İlgili Kategoriler
Boyut
Fiyat
Motor Gücü
Garanti Süresi
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Hava Perdesi

" araması için 450 sonuç listeleniyor

Ferah Ortam Sağlayan Hava Perdesi Modelleri Trendyol'da!

Gün içinde çok sayıda insan tarafından ziyaret edilen yerlerde kapılar sıklıkla açılır. Her açılmada içeriye bir miktar soğuk ya da sıcak hava girişi olur. Dolayısıyla bu alanlarda mevcut olan sıcaklık değerini korumak zor hâle gelir. Hava perdesi, yoğun ziyaretçi alan yerlerde dışarıdaki soğuğun ve sıcağın içeriye girmesini önler. Söz konusu cihazlar belirli bir miktarda hava üflediği için ortamın istediğiniz koşullarda kalmasını mümkün kılar. Ürün, dışarıdan gelen havanın etkisini azaltma görevi üstlenir.

Hava perdesi, ortamın sıcaklık değerini koruduğu için her mevsimde tercih edilir. Sıcaklık koruma işlevinin yanı sıra kirli gazları, haşereleri, tozu ve nemi de engellediği için her alanda gönül rahatlığıyla kullanılır. Genelde mekânın girişinde yer alan kapının üzerine konumlandırılır. Böylece kapı her açıldığında içeriye bahsi geçen olumsuz unsurların girişini önler. Üstlendiği görevi hava üfleyerek yerine getirdiği için son derece pratik ve hızlı sonuçlar verir.

Hava perdeleri arasında seçim yaparken ürünü kullanmak istediğiniz alan son derece önem teşkil eder. Bazı modeller tek bir amaca yönelik olarak kullanılır. Örneğin; sürekli soğuk havaya ihtiyaç duyulan üretim yerlerinde dışarıdaki sıcaklığın etkisini azaltan seçenekler tercih edilir. Soğutma ve ısıtma işlevini bir arada sunan fonksiyonel hava perdeleri de vardır. Bahsi geçen seçenekler arasından size hitap eden modeli tercih ederek cihazdan istediğiniz performansı alabilirsiniz.

Hava perdesi ölçüleri de modeller arasında değişiklik gösterir. Alışveriş merkezi gibi her gün çok sayıda insanın ziyaret ettiği mekânlarda nispeten büyük boyutlara sahip cihazlar kullanılır. Bu sayede sık açılan kapıdan kaynaklanan hava değişimi önlenmiş olur. Ortamı ısıtmak için fazladan enerji harcamaya gerek kalmaz. İlgili cihazları kullanarak ortamdaki sıcaklık değerini koruyabilir, enerji tasarrufu da sağlayabilirsiniz.

Ortamınızı Sağlıklı Hale Getirecek Hava Perdesi Çeşitleri Nelerdir?

Ortamınızı Sağlıklı Hale Getirecek Hava Perdesi Çeşitleri Nelerdir?

Hava perdesi, sıcaklık koruma ve ortamı sağlıklı hâle getirme gibi birçok işlev sunar. Giriş kapılarının üzerine kurulan bu cihazlar, dışarıdaki zararlı unsurların ortak kullanım alanlarına girmesini önler. Söz konusu işlevi başarıyla yerine getiren çok sayıda ürün çeşidi bulunur. Kapı üstü hava perdesi, sık tercih edilen modeller arasında yer alır. Hava girişinin olduğu yere konumlandırıldıkları için istenen etkiyi verir. Alışveriş merkezi ve hastane gibi alanlarda söz konusu cihazlara yaygın olarak rastlanır.

