İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Rafya

" araması için 1507 sonuç listeleniyor

Tasarımlara Özel Farklı Renklerde Rafya Çeşitleri Trendyol'da!

"DIY" ya da "Do İt Yourself" trendi dilimizde "Kendin Yap" olarak ifade edilir. Son dönemde popülerlik kazanan bu akıma göre ev dekorasyonundan yemeklere kıyafetlerden ayakkabılara kadar günlük hayatta kullanılan pek çok eşya kişilerin kendi tasarımı olması gerektiğidir. Siz de revaç kazanan bu akımı benimsiyor ya da eşyalarınızı kişileştirmek istiyorsanız rafya modellerine göz atabilirsiniz. Ürünler Palmiye ağaçlarının çeşitli işlemlerden geçmesi sonucunda tasarlanır. Doğal ham maddesi sayesinde insan vücuduna herhangi bir zararı bulunmaz. Bu sayede giyim eşyalarından dekorasyon aksesuarlarına kadar pek çok farklı alanda rahat bir şekilde kullanılır. İnsanların hayal güçlerini yansıtan pek çok tasarıma imza atmalarına aracı olur. Bu özelliği sonucunda yeni bir hobi edinmek isteyen ya da hayatına eğlence katmak isteyen çok sayıda kişinin favorileri arasında kendine yer bulur. Rafya ip modelleri çeşitli örgüler yapmaya imkan tanır. Kış ya da bahar aylarında kullanılan kazak, atkı, süveter gibi pek çok kıyafet in tasarlanmasına olanak sunar. Farklı örgü stillerinin başarı ile yansıtılmasını sağlayan tasarımlar çok sayıda müşterinin büyük beğenisini kazanır. Bu niteliklerini yanı sıra ürünler saç aksesuarı olarak da tercih edilir. Çeşitli tokaların süslenmesini sağlayan modeller saat ya da bandana olarak da kullanıma uygundur. Müşterilerin kendi imaj ve tarzlarını yansıtmalarını sağlayan etkileyici modeller, son dönemde büyük rağbet kazanır. Çok sayıda eşyanın kişiselleştirilmesine kaynaklık eder. Müşterilerin zevkleri kapsamında ev ya da ofis tasarımlarının değiştirilebilmesine katkı sağlar. Kullanım açısından sunduğu genişlik ürünlerin tercih edilirliğini olumlu yönde etkiler. Doğal rafya seçenekleri çocuklu ailelerin büyük beğeni ile kullandığı tasarımlardır. Doğal materyallerin çeşitli işlemlerden geçmesi sonucunda tasarlanan ürünler, insan sağlığına herhangi bir olumsuz etkide bulunmaz. İnsan cildi ile temas ettiğinde kızarıklık ya da tahriş gibi çeşitli alerjik reaksiyonların oluşması söz konusu değildir. Bu sayede ürünler bebek odalarından çeşitli kıyafetlere kadar pek çok eşyanın tasarlanmasında başrole sahiptir. Siz de çok sayıda değişik eşya tasarımında tercih edilen ürünleri inceleyebilir, istek ve ihtiyaçlarınız kapsamında gönül rahatlığı ile seçim yapabilirsiniz.

