placeholder
"

Tebeşir Tahtası

" araması için 6401 sonuç listeleniyor
stork woods Yazı Tahtası
KARGO BEDAVA
stork woodsYazı Tahtası
(1)
89 TL
Sepete Git

Tebeşir Tahtası

Farklı Boyutlarda Tebeşir Tahtası Modelleri

Farklı Boyutlarda Tebeşir Tahtası Modelleri

Herkesin çocukluk anılarında nostaljik bir yere sahip olan kara tahtalar, artık okullarda eskisi kadar yer almasa da farklı alanlarda kullanıma devam eder. Günümüzdeki kullanımı ile tebeşir tahtası olarak isimlendirilen tahtalar hem evlerde dekoratif amaçlı hem de kafe ve restoran gibi işletmelerde menü tahtası olarak kullanılır. Hala çeşitli okullarda da kullanımı devam eden tebeşir tahtaları, anaokulu gibi alanlarda da farklı formlarda kullanılır. Tebeşirli yazı tahtası ilk kullanıma başlandığı günden bu yana büyük değişimler göstermiştir. Şimdilerde yazı tahtalarının en sık kullanılan modellerinden biri olan sticker tebeşir tahtalar, klasik tebeşir tahtalardan oldukça farklı bir tasarıma sahiptir. Üstelik tebeşir tahtası denildiğinde akla kara tahtalar gelse de klasiklerden farklı olarak üretilen renklerde tebeşir tahtaları da bulunur. Yine de siyah, yeşil tebeşir tahtası renkleri en sık kullanılan modeller olarak varlığını sürdürür. Klasik tebeşir tahtalarından farklı olan bir diğer özellik ise manyetik olma özelliğidir. Artık tebeşir tahtalarının manyetik yapıdaki modelleri de ürün seçenekleri arasında yer alır. Tebeşir tahtalarında sık değişim yaşanan durumlardan biri boyuttur. Tarihteki ilk tebeşir tahtaları yalnızca tablet boyutunda ve öğrencilerin kişisel defteri olarak kullanılırken; zamanla tahtalar tüm sınıfın görebileceği boyutlarda ve ortak kullanımı olan bir materyale dönüştü. Şimdilerde eskiye dönüş yaşanırcasına kişiselleştirilen küçük tebeşir tahtası modelleri daha çok tercih edilir durumda. Tebeşir tahtalarında boyut değişimi bu kadar çok olduğundan, modellerde boyut çeşitliliği de oldukça fazladır. Bu sayede artık en minimal sayılabilecek boyutlardan bir duvarı kaplayabilecek boyutlara kadar pek çok farklı tebeşir tahta modelini bulmak mümkündür. Tebeşir tahtalarında genellikle okul ve dershane gibi geniş kitlelere ders anlatılması gereken alanlarda tahta boyutları özellikle büyük seçilir. Bu alanlar için 100x200 cm gibi büyük boyutlar yanında 80x150 cm, 60x120 cm, 90x100 cm gibi görece daha küçük boyutlarda ürünler de bulunabilir. Ofis ve ev gibi daha kişisel kullanımlar için tercih edilen ürünlerde boyutlar da küçülür. Tebeşir tahta boyutları mantar panolar ile benzer şekildedir. 40x40 cm, 50x50 cm gibi kara tebeşir tahtası boyutları yanında; 30x50 cm, 50x70 cm gibi dikdörtgen formda ürünler de bulunur. Farklı boyutlardaki bu tebeşir tahtası modelleri kenar çerçevelerinin yapısına göre de farklılık gösterir. Kenarları da tahtanın kendisi gibi ahşap olan modeller uzun yıllardan bu yana kullanılır. Ancak kenar yapısı alüminyum olan ürünler de seçenekler arasında yer alır. Özellikle manyetik özellikli tebeşir tahtası modellerde alüminyum çerçeveli ürünler oldukça yaygındır.

