Avantajlı Ürünler
Renk
Cinsiyet
Boy
Kol Boyu
Kol Tipi
Fiyat
Yaka Tipi
Boy / Ölçü
Kalıp
Ortam
Kumaş Tipi
Koleksiyon
Stil
Siluet
Baskı/Nakış Tekniği
Sürdürülebilirlik Detayı
Kemer/Kuşak Durumu
Kordon Durumu
Deri Kalitesi
Astar Durumu
Dokuma Tipi
Ek Özellik
Materyal
Paket İçeriği
Fiyat Geçmişi
Desen
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Puantiyeli Elbise

" araması için 2418 sonuç listeleniyor

Puantiyeli Elbise

Puantiyeli Elbise ile Her Mevsim Şıklık

Puantiyeli Elbise ile Her Mevsim Şıklık

Uzun zamandır insan hayatında olan elbiseler giyimin en temel unsurlarından birisidir. Tarihte bir yolculuğa çıkıldığında erkeklerin de severek giymiş olduğu görülürken günümüzde kadın giyimin vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Puantiyeli elbise de uzun yıllardır hayatımızda olan tasarımlardan birisidir. Daire şeklinde desenlere sahip bir kumaş ile yapılan elbiseler puantiyeli olarak adlandırılmıştır. Daha çok siyah ve beyaz renklerde yapılan tasarımlarıyla karşılaşılır. Bunun sebebi temel modelin bu görünüme sahip olmasıdır. Fakat bu modeller zaman geçtikçe farklı görünümler ile çeşitlendirilmiştir. Kadın giyimin en temel kıyafetlerinden birisi olarak puantiyeli modeller her yıl modasını korumaktadır. Hatta bazı dönemler o kadar revaçta olmaktadır ki hemen her kıyafet bu desen ile tasarlanmaktadır. Tokalardan eteklere; şallardan ayakkabılara dek bu desen kullanılmaktadır. Klasik şıklığın simgelerinden birisi haline gelen puantiye sade ve güzel bir görünüme sahip olmaya yardımcı olmaktadır. Klasik görünümde vazgeçilmez parçalardan olmasına karşın günümüzde en hareketli kombinler de yine bu desen ile yapılabilmektedir. Araştırmalar gösteriyor ki elbiseler diğer tüm kıyafetlere giden yolda temel model olmuştur. Eteklerin ortaya çıkışı elbiseler sayesinde olmuştur. Rahatlığı ve kolay yapımı ile diğer giyim ürünlerinden çok daha pratik bir yapım aşamasına sahip olabilmektedir. Bu durum günlük modeller için daha çok geçerliliğe sahip olmaktadır. Abiye modeller kumaşları ve modelleri gereği daha zahmetli olabilmektedir. Günlük giyim ürünlerinden pantolon ve bluz kadar zor kombin edilmediği görülmektedir. Bunun sebebi tek parça olmasıdır. Puantiye deseni birçok tarz ile uyumlu olabilmektedir. Bu sayede hemen her ayakkabı ve çanta ile kolaylıkla kombin edilebilmektedir. Fakat yine de moda severlerin dikkat ettiği çok ayrıntı bulunmaktadır. Puantiyenin bir artısı da aslında klasik bir desen olmasından gelir. Klasik tarzın modası hiçbir zaman geçmemektedir. Bu sayede hemen her zaman bu tarzda giyinmek isteyenler tarafından tercih edilebilmektedir. Siyah puantiyeli elbise en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Sadece puantiyeli olanlar arasında değil tüm elbise modelleri içinde en fazla tercih edilen çeşitlerden birisidir. Kırmızı puantiyeli elbise yine bu desen için en çok tercih edilen modeller arasındadır. Bu iki renkteki model, puantiyeli elbiselerin en temel çeşitlerinden birisi olarak uzun yıllardır tercih edilmektedir.