Etkileyici Yapısıyla Rafya Modelleri

Etkileyici Yapısıyla Rafya Modelleri

Rafya kağıt oldukça sağlam ve kaliteli bir yapıda bulunur. Çekiştirme ya da sündürme gibi işlemlere karşı oldukça dayanıklıdır. Sağlam formu sonucunda zedelenme, deforme gibi müşteri memnuniyetini olumsuz yönde etkileyen çeşitli durumlar görülmez. Uzun süre müşteri istek ve ihtiyaçlarının karşılanmasına imkan sunar. Ürünler özellikler sayesinde oldukça geniş kullanım alanına sahiptir. Çeşitli örgü işlemleri ile telefon kılıfı, çanta ya da şapka gibi pek çok kişisel eşya tasarlanabilir. Tığ ya da örgü şişi ile hazırlanan bu modeller günlük hayatın kolaylaştırılmasına katkı sağlar. Ürünler kullanılarak hazırlanan telefon kılıfları müşterilerin tarz ve imajlarını ortaya koyabilmelerini yardımcı olurken telefonlarına hasarlara karşı yüksek oranda koruyabilmelerine kaynaklık eder. Yaz ve bahar aylarında tercih edilebilen şapka seçenekleri ise kolay temizlik özelliği sayesinde çeşitleri arasından öne çıkar. Su ya da nemli bir bez ile rahat ve pratik bir şekilde temizlenir. Ürünler ile tasarlanan çantalar ise oldukça zarif ve dikkat çeken bir görüntüye sahiptir. Bu modeller müşterilerin el becerilerini ortaya koyabilmelerine katkı sağlar. Bu özelliği sonucunda çok sayıda kişinin yeni bir hobi edinmesine aracı olur. Siz de hayatınızı monotonluktan kurtarmak istiyor ya da eğlenebileceğiniz bir hobi arıyorsanız ürünlere göz atabilirsiniz. Beyaz, siyah, kırmızı rafya modelleri son dönem revaç kazanır. Popülaritesi yüksek olan bu renkler pek çok ortamın zarif bir görüntü kazanmasına katkıda bulunur. Dekorasyon eşyası olarak da kullanılabilen seçenekler ev ya da ofislerin kişiselleştirilmesine aracı olur. Kırmızı renge sahip olan modeller ile hazırlanan aksesuarlar ortamın demodelikten kurtulmasına kaynaklık eder. Aynı zamanda dikkat çekici bir renge sahip olan bu tasarımlar pek çok değişik ortamda rahat bir şekilde kullanılır. Siyah ya da beyaz renge sahip olan rafya modelleri ile tasarlanan eşyalar, farklı renklerin yoğun olarak kullanıldığı ortamlarda uyumlu ve estetik bir görüntüsü sunulmasına katkı sağlar. Bu özelliği sonucunda tercih edilirliği oldukça yüksek olan seçenekler çok sayıda kişinin favorileri arasında yer alır. Siyah, bej, kırmızı ya da mor gibi farklı tonların hakim olduğu dekorasyonlarda rahat bir şekilde kullanılır. Kalın rafya katlanmış şerit biçiminde müşterilere ulaştırılır. Müşteri istekleri kapsamında katları açılarak da kullanılabilen bu tasarımlar pek çok değişik materyalin oluşturulabilmesine yardımda bulunur. Kare ya da oval şekle sahip olan sepetler yapabilme imkânı tanır. Ürünler aracılığı ile oluşturulan sepet ya da kutular ev ortamının otantik bir görsellik kazanmasına katkı sağlar. Doğal yaşamı anımsatan sepetler çeşitli balkon ya da teras dekorasyonlarında da ön plandadır. Rafya ham maddesi tercih edilerek oluşturulan sepetler bitki saksısı olarak da kullanıma uygundur. Bu özelliklerinin yanı sıra çeşitli ev aksesuarları olarak da çok sayıda kişinin favorileri arasında kendine yer bulur.

