"

Koridor Halısı

" araması için 21335 sonuç listeleniyor

Koridor Halısı

Evlerinizde Yaratacağınız Şıklığın Adresi Koridor Halıları

Evlerinizde Yaratacağınız Şıklığın Adresi Koridor Halıları

Evlerde kullanılan en sık aksesuarlardan biri de halılardır. Halıların ev yaşantısında çok büyük bir öneme sahip olduğu herkes tarafından bilinir. Halılar çeşitli desenlerde ve çeşitli renklerde, dokuma kumaşlarından oluşan kalın yolluk benzeri aksesuarlardır. Hem aksesuar niteliğinde kullanırlar, hem de işlevsel olarak da zemini sıcak tutmaya yararlar. Kış aylarının ve yazarlarının ayrı halı modellerini de görebilirsiniz çünkü Türk yaşamında ve kültüründe ayrı bir önemli olan halıların kadınlar tarafından da kullanılması oldukça yaygındır. Ev yaşantısında özellikle de salon halıları koridor halıları ve koridor halıları ön plana çıkar. Koridor halısı modelleri ne özelliklerine baktığımız zaman karşınıza çıkabilecek olan modellerin büyük bir çeşitlilik gösterdiğini gözlemleyebilirsiniz. Genellikle koridorlar Türk mimarisinde evler uzun bir girişe sahip, evlerde uzun girişin birleştiği ve odaların birbirine bağlandığı koridorlara halı serilmesi oldukça yaygındır. Serilen halıların boyutu ve ebadı genellikle dikdörtgen olmaktadır. Koridorlarda yer alan alanların genel anlamda belirli özelliklere sahip olması gerekir. Koridorların uzun yapıda olmasından kaynaklı olarak koridor halısı diğer odalardaki halılara nazaran daha uzun ve genişlik olarak daha kısa halılardır. Uzun koridor halısı ile tüm koyduğunuz kaplayabilirsiniz ve koridorlarınızda yerlerinizi ve zeminlerinizi süsleyecek oldukça şık detaylara sahip olan halılarla karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda koridorlar geçiş mekânları oldukları için ve geçiş mekânlarında görüldüğü için insanlar bu halıların üzerinde kaymak istemezler. Kaymaz kumaşa sahip olan koridor halıları genellikle daha sık bir şekilde tercih edilir. Her anlamda kaymaz koridor halısı dokusu ve kumaşı da bu niteliğe uygun olmalıdır, kaymaz niteliğe sahip bir kumaştan tasarlanmalıdır. Dolayısıyla istek ve ihtiyaçlarına karşılık verecek ve aradığınız nitelikleri üzerinde barındırabilecek nitelikte çok farklı modeller ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu modeller arasından sizi ev dekorasyonunu uygun, sizin ev zevkinize uygun düşecek nitelikte olan çok farklı modellerde de karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda her evin girişi ve evin koridor yapısı aynı olmadığı için farklı boyutlarda ve ebatlarda halılara da denk gelebilirsiniz. Özellikle de yuvarlak ve uzun koridorlar farklılık göstermektedir. Girişler bazen yuvarlak olabilmektedir bazen ise bir oda gibi kare olabilmektedirler. Evinizin niteliğine ve evinizin şekline uygun olabilecek tarzda pek çok farklı koridor halısı ile karşılaşabilirsiniz, bu modellerden sizin zevkinize ve sizin ev dekorasyonunuza en uygun olduğunu düşündüğünüzü seçip satın alabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunuza En Uygun Koridor Halısı Modelleri