Kapı üstü modeller, ortamdaki havanın daima istenilen sıcaklıkta kalmasını mümkün hâle getirir. Ayrıca kapı açıldığında ortama girmesi muhtemel haşerelerin de geçişini önler. Özellikle kış aylarında ışığa ve sıcak havaya doğru yönelen sinekler için âdeta görünmez bir bariyer olur. Hava perdeleri sayesinde yemek mekânlarının olduğu kapalı yerlerde istenilen hijyen sağlanır. İlgili modeller egzoz gazı gibi unsurların da etkisini azaltır. Dolayısıyla şehir hayatının getirdiği olumsuzlukların ortak kullanım alanlarına ulaşmasını önler.

Soğutmalı hava perdesi, ortamdaki nem dengesinin korunmasında etkili bir rol oynar. Yaz aylarında yaşanan yerin iklim koşulları havanın nemli olmasına sebebiyet verebilir. Bu gibi durumlarda aşırı nemin etkisini azaltmak için kapalı alanlarda klimalar aktif olarak kullanılır. Ancak kapının sıklıkla açılması klimanın soğutucu etkisini azaltır. Bunaltıcı yaz sıcaklarında kapalı alanların daima istenilen serinlikte ve nemde kalması hava perdeleriyle mümkün olur.

Kış aylarının sert geçtiği yerlerde kapalı ortamları ısıtmak için çeşitli yöntemler kullanılır. Bu ortamlarda çalışanların soğuktan korunması için gerekli önlemler alınır. Isıtıcılı hava perdesi de söz konusu önlemler arasında yer alır. Sıcak hava perdeleri sayesinde kapı açıldığında soğuğun içeriye girmesi önlenmiş olur. Ortamda istenen sıcaklık değerini koruduğu için hastane ve okul gibi alanlarda tercih edilirliği yoğundur.

Bahsi geçen ürün çeşitlerinin yanı sıra ısıtıcısız hava perdesi de sıklıkla kullanılır. Herhangi bir sıcaklık değişimine sebebiyet vermeyen bu cihazlar, ortamdaki havanın daima sirkülasyonda olmasını sağlar. Mevcut havayı yüksek emiş gücüyle topladıktan sonra tekrar aynı ortama üfler. Böylece kapalı alanlarda dengeli bir hava akışının olmasına katkı sağlar. Hava değişiminden kaynaklanan rahatsızlıkları önlemek söz konusu cihazlarla mümkün hâle gelir.

Kullanım Alanlarına Göre Tercih Edebileceğiniz Hava Perdesi Seçenekleri Nelerdir?

Kullanım Alanlarına Göre Tercih Edebileceğiniz Hava Perdesi Seçenekleri Nelerdir?

Hava perdesi, farklı kullanım alanlarına uygun olan seçenekler sunar. Boyut, işlev ve ısıtma özelliği açısından birbirinden ayrılan çok sayıda model bulunur. Fabrika gibi üretim yerlerinde tercih edilen endüstriyel hava perdesi, bahsi geçen seçenekler arasında yer alır. Endüstriyel tesis ve fabrika kapıları, araç girişi sırasında uzun süre açık kalır. Hava üfleme gücü yüksek olan seçenekler bu alanlarda işlevini başarıyla yerine getirir.

Soğuk hava depolarında; sebze, meyve ve konserveler uzun süre bozulmadan saklanır. Dolayısıyla bu alanlarda sıcaklığın daima istenilen seviyede kalması önem teşkil eder. Depoya giriş yapan araçlardan dolayı açık kalan kapıdan sıcak ve soğuk hava girişi olur. Şeffaf hava perdesi, soğuk hava depolarının kapılarında kendisine kullanım alanı bulur. PVC malzemeden yapılan bu perdeler hava geçişinin etkisini azaltır. Herhangi bir enerji tüketimi de yapmadığı için son derece tasarruflu bir seçenek olur.

