"

TV Ünitesi

" araması için 15795 sonuç listeleniyor

Dekoratif ve Kullanışlı TV Ünitesi Modelleri

Aile ile beraber bir dizi ve film izlemek, paylaşım ve keyifli vakit açısından önemli sosyal etkinlikler arasında yer alır. Kaliteli bir film ve programın izleyicide bıraktığı etki, doğru uzaklıktan izlemek ile de yakından ilgilidir. Televizyonlar genellikle odanın genel dekorundan farklı bir objeymiş gibi düşünülerek konumlandırılır. Yeni nesil akıllı TV’lerde, konulacağı yerin rengine uygun değişken renkli çerçevelerin bulunması, bu cihazların da genel iç dekorasyonun bir parçası olabileceğini gösterir. Aygıtın yan taraflarında yer alan LED ışıkları, bulunduğu ortamı izlenen programa uygun şekilde aydınlatması da aynı dekoratif tamamlayıcılık özelliğinden ileri gelir. Televizyon ünitesi modelleri de bu tasarım sürekliliğinin sağlanması için çeşitli beğenilere göre tasarlanır.

Modern tv ünitesi modelleri ayrıca televizyondan sarkan kablo ya da diğer bağlantı araçlarının kolaylıkla gizlenmesi amaçlanarak tasarlanır. TV ünitesi modelleri hem dekorasyon açısından tamamlayıcıdır hem de fonksiyonel olarak bulunduğu mekânda ekstra yer kazandırdığı için kullanışlıdır. İç mekândaki kullanım alanına göre çeşitli boy ve ebatlarda üretilir ve böylece kabloların ve hoparlör sisteminin toplu şekilde tutulması mümkün olur. Değişik modeller ve renkler ile üretilen televizyon üniteleri arasında beğeninize uygun olanları kolaylıkla seçebilirsiniz.

Televizyon seçimi kadar önemli olan ünite seçiminde de konfor ön plana alınabilir Ayrıca evde yaşayan tüm canlılar göz önünde bulundurularak yapılacak seçimler daha avantajlı kullanışlı olabilir. Küçük çocuk olan evde, su ile bozulabilecek kadar narin bir ağaç ile yapılmış bir tv ünitesi çok daha az dayanıklı olacaktır. Tıpkı bunun gibi, evcil hayvan olan evlerde de genellikle tırnak ve diş izi gibi izlerin kalabileceği dokulardaki televizyon üniteleri tercih edilmemesi tavsiye edilir.

Tv Ünitesi Özellikleri Nelerdir?

Tv Ünitesi Özellikleri Nelerdir?

TV ünitesi satın alırken ihtiyaçlarınızı ve konforunuzu göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır. TV odasının boyutları, yaşam alanı genişliği gibi önemli ölçüler önceden hesaplanabilir. Mekân içindeki diğer sabit objelerin yerleri gibi detaylar TV ünitesi duvara monte edilirken veya diğer çeşitler arasında karar verirken belirleyici olabilir. Tüm bu ilk fizibilite, konforlu ve rahat zaman geçirebilmek açısından önemlidir. Bir sonraki aşamada TV ünitesinin özellikleri göz önünde bulundurulabilir. Televizyonun duracağı mobilya incelenirken birincil derecede bakılması gereken özellik, kullanılan ham maddedir. Satın alınan eşyanın hangi malzemeyle üretildiğini bilmek uzun vadede faydalı olabilir. Malzemenin üzerine uygulanan boya ve cila gibi kimyasalların uçucu içerip içermemesi de dikkat edilebilecekler arasında yer alabilir. Bu nedenle üretim materyallerinin sağlık standartlarına uyumlu olup olmadığı da araştırılabilir.

