Marka
Renk
Fiyat
Materyal
Fonksiyon
Fiyat Geçmişi
Garanti Süresi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Batarya Musluk

" araması için 38125 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Batarya Musluk Çeşitleri

Batarya musluk modelleri çeşitli tasarımlara ve ebatlara sahiptir. Mutfakta, banyoda veya ihtiyaç duyulan her yerde kullanılabilir. Bu ürünler, suyun sıcaklık derecesinin ayarlanmasını sağlar. Banyo bataryası ve mutfak bataryası çeşitleri teknik açıdan ve kullanım alanları göz önünde bulundurulduğunda farklılık gösterebilir Batarya seçimi yapılmadan önce alınmak istenen ürün iyice gözden geçirilmelidir. Ancak bu sayede doğru bir karar verilebilir.

Bu ürünler arasında çalışma mantığı birbirinden farklı olan iki tür model yer alır. Birincisi soğuk ve sıcak ayarının ayrı ayrı kontrol edilebildiği iki kollu bataryalardır. Bunların bazı yerlerde 2’li batarya musluk olarak da adlandırıldığı görülebilir. Söz konusu ürün, sıcak ve soğuk su ayarı kollarının hareket ettirilme derecesine göre çalışır. İkinci tür ise tekli batarya musluk modelleridir. Bu tür ürünlerde kol sağa veya sola çevrilerek istenilen ölçüde sıcak ayarı yapılabilir. Her iki durumda da ayarlama yapılabilmesini sağlayan bu modeller istenilen ısıya ulaşılmasını sağlar. Böylece kullanıcı için büyük bir rahatlık yaratır. Bu ürünleri kullanırken suyun yeterli sıcaklık seviyesine gelmesi için uzun süre beklemenize gerek yoktur.

Mutfaklarda sıkça kullanılan lavabo musluk batarya çeşitleri incelenerek en işlevsel ürünler tercih edilebilir. Ayrıca tasarım açısından kullanılan bölgeye uygun bir seçilebilir. Örneğin koyu tonlardaki bir mutfak için siyah batarya musluk tercih edilerek ortamın dekorasyonu ile uyum sağlaması mümkün kılınabilir. Bununla birlikte eğer banyo bataryası düşünülüyorsa yine aynı şekilde dekoratif özellikler göz önüne alınarak musluk başlığı seçimi yapılabilir.

Batarya Musluk Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Batarya Musluk Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Batarya musluk modelleri renk, görünüm ve kullanım yöntemi açısından isteğe bağlı olarak kişiselleştirilebilir. Bu özellikler incelenerek lavabo bataryası modelleri arasından en uygun görülen ürün rahatlıkla tercih edilebilir. Örneğin siyah musluk batarya seçiminde tercih edilebilecek bir renk olabilir. Ancak bunun yerine beyaz banyo bataryası satın alınarak zıt detaylara sahip bir dekorasyon yapılabilir. Bununla birlikte bataryaların uzunluğu, hacmi, görselliği ve dokusu gibi birçok özellik de dekoratif anlamda batarya seçimini etkileyen faktörlerdir. Örneğin kullanılan lavaboya göre bütünlüğü korumak adına kare banyo bataryası tercih edilebilir.

Bununla birlikte en sık tercih edilen ürünler arasında klasik banyo bataryası modelleri yer alır. Bu türe çoğu evde ve iş yerinde kullanım kolaylığı sağlaması nedeni ile kolaylıkla rastlanabilir. Görünüş olarak yönlendirici bataryalardır. Sağ ve sol kolda bulunan renkler sayesinde suyun sıcak ve soğuk ayarı kolayca yapılabilir. Klasik ve kare batarya musluk çeşitlerinin yanı sıra fonksiyonel açıdan öne otomatik musluk bataryaları bulunur. Bu ürünler bir sensöre sahiptir. Bu sayede temas gerektirmeden musluk açılabilir ve kullanılabilir. Belirli bir süre sonra su otomatik olarak su kesilir. Söz konusu model, özellikle çok fazla kişi tarafından kullanılan tuvaletler için tercih edilebilir.

