İlgili Kategoriler
Marka
Genişlik
Yükseklik
Materyal
Fiyat
Renk
Derinlik
Kapak Sayısı
Tema / Stil
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Kapak Sayısı
Ürün Puanı
"

Ayakkabılık

" araması için 3380 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Ayakkabılık Modelleri ve Fiyatları

Çok sayıda ayakkabıyı, hijyenik ve düzenli bir şekilde muhafaza etmek için her evde çeşitli çözüm yolları aranır. Farklı boyut, renk ve bölümlere sahip ayakkabılıklar, bu çözüm yolları arasında en pratik ve şık olanlardan biridir. Antre hol eşyaları arasında yer alan ayakkabılıklar, askı ve raf bölümleriyle hem giysileri hem de ayakkabıları bir arada tutmak için oldukça kullanışlıdır. Çeşitli boyutlardaki bu ürünler hem ev içinde hem de kapı önünde kullanıma uygundur. Gün içinde sıkça kullanılan terlik ve ayakkabılar, evin girişinde yer alan ayakkabılık dolaplarında muhafaza edilebilir. Ev sakinlerinin her gün kullanmadığı diğer ayakkabı, bot ve çizmeler ise birçok rafa sahip iç mekân dolaplarında saklanabilir.

Ayakkabılık modelleri, askı ve ayna eklentileri ile oldukça kullanışlı bir depolama alanı yaratır. Özellikle eve gelen misafirlerin ceket ve çantalarını, farklı odalara koymak yerine bu dolaplara yerleştirmek, işlerinizi son derece kolaylaştırır. Aynı zamanda hem misafirlerin hem de ev sakinlerinin ihtiyaç duyduğu eşyalarına çabucak ulaşabilmesi için hol ayakkabılıkları oldukça faydalıdır. Bu mobilyalar; materyal, desen, renk, bölüm ve fonksiyon gibi farklı özelliklerine göre geniş seçeneklere ayrılır. Markalar, her beğeniye ve kullanıma hitap eden sınırsız sayıda ayakkabılık portmantolar üretir.

Ayakkabılık Çeşitleri Nelerdir?

Ayakkabılık Çeşitleri Nelerdir?

Ayakkabılıklar; renk, boyut ve kullanım alanlarına göre oldukça geniş seçeneklerde sunulur. Farklı dekorasyon akımlarına hitap eden ayakkabılık çeşitleri evlerin, giriş kısmından itibaren huzurlu ve düzenli bir yaşam alanına dönüşmesini sağlar. Ayakkabılık dresuar takımları, ev girişlerinin daha şık görünmesine yardımcı olur. Dresuarlar, anahtarlık telefon ve cüzdan gibi eşyaları bırakmak için uygun sehpa tarzında mobilyalardır. Ayakkabılık seçenekleri, askı ve rafların bir arada bulunduğu minimal tasarımlardan evin tüm girişini kaplayan devasa depolama alanlarına kadar geniş çeşitlilikte olabilir.

Büyük ayakkabılıklar, geniş ev girişlerinde bütünlüğü yakalamak için faydalıdır. Bu ürünler, genel dekorasyonu gösterişli bir şekilde tamamlamasının yanında geniş bir depolama alanı da sunar. Birkaç kapaktan oluşan dolaplar hem ev halkının hem de misafirlerin eşyalarını muhafaza etmek için yeterli alanı sağlar. Raflı ayakkabılıklar, farklı boyut ve tarzdaki ayakkabıları düzenli bir şekilde muhafaza etmek için uygundur. 6 raflı ayakkabılıklar, eşyaları mevsime göre sınıflandırmak için yeterli alanı sağlar. Çekmeceli ayakkabılıklar ise gazete, kablo, dikiş seti gibi eşyaları sürekli el altında tutabilmek için idealdir. Çekmeceli ve raflı ev içi ayakkabılıklar, açık sistemli modellere göre daha hijyenik ve düzenli bir kullanım imkânı verir.

Ayakkabılık askılık bölümü ile giysileri şık ve düzenli bir şekilde muhafaza etmeye yardımcı olur. Temiz ve uzun ömürlü kullanım için ayakkabılarla aynı yerde tutulmaması gereken dış giyim ürünleri, askı bölümünde rahatlıkla muhafaza edilebilir. Vestiyerli ayakkabılıklar, evden çıkarken fazla zaman kaybetmeden ceket ve ayakkabılarınıza ulaşabilmenizi sağlar. Ayrıca bu vestiyerli modeller, şık askıları ile ev dekorasyonunu tamamlayıcı görev üstlenir. Ayakkabılık aynalı modelleri ile kullanım özelliklerini oldukça genişletir. Bu ürünler sayesinde evden çıkarken dış görünüşünüzü kontrol etmek istediğinizde ayna aramak zorunda kalmazsınız. Oldukça kullanışlı ve şık ayakkabılık aynaları, kimi zaman portre boyutunda iken kim zamanda bir insan boyu kadar olabilir.