Zarafetiyle Öne Çıkan Rafya Tasarımları

Zarafetiyle Öne Çıkan Rafya Tasarımları

Renkli rafya tasarımları ortamların demodelikten kurtulmasına olanak tanır. Bu seçenekler pek çok mekanın zarafet kazanmasında büyük katkı payına sahiptir. Aynı zamanda oldukça geniş renk skalası bulunur. Beyaz, siyah, bej, gri gibi klasik tonların kullanıldığı ürünlerin yanı sıra pembe, yeşil, mavi, mor, kırmızı renklerin tercih edildiği modellerde vardır. Bu sayede ürünler pek çok değişik tarz ve imaja sahip müşterilerin ihtiyaçlarının karşılanmasına olanak tanır. Klasik tonların yoğun olarak kullanıldığı modeller sade stil ya da vintage trendini benimseyen müşterilerin favorileri arasında yer alır. Bu seçenekler pek çok farklı ortama rahat bir şekilde uyum sağlar. Plastik, hasır rafya seçenekleri retro akımının başarılı yansımalarından bir tanesidir. Bu modeller aracılığı ile vintage trendi gibi çok sayıda moda akımına uygun eşyalar tasarlanır. Hasır rafyalar aracılığı ile oluşturulan sepetler eşyaların rahat bir şekilde muhafaza edilmesine katkı sağlar. Ortam konseptinin bozulmasına da engel olan bu ürünler çok sayıdaki kişi tarafından büyük beğeniyle tercih edilir. Plastik ham maddenin çeşitli işlemlerden geçmesi sonucunda olan tasarımlar ise kurdele ya da lüle şeklinde kullanıma uygundur. Bu modeller aracılığı ile pek çok değişik oyuncak tasarlanır. Kız çocukları için bebek ya da ev gibi farklı eşyalar hazırlanabilir. Erkek çocuklara hitap eden tasarımlarda yapılabilir. Bu sayede ürünler ebeveynler ve çocukların bir arada eğlenceli bir şekilde zaman geçirebilmelerine katkı sağlar. Aile bireylerinin iletişimlerinin güçlenmesine kaynaklık eder. Yerli rafya ip seçenekleri çok sayıda kişinin yeni bir hobi edinmesine yardımcı olur. Kolay ve rahat bir biçimde şekillendirilen ürünler müşterilerin hayatlarının monotonluktan uzaklaşmasına aracı olur. Bu özelliği sayesinde hayatında farklı bir bakış açısı getirmek isteyen ya da değişik bir perspektif kazanmayı amaçlayan çok sayıda kişinin vazgeçilmez ihtiyaçları arasında yer alır. Ürünler tasarım özellikleri sayesinde çocuklardan gençlere yetişkinlerden yaşlılara kadar farklı yaş aralığında bulunan çok sayıda kişiye hitap eder. Bu özelliği sonucunda oldukça geniş bir kitlenin tercihleri arasında kendine yer bulur. Siz de klasik tonlardan cıvıl cıvıl renklere kadar pek çok renk seçeneğine sahip olan ürünleri temin edebilirsiniz.

Üstün Kalitede Rafya Özellikleri

Üstün Kalitede Rafya Özellikleri

Altın sarısı, metalik rafya seçenekleri pek çok değişik ortamda rahat bir şekilde kullanılır. Renk açısından sunduğu avantaj ürünlerin tercih edildiğini olumlu yönde değiştirir. Aynı zamanda ev dekorunu oluşturan eşyaların farklı bir imaj kazanmasına kaynaklık eder. Duvar saati ya da çeşitli ev aksesuarlarına ilave edilerek dikkat çeken bir görüntü oluşturulabilir. Ev dekoru moda akımlarına uyum sağlayan bir konsepte kavuşabilir. Eşyaları demodelikten uzaklaştırılması ürünlerin çok sayıda kişi tarafından büyük beğeni ile karşılanmasına kaynaklık eder. Kırlent olarak da tercih edilirliği oldukça yüksektir. Siyah, gri ya da gül kurusu gibi renkler ile tercih edilebilen bu seçenekler kanepe ve koltukların göz alıcı bir görüntü kazanmasına yardımcı olur. Bu özelliklerinin yanı sıra oldukça kaliteli bir yapıda bulunurlar. Bu sayede uzun süre kullanıma uygundurlar. Rafya modelleri ev dekorunu ekonomik bir şekilde değiştirmek isteyen kişilerin favorileri arasında yer alır. Bu seçenekler supla ya da duvar aynası olarak da kullanılabilir. Rafya ile hazırlanan supla tasarımları yemek masalarının etkileyici bir görüntü kazanmasını kaynaklık eder. Bu özelliklerinin yanı sıra müşteri ihtiyaçları kapsamında, istenilen sayıda supla hazırlanabilir. 3, 5 ya da 7 gibi farklı sayılarda sufle hazırlanmasına imkân sunar. Müşteriler tarafından büyük beğeni ile karşılanan ürün özelliklerinden bir tanesi de temizlik açısından sunduğu avantajdır. Su aracılığı ile temizlenebilen bu tasarımlar çok sayıda kişinin büyük memnuniyetini kazanır. Nemli bir bez aracılığı ile de hızlı ve pratik bir şekilde temizlenebilir. Temizlik açısından müşterilere tanıdığı kolaylık ürünlerin oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olmasına katkıda bulunur. Siz de ev dekorunu değiştirmek isteyen kişiler arasında yer alıyorsanız ürünlere göz atabilir, tarzınız kapsamında ürünleri tercih ederek konseptinizi farklılaştırabilirsiniz.

