placeholder
"

Yazılım Ürünleri

" araması için 426 sonuç listeleniyor
DEMSOFT Muhasebe Programı
KARGO BEDAVA
DEMSOFTMuhasebe Programı
1.200 TL
Sepete Git

Yazılım Ürünleri

Hayatımızı Kolaylaştıran Dev Yazılım Teknoloji Ürünleri

Yazılım belirlenmiş bir işin yapılmasını sağlayan komutlar bütününe verilen isimdir; yani yazılım sayesinde de günlük hayatta gerçekleştirdiğimiz eylemler kolaylaşır. Bilgisayarlarda kusursuz bir şekilde kullanım sağlanması için donanımının işlev görmesini sağlayan programlar ve kodlamalar yapılır. Bilgisayar ortamı iki ana bileşene ayrılır bu bileşenler de Donanım (Hardware) ve Yazılım (Software) olmak üzere birbirinden farklılaşır. Donanım bilgisayarın fiziki kısmına ait bir terim olmakla birlikte içinde kasa, RAM, ekran kart, ekran veya monitör, klavye, Mouse yazıcı (printer), tarayıcı (scanner), hoparlör-mikrofon gibi bileşenler girer. Yazılım ürünleri sayesinde de bilgisayarınız belirlenmiş bir işin yapılmasını sağlayan komutları yerine getirir. Derlenmiş komutlar da işlemcilerde işlenerek bir olaya dönüşür bu sayede de olaylar komutları gerçekleştirir. Yazılım ürünleri nelerdir diye örneklendirecek olursak da bu programlara ise örnek olarak işletim sistemleri; Microsoft Windows, Mac OS X, Chrome OS gibi kelime işlemci programlar ve elektronik tablolama programları verilebilir. Verimli bir bilgisayarda çalışmanın bir ön koşulu uygun donanıma uygun yazılımın olmasıdır. Yazılım için yeni bilgisayar gerekmekte olabilir çünkü teknoloji günden güne değişim içerisinde. Çok eski bir yazılımla yeni olan bilgisayarınız uyuşmayabilir. Özellikle de yazılım ürünleri bilgisayar sektöründe, telefon geliştiricileri tarafından, televizyonlarda, mobil teknolojide, sanayide, eğlence, sağlık sektörlerinde kullanılır. Bilgisayar yazılımları da kendi içinde uygulama yazılımları, sistem yazılımları, bilgisayar programlama araçları olarak 3 gruba ayrılmaktadırlar. Uygulama yazılımları bilgisayarda kullanılan bir görevi yerine getirmek için kurgulanmışlardır daha çok insanların çalışmalarını hızlandırmaya yararlar. Bir işlemi birden çok tuşla değil de tek tuşla yapmak gibi. Sistem yazılımları ise herkesin bildiği Windows, Android, iOS gibi ilk karşılaşılan temel yazılımlardır. Makine dilinden programlama diline doğru bir çevirme işlemi yapılmaktadır. Genellikle de makine koduna çevirmede derleyicilerden yararlanılır. Genellikle kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla böyle bir yönteme başvurulmuş ve derleyiciler geliştirilmiştir. Microsoft bilgisayar, yazılım ürünleri ile beraber kişisel bilgisayarlar, elektronik cihazlar ve bilişim hizmetlerini geliştirmektedir. Sonrasında da lisansların satışı yapılır. Şirketin üretmiş olduğu Microsoft Windows işletim sistemiyle beraber Microsoft Office paketi, Edge ve Internet Explorer tarayıcıları yer alır. Microsoft yazılım ürünleri hem profesyonel anlamda hayatınıza kolaylık kazandırması için üretilmiş olup hem de daha gelişkin, hızlı bir veri işleme ve depolama, hataları bulup gideren dosya sistemleri ve yeni nesil donanımlara sahiptir.

