"

Ahşap Tv Ünitesi

" araması için 1813 sonuç listeleniyor

Ahşap TV Ünitesi

Dekorda ahşap görünümü doğal yapısıyla olumlu etki ve enerji yansıtır. Bu enerji ve görsel etki yaşam alanlarındaki eşyalarla birlikte kullanıldığında hem dekoratif bir dizayn oluşturur hem de rahatlık sunar. Geleneksel mobilya malzemesinden biri olan ahşap, günümüzde yaygın olarak televizyon ünitesi ve bu stantlara uygun ürünlerde kullanılır. Yaşam alanlarının vazgeçilmezi olan televizyonlar; ferah, şık ve dekoratif ahşap mobilya birleşimi ile bulunduğu mekanı farklılaștırır. Metal ve cam televizyon ünitelerinin yerine alan ahşap mobilyalar; modern ve şık bir dekorasyon da sunar. Kullanışlı ve sadelik sunan ahşap mobilyalar, aynı zamanda yaşam alanına stil kazandırır. Zengin, dinlendirici doğal rengi ve tonlari ile pozitif bir enerji etkisi yaratır.  Televizyonu ahşap TV ünitesi ile birlikte kullanarak ahşabın dekorasyonda ne kadar büyük farklılık yarattığını görebilirsiniz. Günümüzde gelişen dekorasyon tarzına ve tasarım konseptinin çeşitliliğine bakıldığında ahşabın tasarıma etkisi oldukça fazladır. Birçok form ve modele sokularak elde edilen farklı, çarpıcı kullanışlı ahşap televizyon ünitesi bulmak mümkündür. Televizyon ünitelerini farklı elektronik araç gereçlerle de kullanabilirsiniz. Ahşap ünitenin işlevleri, tercihlere göre değişir. Salonunuzda ahşap raflı TV ünitesi kullanarak mekanınıza farklılık yaratabilir ve bu alanları kendi dekor anlayışınızla  tamamlayabilirsiniz. Zevkinize uygun modelleri, yaşam alanınızda istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ahşap televizyon üniteleri; farklı renk ve tasarımlarla geniş bir yelpazede sunulur. Seçim yapmak için kullanacağınız alanın dekorasyonu ve büyüklüğünü göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Kullanacağınız odanın büyüklüğüne uygun bir televizyon ünitesi seçerek rahat ve konforlu bir kullanım elde edebilirsiniz. Televizyonun boyutu da burada önemli bir noktadır. Seçeceğiniz ahşap televizyon ünitesinin ölçülerinin, televizyonun boyutuyla uyumlu olmasına dikkat etmeniz önerilir. Televizyon ünitesinden farklı şekilde yararlanmak istiyorsanız; geniş, raflı veya dolaplı olanları tercih edebilirsiniz. Hem televizyonunuzu hem de diğer elektronik eşyalarınızı kolayca düzenleyebileceğiniz ahşap üniteler seçerek, kullanım alanınızı genişletebilir, elinizdeki alanı daha ferah kullanma şansı yakalayabilirsiniz. Trendyol’un sunduğu geniş ürün yelpazesi arasından, zevkinize ve yaşam alanınıza uygun üniteleri kolayca bulabilirsiniz. Farklı konseptlere uygun tasarlanan ahşap TV ünitesi modelleri; çeşitli renk seçenekleri ve tasarımlara sahiptir. Tercihlerinize uygun olan modelleri inceleyerek yaşam alanınıza ahşabın enerjisini dahil edebilirsiniz.

Ahşap TV Ünitesi Modelleri ile Stil Yakalayın

Ahşap ürünler, dekorasyona sağladığı katkı ve oluşturduğu stille günümüzde şık ve modern tasarımın vazgeçilmezi olmayı başarır. Farklı modellere sahip olan ahşap televizyon üniteleri, dekorasyon tercihine göre değişik şekillerde sunulur. Günümüzde endüstriyel tarzda dekore edilmiş alanlarda, ahşap ile metalin birlikte kullanımı yaygın olarak görülür. Birbirlerini adeta tamamlayan metal ve ahşap, TV üniteleri ile birleştiğinde tüm dikkatleri üzerine çeker. Çok modern ve göz alıcı bu tarzı, yaşam alanınızda oluşturmak için metal ayaklı ahşap TV ünitesi seçebilirsiniz. Oturma odanızda metal ahşap TV ünitesi kullanarak metalin ahşaba kattığı zenginlik ve modern görünümden yararlanabilirsiniz. Ahşabın doğal renginin ferahlığı ve metalin asil duruşu ile konfor alanından farklı bir hava yaratabilirsiniz. Metal ve ahşap uyumlu tasarlanmış ve her dekora uyabilecek birçok farklı model sunulur. Modeller; ahşap raflar için metal ayak veya ahşap kasa için özel metal ayak gibi kolajlar ile çeşitlendirilir. Ahşap TV ünitesini krom renkli bir metal ayakla birleştirerek ahşabın görsel stilini evinize taşıyabilirsiniz.

