İlgili Kategoriler
Araç Marka ve Model
Far (Ampul) Tipleri
Fiyat
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Oto Farları

" araması için 52456 sonuç listeleniyor
Osram H7 12v 55w  Far Ampulü 64210CLC Uyumlu

OsramH7 12v 55w Far Ampulü 64210CLC Uyumlu

120 TL
Sepete Git

Dikkat Çekici Oto Farları Trendyol’da!

Araç ile seyahat ederken görüş mesafesinin iyi ayarlanması gerekir. İyi bir görüş mesafesi için de karanlık ortamlarda yüksek ışıklandırmaya ihtiyaç duyulur. Yol üzerinde yer alan lambalar, yolun belli bir kısmını aydınlattığından ihtiyaç duyulan ışıklandırma fazla olur. Bu durumda ise araçlarda bulunan aydınlatma sistemleri devreye girer. Aydınlatmalar yolda sürüş manevralarının da net bir şekilde gözükmesini sağlar. Can güvenliğinin yanı sıra trafikte kontrolün sağlanması tüm unsurların doğru kullanılması için farlarınızı kullanıp görünür hale gelmeniz gerekir. Seyir halinde iken kullanılan uzun kısa aydınlatmalar sayesinde 100 metreye kadar net görüş imkanı oluşur. Araba farı sağladığı birçok avantaj ile yol güvenliğinin üst seviyede olmasını destekler. Aracın ön ile arka köşelerinde yer alan aydınlatmalar şık bir görünüme sahiptir. Ampuller yuva kısmında bulunan özel tasarım kapak ile korunur. Bu kapaklar herhangi bir darbede ampulün zarar görmesini engeller, uzun ömürlü olmasını sağlar. Arıza durumlarında ışıklandırma yapmayan ampullerin değiştirilmesi gerekir. Arızanın saptanması sonrasında yapmanız gereken arızalanan kısmın değişimidir. Ampul kaynaklı bir problem varsa kullandığınız aracın modeline göre Doğan, Tofaş, Şahin far çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Olası arızalar, ampul değişimi sonrasında ortadan kalkar. Bu sayede yüksek aydınlatma ile keyifli bir sürüş gerçekleştirebilirsiniz. Müşterilere özel oto far kampanya seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Araç modeline uygun özellikleri bulunan çeşitleri Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Yüksek Aydınlatma Sunan Oto Farları

Sürüş esnasında yol aydınlatmasının iyi olması sürücünün hata yapmasını engeller. Karanlık ortamda yapılan sürüşlerde yol çizgisinin ve güvenlik için yerleştirilen tabelaların görünmemesi hataya sebebiyet vereceğinden dikkat gerekir. Sürüş sırasında yapılan hatalarda can ile mal kaybının engellenmesi için aydınlatma çeşitleri, önemli unsurlar arasında yer alır. Oto far yolculuk sırasında emniyeti sağlar, görüşü üst seviyeye çıkarır. Ampullere bağlanan elektrik sistemi, araç içerisinden kontrol edilmesi için tuş ya da kol bağlantısı bulundurur. Bu sayede görebileceğiniz alan mesafesini kendiniz belirleyebilirsiniz. Kol sayesinde ışıklandırmayı uzun ve kısa huzmeli olarak ayarlayabilirsiniz. Uzun, kısa huzmeli ışıklandırma görüş mesafesinin azalıp artmasını sağlar. Aydınlatmayı yaktığınız sırada yanmama problemi olan ya da ışıklandırma da titremeler meydana getiren ampullerin değişmesi gerekir. Arabanızda bulunan ışıklandırma ampullerinin değişimini yaparken ampul seçimine dikkat edebilir, araca uygun çeşidi seçebilirsiniz. Ürün çeşitleri halojen, xenon, bi-xenon, LED, lazer ve adaptif olmak üzere birçok modele sahiptir. Her modelin kendine özgü teknik fonksiyonları vardır. Halojen modeli yaygın rastlanan ürünlerdendir. Xenon modelleri ise yüksek verim sunar. Araçlarda sevilerek kullanılan modellerden biri ise LED ışıklandırmalardır. LED modeller hızlı bir şekilde aktifleşir. Aynı zamanda düşük enerjiyle yüksek bir verim sunar. Sık arıza çıkarmaması ve uzun ömürlü olması da tercih edilmesi nedenleri arasında bulunur. Öne çıkan modellerden biri de lazer çeşitlerdir. Mavi ışık ürettikten sonra çeşitli yansımalar ile parlak ve canlı beyaz ışığı ortaya çıkarır. Canlı ışıklandırmasıyla trafikte dikkat çeker. Oto far kullananlar sürüş sırasında rahat ve konforlu bir sürüş sağlayan modeli tercih edebilir. Aydınlatma sırasında ışıklarda titreme yapmayan, görüş açısına engel olmayan modelleri aracınıza uygun şekilde değerlendirebilirsiniz. Bu yüzden ampul değişimi yaparken aracınıza uygun özellikteki ürünlere göz atabilirsiniz. Ürün iki ampul olarak satışa sunulur. Ampul yuvasındaki elektrik bağlantısı yapıldıktan sonra kullanıma uygun hale gelir. Oto far online alışveriş seçenekleri sayesinde kısa sürede ulaşılabilirliği olan ürünler içerisinde yer alır. Böylece modellerin teknik özelliklerini inceleyip ürünü Trendyol’da kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Farklı Renk Seçenekleriyle Oto Farları