Akvaryum hava perdesi gibi spesifik bir kullanım alanı sunan ürünler de bulunur. Bahsi geçen hava perdeleri, akvaryumun filtresinin istenilen performansta çalışmasına yardımcı olur. Ayrıca hava sirkülasyonunun devam etmesini de sağlar. Bu sayede akvaryumda yaşayan canlılar için daima temiz bir su elde etmenizi mümkün kılar. Hava duvarı olarak da adlandırılan bu ürünler arasında seçim yaparken sahip olduğunuz akvaryumun büyüklüğünü göz önünde tutabilirsiniz.

Hava perdelerinde farklı boyut seçenekleriyle karşılaşabilirsiniz. Standart kapı yüksekliğine uyum sağlayan modellerin yanı sıra büyük boyutlu ürünler de vardır. 3 metreyi aşan kapılarda endüstriyel hava perdesi kullanmak, cihazdan istediğiniz performansı elde etmenizi mümkün kılar. Yüksek emiş ve üfleme gücüne sahip olan bu cihazlar bahsi geçen alanlarda etkisini kısa sürede gösterir. Üretim yerlerinin daima istenen sıcaklıkta kalmasına yardımcı olur.

Klima hava perdesi, ilgili cihaza bağlanarak kullanılır. Bu aparat cihazdan üflenen sıcak ve soğuk havayı yönlendirme görevi üstlenir. Uzun süre klima etkisi altında kalanlarda birtakım rahatsızlıklar meydana gelebilir. Doğrudan klimaya maruz kalmanın getirdiği boyun tutulması ve nezle gibi rahatsızlıklar günlük hayatınızı zorlaştırabilir. Bahsi geçen durumları önlemek için hava yönlendirici aparat kullanabilirsiniz. Cihazın ağız kısmına takılan bu aparatla sıcak ve soğuk havanın doğrudan size ulaşması önlenir. Klimada kullanılan hava perdesinin yönünü dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

Enerji Verimliliği Sağlayan Hava Perdesi Modelleri Hangileridir?

Enerji Verimliliği Sağlayan Hava Perdesi Modelleri Hangileridir?

Gün içinde birçok kez açılan kapılar, ortamdaki sıcaklığın istenen değerde sabit kalmasını engeller. Dolayısıyla ideal sıcaklığı korumak için her seferinde daha fazla enerji harcamanız gerekir. Bahsi geçen durumu önlemek hava perdesi aracılığıyla mümkün hâle gelir. Kapalı alanların giriş kapılarına kurulan bu cihazlar sayesinde verimli bir kullanım elde edilir. Bu görev için özel olarak üretilen gelişmiş cihazlar farklı gücünü enerji kaynaklarından alır. Kullandığınız enerji kaynağına uyum gösteren modelleri tercih edebilirsiniz.

Doğalgazlı hava perdesi, çalışma gücünü ilgili enerji kaynağından alır. Kış aylarında ısıtma görevi üstlenen iklimlendirme cihazlarıyla birlikte üstün performans sergiler. Farklı boyutları sayesinde kapı ve zemin arasındaki hava açıklığını tamamen kapatır. Dolayısıyla içeriye soğuk havanın girmesini büyük oranda önler. İlgili cihazlar ısıtması zor büyük alanlarda tercih sebebi olur. Dışarıdaki soğuk havanın ortamın sıcaklığını düşürmesini engellediği için enerji verimliliği sağlar.

Elektrik enerjisinden yararlanarak görevini yerine getiren modeller de vardır. Elektrikli hava perdesi, doğalgazın olmadığı yerlerde söz konusu cihazı kullanma şansı verir. İlgili cihazlar ortamdan aldıkları havayı sirküle ederek yeniden üfler. Dolayısıyla kapalı alanlarda dengeli bir hava akışının olmasını mümkün kılar. Yüksek üfleme gücü sayesinde dışarıdan gelen kötü koku ve toz gibi olumsuz unsurları da engeller. Toplu kullanım alanlarının gereğinden fazla havalandırmasını önlediği için enerji tasarrufu sağlar.

