Yazar
Roman Türü
Fiyat
Basım Dili
Basım Yılı
Setli/Tekil
Cilt Bilgisi
Boyut
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Nemesis Kitap

" araması için 886 sonuç listeleniyor
Nemesis Kitap Madalyon Erhan Karaalp

Nemesis KitapMadalyon Erhan Karaalp

(396)
Madalyon Erhan Karaalp
124,99 TL
Sepete Git
Nemesis Kitap Kelebek ve Dalgıç

Nemesis KitapKelebek ve Dalgıç

(22)
Kelebek ve Dalgıç
124,92 TL
Sepete Git
Nemesis Kitap Gizli Formül Joseph Murphy

Nemesis KitapGizli Formül Joseph Murphy

152,87 TL
Sepete Git

Çeşitli Seçkileri Nemesis Kitap Ürünleri Sizleri Bekliyor

Günlük hayatta oldukça sık tercih edilen hobilerin başında kitap okuma aktivitesi gelir. Konusu, teması ve ana fikri gibi çeşitli kategoriler kapsamında kitaplar oluşur. Birçok kategori sınıfını içerisinde bulunduran kitaplar, her geçen gün artarak gelişir. Yerli ve yabancı kategorilerde Nemesis kitap çeşitleri mevcuttur. Benzer konular olabildiği gibi farklı kategorilerde de kitap temaları bulunur. Kitap okuma sayesinde kişinin konuşma, algı, yazı yazma, anlama ve cevap verebilme gibi özellikleri gelişir. Birçok açıdan kitapların konusu değişiklik gösterebilir. Nemesis yayınlarında yer alan kitaplar, seri olabildiği gibi tek kitap seçeneği ile de yer alır. Heyecanlı ve akıcı olması yönünden seri kitapları, macera ve bilim – kurgu gibi konulara sahiptir. Değişiklik gösterebileceği gibi farklı konuları barındıran seri kitaplar da bulunur. İlgileriniz doğrultusunda tercih edebileceğiniz kitaplarla kitap okuma alışkanlığı kazanmanız olasıdır. Bu sayede hangi tarzda kitap okumayı sevdiğinizi anlamış olursunuz. Hangi kitabı okuyacağınıza karar vermeden önce kitabın arkasındaki özet metni okuyabilirsiniz. Özet metinler, genel olarak kitabın ana konusundan söz eder. Özet metinler, ipucuna fazla yer vermemesi dolayısıyla kitabı okumak için merak uyandırır. Dolayısıyla arka metnini okuduğunuz kitap hakkında genel olarak bilgi edinmiş olursunuz. Bu sayede kitabı okuyup okumayacağınıza karar verebilirsiniz. Nemesis, eserlerini ciltli ve ciltsiz olarak kullanıcılara sunar.

Geniş Kitap Seçeneği Sunan Nemesis Yayınları

Geniş Kitap Seçeneği Sunan Nemesis Yayınları

Kitap seçerken karar vermeyi kolaylaştıran Nemesis Yayınları, gelişmiş yazar ve çevirmen kadrosuyla çalışmalarını sürdürmektedir. Kitapların yazarları kadar yabancı eserleri Türkçe diline çeviren çevirmenlerinde önemli rolü bulunur. Birçok çevirmenin gözetiminden geçerek onaylanan yabancı eserler, kullanıcıların beğenisine sunulur. Okuyucuların gereksinimleri doğrultusunda kitap çevirilerinde imla ve yazım kurallarına dikkat edilir. Kitapların sayfa sayıları, yapılan çeviriler doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Kitapların konuları roman, kişisel gelişim, çocuk ve gençlik, çocuk bakımı ve ebeveynlik, psikoloji, sağlık, astroloji, aile hayatı, biyografi, edebiyat, tıp, mizah ve karikatür, kültür, çocuk öykü ve Türk edebiyatı gibi çeşitlenebilir. Genel olarak incelendiğinde her kitabın kendi içerisinde teması ve ana fikri bulunur. Başarı temalı kitaplarda genel olarak kişiye hitap eden anlatım bulunur. Kişisel gelişim kitaplarına yakın anlatımı olan başarı temalı kitaplar, kişiyi motive edici ve güçlendirici bir üslupla anlatılır. Kişisel gelişim kitapları, hedefe odaklanmaya imkan veren anlatımlara sahiptir. Başarı kitapları ile kişisel gelişim kitapları arasındaki farklılıklar, kitabın amacı doğrultusunda değişiklik gösterir. Genellikle başarı temasına sahip olan kitaplar, işe başlama, okulu bitirme, yeni bir eşya alma gibi konuları esas alır. Ancak kişisel gelişim kitapları, kişinin kendini tanımasına, geliştirmesine ve bu doğrultuda hedef belirlemesine yardımcı olmak için oluşturulur. Nemesis’in yayınladığı kişisel gelişim temalı kitaplar, okuyucuların kendilerini geliştirmeyi hedef alırken keyifli zaman geçirmelerini sağlamayı da esas alır. Bu doğrultuda kendini yeniden tanıma yaklaşımlarına değinilir. Kişisel gelişim kitapları, yaş gruplarına göre farklı seçenekler oluşturur. Kişisel gelişim kitapları, kullanıcıların özgüven kazanmasına, kişisel akıl ve kalp rehberi oluşturmasına yardımcı olur. Farkındalık kazandırmayı amaçlayan kişisel gelişim kitapları, belirli talimatlar ve örnekli anlatımlar şeklinde oluşur. Aynı zamanda bu kitaplar, kullanıcılara kendisini, çevresini ve etkileşim halinde olduğu bireyler hakkında geniş çaplı bir farkındalık kazandırır.

