"

Antre Hol

" araması için 62980 sonuç listeleniyor

Antre/Hol

Ev Dekorasyonunuzu Tamamlayan Antreler

Son zamanlarda yaşadığınız alanların önemi artmakta. Özellikle de evlerde geçirilen vakitler artmakta, insanlar daha çok dinlenme alanı olarak bu mekanlara yönelmektedir. Eğer ki günün yorgunluğu atmak ve de iş stresinden, özel hayatın stresinden kurtulmak istiyorsanız rahat bir sandalyeye yerleşip ayakkabılarınızı çıkartıp, paltonuzu asıp içeriye diğer odalara doğru ilerlemek, dinlenmek isteyebilirsiniz. Evin giriş kısmını temsil eden bu odalar kimi zaman koridora yerleşmiş bir halde de olabilir. Yoğun ve yorgun bir iş gününün ardından gözlerinizin ilk gördüğü şey de antrelerdir. Evin, kafenin, restoranın, işyerinin girişi geri kalan dekorasyon hakkında ipucular taşır. Nasıl ve ne tarzda bir yaşam alanına sahip olduğunuz gösterir. Eve girdiğinizde; gördükleriniz sizi ve evinizi yansıtır. Eser miktarda sizi ve kişiliğiniz yansıtan bu oda şeklindeki geçiş mekânı; diğer odalardan izler taşır. Tüm evinizin bir bütün oluşturması adına da antre dekorasyonu evinizle uyumlu olmalıdır. Bu nedenle de uyumlu öğeleri bir araya getirip dekorasyon yapabilirsiniz. Antrenizde yer alması için Halılar, küçük dekoratif biblolar, aydınlatmalar, aynalar ve tablolardan faydalanabilirsiniz. Hol ve antre aslında sadece evlerin girişi için kullanılan kavramlar değildir. Aynı zamanda işyerlerinin, kafe ve restoranların da giriş kısmı için kullanılan kavramlara denk gelir. Evlere, ofislere, restoranlara ve daha sayamayacağımız birçok yaşam alanında katmış olduğunuz büyük ve küçük dokunuşlar sayesinde farklılık ve renk katarsınız. Böylelikle de hayatlarınız vakit geçirdiğiniz holde dekorasyon fikirleri ile odalarla bütünleşir. Bu sayede de kişiliğinizle, bütünleşen tasarımlar yaratmanız mümkün. Bu konularda; tasarımın size ait bir değer taşımasını istiyorsanız, size ait alanları daha da kendinizle zenginleştirmek istiyorsanız, antrelerinizden işe başlayabilirsiniz. Bugünlerde marka olan hemen hemen tüm kurumlar, ofisler birlikte çalıştıkları insanlara iyi bir imaj vermek ve de bu imajı iz olarak da bırakmak için müşterilerine daha estetik ve dinlendirici mekânlar sunar. Mekânlarınıza aydınlık, hem doğal hem de sade bir o kadar da estetik bir farklılık kazandırabilirsiniz. Bunu da iç mekanlarınızı zenginleştirerek, tasarımlarınıza şıklık katarak antre tasarım fikirlerinizi uygulamaya geçirebilirsiniz. Oldukça önemli bir iç mekân öğesi olan antrelerde aslında sanılanın aksine önemli detayları burada; bu yaşam alanında bulabilirsiniz, istediğiniz gibi yaşam alanlarınızı şekillendirebilir, şık ve dekoratif bir hale sokabilirsiniz.