TV ünitelerinin ergonomik olması da faydalı olabilir. Dekoratif TV ünitesi denilince büyük ve gösterişli modellerin yanı sıra duvara monte edilebilen gömme TV ünitesi de akla gelebilir. Dikkat edebileceğiniz bir diğer unsur ise eşyanın kullanım kolaylığına sahip olmasıdır. Bu anlamda ergonominin yanı sıra ürünlerin kalitesi de dikkat edilmesi gereken bir diğer detaydır. Kaliteli ham maddenin ve üretimin, kalitesiz bir işçilik ve montajlama ile bir araya getirilmesi mobilyanın ömrünü kısaltabilir. Örneğin, masif ahşap TV ünitesi doğru şekilde monte edilmezse zaman içinde esnemeler ve genleşmeler meydana gelebilir. Bu da mobilyanın tamamı üzerinde etkili olabilecek bir deformasyona yol açabilir.

Ürünün yüzeyi, köşe ve kenar bantları ya da ön desenleri üretim kalitesi hakkında kolaylıkla bilgi verebilir. Metal ayaklı TV ünitesi de dâhil olmak üzere ayaklı olan tüm TV mobilyalarında ayak kısmının kontrolünün yapılması önemlidir. Ürünün eve gelişinden sonra birleştirilmesi esnasında ayakların kontrolü gerçekleştirilebilir. Söz konusu kısımda görülen dengesiz bir eğim ya da üzerindeki herhangi bir çatlak zaman içinde eşyanın tamamen kullanışsız hâle gelmesine neden olabilir.

En Çok Tercih Edilen Tv Üniteleri Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

En Çok Tercih Edilen Tv Üniteleri Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

TV ünitesi seçimi genellikle kullanılacağı yere göre değişir. Renk ve tasarım tercihlerinde genellikle dekorasyona uyumu göz önünde bulundurulur. Montajının kolay ve parçalarının hafif olması da üründen beklenen bir diğer özelliktir. Bunlar genellikle MDF ya da sunta malzemeden üretilir. MDF, orta yoğunluğa sahip lif hâlindeki levha demektir. Ahşap kalıntıları parçalanarak life çevrilir. Yüksek ısı ve basınç altında reçine ve mumla üretilen tutkalla birleştirilir ve levha şeklinde tasarlanır. Sunta malzemeler ise odun talaşlarının çeşitli kimyasallar ile karıştırılıp birleştirilmesi ile oluşturulur. Levha hâline getirilmesi ise preslenme ile yapılır. Tamamen fabrikasyon olduğu için çeşitli kalınlıkta ve boyutlarda üretilebilir. Bu materyaller hem ucuz hem de işlevseldir. Ancak su ve ısı gibi dış etkenlere karşı oldukça dirençli değillerdir. Üretim kaliteleri darbe dayanıklılığına göre belirlenerek derecelendirilir.

MDF ve sunta malzemeyle üretilen eşyaların yanı sıra demir TV ünitesi ya da kütük TV ünitesi gibi modellerde ahşap kullanılır. En çok kullanılan ağaçlar ise meşe, akçaağaç, sedir, kayın, mor renkli ya da paduk ahşap, kızılağaç ve kiraz olarak sıralanabilir. Meşe ağacı mobilyalar dayanıklılığı ile öne çıkar. Akçaağaç olanlar ise enine doğru kendinden desenlidir. Sedir ağacı daha çok sıcak havalarda dayanıklı olan bir türdür. Kayından yapılan eşyalar oymalar ve işlemeler için elverişlidir. Paduk mobilyalar kırmızıya çalan renktedirler. Kızılağaç çok rahat verniklenebildiği ve oldukça parlak yüzeyler elde edilebilir. Bu nedenle oldukça sık tercih edilir. Kiraz ağacı eşyaların rengi diğerlerine göre daha açıktır. Ayrıca nem ve ısı değişikliklerine kolaylıkla uyum sağlayabilir.

Ağaçlar üzerine çeşitli kaplamalarla değişik modeller elde edilebilir. Kaplamalarla mermer desenli TV ünitesi veya eskitme TV ünitesi gibi çeşitler de üretilebilir. Kaplama, daha nostaljik bir görüntü

için çeşitli fiziksel ve kimyasal işlemlerden geçirilerek eskitme TV ünitesi gibi modeller elde etmek için tercih edilir. Bu tip kaplama ünitelerin tasarımları için ham madde olarak genellikle MDF ya da sunta kullanılsa da özel tasarımlarda ağaç tercihi yapmak da seçenekler arasında yer alabilir.