Yazılım Anahtarları ile Hazır Program Kurulumu

Lisans Anahtarı, bir yazılımın yasadışı ve ücretsiz yani bedelini ödemeksizin kullanımının önüne geçmeye çalışmak için geliştirilmiş bir yöntemdir. Genellikle bu anahtarın içinde rakamlar ve harfler bulunur. Bu sembolik rakamlar ve harflerin yazılımın geliştiriciliğine bağlı olarak uzun ya da daha kısa olabilir. Lisans anahtarını ne zaman ve nasıl kullanırız sorusuna cevap vermek gerekirse; lisans anahtarını yazılıma girdiğiniz zaman program bu anahtarın geçerli olup olmadığını denetleyecek ve lisans kodu aldığınızda; anahtar bu kodu doğru bulduğu takdirde de size tam sürüm kurulumu imkânı sunacaktır. Microsoft Windows işletim sistemi Windows 7, Microsoft Office'in ve diğer pek çok program üreticilerinin de yazılımlarında olduğu gibi yükleme işlemi sırasında ürün anahtarlarının girilmesi gerektirir. Bu işlem sırasında da Lisans anahtarını yazılıma girdiğiniz takdirde Windows 7 lisans anahtarı girilir. Microsoft ürün anahtarları, genellikle bir ürün anahtarı etiketinde bulunur ve çoğu üründe anahtar uzunluğu genel olarak 25 karakter kadardır. Etiket yoksa veya hasar görmüşse, ürün anahtarı yine de alınabilir. Microsoft Office, ilk defa 1989 senesinde yine Microsoft tarafından geliştirilen ve tanıtılan hem Windows hem de Mac OS X işletim sistemleri için üretilmiş oldukça fonksiyonel programlardır. İçeriğinde bir işletmenin ofis içerisinde ihtiyaç duyabileceği yazılımlar bir ayara getirildiğinden dolayı da bir tür yazılım paketidir. Genellikle iş dünyasında ve okullarda kullanılan bu paketler ücretli olduklarından satın alınarak kullanılmaktadır. Diğer tüm Windows ürünlerini de etkinleştiren anahtarlar gibi Office ürünlerini de etkinleştirmek için kullanılan Office lisans anahtarı bulunmaktadır. Bu anahtarlar genellikle internetten satın alındıklarından dolayı ürünün ambalajında veya dijital makbuzda bulunmaktadır. Holografik olarak da bulunabilecek bu yazılı rakamlar çıkartma veya kart üzerine de olabilir. Normalde lisans ücreti karşılığında ofis lisans anahtarı alır ve kullanırsınız eğer lisans anahtarı girmediğiniz herhangi bir yazılım büyük bir ihtimalle ücretsiz deneme, deneme sürümü veya demo olmalıdır. Windows 8, Microsoft şirketinin Windows 7 ‘ye benzer bir şekilde üretilen işletim sistemidir. Bu sürümde özellikle de logo değişikliği de yapılmıştır. Bu yazılımı da Windows 8 lisans anahtarı aldığınız takdirde güvenli yasal ve doğru bir şekilde kullanabilirsiniz.

