"

Yılbaşı Süsleri

" araması için 22354 sonuç listeleniyor

Dekorasyonu Tamamlayan Yılbaşı Süsleri ve Fiyatları

Yeni yılın gelişi, dört bir yanı süsleyerek kutlanır. Yılbaşı, yılın en özel zamanlardan biridir. Kendine has bir konsepti bulunan bu özel günde yılbaşı ruhunu sadece süs eşyalarıyla değil pek çok farklı ürünle yakalayabiliriz. Yılbaşı ürünleri arasında yemek takımlarından kupalara, kilimlerden koltuk örtülerine kadar birçok farklı seçenek mevcuttur. Kar kürelerinden kostümlere kadar uzanan bu listenin içinde elbette ki yılbaşı süsleri, en çok ilgi gören yılbaşı ürünleridir.

Yılbaşı süsü çeşitleri; çam ağacı süsleri, kapı ve duvar süsleri, bahçe süsleri, masa süsleri ve aksesuarlar şeklinde sıralanabilir. Bu liste son derece uzundur. Renk renk, model model süsler arasında her zevke uygun seçenekler bulunur. Pek çok farklı malzemeden imal edilen bu ürünlerle evinizin veya ofisinizin dekorasyonunu değiştirmeniz mümkündür. Yüzlerce süs arasından kendi zevkinize en uygun modellerle süsleyebileceğiniz yılbaşı ağacı ile ortamın havasını ısıtacak, samimi bir görüntü elde edeceksiniz.

Yılbaşı Süslerinin Çeşitleri Nelerdir?

Yılbaşı Süslerinin Çeşitleri Nelerdir?

Yılbaşı süslerinin pek çok farklı kullanım alanı mevcuttur. Yılbaşı ve süsleme denince akla ilk olarak çam ağacı gelse de istediğiniz her yeri ve her şeyi yılbaşı ruhuna uygun süslerle donatmanız mümkündür. Dekoratif yılbaşı süsleri sayesinde odanızı, balkonunuzu, vitrininizi hatta sofranızı bile dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Yılbaşı kapı süsü, yılbaşı süsleri arasında ağaç süslerinden sonra en çok kullanılan dekorasyon ürünleridir. Çember şeklindeki klasik yılbaşı çelenk kapı süsü modelleri, tıpkı küçük bir çam ağacı gibidir. Pek çok farklı modeli bulunan bu ürünlerin hazır seçenekleri çoğunlukta olduğu gibi yılbaşı kapı süsü malzemeleriyle kendi süsleyebileceğiniz çeşitleri de mevcuttur. Bu ürünlerin yanı sıra yıldız şeklinde, noel baba detaylı ve farklı figürlerde kapı süsleri de bulunur. Kapı süslerinin ışıklı seçenekleri, oldukça şık ve eğlenceli ürünlerdir. Işıklı yılbaşı süsleri, yalnızca kapı süsleriyle sınırlı değildir. Işığın başrolde olduğu yılbaşı teması için üretilen süs eşyalarının büyük çoğunluğu ışıklı ürünlerdir.

Ev dekorasyonuna yılbaşı ruhunu yansıtmak isteyenler için yılbaşı duvar süsü modelleri gibi pek çok dekoratif eşya mevcuttur. Örneğin, çam ağacınız yoksa makrome yılbaşı süsleri arasında yer alan çam ağacı şeklindeki duvar süslerini tercih edebilirsiniz. Makrome, son yılların en popüler hobi ürünlerindendir. Dilerseniz kendi makrome çam ağacınızı yapabilir, bu makrome ağaçları neredeyse gerçek yılbaşı ağacı gibi süsleyebilirsiniz. Makrome duvar süsünün haricinde yan yana asılı yılbaşı motifleriyle hazırlanmış bannerları da duvar süsü olarak kullanabilirsiniz.

Noel baba, geyikler, kızak, çam ağacı gibi klasik yılbaşı motiflerini biblo ve mumluk gibi pek çok farklı ev aksesuarında görmek mümkündür. Özellikle kokulu mumlar, sıkça kullanılan yılbaşı aksesaurlarındandır. Şömine ise yılbaşı zamanlarında en çok süslenen eşyalardandır. Yılbaşı şömine süsü modelleri arasında yılbaşı çorap süsü başta gelir. Yılbaşı süs lambalarından fenerler, şömine üzerinde en sık kullanılan aksesuarlardandır. Başucunda veya evin farklı odalarında kullanılmak üzere pek çok farklı lamba seçeneği mevcuttur.

