İlgili Kategoriler
Renk
Tip
Paket İçeriği
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Mobilya Ayağı

" araması için 3589 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Mobilya Ayağı Çeşitleri Trendyol’da!

Ev dekorasyonu yapılırken seçilen detaylar önem taşıyabilir. Detaylar evin odağını ve atmosferini etkileyebilen potansiyele sahiptir. Mobilyalarınızın malzemeleri, nitelikleri, renkleri, dokuları bulunduğu mekana ayrı bir hava kazandırabilir. Mobilyaların sahip olduğu bir detay da ayaklarıdır. Mobilya ayağı kendi içerisinde farklı gruplandırmaları içeren bir kategori olarak görülebilir. Mobilyanın temeli olarak görülebilen bu parçalar, sistemin düzgün kalmasını ve sağlam olmasını sağlar. Bu bakımdan önemli sayılabilir. Mobilya ayağı yükseltici çeşitleri yerden belli miktar yükseklik sağlar. Bu da temizlik gibi durumlarda avantaj olarak görülebilir. Bir şey düşürülüp koltuğun altına yuvarlandığı zaman belli yükselti olması eşyanızı alabilmeniz konusunda fayda sağlayabilir. Kanepe, sehpa, koltuk ayağı değişken yüksekliklere sahiptir. Kanepe, oturma grubu için vazgeçilmez bir parça olarak sayılabilir. Genellikle takım halinde satılan oturma grupları tasarım ve renk olarak tamamlanmış görünüm sergiler. Dışarıdan bakıldığı zaman tamamlanan bir görüntü yakalayabilmeniz için ayaklarının da aynı tasarımda olmasını isteyebilirsiniz. Zevklerinizi yansıtabileceğiniz mobilya parçaları ile mekanın tarzını tamamlayarak genel görünümü estetik hale getirebilirsiniz. Mobilya dolap, koltuk, masa ayağı farklı malzemelerden üretilebilir. Eşyalarınızın ağırlığı, ürün tasarımını da etkileyebilir. Büyük ve ağır yapıdaki sistemler için dayanıklı malzemeleri içeren sağlam taşıyıcı niteliği olan yüksek mobilya ayağı ideal olabilir. Kısa, küçük mobilya ayağı hafif yapıdakiler için uygun olabilir. Trendyol üzerinden tüm mobilya ayaklarına erişim sağlayarak detaylı incelemelerde bulunabilirsiniz.