Tüm bu muslukların kullanımında bir de ek parça bulunur. Buna ara musluk denir. Tesisat içerisinde suyun giriş ve çıkışını kontrol eder. Sıcak ve soğuk suyu birbirinden ayırır. Genelde görünmeyen bir bölgede konumlanır. Örneğin banyo lavabo bataryası tezgâhın üzerinde bulunurken ara musluk alt tarafta bir dolabın içerisinde veya lavabonun olduğu duvarın altında yer alır. Böylece kullanım aşamasında görüntü kirliliği yaratmaz ve sadece ihtiyaç olan zamanlarda erişilebilir. Banyolarda en sık tercih edilen batarya musluk modeli ise gömme olanlardır. Şık görünüm sağlayan bu ürünlere ankastre banyo bataryası denir.

Batarya Musluklar Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Batarya Musluklar Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Batarya musluk modelleri farklı materyallerden üretilebilmektedir. Örneğin plastik musluk batarya çeşitleri sıklıkla tercih edilir. Bu ürünler genelde sert plastik ham madde kullanılarak oluşturulur. Aç kapa banyo bataryası olarak üretilebilir veya tek başlıklı da olabilir. İkinci model daha yaygındır. Mekanizma sağa ve sola çevrilerek su kontrolü yapılabilir. Banyolarda kullanılan batarya musluk modellerinin üretim aşamasında tercih edilen materyaller bu ürünler hakkında araştırma yaparken göz önünde bulundurulmalıdır. dikkatli seçilmelidir. Özellikle su bataryası banyo içerisinde kullanıldığında sürekli olarak neme maruz kalır. Söz konusu ürünün kolay bir biçimde deforme olmaması için sağlama ham maddeler kullanılarak üretilmiş olması gerekir.Kalitesiz ürünler, kısa süre içerisinde paslanabilir ve deformasyon belirtisi gösterebilir.

Bununla birlikte sızdırmazlık da bu tür bir ürün satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesidir. Banyo duş bataryası modelleri su sızdırmayan bir yapıya sahip olmalıdır. Bunun dışında mutfak musluk bataryaları sağlıklı kullanım imkânı sunmalıdır. Bunu sağlamak için kullanılabilecek materyallerden bir tanesi kromdur. Paslanmaya karşı oldukça dayanıklı olan bu malzeme uzun süre boyunca formunu korur. Banyo lavabo bataryalarının üretim aşamasında da sıklıkla krom tercih edilir.

Çelik ise bu ürünlerin üretim aşamasında kullanılabilecek materyallerden bir diğeridir. Oldukça sağlam olması sayesinde uzun ömürlü kullanım olanağı tanır. Temizliği de oldukça kolay olan bu ürün, kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Batarya musluk modellerinin üretimi sırasında kullanılan bir diğer materyal ise pirinçtir. Bu malzemenin kolay işlenebilir olması, şık tasarımlar elde etmeyi mümkün kılar. Estetik ürünlerden hoşlanan kişiler bu materyal kullanılarak üretilen muslukları inceleyebilir.

Muslukların üretiminde kullanılan bir diğer önemli materyal ise metaldir. Bu ham madde, neme karşı oldukça dirençlidir. Böylece uzun yıllar boyunca banyonuzda metal bir musluk kullansanız dahi herhangi bir aşınma belirtisi ile karşılaşmazsınız. Bu malzemeden üretilen musluklar oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Ayrıca dış yüzeyleri parlaktır ve bu sayede bulunduğu ortama farklı bir hava katar. Musluk, düzenli aralıklarla temizlenerek söz konusu parlaklık devam ettirilebilir. Böylece her daim ışıldayan temiz bir musluk görünümü elde edilebilir.

Batarya Musluk Markalarının Fiyatları Nasıldır?

Batarya Musluk Markalarının Fiyatları Nasıldır?

Batarya musluk fiyatları incelenirken ürünlerin ev tesisatına uygun olup olmadığının belirlenmesi oldukça önemlidir. Uyumsuz bir batarya tercih edilmesi durumunda bütçeniz üzerinde gereksiz bir yük oluşur. Dolayısıyla ilk olarak yapılması gereken uygunluk göz önünde bulundurularak alternatiflerin incelenmesidir. Her musluk batarya hem banyoda hem de mutfakta kullanılamayabilir. Bu durumda fiyatlandırma aşamasında farklılıklar olmasına neden olur. Banyo bataryası fiyatları ise marka, fonksiyon ve üretim materyali gibi hususlar sebebiyle değişiklik gösterebilir. Örneğin siyah banyo bataryası almak istiyorsanız bu ürünün daha klasik tasarımlara sahip olan muadillerinden farklı bir fiyata sahip olacağını göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca ek detaylar, desenler ve kaplamalar musluk bataryalarını kişiselleştirilmesini sağlar.