Yılbaşı ev süsleri arasında her dekorasyona ve her zevke uygun seçenekler bulunur. Ev dekorasyonu haricinde tekstil ürünleriyle de yılbaşı temasını rahatlıkla yakalayabilirsiniz. Özellikle kırlentler ve battaniyeler arasında yılbaşı desenine sahip birçok ürün bulunur. Sofra ürünlerinden runner ve peçetelerde de yılbaşı motifleri kullanılır. Sofra mumları ve mumlukları, sofralar için üretilmiş yapay çiçekler yılbaşı süsleri arasındadır. Yılbaşı masa süsleri sayesinde yılbaşı sofranızı tamamen yeni yıla uygun bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Yılbaşı Süslerinin Materyalleri Nasıldır?

Yılbaşı Süslerinin Materyalleri Nasıldır?

Yılbaşı süsleri pek çok farklı materyalde karşımıza çıkar. Bunlardan biri de seramiktir. Seramik yılbaşı süslerinin biblo, çam ağacı süsü, kapı ve duvar süsü gibi farklı alanlarda kullanılan modelleri vardır. Seramik süsler arasında el yapımı olanlar dikkat çeker. Bu ürünler çoğunlukla yılbaşı ağacı için kullanılan küçük ve asılabilir süslerdir. Yılbaşında mum çok kullanılan bir dekoratif eşya olduğu için seramik mumluk modelleri arasında da el yapımı ürünlere rastlanır.

Plastik, her alanda olduğu gibi yılbaşı süslerinde de sıklıkla tercih edilen materyallerdendir. Plastik yılbaşı süslerinin yuvarlak kapı süsleri ve çam ağacı süsleri gibi örnekleri vardır. Plastik malzeme, özellikle kırılmaz niteliği sayesinde top ağaç süslerinde ve ağaç yıldızlarında çokça kullanılır. Daha birçok dekoratif plastik yılbaşı süsü olduğu gibi çam ağaçlarının kendileri de plastiktir.

Yılbaşı süsleri arasında kağıt ürünler de bulunur. Kağıt yılbaşı süsleri; kağıt fener, ponpon çiçek ve benzeri süsler gibi pelur kağıttan üretilir. Aynı zamanda kağıt hamurundan üretilen yılbaşı süsleri de mevcuttur. Kağıt hamurlarından çoğunlukla yılbaşı topu yapılır. Ayrıca yılbaşı partilerinde kullanılan yılbaşı parti süsleri, yılbaşı fırfır süs, şapka, gözlük, kaynana dili yılbaşı süsü gibi ürünler de kağıttan imal edilir.

Strafor, en sık rastlanan süs materyalidir. Hafif olması, tok görünmesi ve kolay boyanması sebebiyle tercih edilir. Strafor yılbaşı süsleri arasında her türlü ağaç süsü, kapı ve duvar süsü, yazılı levhalar gibi ürünler bulunur. Strafor ile çok benzer bir malzeme olan köpük ise yine yılbaşı süslerinde sıkça kullanılan malzemelerdendir. Köpük yılbaşı süsleri, kırılmaz ve dayanıklı olmasının yanında uygun fiyatlı seçeneklerdir.

Yılbaşı süslerinde kullanılan materyallerden biri de ahşaptır. Ahşap yılbaşı süsleri, boyalı ve boyasız modelleriyle karşımıza çıkar. Boyasız ham halde bulunan ahşap süsler, yılbaşı ağacınıza ve evinize otantik bir görünüm kazandırır. Bu ürünleri isterseniz kendiniz de boyayabilirsiniz. Özellikle çocuklar için son derece yaratıcı ve eğlenceli olan bu aktivite ile dekorasyonunuza en uygun renklerdeki ahşap süsleri kolaylıkla elde edebilirsiniz. Aynı zamanda birbirinden güzel renklere boyanmış hazır ahşap süslerini de tercih edebilirsiniz.