Puantiyeli Elbise Çeşitleri ile Modaya Ayak Uydurun

Puantiyeli Elbise Çeşitleri ile Modaya Ayak Uydurun

Elbiseler farklı modelleri ile birçok çeşitte tasarlanıyorlar. Hemen her stile uygun modellerin özünde ise desenleri yatıyor. Puantiyeli elbise modelleri de deseni ile en çok dikkat çekenler arasında yer alıyor. Hemen her markanın koleksiyonunda bu desen ile yapılan ürünlere rastlanıyor. Her yıl koleksiyonların parçası olmayı başaran puantiyeli elbiseler, kesimleri ile çeşitli görünümlere bürünüyorlar. Bu durum elbette ki değişen modaya ayak uydurmasında oldukça faydalı oluyor. Beyaz puantiyeli elbise oldukça alışıla geldik bir model olsa da farklı tasarım çeşitleri ile daha önce görülmedik bir görünümde karşımıza çıkmayı başarıyor. Kadın giyimin en çok tercih edilen parçalarından olan elbiselerde bazı desenler, kısmi olarak kullanılabiliyor. Puantiye desenini elbisenin tümünde görmek isteyenler tarafından bu çeşitler seçilebiliyor. Ya da daha sade bir tasarım puantiye desenini tercih edilebilir yaparken bazı kişiler ise yoğun desenlerde üretilen çeşitleri tercih etmek istiyor. Moda dünyası her yıl çeşitli değişiklikler ile kendisini yenilerken retro görünümlerle geçmiş akımlara da gönderme yapabiliyor. Puantiyeli elbiseler ve gömlekler retro görünümlerden hoşlananların da en beğendiği çeşitlerden oluyor. Farklı stillerde kişiler birbirinden değişik parçalar seçme eğiliminde olurlar. Fakat benzer ya da aynı parçalar seçilerek de farklı tarzlar elde edilebilmekte. Puantiyeli mini elbise de bu parçalardan birisi olarak farklı tarzlar tarafından yorumlanarak giyilebiliyor. Hem klasik, hem gündelik yaşama uygun seçenekler barındırıyorlar. Bu mini elbiseler, kokteyller ve özel günler için ideal bir seçim olarak tercih ediliyorlar. Bunun yanında casual stil için de vazgeçilmez seçenekler arasında bulunuyor. Günlük giyimin ihtiyacı olan casual elbiseler yazlık veya kışlık olarak farklı kumaşlar tercih edilerek yapılabiliyorlar. Puantiyeli olan bu rahat elbiseler ise yine farklı mevsimlere göre yapılacak kumaş seçimi ile yaz veya kışa özgü olacak çeşitte üretiliyor. Gündelik giyime uygun bir desen olmakla birlikte kesim ve kumaş türü ile birlikte göz alıcı tarz anlamına gelen glamorous stil için de uygun tasarım çeşitleri üretiliyor. Dikkat çekici ya da sade olmak isteyen kişiler bu kategorideki elbiselere göz atarak diledikleri çeşide ulaşabiliyorlar. Alışıldık bir desen olarak nitelendiriliyor olsa da sofistike ya da marjinal stillere de başarıyla uyum sağlayan son derece dikkat çekici tasarımlar sunulmaktadır.