Ayakkabılık Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ayakkabılık Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ev & mobilya kategorisinin olmazsa olmazı ayakkabılıklar, materyal ve dış tasarım gibi çeşitli unsurlara göre oldukça geniş seçeneklere ayrılır. Ancak bu geniş ürün seçenekleri arasından en doğru seçimi yapmak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç unsur vardır. Seçeceğiniz mobilyanın kaliteli materyallere sahip olması bunların başında gelir. Ayakkabılık ahşap materyali ile ev içi kullanım için en çok tercih edilen mobilyalar arasında yer alır. Ahşap ürünler doğal ağaç kaplamasına sahip olabileceği gibi rengârenk seçenekleri ile de kullanıcıların beğenisini kazanır. Açık renklerin hâkim olduğu bir ayakkabılık beyaz duvarların önünde bütünlüklü ve hijyenik bir görünüm sağlar.

Ayakkabılık metal seçenekleri ile özellikle kapı önünde kullanıma uygundur. Metal ürünler, dışarıdan gelebilecek tüm darbelere dayanıklı olduğu için kapı önünde uzun ömürlü ve şık bir kullanım olanağı verir. Ayakkabılık demir rafları sayesinde kolay temizleme olanağı da sunar. Demir ayakkabılık kilitli kullanım imkânı ile kapı önünde ayakkabılarınızı ve eşyalarınızı güvenli bir şekilde saklar. Sıklıkla demir materyalden üretilen 3 kapaklı ayakkabı dolabı, aşağı doğru açılan rafları ile kolay erişim olanağı verir. Bu modeller daha az derinliğe sahip olduğu için kapı önünde hiç yer kaplamadan kullanılabilir. İnce bir ayakkabılık kapı önünde yer kaplamayacağı gibi geniş iç hacmi ile de bütün ev halkının günlük ayakkabılarını muhafaza eder. Dar ayakkabılıklar, ev içinde de kullanıma da son derece uygundur.

Kapınızın önünde dar bir alana sahipseniz, yüksek ve derin bir ayakkabılık koridoru oldukça daraltabilir. Bunun yerine 3 raflı daha dar mobilyalar kullanmak, kapı önünde daha geniş bir hareket alanı sunar. Eğer kapınızın önünde kullanacaksınız demir veya plastik ayakkabılıklardan birini de tercih edebilirsiniz. Böylece dışarıdan gelecek darbeler nedeniyle; çizilme, atma, soyulma gibi problemler ile karşılaşmak zorunda kalmazsınız. Evinizin antre bölümünde kullanmak için ahşap bir ürün arıyorsanız kaplama tekniğine ve materyaline dikkat etmeniz gerekir. Uzun ömürlü kullanım için su, ısı ve darbelere dayanıklı kaplamalardan meydana gelen mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Ayakkabılık Modellerinin Fiyatları Ne Kadardır?

Ayakkabılık Modellerinin Fiyatları Ne Kadardır?

Mobilya seçerken materyal ve kullanım özelliklerinin yanında çoğu kişi fiyatları da göz önünde bulundurur. Ayakkabılık fiyatları; materyal, bölüm sayısı, renk, kaplama, kulp tarzı gibi çeşitli özelliklere göre farklı aralıklarda seyredebilir. Fiyatlar belirlenirken etkili olan unsurlardan biri de kullanım alanıdır. Örneğin iç ve dış mekân için üretilen iki ayrı ayakkabılığın boyutları aynı olsa da fiyatları farklı aralıklarda seyredebilir. Çünkü kapı önünde kullanım için tasarlanan ürünlerin kaplama ve materyalleri, çevre koşullarına ve kirlenmeye dirençli olanlardan seçilir.

Portatif ayakkabılıklar, antredeki bütün boşlukları dolduran bol kapaklı büyük mobilyalardan daha uygun fiyatlara sahip olabilir. Çünkü bu ürünler, ayrı ayrı parçalardan meydana gelebileceği gibi tek başına taşınabilecek kadar hafif de olabilir. Depolama bölümleri ve aynaların yanında dinlenme alanlarının da bulunması ayakkabılıkların fiyatının artmasına yol açabilir. Örneğin puflu ayakkabılıklar, oldukça konforlu ve geniş bir kullanım alanı sunmasının yanında minimal tasarımlara göre daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Bu ürünler, ayakkabılarınızı konforlu bir şekilde oturarak giyebilmenize imkân sağlar. Ayakkabılık oturaklı bölümleriyle evinizin girişten itibaren konforlu ve rahat bir alana dönüşmesini sağlar. Pufların üretiminde kullanılan kadife, keten, jüt gibi farklı kumaş türleri, fiyatları etkileyen unsurlardan biridir.