Karanlık ve Dar Antreleri Doğru Aydınlatma ve Genişletme Fikirleri

Hollerde dekorasyonu ile antrelerin şekillenmesine ve iç mekânların şıklık kazanmasına yardımcı olursunuz. Bu sayede de daha etkili ve kullanışlı iç mekânlar elde edersiniz. Öncelikle antre aydınlatma ürünleri ile ilgili bir seçimde bulunurken nelere dikkat etmeniz gerektiğini belirtmemizde fayda var. Eğer eviniz veya işyeriniz için konuşacak olursa küçük, iç hacmi daha dar ve aydınlatmaya ihtiyacı olan bir antreniz varsa bu alanlarda hole göre seçilen avize ile birlikte lambader de kullanmanız mekânı daha aydınlık ve daha büyük gösterir. Antre lambası seçerken de dimmer ampul seçeneklerinden faydalanabilirsiniz; bu sayede ışık miktarını ne oranda tercih ediyorsanız o oranda kullanım rahatlığına kavuşursunuz. Ayarlanabilir antre avize seçenekleri de bulunmakta, dimmer seçenekli olan ampulleri tercih ederseniz de ışık miktarını ayarlayabilirsiniz. Tercihinize bağlı olarak da loş bir görüntü arzu ediyorsanız yine aynı şekilde ışık miktarınızı ayarlayabilirsiniz. Büyük bir hole sahipseniz de avize seçiminde bulunurken daha cesur davranabilirsiniz büyük ve gösterişli bir avize ile antrenize daha etkili bir giriş yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede de aydınlatma seçenekleri ile dekoratif ve şık avize seçiminde de özgür kılınırsınız. İster geniş ister dar olsun muhakkak dekorasyonunuzun tamamlayıcısı olacaktır aydınlatma ve de aydınlatmanın en önemli öğesi olan avizeler. Aynalarda aynı aydınlatma gibi iç mekanlara aynı etkiyi yaratır yani daha büyük ve geniş göstermek istiyorsanız antrenizi, antre aynası kullandığınız takdirde iç hacim hususunda iki katına kadar bir genişleme gözlemleyebilirsiniz. Sadece bu amaç için değil hol aynası ile evden çıkarken kendinize son dokunuşları bu alanda yapıp, kendinizi son bir kez kontrol edebilirsiniz. Giydiğiniz elbiseyi, Elbisenin altına seçtiğiniz ayakkabıyı, paltoyu kontrol edebilirsiniz. Bu soruları ve nicelerini her gün defalarca soruyor olabilirsiniz evden çıkmadan. Aynaların antrede bu sayede yer alması gerekir ki kullanışlı bir antreye sahip olunsun. Daha fazla vakit geçirmeniz sağlanır ve boş bir odaymış hissi vermez sizlere. Belki de en önemli oda haline dönüşebilir işte böyle küçük ama değerli düşünülerek tasarlanmış dokunuşlarla.

Antre Dekorasyonunun En Önemli Öğesi Olan Mobilya Seçimleri

Antrelerde yer alması gereken bir diğer önemli hususlara değinecek olursak bunlarda mobilyalar diyebileceğimiz geniş gruptur. Antre mobilyası seçimi yaparken de özellikle istediğiniz tarzda mobilya parçalarını birkaç küçük aksesuar yardımıyla da değiştirip, dönüştürebilirsiniz. Özellikle de antre büyüklüğüne göre mobilyalarınızın boyutu ve düzeni değişmektedir, tabi ki evinizin antresiyle bir kafe veya işyerinin antresi aynı ebatlarda olmayabilir. Bu grubun içerisine esasen birden çok öğe girer. Öncelikle önemli olan uyumu yakalamak ve tarzınızı oluşturmak. Daha sonra da bunları bir araya getirmek. Hem şıklık yaratmak hem de antrelerin amacına hizmet eden mobilyalar seçmek önemlidir. Bu hususlarda özen göstermeli ve nasıl bir iç girişe sahipseniz bu alanlara yönelik tüm alternatifleri değerlendirmelisiniz. Küçük iç girişler yaygın olduğundan koltuk yerine puf kullanabilirsiniz mesela, bu bir alternatiftir. Oysaki bir kafenin veya işyerinin girişinden bahsediyorsak geniş bir alandan bahsediyor olabiliriz, bu bir ev girişi de olabilir tabi ki; değerlendirmek sizin tasarımlarınıza kalmış. Örneğin antre pufları hem bir dekorasyon öğesi hem de birer rahatlama aracı olarak kullanılabilir. Hatta puflar çoğu zaman ayakkabı giyme ve çıkarma işlemini gerçekleştirdiğiniz duraklardır. Belki de işten eve geldiğimizdeki en son en rahat durak. Kuaföre veya bir dişçiye gittiğinizi düşündüğünüzde de aklınıza hemen galoş giyinmek gelir. Bu işlemi ayakta yapmak yerine oturarak yapmak daha mantıklıdır. Bu gibi kullanım amaçları olduğundan aynı zamanda da oldukça dekoratif modelleri bulunduğundan puflar antrelerde yer almalıdır. Oldukça küçük ve portatif olmalarından dolayı da tercih edilir çünkü dekorasyonun bir parçası olma hususunda çok alan kaplamaz, uyum sağlar. Eğer holunuz daha genişçe bir alana sahipse bu durumda özellikle de antre koltuğu edinebilirsiniz mobilya olarak. Bu sayede de dekorasyonunuza sıcak bir hava katmış olursunuz çünkü koltuk davetkârlık, misafirperverlik temalarını taşıyan bir dekorasyon öğesidir. Mesela sizi karşılayan antre mobilyaları göz yorucu da olmamalı rahat bir iç mekân konsepti arıyorsanız eğer. Ancak büyük bir kullanıma ve ferahlığa sahip antreler başkaca mobilya seçimleriyle de daha işlevsel bir hale gelebilir.