Salonunuza Şıklık Katacak Tv Üniteleri Modelleri Nelerdir?

Salonunuza Şıklık Katacak Tv Üniteleri Modelleri Nelerdir?

Salon TV ünitesi çeşitleri arasından seçim yaparken salonun boyutları ve dekorasyonu belirleyici göz önüne alınabilir. Doğru televizyon ünitesini bulmak için öncelikle odanın kuş bakışı görüntüsünü çizebilir ve duvar ölçülerini alabilirsiniz. Televizyonun doğru açı ve uzaklıkla izlenmesi için bu ölçüler faydalı olabilir. Böylelikle ekran boyutu ve TV ünitesi hakkında daha rahat karar verebilirsiniz. TV’nin ideal uzaklığı, ekran ölçüsünün 2 ya da 2.5 katı olmalıdır Eğer odada bu mesafe varsa ayaklı ya da duvara monte üniteler arasında karar vermek tamamen keyfî ve zevke dair bir durum olabilir.

Eğer oda dikdörtgen ve oturma grubu uzun duvarların önüne sıralanmışsa kısa duvara kartonpiyer TV ünitesi yaptırılabilir. Bu tip pratik çözümler, dekoratif olarak alanın havasını değiştirebilir. Özel LED ışıklandırma ile derinlik verilerek daha geniş bir görünüm yaratılabilir. Alçıpan TV ünitesi fiyat ve kullanım açısından oldukça avantajlı olabilir. LED ışıklandırma yerine özel LED’li TV ünitesi de tercih edebilirsiniz. Küçük ve nispeten karanlık mekânlarda ekstra ışıklandırma her zaman derinlik algısını artırabilir. Dar ve küçük odalarda derinlik algısını artıracak modeller arasında aynalı televizyon ünitesi çeşitleri de bulunur. Bunun gibi diğer dizaynları salon oturma odası mobilyası seçenekleriyle tamamlayabilirsiniz.

Geniş odalarda hareket alanı oldukça büyük olduğu için öne doğru çıkma yapan TV üniteleri kolaylıkla tercih edilebilir. Yaşam alanı daha geniş olan büyük salonlarda kullanılacak TV üniteleri için daha cesur tasarımlar tercih edilebilir. Oval TV ünitesi ya da şömineli TV ünitesi modelleri hem ilgi çekici hem de oldukça estetiktir. Vitrinli televizyon ünitesi, camlı bölmeler arkasında korunması ve saklanması gereken estetik objelerin de kolaylıkla sergilenebileceği alanlar yarattığından sıkça tercih edilir. Aynı şekilde çekmeceli TV ünitesi modelleri de odadaki dağınıklığın kolayca toparlanabileceği türdendir.

Geniş salonların vazgeçilmezleri arasında yer alan büyük mobilyalar ya da salon bitkilerinin televizyon ünitesine yakın olmaması önerilir. Bunun nedeni ürünün nem ve ısı dengesi açısından stabil bir ortamda yer alması gerekliliğidir. Özellikle ek aksesuarlı TV üniteleri hem görsel hem de estetik anlamda etkileyici dekorasyon parçalarındandır. Özel yapım ünitelerde televizyon çevresine kurulan duvar içi aydınlatma, salonun genişliği içinde kaybolabilir. Bu nedenle aşağıdan aydınlatmalar ve ses sistemi ışıklandırması ile desteklenerek tamamlanabilir. Şömine ya da benzeri detaylar içeren TV üniteleri, televizyon kapalıyken bile hareket yaratan efektler oluşturabilir. Bu nedenle sıkça tercih edilen ürünler arasında yer alırlar.

Raflı Tv Üniteleri mi Dolaplı Tv Üniteleri mi Daha Kullanışlıdır?

Raflı Tv Üniteleri mi Dolaplı Tv Üniteleri mi Daha Kullanışlıdır?

