İlgili Kategoriler
Fiyat
Yaş
Oyuncu Sayısı
Fiyat Geçmişi
Dil
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Tabu

" araması için 111 sonuç listeleniyor

Her Yaşa Hitap Eden Tabu Çeşitleri ve Fiyatları

Eğlenceli ve heyecanlı bir oyun olan tabu kelime oyunu, arkadaşlarınızla ve ailenizle güzel vakit geçirmeniz için harika bir seçenektir. Bu oyun, kavramların birtakım kelimeler kullanılmadan anlatılmasına dayanır. Bilginizi ve hafızanızı sınayarak güzel vakit geçirmek istiyorsanız tabu oyunu çeşitleri arasında göz gezdirebilirsiniz.

Bu keyifli oyun boş zamanları değerlendirmek için iyi bir seçenektir. Oyunun xxl ve elektronik tabu gibi farklı versiyonları da mevcuttur. Kategori üzerinden, farklı kart sayılarına ve özelliklere sahip tabu masa oyunu çeşitlerinden birini seçebilir, bu oyunla zamanınızı keyifli kılabilirsiniz.

Tabu Nasıl Oynanır?

Tabu Nasıl Oynanır?

Tabu, özellikle son yıllarda kişiler tarafından oldukça tercih edilen, eğlenceli ve popüler haldeki bir kutu oyunudur. Kısaca Tabu nasıl bir oyun sorusunu cevaplamak gerekirse, birtakım kurallar etrafında kartlardaki yazılmış bulunan sözcükleri karşı tarafta bulunan kişilere anlatmak şeklindeki bir oyundur. Her oyunu oynayan kişilerin belirli birtakım özelliklere sahip olması gerekmektedir.

Bu oyunda ise, bireylerin kelimeler ile iç içe olması gerekmektedir. Belirli kelimeleri karşı tarafta bulunan takım arkadaşına anlatırken işin içine bir de zaman kısıtlamasının girmiş olmasından ötürü ortaya oldukça eğlenceli ve heyecan verici bir oyun çıkmaktadır. Bazı Tabu kutu oyunu içerisinde, oyun tahtasının üst kısmında soru işareti biçiminde mor renk olarak belirlenmiş bir alan daha bulunmaktadır. Tabu oyun tahtası üzerinde ayrılmış bu alanın amacı, tüm oyun süresi boyunca bilinen kelimeler ve bulunan kartlar konulmaktadır ve bu alana gelindiği zaman ise, önceden bilinmiş kelimeler anlatılmaktadır.

Bu alanda herhangi bir renk ayrımı yapılmaksızın tüm kelimelerin kırmızı renkler gibi anlatılması gerekmektedir. Tabu kelime olarak herhangi bir sınırlama olmamaktadır. Bu alan için en önemli husus ise, ele alınmış kelimeleri anlatıcı birey dışındaki herkes bilmeye çalışmaktadır. Ve sonuçta hangi takım bilir ise, o takım bir hane ileriye taşınmaktadır. Bu alan özellikle tabu aile oyunu olarak da bilinen klasik ürünlerde yer alır ve oyunun işleyişinde önemli bir yere sahiptir. Kullanıcılar, herhangi bir ürünün satın alımından önce, ürünü kullanan diğer kullanıcıların da yorumlarına dikkat etmektedirler.

Bu nedenden ötürü, kullanıcıların yorumları çok fazla bir şekilde önem arz etmektedir. Diğer bütün ürünler için geçerli olduğu gibi bu tür bireylerin eğlenmesi açısından önemli olan oyunlar için de alıcılar öncelikle kullanıcıların yorumlarına bakmaktadırlar. Tabu oyun fiyatları, oyunun marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Tabu oyun çeşitleri arasında özelliklerine göre farklı ücretlere sahip olan ürünler mevcuttur. Örnek olarak tabu 1000 kelime gibi yüksek kapasiteli oyunlar diğerlerine göre daha farklı fiyatlarda olabilir. Ayrıca Tabu xl, xxl gibi çeşitlerde de tasarım ve kart sayısı farklı olacağı için fiyatlar değişiklik gösterebilir.