Dikkat Çeken Seçenekleriyle Rafya Çeşitleri

Dikkat Çeken Seçenekleriyle Rafya Çeşitleri

Rafya renkleri oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Bu sayede ürünler değişik istek ve zevke sahip olan çok sayıda kişinin beklentisinin cevaplandırır. Renk açısından sunduğu zenginlik ürünlerin pek çok değişik eşya tasarımında tercih edilmesine kaynaklık eder. Saç aksesuarı olarak da yoğun talep alan ürünler kişilerin tarzlarını sergileyebilmelerine yardımcı olur. 3 parça rafyanın bir araya getirilmesi sonucunda oluşan örgüler saçları ilave edildiğinde son dönem trend olan saç aksesuarlarından bir tanesi olmayı başarır. Aynı zamanda kalın parçaların bir araya getirilmesi ya da örgü şişi ile örülmesi sonucunda oluşturulan saç bandanaları da oldukça popülerdir. Bu tarz saç aksesuarları vintage trendinin başarılı bir şekilde yansıtılmasına kaynaklık ederken retro akımına da ithaf edilir. Parlak rafya modelleri de çok sayıda tokanın dikkat çeken bir görüntü kazanmasına yardımcı olur. Müşteriler tarafından saç rengine göre tercih edilen bu tasarımlar bağlama tokalarının etrafına örüldüğünde ya da ısırıklı tokaları tamamladığında cool bir görüntüsü oluşturulmasına kaynaklık eder. Kemer ya da çantalarda da tercih edilirliği oldukça yüksektir. Rafyadan örülen çantaların yanı sıra çanta saplarına ilave edilen aksesuarlarda rafyalardan oluşturulabilir. Bu özelliğinin yanı sıra çeşitli çantaların kulp kısmını süsleyen ya da tamamlayan rafyalar vardır. Ürünlerin oyuncak bebek yapımında da tercih edilirliği de oldukça yüksektir. Bebeklerin gövdesi ve kıyafetleri tığ ya da örgü şişi yardımı ile oluşturulabilir. Saç kısmı ise plastik rafyaların makas yardımı ile çekiştirilmesi sonucunda hazırlanır. Makas ile çekiştirilen rafyalar lüle bir görüntü kazanır. Bu lüle görüntüler pek çok ev dekorunda da tercih edilir. Ev ortamının dikkat çeken ve göz alıcı bir görüntü kazanmasında büyük katkı payına sahiptir. Siz de rafya satın alarak dikkat çeken tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Memnuniyet İçeren Rafya Yorumları

