İlgili Kategoriler
Fiyat
Yaş
Renk
Materyal
Pil ile mi çalışır?
Fiyat Geçmişi
Dil
Boyut/Ebat
Piller Kutuya Dahil Mi?
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Oyun Halısı

" araması için 2052 sonuç listeleniyor

Bebeğinizin Keyifli Vakit Geçireceği Oyun Halısı Modelleri

En kalıcı öğrenme yöntemleri arasında yer alan oyun, güvenli ve konforlu bir ortamda gerçekleştiğinde küçüklerin kaliteli vakit geçirmesine yardımcı olur. Ebeveynler, çocuklarına tüm çevresel olumsuzluklardan uzak ve konforlu bir alan yaratmak için sıklıkla oyun halılarını tercih eder. Farklı materyallerden üretilen bu ürünler, zemin soğukluğunu tamamen kesmesi sayesinde yerde güvenli bir biçimde oyunlar oynama imkânı verir. Kendi başına oyun oynayabilen veya emekleme evresindeki bebekler, çevreye sürdükleri ellerini sürekli olarak ağzına götürür. Oyun matları, bu dönemlerde küçüklerin mikrop ve bakterilerden de korunmasına yardımcı olur.

Oyun matı, oyun ile diğer faaliyetleri birbirinden ayırarak mantık ve zihin gelişimine katkıda bulunur. Bebek oyun matı çeşitleri, farklı kumaş ve eklentileriyle küçüklere tek başlarına vakit geçirebilecekleri güvenli ve eğlenceli bir alan yaratır. Anne babalar diğer işleriyle ilgilenirken küçükler, bebek oyun halısı ile güvende olur. Çocuk oyun halısı çeşitleri, materyal ve eklentilerine göre birbirinden ayrılır. Kimi modeller yalnızca zemini örtmek ve güvenli bir oyun alanı oluşturmak için kullanılırken kimilerinde keyifli vakit geçirmeye yardımcı oyuncaklar bulunur.

Oyun matı halısı çeşitleri, hitap ettiği yaş grubuna göre de çeşitlenir. Özellikle yenidoğan çağındaki bebekler için güvenli ve sıcak bir dinlenme alanı oluşturmak gerekir. Yenidoğan oyun halısı, konforlu ve soğuğu kesen dolgu malzemesi sayesinde küçükleri ebeveynleri kadar şefkatle kucaklar. Kapitone oyun halısı çeşitleri, izolasyon özelliği bulunan dolgu malzemeleri sayesinde yumuşak ve konforlu bir zemin yaratır. Dolgulu kalın oyun halısı çeşitleri arasında ise farklı materyal ve eklentilere sahip sayısız model yer alır.

Oyun Halılarının Özellikleri Nelerdir?

Oyun Halılarının Özellikleri Nelerdir?

Oyun matları, farklı materyalleri ve özellikleri sayesinde her yaştan çocuğun güvenli ve keyifli bir biçimde vakit geçirebileceği bir ortam yaratır. Bu ürünler, ebeveynler farklı işlerle ilgilenirken küçüklerin çevreden gelebilecek olumsuzluklara karşı korunmasını sağlar. Aynı zamanda matlar, konforlu bir zemin yaratarak küçüklerin kas ve kemik gelişimini destekler. Yenidoğan çağındaki bebekler için tercih edilebilecek dönenceli veya müzikli halılar son derece eğlencelidir. Dönenceli oyun halısı, hayvan ve bitki modelli peluş veya plastik oyuncakları sayesinde küçüklerin son derece ilgisini çeker. Bebekler, üzerinden geçen oyuncak çemberine uzanmaya çalışarak yeteneklerini geliştirmeye başlar. Aynı zamanda oyuncaklar, rengârenk tasarımlarıyla küçüklerin uykuya dalmasını da kolaylaştırır.

