placeholder
"

Çatlak Kremi

" araması için 377 sonuç listeleniyor

Çatlak Kremi

Çatlak Kremi Önerileri

Tıp dilinde stria, halk dilinde ise deri çatlağı olarak bilinen bu sorun ciltte estetik anlamda olumsuz bir görünüm yaratır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bu sorunun bilinen temel nedeni hormonlarla bağlantılıdır. Bununla birlikte hızla ve sık sık kilo alıp verme de bilinen yaygın nedenler arasında gösterilebilir. Sağlık açısından bir sorun teşkil etmeyen çatlaklar, estetik anlamda hoş bir görünüm oluşturmaz. Çeşitli faktörlere ve etkilere maruz kalan cilt derisi olması gerektiğinden fazla gerilir. Bunun sonucunda da ciltte ince çizgiler halinde bir yırtık görünümü oluşur. İncelen ve zayıflayan cilt derisinde oluşan çatlaklar ilk evresinde ten renginden koyu, mora yakın bir tona sahip olur. Zamanla vücuda yerleşmesiyle beraber ten rengine yakın bir tonda varlığını sürdürür. Bu renk kişinin cilt tonuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kadınlarda sık görülen bu sorun, erkeklerde de oluşabilir. Özellikle yeni oluşan bu sorunun tedavisinde çatlak kremi kullanılması tavsiye edilir. İleri evredeki çatlaklar için çeşitli tıbbi tedaviler de mevcuttur. Fakat henüz ilk evrede ve görünümünün azaltılması mümkün olan bu cilt sorunları için çatlak giderici krem kullanımı oldukça etkili bir tedavidir. Özellikle rengi tenle aynı ya da yakın bir tona sahip olan çatlaklar üzerinde değil, rengi koyu, kırmızı ve mora yakın olan çizgiler üzerinde bu tedavinin uygulanması etkili bir yöntem olarak tavsiye edilir. Özellikle sayısı az ve görünümü soluk olan ilk evrelerdeki çatlaklarda cildin nemlendirilmesi de oldukça önemlidir. Kuru ve nemsiz kalan cilt çatlamaya oldukça müsait bir durumdadır. İleri seviyedeki çatlaklar dermarol, lazer ve mezoterapi yöntemleriyle tedavi önerilir. Kullanılacak olan ürünler her bireyin vücudunda aynı etkiyi göstermez. Bu nedenle de seçim yaparken ürünlerin içeriklerine odaklanmanız ve kendi ihtiyacınıza uygun olan seçeneği satın almanız gerekir. Trendyol’da bu anlamda farklı markaların çeşitli ürünlerine ulaşmanız mümkündür. Markalar, özellikle düzenli kullanımda çatlakların hızla iyileştirilmesini sağlayan formüller yaratır. İçeriklerde sağlığa zarar veren maddelere yer verilmez. Ürün çeşitliliği arasından kendiniz için uygun seçeneği bularak güvenle siparişinizi verebilirsiniz.

