İlgili Kategoriler
Renk
Cinsiyet
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Ayakkabı Bağcığı

" araması için 3930 sonuç listeleniyor

Ayakkabı Bağcığı

Birbirinden Havalı Ayakkabı Bağcığı Modelleri ile Tarzınızı Yansıtın

Gün boyu bütün vücudumuzun ağırlığını taşıyan ayaklar, yürümemizi, koşmamızı ve hareket özgürlüğünüze ulaşmanızı sağlayan önemli uzuvlarınızdan biridir. Bu nedenle giydiğiniz ayakkabının konforu oldukça önemlidir. Tercih ettiğiniz ayakkabılar bütün vücudunuzu etkileyecektir. Ayak için doğru ayakkabı seçimi hem ayağın rahat olması hem de sağlıklı olması açısından oldukça önemlidir. Ayakkabılarınız ile rahatınızdan ödün vermezken davetlerde de şıklığınızla ön plana çıkabilirsiniz. Hem kadın hem de erkek kombinlerinin tamamlayıcı parçası ayakkabılar tarzınızı yansıtmada önemli bir yardımcıdır. Kıyafetinize ayakkabılarınız ile konforlu bir şıklık katabilirsiniz. Ayakkabılar ile rahatınızdan ödün vermeden şıklığınızı ortaya koyabilirsiniz. Günlük hayatta kombinlerin olmazsa olmaz parçası olan ayakkabıların bağcıklı seçenekleri de bulunmaktadır. Bağcıklar ayakkabılarda kullanılan aksesuarlarından biridir. Bağcıklı ayakkabıların avantajlarından biri bağcıkların dilediğiniz zaman tarzınıza göre değiştirebilir olmasıdır. Ayaklarınızı ayakkabıya sabitlemek gibi oldukça işlevsel bir göreve sahip olan bağcıklar ayakkabınızın görüntüsünü büyük ölçüde değiştirebilir. Kullandığınız bağcığın fonksiyonları ve tasarımı ayakkabınızı kişiselleştirmenize olanak tanır. Aynı ayakkabıyı farklı tarzda ve renkte bağcıklar ile kullanabilirsiniz. Zevkinize uygun bağcıklar ile özgün hale getirdiğiniz ayakkabılar tarzınızı en iyi şekilde yansıtmanıza yardımcı olur. Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip ayakkabı bağcıkları arasından her tarza uygun renk ve modeli bulmak mümkündür. Ayakkabı bağcığı çeşitleri deri, silikon, pamuk gibi farklı materyaller kullanılarak üretilebilir. Birbirinden farklı renkte ve tarzda bağcık modelleri ayakkabınızı kendi tarzınıza göre kişiselleştirme imkânı sunar. Sürekli kullanımdan ve toprak, çamur, kir gibi etkenlerden dolayı kirlenen bağcıklarınızı yenisi ile değiştirebilirsiniz. Ayakkabı bağcıkları, ayakkabı ve botlarınızı daha kullanışlı hale getirmektedir. Ayakkabınızı giyip çıkarırken ipleri gevşetip daha kolay giyebilirsiniz. Giydikten sonra ipleri dilediğiniz gibi sıktırıp, ayakkabının gevşeyip ayağınızdan çıkmasını önleyebilirsiniz. Renk renk bağcıklar ile stilinize hareketlilik kazandırabilirsiniz. Şık ve işlevsel bağcıklar sayesinde ufak bir dokunuşla tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Elastik Ayakkabı Bağcığı Çeşitleri ile Konforu Hissedin