Yenidoğan çağından yaklaşık bir yaşa kadar sıkça tercih edilen modellerden biri de müzikli oyun halısıdır. Küçüklerin huzurlu ve keyifli vakit geçirmesine yardımcı olacak melodiler, matın kendinde veya dönence bölümünde yer alabilir. Özellikle mat üzerindeki desenlere dokundukça devreye giren melodiler, küçüklere herhangi bir şeyi başarmanın keyfini yaşatır. Çocuklar mantık yeteneğini kullanarak mat üzerindeki sembollere tıkladığı zaman eğlenceli seslerin meydana geldiğini kavrar. Böylece çocuklar oyun yetisini kavrayarak keyifli ve eğitici bir şekilde vakit geçirebilir. Piyanolu oyun halısı çeşitleri, her yaş grubu için tercih edilebilir. Mat üzerinde yer alan tuşlar veya desenler, küçüklerin hareketleri ile farklı notalar çıkarır. Söz konusu tuşlar, çocuklara özel bir melodi yaratma imkânı verir. Piyanolu matlar, küçüklerin hayal dünyasını ve yaratıcılığını bir hayli geliştirir.

Oyun matları, boyut ve şekillerine göre de birbirinden ayrılır. Büyük oyun halısı seçenekleri, kreş ve anaokulu gibi eğitim alanlarının vazgeçilmez dekorasyon ürünleri arasında yer alır. Tüm zemini kaplayan parçalı veya bütün halı, küçükler için sıcak ve güvenli bir ortam yaratır. Zeminden gelen soğuğu kesen halı, çocukların gün boyu eğitici ve eğlenceli aktiviteler yapmasına izin verir. Küçük kenarlıklı oyun halısı çeşitleri ise sıklıkla tek başına hareket edemeyen bebekler için tercih edilir. Yuvarlanma ve dönme becerisi olan bebekler, ebeveynler birkaç dakikalığına arkasını döndüğünde ev kazalarıyla karşı karşıya kalabilir. Kenarlıklı matlar, hareketli küçükleri tehlikeli kazalardan korurken güvenli ve sıcak bir oyun alanı yaratır.

Oyun Halısı Modelleri Nelerdir?

Oyun Halısı Modelleri Nelerdir?

Ev ve okullarda sıkça tercih edilen oyun matları, farklı özellikleri sayesinde birbirinden kolayca ayrılır. Oyuncaklı modeller sıklıkla yenidoğan çağında olan veya bir yaşındaki çocuklar için tercih edilir. Düz, desenli veya piyanolu modeller ise her yaş grubundan çocuğun sayısız oyun üretebileceği eğlenceli bir zemin oluşturur. Oyun matları, amacına uygun kullanılabileceği gibi uyumakta veya yemek yemekte zorlanan küçükler için de tercih edilebilir. Bu ürünler, üretim materyalleri sayesinde de farklı beğeni ve kullanım alanlarına hitap eder. Özellikle bebeği için doğallığından emin olduğu eşyaları tercih etmek isteyen ebeveynler örgü oyun halısı çeşitlerine göz atabilir. Düz veya kenarlıklı örgü matlar; sıcak, konforlu ve sağlıklı bir oyun ortamı yaratır.

Eğitici oyun halısı çeşitleri, ebeveynler ve eğitimcilerden oldukça ilgi gören bebek eşyaları arasında yer alır. Eğitici matlar; oyuncaklar, sesler, sayılar, meslekler ve araçlar gibi çeşitli unsurlar ile donatılmıştır. Bu ürünler, çocukların çevreyi ve nesneleri oyun oynayarak kalıcı bir biçimde öğrenmesine yardımcı olur. Arabalı oyun halısı, farklı meslek gruplarını ve araçları tanımak adına son derece etkilidir. Kepçe ve kamyon oyuncakları ile donatılan halılar, küçüklere bu devasa araçları elleriyle hareket ettirebilmenin hazzını yaşatır. Trafik oyun halısı çeşitleri ise genellikle arkadaşları ile oyun oynayabilecek yaştaki çocuklara hitap eder. Okul öncesi eğitimde de sıkça kullanılan bu mat, çocuklara dışarıdayken nasıl hareket etmeleri gerektiğini kolay ve kalıcı bir biçimde öğretir. Yol, park, yaya geçidi ve trafik lambası gibi birçok desen, küçüklere dışarıda gördükleri şehir hayatının bir simülasyonunu sunar. Çocuklar bu matlar sayesinde trafik kurallarını kolay bir biçimde öğrenir.