Ayakkabılık satın almak isteyen çoğu kişi, zamanından ve bütçesinden tasarruf etmek için online alışveriş yöntemini tercih eder. Online alışveriş, uzun bekleme sürelerinin önüne geçerken çok sayıda mağazayı gezerek yorulmanızın da önüne geçer. Bu alışveriş modeli, aynı zamanda tüm markaları ve geniş ürün seçeneklerini bir arada bulabilme imkânı verir. Böylece merak ettiğiniz tüm modelleri dilediğiniz kadar inceleyebilir, isteklerinize ve ayırdığınız bütçeye uygun olan birini kolayca bulabilirsiniz. Evinizi baştan yaratırken depolama alanınızı da genişletecek bir mobilyayı, online alışveriş devi Trendyol'dan güvenli ve zahmetsiz şekilde satın alabilirsiniz.

Ayakkabılık Raf Aralığı Kaç Cm Olmalıdır?

Ayakkabılıklar, pek çok evde ve yaşam alanında kullanılan mobilyalardır. Söz konusu ürünlerle hem şık bir tarz hem de işlevsel bir kullanım sağlanabilir. Ayakkabılıkların raf aralığı genellikle standart boyutlardadır. Bu ürünler, 46 numaraya kadar ayakkabıların saklanmasına imkân verecek boyutlarda tasarlanır. Rafların genişliği 30 ila 40 cm’yi bulur. Öte yandan ayakkabı raf aralığında yükseklik de çok önemlidir. Söz konusu yükseklik özellikle kış mevsiminde tercih edilen bot ve çizme gibi ürünlerin, raflara kolayca sığmasını sağlar. Hatta ayarlanabilir raf aralığı bulunan ürünler, yaz kış verimli bir şekilde kullanıma imkân verir. Klasik çizme boyutlarının uzunluğu yaklaşık 40 cm kadardır. Botlar için ise minimum 20 cm’ye ihtiyaç vardır. Bu sebeple ideal ayakkabılığın araf genişliğinin 10-20 cm bandında, yüksekliğinin ise 25-35 cm aralığında olması gerekir. Kullanıcılar, ayakkabılarının boyutlarına göre tercih yapmaya özen göstermelidir.

Ayakkabılık Hangi Renkte Tercih Edilmelidir?

Ayakkabılıkların hangi renkte tercih edebilecekleri, söz konusu ürünlerin konuşacağı alana göre değişir. Bu alanda kullanılan eşya renkleriyle uyumlu olabilecek bir ayakkabılık tercih etmek gerekir. Bu sayede yaşam alanlarında renk bütünlüğü ve estetik bakış açısı yansıtılmış olur. Siyah ayakkabılık çeşitleri her ortama rahatlıkla uyum sağlayan ürünlerdir. Siyah farklı renk seçenekleriyle de şık duran bir tondur. Öte yandan beyaz ayakkabılık modellerinin de vestiyerler başta olmak üzere pek çok mobilyaya uyum sağladığını söylemek mümkündür. Beyaz ayakkabılıkların silinme sıklığı daha fazladır. Söz konusu ürünlerin leke tutmayan modellerini seçmek kullanıcıya rahat ettirir. Ayrıca gri ayakkabılık modelleri de özellikle dört tarafı kapalı olan bir ürün istiyorsanız, tercih edebileceğiniz bir renktir. Mat ve parlak gri, bir ara renk olduğundan daha oturaklı ve şık durur.

Ayakkabılık Nasıl Düzenlenir?

Ayakkabılıkların düzenlenmesi son derece kolaydır. Kullanıcılar arzularına göre ayakkabıların tabanlarının temas edeceği alana bir kâğıt veya örtü sererek işe başlayabilir. Böylece ayakkabılıklar hemen kirlenmez ve temizlenmeleri de kolay olur. Sonrasında ayakkabıları muntazam bir şekilde raflara dizmek gerekir. Kışlık ürünlerin bir arada, yazlık ayakkabıların da yan yana olması kullanım açısından pratiklik sağlar. Şeffaf kutular da ayakkabılık düzeninde sizlere yardımcı olabilir. Özellikle hava alabilen plastik kutular hem içini görmenizi sağlar hem de ayakkabıların yıpranmasına engel olur. Klasik ayakkabı kutularını da üzerine içeriğini yazarak düzenleme noktasında kullanabilirsiniz. Bu ürünler de hem koku oluşumunu engeller hem de ihtiyaç duyduğunuzda aradığınızı bulmanızı sağlar. Söz konusu işlem için tek ihtiyacınız birkaç kutu ve kalemdir. Trendyol binlerce ayakkabılık çeşidini sizler için özenle listeler. Bunun yanı sıra Trendyol’da ayakkabılık düzeni için de gerek duyacağınız pek çok kutu ve kâğıt çeşidini bulabilmeniz mümkündür.