İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Oto Bardaklık

" araması için 3233 sonuç listeleniyor

Oto Bardaklık

Oto Bardaklık

Araç bardak tutucu ilk olarak 1955 model Chevrolet Bel Air aracı üzerinde denenir. Daha önceleri torpido gözü kapağının iç kısmı, araç durduğu zamanlarda bardak ve teneke kutu koymak kullanılırken hareket halinde bu kısımların içecek koymak için ideal olmadığı anlaşılır. Yollar pürüzsüz hale geldikçe ve şanzımanlar manuelden otomatiğe geçtikçe otomobil üreticileri, sürüş sırasında bir içeceğin ve atıştırmalığın tadını çıkarmanın mümkün olduğunu fark etmeye başlar. O yıllardan itibaren sıcak ya da soğuk içeceklerin araç içerisinde tüketilmesine yer veren ürünler tasarlanır. Günümüzde araç içerisinde konforlu bir seyahat için tasarlanan oto bardaklık, birçok renkte ve modelde üretilir. Bu bardaklıklar sayesinde yolculuk esnasında bir yerde durma zorunluluğu olmadan araç içerisinde rahatlıkla içecek tüketilir. Farklı malzemelerde ve boyutlarda üretilen bardak, matara, pet şişe, teneke kutu veya tek kullanımlık bardak dahil değişik türlerde eşyaları muhafaza edebileceğiniz bardak tutucu çeşitleri vardır. Farklı renklerde üretilen bu ürünlerden araç içi rengiyle uyumlu çeşitleri seçmeniz mümkün olur. Bazı çeşitlerini üzerlerinde yer alan aparatlar ile havalandırma deliklerine monte edebilirsiniz. Soğuk kış günlerinde aracınızla yolculuk ettiğiniz sırada sıcak bir kahve içmek istediğinizde klimaya takılan aparat ve buradan gelen sıcak hava sayesinde konforlu bir deneyim yaşarsınız. Trendyol’da aracınıza uygun renklerde araç içi bardak tutucularına göz atabilir ve beğendiğini ürünü satın alabilirsiniz.

Bardak Tutucu Aparatlarda Kullanım Kolaylığı

Otomobil bardaklık modelleri içerisinde kalorifer ve petek ızgaralara uyumlu aparatları olan çeşitler mevcuttur. Bu aparatlar sayesinde klimanın hava akımını önlemeyecek şekilde istenildiği zaman takılan ya da çıkarılan bu ürünler, aracınızın içerisinde hareket halindeyken bile içeceğinizi tüketme imkanı sağlar. Bardağınızı elinizde tutma ihtiyacı olmadan bu ürünleri rahatlıkla kullanabilir ve keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu aparatlar içeceğinizin sarsılmasını ve dökülmesini engelleyen tasarıma sahiptir. Oto tutucular daralma ve genişleme özelliğine sahip olduğu için bardak dışında şişe veya kutu içecekler için de uygun forma dönebilir. Bu özellik sayesinde farklı ebatlardaki şişeler ve bardaklar için farklı ölçülerde tutucu almanıza gerek kalmaz. Tek bir araç bardaklık kullanarak içecek ihtiyaçlarınızı araç içinde karşılayabilirsiniz. Aracınızın havalandırma panellerinin önünde yer alan tutucular ile sıcak bir günde yolculuk ettiğinizde soğuk ya da sıcak içeceğinizi uzun süre aynı ısıda muhafaza edilebilirsiniz. Yolculuk esnasında havalandırmada yer alan tutucularda arkadaşlarınıza ikram edebileceğiniz çayınız yer alır. Bardak tutucuları sadece aracınızda kullanmanın dışında birçok alanda da kullanabilirsiniz. Örneğin; piknik masaları veya ofis masalarına monte ederek sabitleyebilirsiniz. Aracınızı temiz ve düzenli halde tutmanıza yardımcı olan bu yardımcı aksesuarlar, dayanıklı plastikten ve kaliteli deriden üretildiği sürece üstün performans sunar. Bu ürünler uzun ömürlüdür ve oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Bardak tutucu aparatı olmayan bir araç için koltuk takozu bardaklıklar aynı görevi görür. Bu tarz tutucular çakmaklığa takılabilen bir aparatla içerisindeki içeceği sıcak veya soğuk tutabilir. Ayrıca kolunuzun hemen altında yer alacağı için gözünüzü yoldan ayırmadan içeceğinizi rahatlıkla tüketebilirsiniz. Bazı araçların pencere camı ve lastik contası arasına sıkıca oturtabileceğiniz modeller de mevcuttur. Bu tarzlar camın olduğu ön ya da arka koltuklarda rahatlıkla kullanılabilecek şekilde monte edilebilir. Bu tarz ürünler sarsıntıya ve devrilmeye karşı dirençlidir. İstediğiniz boyutta bardak, kutu içecek, matara ve şişe konulabilir. Sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklı özellikleri mevcuttur. Araç bardaklık tutucu ile aileniz ve siz araçtan inmeden sıcak veya soğuk içecek ihtiyacınızı araç konforunda tüketebilirsiniz. Trendyol’dan araç içi bardaklık ile ilgili birçok tasarımı rahatlıkla bulabilirsiniz.

