İlgili Kategoriler
Fiyat
Renk
Waffle Kapasitesi
Plaka Materyali
Isı Ayarı
Fiyat Geçmişi
Garanti Süresi
Voltaj
Satıcı Tipi
Garanti Tipi
Priz Tipi
Ürün Değerlendirmesi
"

Waffle Makinesi

" araması için 386 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Waffle Makinesi Modelleri ve Fiyatları

Waffle makinesi, dışarıda beğenerek tükettiğimiz bazı tatlıları evimizde yapmayı mümkün kılan mutfak eşyalarından biridir. Her geçen gün sayıları çoğalmakta olan yiyecek hazırlama aletlerinden olan waffle makinesinin de yüzlerce farklı çeşidi mevcuttur. Elektrikliden ocak üstüne, ev tipinden profesyonele, tek gözlüden çok gözlüye birçok farklı ürün çeşidi bulunur.

Waffle makineleri hazırladıkları waffle’ın şekline göre de değişkenlik gösterir. Piyasada aklınıza gelmeyecek şekillerde dahi waffle hazırlayabileceğiniz cihazlar mevcuttur. Ayrıca waffle makinesi ile yapabileceğiniz tek şey waffle değildir. Bu nedenle, böyle bir ürün satın aldığınızda birbirinden farklı birçok yiyeceği hazırlamanız mümkündür. Tüm bu özellikleri, söz konusu cihazı son derece kullanışlı, pratik ve ekonomik bir ürün hâline getirir.

Waffle Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Waffle Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Waffle makinesi modelleri, farklı ihtiyaçlara ve farklı zevklere özel olarak üretilir. Bu nedenle birbirinden farklı birçok waffle makinesi çeşidi mevcuttur. Waffle makineleri, ev tipi ve sanayi tipi olarak ikiye ayrılır. Sanayi tipi makineler, waffle üzerine hizmet veren işletmeler için uygundur. Ev tipi waffle makineleri ise son derece kullanışlı yapıları sayesinde öne çıkar. Hatta bu cihazlardan bazılarını küçük işletmenizde bile kullanabilirsiniz.

Mutfakta elektronik ürünler hayat kurtarır. Elektrikli waffle makineleri de bu ürünlerden biridir. Yeni modellerin ısı göstergeleri sayesinde hamurun ne zaman dökülmesi gerektiğini ve piştiğini makineyi açmadan kontrol edebilirsiniz. Bu cihazların iç yüzeyleri ve dış kaplaması farklı materyallerden üretilir. Kullanım kolaylığı sunması açısından makinelerin kulpları ısı tutmaz. Aynı zamanda bu ürünlerin farklı aparatlarla kullanılabilen seçenekleri de mevcuttur. Çoğunlukla küçük ve kompakt makineler olduklarından kullanıcıya taşıma kolaylığı da sunar. Böylece waffle makinenizi istediğiniz yere götürebilirsiniz.

Elektrikli makine kullanmak istemeyen, daha basit bir tasarım arayanların tercihi ocak üstü waffle makinesidir. Bu ürün, bildiğimiz kapaklı ızgara / ocak üstü tost makinesi mantığıyla üretilir. Elektrik kullanamadığınız veya kullanmak istemediğiniz anlar için son derece pratik bir üründür. Bu ürünlerin çoğu granit döküm karışımından imal edilir. Bu sayede yanmaz ve yapışmaz iç yüzeye sahiptirler. Ancak bu cihazların mekanizmalarında ısı ayarı ve sensörü bulunmadığından pişme süresini ve derecesini sizin ayarlamanız gerekir.

Sanayi tipi waffle makineleri ise profesyonel waffle makinesi çeşitleridir. Bu modeller otel, kafe, restoran gibi seri üretim yapan işletmeler için üretilmiştir. Profesyonel waffle makineleri elektrikle çalışır. Bu ürünler, çoğunlukla ev tipi elektrikli waffle makinelerinden daha güçlüdür. Böylece daha kısa sürede ve çok sayıda waffle hazırlanmasına yardımcı olur. Alt panellerinde açma kapama tuşu, ısı ayarı düğmesi ve ısı göstergesi bulunur. Ergonomik ve kullanışlı ürünlerdir.

