İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Fiyat
Renk
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Boks Ekipmanları

" araması için 1736 sonuç listeleniyor

Boks Ekipmanları Çeşitleri ile İhtiyacın Olan Her Şey

Olimpik sporlar arasında bulunan ve geçmişi oldukça eskilere dayanan boks, sanıldığının aksine sadece yumruklarla yapılan bir mücadele sporu değildir. Boksta ayrıca ayakların, uzuvların, vücut hareketlerinin kıvrak ve çevik olması da gerekmektedir. İzleyicide en fazla heyecan uyandıran sporlardan biri olan boks, ikili mücadeleye dayanan oldukça eski ve kadim bir spordur. Pek çok kişi tarafından büyük ilgi ve coşku ile takip edilen boks aynı zamanda zihin ve beden olarak güçlenmek için en ideal spor dallarından biridir. Her sporda olduğu gibi boks yaparken de çeşitli araç gereçlere ihtiyaç duyulur. Bunlar boks malzemeleridir. Boks malzemeleri ya da boks ekipmanları; boks eldiveni, kum torbası, dişlik, bandaj gibi ürünlerden oluşmaktadır. Bunların yanı sıra eşli çalışmalarda kullanılmak üzere darbe yastıkları da mevcuttur. Boks çalışma ekipmanları, bu spordan alınan verimi en üst düzeye taşımak için gereklidir. Boks antrenman ekipmanları hem güç, hem çeviklik, hem de kondisyon kazanmanız için gerekli olmak ile birlikte spor sırasında sakatlanma riskinizi de en aza indirmek için tasarlanırlar. Boksa yeni başlıyor olsanız da yıllarınızı bu spora veriyor olsanız da boks yapabilmek için temel boks ekipmanlarına ihtiyaç duyacaksınız demektir. Boks ekipmanları temelde; dişlerinizi korumak için dişlik, ellerinizin ve rakibinizin sakatlamaması için bandaj ve eldivenler, çeviklik ve güç kazanmanız için kum torbası gibi temel ürünlerden oluşur. Boks malzemeleri, çeşitli ölçülere göre tasarlanmıştır. Örneğin; erkekler genelde 10 OZ ile numaralandırılmış eldiven kullanırken, kadınlar ve çocuklar daha küçük bir ebatta olan 8 OZ ile numaralandırılmış bir eldiven kullanabilirler. Ayrıca göz reflekslerinizi ve el göz koordinasyonunuzu geliştirmek için punching ball adı verilen ürünleri de kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak boks ayakkabıları ile de antrenmanlardan aldığınız verimi en üst düzeylere taşıyabilirsiniz. Boks eldiveni, bandaj ve dişlik gibi ürünleri boks sporunun yanı sıra Kick Boks ve Muay Thai gibi ortak yönleri olan sporlarda da kullanabilirsiniz. Sakatlanma riskinizi en aza düşürürken antrenmanlardan aldığınız verimi en üstlere taşımak için tasarlanmış olan birçok boks malzemesine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Mavi boks eldiveni, kırmızı boks eldiveni, desenli boks eldiveni, çeşitli markalara ait bandajlar, boks ayakkabıları, darbe yastıkları, dişlikler, kum torbaları ve çeşitli renk ve desenlere sahip tişörtler de olmak üzere pek çok boks ekipmanı bulunmaktadır.