Ahşap TV Ünitelerinin Renk Uyumu

Ahşap TV üniteleri sadece ahşabın kendi doğal dokusu dışında farklı renklerle de kombinlenir. Farklı seçeneklerle sunulan ünitelerden, mobilyalarınıza uygun renkleri seçebilir ve uyumlu bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Uygun mobilya seçiminde önemli olan faktörlerden biri, duvarın rengidir. Duvarın sahip olduğu renklere göre açık ve koyu renk mobilya seçebilirsiniz. Duvarın rengi açık bir tonda ise, açık renkli mobilyalar odayı geniş ve aydınlık gösterir. Koyu renkli bir duvarda, açık renkli mobilyalar uygun olmayabilir. Diğer mobilyalarını ve duvar renginiz ağırlıklı olarak açık renklere sahipse aynı tonlarda bir ünite tercih edebilirsiniz. Krem ahşap TV ünitesi de ahşabın rengi ile çok uyumludur. Ayrıca güzel ve zarif bir görünüm sağlarken alanın geniş görünmesine de yardımcı olur. Koyu ve pastel tonlarda ahşap mobilyalara sahipseniz, koyu ahşap TV ünitesi seçerek dekorasyonunuzu zarif bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Koyu renge boyanmış bir duvarınız varsa koyu renkli ünite ile kombin edebilirsiniz. Ahşap rengi TV ünitesi birçok renk ile uyum sağlayabilir. Ünitenin modeline göre farklı renkleri, aynı konsept içinde barındırabilirsiniz. Dolaplı bir ünite modeli tercihinde, dolap kapaklarını beyaz seçebilirsiniz. Gri duvar rengi ile mükemmel uyum sağlayabilecek beyaz ahşap TV ünitesi tercih edebilirsiniz. Beyaz ile ahşabın ahengini salonunuza taşıyarak modern bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Odanın duvarı yeşil, kahverengi veya gri renklerde ise, siyah ahşap TV ünitesi mükemmel bir uyum sağlar. Aynı renkler, gri ahşap TV ünitesi ile birleştirilebilir. Modern bir görünüm sağlayan bu renk kombinasyonu, alanınızda huzurla vakit geçirmeniz için tamamlayıcı bir bütünlük oluşturur. Trendyol’da farklı renk ve modelde satışa sunulan ünitelerin tümünü görüntüleyebilirsiniz.