Waffle makineleri, aynı anda pişirebildiği waffle sayısına göre de ayrılabilir. Tekli waffle makineleri, tek seferde yalnızca 1 waffle pişirebileceğiniz ürünlerdir. Bir waffle’ı ortalama 5 dakikada pişiren bu makineler, az sayıda üretim yapan ve zaman kısıtlaması olmayan kişiler için idealdir. Ancak kalabalık aileler, geniş gruplara yiyecek hazırlayanlar veya işletme sahipleri için böyle bir ürün yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda kullanılabilecek diğer bir seçenek ikili waffle makinesi çeşitleridir.

Çiftli waffle makinesi modelleri, çoğunlukla sanayi tipi ürünlerde karşımıza çıkar. Hatta bu ürünlerden bazılarının bir tarafı çiçek waffle pişirirken diğer tarafı kare waffle veya çubuk waffle pişirmek için tasarlanmıştır. Farklı şekilde waffle hazırlamaya müsait olan bu makineler, tekli waffle makinelerinin yaklaşık iki katı büyüklüğündedir. Ev tipi elektrikli waffle makineleri arasında da double waffle makinesi olarak geçen ikili makineler mevcuttur. Bu makinelerde aynı anda farklı şekillerde waffle hazırlama özelliğine pek rastlanmaz. Ocak üstü waffle makinelerinde ise ikili pişirme özelliği yoktur ancak çoklu pişirme sağlayan seçenekler mevcuttur.

Çoklu waffle makinesi çeşitleri, aynı anda birden fazla ürün pişirmek için tasarlanmış cihazlardır. İkili waffle makineleri de bu kategoriye girer. Ancak ikiden fazla waffle’ı aynı anda pişirmeyi sağlayan makineler de mevcuttur. Örneğin standart waffle boyutundan daha küçük porsiyonlar hazırlayan kalpli waffle makineleri ile aynı anda dört waffle pişirebilirsiniz. Çubuk waffle makineleri ile de beş veya altı adet waffle’ı aynı anda pişirmek mümkündür. Ocak üstü waffle makineleri arasında küçük kare waffle’lar oluşturan dörtlü makineler mevcuttur. Bu ürünler sayesinde aynı sürede, aynı elektrik veya gaz gücünü kullanarak daha çok sayıda tatlı hazırlayabilirsiniz.

Diğer bir waffle makinesi çeşidi döner mekanizmalı waffle makinesi modelidir. Döner mekanizma sayesinde waffle hamurunun altı ve üstü eşit oranda pişer. Bu ürünler, ocak üstü waffle makinelerinin elektrikli modelleridir. Kilit mekanizmaları sayesinde çevirme esnasında herhangi bir akma, damlama yapmaz ve kolay kullanım imkânı sunar.

Waffle makinelerinin çoğunda döküm malzeme kullanılır. Ancak ev tipi elektrikli makinelerinin bir kısmı granit / alüminyum döküm karışımlıdır. Ev tipi ürünler arasında granit waffle makinesi çeşitleri çoğunluktadır. Ocak üstü waffle makinelerinde döküm, daha sık kullanılır. Döküm waffle makinesi çeşitleri, çoğunlukla sanayi tipi ürünlerde görülür. Döküm demir pişirme ürünleri, ısıyı eşit dağıtmasıyla hem daha sağlıklı hem de doğru bir pişirme sağlar.

Waffle Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Waffle Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Waffle makinesi alırken dikkat edilecek ilk nokta kullanım alanıdır. Eğer büyük bir işletmeniz varsa sanayi tipi profesyonel bir makine almanız gerekir. Küçük işletmenizde veya evde kullanmak için ev tipi waffle makineleri tercih edebilirsiniz. Çiçek, kare, dikdörtgen, bubble gibi farklı şekillerdeki makinelerden hangisini alacağınıza karar verdikten sonra sırada göz sayısını seçmek vardır. Aynı anda pişirmeniz gereken veya pişirmek isteyeceğiniz waffle sayısına göre tekli, çiftli veya çoklu modellerden birini tercih edebilirsiniz. Son olarak ise makinenin elektrikli mi manuel mi olacağına karar vermeniz gerekir.

Makinenin boyutuna da dikkat etmek gerekir. Kullanacağınız alana göre mini waffle makinesi veya büyük waffle makinesi çeşitlerinden size en uygun olanı satın alabilirsiniz. Özellikle ocak üstü ürünler, ince waffle makineleri oldukları için neredeyse hiç yer kaplamaz. Eğer waffle makinesini eviniz için alacaksanız mutfağınıza uygun renkler seçmeye de dikkat edebilirsiniz. Elektrikli ev aletlerinden mutfak ürünleri arasında en sık görülen renk kırmızıdır. Öte yandan pembe, beyaz, siyah ve mor waffle makinesi seçenekleri de son zamanlarda popüler hâle gelmiştir.