Cam süsler, nispeten ağır olmaları ve kırılma riski sebebiyle pek sık tercih edilmez. Onun yerine cam görünümlü seçeneklere yönelinir fakat sık tercih edilmese bile cam da yılbaşı süslerinin üretiminde kullanılan malzemelerdendir. Yılbaşı ağacını süslemek için kullanılan toplarda cam materyalini görmek mümkündür. Camın en çok kullanıldığı yılbaşı süs ürünü elbette ki kar küresidir. Farklı boyutları ve çeşitli tasarımları bulunan kar kürelerinin ışıklı modelleri son derece popülerdir. Hatta pille çalışan ışıklı kürelerin müzikli seçenekleri de mevcuttur. Yılbaşı ruhuna en çok yakışan aksesuarlardan biri olan kar küreleri, aynı zamanda harika bir yılbaşı hediyesidir.

Farklı Kullanım Alanları Olan Yılbaşı Süslerinin Modelleri Nelerdir?

Farklı Kullanım Alanları Olan Yılbaşı Süslerinin Modelleri Nelerdir?

Yılbaşı süsleri, birbirinden güzel aksesuarlar olmalarına rağmen konsept ürünler oldukları için yılın en fazla iki ayında kullanılır. Bunun yanı sıra tüm yıl boyunca kullanabileceğiniz yılbaşı süsleri de bulunur. Bu ürünlerin başında ışıklar gelir. Yılbaşı ışıklarının renkli, beyaz, sarı ve gün ışığı çeşitleri bulunur. Led ışıkların klasik lamba şeklinde olanlarının haricinde hilal, yıldız, kar tanesi gibi seçenekleri de mevcuttur. Bu ışıkların çoğunun birçok farklı yanma modu vardır. Bu modlar, fonksiyon olarak da geçer. Kablo uzunlukları ve çalışma şekilleri ise farklılık gösterir. Işıklardan bazıları pil ile çalışırken bazıları elektrikle çalışır. Üzerinde uzatma kablosu veya ikinci bir ışık eklemek için aparat bulunan ışıklar mevcuttur. Bu ürünler, oldukça kullanışlı seçeneklerdir. Bu ışıkları yılbaşı ağacının haricinde camlara, perdelere ve duvarlara da kolaylıkla asabilirsiniz. Kitaplık, büfe gibi ev eşyalarına dolayarak evinizde son derece şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Farklı kullanım alanları olan yılbaşı süslerinden biri de sticker yılbaşı süsleridir. Sticker süsler; cam, kapı ve duvar gibi birçok farklı zemine kolaylıkla yapıştırılır. Bu ürünler, özellikle çocuk odalarında kullanılmak üzere tercih edilir. Aynı zamanda bu süsleri okul öncesi kurumlarda, ilkokullarda, mağaza vitrinlerinde ve süslemek istediğiniz tüm zeminlerde kullanabilirsiniz.

Yılbaşı cam süsü çeşitlerinin arasında cam önünde kullanılabilecek ışıklar bulunur. Pencere içine konulabilecek mum ve ışıklı biblo çeşitleri de özellikle akşamları odanızda harika bir ambiyans oluşmasını sağlar. Ayrıca kar spreyi gibi ürünlerle camlarınıza istediğiniz yazıyı yazabilir, istediğiniz şekli çizebilirsiniz. Böylece yılbaşının eskimeyen geleneğine evinizde veya ofisinizde yer vermiş olursunuz.

Yılbaşı Ağacı İçin Uygun Olan Yılbaşı Süsleri Modelleri Nasıldır?

Yılbaşı Ağacı İçin Uygun Olan Yılbaşı Süsleri Modelleri Nasıldır?

Yılbaşı ağacı süsleri arasında envai çeşit seçenek bulunur. Tercih edeceğiniz süsleri, yılbaşı ağacınıza ve ev dekorasyonuna uygun olarak seçebilirsiniz. Bu süslerin başında yılbaşı ağacının en tepesinden gözümüzü alan yıldız gelir. Yıldız yılbaşı süslerinin farklı boyutlarda, farklı renklerde ve farklı şekillerde seçenekleri bulunur. Metalik yıldızlar, simli yıldızlar, içi boş yıldızlar gibi birçok farklı yıldız modeli sıralanabilir.