Farklı Tarzları Yansıtan Ahşap TV Ünitelerini Keşfedin

Yaşam alanlarında farklı tarzlar yaratmak isteyenler için, çok farklı konsept ve tasarımlara sahip televizyon ünitesi seçenekleri bulunur. Retro, eskitme ve el oyması gibi özelliklere sahip birçok ünite tarzı ile karşılaşılır. El yapımı tasarımlardan hoşlanıyorsanız, modeller arasındaki ahşap oyma TV ünitesi seçeneklerine göz atabilirsiniz. El işçiliği ile dekoratif unsurların birleşimiyle oluşturulan üniteler ve konsollar; yaşam alanında tarihi bir esinti yaratabilir. Eskinin havası ile modern tasarımların birleştirildiği oyma televizyon üniteleri, yaşam alanlarına farklı bir hava katar. Trendyol ürünleri arasında, kaliteli oyma TV ünitelerini inceleyebilirsiniz. Eskinin yeni ile uyumunu seviyorsanız, demir ayaklar ile birleştirilen eskitme ahşap TV ünitesi tercih edebilirsiniz. Bu konsept, verdiği enerji ve huzur sayesinde yaygın olarak tercih edilir. Doğadan gelen ahşabı, modern dünyanın çizgileriyle birleştirebilir ve pozitif enerjisini kullanabilirsiniz. Eskitme; genel olarak yeni bir ürünün üzerinde uygulanan tekniklerle ürüne eski olduğu izlemini vermeyi içerir. Retro ise bir dekorasyon tarzıdır. Eski görünümün, mobilyalarda yaşatılmasını seviyorsanız alternatif olarak Retro ahşap TV ünitesi tercih edebilirsiniz. Televizyon ünitelerini ve etrafındaki alanları da değerlendirerek işlevsel ve faydalı bir kullanım elde etmek de mümkündür. Küçük odalarda oturma grubu, masa, ünite ve kitaplık gibi eşyaların hepsinin bir arada bulunması, kalabalık ve boğucu bir alan yaratabilir. Ahşap kitaplıklı TV ünitesi tercih ederek ünitenin ve yaslandığı duvarın boş alanlarını kitaplığa çevirebilirsiniz. Böylece alandan tasarruf ederek dekorasyonu yenileyebilirsiniz. Malzemelerine göre farklılık gösteren TV ünitesi ahşap modelleri, genel olarak yaygın bir kullanıma sahiptir. Günümüzde ahşabın dekorasyon değerinin artmasıyla birlikte, evlerdeki cam veya metal mobilya ve ürünler, yerini ahşaba bırakır. Tasarım aşamasında moda ve zevkler göz önünde bulundurularak üretilen, yüksek kaliteye sahip farklı ahşap ünite modellerine Trendyol’dan ulaşabilirsiniz. Zevklerinize ve alanınıza uygun modelleri, Trendyol’un sunduğu markalar arasından kolayca seçebilirsiniz.

Ahşap TV Ünite Seçimi

Ahşap televizyon ünitesi seçerken; tercih edilen tarz, renk seçenekleri ve kullanım şekillerini göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Ahşap ünitenin sağlam ve kaliteli olması önemlidir. Ünitenin kullanılacağı odanın duvar rengine uygun renklerde seçim yapmak gerekir. Bunun avantajı, zıt ve boğucu bir dekorasyon ve renk cümbüşünü engellemektir. Sade ve şık bir dekorasyon için, renk ve ton uyumu önemli bir yer tutar. Farklı avantajları da beraberinde getiren ahşap; diğer bileşenlere göre daha fazla yalıtım özelliğe sahiptir. Bu da televizyon ünitesi için mükemmel bir malzeme olduğunu gösterir. Kir ve tozu daha az tutması sayesinde, temizliği kolay ve pratiktir. Ahşap ünitelerinizi, ahşap temizleyicileri veya sadece su ile temizlemeniz önerilir. Ünitenin üzerinde çok ağır ve delici malzemeleri barındırmamanız da yıpranmaması için önemlidir. Rahat televizyon izlenebilmesi açısından dikkat edilmesi gereken bir başka özellik ise TV ünitesinin genişliği ve yüksekliğidir. Ahşap televizyon ünitesinin, göz hizasına uygun büyüklükte olması kullanım rahatlığı sağlar. TV ünitesi seçerken kapladığı alana da dikkat etmek gerekir. Bu noktada televizyonun genişliği önem kazanır. Üniteyi kullanmak istediğiniz farklı amaçları da belirleyerek seçim yapabilirsiniz. Televizyon ünitesine işlev kazandırmak istiyorsanız, buna uygun modelleri tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz ahşap dolaplı bir TV ünitesi ile depolama için alan planlaması yapabilirsiniz. Ayrıca stilinize uygun olan üniteyi seçmeniz, keyifli bir oturma alanı oluşturmanızı sağlar. Ahşap televizyon ünitesini kitaplık olarak da kullanabilirsiniz. Böylece yerden de tasarruf ederek hoş bir konsept yaratmış olursunuz. Alanınızda bulunan renklere uygun tonlarda ünite modelleri inceleyerek oturma alanınızda kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Ahşabın sıcaklığı ve ferahlığını, renklerin gücüyle bütünleştirebilir, kendinize en uygun alanı yaratabilirsiniz.