Waffle Makinesi Fiyatları Nasıldır?

Waffle Makinesi Fiyatları Nasıldır?

Waffle makinesi fiyatları ürünün markası, modeli, fonksiyonları gibi çeşitli özelliklerine göre değişir. Ev tipi waffle makinesi fiyatları ile sanayi tipi waffle makinesi fiyatları arasında fark vardır. Sanayi tipi makineler dayanıklı, uzun ömürlü olduğu ve dökme demir malzemeden üretildiği için ev tipi makinelerden farklı fiyata satılırlar. Ocak üstü waffle makineleri ile elektrikli waffle makineleri arasında fazla fiyat farkı görülmese de nispeten yüksek fiyatlı ürünler mevcuttur.

Waffle makinelerini geneline baktığımızda fiyat ortalamasının son derece uygun olduğunu görürüz. Üstelik farklı fonksiyonları olan, birden fazla amaçla kullanabileceğiniz bu cihazlar, son derece kullanışlı ve ekonomiktir. Waffle makinesi seçenekleri arasında her kullanım alanına, her kullanım amacına, her zevke, her mutfağa uygun modeller olduğu gibi her bütçeye uygun ürünler de mevcuttur.

Waffle Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Waffle makinesi satın alırken ilk olarak kullanım amacına uygun model seçilmelidir. Aranan özellikler temelde waffle makinesi için üretimin yapılmış olduğu materyaldir. Paslanmayan ve çizilmelere karşı dayanıklı tabana sahip makine seçimi yapmak gereklidir. İmkan doğrultusunda anti-kanserojen tabana sahip modeli almak daha iyidir. Ev için ve işletmeler için uygun tasarımlar da vardır. Evde kullanmak için küçük ve az yer kaplayan ürün tercihi yapılabilir. Aynı zamanda ergonomik tasarıma sahip olan modeller de kullanım sırasında ekstra avantaj sağlar. Bununla beraber marka, fiyat aralığı, dış tasarım ve watt oranı gibi detaylar da seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır.

Waffle Makinesi Kaç Watt Olmalıdır?

Waffle makinesi modellerinin sahip olduğu watt oranı genelde 750 şeklindedir. Tasarımın kolayca pişirmesi için uygun watta olması son derece önemlidir. Daha yüksek ve düşük oranlı modeller de mevcuttur. Farklı markaların üretmiş olduğu pek çok alternatif model çeşitleri vardır. Bu nedenle her markanın watt düzeyi değişkenlik gösterebilir. 750 watt, bu noktada idealdir. Modelin teknik özelliklerine göre bu watt sayısı artabilir. Dengeli ve eşit ısı ayarına sahip olan tasarımları tercih etmek kolayca pişirme olanağı sağlar. Hem kullanım süresini hem de enerji tüketimini doğru şekilde ayarlamak için uygundur. Watt seçimi cihazın boyutuna göre uygun olarak tasarlanır. Böyle pratik şekilde pişirme işlemi yapılmasına imkan sağlanmış olur.

Waffle Makinesi Nereden Alınır?

Her tasarımın olduğu gibi waffle makinesinde de birçok farklı model seçeneği vardır. Bu farklı markalar arasında en kullanışlı ve ideal olan modelin seçimini yapmak Trendyol ile son derece kolaydır. Ürünün teknik özelliklerini inceleyerek ihtiyaç duyulan modele kolayca sahip olmak mümkündür. Tasarımların farklı özelliklerinin yanı sıra fiyat karşılaştırması yapma imkanı da vardır. Kaliteli ve şık tasarımlı pek çok ürüne hızlı şekilde ulaşmaya olanak sağlanır. Birbirinden güzel ve şık makineler arasında istediğiniz modeli seçebilirsiniz. Ürünler, uzun ömürlü deneyim sunabilmek adına kaliteli malzemeler ile dizayn edilir. Bu sayede sorunsuz kullanım yaşayabilirsiniz. Beğendiğiniz modeli Trendyol’dan cazip imkanlar ile alabilirsiniz.