Ev Dekorasyonunuza En Uygun Koridor Halısı Modelleri

Bir evin en önemli aksesuarlarından biri evi tamamlayan ve yerleri dolduran halılardır. Bu halılar genellikle de farklı desenleri ve farklı kumaşlara sahip olması ile bilinirler. Dokusu ve kumaşı değişkenlik gösteren alıcıların zevkine sunulan farklı modelleri tercih edebilirsiniz. Farklı modellerin söz konusu olduğu ve farklı tarzdan zevkten insanların kullanımına uygun olan halıların söz konusu olduğu yani çeşitliliğinin çok olduğu halı sektöründe koridor halıları da çıkmaktadır. Genellikle koridorlar Türk ev dekorasyonunda boş kalmazlar ve koridorlara halı serilmesi öngörülmektedir. Halılar sayesinde hem zemin sıcak tutulmuş olur, hem de zemin ile ev dekorasyonu arasında bir uyum sağlanmış olur. Aynı zamanda en önemli özellik ise koridor halı seçerken evinizin biçimine ve koridorun uzun ebadına göre bir halı satın almaktır. Halı seçimi yaparken genellikle oval veya dikdörtgen bir koridor sistemine sahip olan evde oturuyorsanız buna uygun nitelikte bir halı seçmeniz çok önemlidir. Çünkü halınızın mekânı ile bir bütünlük oluşturabilmesi adına boyutu çok önemli olmaktadır. Her anlamda dokusunu ve kumaşını beğendiğiniz, desenini beğendiğiniz halının farklı boyutları bir arada üretilmektedir. Özellikle girişler oval veya yuvarlak bir yapıda olduğu için oval koridor halısı modellerine sıklıkla gelebilirsiniz. Eğer ki küçük bir ev girişine sahip iseniz ve aynı zamanda yuvarlak bir ev girişine sahip iseniz muhakkak ki beyaz koridor halısı ile mekânınızı daha geniş gösterebilirsiniz. Aynı zamanda gri veya benzeri renklerde seçeceğiniz halılar ile mekânı daha boyutlu ve daha aydınlık gösterebilirsiniz. Griyi koridor halısını genellikle modern ve daha dekoratif detaylara sahip olan evlerde tercih edilebilecek bir renktir. Uygun desenlerle birleştirildiği zaman griyi rengi daha boyutlu bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Sizin de zevklerinize ve isteklerinize uygun nitelikte oldukça modern gri koridor halısı sahip olabilirsiniz ve bu halıyı koridorlarınıza yerleştirebilirsiniz, koridorlarınızı süsleyen bu halılar sayesinde ev dekorasyonuz daha boyutlu ve daha iyi bir hal alır. Aynı zamanda modern detaylara sahip olan bazı evlerde daha farklı bir görüntü yaratmak için üç boyutlu halı modellerine de yönelebilirsiniz. Koridor halısı, 3 boyutlu sayesinde girişlerinizi ve koridorlarınızı daha aydınlık bir şekilde geniş gösterebilirsiniz. Bu halılar genellikle de oldukça farklı tarzdan insanların ilgisine ve zevkine sunulmuştur. Ancak son zamanlarda bu tarz modern koridor halısı modelleri sıklıkla tercih edilmektedirler.