Dikkat Çekici Mobilya Ayağı Modelleri

Mobilya ayağı modelleri isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza yönelik oldukça fazla çeşittedir. Bu bakımdan aradığınız ürünü bulabilmeniz kolaylaşabilir. Ayaklar üretildikleri malzemelere göre değişkenlik gösterebilir. Plastik, metal, ahşap mobilya ayağı dayanıklı ve sert malzemelerden üretilir. Plastik olanlar hafif ve uygun bir seçenek olarak karşınıza çıkabilir. Plastik, belirli sıcaklık derecelerinde istenildiği gibi şekil alabilen bir materyaldir. Bu bakımdan şekil konusunda fazla seçenek sunabilir. Farklı renklerde ve tasarımlarda olmaları sayesinde dekorasyonunuza uyum sağlayabilir. Plastik olduğu için suyla temasında çoğunlukla sakınca bulunmaz. Metal olanlar endüstriyel tarzı yansıtabileceğiniz modelleri bulundurur. Alüminyum, çelik, demir gibi metaller kullanılabilir. Dayanıklılığıyla ve yüksek taşıma kapasiteleri ile ön plana çıkar. Pleksi, kauçuk, pirinç, demir mobilya ayağı çokça beğenilen türlerdir. Farklı koltuk modelleri için bu materyallerden yapılan ürünleri değerlendirebilirsiniz. Metalik görüntüyü seviyorsanız gümüş, krom, gold mobilya ayağı ideal olabilir. Metal yüzeyin üzerine kaplama yapılarak oluşturulan bu seçenekler ortama estetik ve şık görünüm kazandırabilir. Ahşap olanlar geleneksel tarzı yansıtır. Ceviz, akçaağaç, meşe, çam gibi doğal yapıda ağaçlardan yapılabilir. Mekana sıcak ve canlı bir hava kazandırabilir. Ayarlanabilir mobilya ayağı seçenekleri ile istediğiniz yükseklikleri ayarlayabilirsiniz. Oturma odalarındaki eşyalar için genel olarak düşük yükseklikte olanlar tercih edilir. Kafede, restoranda, çalışma odalarında, kütüphanede, mutfakta, barlarda uzun mobilya ayağı ideal seçenek olabilir. Bazı durumlarda mekan içerisindeki oturma seçeneklerini farklı amaçlar için kullanmayı düşünebilirsiniz. Bunun için ayarlanabilen modeller fayda sağlayabilir. Bazı modeller sabit yapıdadır. Bir yere taşımayı istediğinizde yerde sürüklemeniz veya kaldırarak belli konuma getirmeniz gerekebilir. Fiziksel olarak iş yapmanızı gerektiren bu durum eşya ağır ise zorlayıcı olabilir. Genellikle yerinden hareket ettirmediğiniz eşyalar için sabit olanlar yeterli olabilir. Vidalı, tekerlekli mobilya ayağı ofislerde, kütüphanelerde, çalışma odalarında kullanılabilir. Hareket ettirmeyi istediğiniz eşyalar için kullanabilirsiniz. Sandalye ya da çalışma koltuğuna monte ettiğinizde masa başında otururken yerinizden kalkmadan istediğiniz alana ulaşabilirsiniz. Tekerlekli yapısı sayesinde basit itekleme hareketiyle istediğiniz her noktaya erişim sağlayabilirsiniz. Genellikle vidayla takılan bu sistemler istenildiği zaman sökülebilir. Böylece kolay temizlik imkanı sunabilir. Trendyol üzerinden farklı malzemelerde ve tasarımlarda ürünlere erişim sağlayarak analizler yapabilirsiniz.

Farklı Tasarımlarda Mobilya Ayağı Seçenekleri

Ayakların tasarımı mekan içerisinde estetik görünümü ve işlevselliği artırabilir. Bulunduğu her mekana farklı atmosfer kazandırabilen etkileyici tasarımlarıyla büyük beğeniler toplar. Rengi ve dokusu bakımından birbirinden ayrılan modeller mevcuttur. Gri, beyaz, siyah mobilya ayağı klasik renk tonlarına sahiptir. Gri, beyaz ve siyahın karışımı bir renktir. Sakinliği ve şıklığı bir arada bulunduran tondur. Genel olarak siyah, beyaz ve gri her türlü renkle uyumlu yakalayabilir. Bu bakımdan mekanın renklerini tamamlayıcı rol üstlenebilir. Klasik ve şık görünümlü bir atmosfer yaratmaları ile ön plana çıkar. Sıcak tonlara sahip olan krem rengi, ceviz rengi, altın rengi mobilya ayağı da mevcuttur. Krem ve ceviz renkleri, açık kahverengi tonlarıdır. Ahşap hissiyatı vermeleriyle doğal bir görünüm kazandırabilir. Altın canlı ve dinamik bir renk tonudur. Zenginliği ve hareketliliği simgeleyebilir. Kullanıldığı eşyalara lüks görünüm kazandırabilir. Genellikle metal seçeneklerin dış kaplaması olarak bu renk tonları kullanılabilir. Kaliteli kaplama yapılması sayesinde uzun ömürlüdür, altın rengini uzun yıllar boyunca koruyabilir. Çekyat, sandalye, baza, dolap ayağı için altın rengi kullanılabilir. Mutfakta, oturma odasında, kafelerde kullanımı tercih edilebilir. Dikdörtgen, yuvarlak, kare mobilya ayağı şekli bakımından farklı görünümlere sahiptir. Dikdörtgen ve kare olanlar klasik bir görünümü mekana kazandırabilir. Taşıma sistemi bakımından sağlamlık kazandırabilir. Yükün doğrudan zemine iletilmesi adına eşyaların altına uygun şekilde yerleştirilmesi gereklidir. Yuvarlak olanlar mobilyaya yumuşak bir form kazandırabilir. Klasik ve geleneksel yapıda eşyalarda kullanılabilir. Estetik ve zarif bir görünümde olmalarıyla büyük beğeniler toplar. Ahşap, metal, plastik malzemelerden üretilebilir. Koltuklarda, sandalyelerde ve sehpalarda kullanılabilir. Geçmeli mobilya ayağı monte edilmeden kullanılır. Kolaylıkla takıp çıkarılabilen bir sisteme sahiptir. Trendyol’dan tüm tasarımlara ve renklere erişim sağlayarak uygun olanları seçebilirsiniz.