Kafe ve Restoranlar İçin Tebeşir Tahtaları

Kafe ve Restoranlar İçin Tebeşir Tahtaları

Tebeşir tahtaları hem dekoratif yönden şık durması hem de kolay yazılıp silinebilmesi nedeniyle kafe ve restoranlarda oldukça sık kullanılır. Özellikle bir kafeye gittiğinizde girişte ayaklı tebeşir tahtası görmeniz mümkündür. Tebeşir tahtalarının ayaklı modelleri, kolay katlanıp kaldırılabilmeleri nedeniyle kafelerin giriş bölümlerinde kullandığı aksesuarlardır. Genellikle kafe ve restoranlarda menü yazımı için kullanılan bu tür tebeşir tahtaları fiyat ya da özlü söz yazmak için tercih edilir. Ayaklı tebeşirli tahtalarını farklı türde ayak yapısına sahip modelleri bulunur. Bunlar arasında en çok tercih edilen çift tarafına yazı yazma imkanı olan 4 ayaklı katlamalı modellerdir. Ancak 3 ayaklı ve arkadan destekli modeller de ürün grupları içerisinde bulunur. Bu modellerde yalnızca tek tarafa yazı yazılabilir. Ayaklı tebeşir tahtaları modellere göre siyah ya da yeşil renkte olabilir. Kafe ve restoran işletmecilerinin ayrıca duvar tipi tebeşirli tahta modellerini de tercih edebildikleri görülür. Yine menü amacıyla kullanılabilen duvar tipi ürünler ayrıca mutfakta verilen siparişi not almak ya da tarif yazımı gibi farklı konularda da kullanılabilir. Kafe ve restoran mutfaklarında pano tipi tebeşirli tahta kullanımı da görülür. Pano tipi tahtalara personel giriş çıkış saatleri ve ayın elemanı gibi işletme odaklı notlar da düşülebilir. Son dönemlerde yazı tahtası tebeşirli modellerin dekoratif amaçlarla kullanımı oldukça yaygın bir durumdur. Tebeşirli yazı tahtaları, dekorasyonda oldukça farklı ve kendini gösteren bir ürün olmaları nedeniyle pek çok farklı tasarımda kullanılır. Özellikle çiftlerin birbirlerine not bırakmak amacıyla kullandığı panolarda tebeşir tahtası kullanımı yaygın olarak görülür. Bu panolar hem bir tebeşir tahtası hem de fotoğrafların yer aldığı bir çoklu çerçeve görünümündedir. Fotoğraflar bazen tebeşir tahtasının tam üzerine, bazen mandallarla kenarlara tutturulur. Ancak tek bir pano üzerinde tebeşir tahtası ve fotoğrafların ayrı ayrı takıldığı modeller de bulunur. Bu modellerde kalp, yıldız, bulut gibi farklı tasarımlı tebeşir tahtası görmek mümkündür. Dekoratif tebeşir tahtası modellerine ayrıca evlerin mutfaklarından da rastlanabilir. Mutfaklarda kullanılan tebeşir tahtaları genellikle tezgah üstü boyutlardadır. Bu grupta modeller çok çeşitlilik gösterir. Çaydanlık figürlü ayaklı tebeşir tahtası mutfaklarda en çok tercih edilen üründür. Ancak yine kare ve dikdörtgen formda ürünler de seçenekler arasında bulunur. Ürün grupları içerisinde mutfak kapısına takılabilen ürünler de yer alır. Dekoratif tebeşirli tahtaların ayrıca kapı koluna asılan modelleri de bulunur. Bunlar ister mutfakta isterseniz evin farklı alanlarında kullanıma uygun olan ürünlerdir. Kapı koluna asılabilen dekoratif tebeşir tahtaya istenilen yazı yazılabilir. Örneğin; bebeğiniz uyurken “Bebek uyuyor” yazabilir ya da ders çalışırken rahatsız edilmek istemediğinizi yine bu aksesuar üzerine yazarak belirtebilirsiniz.

Sticker Tebeşir Tahtası

Sticker Tebeşir Tahtası

Son zamanlar artan kullanıma sahip bir diğer ürün sticker tebeşir tahtasıdır. Tebeşir tahtası kullanmak istiyor ancak tahta bir ürünü yerleştirmek için alan bulamıyorsanız sticker tebeşir tahtası modelleri sizin için tam bir kurtarıcıdır. Özellikle tozsuz tebeşir tahtası isteyenler ve ahşap malzeme yerine daha hafif bir ürün tercih edenler için sticker tahtalar oldukça kullanışlıdır. Üstelik sticker tahtalar yalnızca duvara değil, dolaba, kapıya, buzdolabına, masaya; kısaca aklınıza gelebilecek her yere yapıştırılabilir. Bu sayede kullanma amacınıza göre istediğiniz yere yapıştırarak ürünü kullanma şansınız olur. Özellikle küçük çocuklarında duvar boyama alışkanlığı olan ebeveynler için sticker tebeşir tahta çok kullanışlı olur. Duvarlarınızı sticker tebeşir tahta ile kapladığınızda, çocuklar bu alanı boyayacağından duvarlarınıza hiçbir zarar gelmeyecektir. Bu sayede duvarlarınızı eski haline getirmek için yapacağınız boya masrafından da kurtulmuş olursunuz. Sticker tebeşir tahtalar bu anlamda kullanımı oldukça rahat olan ürünlerdir. Üzerlerine klasik bir tebeşir yardımı ile kolayca yazı yazılabilir. Sünger ya da ıslak mendil ile yazılan yazılar temizlenebilir. Bu şekilde uzun süreli kullanım sağlanabilir. Ayrıca istenildiğinde sticker tebeşir tahta rahatlıkla sökülüp başka bir alanda da kullanılabilir. Birbirinden güzel binlerce tebeşir tahtası modeline Trendyol'dan ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz boyut ve modelde tebeşirli tahta Trendyol ayrıcalıkları ile sizlere sunulur. Size özel indirimler ve en uygun tebeşirli yazı tahtası fiyatları için hemen modelleri inceleyebilirsiniz. Binlerce çeşit arasından size en uygun olanları farklı mağaza alternatifleri sayesinde sipariş verebilirsiniz. Trendyol'da ürünlerin gerçek kullanıcı yorumlarına ulaşabilir ve ürün seçiminde en doğru kararı verebilirsiniz. Haydi vakit kaybetmeden ürünleri sepetinize atın ve online alışveriş rahatlığı ile kalite kapınıza gelsin.