Evinizin Havasına En İyi Giden Koridor Halıları

Evinizin Havasına En İyi Giden Koridor Halıları

Her evin farklı bir dekorasyonu ve her tarzın farklı bir beğenisi vardır. Dolayısıyla da her evde farklı tarzdan aksesuarlar ve farklı tarzda mobilyalara denk gelebilirsiniz. Bu farklı tarzdan evlerde genellikle de halılar öne çıkmaktadır. Halılar bir evin en dekoratif ögelerinden biridir. Bu dekorasyon verilerinden sizin zevkinize ve ihtiyaçlarınıza yönelik olanını tercih ederek bir seçim yapabilirsiniz. Aynı zamanda evinizin yapısına uygun olanını da tercih edebilirsiniz. Özellikle de yuvarlak koridor sistemine sahip iseniz yuvarlak hatlara sahip olan bu alanda yuvarlak koridor halısı kullanmanız oldukça denk düşer. Aynı zamanda ince ve uzun bir koridora sahip iseniz ki bu tip koridorlar oldukça yaygındır bu alanda ise ince koridor halısı kullanmanız daha denk düşer. Dolayısıyla, her anlamda istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek evinize uygun düşecek bir şekilde halı seçimi yapabilirsiniz. Halı seçiminde uygun detaylara ve uygun hatlara sahip olan modeller de karşımıza çıkabilir. Desenler çizgili ve modern bir görünüm sağlayabilmesi adına daha çok sade bir görünüm alırlar. Aynı zamanda ilgi çekici ve oldukça farklı bir görüntüyü ev dekorasyonunuza vermek istiyorsanız siyah koridor halısı modellerine de göz atabilirsiniz. Bunlar genellikle de oldukça ilgi çekici ve detayları ile evin dekorasyonunu değiştirebilecek nitelikte olan halılardır. Her anlamda ilginizi çekebilecek ve modern detaylara sahip olabilecek nitelikte olan bu halılar sayesinde istediğiniz tarzda ve istediğiniz nitelikte olan halılara göz atabilirsiniz. Ara koridor halısı seçimi için muhakkak ki yapmanız gereken şey koridorun dekorasyonuna uygun bir halı seçmektir. Dolayısıyla koridorun dekorasyonu ve koridorun tarzı ile uyumluluk gösterebilecek nitelikte bir halı seçebilmek için daha önce yapmış olduğunuz mobilya tercihlerine uygun davranmanız gerekmektedir. Böylelikle hem büyük bir uyum, hem de büyük bir tarz bütünlüğünü sağlayabilirsiniz. Özellikle lazer kesim koridor halısı modellerine göz atarak modern bir görünümü sizde yakalayabilirsiniz. Genellikle daha çok yazlık halı modellerinde karşınıza çıkabilecek olan bu lazer kesim halılar daha ince ve daha dokusu yumuşak renklerden oluşmaktadır. Evlerinizde seçmiş olduğunuz mobilyalarınız ile uyumlu olabilecek bir halı ile daha dekoratif bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Koridor Halısı Modelleri

Koridor Halısı Modelleri

Farklı tarzda farklı zevkler insanlara hitap edecek nitelikte birçok farklı koridor halısı modelleri denk gelebilirsiniz. Özellikle evinizin giriş kısmı küçük ise ve dar bir alandan oluşuyorsa buraya halı seçerken muhakkak ki daha açık tonları tercih etmelisiniz. Krem rengi koridor halısı tercihi sayesinde daha sağlıklı bir koridor görüntüsü yaratabilirsiniz. Bu koridor görüntüsü sayesinde oldukça geniş ve aydınlık bir iç mekân elde edebilirsiniz. Bu modellerden size uygun olanını ve sizin ihtiyaçlarınıza karşılık verebileceğini düşündüğünüzü seçip satın alabilirsiniz. Genellikle kullanışlı olan ve oldukça pratik bir kullanım özelliğine sahip olan halılar, ilk planda tercih edilen halılardır. Mesela yazlık ince halılar veya lazer kesim halılar genelinde yıkanabilirler. Yıkanabilir olmalarından kaynaklı olarak da herhangi bir leke veya herhangi bir kirlenme durumuna makinaya girebilirler ve makinada temizce yıkanabilirler. Yıkanabilir koridor halısı modellerine göz attığınız zaman ise bu tarz yazlık halılar ve ince halılar gözlemleyebilirsiniz. Genellikle kalın olan kışlık halılar daha çok makineye girebilecek kadar küçük halılar değildirler. Dolayısıyla bunların yıkanması konusunda daha farklı bir yol haritası izleyebilirsiniz. Genellikle halıların temizlenmesi aşaması meşakkatli bir aşama olsa bile ince halılar yani yazlık koridor halısı modelleri oldukça kolay temizleme aşamalarına sahiptir. Aynı zamanda belirtmekte yarar var ki kışlık halılarda kalın koridor halısı grubuna girer çünkü kışlık halılar hem yüzeyi sıcak tutmak, hem de insanları sıcak tutmak işlevine sahip olduğu için daha çok kalın olması yaygındır. Yün koridor halısı tercihinizi muhakkak kış zamanları yapmalısınız. Her anlamda ilginizi ve dikkatinizi çekebilecek olan modellerden kışlık olan modellerin kaliteli olması ve aynı zamanda belirli bir işlevsel fonksiyona sahip olması önemlidir. Genellikle kışlık halı modelleri daha çok yün ipli kumaşların tercih edilmesi ve bu kumaş parçalarının dokunulması ile oluşurlar. Ancak yazlık modeller genellikle daha ince bir dokumaya sahip olan modellerdir. Sizler de size uygun olan modelleri seçerek hayatınıza modern şıklığı dâhil edebilirsiniz. Bu şıklığı elde etmek için muhakkak ki halı modellerinin özelliklerine dikkat ederek satın alma işlemini gerçekleştirirsiniz. İlginizi çekebilecek ve ev dekorasyonunuza uyum sağlayabilecek bir halı modeli ile karşılaşabilirsiniz. Dolayısıyla her anlamda dokusunu ve kumaşını beğendiğiniz farklı modellere yönelebilirsiniz.