Tabu ile Ailecek Eğlenceli Vakitler Geçirme Fırsatı Yakalayın

Tabu ile Ailecek Eğlenceli Vakitler Geçirme Fırsatı Yakalayın

Sözü edilen bu ürün, günümüzde artık insanların kolay bir şekilde ulaşabileceği her yerde bulunabilmektedir. Artık son zamanlarda daha da popüler olan bu oyun ile günlük yaşamın stresli halinden biraz da olsa uzaklaşmak mümkün olabilmektedir. Genel itibariyle oyunda kazanmaktan ziyade oyunun oynandığı sürecin eğlenceli bir şekilde geçirilebilmesi esas alınmıştır. Kişilerin verimli zaman geçirmesi açısından yarar sağlayacak tam bir aile oyunudur.

Oyunun başlangıç kısmında bireylerin iki tane olacak biçimde takımlara ayrılması sonrasında, oyun sırasında takımların birbirlerini gözetleyebilmeleri oldukça önemli bir konudur. İşte bu nedenden ötürü, her bir oyuncu karşı takımda bulunan bir oyuncunun hemen yanında oturacak bir şekilde yere veya bir masa etrafına dizilirler. Sonrasında kart kutusu olarak belirlenmiş kutuya kartlar konularak oyunun başlangıç aşaması başarıyla tamamlanmış olmaktadır. Bu aşamadan sonra kullanıcılar istedikleri zaman oyuna başlayabilirler.

Oyunun genel olarak amacından bahsetmek gerekirse, anlatıcının oyun kartlarının üst kısmında bulunan kelimeleri, kartların alt kısımlarındaki kelimeleri kullanmadan grubun diğer üyelerine anlatmaya çalışmaktır. Anlatıcı bir an bile olsa oyun kartlarının altındaki kelimeleri yanlışlıkla kullanacak olursa karşı grup içerisinden seçilerek anlatıcı yanında konumlandırılmış grup üyesi bir zil yardımıyla karşı grubun anlatıcısını uyarmaktan çekinmeyecektir.

Oyuna başlamadan önce grup içerisinden bir tane anlatıcı seçmek gerekmektedir. Bu anlatıcının yanında yer alması ve olası oyun ihlallerine karşı diğer taraftaki grup anlatıcısını ve anlatıcı dışındaki diğer grup üyelerini uyarmak amacıyla karşı gruptan bir kişi seçilmelidir. Bu kişinin olası durumlarda kullanabilmesi amacıyla bir kum saati ve bir zile sahip olması gerekmektedir.

Zili ve kum saatini elinde bulunduran grup üyesi, anlatıcıya verilen dürenin dolması halinde veya anlatıcının kartın alt kısımlarında bulunan kullanılması yasak olan kelimeleri kullanması ve herhangi bir biçimde oyunun kurallarını ihlal etmesi durumlarında zili kullanma hakkına sahiptir. Uzun süreli tabu gibi farklı modellerde süre sınırları değişiklik gösterebilir. Tabu kuralları genel hatları ile bu şekilde belirtilebilmektedir. Bazı oyun çeşitlerinde bu genel kurallara ek olarak farklı yönergeler de bulunabilir. Zaman sınırının kaldırıldığı süresiz tabu buna örnek gösterilebilir.

Boş Zamanları Değerlendirmenin En İyi Yolu!

Boş Zamanları Değerlendirmenin En İyi Yolu!

Kullanıcılar, herhangi bir ürünün alımı hususunda, kullanıcı yorumlarına oldukça fazla bir şekilde dikkat etmektedirler. Bu nedenle ürünü denemiş kullanıcıların yorumları, ürünün başkaları tarafından alımı konusunda belirleyici unsurlardan bir tanesidir. Eğlenceli aktiviteler olarak ev içerisinde oynanabilecek oyunlar konusunda da alıcılar, kullanıcıların yorumlarını fazlasıyla önemsemekte ve tüm belirtilenlere olabildiğince dikkat etmektedirler.

Tüm hazırlıklar yapılıp oyun oynamaya hazır olunduğu zaman karşı takım tarafından kum saati çevrilir çevrilmez en üstteki kartı seçip oyuna başlaması gerekmektedir. Bu kural süreli tabu olarak bilinen klasik modellerde geçerlidir. Oyuna başladıktan sonra anlatıcı kişi kartın alt kısmında bulunan kelimeleri kullanmamaya çok dikkat etmelidir. Pas geçme durumunda veya karşı grubun üyesi tarafından çalınan zilin duyulması halinde anlatıcı olarak seçilmiş kişi, kartı yere bırakmalıdır. Ve kum saatinde belirtilen zaman bitinceye kadar, oyunda bulunan diğer kelimeleri takım arkadaşlarına anlatmaya devam etmelidir.