Memnuniyet İçeren Rafya Yorumları

Geniş rafya yorumları olumlu yöndedir. Bu modeller oldukça geniş kullanım alanına sahiptir. Ev dekorunda pek çok eşyanın marjinal bir görüntü kazanmasına kaynaklık eder. Bu özelliğinin yanı sıra ürünler aynalarında süslenmesi için de kullanılır. Kenar ayrıntıları bulunmayan sade aynalar rafya tasarımları ile çerçevelerinebilir. Çeşitli örgüler ile tamamlanabileceği gibi rafyaların kendi etrafında döndürülmesi sonucu oluşan kalın bulgularda aynanın özgün bir tasarıma sahip olmasına katkıda bulunur. Ürünler ekonomik bir şekilde dekorasyonu değiştirmeye yardımcı olur. Bu özelliği sonucunda çok sayıda kişinin favorileri arasında yer alır. Balon ipi rafya seçeneklerinin puantiye, çizgi ya da tek renge sahip tasarımları bulunur. Balon ipi olarak tercih edilirliği oldukça yüksek olan bu seçenekler çeşitli partilerin olmazsa olmazları arasında yer alır. Balonların hava kaçırmasına engel olan yapıları sayesinde parti ya da özel kutlamalarda vazgeçilmez bir ihtiyaç olarak müşterileri karşılar. Bu özelliğinin yanı sıra parti dekorunun tamamlanmasına katkıda bulunur. Ürünler parlak ve canlı bir renge sahiptir. Canlı renklerin sonucunda partilerin dikkat çeken ve cıvıl cıvıl bir konsepte sahip olmasına katkı sağlar. Çeşitli hediye paketlemelerinde de sıklıkla kullanılır. Hediye paketlerini tamamlayan görüntüleri ürünlerin yılbaşı ya da doğum günlerinde büyük beğeniyle kullanılmasına aracı olur. İnce rafya kasnaklarda tercih edilen modellerdir. Kasnağı gerilerek çeşitli düğünler atılan bu tasarımlar duvar dekorlarında rahat bir şekilde kullanılır. Ev dekorunun olmazsa olmazları arasında yer alan pek çok aksesuarın yapımında sıklıkla tercih edilir. İnce yapısına rağmen oldukça dayanıklı bir formda bulunur. Bu sayede ürünler çok sayıda kişinin gönül rahatlığı ile tercih ettiği materyaller arasında kendine yer bulur. Siz de kalın, ince gibi değişik boyutlara sahip olan ürünleri gönül rahatlığı ile temin edebilirsiniz.

Her Bütçeye Hitap Eden Rafya Fiyatları

Her Bütçeye Hitap Eden Rafya Fiyatları

Rendelenmiş rafya pek çok eşyanın korunmasında büyük katkı payına sahiptir. Kargolarda ya da çeşitli hediye paketlerinde kutu içerisinde yer alan ürünün hasar görmesine engel olur. Koruyucu yapısı ürünün müşteriler tarafından büyük beğeni ile kullanılmasına katkı sağlar. Ticaret ile uğraşan ya da kargo işlemleri ile ilgilenen müşterilerin vazgeçilmez ihtiyaçları arasında yer alır. Bu seçenekler telefon, vazo, bardak gibi kırılabilen eşyaların uzun yolculuklara dayanabilmesine aracı olur. Bu özelliklerinin yanı sıra dekoratif eşya olarak da kullanıma uygundur. Şeffaf renge sahip olan kutu ya da masalara farklı bir tasarım getirir. Müşteri istekleri kapsamında dekorasyonun hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebilmesine katkıda bulunur. Rafya fiyatları farklı gelir seviyesine sahip olan kişilerin de ulaşabileceği aralıktadır. Rafya modelleri çok sayıda markaya ait çantaların düşük maliyetler ile ihmal edilmesine yardımcı olur. İlkbahar ve yaz aylarında popülerlik kazanan hasır çanta modellerinin kolay ve pratik bir şekilde tasarlanabilmesine imkan tanır. Bu özelliği ürünlerin müşteriler tarafından büyük beğeni ile karşılanmasına kaynaklık eder. Aynı zamanda rafya aracılığı ile tasarlanan modeller müşteri istekleri kapsamında çeşitli ebatlara sahip olabilir. Pek çok eşyayı yanında bulundurması gereken kişiler tarafından büyük boyutlarda çantalar hazırlanabilirken eşya taşımayı sevmeyen müşterilere hitap eden küçük ebatlara sahip çantalar tasarlanabilir. Bu özelliklerin yanı sıra çanta kulp kısmının uzunluğu da müşteri gereksinimlerine göre ayarlanabilir. El çantası şeklinde hazırlanmak isteyen modeller kısa sapa sahipken omuz çantası olarak tercih edilen tasarımlar ise uzun kulp detayı kullanılabilir. Rafya ip fiyat aralığı ürün özellikleri göz önünde tutularak belirlenir. Siz de oldukça geniş kullanım alanına sahip olan modelleri Trendyol aracılığı ile anında sipariş edebilirsiniz.