Güvenli Bir Antrenman İçin Boks Ekipman Seti

Güvenli Bir Antrenman İçin Boks Ekipman Seti

Çevikliğin ve hızın sporu olarak bilinen boks, oldukça eski ve olimpik bir spor olarak mücadele sporları arasında yer alıyor. İki kişinin karşılıklı mücadelesi üzerine kurulan, yumruk ve ayak oyunları ile icra edilen bu sporda başarıya ulaşmanın yolu diğer sporlarda olduğu gibi çok çalışmaktan geçiyor. Hem rakipli, hem de bireysel olarak yapılan çalışmalarda sakatlanma riskini önlemek, konforlu bir antrenman deneyimi sağlamak ve hızlı bir gelişme sağlamak için doğru seçilmiş boks ekipman setlerini kullanmak şart. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan boks araç gereçleri, boks koruma ekipmanlarını da içeren ürün setlerinden oluşuyor. İlk bakışta boks eğitim ekipmanları ve profesyonel boks ekipmanları olarak iki kategoride ürünleri görmek mümkün olacaktır. Egzersiz boks ekipmanları içerisinde kişisel boks ekipmanları bulabileceğiniz gibi boks salonu ekipmanlarını da bulabilirsiniz. Boks koruma ekipmanları, temel olarak boks eldivenleri, el bandajları, dişlikler, boks ayakkabıları, kum torbaları gibi ürünlerden oluşmaktadır. Bunlara ek olarak punching ball, boks stantları ve boks kaskı gibi ürünlere de ulaşabilirsiniz. Ürünler ihtiyacınıza yönelik hem tek tek, hem de set olarak sunulmaktadır. Dilerseniz sadece boks eldivenlerine ulaşabileceğiniz gibi dilerseniz kum torbası, dişlik, boks eldiveni gibi kombinasyonlardan oluşan boks ekipman setlerine de ulaşabilirsiniz. Ayrıca ikili idmanlar için tasarlanmış olan boks darbe yastığı ya da diğer adı ile lapa gibi ek boks malzemelerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Boks malzemeleri ile antrenmanlardan aldığınız verimi en üst düzeye taşırken sakatlanma riskinin de önüne geçerek keyifli bir antrenman deneyimi elde edebilirsiniz. Boks sporu disiplini ile vücudunuzu eğitirken öte yandan stresten uzaklaşarak daha dingin bir ruh haline ve özgüvene sahip olabilirsiniz. Olimpik sporlar arasında en gözde sporlardan biri olan boks, oldukça zevkli bir spor olduğu gibi formda ve zinde kalmanızı da sağlayarak keyifli vakitler geçirmenizi sağlayacaktır. Boks, iki rakibin karşılıklı mücadelesine dayanan ve yumruklar ile yapılan bir spordur. Ayrıca boks yaparken ayakların çevikliği ve vücudun esnekliği de ön plana çıkmaktadır. Boks yapmak için gerekli olan en temel ekipmanlar boks eldiveni, dişlerin korunması için dişlik, el bandajı ve boks ayakkabısından oluşmaktadır. Geniş boks malzemeleri, ürün yelpazesine göz atarak ihtiyacınıza uygun olan tüm ürünlere ulaşabilir ve boks yapmak için gerekli olan malzemeleri temin edebilirsiniz.

Boks Ekipmanları Nelerdir?

Boks Ekipmanları Nelerdir?

Boks, ikili mücadeleye dayanan en eski sporlardan birisidir. Oldukça eski ve görkemli bir tarihe sahip olan boks sporu, olimpik sporlar arsında yer alıyor. Ayrıca boks sporu, en çok takip edilen spor dallarından da bir tanesi konumunda bulunuyor. Kimi zaman devasa salonlarda binlerce seyirciyle buluşan boks, kimi zaman da küçük salonlarda meraklıları tarafından icra ediliyor. Hem profesyonel, hem de amatör olarak icra edilen boksa olan ilgi büyük ve bu ilgi gün geçtikçe de artıyor. Hem genç yaşta, hem de ilerleyen yaşlardaki kişiler tarafından icra edilen boks, yediden yetmişe birçok kişinin ilgi duyduğu sporlardan bir tanesi. Diğer spor dallarında olduğu gibi boks yaparken de belli başlı araç gereçlere gereksinim duyuluyor. Boks malzemeleri, temel olarak boks eldivenleri, el bandajları, dişlikler ve kum torbası gibi ürünlerden oluşuyor. Boks antrenmanları, eşli ve eşsiz olarak iki şekilde de yapılabiliyor. Eşli yapılan antrenmanlarda iki rakipte de boks eldiveni, dişlik ve el bandajı gibi temel malzemelerin bulunması zorunlu bir durum. Ayrıca eşli antrenmanlar, taktiksel olarak darbe yastıkları ya da diğer adı ile lapalarla yapılabiliyor. Tekli antrenmanlarda ise güç ve çeviklik kazanmak için kum torbası gibi boks malzemelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Kum torbası çalışması, en çok tercih edilen boks antrenmanlarından biridir. Evde boks ekipmanları arasında boks standı ekipmanları gibi boks araç gereçleri bulunmaktadır. Doğru boks araç gereçleri seçimi, sağlıklı ve verimli bir boks antrenmanı deneyimi için oldukça büyük önem taşımaktadır. Doğru boks ekipmanı seçiminde seçilen malzemenin kalitesi ve ebadı oldukça önemlidir. Örneğin; erkekler için 10 OZ ile numaralandırılmış standart eldivenler sunulurken aynı zamanda kadınlar için de 8 OZ ile numaralandırılmış standart ve ideal boks eldivenleri sunuluyor. Doğru ebatta boks eldiveni seçimi, verimli bir antrenmanın olmazsa olmazları arasındadır diyebiliriz. Ayrıca eldivenlerin ergonomik ve kaliteli tasarımları en yoğun antrenmanları bile rahatlıkla yapmanıza olanak sağlıyor.