Ahşap TV Ünitesi Modelleri ile Kendi Tasarımınızı Yaratın

Ahşap televizyon üniteleri; kompakt tasarımının dışında da seçenekler barındırır. Günümüzde standart üniteler, yerini yeni konseptlere bırakmaya başlar. Gün geçtikçe insanlar, konfor alanlarında farklılıklar yaratmak ister. Evlerdeki mobilyalar ve tasarım tercihleri de zamanda modernize olur. Farklılıklara artan ilginin mobilyalar ile uyumu büyük önem kazanır. Üretilen televizyon üniteleri de bu farklılıklardan etkilenerek değişik dekorasyonlarda uyum sağlayabilecek şekilde çeşitlendirilir. Bütünsel bir ünite kullanmak istemiyorsanız ahşap TV sehpası tercih edebilirsiniz. Şık ve modern bir görünüm kazanılmasını sağlayan bu konsollar; konfor alanlarında sadelik tercih edenler için idealdir. Minimal konseptlere ilgi duyuyorsanız ahşap kütük TV ünitesi tercih edebilirsiniz. Bu konseptte, doğal ahşabın evinize kattığı anlam ve güzelliği yaşayabilirsiniz. Farklı boyutlarda üretilen ünitelerin, demir veya tahta ayaklı modelleri de bulunur. Masif ağaçtan üretilen kütük üniteler, organik ahşap koruyucular kullanılarak muhafaza edilir. Kütükte bulunan doğal oluşumlar ve deformeler, ağacın doğallığını yansıtır. Ayrıca beyaz renkli bir duvarda muhteşem bir görüntü elde edilir.

Alternatif olarak; demir iskelet ile birleştirilmiş ahşap palet TV ünitesi tercih ederek sıra dışı ve farklı bir konsept oluşturabilirsiniz. Büyük ve geniş bir kullanım alanı ihtiyacınız varsa ahşap TV konsolu kullanabilirsiniz. Genel olarak kapalı dolaplara ve sade bir görünüme sahip olan bu konsollar, depolama alanına ihtiyacı olanlar için idealdir. Demir ayaklı ve dolaplı konsollar; birçok eşyanın depolanmasına yardımcı olur. Bu konsollar, misafir yemek takımlarına yer bulamayanlar için de çok uygundur. Farklı modellerde tasarlanmış kulpları ile dikkat çeken ahşap TV konsolları; genel olarak koyu veya açık ahşap renklerinde tercih edilir. Tamamen farklı renk arayanların da zevklerine uygun modeller mevcuttur. Farklı renk ve ayak seçeneklerine sahip modelleri inceleyerek kullanım alanınıza uygun olan ürünü tercih edebilirsiniz.

Trendyol Avantajlarıyla Ahşap TV Ünitesi Fiyatları

Üniteler, gerçek ahşap TV ünitesi ve renkli TV ünitesi olarak farklılık gösterebilir. Ahşap renkli TV ünitesi, farklı malzemelerden üretilen mobilyaları tamamlar. Klasik eşyaları ve mobilyaları seviyorsanız, klasik ahşap TV ünitesi seçebilirsiniz. Dekoratif detaylarla bütünleştirerek mükemmel bir konsept elde edebilirsiniz. Günümüzde farklı konseptlere uygun tasarlanan metal ve demir unsurları ile birlikte, ünite renkleri ve modelleri de çeşitlendirilerek kullanıcı beğenisine sunulur. Ahşap TV ünitesi fiyatları, markalarına ve modellerine göre farklılık gösterir. Yaşam alanınıza uygun ahşap TV ünitesi seçmeden önce bütçenizi belirlemeniz önerilir. Ayrıca farklı markaların sunduğu fiyat aralıklarını inceleyerek seçim yapabilirsiniz. Trendyol, kaliteli ve memnun kalınan markaların modellerini sizlere sunar. Seçim yapmadan önce ürün özelliklerini inceleyebilir, kullanıcı yorumlarından da faydalanarak farklı deneyimleri öğrenebilirsiniz. Ahşap TV ünitesi seçerken zevklerin göz önünde bulundurulması konfor alanında uyum yaratılmasına yardımcı olur. Stilinizi belirleyerek kullanım alanının dekorasyonuna uygun olan ürünleri seçebilir, ideal ahşap televizyon ünitenizi bulabilirsiniz. Kullanacağınız şekli belirleyip dolaplı veya raflı bir ünite tercih edebilirsiniz. Ahşap ağırlıklı mobilyalara sahipseniz, tahta TV ünitesi ile uyumlu bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Trendyol, sunduğu modellerin yanında alternatif yan ürünleri de kullanıcı ile buluşturur. Ahşap TV ünitesine uygun  ayakları Trendyol’da bulabilirsiniz. Trendyol’un filtrelerini kullanarak istediğiniz renk ve modelleri kolayca seçme imkanı elde edebilirsiniz. Orijinal ahşap ünitelerin yanı sıra bütçenize göre ahşap görünümlü TV mobilya modelleri de tercih edebilirsiniz.

