"

Sulama Başlıkları

" araması için 7535 sonuç listeleniyor

Sulama Başlıkları

Rengârenk Bahçe Sulama Bidonları

Bahçenize en iyi şekilde bakmak adına pek çok işlem yapıyorsunuz. Bahçe sulama bidonları bahçe bakımı için en önemli araçlardan bir tanesidir. Bahçesine özen gösteren hemen herkes bu bidonlardan temin ederek sulama işlemini kolay bir şekilde yerine getirebiliyor. Bahçenizdeki çiçekleri zamanında ve doğru bir şekilde sulamak için bahçe sulama bidonlarından alabilirsiniz. Farklı renk ve çeşitlerde sunulan bahçe sulama bidonları kullanımı oldukça pratik olduğundan ötürü de tercih sebebidir. Sağlam plastik ve gövdeye sahip olan bahçe sulama bidonları farklı genişliklerde olmaktadır. Bu da ihtiyacınıza en uygun olan ürüne sahip olabileceğiniz bidonu almanıza olanak tanımaktadır. Bahçe sulama için kullanılan araçlar eskiden nispeten daha eski araçlardı. Ancak günümüzde bahçe sulama adına üretilen bidonlar oldukça estetik olmakla beraber bahçe yapınıza da en iyi şekilde entegre olmaktadır. Bahçe sulama bidonları litre olarak farklı genişliklerde olmaktadır. Örneğin 7 litrelik bir bidon tercih edebileceğiniz gibi daha geniş kapsamlı bir sulama için 11 litrelik bidonlardan tercih edebilirsiniz. Önemli olan geniş bahçenizi en iyi şekilde ve eksiksiz bir şekilde sulamak olacaktır. Bahçe sularken hortumlarla uğraşarak zahmete girmenize gerek kalmıyor. Çünkü gayet pratik kullanımlı bidonlar ile sulama işleminizi dakikalar içerisinde tamamlayabilirsiniz. Bahçenizdeki çimleri, ağaç ve çiçekleri günlük olarak sulamak için bu bidonlardan kullanmanız yeterli olacaktır. Bahçe aksesuar araçları içerisinde de geçen bahçe sulama bidonları her bahçenin ihtiyacı olan araçlardır. Bahçe sulama bidonlarını tek tek alabileceğiniz gibi toplu bir şekilde alabilirsiniz.