Eldivenlerin yanı sıra el bandajı, dişlerinizi korumak için dişlik, boks ayakkabıları, boks stantları, kaliteli tişörtler gibi pek çok ürüne de ulaşmanız mümkün.Spor, hem bedenen, hem de zihnen zinde kalmak için başvurulan en iyi etkinlikten bir tanesi. Sağlıklı yaşamın vazgeçilmezleri arasında bulunan sporun pek çok dalı bulunuyor. Bu spor dallarından bir tanesi de boks. Boks hem beden çevikliği kazanmak, hem de zihnen sağlıklı olmak için tercih edilen popüler spor branşlarından bir tanesi. Olimpik bir spor olan boksun tarihi de oldukça eskilere dayanıyor ve boksa olan ilgi gün geçtikçe giderek artıyor. Boks iki rakibin yumruklarını ve beden çevikliğini kullanarak bir birleri ile olan mücadelesini temel alarak yapılıyor. Boksta yumruklar kadar bedenin çevikliği de önemli bir konu. İzlemesi kadar icra etmesi de bir o kadar zevkli olan boks sporu, oldukça disiplinli bir çalışmayı gerektiriyor. Disiplinli çalışmanın yolu ise doğru bir antrenman programı ve doğru ekipman seçiminden geçiyor. Boksta da diğer spor dallarında olduğu gibi çeşitli boks aletlerine ihtiyaç duyuluyor. Bu boks aletleri; kum torbası, boks stantları, punching ball, atlama ipi, dişleri korumak için dişlikler, boks kaskı, boks eldiveni, el bandajı, boks eldiveni, darbe yastıkları ve tişörtler gibi çeşitli ürünlerden oluşuyor. Boks antrenmanları, spor salonlarında guruplar halinde yapılabildiği gibi bireysel olarak da yapılabiliyor. Bireysel antrenmanların olmazsa olmazlarından biri ise kum torbalarıdır. Kum torbaları hem teknik kabiliyetinin, hem de vücut direncinin arttırılması için kullanılan en temel boks malzemelerinden sayılıyor. Kum torbaları ile çalışmak içinse boks eldivenleri gerekiyor. Boks eldivenleri hem ikili çalışmalarda rakibin zarar görmesini engellerken, hem de kum torbası ile yapılan bireysel idmanlarda ellerin zarar görmesini engelliyor. Özel olarak tasarlanan boks eldivenleri, özel süngerler ile beslenerek destekleniyor. Bu da darbenin emilmesini sağlayarak ellerin zarar görmesini engelliyor. Cırt cırtlı bilek kısmı ise elinizin bilek kısmını sıkıca kavrayarak burkulmaların önüne geçiyor. Kum torbaları ise çeşitli ağırlıklarda ve boyutlarda üretiliyor. Vücut ağırlığınız ile orantılı boyuttaki bir kum torbası ile çalışmak antrenman veriminizi arttırmanızda önemli rol oynuyor. Kum torbalarının sizin için ne çok ağır olması ne de çok hafif olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Özel bir malzeme ile üretilen kum torbaları da elinizin sakatlanmaması için özel çeper destekleri ile ergonomik olarak üretiliyor.