Banyo çeşme bataryası da kişilerin sıklıkla tercih ettiği ve fiyatını merak ettiği ürünler arasında yer alır. Bu noktada, üretim aşamasında kullanılan ham maddeler ve tasarım detayları ön plana çıkar. Darbelere ve deformasyon riskine karşı dayanıklı olan modeller, uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Bu sayede maddi açıdan tasarruf etmenize imkân tanır.

Banyo musluk bataryası çeşitleri Türkiye'nin önde gelen online alışveriş platformları arasında bulunan Trendyol üzerinden güvenle satın alınabilir. Ayrıca sitede yer alan kullanıcı değerlendirmelerini inceleyerek banyo su bataryası gibi ürünler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Banyo Musluk Bataryası Nasıl Sökülür?

Banyo musluk bataryaları, bazen kullanım süresine bağlı olarak bazen de yanlış kullanım sonucu deforme olup kullanılamaz bir hale gelebilir. Böyle bir durumla karşılaşan insanların tek çaresi de banyo musluk bataryasını değiştirmektir. Banyo musluk bataryasını değiştirmek için öncelikli olarak yapmanız gereken işlem, evinizin banyo ve tuvalet su vanasını kesmek olacaktır. Eğer ayrı vananız yoksa evin su vanasını kapatmanız gerekmektedir. Banyo bataryasının borusunu elinizle rahatlıkla söktükten sonra elinizde olan boru anahtarı, İngiliz anahtarı ya da kurbağacık anahtarı ile banyo bataryanızda bulunan yan bağlantılarını tutmalısınız. Saat yönünün tersine gelecek bir şekilde sıkıca çevirmeye başlamanız gerekir. Elinizde bulunan anahtarın ise 1 numaralı olması önemlidir. Çünkü banyo bataryalarını en iyi kavrayan ve sökme – takma işlemi yapan bu anahtardır.

Banyo Musluk Bataryası Nasıl Değiştirilir?

Eskiyen ve artık işe yaramayan musluk bataryasından kurtulduktan sonra yeni banyo musluk bataryası takmak hiç de zor değildir. Bu işlem için yeni banyo bataryanızda bulunan S borusunu tekrar takmanıza gerek yoktur, eğer bu işlemi yaparsanız kendinize fazladan zahmet çıkarmış olursunuz. Yeni musluk bataryası takarken, dikkat etmeniz gereken ilk nokta, parlak batarya ve aynaları duvara sağlam olarak monte etmek olacaktır. Daha sonra bataryanın içine sıcağa dayanıklı olan 3 tane conta yerleştirmeniz gerekir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra bataryanın ucunu da elinizle ters yöne sıkmaya devam etmeniz gerekir. Elinizle yaptığınız bu sıkma işlemi tamamlandıktan sonra bataryanın tam yerleşmesi için bu sıkma işlemini anahtarlar ile yapabilirsiniz. Anahtar ile yaptığınız bu son işlemden sonra, banyo musluk batarya değiştirme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Banyo Bataryası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Banyo bataryası alırken en çok dikkat etmeniz gereken şey, banyo bataryasının sağlığa uygun olmasıdır. Yani aldığınız bataryanın içerisinde gözle görünmeyen mikroorganizmaların yaşam alanı bulmaması, bataryanın antibakteriyel özelliğe bulunması gerekmektedir. Batarya içerisinde bulunan contalar, suyla temas ettiği zaman zararlı madde salgılamaması da bir diğer dikkat edilmesi gereken husustur. Ayrıca alacağınız banyo bataryasının fonksiyonelliğine önem vermeniz gerekir. Özellikle de hijyene çok önem veriyorsanız, fotoselli musluk bataryası almak sizi memnun eder ve sağlığınızı korumaya özen gösterirken aynı zamanda da size su tasarrufu sağlar. Tesisatınızın durumunu da göz önünde bulundurursanız, çift girişli batarya almanız gerekebilir. Eğer siz de banyo musluk bataryasını değiştirmek istiyorsanız, çeşitli modeller arasından tercihte bulunabilirsiniz. Böylece kaliteli ürün seçiminin neticesinde uzun ömürlü olarak kullanmanız mümkün olmaktadır. Trendyol’dan ürün yorumları ve değerlendirmelerini inceleyebilir kolaylıkla sipariş oluşturabilirsiniz.