncaklar arasındadır. Matchbox, ilk ürünlerini 1-75 serisi içerisinde oluşturur. 75 adet oyuncak araba çeşidi önceleri sadece beş santimlik boyutuyla satışa sunulur. İlk 75 serisinde otomobil, otobüs ve kamyon gibi seçenekler bulunur. İkinci serisi ise "Geçmişin Modelleri" adı altında üretilir. Bu seri, içerisinde klasik arabaları bulundurur ve daha çok koleksiyonerlere hitap eder. Matchbox koleksiyon model arabaları adıyla klasik arabaların oyuncak hallerini sunan marka, klasik araba tutkunlarının kendilerine veya çocuklarına alabileceği güzel bir hediye alternatifi sunar. Birçok araba modeli içinde büyük araçlara da yer verilir. Matchbox tank modeli de bunlardan biridir ve oldukça sevilen bir modeldir. Tank çeşitlerini 2'li set halinde bulabilmeniz mümkündür. Bu gibi büyük araçların çıkmasının nedeni ise sonraki yıllarda sektörün genişlemesiyle rekabet ortamının da artmasıdır. Bu nedenle tank, uçak, kamyon gibi farklı araba çeşitleri de üretime dahil edilir. Onlar için de şehir modellerini ve macera setlerini bulabilirsiniz. Matchbox tekli arabalar 1:64 ölçeğe sahiptir. İlk üretildiğinde 5 cm olan araçlar zamanla 7 cm olarak üretilmeye başlanır. Matchbox kamyon, otobüs gibi modellerde de 1:100 ölçek kullanılır. Böylece boyutunun aynı kalması sağlanır. Geçmişin popüler modelleri arasında yer alan Speed Kings ve Super Kings'ler ise 1:43 ölçeklidir, bu da 9-10 cm arasındadır. Klasik arabaların sahip olduğu boyutlar, yetişkinler için de ürünleri cazip hale getirir. Çocuklara ise eğlencenin yanı sıra, çevre bilincini aşılayan marka, onlar için elektrikli ve hibrit araçların oyuncak modellerini tasarlar. Matchbox set içerisinde elektrikli araçlar için şarj istasyonu bulunur. Geri dönüşüm kamyonu da aynı amaç için üretilen modellerdendir. Otonom sürüşlü otobüslerin de oyuncak halleri vardır. Çocuklara bu araçların küçük yaşlarda öğretilmesi ve onlarla oyun oynayarak vakit geçirmelerinin desteklenmesi ileriki yaşlarda da bu tarz doğa dostu araçları tercih etmelerine büyük katkı sağlar.

Aradığınız Her Araba Modelini Sunan Matchbox Ürünleri

Aradığınız Her Araba Modelini Sunan Matchbox Ürünleri

Matchbox marka arabalar neredeyse 70 yıldır üretilir ve bunlar her nesil için yeniden tasarlanır. Gerçek yaşam göz önüne alınarak tasarlanan oyun setleri de yeni neslin tercih ettiği bir üründür. Son dönemlerde ilk oyun setlerinden biri olan Macera Sürücüleri’ne olan ilgi de büyük olur. Matchbox 5'li araba seti çeşitleri arasında Şehir Macerası seti, Klasik Arabalar seti bulunur. Her sette birbirinden farklı gerçekçi araba modelleri vardır. Matchbox oyun seti Hot Wheels de olmak üzere neredeyse tüm oyun setlerine kolayca bağlanabilir. Macera Sürücüleri seti içerisindeki benzin istasyonu gibi, diğer setlerde yer alan mekanlar da gerçek dünyadan ilham alınarak yapılır. Işık ve ses ile desteklenen oyun setlerinde çocukların eğlenerek öğrenmesi amaçlanır. İtfaiye Kurtarma Ekibi oyun serisinde sesler, yangını belirten ışıklar ve görseller kullanılır. Oyuncaklar çocuğun hayal gücünü kullanmasına imkan tanır. Matchbox uçak modelleri ve Havaalanı Seti ise birlikte alınan ürünlerdendir. Havaalanı Seti, ışık ve seslendirme özellikleriyle canlı ve gerçekçi hale getirilir. Birçok ayrıntı parça içeren setler, eğlenceli olduğu gibi, eğitici ve öğreticidir. Gökyüzü Fatihleri adı verilen uçak modelleri gerçekçi detaylar içerir. Büyük model araçların olduğu setlerde yol tamir aracı, çimento döküm arabası, kamyon gibi parçalar bulunur. Bunları da Matchbox 5'li araçlar içerisinde takım olarak bulabilirsiniz. Bu büyük araçların doğru ayrıntılar, orijinal süslemeler içermesi çocukların çok daha keyifli ve gerçekçi bir maceraya çıkmasını sağlar. Onlara şehrin kahramanı, arazi kaşifi olma fırsatını verir. Dilediğiniz zaman Trendyol üzerinden markanın tüm oyuncak modellerine ulaşabilir, beğendiğiniz ürüne yönelerek sipariş oluşturabilirsiniz.

Fiyat Avantajı Sunan Matchbox Oyuncak Modelleri

Fiyat Avantajı Sunan Matchbox Oyuncak Modelleri

Matchbox ürünleri küçük, taşınabilir ve nostaljik yapıda olduğu için sadece çocuklara değil, herkese hitap eder. Matchbox araba fiyatları da günümüzde oldukça uygun aralıktadır. Bu sayede her çocuk bu oyuncaklara kolayca ulaşabilir. Arabaların kaliteli yapısı ve metal tasarımı uzun ömürlü olmasını sağlar. Bu nedenle fiyat kalite açısından tam performans gösterir. 9’lu setleri tercih edebileceğiniz gibi Matchbox 10'lu araba seti modellerine de sahip olabilirsiniz. Bunlar, Matchbox tekli araba modellerine oranla uygun fiyatlara satışa sunulduğu için avantajlı seçenekler arasındadır. Nostalji tutkunu yetişkinler ve koleksiyoncular ise 1:64 serisi içerisinde ilk üretilen araçları tekli olarak alabilir veya 1:43 serisi gibi klasik arabaları 3'lü halde tercih edebilir. Matchbox yorumlarına göz atabilir ve mevcut müşterilerin ürünle ilgili değerlendirmelerini inceleyebilirsiniz. Oldukça sevilen ve tercih edilen bu ürünler, 3 yaş üzeri çocuklar için idealdir. Yetişkinlerin de favorileri arasında olan bu ürünlerin boyutlarını inceleyip istediğiniz tarzda araçları bulabilirsiniz. Araçlar gerçek modellerin oyuncak halleri olduğundan istediğiniz marka ve model aracı bulabilmeniz mümkündür. Sevilen araçları tekli halde alabilir ve bunları biriktirebilirsiniz. Çünkü bunların her biri setlere uyarlanabilir yapıdadır. Üretim aşamasında sağlıklı materyallerin kullanımına özen gösteren marka, çocukların sağlığını düşünürken onları sürdürülebilir enerji için de teşvik eder. Oyuncakların yapımında plastik yerine metal malzeme kullanır. Arabaların kaputu, kapıları ve tekerlekleri gibi bazı parçaları ise hareketlidir. Siz de Trendyol üzerinden Matchbox 3'lü araba setine ve diğer seçeneklere ulaşarak birbirinden güzel araba modellerinin sahibi olabilirsiniz. Üzeri açık modeller, yarış arabaları, klasikler ve macera arabaları bu setlerle birlikte sizleri bekler.