TV ünitesinin kullanım şekli, kullanıcının yaşam şekline göre de çeşitlenebilir. Televizyonun da durduğu mobilyada yer alacakların yaşamı daha kolay ve pratik kılması karar vermeyi kolaylaştırabilir. Dolaplı televizyon ünitesi genellikle kalabalık ve geniş aileler tarafından kullanılır. Özellikle sıklıkla misafir kabul eden veya küçük çocuğu olan aileler, ortamı pratik şekilde toplamak için dolaplı TV ünitesini tercih edebilirler. Modern ünitelerde ise televizyon, konsol oyunu, çeşitli aksesuarlar, kablolar ve kulaklıklar gibi birçok ürünün toparlanabildiği raflı üniteler de avantajlı olabilir.

Televizyonun durduğu ünitenin, odanın diğer dekorasyon renklerine uyumlu olması tasarım bütünlüğünün korunması için önemli olabilir. Minimalist ve pastel renklerle dekore edilmiş alanlarda krem TV ünitesi ya da beyaz TV ünitesi modelleri uyum sağlayabilir. Biraz daha ton sür ton olması için TV ünitesi gri seçilebilir. Tamamen kontrast renklere yönelerek odanın enerjisinin yükseltilmesi isteniyorsa beyaz ağırlıklı dekorasyonda, TV ünitesi siyah olabilir. Böylelikle daha keskin hatlarla sert bir imaj da sağlanabilir. Bunların yanı sıra lake tv ünitesi de sıcak bir ambiyans yaratabilir. Özellikle özel tasarımlı ofislerde bu keskin kontrastlara ihtiyaç duyulabilir. Genç odası için sarı TV ünitesi ya da mavi TV ünitesi tercih edilebilir. Daha koyu bir tasarım için lacivert TV ünitesi çeşiti de oldukça hoş bir hava yaratabilir. Mekânın ağırlıklı tarzına göre gold tv ünitesi ya da renkli TV ünitesi türleri de dikkat çekici olabilir.

Dolaplı ve vitrinli tv ünitesi çeşitleri geleneksel tasarımlarda olduğu gibi modern ve minimalist tasarımlarla her zevke hitap edebilecek çeşitlerde üretilir. Odanın dar olduğu durumlarda, derinlik çağrıştırabilecek küçük yuvalar oluşturmak için raflı TV ünitesi çeşitleri kullanışlı olabilir. Bunun yanı sıra geniş mekânlarda da raflı sistemler sıkça kullanılır. Kitap, fotoğraf gibi çeşitli eşyaları koyup sergilemek için de tercih edilen bu mobilyalar hem rustik hem de modern tasarımlarıyla dikkat çeker. Mini TV ünitesi yanına iliştirilmiş duvara monte ahşap raflar şık bir kombinasyon oluşturabilir.

Aksesuarlarla Süsleyebileceğiniz Tv Ünitelerinin Genişlikleri Nasıldır?

Aksesuarlarla Süsleyebileceğiniz Tv Ünitelerinin Genişlikleri Nasıldır?

TV ünitelerinin genişliğine, bulunduğu mekânın boyutlarına göre karar verilebilir. Televizyonların genişliğine göre ya da eğlence konsolları gibi yan ürünlerin de kullanılması nedeniyle hepsini bir arada tutmak için geniş üniteler kullanılabilir. Ayrıca mekân ölçüleri de TV ünitesinin ölçülerinde belirleyici kriterlerdendir. 120 cm TV ünitesinin yanı sıra 140, 160, 180 cm TV ünitesi çeşitleri de alanın genişliğine ve tavan yüksekliğine göre tercih edilerek kullanılabilir. Bilinen modellerin haricinde özel tasarım TV ünitesi modelleri de tercih edilebilir. Bu niş TV ünitesi çeşitleri genellikle kullanım kolaylığı ve pratik çözümler göz önünde bulundurularak tasarlanır. Ayrıca odanın dekoratif konseptine uygun ürünlerin satın alınması yerine tamamen konseptin bir parçası gibi özel üretim üniteler de göz dolduracağı için tercih edilebilir.