Puantiyeli Elbise Kombinleri ile Tarzınızı Açığa Çıkarın

Puantiyeli Elbise Kombinleri ile Tarzınızı Açığa Çıkarın

Sahip olunan çok şık kıyafetler bile uygun bir şekilde kombinlenmediği takdirde rüküş bir görünüm verebilmekte. Bu sebeple çoğu kişi, puantiyeli elbise nasıl kombinlenir öğrenmek adına tavsiyelere göz atıyor. Hemen herkes gündelik hayatta ya da ofis yaşantısında daha şık olmak için ipuçları aramakta. Puantiyeli elbiseler de gündelik ve ofis yaşamı için uygun parçalar barındırıyor. Bu sebeple en çok aranan kategorilerden birisi olmayı başarıyor. Uzun yıllardır insanlar elbiselerini klasik bir görünüm yakalamak için stiletto topuklular ve portföy çantalar ile tamamlıyorlar. Gündelik yaşamda ise yazlık elbiselerin altına sandaletler tercih ediliyor. Bu sandaletler açık veya kapalı olarak seçiliyor. Kişiler rahat ettiği topuk boyuna göre 4 veya 16 cm aralığındaki yüksekliğe sahip topuğa sahip sandaletler tercih ediyorlar. Çantalar ise stile göre yaz aylarında casual stilde bir görünüm yakalamak için omuz çantası tercih edildiği görülüyor. Yaz aylarında puantiyeli elbiseleri insanlar daha çok küçük çantalar ile kombinleyerek giyiyorlar. Bu çantalar genelde renkli, beyaz, şeffaf veya hasır şeklinde olmakta. Kışın ise daha büyük ve koyu renkte çantalar, puantiyeli modeller ve diğer kombinler için en çok tercih edilen seçenekler oluyorlar. Doğru bir kombin yapmak için elbisenin stili ile seçilen parçalarınkine dikkat etmek gerekiyor. Kombinlerde renk uyumunu ise genellikle aramanın gerekli olmadığı belirten giyim uzmanları bazı zıt renklerin uyumlu ve güzel bir kombin ortaya çıkarabileceğini vurguluyor. Örneğin mavi puantiyeli elbise için mavi renkte giyilen bir ayakkabı veya çanta pek de uyum katmayabiliyor. Bu durumda ideal bir kombin yapmak için elbisenin stili ile uyumlu olacak şekilde genellikle siyah, ten rengi, beyaz gibi seçenekler tercih ediliyor. Kombin yaparken en büyük sorunlardan birisi de takıların uyumu olarak karşımıza çıkıyor. Bu durumda ise elbisenin yaka tipi büyük önem taşıyor. Boğazlı kıyafetler için uzun küpeler tercih edilirken straplez kıyafetler için de aynı tercihte bulunulabiliyor. Kıyafet eğer çok hareketli bir modele sahipse genellik takılar konusunda daha sade bir seçim yapıldığı görülüyor. Lacivert puantiyeli elbise için genellikle gümüş rengi takılar tercih etmenin kombin için daha uygun olduğu dile getiriliyor. Kış aylarında ise sıcak renklere ilgi artarken daha çok altın rengi takılar ile kombin yapıldığı görülmekte. Puantiyeli kısa elbise ise kombini, en kolay olan parçalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Elbise kışlık ise genellikle uzun süet veya deri botlar ile giyimi tercih ediliyor. Yazın ise kırmızıdan sarıya birbirinden canlı renkte spor ya da topuklu ayakkabı gibi farklı seçimler yapıldığı görülmektedir.