Zarif, modern ve şık ayakkabı modelleri arasından her tarza hitap eden ürünü bulmak mümkündür. Şık ayakkabılarınızla tarzınızı daha göz alıcı bir hale getirebilirsiniz. Bağcıklı ayakkabı modelleri en sık tercih edilen ürünlerdendir. Temel görevi ayaklarınızı ayakkabıya sabitlemek olan ayakkabı bağcıklarının üretiminde pamuk ve deri gibi materyaller kullanılmaktadır. Bağcıklar ayakkabınızın görüntüsünü büyük ölçüde değiştirebilir. Ürünün renk ve desenleri yanı sıra bağlama şekli de ayakkabıya farklı bir hava katacaktır. Birçok farklı modele ve renge sahip ayakkabı bağcıkları her tarza uygun çeşitleri ile kullanıcıya sunuluyor. Yeni bir bağcık alırken kullanacağınız ayakkabıyı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ürünün ayakkabıya uyum sağlaması şıklığın yanında konfor ve pratiklik de getirecektir. Geniş renk ve desen skalasına sahip ayakkabı bağcıkları arasından her tarza ve ayakkabıya uygun modeli bulmak mümkündür. Ayakkabı modelleri tarz ve görüntü olarak klasik, spor ve günlük gibi kategorilere ayrılır. Bir bütünlük elde etmek için tercih edeceğiniz bağcık ayakkabınızın tarzına uygun olmalıdır. Rengin yanı sıra bağcık uzunluğu da önemli bir detaydır. Olması gerekenden kısa bağcıklar bağlarken problem yaşatabilir. Ayakkabınızı rahatça bağlayabilmek için ideal uzunlukta bağcıklar tercih edilmelidir. Ayakkabı bağcık çeşitleri oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Farklı fonksiyonlara sahip, tarzınıza uygun ve işlevsel ürünler arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Lastik ayakkabı bağcığı spor ve bot tarzı ayakkabılarda sık sık kullanılmaktadır. Elastik yapısı ile oldukça pratik ve konforlu bir kullanım sunar. Yüksek kaliteye sahip elastik ayakkabı bağcığı modelleri ayakkabınızın ayağınıza sıkıca tutunabilmesine imkan sunar. Bağcıklar ayakkabıyı ayağınıza sabitleme görevini üstlenmenin yanı sıra model ve renkleri ile kombinlerinize de farklı bir hava katmanıza olanak sağlar. Renkli seçeneklerin yanı sıra farklı ayakkabı bağcığı şekilleri ile de farklı bir tarz oluşturabilirsiniz. Kare, çapraz, düz, kafes ve merdiven gibi birbirinden farklı sayısız bağcık bağlama modeli bulunmaktadır. Klasik giyimlerde kare düğüm ve gizli düğüm yöntemleri oldukça fazla kullanılmaktadır. Bağlama yöntemleri arasından tarzınıza ve zevkinize en uygun seçeneği ayakkabınıza uygulayabilirsiniz. Aglet adı verilen ayakkabı bağcığı ucu aparatı hemen hemen her bağcığın 2 ucunda da bulunmaktadır. Bu aparatın en temel görevi bağcıkların ayakkabıda bulunan deliklere kolay geçirebilmesini sağlamaktadır. Metal, bakır ya da plastikten üretilebilir. Ayakkabı bağcığında bu aparat bulunmaz ise bağcıkların uçları kullanım sonrası açılmaya başlayacaktır. Bu da deliklere geçirilmesini daha zor hale getirecektir. Bağcıkların iki ucunda bulunan aparat bağcık iplerini bir arada tutarak çözülmesini önler.