Bahçe Sulamada Pratik ve Kaliteli Ürünler

Bahçe sulama araçları içerisinde pek çok ürün bulunuyor. Bunların bazıları set şeklinde tüketiciye sunulurken bazıları tek tek satılmak sureti ile ihtiyaçları gideriyor. Eğer bahçeniz küçükse ve saksı gibi ufak detayları sulamak isterseniz 1,2 litre gibi nispeten daha küçük bahçe sulama bidonlarından tercih edebilirsiniz. Sadece bahçenizde değil balkon ve terasınızdaki çiçekler için de bu sulama araçlarından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Sulama bidonu malzemesi kaliteli plastikten üretilmekte olup uzun yıllarca sizlere sorun çıkarmamaktadır. Düşme ya da çarpmalarda kırılma çatlama gibi bir durum söz konusu olmadığından gayet hesaplı bir şekilde alacağınız sulama bidonlarını sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Sulama bidonları içerisinde kit dediğimiz takım setler de bulunmaktadır. Bu kitler hem geniş bidonu hem de ufak fısfıslı plastik bidonu ile verilmektedir. Dilerseniz büyük sulama bidonunu tepesinden tutarak aşağı dökmek sureti ile kullanabilir dilerseniz küçük fısfıslı plastik bidonu ile suyu çiçeklerinizin üzerine sıkabilirsiniz. Birbirinden farklı modellerde sizlere sunulan sulama bidonları ile kendi bahçenizin bakımını kendiniz yapabilir ve çiçeklerinizi düzenli olarak sulayabilirsiniz. Sulama bidon modelleri arasında sprey püskürtücü dediğimiz modeller de bulunmaktadır. Püskürtücü modeller ufak çaplı olmakla beraber sadece basit bir parmak hareketi ile sulama yapmanıza izin veren ürünlerdir. Sprey püskürtücü 1 litrelik modellerden temin ederek bahçenizde rahat sulama yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca bahçe sulama bidonlarının pek çok farklı renklerde sunulduğunu da belirtmek gerek. Mavi, kırmızı, yeşil, beyaz, mor gibi aklınıza gelebilecek pek çok renk seçeneği bulunmaktadır. Dilediğiniz bahçe sulama bidonu çeşitlerinden birini alabilir ve evinizde dekoratif olarak da güzel bir estetik oluşturabilirsiniz. 15 litrelik bahçe sulama bidonları sağlam taşıma kapasitesine sahip olduğundan su koyarken ve taşırken sizlere herhangi bir sorun çıkartmamaktadır. Sağlam gövdesi ve bir de taşıma kulbu vardır. Suyu doldurduktan sonra taşıma kulbundan rahat bir şekilde kaldırabilir ve bahçenizdeki sulama işlemine ara vermeden devam edebilirsiniz. Yağmurlama dediğimiz teknik ile bu tip geniş içerikli bidonları kullanabilirsiniz. Bahçede hem çim hem de çiçekleri sularken zaman açısından da büyük bir avantaj elde edersiniz. Bitkileriniz için bu bidonda her daim su saklayabilir ve gerektiği an çıkarıp anında sulama işlemine geçebilirsiniz.

Siz Evde Yokken Bahçenizi Akıllı Sistem Sulasın

Bahçe sulama araçları içerisinde pek çok çeşit bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de kazıklı saksı sulama setidir. Kazıklı setler bitkilerin sulanmasında sizlere son derece büyük kolaylık sağlamaktadır. Eğer dilerseniz üzerinde çiçek desenleri olan ve nostaljik bir havaya sahip olan metal çiçek sulama bidonlarından da alabilirsiniz. Bu bidonlar sizleri geçmişe götürecek özenli desenlere sahiptir. Kullanımı da oldukça kolaydır. Üstündeki açık kısımdan suyu doldurarak anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Üzerindeki bitki ve çiçek desenleri nedeni ile bahçenize de son derece uyumlu bir hava oluşturmaktadır. Hemen her zevke göre uygun tasarımda ve renkte çiçek sulama bidonu bulmak mümkündür. Eskiden tasarım yönünden oldukça zayıf ürünler ortaya çıkmış olsa da günümüzde çeşitlilik oldukça artmıştır. Bu da çiçek sulama bidonlarında seçenekleri daha da arttırmıştır. 5 litrelik çiçek sulama kabı olarak da geçen bidonlar kolay kırılmaz sert plastik mamuldür. Bu tip çiçek sulama bidonlarının geniş kol tutacağı mevcuttur. Bunun nedeni ise bahçede fazla eğilip bükülmeden rahat bir şekilde geniş açılı sulama yapabilmenize olanak tanımasıdır. Çiçeklerinizi dilerseniz üstten dilerseniz dibinden bu tip bir sulama bidonu ile rahat bir şekilde sulayabilirsiniz. 33 cm varan yüksekliği ile sizlere sulama konusunda oldukça büyük bir kolaylık tanımaktadır. Boruların genişliği ise 57 cm civarındadır ve bu da sizlere rahat bir alan bırakmaktadır. Bahçe sulama malzemesi arasında pek çok çeşit bulunmaktadır. Örneğin saksı damla sulama aparatı oldukça kullanışlı ürünlerden bir tanesidir. Mavi ya da yeşil renkte sizlere sunulan bu aparat otomatik saksı sulama aparatı olarak bilinmektedir. Ayarlı vanası sayesinde evde yokken 1-30 gün arası bitkilerinizin su ihtiyacını en iyi şekilde gidermektedir. Bu tip bir aparata pek çok şişe uyumludur. Yani; 0,50 Lt . - 1 Lt - 2 Lt - 2,5 Lt gibi şişelerden faydalanabilirsiniz. Pet şişeye dilediğiniz miktarda su koyduktan sonra ürünün üzerine takılmaktadır. Bütün işlem bu kadar basittir. Dilediğiniz alana yani toprağa batırarak vanasını ayarlayabilirsiniz. Bu anlamda siz evde yokken en iyi şekilde sulama işlemi de tamamlanmış olur.