Kum saatindeki süre dolduğu zaman, anlatıcı kişi grubundaki kişilere kelimeleri anlatmayı bırakmalıdır ve böylelikle oyun sırası karşı takıma geçmektedir. Olması gerektiği gibi anlatılabilen tüm kelimeler için anlatan grup bir puan alır ve piyonu bir hamle ileri hareket ettirilir. Anlatan kişinin grubundaki anlatılan kelimeleri bilmeye çalışan bireylerin pas geçmesi ve genel olarak grup üyelerinin kural ihlali yapması ve akabinde zilin çalınması durumlarında ise karşı taraftaki grup bir puan alır ve kelimeleri bilemeyen kişilerin oluşturduğu grubun piyonu bir hamle geri hareket ettirilmelidir.

Oyun başlamadan önce, oyunun kaç tur şekilde ve ne kadar zaman oynanacağı kesin olarak belirlenmiş olmalıdır. Oyunun sonuna gelindiği zaman, en çok puana sahip olan grup oyunu kazanmış olmaktadır. Eğer oyunun donuna gelindiğinde herhangi bir beraberlik söz konusu olursa, bu durumda gruplar arasındaki beraberlik hali bozulana kadar oyun oynanmaya devam edilmelidir. Tabuda kaç kart var sorusunun cevabı ise, 252’dir.

Tabu Junior Hakkında Her Şeyi Öğrenin

Tabu Junior Hakkında Her Şeyi Öğrenin

Tabu Junior, yazı boyunca bahsedilen eğlenceli oyun çeşidinin çocuklar için oluşturulmuş versiyonudur. Genel olarak Tabu nasıl oynanıyorsa, hangi kurallara sahipse, aynı şekilde çocuklar için oluşturulmuş bu şekli de aynı kurallara sahiptir. İkisinin arasındaki tek fark, birisinin yetişkinler için diğerinin ise çocuklar için olmasıdır. Oyun biçimi veya kuralları aynı, sadece kelimelerin basitlik ve zorluk dereceleri bakımından oyunlar arası farklılık vardır.

Resimli tabu oyunları da genellikle bu kategoride yer alır. Bu açıklama ile birlikte Tabu Junior nasıl oynanır sorusunun cevabı en açık ve yalın bir biçimde verilmiştir. Tabu Junior oyunu, Tabu oyunu arasındaki benzerliklerden bahsettikten sonra aslında her ikisinin de aynı olduğu Tabu Junior yorumlar açısından da anlaşılmaktadır. Bu modellerde genel olarak tabu oyuncağı da bulunur. Sonuç olarak, nasıl ki yetişkinlerin eğlenmesi ve eğlenirken de bir şeyler öğrenmesi sağlanıyorsa, aynı şekilde çocuklar da bu durumu tatmış olmaktadırlar.

Tabu Junior fiyat bakımından üründen ürüne değişim göstermektedir. Her kesime hitap eden bu ürün ile artık çocuklar boş vakitlerini ve ders dışı zamanlarını olabildiğince kaliteli ve verimli bir şekilde değerlendirebileceklerdir. Hafta sonu veya daha da geniş açıdan bakacak olursak yaz tatillerinin vazgeçilmezi olarak yerini alan bu oyun ile çocuklar hem eğlenecek hem de eğlenirken bir şeyler de öğreneceklerdir. Ayrıca sosyal bir oyun olan bu oyun çeşidi, çocukların sosyal iletişim becerilerinin de gelişmesine katkıda bulunacaktır.

Arkadaşları ile birlikte zaman geçirerek bir süreliğine de olsa dijitalden uzaklaşarak kendilerini rahatlatacak ve günlük hayat içerisindeki stresten en az seviyede etkileneceklerdir. Çocuklar için bu ve benzeri birçok imkanı veren Tabu Junior oyunu ile artık çocuklar daha bilgili ve daha güzel iletişim becerilerine sahip olmaktadırlar. Ebeveynler açısından da oldukça talep gören bu ürün, çocuklarca da oldukça ilgi görmektedir.