Çalışma gücünü sıcak sudan alan hava perdesi çeşitleri kendisine geniş bir kullanım alanı bulur. Su buharı basıncından faydalanarak üstlendiği görevi yerine getirir. Basıncın yeterli olmadığı yerlerde sirkülasyon pompası aracılığıyla ortam sıcaklığını koruma işlevine devam eder. Sıcak sulu hava perdesi; restoran, otel ve market gibi alanlarda sık tercih edilir. Merkezi ısıtma ve soğutma sisteminin kullanıldığı yaşam alanlarına da uyum gösterir.

Sıcak ve soğuk hava üfleyen ürünler, iklimlendirme cihazlarının performansına katkı sağlar. Isıtıcılı hava perdesi, soğuk kış aylarında klima ve kombi gibi cihazlarla birlikte ortamın ideal sıcaklığa ulaşmasını mümkün kılar. Kapı açıldığında sıcak hava üflediği için ortamın soğumasını önler. Bu sayede iklimlendirme cihazlarının daha yüksek ayarlarda çalışmasına gerek kalmaz. Hava açıklığını tamamen kapatan bu ürünlerle enerjiyi verimli kullanmak mümkün hâle gelir.

Hijyenik Ortamlar Oluşturan Hava Perdelerinin Performansları Nasıldır?

Hijyenik Ortamlar Oluşturan Hava Perdelerinin Performansları Nasıldır?

Hava perdesi özelliklerinden dolayı aynı anda birçok görev üstlenir. Ortamdaki sıcaklığı korumasının yanı sıra; toz, zararlı gaz ve haşere girişini de önler. Böylece yaşam alanlarınızın daima hijyenik kalmasını sağlar. Şehir hayatının getirdiği egzoz gazı ve inşaat tozu gibi unsurların etkisi söz konusu cihazlarla azalır. Kapıların üst kısmına kurulan hava perdesi, hastane gibi steril kalması gereken ortamlarda da tercih sebebi olur.

Dışarıdaki tozlar pencere ve kapıların açılması sonucunda yaşam alanlarınıza yerleşir. Eşyaların üzerinde ince bir tabaka oluşturan bu tozları her gün temizlemek gerekir. Ancak çalışanlar söz konusu temizlik için yeterli zamana sahip değildir. Ev ve ofis gibi alanlarda toz birikmesini önlemek hava perdesi aracılığıyla mümkün olur. İlgili cihazlar havayla birlikte gelen tozların etkisini azaltır. Bu sayede zeminlerde ve eşyaların üzerinde toz birikmesini engeller.

Hava perdesinin bir diğer faydası ise zararlı haşerelerin toplu kullanım alanlarına girişini önlemesidir. Bu cihazlar güçlü bir hava üflemesi gerçekleştirdiği için sivrisinek gibi haşerelerin size ulaşmasını engeller. Bu sayede geceleri rahat bir uyku süreci geçirmeniz kolaylaşır. Ayrıca yemek servisi yapılan ortamlarda da istenilen hijyen standartlarına ulaşılır. Bahsi geçen ürünler; restoran, kafe ve yemekhane gibi alanlarda tercih sebebi olur.

Soğuk hava perdesi, meyvelerin ve sebzelerin bozulmaması için kullanılan depolarda tercih edilir. Soğuk hava depolarının daima ideal sıcaklık değerlerini koruması gerekir. Aksi takdirde bahsi geçen besin kaynakları kısa sürede bozulur. Bozulan sebze ve meyveler son derece sağlıksız bir hâl alır. Ayrıca besinlerin raf ömrü de büyük oranda azalır. İlgili besinlerin yer aldığı depolarda soğuk hava üfleyen perdelerin kullanılması hijyen açısından önem arz eder.