En sık kullanılan yılbaşı ağacı süsü, toplardır. Söz konusu toplar birçok farklı renge, boyuta ve materyale sahiptir. Toplar haricinde kozalaklar da gerçek çam ağaçlarında bulunmaları sebebiyle yılbaşı ağaçlarında kullanılan süslerdir. Noel baba yılbaşı süsü, kardan adam yılbaşı süsü, geyikli yılbaşı süsü, şeker çubuğu, hediye paketi gibi yılbaşını temsil eden tüm objelerden yılbaşı ağacı süsü üretilir.

Kurşun asker yılbaşı süsü, yılbaşı ağaçlarında kullanılan süslerdendir. Melek yılbaşı süsü de bir diğer yılbaşı ağacı süsüdür. Melek süslerin çok farklı çeşitleri bulunur. Kristal görünümlü şeffaf melekler, bronz melekler, mermer görünümlü melekler, elinde kalp taşıyan melekler, çocuk melekler gibi her zevke uygun melek süs çeşidi mevcuttur. Bu meleklerden bazılarının müzik aleti çaldığını görmek de mümkündür.

Yılbaşı ağacının olmazsa olmazı yılbaşı ışığıdır. Renkli yılbaşı ışıklarının haricinde birçok farklı ışık seçeneği mevcuttur. Yılbaşı ağacınızın ışıl ışıl yanması için kullanabileceğiniz tek malzeme elbette ki yılbaşı ışığı değildir. Işıklı süsler sayesinde de yılbaşı ağacını parlatmak mümkündür. Yılbaşı ağacı inci süs malzemesi gibi sıra boncuklarla da ağacınıza şıklık katabilirsiniz.

Yılbaşı ağaçlarını, her renkte süslemek mümkündür. İster rengârenk bir ağaç ile son derece eğlenceli bir görüntü oluşturabilir, isterseniz de tek renkli bir tema kullanarak yılbaşı ağacınızda şıklığı yakalayabilirsiniz. En sık tercih edilen yılbaşı rengi, kırmızıdır. Kırmızı yılbaşı ağacı süsü çeşitleri ve yeşil yılbaşı süsleri, en çok tercih edilen ürünlerdir. Bu renkleri gümüş yılbaşı süsleri ve gold yılbaşı süsü çeşitleri takip eder. Özellikle kırmızı ile altın rengini bir arada kullanmak oldukça popüler bir kombinasyondur. Gümüş rengi süslerle ise soğuk tonları kombinleyebilirsiniz. Örneğin, mavi yılbaşı süsü seçenekleri, gümüş rengi süslerle uyum sağlar ancak son yıllarda sadece gümüş rengi veya sadece altın rengi süslerle bezenmiş ağaçlar da revaçtadır. Pembe yılbaşı süsleri ile mor yılbaşı süsleri de oldukça sevimli görünür ve beyaz yılbaşı süsleriyle harika bir kombinasyon oluşturur.

Tüm bu renklerin ve daha fazlasının simli çeşitleri de bulunur. Simli yılbaşı süsleri ile metalik yılbaşı süslerini bir arada kullanabilirsiniz. Klasik yılbaşı süsü renkleri, klasik yeşil çam ağacına çok yakışır. Farklı renklerdeki süsleri de üzeri tamamen karla kaplı gibi görünen beyaz yılbaşı ağaçlarında kullanabilirsiniz. Böylece daha farklı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yılbaşı ağacının sadece üstü değil altı da süslenmeye müsaittir. Yılbaşı ağacı örtüleri, bu iş için son derece uygun ürünlerdir. Birçok farklı kumaştan ve renkten üretilen bu örtülerin desenli seçenekleri de mevcuttur. Özellikle beyaz peluş yılbaşı ağacı örtüleri, ağacın altına kar yağmış gibi durması sebebiyle yılbaşı dekorasyonuna gerçekçi bir detay katar. Yılbaşı ağacının altını örtünün haricinde hediye paketleriyle de süsleyebilirsiniz. Gerçek hediyeleri ağacın altına bırakabileceğiniz gibi dekoratif hediye paketlerinden de faydalanabilirsiniz.