Koridor Halısı Satın Alan Kullanıcılar

Koridor Halısı Satın Alan Kullanıcılar

Farklı kullanıcıların farklı tavsiyeleri ve yorumları ile karşılaşabileceğiniz kullanıcı yorumları platformu sayesinde istek ve ihtiyaçlarınıza uygun düşecek nitelikteki halı modelleri ile karşılaşabilirsiniz. Bu halı modellerinden özellikle de sizin evinizin dekorasyonuna uygun ve sizin yaşam zevkinize yansıtabilecek nitelikte olan halılara denk gelebilirsiniz. Aynı zamanda belirtmekte yarar var ki halıların modelleri ve çeşitleri oldukça büyük bir genişlik sergilemektedir. Yani beğeneceğiniz ve satın alacağınız ürünler genellikle de farklılık gösterebilecek nitelikte olan ürünlerdir. Her anlamda istek ve ihtiyaçlarınıza hitap edebilecek olan koridor halısı seçimi ile ev dekorasyonunuza yön verebilirsiniz. Ev dekorasyonu için muhakkak ki koridor halısı yorumları kısmına göz atarak bir tercih yapabilirsiniz. Genellikle de küçük ve dar bir alana sahip olan koridorları daha aydınlık ve daha geniş gösterebilecek özelliklere sahip olan açık renkli halılar tercih edilmektedir. Aynı zamanda son zamanlarda oldukça moda olan hasır detaylarına sahip hasır koridor halısı modellerine de göz atabilirsiniz. Hasır oval saçaklı koridor halısı modelleri son zamanların en trend görüntüsü olabilir. Dokusunu ve özelliklerini sevdiğiniz beğendiğiniz ve seçimde bulunduğunuz pek çok farklı ürün ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Aynı zamanda bu ürünlerin ölçüleri sizin evinizin koridor kısmı ile uyumluluk göstermelidir. Özellikle de koridor halısı ölçüleri için yine kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz çünkü burada kullanıcılar genellikle satın aldığı ürünlerin en temel özelliklerinden bahsetmektedirler. Her anlamda ilginizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz nitelikte koridor halısı modelleri söz konusudur ancak belirtmekte yarar var ki yine de geniş alanlara sahip olan ve daha farklı modelleri ev dekorasyonuna dahil etmek isteyen insanlar için de renkli koridor halısı modelleri söz konusu olabilir. Desenli ve oldukça ilgi çekici detaylara sahip olan koridor alanlarından biri olan kelebekli koridor halısı modellerine de göz atabilirsiniz, bu model karşınıza ilk çıktığı zaman kendi ev dekorasyonunuza uyum sağlayacağını düşünüyorsanız muhakkak bunlara da yönelebilirsiniz. Koridor halısı yorumları daha çok açık tonlarda olan halıları içermektedir, bu halıları satın aldıktan sonra nasıl kullandıklarına da göz atabilirsiniz, nerelerde bu halıları kullanmayı tercih ettiklerini de yazan da insanlar ile fikirleriniz uyuşmaz gösterebilir. Koridor halısı tavsiye eden insanlar genellikle daha açık tonları tavsiye etmektedirler fakat yine de geniş bir koridora sahipseniz daha renkli seçimler yapabilirsiniz.