Tüm bu tasarım ve özel üretim TV ünitelerinin, kendilerine göre genişlikleri bulunur. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli detay, televizyonun konulduğu raf ya da benzeri bölümün materyalinin dayanıklı olması için desteklenmesidir. Özellikle yeni nesil televizyonların büyük ekranları üzerine monte edildiği üniteye ekstra ağırlık yaparak denge merkezinin kaymasına neden olabilir. Bu durum, ürünün daha kısa sürede yıpranmasına yol açabilir.

Dayanıklı ve uzun ömürlü TV ünitesi kullanımı için doğru ölçüye ve genişliğe göre satın alınması faydalı olabilir. Uygun genişlikteki bir mobilyaya karar verirken televizyon ölçülerinin net olarak alınması gerekir. Genişlik, yükseklik, kalınlık ve diyagonal boyutlarının yanı sıra ağırlığının da bilinmesi yararlı olabilir. Televizyonun, konulacağı üniteye oranla küçük olması gerekir. Her taraftan eşit şekilde açıklık olması TV’nin simetrik durmasını sağlar. Kablolar, konsol gibi ekstra eğlence araçları da varsa ürünün genişliği bunlara göre artırılabilir. Böylelikle kablonun gizlenmesi için katlanıp sıkıştırılması gerekmez, ufak bir gizleme aparatı ile ünite içinde rahatlıkla gizlenebilir.

Tv Üniteleri Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Tv Üniteleri Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Televizyon ünitesi fiyatları modelleri boyutlarına, fonksiyonlarına, ham maddelerine göre değişir. Kullanışlı ve pratik TV üniteleri arasında karar verirken kullanım süresi, dayanıklı oluşu gibi kriterler göz önüne alınarak seçim yapılabilir. Televizyonun takılacağı yerde, duvara monte özel ışıklandırma ve kartonpiyer dekorlu çeşitler düşünülüyorsa alçıpan malzemesi, tasarım, dekorasyon ve elektrik tesisatı gibi detaylandırmalar üzerinde durulabilir. Masif TV üniteleri, klasik ve retro üniteler, özel tasarım ve niş TV ünitelerinde fiyatlandırmaya tasarım ve işçilik de eklenir. TV ünitelerine ekstradan konulacak aksesuarlar ile ücretler değişiklik gösterebilir. Taşlı televizyon ünitesinde kullanılan materyaller bağlamında fiyat farklılığı yaratabilir. Camlı televizyon ünitesi ve aynalı TV ünitesi çeşitlerinde de ücretlendirmeler, aksesuarların sayısı ve değerlikleri üzerinden de belirlenebilir.

TV ünitesi alırken dekoratif, konforlu ve pratik oluşu ön planda tutulabilir. Tüm bu detayları karşılayan çeşitler arasından tercih yaparken ödeme kolaylıkları ve avantajlı fiyatlar da göz önünde bulundurulabilir. Özellikle yeni ev kuran kişiler, oturma ve yemek gruplarında olduğu gibi televizyon odalarının dekorasyonunda da hassas davranabilirler. Günün yorgunluğunun atılacağı ev içi sosyal kullanım yoğunluğu fazla olan bu alanlar genellikle kanepe çeşitleriyle bir arada düşünülür. Dolayısı ile iç dekorasyonda da rahatlık ve huzur ön planda olur.

Televizyon karşısına konulan büyük koltuk, hemen önüne konulacak sehpa seçimi işlevsel bir sonuç sağlayabilir. Söz konusu mobilyalardaki detaycılık, özellikle televizyon ünitesine yoğunlaşılmasını gerektirebilir. İzleme uzaklığının yanı sıra yüksekliği de televizyon ünitesi seçiminde bir kriter olabilir. Televizyonun çok yukarıdan ya da aşağıdan izlenmesi gibi yanlış duruşlar zaman içinde postür bozukluklarına kadar giden rahatsızlıklar yaratabilir. Bu nedenle televizyon ünitesi satın alınırken ihtiyaçlar, ölçüler ve konfor kriterleri ön planda tutulabilir. Evinizin ve sizin ihtiyaçlarınıza yönelik tüm TV ünitesi çeşitlerine Trendyol’un ayrıcalıklı avantajlarıyla kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Zengin ürün yelpazesiyle dilediğiniz tasarımda ve özellikte üniteye, güvenli alışveriş seçenekleriyle ulaşabilirsiniz. Bunların yanı sıra yorum kısmında gerçek kullanıcılar tarafından yapılan yorumlardan faydalanarak ürünler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