Puantiyeli Elbise Kumaşları ile Rahatlığı Keşfedin

Puantiyeli Elbise Kumaşları ile Rahatlığı Keşfedin

Elbiseler çok çeşitli kumaşlardan yapılabilmektedir. Puantiyeli elbise alırken nelere dikkat edilmeli dendiğinde kumaşına dikkat etmek ilk adım olarak karşımıza çıkmaktadır. Kumaşlar görünümü üzerinde belirleyici bir güce sahip olabilmektedir. Fakat çoğunlukla elbisenin kalitesi ve rahatlığı konusunda kişiye ipucu verir. Bazı kişiler hassas tenleri sebebi ile yalnız belirli kumaşları tercih edebilirler. Bazı kumaşları ise özellikle belirli mevsimlerde tercih etmek çok daha uygundur. Örneğin hava almayan bir kumaştaki elbiseyi sıcak bir yaz gününde tercih etmek cilt üzerinde olumsuz etkilere yol açacaktır. Bu durum aynı zamanda beraberinde terleme sonucunu da getirmektedir. Kötü bir görünüm ve koku ile karşı karşıya kalmamak adına ürün bilgilerine dikkatlice bakmak uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Elbisenin bilgilerini kontrol etmek aynı zamanda bir yıkamada mahvolmayacak bir kıyafet almaya da yardımcı olmaktadır. Kumaşa göre yıkama stilleri de değişebilmektedir. Çok beğenerek alınan bir elbisenin mahvolmaması için talimatlarda belirtilen şekilde yıkanması gereklidir. Yaz ayları için sevilen tercihlerden birisi de puantiyeli şifon elbise modelidir. Bu modelin abiye veya günlük olarak tercih edilebilecek tasarımları söz konusudur. Bu nedenle daha çok özel günler için giyilebilmektedir. Şifon, ipekli bir elbise kumaşıdır ve hava alma özelliği sayesinde beğeniyle tercih edilir. Sentetik kumaşlarda elbise modelleri oldukça fazladır. Özellikle renkli elbiseler için bu kumaşlardan yararlanılır. Fakat pamuğun kullanıldığı elbise kumaşları da çoktur. Pamuklu kumaşlar, özellikle hassas ciltler için tavsiye edilmektedirler. Bunun sebebi tamamen doğal bir içeriğe sahip olmasıdır. Bebekler için de seçilecek kıyafetlerin pamuk olmasının faydalı olacağı uzmanlar tarafından özellikle dile getirilmektedir. Pamuk hava alan yapısı ve yumuşak dokusu ile terletmez. Pişik yapmaz ve ciltte alerjiye sebep olmaz. Puantiyeli elbise nasıl yıkanır öğrenmek için bilinmesinde fayda var ki yıkama talimatları elbisenin kumaş karışımına göre değişmektedir. Genellikle pamuk kumaşa sahip renkliler, 0 dereceden daha fazla olmayacak şekilde yıkanmaktadır. Beyazlar için ise derinlemesine bir temizlik için 90 dereceye dek uygun olabilmektedir. Elbiseler için tercih edilen bir diğer doğal kumaş ise ketendir. Özellikle son yılların modası keten puantiye desenlerinde de kendisini göstermeye başlamıştır. Kolay kirlenmemekte ve solmamaktadır bu sebeple uzun süre giyebilme imkânı sunmaktadır. Saten de sıradışı ve şık olmak isteyenler için en çok tercih edilen elbise kumaşlarından birisidir. Kokteyller ve özel geceler için puantiyeli saten elbise oldukça revaçtadır. Tül puantiyeli elbise yine tercih edilen çeşitlerden birisi olup gündelik tarzdan klasik veya abiyeye kadar hemen hemen her görünümde tasarlanabilmektedir.