Çatlak Kremi Önerileri

Çatlak kremi önerileri uzman kişiler tarafından da sık sık yapılır. Özellikle yeni ortaya çıkan çatlaklarda krem kullanımı oldukça etkilidir. Deride var olan elastin ve kolajen yapılarının elastikiyetinin bozulması sonucu oluşan çatlaklar, estetik anlamda istenmeyen bir görünüme neden olur. Genellikle kol, kalça, bacak, koltuk altı, göbek, bel ve göğüs bölgelerinde meydana gelen bu cilt sorunları pek çok kişiyi rahatsız eder. Özellikle gebe kadınlarda kilo alıp vermeye bağlı olarak oldukça sık görülür. Bunun yanı sıra cildin yüksek oranda gergin olması da bu sorunu tetikler. Hamileliğin son aylarında oldukça belirgin hale gelen çatlakların tedavisinde bu ürünler tavsiye edilir. Çatlak kremi hamile kişilerin kullanımı için uygundur. Hem kiloya hem de vücuttaki gerginliğe bağlı olarak oluşan bu sorun özellikle karın, göğüs ve iç bacaklarda kendini gösterir. Bunun yanı sıra cilt sorunu pek çok faktöre bağlı olarak görülebilir. Özellikle kas gelişimi ve kilo alıp vermeye çok uygun olunan dönemlerden biri de ergenliktir. Ergenlik dönemindeki kişilerde de oldukça yaygın olan bu sorunun tedavisinde satın alınacak ürünlerin kullanılması önerilir. Buna ek olarak hormonların çalışma şekline bağlı olarak çatlak sorununun görülmesi muhtemeldir. Bilinen yaygın nedeni ise kilo alıp vermektedir. Yapılan araştırmalar incelendiğinde obezite sorunu yaşayan kişilerde oranın arttığı görülür. Bir diğer oluşum nedeni olarak da kullanılan çeşitli ilaçlar gösterilebilir. Kortizon ve kortizon içerikli ilaçlar genel anlamda vücudun elastikiyetini azaltır. Bu nedenle vücutta çatlak oluşumu meydana gelebilir. Cushing sendromu olarak da bilinen vücutta yüksek oranda kortizol üretimi de çatlak oluşumuna neden olur. Bazı dönemlerde yaşadığınız enfeksiyonel hastalıklar da sorunun oluşumu için uygun ortamı hazırlar. Buna ek olarak AIDS gibi çeşitli bulaşıcı hastalıkların tedavisi sırasında kullanılan yöntemler de çatlak oluşumunu tetikler. Yapılan sporlara ya da aktivitelere bağlı olarak cildin belli bir süre gerilmesi de bu sorunun temel nedenleri arasında gösterilebilir. Isınmadan ya da uzun süre ara verdikten sonra yapılan spor hareketleri ve egzersizler sorunun oluşumu için zemin hazırlar. Bazı kişilerin cilt derileri olması gerektiğinden ince ve yüksek hassasiyete sahip olabilir. Özellikle bu kişilerde çatlak oluşumuna genetik bir yatkınlık vardır. Bu kişilerde hiçbir faktöre bağlı olmaksızın cilt yüzeyinde yırtılmalar meydana gelebilir. Yine bu sorunun oluşumunu tetikleyen büyük etkenlerden biri de cildin nemsiz ve kuru kalmasıdır. Vücut çatlak kremi çeşitlerini kullanarak hem cildinizin nemlenmesini sağlayabilir hem de bu sorun için tedbir alabilirsiniz. Trendyol’dan farklı krem çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Çeşitli içeriklere sahip olan bu ürünler farklı boyutlarda sunulur. Tercihinize uygun olan ürünü kolaylıkla sipariş edebilir ve çatlaklarınızın tedavisini yapabilirsiniz.