Renkli Tarzınıza Uygun Renkli Ayakkabı Bağcığı Modelleri

Trendlere uygun olarak tasarlanan desenleri ve moda renkleri sayesinde ayakkabı bağcığı modelleri ile özgün tarzınıza şıklık katabilirsiniz. Ayakkabı modelleri giysilerinizi şık bir şekilde tamamlamanızı sağlar. Her zevke ve beğeniye uygun tasarımları ve renkleriyle ayakkabı modelleri hem klasik hem de modern tarzda farklı seçenekleri beğeninize sunuyor. Farklı ayakkabı modelleri arasında seçim yaparken kıyafetlerinizde tercih ettiğiniz renkleri baz alarak bir seçim yapmak kararsızlığınıza bir çözüm olarak işinizi kolaylaştırabilir. Kombinlerin tamamlayıcı parçası olan ayakkabılarınıza olduğundan başka bir hava katmak için birtakım aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Ayakkabı bağcıkları bu aksesuarlar arasında öne çıkmaktadır. Birbirinden farklı renk ve desen seçenekleri ile kullanıcıya sunulan ayakkabı bağcıkları, eskiyen bağcıklarınızı yenisi ile değiştirerek ayakkabınızın yeni gibi görünmesine imkân verir. İster aynı renkte bağcık kullanarak ayakkabınızın duruşunu yenileyin ister farklı renkte bir seçenekle eskisinden farklı bir hava yaratın. Renk ve model tercihi her kişinin kendi zevkine kalmıştır. Düz ya da desenli seçenekler arasından tercih yaparak yıllardır giydiğiniz ayakkabıya değişik bir hava katabilirsiniz. Kombin tamamlayıcı ürünlerden biri olan ayakkabılar, tarzınızı yansıtmada önemli bir detaydır. Ayakkabı bağcıkları ile ayakkabınızı daha kişisel ve şık hale getirmek mümkün hale gelir. Bağcık rengini kombininize uyum sağlayacak şekilde tercih edebilirsiniz. Ayakkabı bağcıklarının geniş ve dar seçenekleri bulunmaktadır. Ayakkabınızın modeline uygun seçeneği tercih edebilirsiniz. Klasik ve günlük ayakkabılarda renkli bir bağcık kullanarak ayakkabıya havalı bir görüntü katıp tarzınızı yansıtabilirsiniz. Ayakkabı bağcığı tercih ederken kullanacağınız ayakkabının modeline ve tarzına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Ayakkabının stili ve modeline uygun bir bağcık kullanılmalıdır. Ayakkabı tarzına göre farklı uzunlukta ayakkabı bağcığı seçmeniz gerekebilir. Spor ayakkabı bağcığı modelleri daha rahat tarzda, kolay bağlanıp çözülebilen formda üretilir. Spor ayakkabınızın rengi ile aynı bağcık modelleri yanı sıra farklı renkler kullanarak tarzınızı ve kombininizi hareketli hale getirebilirsiniz. Renkli ayakkabı bağcığı modelleri özellikle spor ayakkabılarda sık sık tercih edilmektedir. Klasik tarzın yanı sıra renkli kişiliğinizi ortaya çıkarmak için renkli bağcıklar ideal bir tercih olacaktır. Hareketli tarzını bir adım ileriye taşımak isteyenler ışıklı ayakkabı bağcığı modellerini oldukça beğenecektir. Özellikle karanlık ortamlarda oldukça dikkat çekmenizi sağlayan ışıklı bağcıklar ayak hareketlerinizi renklendirir. Pille çalışan ışıklı bağcıkların kullanımı klasik bağcıklarla aynı şekildedir. Birbirinden farklı işlevlere sahip, her renk ve modelde ayakkabı bağcığına sayfamızdan ulaşabilir, tarzınıza en uygun seçeneği kolayca satın alabilirsiniz.