  • Doğru boyutta bardak tutucuyu seçmelisiniz. Arabanıza mükemmel bir şekilde uyum sağlayan ve tarz olarak içinizi ısıtan tasarımlara yönelmelisiniz. Boyut olarak küçük olan modeller istediğiniz her şeyi muhafaza etmede zorluk yaşatır. Gereğinden büyük olan ise çoğu zaman dökülme ile ilgili sorunlara neden olur.
  • Araba bardaklık yapısında kullanılan malzemenin kalınlığına dikkat etmeniz gerekir. Kalın malzeme yolda denge sağlar ve içeceğin dökülmesi gibi sorunların önüne geçer. Bu tarz ürünlerin temizlenmesi de kolay olur.
  • Araba için bardaklıklar görünüşte basit ama ekstra özelliği ile düşünülenden kullanışlı aksesuarlardır. Örneğin; bazı modeller ideal bir sabitleme işlemi için uzatılabilir tabanlara veya kolay kullanım için ayarlanabilir yüksekliğe sahiptir. Siz de pratik kullanım imkanı sunan seçeneklere yönelmelisiniz.
  • Aracınıza takılması ve çıkarılması kolay bir bardak tutucu seçmeniz önemlidir. Aksi halde genel bakım ve temizlik söz konusu olduğunda bardaklığın temizlenmesi bir hayli zamanınızı alabilir.
  • Kemerli tip bardaklıklar, içerisine şişe veya bardak gibi ürünler yerleştirildiğinde yer kaplar. İçleri boş olduğunda ise kapatılarak yerden tasarruf edilmesini sağlar. Siz de bu tarz modellere yönelerek araç içerisinde alan konusunda artık problem yaşamazsınız.
  • Metal askı aparatlı bardaklıklar, içerisine konan sıcak veya soğuk içeceklerin dökülmesini önleyerek güven verir. Bu şekilde asılarak kullanılan ürünler, delme veya yapıştırma olmadan araç içinde monte edilebilir. Bu tarz montajı kolay olan seçeneklere sahip olmanız hayatınızı kolaylaştırır.

Aracınız İçin Doğru Bardak Tutucu

Aracınız İçin Doğru Bardak Tutucu

Son yıllarda tasarlanan hemen hemen tüm araçlarda bardak tutucusu mevcuttur. Fakat bu ürünler sizlerin ihtiyacını çok fazla karşılamayabilir. Özellikle güvenli yapıya sahip olmayan bu aparatlardan istediğiniz verimi alamazsınız. Bu aparatların temizlenmesi de oldukça zor olur. Aynı zamanda tehlikeli olan dökülmelere de yol açabilir. Düşen bir bardak sürücünün dikkatini dağıtabilir ve yol güvenliğini tehlikeye atabilir. Aracınızda bir karmaşa olmasını önlemek için dışarıdan bardaklık satın alabilirsiniz. Özenle seçilerek tedarik edilen çoğu bardaklığın kullanımı ve bakımı oldukça kolaydır. Dışarıdan bardaklık alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar ise şu şekilde sıralanabilir:

Dilediğiniz zaman Trendyol online mağazalarından birçok renkte ve modelde oto koltuk arkası bardaklık modellerine göz atabilir ve beğendiğiniz seçeneği satın alabilirsiniz.