Çatlak Kremi Kullananlar

Çatlak Kremi Kullananlar

Çatlak kremi kullananlar sonuçlardan oldukça memnun kalır. Her kişide oluşan çatlak bölgesi ve yoğunluğu farklılık gösterir. Özellikle hamile kadınların ya da ergenlikte bu sorunla karşılaşan kişilerin krem kullanması tavsiye edilir. Çatlak tedavisi kremi düzenli olarak kullanıldığı zaman etkili olan bir yöntemdir. Oluşumu sırasında genellikle belirtisi pek hissedilir değildir. Fakat bazı dönemlerde yoğun ve derin olan bu çizgiler zamanla kaşıntı yapabilir. Bunun yanı sıra kaşımaya bağlı olarak yaralar ortaya çıkabilir. Genel olarak bu çizgiler dört evrede gelişir. İlk evresinde cilt yüzeyindeki damarları genişletir ve bu bölgede var olan lenf hücrelerinin miktarını artırır. Sonrasında kolajen liflerinde gerçekleşen azalmalara bağlı olarak cilt tabakası incelir. Oluşumu sırasında ağrı ve acı benzeri bir sorun yaşanmasa da estetik anlamda hoş olmayan görünüme neden olur. Bu çizgiler, psikolojik anlamda bireyleri yıpratır. Farklı ten renklerine sahip kişilerde çizgilerin tonu ve görünümü de değişiklik gösterir. Fakat hangi ten rengine sahip olursanız olun, gözle görülebilir seviyede olan bu çizgileri ilk oluşmaya başladığı andan itibaren kremlerle tedavi edebilirsiniz. Her bireyde oluşabilecek bu çizgiler özellikle hamile kadınlarda kilo almaya bağlı olarak oldukça yaygın bir şekilde görülür. Çatlak kremi hamilelikte kullanılması gereken temel bakım ürünleri arasında bulunur. Özellikle kilo almaya meyilli olan vücut gerginleşir. Ardından deri yüzeyinde yırtılmalar oluşur. Bunun sonucunda da özellikle göbek ve bacak bölgesinde oluşan bu ince çizgileri kremle tedavi edebilirsiniz. Gebelikte de düzenli olarak kullanılan bu kremler sayesinde çizgilerin vücudunuza yerleşmesini engelleyebilirsiniz. Çizgiler ikinci evresinde ise oldukça beyaz bir hal alır. Üçüncü evresinde ise yavaş yavaş farklı bir dokuya sahip olduğuna tanık olabilirsiniz. Son evrede ise belirgin bir çizgi şeklindedir. Bu evreye ulaşmadan ilk aşamada tespit edilen çizgilerin çeşitli kremler sayesinde tedavi edilmesi mümkündür. Son evreye kadar ulaşan bu çizgiler başta tedavi edilmezse çeşitli klinik ve cerrahi işlemlerle müdahale edilerek tedavisi gerçekleşebilir. İlk evresinde tespit ettiğiniz bu çizgilere müdahale etmek için farklı krem çeşitlerine Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Çatlak Kremi Fiyatları

Çatlak Kremi Fiyatları

Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak hem kadınlar hem de erkekler için oldukça hassas bir noktadır. Cildin pürüzsüzlüğünü engelleyen çatlaklar hem yaştan kişinin yaşadığı sorunlar arasındadır. Bu sorunu ortadan kaldıracak çatlak onarıcı krem çeşitleri mevcuttur. Vücudun her yerinde kullanım imkanı sunan bu kremlerin fiyatları geniş bir aralıktadır. İçeriğinde bulunan malzemeler, markaların farklı formülleri ve boyutlar çatlak kremi fiyatları üzerinde etkili olan başlıca faktörler arasındadır. Her krem farklı cilt tipine iyi gelebilir. Bu nedenle de ürünleri satın almadan önce açıklamalar kısmını okuyup ürünlerin içeriğini inceleyebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti, cilt tiplerine göre farklılık gösterir. Ürünlerin asıl sonucu gerçek bir müşteri deneyimi sonrası anlaşılır. Üretilen kremler müşteriler için geniş bir aralıkta fiyat seçeneği sunar. Cilt sağlığı, nemlendirme ve cilt onarımı için kullanılan kremler çeşitli alternatifler yaratır. Bu ürünler, kaliteli ve cilt sağlığını tehdit etmeyen içerikleri sayesinde birbirinden farklı kullanım alanlarında tercih edilir. Geniş ürün çeşitliliği arasından uygun seçeneği bütçenize uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Ürünlerin fiyat karşılaştırmasını yapmanız da mümkündür. Bunlar, aynı zamanda farklı boyutlarda satılabilir. Ürünlerin boyutları da fiyatlandırma üzerinde oldukça etkilidir. Farklı boyut seçenekleri arasından dilerseniz denemek amacıyla küçük boyuta sahip ürünleri satın alabilirsiniz. Buna ek olarak bunları düzenli kullanmak ve sık aralıklarla almak istemeyen müşteriler için büyük boyutlara sahip olan ürünler mevcuttur. Geniş bir aralıkta çeşitlenen fiyatlar sayesinde her müşteri istediği çeşidi kendi bütçesine uygun fiyatlarla satın alabilir. Müşteriler, satın almak istediği çeşitler arasından seçim yaparken kremlerin insan sağlığını tehdit etmeyen kaliteli içeriklerle üretilmiş olmasına da dikkat eder. Bu kremleri uygun fiyatlarla Trendyol’da bulabilirsiniz. Trendyol’dan ürünleri inceleyebilir ve cildinize uygun olan seçeneği satın alabilirsiniz.