Boks Malzemeleri Fiyatları

Boks Malzemeleri Fiyatları

Kum torbası, eldiven, bandaj, dişlik, ayakkabı ve atlama ipi. Bunların hepsi ideal bir boks antrenmanın olmazsa olmaz boks malzemeleridir. Boks olimpik olarak da kabul görmüş ikili mücadeleye dayanan bir spor dalı olarak karşımıza çıkıyor. Boksun oldukça eski bir tarihi olduğunu söylemek mümkün. Profesyonel anlamda kuralla dayalı bir şekilde ilk olarak İngiltere’de ortaya çıktığını söylemek mümkündür. Hatta boks literatüründe İngiliz boksu diye de bir stil kendine yer edinmiş durumda. Kum torbası dövmek, ip atlamak, ikili müsabaka antrenmanları gibi çeşitli şekillerde çalışılan boks oldukça da rağbet gören bir spor dalıdır. Kum torbası, boksun olmazsa olmazlarındandır. Kum torbası dövmek sporcuya hem çeviklik, hem de kondisyon kazandırmaktadır. Boks genelde parmak uçlarında dans ederek yapıldığı için hareketli bir spordur ve bu hareket kabiliyetini artırmak için sporcular atlama iplerini kullanarak bolca ip atlamaktadırlar. Boksun temel malzemesi ise el bandajları ve boks eldivenleridir. Boks eldivenleri ve el bandajları, ellerin sakatlanması ve yaralanmasını önlemektedir. Kum torbaları, boks eldivenleri, dişlikler, bandajlar, boks ayakkabıları ve kasklar gibi boks malzemelerinin fiyatları çeşitli model ve markaların üretimine göre değişiklik göstermektedirler. Bu değişikliklerde temel olarak ürün marka ve modeli belirleyici olmaktadır. Örneğin; 50 kilogramlık bir kum torbası ile 75 kilogramlık bir kum torbasının maliyeti ve dolayısı ile fiyatı farklıdır. Yine eldivenler de üretilen malzeme kalitesine bağlı olarak fiyat değişikliği gösterebildiği geniş ürün seçenekleri ile her bütçeye uygun eldiven bulmak mümkündür. Boksun temel antrenman malzemeleri arasında kum torbaları yer almaktadır. Kum torbalarının oldukça uzun ömürlü olduğunu söylemek mümkündür. Kum torbaları ile çalışmak için gerekli olan eldivenler, özel tasarımları ile ergonomik olarak üretilmektedir. Bu da antrenmandan alınan verimi üst seviyeye taşırken olası bir sakatlanma ya da yaralanmanın önüne geçmektedir. Oldukça ilgi gören boks sporu, günümüzde gittikçe yaygınlaşmaktadır. Vücut sağlığı kadar ruhsal sağlığa da iyi gelen boks, sizleri stresten uzaklaştırdığı gibi daha da özgüvenli hissetmenizi sağlayacaktır.

İlk olarak 1904 yılında olimpiyatlara kabul edilen boks sporu, 1904’den beri olimpik bir spor olarak dünyanın hemen hemen her ülkesinde icra edilmektedir. Boks, sadece bir mücadele sporu olarak değil bir spor disiplini olarak da oldukça önemli ve saygın bir yere sahiptir.Boks, tarihi oldukça eskilere dayanan ve ikili müsabakayı temel alan bir mücadele sporudur. 1904 yılından bu yana olimpiyat sporları arasında yer alan boksun çeşitli kurallara dayalı ilk profesyonel örneği İngiltere’de ortaya çıkmıştır. Bu haliyle gelişerek ünü tüm dünyaya yayılan boks, en çok ilgi gören ve en çok takip edilen spor dallarından birisi olmayı başarmıştır. Her spor branşının kendi içerisinde ekipman kullanımı olduğu gibi boksun da ekipmanları vardır. Kendine özgü ekipmanları bulunan boksun en çok bilinen ekipmanları ise kum torbası ve boks eldivenleridir. Kum torbaları ve boks eldivenleri ile kendine ait bir karakteristik yaratan boks, dışarıdan bakıldığında her ne kadar sert görünse de işin içerisine girildiğinde oldukça saygın ve disiplinli bir spor dalıdır. Boks eldivenlerinin görevi elleri korumak olduğu kadar rakibin yaralanmasını da engellemektedir. Bu da boks sporunun mücadeleye kattığı saygınlığın bir ifadesidir. Bir boksör en çok kum torbası ile antrenman yapar. Kum torbası hem vücut çevikliği kazanmak için, hem de teknik çalışmalar için oldukça önemli bir yer tutar. Boks bir mücadele sporudur. Boks antrenmanları, oldukça keyifli ve biraz da zorlayıcıdır. Bu sayede hem kalori yakarak formda kalmanızı, hem de stresten uzaklaşarak daha sakin bir hayat sürmenizi kolaylaştırır. Boks yaparken hem salon antrenmanlarında, hem de bireysel antrenmanlarda çeşitli boks malzemeleri kullanılmaktadır. Bu boks malzemeleri; rakibin yaralanmasını önlemek ve elleri korumak için boks eldivenleri, yine elleri korumak için el bandajları, dişleri ve dudakları korumak için dişlik, antrenman tekniğini geliştirmek için kum torbaları, ikili çalışmalarda kullanılan darbe yastıkları, refleks topları, el göz koordinasyonun gelişmesi için punching ball, ayakların güçlenmesi için atlama ipleri ve daha iyi bir antrenman deneyimi için boks ayakkabılarıdır. Bu boks malzemeleri sayesinde daha verimli ve daha rahat bir antrenman deneyimine sahip olabilir hem zihnen, hem de bedenen forma girmeye başlayabilirsiniz. Oldukça saygın bir spor olan boks ile ister yeni tanışıyor olun, isterse bir profesyonel olun geniş ürün yelpazesi ve kaçırılmayacak fırsatlar ile ihtiyacınız olan tüm boks malzemeleri sizlere sunuluyor. İhtiyacınıza yönelik tüm boks malzemelerini Trendyol avantajları ile bulabilirsiniz.