Cazip Avantajlar ile Yazılım Lisansı Satın Alabilme

Pek çok Office, Adobe Photoshop veya Windows benzeri önemli yazılımların bilgisayarlarda kullanılması için öncelikle bunların satın alınması gerekir ve de her sene değişikliklerle yeni sürümler çıkartılıyor dolayısıyla bilgisayar kullanıcısına düşen şey de bunları bilgisayarına satın almak. Her ne kadar ev ve öğrenci paketleri ile indirimli ve uygun fiyatlara gelse de bunların satın alınması oldukça masraflı bir hal alabiliyor. Genellikle öğrencilerin ve de çalışanların indirimli veya ücretsiz bir şekilde kullanımına sunulur bazı yazılımlar ve toplu şekilde alınan bu lisanslar perakende olarak satılır. Bunlar lisanslı ürünler olup genellikle dijital lisans olarak adlandırılır. Korsan Office programı ile Windows yerine lisanslı ucuz ofis programı ile Windows önerisi olarak Dijital lisans nedir diye sorulduğunda söylenebilir. Elle tutulur belgesiz olarak sunulan dijital lisanslar girilen bilgisayarda çalışır lisanslardandır. Aldığınız üründe eğer sınırsız kullanım imkânı bulunmaktadır diye yazıyorsa. Bu durumda birden çok bilgisayarda kullanabilir. Dijital lisansların ucuz olmasının sebeplerine değinecek olursak bunlarda telif ücretinde özel kullanım yetkisi sağlar ve de ayrıca diğer yazılım paketlerinde olduğu gibi gümrük vergisi dijital lisanslarda bulunmaz. Özel tüketim vergisi olmaması durumu da dijital lisansları daha uygun fiyatlı kılar. Üstelik bandrol ücreti de bulunmaz diyebiliriz. Bu yüzden de uygun fiyatlara internet sitelerinde görmek mümkündür. Office dijital lisans nedir sorusuna cevap olarak önce Office programlarını açıklamak gerek. MS Office Program isimlerine baktığımızda; Word kelime işlemci yazılımıdır. Burada profesyonel dokümanlar hazırlayabilir aynı zamanda dosyalarınıza resim, grafik veya tablo da ekleyebilirsiniz. Excell tablo işlemci programı olarak karşımıza çıkar, çeşitli çizelgeler ve tablolar oluşturursunuz. Excel’in içerisinde yer alan formüller sayesinde de tamamen işlevsel raporlar çıkartıp hazırlayabilirsiniz. Outlook’da bir e-posta oturumu açabilir, mailleriniz buradan okuyup, yönetebilirsiniz. Bu aynı zamanda bir e posta yardımcısıdır. Power Point ile sunumlara fotoğraflar ve videolar ekleyerek görsel olarak zevkli ve oldukça işlevsel sunumlar hazırlayabilirsiniz. Slayt hazırlarken iş dünyasında oldukça keyifli işler ortaya çıkartabilirsiniz. Access veri tabanı yönetmek için kullanılır. OneNote bir nevi dijital not defteri olup içerisindeki resimler ve daha birçok görsel öğeye notlar yazılabilir. Publisher ile de haberlere, el ilanlarına, broşürlere dair dokunuşlar yaparak birçok şeyi oluşturmanıza yarayan Offıce içerisinde yer alan bir diğer programdır. Pek çok kişiye veya işyerine sadece Office dijital lisans bile yeterli geliyorken tüm Office kurulumunu satın almak istemeyebilir.