Onarıcı Etkisiyle Çatlak Kremleri

Onarıcı Etkisiyle Çatlak Kremleri

Bu kremler tedavi edici ve onarıcı etkisi sayesinde pek çok kişinin vazgeçilmez bakım ürünleri arasında yer almayı başarır. Vücudun her bölgesinde kullanıma uygun olan bu ürünler tedavi edici ve iyileştirici özelliğe sahiptir. Yoğun bir içeriğe sahip olan ürünler, tedavi aşamasında da oldukça etkili olması nedeniyle tercih edilir. Sık sık tercih edilen bakım ürünlerinden biri olmasının sebeplerinin başında güçlü nemlendirici özelliği gelir. Bu sorunun tedavisinde nemlendirme oldukça önemli bir adımdır. Nemli olmayan bölgeler kurur. Kuruluk da çatlak oluşumunun temel nedenleri arasında gösterilir. Bu ürünlere ek olarak nemlendiricilerle takviye yapılması tavsiye edilir. Bunlar, kuru cilde sahip kişilerin cildini nemlendirir ve çatlak oluşumunu engeller. Çeşitli içeriklere sahip ürünler arasından hayatınızın her anında güvenle kullanabileceğiniz kremi seçebilirsiniz. Trendyol’da farklı markaların ürünleri mevcuttur. Bazı dönemlerde oluşan indirimli ve kampanyalı fiyat seçeneklerini yakalayabilirsiniz. Bu indirim ve kampanyalardan haberdar olmak için kendinize uygun ürünü favorilerinize ekleyebilirsiniz. Favorilerinize eklediğiniz ürünler indirime girdiğinde bildirim alırsınız. Bu sayede de ekonomik bir seçim yapabilirsiniz. Gelişen ve ilerleyen tıp dünyası bu sorunun çözümü için uygun kremler geliştirir. Bu sayede cerrahi ve klinik müdahale aşamasına gerek kalmadan evinizde kullanacağınız kremler sayesinde tedavinizi kendiniz yapabilirsiniz. Trendyol’da her bütçeye uygun kremler bulunur. Bunlar arasından size uygun ürünü belirleyebilirsiniz. Çeşitli özelliğe sahip kremler hakkında Trendyol üzerinden tüm detayları inceleyebilirsiniz. Buna ek olarak çatlak kremi yorumları incelemesi yaparak karar verme sürecinizi de hızlandırabilirsiniz. Kendinize ve cildinize uygun kremi seçerken isteklerinize göre sıralama yapabilir ve belirlediğiniz ürünü bütçenize uygun fiyat alternatifleriyle satın alabilirsiniz.