Hangi çocuk arkadaşları ile eğlenirken aynı zamanda da bir şeyler öğrenmek istemez ki? Oyunun çocuklara normal bir zaman içerisinde alınabileceği gibi, bu oyun ile özel günler de taçlandırılabilir. Eğlendirirken öğreten bu oyun setinden çok güzel bir karne hediyesi veya doğum günü hediyesi olabilir. Bütün kullanıcıların kendi istek ve ihtiyaçları doğrultusunda satın alabileceği bu ürün, günümüzde oldukça popüler ve sıklıkla tercih edilen oyunlar arasındadır.

Tabu Oyununun Kuralları Nelerdir?

Tabu Oyununun Kuralları Nelerdir?

Tabi ki her oyunun belli birtakım kuralları mevcut olduğu gibi Tabu oyun kuralları da vardır. Öncelikle oyuna başlamadan önce hazır edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlardan ilki kişilerin takımlara ayrılması olayıdır. Sonrasında oyunun tahtası oyuncuların önüne düz bir yüzeye yerleştirilmelidir. Sonrasında Tabu kartları renklerine uygun olarak tahta üzerinde konumlandırılmalıdır. Her bir takım için bir tane piyon seçilip başlangıç noktası olarak belirlenmiş yere konulmalıdır. Bu aşamada Tabu kuklasına, kum saatine, kağıt ve kaleme ihtiyaç duyulmaktadır.

Eğer bir kum saatine sahip değilseniz, Tabu oyun kartları renklerine uygun olacak şekilde 1 dakika veya 2 dakika şeklinde olacak süreleri siz kendiniz de tutabilirsiniz. Son aşama olarak oyunu ilk başlayacak takımın da seçilmesi işleminden sonra, artık oyun oynanmaya hazır bir hal almıştır. Oyun içerisinde bir takıma sıra geldiği zaman, takım oyuncularından birisi anlatıcı konumunda olur ve takımdaki diğer kişiler ise anlatıcı kişinin baz aldığı kelimenin ne olduğunu bulmaya çalışır. Oyun sırasında anlatıcı kişinin kontrol edilmesi amacı ile 8karşı takımda bulunan bir kişi anlatıcının yanında konumlandırılır.

Takımlardaki bütün oyuncular, bu bahsedilen şekilde anlatıcı konumunda bulunmak zorundadırlar. Oyun içerisinde piyonun bulunmuş olduğu konuma uygun olarak kart seçilmektedir ve yine bu aşamada da karşı takımda mevcut durumda bulunan bir kişi gerekli olan 1 dakikalık veya 2 dakikalık süreyi herhangi bir aletle tutmak durumundadır. Oyunu keyifli hale getirmek amacıyla birtakım ipuçları vermek gerekirse ve Tabu kuralları tekrar dile getirilmek istenirse şunlar söylenebilmektedir; oyun kartının üst kısmında anlatıcı tarafından diğer grup üyelerine anlatılmak üzere yer alan kelimelerin herhangi bir kısmı, kesinlikle grup üyelerine ipucu olarak verilmemelidir.

Aksi halde kural ihlali yapılmış olur. Örnek verilecek olursa, hanımeli kelimesini grup üyelerine anlatmak isteyen bir anlatıcı hanım veya eli kelimelerini ipucu olarak kullanamaz. Oyun içerisinde birleşik olarak tanımlanmış kelimeler anlatılmaya çalışılırken, anlatıcı kural ihlali yapmamak adına bu tür kelimeleri bölmemeye dikkat etmelidir. Örnek verilecek okursa, anlatıcı oyunbozan kelimesini gruptaki kişilere anlatmak için oyun veya bozan kelimelerini bölünmüş bir biçimde kullanmamalıdır. Oyunu oynarken oyun kartlarının alt kısmında yer alan kullanılması yasak olan kelimeler grup üyeleri tarafından kullanılsa bile grup içerisinden seçilmiş olan anlatıcı tarafından kullanılamaz.

Oyun esnasında anlatıcı kelimeleri anlatırken işaret dilinden yararlanamaz. Bu konuda örnek vermek gerekirse, örneğin anlatıcı alkış kelimesini anlatmak istediğinde ellerini birbirine vurup grup üyelerine gösteremez. Bir başka oyun kuralı ise, anlatıcının doğada bulunan yansıma seslerden yararlanmak kaydıyla grup üyelerine bir şeyler anlatmasının yasak olmasıdır. Anlatıcı oyun esnasında ses efektlerini kullanamaz ve benzer şekilde grup üyelerine bir şeyler anlatma aşamasında şarkı sözlerinden de yararlanamaz. Anlatıcı kişi anlatımı sırasında, grup üyelerine anlatacağı kelimelere ses veya da kafiye açısından benzeyen diğer kelimeleri kullanamaz.