Renkli Puantiyeli Elbise Modelleri

Renkli Puantiyeli Elbise Modelleri

Elbiseler mevsimlere göre farklı modeller ile çok daha iyi bir görünüm elde edilmesine yardımcı olabiliyorlar. Bahar aylarında daha fazla renk barındırmaya başlayan kıyafetler yaz aylarında tamamen açık ve canlı tonlara yerini bırakıyor. Kışın hâkim olan koyu renkler, özellikle elbiseler için oldukça klasik bir görünüm yakalamaya yardımcı oluyor. Yaz aylarının renkli havasına uymak isteyenler yeşil puantiyeli elbise modellerine göz atıyor. Sarı, kırmızı, mavi gibi çeşitli renk renk elbiseleri tercih ediyorlar. Sarı puantiyeli elbise rengi ile yaz aylarında çok sevilen modellerden birisi olmayı başarıyor. Renklerin yanı sıra elbiseler kesimleri ile de fark yaratıyor. Son yıllarda çok ön plana çeken modellerden birisi olan halter yaka özellikle crop kıyafetlerde kendisini gösteriyor. Fakat puantiyeli elbiseler için de tercih edilen seçeneklerden birisi olarak yerini koruyor. Yine straplez kesim puantiye deseni ile bir araya geldiğinde en sevilen çeşitlerden birisi olmayı başarıyor. Özellikle omuzları ön plana çıkaran bu model, elegant bir tarza ulaşmak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi oluyor. Ofis şıklığı için en çok giyilen modellerden olan kalem elbiseler, renk renk çeşitleri bir yana, puantiye deseniyle bir araya geldiğinde oldukça fazla beğeniliyor. Renkli elbiseler giymek istendiğinde birbirinden eşsiz kombinler yapılabildiği görülüyor. Puantiyeli elbise kombinleri renge göre çok farklı görünümler yaratabiliyor. Abiye kıyafetler için farklı renklerle dikkat çekici tasarımlar yapıldığı görülüyor. Özel günler için pembenin canlı tonlarının kullanıldığı prenses kesim pembe puantiyeli elbise, bu tasarımlardan birisi olarak göze çarpıyor. Tercih edilen en özel tasarımlardan birisi olarak denizkızı kesimi abiyeler, puantiye sevenler için göz alıcı modeller de sunuyor. Puantiyeli elbise kumaşı tüm bu renk ve kesimlerin üzerinde belirleyici bir rol oynuyor. Renkler, parlak kumaşlar seçildiği takdirde dikkat çekici, mat kumaşlar ile klasik bir görünüme sahip olabiliyor. Askılı puantiyeli elbise de özellikle spagetti tipindeki modelleri ile son zamanların en göz alıcı görünüm yakalamaya yardımcı seçenekleri arasında gösteriliyor. Günlük giyim ya da kokteyllerde tercih edilen uzun puantiyeli elbise de renkleri ve tasarımları ile beğenilenler arasında bulunuyor.

Puantiyeli Elbise Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Puantiyeli Elbise Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Elbise modelleri rengi, kesimi ve kumaşı ile oldukça farklı stillerde tasarlanıyor. Puantiyeli elbiseler de bu sebeple çok çeşitli görünümlerde karşımıza çıkıyor. Hemen her yıl modasını koruyan ve değişen tarzlara uyum sağlamayı başaran bu desen, en çok tercih edilenler arasında yerini alıyor. Kışlık olanların yanı sıra puantiyeli yazlık elbise sıcak havaların kurtarıcı parçası olmayı başarıyor. Mor puantiyeli elbise gibi canlı renkler sıcak havaların en sevilen seçeneklerinden biri oluyor. Mor rengin lila tonları, son yılların en moda tonlarından birisi olarak puantiyeli ürünlerde de göze çarpıyor. Bunun yanı sıra özellikle son bahar ve kış aylarında kahverengi puantiyeli elbise görünümü ile bu deseni sevenlerin beğenerek giydiği tercihlerden oluyor. Zarf kesim popülerliği hiç son bulmayan modellerden birisi olarak elbise modellerine farklılık katıyor. Tek kol elbiseler, puantiye ile birleştiği takdirde kadın giyimde aranan parçalardan birisi oluyor. Puantiyeli dantelli elbise modeli ile ön plana çıkanlardan birisi oluyor. Özellikle puantiyeli elbise krem renginde dantel detayları ile oldukça fazla beğeniliyor. Puantiye deseni, vintage ürünler arasında en rastlanandan birisi. Vintage havası yakalamak isteyenler, bu desenli bol gömlekler ya da elbiselere başvuruyor. Fakat günümüzde kruvaze ve kalem kesimleri ile puantiyeli elbiseler daha modern bir şıklık da sunabiliyorlar. Ofis şıklığı için de uygun olan bu elbiselerin en büyük özelliklerinden bir diğeri ise oldukça kolay kombin edilebilmeleridir. Tek parça bir kıyafet olması bunda etkili olurken bir çift siyah veya ten rengi topuklu ile kişi dışarı çıkmaya hemen hazır olabilmektedir. Beyaz puantiyeli elbise kolay kombin edilebilir seçenekler arasında siyah ve lacivert renkler ile ilk sıralarda gelmektedir. Polyester kumaşlarda da puantiyeli elbiseler ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Renk dayanıklılığı çok yüksek olan bu kumaşlardaki elbiseleri yüksek ısıdan korumak gereklidir. Yine likralı kumaşlar, esnek yapısı ile son zamanların en popüler seçenekleri arasındadır. Bu kumaşa sahip elbiseyi doğrudan ısıya maruz bırakmak bozulmalara yol açacaktır. Pamuklu kumaştan yapılmış ise de genellikle çok yüksek sıcaklıklarda yıkanmaması tavsiye edilmektedir. Ürün bilgilerine bakarak yıkamak ve ütülemek gereklidir. Siz de Trendyol uygulaması veya web sitesi üzerinden elbise modellerine göz tarak dilediğiniz ürünü kolayca bulabilirsiniz.