Koridor Halısı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Koridor Halısı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Farklı modellere ve farklı tarz halı çeşitlerine denk gelebilmek için muhakkak geniş bir piyasa araştırması yapmanız gerekmektedir. Çünkü bu piyasa araştırmasını yaptığınız zaman istek ve ihtiyaçlarınıza yönelik olabilecek nitelikte farklı ürünler ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Özellikle de yazlık veya kışlık modellerden hangisini seçiyorsanız bunların sizin isteklerinize karşılık verecek nitelikte olanlarına da göz atabilirsiniz. Bu ürünlerden özellikle de ev dekorasyonunuza ve sizin zevkinize yönelik olanlara göz atabilirsiniz. Bunlar arasından ilk planda göreceğiniz ve ilk planda karşınıza çıkabilecek olan modelleri seçip satın alabilirsiniz. Aynı zamanda belirtmekte yarar var ki halıların özellikle farklı fiyatlardan karşınıza gelebilme ihtimali oldukça yüksektir çünkü farklı tarzdan halıların farklı materyallerden yapıldığını bilmelisiniz. Bu farklı materyaller sayesinde ise halıların üzerinde fiyat farkı söz konusu olabilir. Hem evinizin dekorasyonuna uyum sağlayabilmek adına halılar tercih edilmektedir, hem de bir iç mekân için aksesuar olarak halılar, sıklıkla tercih edilirler ve dolayısıyla satın aldığınız zaman dekoratif olan modellere daha çok yönelebilirsiniz. Bu modellerde de farklı fiyatlara denk gelebilirsiniz. Yani klasik bir koridor halısı modeli ile mermer desenli koridor halısı modelleri fiyat farklılığı içerebilir. Çünkü dokusu ve kumaşı farklılık gösteren bu modeller farklı bir üretim aşamasından geçmektedirler ve bu üretim aşamasında farklı materyallerin kullanılması söz konusu olabilmektedir. İhtiyaçlarınıza ve isteklerinize aynı zamanda da evinizin dekorasyonuna uyum sağlayabilecek nitelikte bir halı bulabilmek ve giriş mekânı olarak adlandırılan koridorları daha geniş gösterebilmek için çok farklı modelde halılara denk gelebilirsiniz. Koridor halısı fiyatları için genel bir piyasa araştırması yaptıktan sonra sizin bütçenize uygun düşebilecek modellere göz atabilirsiniz. Aynı zamanda evinizin dekorasyonuna uygun olabilecek nitelikte halılar söz konusudur, modern detaylara sahip olan son zamanlarda en çok kullanılan modeller çeşitli markalar ve firmalar tarafından üretim yapılmaya devam etmektedir ve bunlar arasından sizin evinize uyumluluk sağlayabilecek bir halı modeli ile karşılaşabilirsiniz. Kendi bütçemizi belirledikten sonra ve kendi ev yaşantımıza uyum sağlayabileceğini düşündüğünüz halı modellerine göz attıktan sonra muhakkak ki kullanıcı yorumlarını da okumalısınız. Burada faydalı pek çok bilgi ve ürün özelliği görebilirsiniz. Bu modellerin aynı zamanda dekoratif ve modern bir detaya sahip olmasını istiyorsanız yine farklı modellere de göz atabilirsiniz. Aynı zamanda sizin bütçenize de uyum sağlayabilecek nitelikte ve bütçenizi zorlamayacak ürünlere de göz atabilirsiniz. Her anlamda karşımıza çıkabilecek olan modeller ve bunlardan daha fazlası için Trendyol adresine göz atabilirsiniz.