Avantajlı Mobilya Ayağı Fiyatları

Mobilya ayağı fiyatları ürünlerin tüm özellikleri göz önüne alınarak belirlenir. Ürünlerin materyali, yüksekliği, tasarımı, kaplaması, rengi, dokusu, işçiliği fiyatı konusunda belirleyici olabilir. Taşıma kapasitesi ve sağlamlığı mobilya için önemlidir. Bazı modeller taşıma görevi üstlenmeyebilir. Dekoratif mobilya ayağı sadece görünüş için uygundur. Bu tip modeller taşıma görevi sağlamak yerine dekoratif bakımdan estetik ve şık bir hava yaratabilir. Mekanın tasarım olarak tamamlanmasını sağlayabilir. Farklı renklerde ve tasarımlarda üretilmesiyle şıklık kazandırabilir. Şeffaf mobilya ayağı cam veya plastik malzemelerden üretilebilir. Şeffaf yapısı sıradışı bir görünümü kazandırabilir. Ürünlerin yüksekliği dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur olabilir. Oturma odalarında, salonlarda yüksekliği az olan modeller tercih edilebilir. 10 cm, 12 cm mobilya ayağı kanepelerde, koltuklarda, dolaplarda, bazalarda kullanılabilir. Yatak için de fazla yükseltisi olmayan modeller seçilebilir. Çok yüksek olmaması insan ergonomisi bakımından avantaj olabilir. Oturum esnasında rahat ve konforlu hissetmeniz önemlidir. Ayaklarınızın yere değiyor olması güven duygusunu yaratabilir. Bu bakımdan kısa olanlar oturma ve yatma mekanları için idealdir. Yataktan inmeyi ve çıkmayı kolaylaştırabilir. Acil bir durumda aniden kalkmanız gerektiği zaman ayaklarınız hemen yere değer. Bu bakımdan istediğiniz eşyaların altında kullanım sağlayabilirsiniz. 15 cm, 20 cm, 25 cm, 30 cm mobilya ayağı yüksek sayılabilen modellerdir. Sehpalarda, taburelerde ayrıca kafelerde, bahçelerde, açık mekanlarda kullanılabilir. Yüksek yapısı ile sıradışı ve şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Çeşitli modeller arasından kendinize hitap edebileceğini düşündüğünüz tasarımdaki ürünlere erişim sağlayabilirsiniz. Zevklerinizi yansıtma imkanı sunmasıyla estetik mekanlar oluşturabilirsiniz. Farklı renklerde, materyallerde ve dokularda ürünlerle isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Fabrika üretimi veya el işçiliği olması da fiyatı konusunda belirleyici olabilir. Trendyol üzerinden tüm mobilya ayaklarına erişim sağlayarak eşyalarınızda estetik görünümü destekleyebilirsiniz.