Nemesis Yayınlarını Keşfedin

Nemesis Yayınlarını Keşfedin

Güncel – Genel temalı, edebiyat kuramı, akademik edebiyat, araştırma kitapları, ders ve yardımcı kitap, masal ve öykü, çocuk roman, sanat ve mimari, deneme – inceleme, genç kitapları, din, anı, günlük, seyahatname ve benzeri kategoriler bulunur. Söz konusu kitaplar kategorilere ayrılır. Böylece okuyucu okumak istediği kategoriler arasında gezerek istediği kitabı kolayca bulabilir. Nemesis kitap yorumları ve fikirleri doğrultusunda istediğiniz kitap hakkında genel olarak bilgi edinmiş olursunuz. Çocuk bakımı ve ebeveynlik temalı kitaplarda, genel olarak anne ve çocuk ilişkileri değerlendirilir. Bu doğrultuda bebeklerin bakımı, bebekler için yemek tarifleri ve çocuk geliştirme ile ilgili ipuçları gibi konulara yer verilir. Çocuk öykü temalı kitaplar, genel olarak 7-12 yaş grubundaki çocuklara hitap eder. Söz konusu kitapların konusu ise çocukları düşündürmeye ve okuduğunu anlamaya yönlendirir. Bu kitap türlerinin içerisinde yer alan kapsamlı ana fikirler, çocukların fiziksel gelişimine katkı sağlar. Çocuk öykü temalı kitaplar, seri olarak yer alabildiği gibi tek kitap seçeneği ile de bulunur. Çocuk klasikleri ise çocuklara hitap eden klasiklerin derlenmesiyle oluşur. Çocukların anlayabileceği düzeyde sade ve basit bir anlatıma sahiptir. Fazla kalın olmayan çocuk klasik kitaplar, birçok açıdan çocuğa okuma becerisini kazandırmayı hedefler. Aynı zamanda söz konusu çocuk klasikleri, kapsamlı konulara değinir. Çocuklara yönelik fantastik temalı kitaplar bulunur. Bilim kurgu ve macera konulu kitaplar, genellikle gençlere ve çocuklara hitap edecek bir üslupla yazılır. Akıcı bir dile sahip olan fantastik ve macera kitapları, Nemesis kitapları arasında da bulunmaktadır. Bu kitaplardaki kurgu ve olay örgüsü, yazar tarafından oluşturulur. Kitabın oluşması ve düzenlenmesi işlemleri editör tarafından yapılır. Nemesis kitaplarında yer alan bir diğer kitap kategorisi roman türüdür. Romanlar içerdikleri konu ve anlatım yönüyle çeşitlenir. Roman, kişi veya kişilerin olaylarını belirli bir kurgu ve olay örgüsü çerçevesinde kronolojik sırayla anlatır. Romanların anlatımları, birinci kişi, üçüncü kişi ve tanrısal anlatım şeklinde kategoriye ayrılır. Yazarın kurgusuna göre anlatım şekilleri değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda kitabı okurken anlatımların değişebildiğini görebilirsiniz.

Nemesis Yayınları ile Kitap Okuma Serüveni

Nemesis Yayınları ile Kitap Okuma Serüveni

Küçük yaşlardan itibaren kazanılan kitap okuma alışkanlığı, birçok açıdan bireye olumlu katkı sağlar. Kişinin tercihine göre şekillenen kitap okuma alışkanlığı, değişiklik gösterebilir. Farklı tarzlara sahip kitapları okumak kişiye geniş bir bakış açısı kazandırır. Nemesis yayınları kitapları, beslenme ve diyet, zihinsel gelişim, yabancı dil eğitimi, öykü, şiir, duygusal zekâ, siyaset ve ideolojiler, bilgisayar kitapları, tarih, mektup, derleme ve antoloji, ruhsal ve metafizik, sağlık dergileri ve benzeri kategorileri içerisinde bulundurur. Bu doğrultuda Nemesis ile farklı kitap seçeneklerini bir arada görmek oldukça mümkündür. Polisiye ve psikolojik temalı kitaplar, heyecanlı anlatımı ve gerilimli kurgusuyla kullanıcılara sunulur. Psikoloji temalı kitaplar, kişilerin ruh hallerini, iç dünyalarını irdeleyerek belirli bir tahlil oluşturur. Bu doğrultuda oluşturulmuş birçok psikolojik roman örneği bulunur. Söz konusu psikolojik kitaplar, normal romanlardan farklı olarak olayların oluşma sebeplerini ve bu sebepler doğrultusunda kişilerin verdiği tepkileri irdeler. Sağlık temalı kitaplarda ise kişinin beslenme ve spor düzenine değinilir. Sağlık temalı kitaplar, kişiyi iyileştirme amacıyla yazılır. Edebiyat temalı kitaplarda, deneme, günlük, anı, seyahatname, inceleme, eleştiri, şiir ve benzeri konular ağır basar. Sanat - Mimari ve Mühendislik temalı kitaplar ise genel olarak mesleğe yönelik incelemeler ve fikirler bulundurur. Bu doğrultuda mesleki kitaplarda çeşitli çevirilere ve önerilere de yer verilir. Çeşitli çözüm önerilerini görebilmek için mesleki ve araştırma kitaplarına bakabilirsiniz. Söz konusu kitapların içerisinde yer alan konuları ise kategoriler bölümünden seçebilirsiniz. Aynı zamanda okuma becerisi kazanmak için sevdiğiniz tarzdaki kitapları tercih edebilirsiniz. Siz de hem kendiniz hem de sevdikleriniz için kalıcı hediye arayışındaysanız Trendyol’a gelerek Nemesis kitapları arasından zevkinize uygun olanları seçebilir ve hemen satın alabilirsiniz.