Sayılı oyun halısı, bebeklik çağından itibaren kullanılabilecek aksesuarlardan biridir. Bu ürün, canı renkleri ve eğlenceli desenleri sayesinde çocukların sayı saymayı öğrenmesine yardımcı olur. Ebeveynlerin ve eğitmenlerin bir hayli beğenisini kazanan bu mat, çocukların okul öncesi eğitimine büyük bir katkı sağlar. Safari oyun halısı, küçüklerin hayvanlar alemini yakından tanıması için tercih edilebilir. Oyun matı, çocukların filmlerde veya dışarıda heyecanla karşıladığı hayvanları, parmaklarının ucuna getirir. Böylece tüm çocuklar, güvenli bir zeminde uzanırken hayvanların isimlerini ve özelliklerini eğlenceli oyunlar eşliğinde öğrenebilir. Markalar, bunun gibi farklı kullanım amaçlarına hitap eden sayısız oyun matı üretir.

Farklı Kullanım Alanları Olan Oyun Halıları Hangileridir?

Farklı Kullanım Alanları Olan Oyun Halıları Hangileridir?

Oyun matları, her yaş grubundan çocuğa güvenli ve eğlenceli bir aktivite alanı oluşturmak için tercih edilen vazgeçilmez tamamlayıcılar arasında yer alır. Bu ürünler, farklı materyalleri sayesinde ev kullanımından okul öncesi eğitim yuvalarına kadar her alanda sıklıkla tercih edilir. Özellikle puzzle oyun halısı çeşitleri, alana göre ayarlanabilmesi sayesinde kreş ve anaokullarında kullanılır. Yumuşak ve güvenli bir plastik türünden üretilen oyun odası halısı, rengârenk tasarımı sayesinde küçüklerin son derece ilgisini çeker. Puzzle oyun matı, birbirine geçen çok sayıda parçası sayesinde çocukların zihinsel gelişimine katkıda bulunur. Okul öncesi eğitim faaliyetleri esnasında oyun matı çocuklar tarafından yerleştirilebilir. Bu sayede küçükler kendi oyun alanını oluştururken parça bütün ilişkisini de kalıcı bir şekilde kavrar. Puzzle modelli anaokulu oyun halısı, gelişim sürecindeki küçüklerin mantık yetisi kazanmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra parçaları birleştirirken ince motor becerileri de gelişir.

Okul öncesi oyun halısı çeşitleri arasında son derece ilgi görenlerden bir tanesi de katlanabilir modellerdir. Katlanabilir oyun halısı, ihtiyaç duyulduğu an kolayca açılabilmesi sayesinde beğeni kazanır. Bu oyun matı, dar ve uzun bir yapıya sahip olduğu için özellikle sportif faaliyetleri için tercih edilebilir. Kaba motor becerileri arasında yer alan zıplama ve takla gibi hareketler, katlanabilir oyun matı sayesinde güvenli bir biçimde gerçekleştirilebilir. Bu ürünler, ev içi kullanıma da son derece uygundur. Ayrıca bu matı katlayarak bir bazanın altında veya herhangi bir dolabın arkasında kolaylıkla muhafaza edebilirsiniz. Ahşap oyun halısı seçenekleri, dayanıklı ve doğal üretim materyali sayesinde hem evde hem de eğitim alanlarında kullanılabilir. Özellikle emekleme ve yerde oyun oynama evresindeki bebekleri zararlı maddelerden uzak tutmak için genellikle ahşap matlar tercih edilir.