İhtiyacınıza Uygun Hava Perdesi Modelini Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

İhtiyacınıza Uygun Hava Perdesi Modelini Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Hava perdesi seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birçok kriter bulunur. Bunlardan ilki, satın almayı düşündüğünüz istediğiniz ürünü nerede kullanmak istediğiniz olabilir. Farklı kullanım alanlarına uyum sağlayan cihazlardan istenilen performans elde edilir. Daha önce de bahsedildiği gibi büyük ebatlara sahip kapılarda endüstriyel hava perdeleri kullanılır. Zeminle cihaz arasındaki hava aralığı bahsi geçen cihazlarla tamamen kapanır. Bu sayede dışarıdan gelen toz ve haşere gibi unsurlar engellenir.

Ürünler arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da cihazın dâhil olduğu enerji sınıfıdır. Az enerji harcayarak istenilen performansı veren hava perdeleri bulunur. Söz konusu cihazlar farklı enerji kaynaklarından güç alarak çalışır. Örneğin; elektrikli hava perdeleri arasından az enerji harcayan bir ürünü seçmek yararınıza olur. Su buharıyla çalışan seçenekler de son derece verimli bir şekilde çalışır.

PVC hava perdesi seçenekleri, mezbaha ve soğuk hava deposu gibi alanlarda tercih edilir. İç ve dış ortam arasında âdeta koruyucu bir bariyer olur. Perde şeklinde tasarlanan bu ürünlerin arasından rahatça geçilir. Dolayısıyla ilgili alanlara giriş yaparken perdeyi tamamen açmanıza gerek kalmaz. Ayrıca herhangi bir enerji kaynağına da bağlı olmadığı için son derece tasarruflu bir seçenek sunar.

Tercih ettiğiniz hava perdesinin yüksek emiş ve üfleme gücüne sahip olması büyük önem taşır. Güçlü motorlara sahip olan cihazlar, büyük alanlarda dahi işlevini hızlıca yerine getirir. Kapıların sık açıldığı ortamlarda bu ürünlerin kullanılması tavsiye edilir. Aksi takdirde cihazın hava üfleme gücü yetersiz kalır. Bu durum dışarıdaki sıcak veya soğuk havanın içeriye dolmasına neden olur. Ürünler arasında seçim yaparken kullanmak istediğiniz alanın önemi kendisini burada da gösterir.

Gelişmiş özelliklere sahip hava perdesi seçenekleri vardır. Uzaktan kumandayla kontrol edilen cihazlar pratik bir şekilde kontrol edilir. Isıtma ve soğutma işlevinin bir arada yer aldığı ürünlerde dereceyi belirlemek kumandayla kolay hâle gelir. Cihazı kapatmak ya da ayarlarını değiştirmek istediğinizde ilgili kumanda üzerinden bu işlemi hızlıca yapabilirsiniz.

Sessiz hava perdesi seçenekleri ofis ve büro gibi çalışma alanlarda tercih sebebi olur. Düşük desibel seviyelerine sahip cihazlar günün her saatinde rahatlıkla kullanılır. Gürültü kirliliğine sebebiyet vermediği için kütüphanelerde ve okuma salonlarında da kendisine kullanım alanı bulur. Bu cihazlar yüksek hız değerlerinde çalışsa dahi sessiz bir şekilde görevini yerine getirir.

Bütçe Dostu Hava Perdesi Fiyatları Nasıldır?

Bütçe Dostu Hava Perdesi Fiyatları Nasıldır?

Farklı isteklere ve ihtiyaçlara cevap veren çok sayıda hava perdesi seçeneği bulunur. Özellik, boyut ve işleve göre birbirinden ayrılan ürünlerde farklı fiyat aralıkları göze çarpar. Her biri farklı özellikle ön plana çıkan ürünler arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Hava perdesi fiyatları, bazı kriterlere göre belirlendiği için geniş bir seçeneklilik sunar. Size hitap eden ürünü belirledikten sonra fiyat aralıklarını da göz önünde tutmanız tavsiye edilir.

