"

Brita Sürahi & Karaf

" araması için 75 sonuç listeleniyor

Brita Sürahi Modelleri ile İçeklerinizi Şık Sunun

Su içmek, insan hayatı için yaşamsal bir ihtiyaçtır. Kan, kemik, beyin ve kasların oluşumunda önemli bir yüzdelik dilime sahiptir. Vücudun düzgün bir şekilde çalışması ve kendini düzenlemesi için su tüketimi şarttır. Günümüzde, artan su kirliliğinden dolayı temiz suya ulaşmak için birtakım işlemlerden geçerek, güvenilir olması beklenir. Suyun pH değerinin 6,5-9,2 alkali olması en sağlıklı olanıdır. Tüketilen suyun, berrak, kokusuz ve tatsız olması gerekir. Aksi halde suyun içerisinde kimyasal ya da çevresel bir kirlenme olması muhtemeldir. Sağlık açısından tercih edilen pet şişelerde satılan suların, taşınması zahmetli ve plastik atık tüketimi açısından çevreye zararlıdır. Temiz içme suyuna ulaşmak için daha kolay ve atık konusunda daha çevreci seçenekler bulmak mümkündür. Su arıtma cihazları, bütün bunların gerçekleştirilmesi açısından idealdir. Son yıllarda giderek yaygınlaşan bu arıtma sistemler her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Alman markası olan Brita, 1996 yılından beri başarılı su arıtma sistemleri için akıllı çözümler sunmaktadır. Brita sürahi, musluk suyunun filtrelenmesi için özel bir sisteme sahiptir. Üç aşamada suyun filtrelenmesi amaçlanır. Brita akıllı sürahi içerisinde kullanılan bu filtreleme sistemi, hindistan cevizi kabuğundan elde edilen karbondan elde edilmiştir. Bu küçük mikro karbon inciler, suyun tadını, kalitesini ve kokusunu bozan maddelerin ayrıştırılmasını sağlamaktadır. Ayrıştırdığı maddeleri, filtrenin içerisine hapsederek suyun en saf haline ulaşılmasına yardımcı olur. Brita su sürahisi, hiçbir kuruluma gerek kalmadan hemen kullanılabilmesi ile oldukça işlevseldir. Diğer su arıtma cihazları gibi kalıcı bir alana ihtiyaç duymamaktadır. Şişelenmiş suya kıyasla sürdürülebilen bu sistem, düzenli aralıklarla filtresi değiştirilmesi ile uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

Brita Sürahi Kullanımı

Brita Sürahi Kullanımı

Yaşamsal faaliyetlerin, sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için insan vücudu suya ihtiyaç duyar. Suyun en saf haline gelmesi için içerisinde bulunan istenmeyen maddelerden arınması gerekir. Brita sürahi kullanımı, bu filtreleme işlemi için sağladığı pratik ve hızlı sonuç sağlayan yapısı ile öne çıkmaktadır. Geleneksel cihazlara göre daha az alan işgal etmesi ile mutfakta ferahlık sağlar. Yeni alınan Brita sürahi ilk kullanımı öncesinde yıkanmalıdır. Huni ve sürahinin ayrılarak su ile temizlenmesi gereklidir. Yıkanma işlemi esnasında, ağartıcı ürünler kullanılmadan, hassas bir şekilde deterjanla temizlenmesi önerilir. Ardından su filtresinin uygun bir şekilde yerleştirilmesi gerekir. Doğru yerleştirilmeyen su filtreleri beklenen performansı göstermeyeceği için dikkatli bir şekilde takılmalıdır. Su filtresi huninin deliğine yerleştirilerek, yerine oturtulmalıdır. Sürahi için bütün parçalar yerleştirildiğinde, huni içerisine musluk suyu konulur. Kapağı ile kapatılarak, su filtresi etkinleştirilir. İlk iki dolumda kullanılan suyun kullanılmaması gerekir. Üçüncü dolumdan sonra su güvenle kullanılabilir. Brita xl sürahi, zaman ve para konusunda tasarruf yapılması için idealdir. Aynı filtre ile 150 litreye kadar su arıtılabilir. Led göstergesi sayesinde filtrenin daha ne kadar süre kullanılabileceği anlaşılabilir. Brita filtreli sürahi, üç aşamalı sistemi ile en saf su deneyimine ulaşılmasını sağlar. Su borularında biriken iri parçalı maddelerin, ince örgülü filtresi ile ayıklanmasını sağlayarak ilk adımı gerçekleştirir. Filtre içerisinde bulunan iyon değiştirici inciler sayesinde, suyu yumuşatarak olması beklenen seviyeye getirir. Kurşun ve bakır gibi ağır metallerin ayıklanmasına yardımcı olur. Ayrıca kireç birikmesini engelleyerek, diğer mutfak eşyalarının ve cihazlarının kireçten ayırır. Doğal hindistan cevizinin dış yüzeyinden yapılan mikrokarbon inciler, klordan ayrılmasını ve taze içme suyunun elde edilmesini sağlayan son filtreleme adımıdır. Brita sürahi kullananlar, bütün bu adımlara oldukça kısa bir süre içerisinde ve karmaşık sistem bakımlarına ihtiyaç duymadan suyun en saf haline ulaşabilirler.