TV Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

TV ünitesi alırken dikkat etmeniz gereken pek çok unsur bulunur. Özellikle konumlandırılacağı odayla yakalayacağı uyum, alışverişiniz sırasında dikkat edilmesi gereken ilk hususlar arasındadır. Tasarımı odanın geri kalanında kullanılan dokuyla uyumlu olması gereken TV üniteleri genellikle salonlarda dikkat çekici bir noktada yer alır. Bu anlamda yapılacak seçim, tüm odanın ambiyansını bir anda değiştirecek kadar önemlidir. Tasarımının şıklığı seçim sırasında dikkat etmeniz gereken unsurlardan olsa da bunun yanında kaliteli bir ürün aldığınıza da emin olmanız gerekir. Tasarımını beğenerek kalitesiz bir ürün almanız hâlinde kullanım ömrü fazla olmayacağı için uzun dönemde zarar etmenize sebep olabilir. Kalitesi ve tasarımı konusunda herhangi bir şüpheye düşmediğiniz modellerdeyse de işlevselliğe bakarak karar vermenizi öneririz. Bu sayede tek bir ürün, aynı zamanda eşyalarınızı koyabileceğiniz bir dolap olabileceği gibi raflarıyla kütüphane şeklinde dahi kullanılabilir.

TV Ünitesi Ölçüleri Ne Olmalı?

TV ünitesi seçerken tercih edilecek ürünün ölçüleri, farklı birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Öncelikle televizyonun koyulacağı rafın ölçüleri, cihazın boyutuyla uyum sağlamalıdır. Bu nedenle alışveriş sırasında televizyonunuzun en, boy ve derinlik ölçülerini bilmeniz işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Yalnızca televizyonun bulunacağı rafın ölçüleri, TV ünitesinin boyutunu belirlemede yeterli olmayabilir. Öte yandan konumlandırılacağı odanın büyüklüğü de seçilecek ürünün ölçülerini yakından ilgilendiren özellikler arasındadır. Oldukça büyük bir salonda kısa ve küçük kalacak TV üniteleri, ortamın ambiyansına katkı sağlamayacağı gibi hoş bir görüntü yakalanmasından da gittikçe uzaklaşılmasına neden olabilir. Aynı şekilde küçük bir odaya seçilecek mobilyalarda da büyük modeller, hareket imkânınızı kısıtlayacağı için konforlu bir tercih olmayacaktır. Kullanılacak yer, televizyon büyüklüğü ve kişinin zevkine göre seçilecek olan TV ünitesi ölçülerinde odanın özellikleri de mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

TV Ünitesi Hangi Renk Olmalı?

TV üniteleri özellikle salonların baş köşesinde yer aldığı için tasarımlarıyla dikkat çeken ürünler arasında yer alır. Bu anlamda seçilen ürünün rengi, tasarımı, boyutu gibi kişinin zevkini yansıtacak görselliği neredeyse işlevselliği kadar önem kazanır. TV ünitesi seçerken renginin ne olması gerektiğine karar veremiyorsanız konumlandırılacağı odada bulunan renklerden bir çıkarım yapabilirsiniz. Özellikle konumlandırılacağı alanın arkasında kalacak duvar rengi de TV ünitesinin hangi tonda olacağına karar vermenizde oldukça etkili olacak unsurlar arasındadır. Duvar rengiyle tümüyle zıt olmayacak bir TV ünitesi rengi seçmeniz modern görüntü yakalamak adına oldukça önemlidir. Ayrıca küçük odalar için tercih edilecek ürünlerde açık renkler seçilerek, alanın çok daha ferah bir görüntüye kavuşması sağlanabilir. Dilerseniz özellikle ahşap parkelerin bulunduğu salonlar için benzer tonlarda TV ünitesi seçerek ortamda tasarımsal olarak bir bütünlük oluşmasını sağlayabilirsiniz.