Boks Ekipmanları Nelerdir?

Boks yapılırken çeşitli ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Özellikle ellerin korunması açısından boks eldiveni</a oldukça gerekli bir üründür. Rahat hareket edebilmek için de boks ayakkabısı</a da ihtiyaç olan ürünler arasındadır. Bu ekipmanların dışında boks bandajı</a, dişlik, şort ve alma ipleri de tercih edilen ürünlerdendir. Uygun şekilde hazırlanan ekipmanlar sayesinde keyifli bir spor yapma imkanı sağlanır. Sakatlanmalara karşı doğru ekipman seçimi yapılmalıdır. Kullanılan malzemelerin dayanıklı ve kaliteli olması sayesinde uzun yıllar kullanılması mümkün hale gelir. Yüz bölgesine alınan darbelerin dişlere zarar vermemesi için dişlik kullanımı da boks ekipmanları arasında önemli bir yere sahiptir. Boks yapılırken gerekli ekipmanların kullanılması ile risklerin azaltılması mümkün hale gelir.

Boks Ekipmanları Nereden Alınır?

Spor ürünleri arasında Trendyol ile boks ekipmanları kolaylıkla bulunabilir. Gerekli ekipman malzemeleri için pek çok ürün alternatifine yer verilir. Markaların sunduğu ürün seçenekleri arasında istenen renk ve modellerde ekipman çeşitleri bulunur. Kadın ya da erkek boks sporu ile ilgilenen herkes için uygun malzeme seçenekleri mevcuttur. Pek çok seçkin firmanın ürettiği sağlam ve kaliteli boks ekipmanlarına sahip olunabilir. Trendyol üzerinden ihtiyaç duyulan ekipman malzemesi için detaylı inceleme yapılarak ürüne erişim kolaylıkla sağlanır. Güvenlik ve sakatlanmanın en aza indirilmesi amacıyla boksla ilgilenenler için ekipman seçimi önemlidir. Farklı bedenler için uygun olan boks ekipman çeşitleri ile rahat ve keyifli bir spor yapılabilir. Söz konusu ürünleri buradan satın alabilirsiniz.

Boks Ekipmanları Modelleri Nelerdir?

Boks ekipmanları için çeşitli ürün seçenekleri bulunur. Renk ve tasarım farklılıklarına göre model tercih edilebilir. Kadınlar için kırmızı, pembe ve beyaz gibi renklere sahip daha yumuşak yapılı boks ekipmanlarına yer verilir. Erkekler içinse mavi, siyah ve karışık renklere sahip ekipman alternatifleri mevcuttur. Yapısal olarak boks ekipmanları farklı materyaller kullanılarak üretilen modellere sahiptir. Yeni başlayanlara özel olarak yumuşak yapılı ürünler vardır. Malzemelerin seçimi yapılırken boks için uygun olan modeller arasında seçilmelidir. Rahat hareket edilecek ve vücudu sıkmayacak modellerin tercih edilmesi uygundur. Modeller arasında istenen renkler tercih edilebilir. Eldiven, şort, dişlik ve ayakkabı için farklı tarzlarda modeller bulunabilir.