Sek sek oyun halısı çeşitleri, kumaş veya ahşap materyalleri sayesinde çocukların son derece ilgisini çeker. Çocuklar, bu mat ile sek sek ve benzeri sayısız oyun üretebilir. Ayrıca bu model, arkadaşlar ile birlikte oyun kurmak için de son derece ideal çevre aksesuarlarından biridir. Farklı yaş gruplarına hitap eden oyunların üretilebileceği matlar, iç ve dış mekânlarda sıklıkla tercih edilir. Örneğin top havuzlu oyun halısı, çevreyi ve kendi uzuvlarını tanıma evresindeki bebekler için son derece faydalıdır. Farklı renklere sahip plastik toplar sayesinde hem havuzun içinde hem de dışında keyifli dakikalar geçirilebilir. Markalar, top havuzlu matları üretirken küçüklerin sağlığı için en sağlıklı üretim materyallerini bir araya getirir. Böylece ebeveynler veya eğitmenler, küçükler için güvenli bir alan yarattığından emin olur.

Oyun Halısını Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Oyun Halısını Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Oyun matları, çocukların eğlenceli dakikalar geçirirken güvende ve sağlıklı olmasına da katkı sağlar. Ancak sayısız çeşidi bulunan matlar arasından doğru seçimi yapmak için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Sevdikleriniz için güvenli bir oyun alanı yaratmak istiyorsanız öncelikle satın alacağınız ürünün kullanım amacını belirlemeniz gerekir. Tüm zemini kaplayacak ve güvenli hâle getirecek bir model arıyorsanız puzzle halıları inceleyebilirsiniz. Bu ürünler, farklı şekillerde konumlandırılabildiği için tüm zemini tamamen kaplar. Aynı zamanda çocukların ince motor becerilerinin gelişimine de katkı sağlar. Daha dar alanlarda kullanılabilecek fonksiyonel bir ürün arıyorsanız tercihinizi katlanır halılardan yana yapabilirsiniz. Bu model, ihtiyaç duyulduğu an kolay bir biçimde kurulabildiği için hem ebeveynlerin hem de çocukların beğenisini kazanır.

Oyun matı seçerken ürünün fonksiyonlarına ve eklentilerine de göz atmakta fayda vardır. Örneğin düz halılar okul öncesi eğitimde son derece ilgi görür. Ancak bu model, çocukların tek başınayken eğitici oyunlar üretmesini sağlayacak geniş imkânlara sahip olmayabilir. Öte yandan müzikli ve oyuncaklı halılar, çocuklara tek başına da eğlenebilme olanağı sunar. Oyun halısı ışıklı ve müzikli tuşlarıyla her yaştan küçüğün mantık yetisinin gelişimine katkı sağlar. Çeşitli desenler ve oyuncakların altında yer alan LED ışıklar, küçüklerin hareketleri doğrultusunda yanıp söner. Böylece çocuklar, hangi hareketlerin nasıl sonuçlar doğurabileceği hakkında fikir yürütebilir. Işıklı ve müzikli matlar, sebep sonuç bağlantısı kurma aşamasında küçüklere son derece fayda sağlar. Siz işleriniz ile ilgilenirken çocuğunuzun güvenli ve keyifli dakikalar geçirmesine yardımcı olacak bir ürün arıyorsanız oyuncaklı matları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Oyun Halısı Kullanımının Çocuklar İçin Yararları Nelerdir?

Oyun Halısı Kullanımının Çocuklar İçin Yararları Nelerdir?

