"

Karaf

" araması için 10224 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Karaf Modelleri Trendyol’da!

Geçmişten bugüne birçok şekilde depolama araçları geliştirilir. Bunlardan bir tanesi karaf denilen sıvı saklama gerecidir. Sürahi gibi gereçlerle ortak kullanım amacına sahiptir. Bir kulpa sahip olmaması sebebi ile karaflar, bu gereçlerden ayrılır. Karaf sözcüğü, Türkçede su ve şarap maşrapası anlamına gelir. Fransız dilinde yer alan carafe kelimesinden alıntı olarak ortaya çıkar. Antik çağlardan beri sıvıları depolamak için kullanılan bu gereçler, zamanın gerektirdiği materyaller kullanılarak üretilir. İlk zamanlarda topraktan yapılan modeller, yerini zamanla cama, modern dünyada ise plastiğe bırakır. Karaflar, genelde dibi geniş boynu dar olan şekil yapısını korumaya devam eder. Teknolojinin gelişmesi ile farklı dekoratif şekillere de bürünebilir. Karaf sürahi olarak adlandırılabilen modeller, tek başına üretilebilir. Aynı model, bardaklarla karaf seti olarak satışa sunulabilir. Müşterinin kullanım amacına göre birçok çeşitte, renkte ve ebatta ürün modelleri sunulur. Alkollü içeceklerin sunumunda şık bir görüntü sağlayan modelleri, ona uygun bardaklarla takım olarak üretilir. Su ya da meyve suyu gibi sıvıları saklayan tekli karaf modelleri oldukça çeşitlidir. Çeşitli markaların kendilerine özel tasarımları ile her müşterinin zevkine uygun seçenekler bulunur. Kapaklı ya da kapaksız türleriyle farklı ihtiyaçlara çözüm sunan ürünleri, yeni evlenen ya da ev sahibi olan sevdiklerinize hediye olarak düşünebilirsiniz. Şık görüntüsü ile zarif bir hediye olan dekoratif karaf modellerini Trendyol üzerinden inceleyebilir, güvenle satın alabilirsiniz.

Göz Alıcı Karaf Modelleri

Göz Alıcı Karaf Modelleri

Alkollü içeceklerin sunumunda sıklıkla kullanılan karaf modelleri, servis edeceğiniz alkole göre değişkenlik gösterebilir. Şarap gibi alkollü içeceklerde şişenin altı bombeli ve boyun bölgesi uzun olabilir. Viski gibi içeceklerde şişenin şekli sertleşip maskülen bir görünüme sahip olur. Modelin boyun kısmı kısa ve küçük, gövde kısmı ise klasik düz şişe şeklinde üretilir. Kendine has bir kültüre sahip olan rakı için de viskiye benzer şişe modelleri tercih edilebilir. Osmanlı zamanlarında toprak testiler içinde yer alan rakı, modern zamanlarda cam içerisinde saklanabilir. Rakı, su, şarap karaf çeşitleri ile farklı sıvıları depolayabilirsiniz. Rakı ve şarap gibi alkollü içecekleri etkileyici bir şekilde sunabilirsiniz. Suyu da bu ürünler sayesinde şık bir biçimde sunmak mümkündür. Nane ve limon gibi hoş koku veren bitki ve meyveleri karafın içine ekleyerek ferahlatıcı bir etki yaratabilirsiniz. Yalnızca evlerde değil, çeşitli iş yerlerinde de rahatça kullanılabilir. Lobilerde ya da toplantı salonlarında bu ürünleri kullanarak su ya da meyve suyu gibi ikramlarda bulunulabilir. Böylece iş yerinize gelen misafirleri iyi bir şekilde ağırlayabilirsiniz. Kristal karaf çeşitleri sayesinde hem nostaljik hem de zarif bir sunum yapma şansına sahip olursunuz. Etkileyici geometrik desenlerle yüzeyi süslenen modeller, sade ya da gösterişli olan seçenekleriyle müşterilerine sunulur. Özel misafirlerin yer aldığı akşam yemeklerinde ya da iş yerine gelen önemli misafirlerin olduğu toplantılarda tasarım karaf çeşitlerini kullanarak etkileyici bir sunum yapabilirsiniz. Plastik, cam karaf seçenekleri, hem pratik hem de sağlıklı modellere sahiptir. Kampta, sahilde ya da dışarı çıkarken yanınıza almak için kapalı karaflarda plastik materyalini tercih edebilirsiniz. Hafif olan plastik malzeme, darbe ve çarpmalara karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Sağlıklı ve kullanışlı bir ürün seçimi için cam olan modeller sıklıkla tercih edilir. Tek olarak üretilip satılan karaflar, aynı zamanda takım olarak da satışa sunulur. Kristal, sade ya da desenli olarak üretilen karaf takımı türleri, minimum bir bardaktan başlayan bardak ve karaftan oluşur. İçeceğe göre farklı takımları tercih edebilirsiniz. Tüm seçenekleri Trendyol’da inceleyebilir, istediğiniz modeli satın alabilirsiniz.