Sizi Karşılayan Antrelerde En İyi ve En Doğru Tercihler

Herhangi bir mekâna giriş yaptığınız yerler olması sebebiyle de holler sizi dışarıdan içeriye karşılayan yerlerdir. Portmanto olarak adlandırılan mobilyalar hemen hemen eskilerden beridir kullanılmakta. Şimdilerde ise portmantolarla birlikte ya da ayrı olarak konsollar, dresuarlar kullanılmakta. Antrelerinizin girişlerinde yer bulması gereken mobilyalardan biri de antre konsol. Koridor dekorasyonunda kullanılabilir bu ögeler. Karşılama işlevi gören bu alanlarda dekoratif seçeneklerden faydalanmak her zaman mevcut. Eve girdiğinizde anahtarlarınızı bırakabileceğiniz bir şey arayabilirsiniz bu durumda da dekoratif antre dresuar seçenekleri ilginizi çekebilir. Anahtarınızı kaybetmeyeceğiniz ya da evde saatlerce aramayacağınız bir yerde olmasını istiyorsanız dresuarların çekmecelerine bırakın deriz. Birçok farklı opsiyonu olduğundan dolayı da diğer aksesuar öğeleriyle birleştirebilirsiniz. Dresuarın üzerindeki duvarınıza ayna veya tablo da asabilirsiniz. Dar antre alanlarında da dresuar ve vestiyer gibi işlevleri bir araya getirerek kullanabilirsiniz. Kullanacağınız her bir parça birbiriyle uyumlu olduktan sonra sorun olmayacaktır. Askılıklar da olması gereken parçalardan biridir. Dışarıdan içeriye girdiğinizde paltolarınız, hırkalarınız, şemsiyeleriniz, şapkalarınızı asmanız gereken bir şeye ihtiyacınız var. Bir diğer önemli husus antre askılık seçimizde saklı. Bunlar oldukça moda haline geldiğinden hem de isterseniz başka alanlarda da kullanım konforu sunar, insanlar tarafından popüler bir şekilde kullanılır. Elbise askılıklarının alt kısmında ayakkabılarınızı da koyabileceğiniz bir bölmesi olan çeşitlerde vardır. Klasik bir tarzda antreniz varsa da askılıkların duvara sabit olanları da mevcut. İçinde ayakkabı koyabileceğiniz veya palto asabileceğiniz antre dolabı da işinizi görebilir. Oldukça kullanışlı seçenekler mevcut ve bunlar kullanışlı ve çok amaçlı olarak tasarlanmıştır. Hol dolapları birçok saklama alanına da ev sahipliği yaptığından dolayı büyük bir antreye sahipseniz büyük bir dolap tercih ettiğiniz takdirde kullanmadığınız, mevsimlik olmayan parçaları da saklama alanı elde edersiniz bu sayede. Belki de en önemli faydalarından biri de her gün aynı ceketi, botları giyinmediğinizden dolayı daha fazla seçeneğinizin olmasını isteyebilirsiniz. Bunların da gözünüzün önünde olmasını istiyorsanız dolaplarda saklar, dener ve soyarsınız.