Yılbaşı Süsleri İle Evinizin Dekorunu Nasıl Değiştirebilirsiniz?

Yılbaşı Süsleri İle Evinizin Dekorunu Nasıl Değiştirebilirsiniz?

Evinize yılbaşı ruhunu getirecek ürünlerden biri de yılbaşı tavan süsleridir. Tavan süsleri, tavandan sarkan yılbaşı motifleriyle evinizin tavanını gökyüzü gibi göstererek masalsı bir görüntü sunar. Bu ürünlerin en sık tercih edilen çeşitleri, eve kar yağıyormuş etkisi uyandıran kar tanesi yılbaşı süsü modelleridir.

Eğer evinizde merdiven varsa süsleyebileceğiniz yerlerden biri de merdivenlerdir. Yılbaşı merdiven süsleri, son derece şık ve dekoratif ürünlerdir. Merdivenin korkuluklarına dolayabileceğiniz çam dallarını da tıpkı çam ağacınızı süsler gibi süsleyebilirsiniz. Korkuluklara çam dallarıyla beraber led yılbaşı süsü de sarabilirsiniz. Bu süslerin yanına kurdele yılbaşı süsü bağlayabilir veya merdivenin başına yılbaşı çorabı asabilirsiniz. Merdiven kenarlarına veya evin farklı köşelerine yılbaşı süs çiçeği koyabilirsiniz. Kokina olarak bilinen yılbaşı çiçekleri, saksıda satıldığı gibi dal formunda da satılmaktadır. Bu çiçekleri yılbaşı ağacının veya çam dallarının arasına ekleyebilir ya da yılbaşı sofranıza yerleştirebilirsiniz.

Evinizin dekorasyonunu değiştirmek için sadece iç mekân değil dış mekânda da yılbaşı süslerini kullanabilirsiniz. Evinizin balkonuna veya penceresine asabileceğiniz tırmanan noel baba figürü, noel babanın evinize hediye getirdiği hissi uyandıran sevimli bir süs çeşididir. Evin dışını ışıklarla süslemek için dış mekâna uyumlu ışık perdelerini kullanabilirsiniz. Bahçenizde kullanabileceğiniz ürünlerden bir diğeri de betondan yapılmış büyük biblolardır. Küçük yılbaşı süslerini iç mekânda kullanmak uygun görülürken yılbaşı bahçe süsleri için ise daha büyük ürünler tercih edilir. Büyük saksılarınıza takabileceğiniz köpük mantarlar ve kardan adamlar da dış mekân yılbaşı süslerindendir.

Yılbaşı Süslerinin Fiyatları Nasıldır?

Yılbaşı Süslerinin Fiyatları Nasıldır?

Yılbaşı süsleri çok çeşitli olduğu için yılbaşı süsleri fiyatları da oldukça değişkenlik göstermektedir. Yılbaşı süsü fiyatları malzemesine, boyutuna, kalitesine ve farklı fonksiyonlara sahip olup olmamasına göre değişir. Yılbaşı ağacı süsleri gibi yılbaşı kapı süsü fiyatları da farklılık gösterir. Işıklar ve ışıklı ürünler; aydınlatma gücüne, aydınlatma fonksiyonlarına, pilli veya elektrikli olması gibi farklı niteliklerine göre fiyatlandırılır. İç mekânda veya dış mekânda yere koyabileceğiniz büyük biblolar ile küçük süsler arasında da fiyat farkı bulunur. Bu ürünlerin fiyatları, el yapımı olup olmamalarına göre değişir.

Özellikle ağaçları süslemek için yılbaşı süslerinin set halinde satılan seçenekleri kullanıcılar tarafından ilgi görür. Daha uygun fiyata daha fazla ürüne sahip olmanızı sağlayan bu setlerin de fiyatları değişkenlik gösterir. Yılbaşı süsü setleri, ikili olarak satılabileceği gibi parça sayısı çok daha fazla olan setler de mevcuttur. Hangi süse kaç parça ihtiyaç duyduğunuza ve ağacınızın büyüklüğüne göre bu setlerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Yılbaşı süsü seçenekleri arasında her mekâna, kullanım alanına ve kullanım amacına uygun ürünler bulunur. Bu ürünler arasında her dekorasyona, her zevke ve her bütçeye uygun süsler mevcuttur. Dilerseniz siz de bu ürünlerden birini hızlı ve güvenli alışverişin adresi Trendyol aracılığıyla kolayca satın alabilirsiniz.