İndirimli Oto Bardaklık Fiyatları İçin Trendyol

İndirimli Oto Bardaklık Fiyatları İçin Trendyol

Sahip olduğu ebatlar, içeriğinde kullanılan malzemeler, tasarımında yer alan fonksiyonel özellikler, ısıtma ya da soğutma sistemi gibi ekstra donanımlar bakımından birbirinden farklı olan bu aksesuarların fiyatları da değişiklik gösterir. Oto bardaklık fiyatları üzerinde kullanılan ABS, metal, deri ve benzeri malzemelerin yanı sıra renk ve desen detayları da farklılığına sebep olur. Oto bardak tutucu çeşitleri içinde yer alan çoğaltıcılar, müşteriler tarafından çokça tercih edilen ürünler arasındadır. Bu modellerde birden fazla bardağı aynı aparat üzerinde kullanabilme özelliği yer alır. Sola ve sağa doğru açılan bardak bölmeleri sayesinde plastik, cam şişelerin ya da mataraların konulacağı alanlar bulunur. Vites kutusuna yakın alanlarda konumlandırılabilir. Dayanıklı malzeme olan ABS ile üretilen gövde yapıları sayesinde sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklılık gösterir. Bardaklıklar tasarımları nedeniyle aracınızda çok fonksiyonlu olarak kullanılabilir. Örneğin; bardak koymadığınız durumlarda kalemlerinizi, cep telefonlarınızı veya notluklarınızı koyabileceğiniz alanlar olarak bunları değerlendirebilirsiniz. Bazı tutucuların ayrılarak genişlemesi ile anahtarlık veya gözlük gibi eşyalarınızın saklama alanı olarak kullanıma olanak tanır. Birden fazla bardak bölmesine sahip tutucular, arka koltuklarda yer alan ceplere konulabilir. Bu sayede arka koltukta seyahat etmekte olan yolcular içeceklerini bu bölmeler içerisine koyabilir ve arka koltukta olanlar da araç içinde içeceklerini rahatlıkla dökmeden tüketebilir. Düz alanlarda konumlandırılabilen mandallı tip tutucular zemine sıkıca tutunarak bardağınızın devrilmemesi için bir alan yaratır. Koltuk başlıklarına geçirilerek kullanılan içecek ve yemek masaları mevcuttur. Bu masalardan alarak arka koltukta oturan çocuklarınızın içeceklerini dökmeden tüketmelerini sağlayabilirsiniz. Trendyol’da araç koltuk yanı bardaklık gibi araç içi aksesuarlar arasından ihtiyacınıza uygun olanı anında satın alabilirsiniz.

Oto Bardaklık Modelleri Nelerdir?

Araç içi bardak tutucu, en temel oto bardaklık modelleri arasındadır. Genellikle arabanın ön panelinde bulunur. Bardağı yerinde tutan basit bir dairesel halkadan oluşur. Konsol bardak tutucusu; sürücü ve ön yolcu koltukları arasında yer alır. Araç içi bardak tutucusundan daha derindir. Böylece daha büyük bardakları ve şişeleri alabilir. Kapı paneli bardak tutucusu, bazı otomobillerin kapılarında bulunur. Küçük bardakları veya şişeleri tutmak için tasarlanır. Genellikle çok derin değildir. Sürüş sırasında ulaşmak zor olabilir. Arka koltuk bardak tutucusu; ön koltukların arkasında veya arka koltukların kol dayanağında bulunur. Arkada oturan yolcular için bardak veya şişe tutmak üzere tasarlanır. Katlanabilir bardak tutucu, her zaman bardak tutucuya ihtiyaç duymayan ve kullanılmadığında yer açmak isteyenler için uygun bir seçenektir. Kullanılmadığında saklanabilir. Genellikle orta konsolda veya gösterge panelinde bulunur.

Hangi Oto Bardaklık Daha Kullanışlıdır?

Konsol bardak tutucu; son derece kullanışlı bir yapıya sahip olan oto bardaklık modelidir. Gösterge panelindeki bardaklıktan daha derin ve daha sağlamdır. Bu sayede daha büyük bardak ve şişeleri tutabilir. Konsol bardak tutucusunun sürücü ve ön yolcu koltukları arasındaki konumu hem sürücünün hem de yolcunun erişimi için uygundur. Ayrıca dökülmeleri önleyecek kadar sağlamdır. Bu da hareket halindeyken içecekleri tutmak için güvenli bir seçenek haline getirir. Bu özellikleri sayesinde oldukça kullanışlı bir üründür. Araç içi bardaklık; temel ve standart araç içi bardaklık türü olsa da en kullanışlı seçenek sayılmayabilir. Derin değildir. Bu da engebeli yollarda sürüş sırasında içeceğin dökülme olasılığını artırır.

Araç İçi Bardak Tutucu Nasıl Takılır?

Montaj işlemine başlamadan önce aracınız için doğru bardak tutucuyu seçmeniz gerekir. Doğru bardak tutucuyu seçtikten sonra, bunun için iyi yeri belirlemelisiniz. Çoğu bardak tutucu, orta konsol veya kapı panelindeki bir yuva gibi aracınızdaki alanlara uyacak şekilde tasarlanır. Ürünü monte etmeden önce ihtiyaç duyabileceği montaj braketlerini veya donanımını takarak hazırlamanız gerekir. Bu bileşenleri doğru şekilde taktığınızdan emin olmak için bardak tutucu ile verilen talimatları izleyebilirsiniz. Bardak tutucuyu hazırladıktan sonra sıra arabanıza monte etmeye gelir. İlk olarak düzgün bir şekilde yapışmasını sağlamak için bardak tutucuyu monte edeceğiniz alanı temizlemelisiniz. Ardından ürünü istediğiniz yere yerleştirmelisiniz. Sonrasında yerine sabitlemek için vida, yapıştırıcı veya diğer bağlantı elemanlarını kullanmalısınız. Bardak tutucunun doğru şekilde monte edildiğinden emin olmak için talimatları dikkatlice uygulamalısınız.