Brita Sürahi Çeşitleri

Brita Sürahi Çeşitleri

Lider filtreleme teknolojisi ile Brita filtre sürahi, mutfaklarda kendine yer edinmiştir. Brita sürahi çeşitleri, tasarımları, renk ve litre kapasiteleri ile farklı modellere ayrılmıştır. Bu sayede her eve uygun bir su çözümü bulmak mümkündür. Akıllı ve kolay dolum özelliğine sahip olan Brita Marella su arıtmalı sürahi farklı ebatlarda piyasaya sunulmaktadır. Cool (2,4 litre) daha az su tüketimi olan evlerde kullanılmaya uygundur. Kapak haricinde bütün sürahi, bulaşık makinesinde yıkanabilmesi ile temizliği kolaydır. Tek elle rahatça açılan kapağı ile musluk suyunun suyunun huninin içerisine doldurulması yeterlidir. Harika boyutu sayesinde, soğuk su severleri mutlu edecek şekilde buzdolabına sığmaktadır. Daha fazla kişinin yaşadığı ve su tüketiminin yüksek olduğu evlerde Brita sürahi marella xl 3.5 lt daha uygun bir kullanım sağladığı için tercih edilmelidir. Brita memo sayesinde, filtre değişim sürecinizi kaçırma endişesi yaşamanız gerekmeden suyun en saf haline ulaşabilirsiniz. Sadelikten hoşlananlar için beyaz renkli sade tasarımı ile Brita Aluna su arıtmalı sürahi sevilen bir modeldir. Lezzetli suya ulaşılması için aynı Marella modelde olduğu gibi iki farklı su kapasitesine sahiptir. Brita Style su arıtmalı sürahi ise gelişmiş tasarımı ile serinin son seçeneğidir. Gelişmiş led tasarımlı yeniden dolum göstergesi ile en teknolojik modellerden biri olarak büyük bir beğeni kazanmaktadır. Zeki trafik ışıklı göstergesi sayesinde en uygun zaman ve su miktarını dikkate alarak filtrenin değişme zamanının hatırlatarak taze su tüketimini riske atmaz. Zeki trafik ışıklı göstergesi, bulaşık makinesinde kesinlikle yıkanmamalıdır. Müşteriler tarafından yapılan Brita akıllı sürahi yorumları ve puanları incelenerek daha iyi bir karar aşamasına geçilebilir.

Brita Akıllı Sürahi Kullanmanın Avantajları

Brita Akıllı Sürahi Kullanmanın Avantajları

Giderek artan plastik kullanımı ve su kaynaklarının azalması çevreye karşı daha duyarlı hareket edilmesini gerektirir. Uzun süre kullanılabilen ürünlere yönelmek bu anlamda büyük değişimleri sebep olabilir. Brita sürahi, alınan pet şişeli sulara karşı çok daha çevreci bir kullanım sunmaktadır. Atık konusunda diğer seçeneklere göre oldukça yenilikçi bir bakış açısına sahiptir. Yumuşak içimli ve lezzetli bir suya ulaşmak için burada kullanılan filtre büyük bir öneme sahiptir. Lezzeti koruma ve performans açısından beklenen her şeyi sunan bu filtreler geleneksel su arıtma cihazlarına göre oldukça yenilikçi bir yapıya sahiptir. Brita sürahi filtre ömrü dört haftalık kullanım yani 150 litreye eşittir. Her filtre tek kullanımlıktır. Masa üzeri, buzdolabı ya da tezgahta istenen bölgede rahatlıkla bu sürahiler kullanılabilir. Brita Maxtra+ filtre, bütün Brita su filtreli sürahi modelleri ile uyumludur. İçeriğinden emin olamadığınız musluk suyunun dönüştürülmesi ve lezzetli yumuşak bir içme suyu olarak kullanılabilmesi açısından bu filtre oldukça caziptir. Mutfakta yapılan yiyecek ve içeceklerinin yapılışında kullanılan suyun filtrelenmesi daha başarılı bir tat kazanmasına yardımcı olur. Ayrıca çay ve kahve makinelerinde olmasının sorunlara yol açtığı kireç tortusunun yaşanmasını engellemektedir. Bütün bu avantajlar düşünüldüğünde, Brita akıllı sürahilerin kullanımı son derece işlevseldir. Daha önce ürünleri satın alan müşteriler tarafından yapılan Brita sürahi yorum ve puanlarını inceleyerek, daha objektif bir bakış açısı kazanabilirsiniz. Brita sürahi fiyatları karşılaştırması yapabilir ve dilediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.