Çocuk gelişiminde sarsılmaz bir yeri bulunan oyun eylemi, güvenli matların da yardımıyla küçüklerin son derece eğitici ve keyifli dakikalar geçirmesini sağlar. Farklı boyut ve özelliklere sahip matlar; tek başına, ebeveynlerle, arkadaşlarla veya öğretmen ile oyun oynama imkânı verir. Materyal, boyut ve eklenti fark etmeksizin bu ürünler, küçüklerin zihinsel ve bedensel gelişimi için son derece faydalıdır. Örneğin aynalı oyun halısı çeşitleri, dönme ve yuvarlanma yetilerine sahip küçüklerin oldukça ilgisini çeken modeller arasında yer alır. Çocukların kendini ve uzuvlarını tanımasına yardımcı olan aynalı halılar, renk ve ışık oyunları sayesinde de eğlenceli dakikalar geçirme imkânı tanır. Aynalı matlar, yansıma fonksiyonları yardımıyla çocukların gerçeklik kavramını öğrenmesine olanak tanır. Çocuklar, halının karşısındaki cisimlerin gerçek olduğunun farkındayken yansımalara dokunamayacağını veya hareket ettiremeyeceğini bu şekilde kolayca öğrenebilir.

Hayvanlı matlar, farklı bebeklik çağlarında çevreyi ve canlıları tanımayı sağladığı için son derece faydalıdır. Zürafalı oyun halısı, küçüklerin çeşitli özelliklere sahip olan hayvanları birbirinden ayırt edebilmesini sağlar. Hayvan sesli oyun halısı çeşitleri, canlıların görünüşleri ile seslerini eşleştirebilme imkânı verir. Bebekler, matlardan yükselen hayvan seslerini taklit ederek konuşma yetisini de geliştirir. Şehir oyun halısı çeşitleri, bebeklerin ev dışındaki yaşamı daha yakından tanıması için tercih edilebilir. Yollar, ışıklar, binalar, insanlar gibi birçok deseni barındırdığı için tam bir şehir görüntüsüne sahip olan matlar, sosyal yaşam hakkında ipuçları verir.

Sesli oyun matları, çocukların dilsel ve zihinsel gelişimi için son derece faydalı ürünler arasında yer alır. Küçükler, matlardan çıkan sesleri taklit ederek ebeveynleriyle birlikte olmadıkları vakitlerde de konuşmaya çalışır. Alfabe oyun halısı çeşitleri, çocukların Türkçeyi doğru öğrenmesine yardımcı olan oyun halısı çeşitlerinden biridir. Mat üzerinde yer alan sesli harf desenleri, okul öncesi eğitim çağındaki çocuklar için tercih edilebilir. İngilizce oyun halısı seçenekleri ise ikinci bir dil edinmeyi kolaylaştırır. Daha taklit ve anlamsız sesler çıkarma evresinde olan bebekler, bu sayede Türkçe ve İngilizceyi bir arada öğrenme fırsatı bulur.

Oyun Halısı Fiyatları Ne Kadardır?

Oyun Halısı Fiyatları Ne Kadardır?

Oyun halısı fiyatları, genellikle ürünün materyallerine ve hitap ettiği yaş grubuna göre değişiklik gösterir. Matlar, yaş grubuna göre farklı boyut ve eklentilere sahip olabilir. Örneğin yenidoğan çağı için üretilen matlar, okul öncesi eğitim alanlarında kullanılan halılara göre daha küçük boyutlara sahiptir. Böylece iki model arasında hem materyal yoğunluğu hem de işçilik aşısından büyük bir fark görülür. Oyun matlarının düz veya oyuncaklı olma özelliği de fiyatları doğrudan etkiler. Düz modeller üzerinde yer alan farklı oyuncaklar ve araçlar, keyifli saatlerin garantisini verir. Küçüklerin düz halılar üzerinde daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacak bebek ve okul öncesi oyuncakları da mevcuttur. Dönenceli, müzikli ve oyuncaklı halılar ise sıklıkla küçük boyutlara sahip olur. Aynı zamanda bu ürünler, bebekler için kısıtlı bir alan yaratır. Böylece tek başına hareket edemeyen veya dengesini sağlayamayan küçükler, güvenli ve keyifli dakikalar geçirebilir. Ancak büyük ve düz halılar, çocukların yaratıcılığını geliştirebileceği geniş bir kullanım alanı sunar.