Bahsi geçen modeller arasında tasarım detaylarıyla ön plana çıkan ürünler bulunur. Dikey hava perdesi, kullanıldığı alanda az yer kaplar. Zemine yerleştirilerek kullanıldığı için etkili bir performans ortaya koyar. İlgili cihazlar sıcak ve soğuk havayı dikey olarak üfler. Dolayısıyla kapılarda tam anlamıyla koruyucu bir bariyer oluşturur. Yatay ve dikey üfleme yapan cihazlar arasında da fiyat farkları oluşur.

Kapı hava perdesi seçenekleri dayanıklı materyallerden üretilir. Dolayısıyla uzun süre rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerdir. Size hitap eden ürünü seçtikten sonra geriye cihazı uygun alana kurmak kalır. Kapı üstüne yerleştirilen modeller pratik bir kullanım sağlar. Ayrıca havayla birlikte zararlı unsurların ortama girişini de hızla önler. Sıcak ve soğuk hava perdesi çeşitleri arasından kullanım amacınıza uygun olanı seçebilir, yaşam alanlarınızın sıcaklığını daima koruyabilirsiniz. İlgili ürünlere Trendyol üzerinden avantajlı rakamlarla ulaşabilirsiniz.

Hava Perdesi Ne İşe Yarar?

Hava perdeleri; kapı veya pencere açıklıklarında kullanılan cihazlardır. Bu cihazlar; dışarıdaki hava ile içerideki hava arasında bir bariyer oluşturur. Bu sayede iç mekana giren sıcak veya soğuk havanın engellenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda toz, kir, sinek veya diğer haşerelerin içeri girmesini de önler. Hava perdeleri özellikle ticari binalarda kullanılır. Özellikle dükkan ve ofis girişleri için idealdir. Bu cihazlar; iç mekanın sıcaklığını korumaya yardımcı olarak enerji tasarrufu sağlar. Yaz ve kış aylarında polen, sinek ya da böcek gibi etkenlerden korunmaya imkan sunar.

Hava Perdesi Ne Kadar Elektrik Harcar?

Hava perdelerinin tipik olarak kullanılan güç aralığı 100 ile 1500 watt arasında değişir. Ortalama bir hava perdesinin elektrik tüketimi saatte 500 watt civarındadır. Bu yılda yaklaşık 4.380 kWh elektrik tükettiği anlamına gelir. Hava perdelerinin elektrik tüketimi cihazın boyutu, özellikleri ve kullanım sıklığına bağlı olarak değişebilir. Çoğu hava perdesi; ısıtma veya soğutma için kullanılan ısı pompaları gibi diğer HVAC sistemleriyle entegre edilir. Bu durum doğrudan enerji tüketimini artıran faktördür. Hava perdeleri, ısıtma ve soğutma fonksiyonları kullanılmadığında düşük güç moduna geçer. Bu özelliğe sahip modeller, enerji tasarrufu için daha mantıklıdır. Ayrıca modern hava perdeleri; akıllı sensörler ve zamanlayıcılar gibi enerji tasarrufu özellikleriyle donatılır.

Hava Perdesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk olarak kapı genişliğine uygun hava perdesi seçilmelidir. Ayrıca hava perdelerinin performansını etkileyen hava akış hızı ve hava üfleme açısı da göz önünde bulundurulmalıdır. Hava perdesinin fan gücü; kapının genişliği, yüksekliği ve kullanım amacına göre seçilmelidir. Ayrıca hava perdeleri, gürültü seviyeleri bakımından farklılık gösterir. Bu nedenle hava perdesinin kullanılacağı alanın gürültü seviyesi de dikkate alınmalıdır. Enerji tasarrufu sağlamalarına rağmen yüksek enerji tüketen cihazlardır. Bundan dolayı yeni hava perdesi alırken enerji sınıfına dikkat etmeniz önemli bir konudur. Ayrıca hava perdeleri düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Bu da göz ardı edilmemesi gereken bir unsurdur.