Birbirinden İşlevsel Bahçe Sulama Başlıkları

Bir de 7 çeşit püskürtme seçeneği olan sulama tabanca modelleri bulunmaktadır. Bu tip araçlar da sulama yaparken oldukça işlevseldir ve sizleri hiçbir şekilde yormamaktadır. Kaymayan ve yumuşak bileşenleri, ergonomik tasarımı sayesinde ele rahat bir şekilde oturmaktadır. Üstelik bu araçta su akışı istediğiniz miktarda yapılabilmektedir. Dilerseniz gür ve tazyikli bir sulama yapabilir dilerseniz ince ayar yaparak sisleme şeklinde bir sulama yapabilirsiniz. Bu tamamen sulayacağınız alana bağlı olarak değişecektir. Dayanıklı bir tabanca manşonu vardır ve bu manşon gövdeyi oldukça iyi bir şekilde sarmalar. Zarif bir görünüm oluşturmasının yanı sıra işlevselliği ile de dikkat çeker. Sipariş verdiğiniz takdirde musluk adaptörü, hortum musluğu bağlantı adaptörü ile birlikte sizlere ulaşmaktadır. Bahçe sulama sistemlerinin en önemli aparatı olan sulama başlıkları çok farklı modellerde sunulmaktadır. Bahçe sulama başlıkları arasında sizlere en uygun olan ürünü seçerek bahçenizde en verimli sulama işlemini yapabilirsiniz. Yuvarlak başlıklı 8 ayarlı hortum setleri siz evde yokken bahçeniz için en iyi bakımı yapabilen ürünlerden sadece bir tanesidir. Su püskürtme ayarını kendiniz yapabileceğiniz için atım dilediğiniz oranda işlemi bahçenize uygulayabilirsiniz. Hem bahçenizi hem evinizi hem de arabanızın etrafını bu sulama başlığı sayesinde yapabilirsiniz. Sağlam ve kaliteli metal ucu bulunan bu araç ayrıca darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Tetik kısmından kilitleme özelliği bulunmaktadır. Duş başlıklı ve 8 atım ayarlıdır. Metal hortum tabancası hem estetik olarak güzel görünmekte hem de dayanıklılığı ile dikkat çekmektedir. Paket içerisinde musluk bağlantısı, hortum bağlantısı ve stoplu hortum bağlantısı sizlere verilmektedir. Bahçe sulama başlıkları içerisinde hayli kullanışlı olan bir diğer model sprey başlıklı hortum ucu tabancasıdır. Hortum bağlantılarına takılarak evin ve bahçenin etrafı rahat bir şekilde temizlenebilmektedir. Bu akıllı sistemde bahçe ve çiçeklerinizi sularken su israfını önlemek için atım ayarı yapılabilmektedir. Kaliteli ve sağlam plastikten imal edildiği için yıllar boyunca güvenle kullanabilirsiniz. Su artırımını yapmak için ise ucu hafifçe çevirmek yeterli olmaktadır. Böylelikle ister tazyikli isterseniz ince su akımı yapılabilmektedir.