Oyun matları, hitap ettiği kullanıcı sayısına göre de farklı fiyatlara sahip olur. Örneğin ikizler için oyun halısı seçenekleri, kardeşlerin birlikte eğlenceli dakikalar geçirmesine yardımcı olur. Bu matlar, ikizlerin dünyaya ve birbirlerine kolayca alışmasına katkı sağlar. Aynı zamanda ikiz halıları, bir arada oynayan ve uykuya dalan küçüklerin arasındaki kardeşlik bağını ve güveni güçlendirir. Oyun matları, üretiminde kullanılan materyallere göre farklı fiyatlara sahip olur. Örneğin ahşap veya örgü matlar, doğal üretim materyalleri sayesinde yüksek fiyatlara sahip olabilir. Ancak her kesimden son derece ilgi görür. Öte yandan markalar, satışa sundukları plastik ve kumaş halı modellerinin de küçüklerin sağlığını olumsuz etkilememesine dikkat eder. Siz de öğrencileriniz veya çocuklarınız için güvenli ve eğlenceli oyun matlarını bütçenizi zorlamadan Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Oyun Halısı Kaç Aylıkken Kullanılır?

Oyun halısı, çocukların kendi başına hareket etmeyi keşfettikleri andan itibaren kullanılmaya başlanabilir. Bebekler yaklaşık olarak 3. aylarına girdiklerinde oyun halısında oynamaya uygun olurlar. 6 aylık sürece kadar bu ürünler kullanılabilir. Hitap ettikleri yaş gruplarına göre farklı model ve ebatlarda üretilen bu halılar, çocukların hem konforlu hem de güvenli şekilde vakit geçirebilecekleri bir alan yaratması sebebi ile tercih edilir. Hemen her yaş grubu için çeşitli seçenekler sunan oyun halıları arasından dilediğiniz ürünü tercih ederek çocuğunuza rahat bir oyun alanı sunabilirsiniz.

Oyun Halısı Nasıl Kurulur?

Oyun halıları sadece zeminle bağlantıyı kesmek için kullanılan düz modellerde olabileceği gibi içerisinde ek parçalar, halıya bağlı oyuncak ve aksesuarlar bulunan farklı modeller de bulunur. Bu parçaları halı düzeneğine sabitleyerek kullanım yapmak gerekir. Oyun halısı kurulumu son derece basittir. Teslim edilen ürün üzerindeki görsel, doğru biçimde kurulum yapmanıza yardımcı olur. Ayrıca ürüne ait kurulum kılavuzu içerisinde hangi parçanın nereye takılacağına dair yönlendirmelerin olduğu bilgilere de yer verilir. Bu sayede rahatlıkla kurulum yaparak ürünleri kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Oyun Halısı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Oyun halısı seçimi yaparken, öncelikle hangi yaş grubuna uygun ürün alacağınızı belirlemeniz gerekir. Daha sonra ise üründen beklentileriniz üzerine tercih yapabilirsiniz. Sadece zemini kapatmak için kullanılan sade modellerden müzikli, oyuncaklı veya puzzle parçalı ürünlere kadar pek çok oyun halısı seçeneği yer alır. Bu seçenekler arasından tercih yaparken çocuğunuzun yaş aralığına uygun olarak ihtiyaçlarını belirlemek önemlidir. Motor becerisine katkı sağlaması için puzzle içeren oyun halıları tercih edilebilir. Müzik ve ışık detayları olan ürünler ise eğlenceli vakit geçirirken çocuğun mantıksal gelişimine katkı sağlar. Ayrıca katlanabilir tarzdaki oyun halıları ile dar alanlarda rahat kullanım yapmanız mümkündür. Böylece ürünü kullanmadığınız zamanlarda katlayıp kaldırabilirsiniz.