Yılbaşı Süslemesi Nasıl Yapılır?

Yılbaşı, yeni yılı müjdeleyen güzel bir gün olarak kutlanır. Bu günün anlam ve önemine uygun olarak; ağaç, duvar, bahçe, masa, kapı ve pencereler özel aksesuarlarla süslenir. Söz konusu ürünler; kağıt, plastik, seramik, cam veya ahşap materyallerden oluşabilir. Tek tek aldığınız ürünleri kendi zevkinize göre birleştirerek özel tasarımlar hazırlayabilirsiniz. Ev, okul veya iş yerinde kullanacağınız süsleri konsepte uyumlu olanlar arasından belirlemeniz önemlidir. Dış mekânlarda Noel Baba figürü, geyik gibi objelere yer verebilirsiniz. Ağaç üzerinde renkli toplar, ışıklar veya çocuklarınızla hazırladığınız ürünleri değerlendirebilirsiniz. Hayal ettiğiniz gibi bir süsleme olması için bulunduğunuz ortamı duvar süsleriyle kaplama şansınız da olur. Kozalaklardan çam yapraklarına kadar farklı dizayna sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Renkli, ışıklı ve sesli aydınlatma seçenekleriyle hem evinizin içini hem de dışını yılbaşı için süsleyebilirsiniz.

Yılbaşı Süsleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yılbaşı süslerini seçerken kullanacağınız yere uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Evinizin salonunda kağıt veya kartondan yapılmış yılbaşı figürlerini, renkli özel objeleri ve ışıkları kullanabilirsiniz. Yılbaşı ağacında metal veya plastik küçük aksesuarları veya şekilli aydınlatma çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Set hâlinde satılan ürünler bu konuda size büyük destek olur. Balkona veya pencereye asılan Noel Baba figürleri hem esprili hem de eğlenceli bir seçenektir. Yılbaşı günü masanızda kullanacağınız yemek takımlarını; kırmızı, yeşil ve beyaz renkleriyle hazırlayabilirsiniz. Geyik, şeker çubuğu ve hediye paketi gibi süslemelerle evin içini keyifli bir alana dönüştürebilirsiniz. Ofis gibi ortamlarda masa, sandalyelerin üzerine ve tavan, duvar gibi yerlere mutlu yıllar yazısı, karlı ev figürleri, küçük çam ağaçları ve daha pek çok süs asabilirsiniz. Bahçenizde büyük ahşap heykeller veya seramik objelerden yapılmış alternatifleri kullanabilirsiniz.

Yılbaşı Süslerinde Olmazsa Olmaz Ürünler Nelerdir?

Yılbaşı denilince akla gelen ilk süsleme noel baba figürü olur. Farklı büyüklükte, desen ve şekilde tasarlanan bu ürün, vazgeçilmez bir seçenektir. Ev veya iş yerlerinde sıklıkla kullanılan Noel Baba figürleriyle yılbaşı ruhunu yansıtmanız mümkün olur. Aynı zamanda farklı bir dekorasyon olarak canlı bitkileri tercih edebilirsiniz. Aralıktan şubat ayına kadar renkli çiçekleriyle hoş bir görüntü sergileyen yılbaşı çiçeği sevdiklerinize hediye olarak verebileceğiniz bir alternatiftir. Bunlara ek olarak sıklıkla kullanılan ürünler arasında yılbaşı ağacı sayılır. Parti konseptinize uygun olarak ailenizle birlikte ağacınızı süslerken keyifli vakit geçirebilirsiniz. Özellikle çocukların ilgisini çeken bu günlerde evinizi, bahçenizi, terasınızı ve dilediğiniz her yeri rengârenk bir hâle getirme şansınız olur. Sevdikleriniz için aldığınız hediyeleri günün anlamına uygun şekilde paketleyerek odanızın bir köşesinde sergileyebilirsiniz. Yılbaşı gözlükleri ve şapkalarıyla gecenin sonunda yeni yıla eğlenerek girebilirsiniz.