İster Damlama İster Tazyikli Sulama İmkânı

Bahçeniz için arzu ederseniz damlama sulama başlıkları da tercih edebilirsiniz. Damlama sistemi dediğimiz bu sistem ile bahçe ve çiçeklerinizi eşit ölçüde, düzenli bir şekilde sulayabilirsiniz. Sulama seti içerisinde yer alan hortum esnek yapısı sayesinde rahat bir sulama deneyimi sunar. Set içerisinde 13 tane hortum destek aparatı bulunmakla beraber 2 adet bağlayıcı yer almaktadır. Adaptör, akış kontrol vanası, boru mandalı, filtre yıkayıcı, sıralı damlatıcı, son damlatıcı ve vinil boru da yine alacağınız sulama seti içerisinde göreceğiniz aparatlardır. Damla sulama başlıkları günümüzde oldukça rağbet görmektedir. Bahçeniz için alacağınız sulama sisteminde hortum sulama başlıkları kademeli olarak ayarlanabildiğinden oldukça büyük kolaylık sağlar. Sulama hortum başlığı tetikli olabileceği gibi sprey şeklinde de olabilmektedir. Evde, yazlıkta, bahçede, iş yerlerinde rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Hortum sulama başlıkları içerisinde 4 parça ayarlı sprey modelleri bulunmaktadır. Hortumlara başlıkları aparat sayesinde rahat bir şekilde monte edebilirsiniz. Hem hafif hem de dayanıklıdır. Herhangi bir yere giderken yanınızda rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz. Sessiz bir yapısı olduğu gibi açı ayarına da müsaade etmektedir. Koruma filtresi vardır ve bu filtre sayesinde sudaki kirece karşı dayanıklıdır. Kullanım açısından oldukça basittir. Hortum sulama başlığı seti içerisinde hortum adaptörü, stoplu hortum adaptörü, musluk adaptörü birlikte verilmektedir. Farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Yine aynı şekilde kullanışlı sprey sulama başlıkları ise fıskiye şeklinde işlem yapmanıza olanak tanır. Üç püskürtme ayarı bulunan kafası rahat bir şekilde takılabilir. Uzun vadede sizlerin işini çok daha iyi bir şekilde görmesi açısından kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Eğer bahçenizde ya da evinizin çevresinde hızlı bir temizlik istiyorsanız sprey sulama başlıklarından ve setlerinden faydalanabilirsiniz. Kullanımı rahat olmakla beraber kilitlenebilir açma ve kapama söz konusudur. Bu akış kontrolü sayesinde herhangi bir aksaklık olmadan rahatlıkla sulama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Sulama başlıkları içerisinde özellikle geniş bir sulama söz konusu olduğunda yağmurlama sulama başlıkları sık bir şekilde tercih edilmektedir. Tam tur dönen bu sistem 30 metre yarıçaplı işlem görmektedir. Giriş ölçüsü ise 50’lik borulara uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Yağmurlama sulama başlıkları güneş ışınları, ince asitlere, alkalin sulara, darbelere karşı son derece dayanıklı bir şekilde üretilmiştir. Paslanmaz çelik yaylı mekanizması ile beraber uzun ömürlü gövdeye sahiptir. Su kırıcı pimi ise oldukça güçlü ve dinamiktir. Bu da onun oldukça iyi damlacıklar oluşturulmasında etkilidir. 2 ila 10 bar arasında su basıncına uygundur. 30-60 derece ayarlanabilir açıları vardır. Alüminyum borularında yiv mevcuttur ve bu yiv sayesinde suyu hızlı bir şekilde döndürerek adeta toz halinde dağılım yapar. Bitki yaprakları ya da toprağın dövülmesine karşı hassastır.