Windows Programlarını Satın Alırken Tasarruf

Dijital lisanslar sayesinde ulaşabileceğiniz birçok yazılım ürünü bulunmakla birlikte amaç korsan bir şekilde kullanımın önüne geçmektir. Bunlar orijinal Key’ler olmakla birlikte sadece toplu satıştan kar etmek amacıyla satışa sunulmuşlardır. Windows 10 Microsoft ailesi tarafından geliştirilen bir işletim sistemidir. Temmuz 2015 de üretime sunulup daha sonradan da satışa piyasaya sürüldü. Beş yıl önce kullanılan halefi olan Windows 8.1’den sonra Windows 10 çok değişik sürümüyle ilgi odağı oldu. Bu sayede de ilk sürümde çoğunlukla olumlu eleştiriler alıp odak haline geldi. Başlat menüsü özellikle değiştiğinde dolayı oldukça farklı bir yapıya sahiptir.2014’de Windows takımının Youtube sayfasına tanıtım videosu yüklendi ve arayüz kullanılabilirlik üzerine yeni sürümle ilgili yapılan değişiklikler konuşuldu. Ancak her ne kadar ev ve öğrenci paketleri fiyatları üzerinden yararlanılsa da her yeni sürümün bilgisayara yüklenmesi durumunda ek masraf çıkabiliyor. Bu sayede de geliştirilen dijital lisanslara göz atmakta fayda var. Dijital lisans Windows 10 da yine ulaşmak isteyebileceğiniz seçeneklerden çünkü hem uygun fiyatlı bir lisans ürünü elde etmiş olursunuz hem de yeniliklerden uzak kalmazsınız. Bilgisayar sisteminize uyumluda bir işletim sistemine sahip olursunuz. Sistem yazılımları ile de bilgisayar sistemini oluşturan donanım birimlerinin yönetimini hem de kullanıcıların işlerini yapmak için gerekli programları elde etmiş olursunuz. Ancak alımlarda dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise sanal kart ödeme yöntemine dikkat ederek satın alın, yasal olduğundan da emin olmalısınız, geri iade seçeneğiniz bulunursa daha güvenli bir alışveriş yapmış olursunuz. Lisansı doğru aldığınızdan emin olmalısınız. Sürüm farklılıkları Pro, Profesyonel, Home ve Enterprise bu hususlara dikkat ederek satın alımlarınızı gerçekleştirir. Windows 10 beş ana dağıtım aygıtlarını kullanıyor. Özellikle Home ve Pro sürümleri birçok ülkeye toptan bir şekilde satılıyor. Bunlar daha çok herhangi bir bilgisayara yüklenmiş ancak kullanılmayan sistemlerdir. Windows dijital lisans nedir diye sorgularsak eğer, satın alarak yeniliklerden ve bu tarz gerekli programlara sahip işletim sistemlerinden elde edersiniz. İndirilebilir lisans adı verilen bu Microsoft dijital lisans ile tasarruflu bir seçimde bulunarak teknolojinin sunmuş olduğu kolaylık ve büyük imkanlardan faydalanmış hissedersiniz. Dolayısıyla da aklınızda merak ettiğiniz yenilikler kalmaz Microsoft’a dair ve de yeni sürüm lisanslara dair.

Eğitim Setleri ile Kolayca Öğrenme

Yabancı dilin artan önemi, insanların farklı bakış açılarına sahip olma istekleri ve dile olan ilgileri sayesinde artık dil öğrenme faaliyeti boyu değişikliklerine ihtiyaç duyuyor. Bunlardan biri de eğitim bilimleri seti ile yabancı dil öğrenme imkânı. Yoğun bir dil içeriğine sahip setler oldukça çeşitli dillerde yayımlanmış bulunmaktadır. Konuşma yazma ve okuma becerileriniz gelişir ve de binlerce farklı etkinlikle öğrendiklerinizi pekiştirme imkânı ede edebilirsiniz. Eğitim seti size ait bir esnek zamanda öğrenebileceklerinizle dolu olduğundan ötürü de detaylı bir planlama ve programlama haritası çizer. Bu sayede de seviyenizi öğrenme imkânınız oluyor her bir adımda. Kişinin tek başına evde veya bilgisayar ortamı üzerinden edinebileceği bir eğitim süreci olarak tanımlanabilir elektronik eğitim seti. Çeşitli eğitim kurumları tarafından da kullanılan setler daha çok bilgisayar destekli dil eğitiminde kullanılır. Ayrıca sunmuş oldukları detaylı programlar, performans takibi ve raporlama ile de sizi adeta bir kursta dil eğitimi alıyormuş disiplinine sokar dolayısıyla da online olmasına rağmen detaylı bir takip sistemine tabi olursunuz bu dil setlerinin oldukça fazla seçenekte insan tarafından kullanılmakta ve çeşitli ülkelerde de tecrübe ediliyor çünkü dil seçeneği de geniş bir yelpazeye sahip. Dil eğitimi için başvurulan birinci kaynaklardan olan dil setleri ilgi alanınıza ve öğrenmek istediğiniz dile göre çeşitlilik göstermektedir. Japonya kültürüyle ve geleneğiyle olsun oldukça dikkat çekici bir şehir olma özelliğine sahip ve bu sayede de insanlar dil öğrenme açısından da Japoncanın ilginç tarafına hayranlık duyarak dil öğrenme faaliyetine giriyor. Ancak hem kurslar hem de eğitim merkezlerinin de kullandığı bu setlerden bir yardım almayı denemelisiniz. Japonca eğitim seti ile hem dile hâkim olma ve tanıma imkanına sahip olabilirsiniz hem de dil eğitimi ile yeni bir dile doğru yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Almanca ise birçok kurum ve kuruluşun iş başvurularında denk geldiğimiz; öğrenilmesi gereken ve kullanılması tercih edilen dilleri arasında. Bu durumda Almanca eğitim seti tavsiye etmemiz gerekir sizlere bu sayede oldukça sık kullanım alanı bulan bu dili sizde öğrenme keyfine varabilir. Destek alarak daha güçlü bir dil öğrenme serüveni başlatabilirsiniz. Birçok kültür meraklısı için bu miraslara ev sahipliği yapmış yerin dilini öğrenmek de hem hobi hem de iş başvurularında öncelik demek. Osmanlıca eğitim seti size Osmanlıca öğrenme konusunda yardımcı olacak en pratik yol olabilir.