Pratik Kullanımı ile Akıllı Ayakkabı Bağcığı Çeşitleri

Ayakkabılar farklı detaylara ve aksesuarlara sahip olacak şekilde kendine has bir özellikte tasarlanmaktadır. Her ayakkabının giyilip çıkarılmasını kolay hale getirmek için mutlaka yardımcı bir aksesuar ile desteklenmesi gerekmektedir. Ayakkabı bağcığı seçenekleri bu aksesuarların başında gelir. Bazı ayakkabılar fermuar gibi detaylarla kapanırken ayakkabı modelleri de bağcık detayı ile rahat bir kullanım sunmaktadır. Ayakkabınızı giyip çıkarırken sağladığı işlevsellik yanı sıra modern bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Ayakkabı bağcıkları sayesinde ayakkabınızı kişiselleştirerek kendi tarzınıza özgün bir hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra ayakkabı bağcıkları, ayakkabınızın ayağınızı iyi sarmasını sağlar. Bu sayede ayakkabının ayağınızdan çıkması gibi sorunlarla karşı karşıya gelmezsiniz. Bağcık detayı kullanılan yüzlerce ayakkabı modeli bulunmaktadır. Hem kullanım kolaylığı hem de tarz bir görüntü elde etmek için bağcıklar oldukça fazla tercih edilmektedir. Bağcıklar ayakkabının görüntüsünü önemli ölçüde değiştiren detaylardan biridir. Ufak bir dokunuş gibi görünse de farklı renk ve modelde kullanacağınız ayakkabı bağcıkları ayakkabıda tamamen farklı bir hava yaratmanızı sağlayacaktır. Bağcığın materyali ve rengi dışında bağlama şekliniz de farklılık yaratmanıza olanak tanır. Aynı ayakkabıyı farklı renk ve modelde bağcıklarla kullanabilir, tek ayakkabı ile farklı tarzlar yaratabilirsiniz. Tercih edeceğiniz ayakkabı bağcığının uzunluğu ve genişliği ayakkabınıza uygun olmalıdır. Akıllı ayakkabı bağcığı çeşitleri oldukça kullanışlı ve pratik bir üründür. Kolay kullanımı sayesinde birçok kullanıcı tarafından beğeniyle kullanılmaktadır. Elastik yapıya sahip bağcıkları akıllı aparatları sayesinde ayağınıza göre ayarladıktan sonra her giyimde tekrar ayarlamanıza gerek kalmaz. Bağcığı normal bir bağcık gibi bağladıktan sonra 2 ucunu akıllı aparattan geçirin. Daha sonra bağcıkların ucunu ufak plastik aparattan geçirin. Aparata geçirdikten sonra fazla kalan bağcığın ucunu kesebilirsiniz. Özellikle bağcık bağlamakta zorlanan çocuklar ve bağcıkla uğraşmak istemeyenler için oldukça ideal bir üründür. Silikon ayakkabı bağcığı çeşitleri oldukça fazla kullanılmaktadır. Birbirinden farklı renk seçenekleri ile kullanıcıya sunulan silikon bağcıklar dayanıklı yapısı ile kullanıcılardan tam not almaktadır. Kirlenen ayakkabı bağcıkları temizlerken uğraş gerektirebilir. Silikon bağcıkların yıkanabilir yapısı sayesinde kolayca temizlenebilir. Silikon bağcıkların bir diğer avantajı ise bağlamakla uğraştırmıyor olmasıdır. Esnek ve silikon yapısı ile konfor sağlar. Silikon bağcıkları ayakkabınıza taktıktan sonra her ayakkabı giyişinizde çözüp bağlamanıza gerek kalmaz. Bu sayede zamandan ve enerjiden tasarruf etmenize olanak sağlar. Birbirinden farklı renk ve işlevde ayakkabı bağcığı fiyatları modelden modele değişkenlik göstermektedir. Sayfamızdan tüm ayakkabı bağcığı modellerine ulaşabilir, dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Ayakkabı Bağcığı Nasıl Takılır?

Ayakkabı bağcıkları, ayakkabılarınızı tarzınıza uyan özgün bir hale getirmek için oldukça ideal aksesuarlardan biridir. Ufak bir dokunuşla ayakkabınıza tamamen ayrı bir hava kazandırabilirsiniz. Ayakkabı bağcıklarının onlarca farklı rengi ve modeli bulunmaktadır. Ayakkabı bağcığı takma birkaç farklı yöntemle yapılabilir. İlk olarak ayakkabınızda varsa eski bağcıklarını çıkarmanız gerekmektedir. Bunun sonrasında en önde karşılıklı bulunan iki delikten bağcık geçirilir. Ardından bağcığın sol ucunu en önün bir arkasındaki sağ delikten geçirin. Aynı işlemi sağ taraftaki ipi sol delikten geçirerek devam edin. Bağcığın ya da deliklerin sonuna gelene kadar bu işlemi yapmanız gerekmektedir. Son olarak da bağcığın açılmasını önlemek için fiyonk tarzında bir düğüm atılmalıdır. Ayakkabı bağcığı takmak için birbirinden farklı yöntemler bulunmaktadır. Bir diğer bağcık takmak yönteminde ise bağcık en öndeki iki delikten düz şekilde geçirilir. Daha sonra bağcığın uçlarını çaprazlayın. Çapraz olarak tuttuğunuz bağcığı geriye doğru 2 delik atlayarak, çapraz şekilde takmalısınız. Bağcığın iki ucunu ayakkabınızın içinden düz olarak yukarı çekerek sıradaki deliklerden geçirin. Ardından bağcığın uçlarını tekrar çaprazlayıp dıştan alttaki üçüncü deliğe geçirin. İki ucu ayakkabının iç tarafından düz olarak çekerek boş kalan sıradaki delikten geçirin. Daha sonrasında bağcığı dıştan çapraz olarak yukarı çıkar ve iki deliği atlayarak topuğa yakın deliklerden çıkacak biçimde alt taraftan geçirin. Son aşama olarak tekrardan fiyonk tipi bir düğüm atarak bağcık takma işlemini tamamlayabilirsiniz. Başka bir yöntem ise şerit şeklinde bağlama yöntemidir. Oldukça basit olan bu yöntem ile ayakkabılarınıza oldukça havalı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Başlangıçta bağcığın sol ucunu ayakkabının en önündeki sol alt delikten, sağ ucunu da öndeki sağ alt delikten geçirin. Sol bağcığı önün bir arkasındaki deliğin altından geçirerek boşluktan yukarı doğru getirin. Ardından sağ bağcığı sağ alttaki üçüncü deliğe geçirin. Sağ ikinci delik boş durması gerekmektedir. Sol bağcığı sağ alt kısımdaki boş bırakılan ikinci delikten geçirilir. Bu işlemden sonra her iki bağcık da ayakkabının sağ tarafında olmalıdır. Şimdi sağdaki üçüncü delikteki ipi, sol kısmın üstünden üçüncü sol deliğin altından geçirin. Aynı işlemi diğer taraf için de uygulayarak bağlama işlemini bitirebilirsiniz.