Sulama Başlıkları Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Görüldüğü üzere hem bahçe sulama bidonu olarak hem de bahçe sulama başlık ve sistemleri olarak oldukça geniş bir seçenekle karşı karşıyasınız. Bahçe sulama kanaletleri hem bahçenizi hem de evinizin etrafını en iyi şekilde temizleme adına önemli aparatlardır. Çim sulama başlıkları arzu ettiğiniz özelliklerde sizlere sunulmaktadır. Set olarak alabileceğiniz gibi tekli şekilde alabileceğiniz bu sulama ürünleri ile bahçenize ferahlık gelecek. Sulama bidonu çeşitleri ise bahçenizde günlük rutin sulama işlemi yaparken sizlere en büyük desteği sağlamaktadır. Sulama bidonu çeşitleri kapasitesine göre değiştiğinden ihtiyacınıza en uygun olan sulama bidonunu rahatlıkla bulabilirsiniz. Örneğin bahçenizde rutin işlemleriniz için sulama bidonu 20 lt tercih edebilirsiniz. Ya da bahçe sulama bidonu 15 lt bana yeter derseniz bu kapasitede sizlere sunulan ürünlerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Şayet bahçem küçük ve benim için süzgeçli bahçe sulama bidonu 10 litre olsa yeter derseniz birbirinden farklı renk ve özellikteki bidon çeşitlerine bakabilirsiniz. Kısacası bahçe sulama bidonu ya da sistemleri her kapasite ihtiyacına göre üretildiğinden dilediğinizi rahatlıkla bulabilirsiniz. Sizlere sunulan birbirinden kullanışlı bahçe sulama bidonları içerisinde sevdiğiniz renk, desen ve modelde bir ürün tercih edebilirsiniz. Dilerseniz oldukça kullanışlı süzgeçli bahçe sulama bidonu tercih edebilirsiniz. Bu bidonların saplarını kavramak oldukça kolay olduğu gibi genişlik ve boyut itibarı ile de sizlere kolaylık sağlar. Son yıllarda Retro dokusu ile sık bir şekilde tercih edilen bahçe sulama bidonu metal çeşitlerine de göz atmak isteyebilirsiniz. Damlama sulama bidonu ise saksılarınız için, ağaç ve bitkileriniz için oldukça kullanışlı ürünlerin başında geliyor. Su doldurması rahat, dökmesi rahat olan bu ürünler işinizi oldukça kolaylaştıracak. Genellikle bahçe sulamasında daha hızlı hareket etmek isteyenlerin tercihi ise otomatik sulama başlıkları olmaktadır. Dilediği ayarı yaparak dilediği zamanlar sulama yapmak isteyenlerin en çok rağbet gösterdiği başlıklar olmaktadır. Sulama başlıkları içerisinde özellikle rahat kullanımı ve sağladığı fayda ile en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Otomatik sulama başlıkları siz evde yokken de ayarlandığı takdirde bahçenizi ve evinizin çevresini en iyi şekilde temizlemektedir. Birbirinden kullanışlı bu ürünler hakkında merak edilen en önemli konulardan bir tanesi de fiyatları olmaktadır. Bahçe sulama bidonu fiyatları farklı fiyat aralıkları ile sunulmaktadır. Fiyatlarda alacağınız ürünün modeli ve kapasitesi de büyük oranda etkili olmaktadır. Ancak özellikle günümüzde bahçe sulama adına zengin ürün çeşitliliği göz önüne alındığında her bütçeye uygun bir sulama bidonu bulunduğunu söylemek mümkündür. Birbirinden farklı tasarımlarla sunulan sulama bidonları kapasiteye göre fiyat farklılıkları gösterse de fiyat karşılaştırması yaparak bahçenize ve dolayısıyla bütçenize en uygun bidonlardan bir tanesini bulmanız mümkündür. Bununla beraber sulama borusu başlık fiyatları da tıpkı bidonlar gibi kalite ve kapasiteye göre farklılık göstermektedir. Bu anlamda ihtiyacınızı karşılayacak, bahçenizde en iyi verimi almanızı sağlayacak sulama borusu başlıklarını hem performans hem de fiyat yönü ile karşılaştırarak uygun ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Hem bahçe sulama bidon çeşitleri hem de sulama başlık ürün çeşitlerini Trendyol’un online mağazasında görebilir, fiyat karşılaştırması yapabilir ve ihtiyacınıza en uygun olan ürünü dilediğiniz an Türkiye’nin her yerinden sipariş verebilirsiniz.