Antre Aksesuarları İçin Dekoratif Fikirler

Mekanları mobilyalar kadar etkili derece de hatta daha çok süs eşyaları ve dekoratif eşyalar etkiler diyebiliriz. Holler için aksesuar seçenekleri oldukça geniş ve de dekorasyona dair hemen hemen her şey tam bu noktada tamamlanır. Aksesuar olarak her şeyi kullanabiliriz ancak amaç olarak da süs eşyalarını kullanabiliriz. En önemli bir diğer dekorasyon öğesi de elbette ki antre halısı. En az mobilya, aydınlatma diğer tüm dekorasyon ögeleri kadar önemlidir,örneğin halıları dekorasyonunuza ekleyerek daha sıcak ve daha samimi bir ortam elde edebilirsiniz. Antre halı modelleri de genel olarak antrenizin şekline göre değişiklik gösterebilir. Yuvarlak halı tercihinde bulunacaksanız geniş bir antreye sahip olmanız önemlidir. Uzun ince bir girişe sahip antreniz içinse antre yolluk seçeneklerine göz atınız. Her ev ya da mekan için Antre modelleri farklılık gösterdiğinden dolayı tercih edeceğiniz şeyler farklılık gösterebilir. Eğer duvarlarınızla da dekorasyonunuza bir hava katmanız gerektiğini düşünüyorsanız antre duvar kağıtları seçimi yaparken öncelikle daha sade, davetkar boğucu olmayan renklere yönelebilirsiniz. Açık renkler, basit desenli hol duvar kağıtları hem gözü yormaz hem de daha net bir tarzınız olduğunu gösterir. Tablolar oldukça sanatsal değer taşıyan dekorasyon parçaları olabilir belki de bu yüzden de evlerinizden ya da yaşam alanı olan her yerden eksik olmaması gereken parçalardır. Sizden de birer parça taşır ve diğer insanlara da sizin hakkınızda bilgiler verebilir. Antre tabloları da sizin tasarımınıza bir parça yardımcı olabilir; duvarlarınızı süsler, sizi daha yaratıcı kılabilir. Hollerinizde de sanatsal bir giriş elde etmiş olursunuz, sevdiklerinizi eve davet ettiğiniz bu yerlerde. Antre süsleri hemen hemen her şey olabilir. Tamamen size kalmış olmakla beraber mumlardan, yazılı duvar dekorlarından faydalanabilirsiniz. Eğer oldukça küçük bir girişe sahipseniz dresuar ve konsol kullanmak gözü yorabilir ancak antre sehpası tercih ederseniz anahtarlarınızı bunun üzerine de koyarak alan tasarrufu yapabilirsiniz. Hol sehpası aynı zamanda alanı daha sade gösterir ve kullanışlı da kılar. Antreler genellikle koridorlarda da konumlanabilir bu yüzden de dar uzun ince bir antre yaratmış olursunuz böyle bir durumda da antre düzenleme konusunda yardım almak gerekir çünkü dağınık ve gözü yoran bir görüntü; özellikle de sade ve aynı zamanda şık olması gereken antrelerde istemezsiniz. Hol sehpaları oldukça çeşitli alternatifleri bulunan mobilya parçalarıdır, Yuvarlak, kare, dikdörtgen seçeneklerle seçim yapma konusunda birçok farklılığa sahip olursunuz.

Antre Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Antre dekorasyonunda birden çok alternatif ve seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebepten dolayı da fiyatlar oldukça çeşitlilik göstermekte. Çeşitli mobilyalarla, dekoratif süs eşyaları seçenekleriyle antre avize ile evleri süslemek ve farklılık kazandırmak mümkün. Günümüzde yaygınlaşan dekorasyon fikirlerine her zaman her an ulaşabiliyor olduğumuzdan dolayı da standartların dışına çıkarak kendimize özel alanlar yaratabiliyoruz. Aydınlatmalara dikkat ederek, iç hacmine dikkat ederek tasarladığımız antrelerde kullanım alanlarından birine dahil ediliyor artık. Hem şık hem de kullanışlı bu alanı değerlendirmeden bırakmak olmaz. Artık pek çok kişi bu alanların kullanımına önem vermekte ve geçiştirmek yerine daha dekoratif unsurlarla bu alanı güzelleştirebilirsiniz. Evi bir bütün halinde ele alıp da bu bütüne göre şekillendirmek her bütçeye göre de alternatiflerin bulunduğu dünyada artık kolay. Antreleri olmayan evler bile koridorlarını antre duvar kağıdı ile değerlendirip kullanıyor, dekore ediyor. Kaybedilen alanlar değil aksine daha çok tüm mekanların kalitesini arttıran, genişleten alanlar olarak da görülebilir. Evin giriş kısmında hissedilen atmosfer oldukça etkileyici olmalıdır böylece evin geri kalanı hakkında herkese güçlü bir izlenim bırakır. Bu amaçlara uygun olan ürünleri de kullanarak, işlevsel müdahalelerle, amacınızı gerçekleştirebilirsiniz. En yüksek tatmin ve memnuniyet için de ürünler tasarlanmakta ve alıcıların da uygun amaçlarda kullanmasına göre sizlere sunulmakta. Her parçanın kendine has kullanım alanı ve yeri bulunduğundan dolayı da satın alınırken bunlar gözetilerek alınır. Bu bağlamda da tüm antre düzenleme ürünleri bu farklılıklar gözetilerek tasarlanmakta. Marka ve ürün kalitesi gözetilerek de fiyatlandırma politikası yapılmakta. Satışta olan tüm ürünler bir amaca hizmet etmek için üreticiler gözetilerek fiyatlandırma yapılmaktadır. Büyük mobilya parçalarından küçük dekoratif nesnelere kadar antre dekorasyonunu oluşturan bu ögeler birbirinden oldukça farklı özellikleri barındırır. Ulaşılabilir bir fiyatlandırma politikası esas alınarak tasarlandığından da tüm ürünler ihtiyacınız oranında fonksiyonel özelliğe göre tasarlanıp fiyatlandırılır. Bu tasarımlar için ekonomik, keyifli ve faydalı ürünlere kolaylıkla Trendyol uygulaması ve web sitesi aracılığıyla ulaşabilirsiniz.