Rafya İpten Neler Yapılır?

Rafya, doğal malzemelerden yapılan ve oldukça dayanıklı olan bir ip türüdür. El işi ve dekorasyon projelerinde sıkça kullanılır. Rafya ipten genel olarak sepet, çanta, şapka, paspas, hasır minder, hasır tablo, bileklik, kolye ve tığ işi örgü gibi pek çok farklı tasarıma ve işleve sahip ürün hazırlanır. İp, kolay örülebilir yapısıyla da öne çıkar. Örgü modellerine uygun bir dokuya ve esnek bir yapıya sahiptir. Bu da farklı tasarımların ve şekillerin oluşturulmasını sağlar. Rafya ipleri, genel olarak farklı renk seçeneklerine sahiptir. Böylece projelerinize istediğiniz renkleri ekleyebilirsiniz. Rafya ipten yapılan el işleri, ev dekorasyonunda ve kişisel aksesuarlarda şık ve doğal bir görünüm sağlar. Hediye amacıyla da oldukça fazla tercih edilen ürünler arasında yer alır.

Rafya Hangi Ağaçtan Elde Edilir?

Rafya, aslında bir ağaç türünden değil bitkisel bir lif türünden elde edilir. Rafya lifi yani bitkisi, Raphia adı verilen bir palmiye ailesine ait olan bitkilerin yapraklarından çıkarılan doğal bir lif türüdür. Yaklaşık olarak 20 çeşidi mevcuttur. Rafya, tropikal bölgelerde yetişen ve uzun, dayanıklı yaprakları olan bir bitkidir. Boyları genel olarak 5 metreye kadar uzanır. Bu bitkinin yapraklarından çıkarılan ve önce kurutulan ardından bükülerek elde edilen lifler, rafya iplerini oluşturur. Bu ipler, doğal ve sert bir yapıya sahip olur. Çeşitli el işi projelerinde sıklıkla kullanılır. Rafya bitkisi, özellikle Afrika ve Güney Amerika'nın tropikal bölgelerinde yetişen bir türdür. Rafya lifi, bu bölgede elde edilir ve genel olarak ticari amaçla kullanılır. Özellikle dokumacılıkta oldukça fazla tercih edilir.

Rafya Nasıl Düzeltilir?

Rafya, uzun süreli kullanım ya da depolama sürecinde çeşitli hasarlar alabilir. Bu hasarların başında kırılması veya düğümlenmesi yer alır. Onarım için ilk olarak kırık ya da düğümlü bölgelerin dikkatlice incelenip düzeltilmesi gereken alanların belirlenmesi gerekir. Rafya ipi, hafifçe ıslatılır ve ardından esnek bir hale getirilir. Kırık bölge, çok hafif bir şekilde bükülerek ya da düğümlü alan yavaşça çözülerek düzeltilmeye çalışılır. Eğer düğüm çözülmezse makas kullanılarak düğümü kesmeniz gerekebilir. Rafya iplerini hafifçe gerip düzelterek istenen şekle getirip çeşitli formlara sokmak mümkündür. Bu adımları özenle takip ederek rafya ipi pratik bir şekilde düzeltebilirsiniz.