Ahşap TV Ünitesi Ne İle Boyanır?

Boyama işlemi yaparken zorlayıcı zeminlerden biri olan ahşap zeminler boyanırken, dikkat edilmesi gereken birkaç püf nokta vardır. Ahşap boyama teknikleri adı verilen ve önceden kullanılmış bir veya birden fazla ürünü yeniden kullanıma katabilmek için boyama işlemi, çeşitli boyalarla yapılsa da genellikle akrilik boyalar tercih edilmektedir. Boya işlemi öncesi uygulanıp kurutulması gereken vernik işlemi oldukça önemlidir. Vernik atılmadan yapılan boyalar ahşabın kendisine zarar verir. Vernik sonrası mutlaka ıslak katın kurumasını beklenmelidir. Sonrasında renklendirme işlemi için ahşap boyası ve akrilik boya kullanılabilmektedir. Bazı akrilik boyalar kendinden verniklidir ancak zaten vernik katı uyguladığınız ahşapta vernik içerikli akrilik boya kullanmanıza gerek kalmaz. Vernik işlemine başlamadan önce vernikli akrilik boya kullanabilirsiniz. Zımpara gerektirmeden uygulanabilmesi dolayısıyla sıklıkla tercih edilen vernikli akrilik boyalar ahşap dahil tüm yüzeylere uygulanabilmesinin de avantajını taşımaktadır.

Ahşap TV Ünitesi Ölçüleri Nelerdir?

Ahşap TV ünitelerinin birçok boyutu vardır. Alınacak olan televizyonun boyutuna göre değişmekte olan televizyon üniteleri işlevden çok estetik açıda kullanıldığından doğru ölçüde tercih yapmak önemlidir. Küçük boyutlardaki bir televizyon için gereğinden fazla büyük bir televizyon ünitesi satın almanız, televizyon ekranınızı olduğundan küçük göstererek seyir deneyiminizi olumsuz etkileyecektir. Televizyon ölçüleriniz ünite ölçülerinden büyükse sehpa televizyonu taşıyamayacağından yine sağlıklı bir seçim yapılmamış olacaktır, dolayısıyla televizyon ünite seçimi yapılırken mutlaka televizyon boyutları da göz önünde bulundurulmalıdır. Televizyon birim ölçüleri köşegen boyutlarından hesaplandığından, televizyon stantlarının mutlaka bu ölçüden 5-6 cm fazla olması gerekmektedir. Örneğin 55 inç bir televizyon için 160 cm genişliğinde ve 47 cm yüksekliğinde olacak bir televizyon ünitesi isabetli bir tercih olacaktır. 49 inç bir televizyon ise 124.46 cm olacağından dolayı minimum 130 cm genişliğinde bir televizyon sehpası seçimi yapılmalıdır.

Ahşap TV Ünitesi Nasıl Dekore Edilir?

Ahşap televizyon ünitesi dekorasyonu keyifli ve bir o kadar da zor yapılan seçimlerden birisidir. Ahşap renkleri koyu ve açık renkler olmak üzere geniş bir kartelaya sahip olduğundan üzerine yakışacak dekoratif ürünler de farklı olacaktır. Örneğin açık renkli bir masif ahşap televizyon ünitesinin üzerinde açık renkli objelerin kullanımı göz yoracağından daha net ve siyah objeler kullanılabilir. Koyu kahverengine yakın ahşaplar ise, çeşitli bitki türleriyle kombinlenebilir. Her türlü renk seçeneği için de çok iyi bir fikir olan mini bir kitaplık bölmesi, hem dekoratif anlamda güzel bir görüntü verecek hem de kullanışlı olacaktır. Herhangi bir obje sevmiyor veya bitki yetiştirmekten hoşlanmıyorsanız, televizyon ünitenizin hemen yanında veya tam arkasında konumlandıracağınız büyük bir duvar çerçevesi televizyon ünitenizi sade bir şekilde dekore etmenizi sağlayabilir.