Anlatıcının kullandığı kelimeler eğer oyun kartının alt tarafında yer alan kelimelerden birisinin kısaltılması ise, anlatıcı grup üyelerine anlatım sırasında bu kelimeleri kullanamazlar. Anlatıcı kişi, grup üyelerine anlatımı sırasında kullanmaması gereken yasaklı kelimelerin yabancı dillerdeki versiyonlarını da kullanamaz. Tabu Türkçe olarak oynanmalıdır. Örnek vermek gerekirse, “çay” kelimesini anlatırken “tea” kelimesini söyleyemez.

Son olarak; anlatıcı kullanılması yasak olan kelimeleri gruptaki kişilere anlatırken kelimeler ile bağlantısı bulunan marka isimlerini anlatımı sırasında kullanmamalıdır. Sonuç olarak, Tabu zor kelimeler ile birlikte aslında bireyleri öğretirken eğlendiren, günlük hayatta sıklıkla tercih edilen bir oyun çeşididir. Zor tabu olarak bilinen çeşitlerde daha çok uzmanlık gerektiren terimler sorulabilir.

Tabu Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları Nasıldır?

Tabu Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları Nasıldır?

Tabu oyunu içerisinde dört tane temel renk bulunmaktadır. Bu renkler; kırmızı, mavi, yeşil ve sarı renkleridir. Kırmızı; Tabudaki klasik bir oyun niteliğindedir. Alınan kartın üst kısmından yazılan kelime, kartın alt kısmında bulunan kelimeler kullanılmadan anlatılmak zorundadır. Eğer yanlışlıkla kartın alt kısmındaki Tabu yasak kelimeler kullanılırsa, oyun içerisinde konumlandırılmış piyon tek bir hane geri olacak şekilde getirilmektedir. Oyun içerisinde bulunan anlatıcı dışında kalan bireylerin kullanmış oldukları Tabu oyunu kelimeleri ise anlatıcı kişi tarafından kullanılabilmektedir.

Bu nedenle burada basit bir oyun tekniği söylenebilir. Şöyle ki oyun içerisinde ilk öncelikle Tabu kelimeleri karşı tarafa anlattıktan sonra bu kelimeler ile asıl olan kelimeleri anlatmaya çalışmak en kolay taktiktir. Bu alan için süre 1 dakika olarak belirlenmiştir. Yeşil alanda anlatıcı sadece ve sadece on beş tane kelime kullanma hakkına sahiptir. Oyun kartının üzerinde bulunan kelimelerden üç tanesi olması gerektiği şekilde anlatılmaz ise, anlatıcının bir sonraki karta geçmesi yasaktır.

Bu bahsedilen kelimelerden bir tanesini geçmek için pas kelimesinin kullanılması gerekmektedir. Bunun sonucunda kelimelerdeki sınırlamanız bir azaltılır. Bu alanda süre 2 dakika olarak belirlenmiştir. Sarı alana gelindiğinde; bu kısımda hiçbir şekilde harekette bulunulamaz öyle ki konuşma ve mimikleri kullanmak dahi yasaktır. Anlatıcı sadece kalem yardımıyla şekiller çizebilir ve ancak bu şekilde bir anlatım yapabilmektedir. Takımdaki diğer kişiler ise, bu şekilde bir anlatım ile gerekli olan kelimeleri bulmaya çalışmaktadırlar.

Bu alanda da tıpkı yeşil alanda olduğu gibi süre iki dakika olarak belirlenmiştir. Son olarak mavi alana gelindiğinde ise, burada artık konuşmak tamamen yasaklanmıştır. Tabu çizim kelimeleri ile oyun sürdürülmektedir. Oyunun bu alanında anlatıcı ve diğer grup üyeleri Tabu kuklasından yardım almaktadır. Kuklalı tabu yarışmayı keyifli kılan bir oyun biçimi olarak kabul edilebilir. Tıpkı sessiz sinema oyununda olduğu gibi anlatıcı hal ve hareketlerinden yola çıkılarak gerekli kelimeler bulunmaya çalışılmaktadır. Bu alandaki süre de tıpkı kırmızı alanda olduğu gibi bir dakika olarak belirlenmiştir.