Otomobil farı çeşitleri, araç ve yaya trafiği için önemli unsurlardandır. Gece yayaların araçları görmesini sağlayan aydınlatma sistemi olası kazaları önler. Aynı zamanda seyir halinde ilerlerken yola atlayan hayvanları erkenden görmenizi sağlayarak çarpmanızı da engeller. Gece sürüşü yaparken yol aydınlatmasının bulunmadığı alanlarda uzun hüzmeli ampul aydınlatması önem taşır. Uzun hüzme, yolun uzun mesafe de aydınlatılmasını sağlar. Halojen ve LED modeller uzun mesafeleri rahatlıkla görmenizi kolaylaştırır. Kısa hüzmeli aydınlatma ise önünüzü belli mesafelerde rahatlıkla görmenizi sağlar. Uzun bir mesafe olmadığından dolayı karşıdan gelen aracın içindeki sürücü rahatsız edilmeden, görüşü engellenmeden kullanım sağlanır. Oto far çeşitleri araç kullanımını konforlu hale gelmesi için üretilir. Sis farı da bu çeşitler arasında bulunur. Tampon kısmında yer alan bu ürün, hava şartlarının kötü olduğu durumlarda tercih edilir. Sisli ve yağmurlu havalar görüş mesafesinin azaldığı durumlarda aydınlatma gerektirir. Görüş mesafesini artırmanız ve karşıdan gelen araçlar tarafından görünmeniz için bu ürünün kullanılması önerilir. Sisli havalarda kullanacağınız bu hava uzun görüş mesafesi ile kazaların önüne geçer. Havanın açık ve güzel olduğu durumlarda trafikteki diğer sürücüleri rahatsız edeceğinden dolayı dikkatli kullanılması gerekir. Net bir görüşe sahip olunmadığı durumlarda modeller arasında değişim yapabilirsiniz. Ürün içeriğinde 2 adet sis aydınlatması, 2 adet H11 ampül ve çerçevesi yer alır. Kötü havalarda uzun görüş mesafesi sağladığından dolayı oto far tavsiye edilir. Kazalardan, can ve mal kaybından korunmak için aracınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir üründür. Oto far yorum kısmında aracın net bir aydınlatma yapması ile trafikte rahat bir sürüş sunulmasından sıklıkla bahsedilir. Titremeyi önleyen, görüşü artıran aydınlatma seçenekleri için Trendyol’dan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Bütçe Dostu Fiyatlarıyla Oto Far Fiyatları

Aracın ön kısmında yer alan farlar, yolun aydınlatması için kullanılırken arka kısımda yer alan ışıklar ise arkadaki sürücünün yapılan hamlelerden haberinin olmasını sağlar. Arka aydınlatma içerisinde renkli ışıklar bulunur. Bu ışıklar far içerisinde yer alan renkli ampullerle sağlanır. Canlı ve parlak renklere sahip olan kırmızı, sarı ve beyaz renkler verilen sinyale göre yanar. Duracağınız zaman yanan kırmızı ışık, arkadaki sürücünün de yavaşlamasını sağlar. Aynı zamanda şerit değiştirdiğinizde verdiğiniz sinyal ile yan şeritten gelen sürücünün dikkatli olmasını sağlar. Dönüş yaptığınızda da yanan sarı ışık yaya ile sürücüler için önemlidir. Trafikte verilen sinyaller hata oranını düşürür ve kazaları önler. Oto far satın alırken canlı, parlak bir ışıklandırmaya sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Titreme yapmayan net bir görüntü sunan aydınlatma modelleri konforlu bir kullanım vadeder. Sürüş sırasında verdiğiniz sinyaller bu ışıklandırma ile karşı tarafı bilgilendirir. Trafikte görünür olmak gece veya gündüz fark etmeden önemli hale gelir. Görünürlüğü, gece yüksek aydınlatma ile sağlayabilirsiniz. Bu aydınlatmalar yayaların, hayvanların ve diğer araçların aracı görmesini sağlayan bir sistemdir. Gün ışığında kullanıldığında yüksek bir aydınlatma sunmadığından trafikteki diğer sürücülerin ışık kaynaklı rahatsız olmaları engellenir. Ledler arızasız uzun ömürlü bir kullanım sunar. Oto far fiyatları cazip seçenekleri ile müşteriye sunulur. Kaliteli yapısı, renk seçenekleri, çeşitli modelleri ile aracınıza uygun olan modeli rahatlıkla bulabilirsiniz. Uygun fiyat skalasından oluşan geniş ürün yelpazesinde birçok seçeneği değerlendirebilirsiniz. Değişen fiyat aralıklarına göz atarak her bütçeye hitap eden modelleri kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz. Aracınıza, beklentilerinize ve bütçenize yönelik olan ürünleri Trendyol’da bulabilir, oto far indirim dönemlerinden yararlanarak uygun fiyatlı seçim yapabilirsiniz.