Uygun ve Avantajlı Karaf Fiyat Seçenekleri

Uygun ve Avantajlı Karaf Fiyat Seçenekleri

Sıvıları depolamak için nesillerdir kullanılan kaplar, bol sıvı depolamak için geniş gövdeli olarak tasarlanır. Sıvıyı dökmek için eğilimli bir ağza sahiptir. Zaman içinde rahat tutulması için kulplar eklenerek farklı kaplar üretilir. Sürahi karaf modelleri, sıvı depolamanın modern bir yoludur. Topraktan yapılan testilere benzeyen seçeneklerin bulunduğu gibi, tamamen camdan yapılan ve modern teknolojiden yararlanılan türleri de vardır. Modern teknoloji ve farklı malzemelerin yardımıyla klasik modellerden farklı tasarımlara pek çok seçenek üretilir. Klasik bombeli gövdeler ve prizmatik tasarım şişeler, müşterilerine değişik modeller sunar. Tıpalı, kapaklı karaf türleri, sıvıyı soğuk tutmak ya da dışarıdan toz girmesini engellemek için tercih edilir. Tıpalı olanları genelde sunum yapmak için kullanılırken kapaklı olan türleri gündelik kullanım için uygundur. Mantar kapaklı karaf türleri, modern dokunuşları seven müşterilerin sevdiği ürünlerden oluşur. Düz şişe olarak üretilen bu türün ağzında klasik kapak ya da tıpa değil, küre şekilde mantar bir tıpa yer alır. Bu türleri sadece sıvı depolamak için değil, bakliyat ya da çerezleri saklamak için de kullanabilirsiniz. Başucuna su koyan müşterilerin sevdiği çeşitlerinden bir tanesi, kapağı mini bardak olarak üretilen modellerdir. Mini karaf tasarımları, pek çok farklı amaçla kullanılabilir. Başucunuza yerleştirmek için ideal modellerdir. Ağırlıklı olarak 500 mililitrelik sıvı hacmine sahip olan bu türleri, çocuk odalarında rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Yaldızlı ya da desenli seçenekleri ile çocukların ilgisini çeken seçenekleri de mevcuttur. Kapak yerine bardak kullanılan modeller sayesinde yatakların yanına karaf şişe yerleştirilebilir. Uygun ve avantajlı karaf fiyat seçenekleri sayesinde bütçenize uygun olan çeşidi satın alabilirsiniz. Çeşitli indirim ve kampanyalar yardımıyla istediğiniz modele Trendyol aracılığıyla sahip olabilirsiniz.

Renkli ve Desenli Karaf Çeşitleri

Renkli ve Desenli Karaf Çeşitleri

Geçmişten beri sıvı olan malzemelerin saklanması için çeşitli kaplar icat edilip kullanılır. Alkol, su, yağ ve alkolsüz içecek gibi çeşitli tüketim ürünleri, farklı kaplarda muhafaza edilir. Katı olan yiyeceklerden farklı olarak bu tarz malzemeler, kullanımı kolay olması amacıyla şişelerde depolanır. Eskiden beri yiyecek ve içecek depolamak için kullanılan araç ve gereçlerin yüzeyleri süslenip işaretlenir. Toprak testi ve kapların yüzeyleri boyanarak içerisinde hangi malzemenin olduğu belirtilir. Modern teknoloji ile yüzey boyama, yerini direkt ürünün kendisinin renklendirilmesi veya yüzeye desen işlenmesine bırakır. Siyah karaf çeşitleri, bu renklendirme işleminin ürünüdür. Cam üretimi sırasında materyalin içine eklenen siyah boya sayesinde şeffaf olarak üretilen modellere yeni bir soluk getirilir. Tüm yüzeyi siyah olan modeller bulunabilir. Sadece tabanı siyah renkte olan karaf çeşitleri de vardır. Fazla sıvı barındırması için dibi bombeli ve genişçe olan karafların; uzun, ince bir boyunları ve dar bir ağızları bulunur. 500 mililitrelik hacimle başlayan ve 2,5 litreye kadar devam eden büyük, küçük karaf türleri, geniş sıvı hacimlerine sahiptir. Depolanmak istenen sıvının hacmine göre çeşitli seçenekler mevcuttur. Buzdolabında saklamak için ideal olan mantar kapaklı, cam kapaklı karaf çeşitleri, özellikle yaz günlerde idealdir. Taze sıkılmış meyve sularını rahatça bu kaplarda saklayarak sofralara buz gibi ve taze içecekler getirebilirsiniz. İçeceğinizi, sağlıklı mantar ve cam kapaklar sayesinde dışarıdan gelebilen toz gibi maddelerden korursunuz. Günlük kullanımlarda sade olan tasarımlar sıklıkla tercih edilir. Misafirinizin gelmesi halinde şık karaf çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Şık tasarımlar, oldukça kaliteli materyallerden üretilir. Her bütçeye uygun, şık ve sade tasarımların yer aldığı ürünleri Trendyol üzerinden inceleyebilir, istediğiniz modeli güvenle satın alabilirsiniz.