Oyunda genel olarak anlatıcı, önceden belirlenmiş birtakım kurallara bağlı kalarak elindeki kelimeleri anlatmaya çalışmaktadır. Ve böylelikle takım içinde yer alan diğer oyuncular da o kelimeleri tahmin etmeye çalışmaktadırlar. Takımlar tarafından doğru olarak bilinen her bir kelime neticesinde, oyun içindeki piyon bir hane olacak biçimde ileri doğru ilerletilir. Bitiş noktası olarak kararlaştırılmış alana ilk olarak ulaşan takım birinci olarak oyunu tamamlamıştır. Genel olarak piyasada herkese hitap edebilecek Tabu çeşitleri mevcuttur.

Çocuk ürünleriyle yetişkin tabu oyunları arasında fiyat farkı olabilir. Tabu fiyat aralığı da birçok çeşitliliğe sahip ürünlerdeki belli birtakım özelliklere göre farklılık arz etmektedir. Siz de Trendyol uygulaması veya online sitesi üzerinden giriş yaparak bu alandaki bütün ürünleri inceleme imkanına sahip olabilirsiniz. Sonrasında beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyerek istediğiniz ürüne anında sahip olabilirsiniz. Burada tabu klasik gibi birçok farklı oyun modelini de inceleyebilirsiniz.

Tabu Ne Demek?

Tabu, özel olarak hazırlanan yönlendirme kartlarının olduğu eğlenceli bir oyundur. Hazırlanan kartların haricinde set içerisinde düdük, kum saati, zar ve puan defteri gibi yardımcı ekipmanlar da bulunur. Oyunun temelini yasaklı kelimeleri kullanmadan hedeflenen sözcüğün karşı tarafa aktarılması prensibi oluşturur. Kişinin zeka ve çeşitli becerilerini aynı anda kullanması gerekir. Tabu oyununun farklı versiyonları bulunur. Anlatılması gereken sözcüğün özelliğine göre nesne, kavram, bitki ve hayvan isimleri şeklinde kategorize edilir. Hazırlanan kartlarda kullanılması yasaklanan kelimeler bulunur. Oyuncunun bu kelimelere alternatifler bulunması gerekir. Bu yönüyle tabu sözcük dağarcığının gelişmesine yardımcı olur. Oyunun 2 grup arasında ve zamana karşı oynanması ise kişinin farklı becerileri kazanmasını sağlar. Verilen sürenin doğru kontrol edilmesi ve ortak hareket etme bilincinin desteklenmesi bu becerilerinin başında gelir.

Tabu Nasıl Oynanır?

Tabu nasıl oynanır sorusunun cevabının ilk basamağında iki grubun oluşturulması yer alır. Oyunculardan biri, tabu kartlarından seçim yapar. Kartın üzerinde yer alan yasaklı kelimeleri kullanmadan mevcut sözcüğü takım arkadaşına anlatmaya çalışır. Yasaklı kelimenin telaffuz edilmesi halinde kart iptal olur. Yeni bir karta geçilir. Aynı şekilde anlatılan sözcüğü işaret etmek veya bir canlıysa sesini çıkarmak da yasaktır. Her tur için belirlenen süre dolana kadar anlatımına devam edilir. Bilinen her kelime, takıma puan kazandırır. Süreç sonunda fazla puan toplayan takım oyunun galibi olur. Size verilen süre içerisinde hedeflenen kelimeleri anlatarak veya bilerek takımınıza puan kazandırabilirsiniz.

Tabu Kaç Yaş İçin Uygundur?

Bir kişinin tabu oynayabilmesi için aranan ilk şart; okuma yazma bilmesidir. Hazırlanan kartların üzerinde yazan kelimeleri anlatabilmesi için önce anlaması gerekir. Bu nedenle genellikle yaş sınırı; 8 olarak belirlenir. Aynı zamanda kelimelerin zorluk dereceleri çeşitlilik gösterir. Anlama ve anlatma noktasında belirli bir donanım gerektiren ürün çeşitleri için ise yaş sınırı 12’dir. Tabu kartlarında yer alan kelimelerin nitelikleri, oyuncuların yaş aralıklarının belirlenmesinde etkili olan kriterlerdir. Yetişkin ve çocuklar için tasarlanan versiyonlarının bulunması ise dikkat çeker. 6, 8, 12, 14 yaş ve üzerine hitap eden pek çok çeşit bulunur. Keyifli bir deneyim için yaşınıza uygun şekilde tasarlanan ürünü değerlendirebilirsiniz.