Çatlak Tedavisinde Krem Kullanımı

Çatlak Tedavisinde Krem Kullanımı

Bu cilt çizgilerinin tedavisinde krem kullanımı kadar önemli olan bazı uygulamaları da yapmanız tavsiye edilir. Krem kullanımına ek olarak yapılacak bu uygulamalar tedaviyi büyük oranda destekler. Özellikle çizgiler kuru ciltli kişilerde oluşur. Nemsiz ve susuz kalan ciltler kurumaya meyillidir. Bu nedenle nemlendirici kullanımına ek olarak gün içinde bol su içilmesi tavsiye edilir. Bunun yanı sıra nemlendirici kullanımı da oldukça önemlidir. Özellikle duş aldıktan sonra çeşitli besleyici yağlar ve nemlendirici ürünlerle cildinizi beslemeniz gerekir. Aynı zamanda kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan bu cilt çizgileri için de kilonuzu belli bir oranda sabit tutmanız önerilir. Ani bir şekilde kilo almanız ya da kilo vermeniz yine bu çizgilerin oluşumuna zemin hazırlar. Hareketsizliğe bağlı olarak da oluşabilen bu cilt sorununu engellemek için her gün belli aralıklarla egzersiz ya da yürüyüş yapmanız önerilir. Bir diğer önemli nokta da düzenli ve dengeli beslenmektir. Özellikle A, C ve E vitaminin vücuda alınması oldukça önemlidir. Karbonhidrat ağırlıklı bir beslenme düzeniniz varsa bunu azaltmanız gerekebilir. Tüm bu uygulamalara ek olarak uzmanlar tarafından çatlak önleyici krem tavsiye edilir. Bu ürünlerin kullanımıyla beraber büyük oranda çizgiler iyileşir. Çizgilerin derinliği oldukça belirsiz hale gelir ve cildin rengi dengelenir. Bu cilt çizgilerinin tedavisinde kullanılan ürünler genel olarak tretinoin, C vitamini ve glikolik asit içerir. Destekleyici olarak kullanılan bu ürünler için uygun koşulların sağlanması gerekir. Birbirinden farklı içeriğe sahip olan ürünler arasından seçim yaparken içerikleri inceleyebilirsiniz. Her müşteri kendi cilt tipine uygun olan seçeneği satın alabilir. Trendyol üzerinden inceleyebileceğiniz farklı formüllere sahip ürünler arasından siz de kendi cilt tipinize uygun olanı kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Farklı Uygulama Alanlarıyla Çatlak Kremleri Trendyol’da

Farklı Uygulama Alanlarıyla Çatlak Kremleri Trendyol’da

Çatlak kremi gebelik dönemi boyunca kullanılabilir. Özellikle bu sorunun oluşması muhtemel alanlarda düzenli olarak kremleri uygulayabilirsiniz. Bu sayede çizgi oluşumunu yüksek oranda önleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra çeşitli faktörlere bağlı olarak topuklarda da çatlama sorunu çok sık görülür. Özellikle estetik anlamda hoş olmamasının yanı sıra bu sorun doğru bir şekilde iyileştirilmezse çok ciddi sorunlara yol açabilir. Çeşitli bacak enfeksiyonları ve farklı kanama sorunlarına yol açması muhtemeldir. Bunun yanı sıra tabanınızda var olan bu sorun, ayak zemininde açık bir yara konumunda bulunur. Bu açık yaralardan mantar benzeri pek çok hastalığın bulaşmasına da zemin hazırlanır. Topuklarda oluşan bu sorunun sık görülmesinin temel nedeni cilt kuruluğudur. Bununla birlikte aşırı kilo ve kilonun getirdiği yükün ayaklara baskı yapması da bu soruna neden olur. Aynı zamanda ter bezlerinin olması gerektiğinden fazla çalışması, tiroid ve şeker gibi hastalıklar da ciltte kuruluk yaratır. Ayakkabı seçimi de ayak sağlığı için oldukça önemlidir. Gereğinden sert ve yüksek topuklu ayakkabıların giyilmesi rahatsız olduğu için ayak sağlığını olumsuz etkiler. Ayrıca doğru ayak bakımının yapılması da büyük önem taşır. Cildinizi nemlendirdiğiniz gibi topuklarınızı da nemlendirmeniz gerekir. Ayaklarınıza nemlendirici uyguladıktan sonra var olan çatlaklarınız için de özel ürünler kullanmanız önerilir. Yalnızca nemlendiri kullanımı iyileştirici bir etki göstermez. Çatlak topuk kremi olarak satılan pek çok ürünü Trendyol’da bulmanız mümkündür. Bu ürünleri uygulamadan önce ayaklarınızı yaklaşık 10-15 dakika kadar ılık su içerisinde bekletmeniz faydalı olur. Bu sayede ayaklarınız yumuşar. Yumuşayan tabanınızı topuk taşıyla ölü derilerden arındırabilir, sonra ürünü uygulayabilirsiniz. İyileştirici etkisi olan pek çok farklı ürüne uygun fiyat seçenekleriyle Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.