Puantiyeli Elbise Nasıl Kombinlenir?

Puantiyeli elbise kombinleri dikkat çekici bir desene sahip olduğu için sade aksesuarlar tercih etmek önemlidir. Tek renkli minimal takılar ve sade bir çantayla elbisenizin desenini vurgulayabilirsiniz. Bu sayede şık bir stil oluşturabilirsiniz. Cesur bir stil oluşturmak için deri detayları da tercih edebilirsiniz. Siyah deri bir ceket veya belinizi vurgulayan bir kemer, puantiyeli elbisenize modern bir dokunuş katar. Genellikle siyah beyaz renklerde tercih edilen puantiyeli elbiselerin farklı alternatifleri de bulunabilir. Renkli bir elbise giyiyorsanız aksesuarlarınızı buna uygun seçerek uyum yakalayabilirsiniz. Ayakkabı seçimi de yapacağınız kombinde önemli bir unsurdur. Klasik siyah topuklu ayakkabı tercih ederek kombini şık bir hale getirebilirsiniz. Daha rahat bir görünüm istiyorsanız beyaz spor ayakkabılar veya düz babetler de tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer alır.

Puantiyeli Elbise Modelleri Nelerdir?

A kesim olarak adlandırılan modeller, bel hattından başlayarak alt kısma doğru genişleyen bir forma sahiptir. Vücudu saran bir kesim istemeyen kadınlar için uygun bir seçenektir. Genellikle günlük giyim için tercih edilir. Midi elbiseler ise diz hizasında biten ve şık bir görünüm sunan modellerdir. Puantiyeli midi elbiseler, hem gündüz hem de gece etkinlikleri için uygundur. Bu modeli, topuklu ayakkabılar veya sandaletlerle kombinleyerek zarif bir tarz yakalayabilirsiniz. Balıkçı yaka modeller de sıklıkla tercih edilir. Bu modeller, özellikle bahar ve kış aylarında zarif bir tarz yaratmanızı sağlar. Omuzların açıkta olduğu elbiseler de sıcak havalar için ideal bir seçimdir. Enerjik bir görünüm yaratmak isteyenler için de uygun bir modeldir. Bu model topuklu veya spor ayakkabıyla rahatça kombinleyebilirsiniz. Şık sandaletler de uygun seçenekler arasındadır.

Puantiyeli Elbise Modası Geçti Mi?

Puantiyeler, modanın en zamansız deseni olarak kabul edilebilir. Bu küçük noktaların sıra dışı bir cazibesi vardır, yıllar geçtikçe hala taze ve ilgi çekici görünür. Puantiyeli elbiseler, farklı nesiller arasında geçiş yapabilen ender stillerden biridir. Bu desen sayesinde isterseniz retro bir tarz yakalayabilir veya modern bir görünüm oluşturabilirsiniz. Geniş bir kullanım yelpazesi sunan puantiyeli elbiseler, her tarz için uygundur. Puantiyeli desen, şık bir hava yaratır bu nedenle pek çok kadın, bu elbiseleri tercih eder. Hem genç kızların hem de yetişkin kadınların favorisi olan bu desen, yaşla ilgili bir sınırlama tanımaz. Büyük puantiyeler, cesur bir şekilde tarzınızı yansıtmanızı sağlar. Küçük puantiyeler ise daha sade ve zarif bir seçenektir.