Ayakkabı Bağcığı Nasıl Temizlenir?

Ayakkabı bağcıkları ip, deri ve kenevir gibi farklı materyaller kullanılarak üretilir. Doğal malzemelerin yanı sıra naylon ve polyester gibi sentetik ve elastik malzemeler de kullanılmaktadır. Ayakkabılar kadar bağcıkların temiz gözükmesi de oldukça önemli bir detaydır. Özellikle açık renkli ve beyaz ayakkabı bağcığı daha çabuk kirlenmektedir. Ayakkabı bağcığı temizliği için birkaç farklı yöntem kullanılabilir. İlk etapta bağcıkları ayakkabıdan çıkarın. Bu şekilde temizliği daha kolay ve düzgün olacaktır. Elinizle ya da bir fırça yardımıyla oluşan kirlerin fazlalığını temizleyin. Bir kovayı ılık suyla doldurup içine sabun ya da çamaşır deterjanı ekleyin. Ayakkabı bağcıklarını hazırladığınız sabunlu suyun içerisinde kirler yumuşayana dek birkaç dakika bekletin. Sonrasında bağcıkları bir fırça yardımıyla kirlerinden arınmasını sağlayın. Ardından duru bir suda bağcıkları durulayın. İstediğiniz temizliğe ulaşılmazsa aynı adımları bir kez daha tekrarlayın. Daha sonra ayakkabı bağcıklarınızı bir yere asın ve kurumasını bekleyin. Bağcıklar kuruduktan sonra ayakkabıya tekrar takabilirsiniz. Bir başka temizleme yönteminde sirke ve karbonat kullanılmaktadır. Bağcıklarınızı sıcak su içerisinde bir süre bekletin. Ardından bağcıkları sudan çıkarın ve üzerine bir tatlı kaşığı kadar karbonat sürün. Bir süre ovaladıktan sonra içine sirke koyduğunuz soğuk suyun içerisine bırakın. Sirkeli su içerisinde 30 dakika kadar bekledikten sonra bağcıkları duru su ile durulayın. Tamamen kuruduktan sonra ayakkabınıza takabilirsiniz. Deri ayakkabı bağcığı temizliği de oldukça kolaydır. Diş fırçasına benzer bir fırça yardımıyla bağcığı kirlerin fazlasından arındırın. Deri, pamuklu kumaş gibi kiri içine geçirmediğinden bu adım daha kolay olacaktır. Ardından bağcıkları ıslatıp deri sabununu bağcığın üzerine sürün. Sabunu bağcık üzerinde bekletmeden bir bez yardımı ile silin. Sonrasında bağcıkları güneş görmeyecek şekilde bir havlu üzerinde kurumaya bırakın. Güneş bağcığın rengini solduracağından bu önemli bir detaydır. Bağcıklar tamamen kuruduktan sonra derinin parlaklığını geri kazanması için zeytinyağı gibi doğal içerikli yağlardan kullanabilirsiniz. Yağı bir süre deri üzerinde bıraktıktan sonra bir bez yardımıyla fazla yağı deri üzerinden silin. Bağcıkların tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra ayakkabınıza geri takabilirsiniz. Tam kurumayan deri bağcıklar ayakkabı üzerinde iz bırakabilir. Bu nedenle bu adımı atlamamanız iyi olacaktır. Tüm bu sürece ayak uydurabilecek dayanıklı ve kaliteli ayakkabı bağcıklarına Trendyol üzerinden hemen ulaşabilirsiniz.