Yazılım Ürünleri Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Yazılım ürünleri bilgisayarlarda özellik ve görev farklılıkları gösterirler. Dolayısıyla da her nesil üretilen yazılım bir sonraki bilgisayarda kullanılmaz. Her üretilen işletim sistemi insanların hayatına yenilik, kolaylık ve de açıklık kazandırır dolayısıyla da yazılımda belgelerin güncelliğini koruyabilmek, varlığını sürdürebilmek en önemlisi yeni isteklere ayak uydurabilmek önemlidir. İşte bu isteklere ve farklılıklara göre tasarlanan yazılım ürünleri fiyat ve performans açısından farklılık göstermektedir. Alıcının isteklerine ve de bilgisayarına katkılarına göre tasarlanan işletim sistemleri ve nice Office programları iş hayatını, gündelik hayatı etkileyen içeriklere ve fonksiyonel farklılıklara sahiptir. Özellikle okullarda ve işyerlerinde kullanılan Office programları sayesinde oldukça nitelikli işler kısa zamanda yapılmaktadır. Kullanmak istediğiniz iş alanındaki bilgisayarınıza ve kişisel bilgisayarınıza özel olan bu ürünler özellikleri bakımından ayrılmaktadırlar birbirlerinden. Aynı zamanda MS Office Program isimlerine baktığımızda ise de içinde önemli kullanım kolaylığı sağlayan Word, Powerpoint gibi programlar artık hemen hemen her yerde kullanılmakta. Neredeyse bir gereklilik arz etmektedir bilgisayarınız için. Burada profesyonel dokümanlar hazırlayabilir aynı zamanda dosyalarınıza resim, grafik veya tablo da ekleyebilirsiniz. Daha çok reklamcılık ve pazarlama sektörlerinde sıklıkla kullanılır. Windows işletim sistemine ait yazılım ürünleri de oldukça sık karşımıza çıkarlar özellikleri ve kullanım alanları düşünüldüğünde. Pro daha çok küçük işletmeleri hedeflerken Home ise kullanıcıları. Toplu lisanslama yoluyla da satın alınabilen sürümlerden olan Enterprise ve Education, iş ortamlarına yönelik ek özellikler içerir. Zamanda önemli bir unsur olarak teknolojinin ve dev teknoloji firmalarının düşündüğü önemli detaylardandır. Fiyatlandırma politikasında da müşteri odaklı ilerlendiği için bütçeye uygun tasarlanmakta. Önemli olan etkenler bilgisayarınızın güvenliği ve sorun arz etmemesi olduğu içinde sertifikalı ürünler satın almaya dikkat etmeniz gerekir. Rahat ve hızlı bir çalışma ortamı için işyerlerinde, evlerdeki bilgisayarlarda satın alarak ulaşabileceğiniz yazılım ürünleri aynı zamanda bir tık uzağınızda, Trendyol’un online mağazasından temin edebilirsiniz. Bu sayede yazılım ürünlerini karşılaştırabilir, size en uygun olan ürünü kolaylıkla temin edebilirsiniz.