placeholder
"

CLARKS

" araması için 180 sonuç listeleniyor

Clarks

Clarks

Dünyanın önde gelen ayakkabı firmaları arasında yer alan Clarks, kaliteyi hissettiren ürünleriyle ve kullanıcı tercihlerine öncelik vererek ürettiği birbirinden farklı modelleriyle ayakkabı ve çanta kategorisine yeni bir pencere açıyor. Çoğu ülkede, birbiriyle yarışacak seviyede üretilen ayakkabı modelleriyle ayağınıza ve bedeninize olan güveni arttıran marka, yenilikçi ürünleriyle özgün bir tarz yakalamanızda sizi bir adım öne geçiriyor. Birçok farklı deri ve kumaştan elde edilen, ortopedik yapısı ve dayanıklılığı test edilmiş kalıpları sayesinde hem sağlığınızı hem görünümünüzü destekleyen başarılı marka, güvenle kullanabileceğiniz ürünler sunuyor. Hem sıcak hem soğuk hava koşullarına uyum sağlamada her daim yanınızda olan ayakkabıları sayesinde kişisel kullanım alanını genişleten Clarks, her mevsime renk katmaya devam ediyor. Hitap ettiği geniş kullanıcı kitlesinin kadın, erkek, çocuk ve bebek ayakkabı modelleri sayesinde artan seçenekleri sayesinde marka, kazandığı güveni günden güne artırıyor.

Clarks ile İkonlaşan Ayakkabılar

Hikayesi 1828’de başlayan Clarks’ın, iki kardeş tarafından hala genel merkezinin bulunduğu İngiltere’de kurulan bir geçmişi bulunuyor. Şirket dünya çapında binden fazla mağazada aktif olarak hizmet veriyor. Yaptığı işin merkezine icat etme ve ustalığın bir arada sunulmasının amaçlandığı vizyonu koyan Clarks, ayakkabı söz konusu olduğunda elden başlayarak gelişmiş yapım tekniklerine varan bir profesyonellikle öne çıkıyor. Teknolojik ve çağdaş malzemeler kullanarak modern dünyaya yönelik hazırladığı her ürünün mükemmelliği sağlamasını amaçlıyor. Terlikten dünyanın ayak şekline oturan ilk ayakkabısına varana kadar çeşitli boy ve genişlikte seçenekleri inovatif düşüncelerle hayata geçiren marka, aynı prensip ve üretim süreçleriyle her defasında daha iyisini üretmeyi amaçlıyor. Clarks bot, sandalet, terlik, babet ve diğer 22.000’den fazla stiliyle her neslin ihtiyacına yönelik ayakkabı üretmeye devam ediyor.

Tarzıyla kendini belli eden ve ilk piyasaya sürülüşü 1950’ye dayanan Clarks Desert Boot, hem klasik hem günlük kullanıma uygun ayakkabı kategorisinde çığır açıyor. Şık ve çok yönlü bir tasarıma sahip olan bu model, ordu subaylarının tercih ettiği tasarımlardan ilham alınarak üretiliyor. Clarks kadın ve erkek modellere sahip bu ürün serisi, birinci sınıf süet deri, zarif bir görünümle tutturulan bağcıklar ve kontrast sağlayan dikiş yapısıyla bir araya getiriliyor. 1980’lerin sonunda ortaya çıkan Clarks Nature serisi, sportif tarzda çığır açan tasarımı ve estetiğiyle kullanıcıların modern klasik seçimleri arasında yer alıyor. Ayak kıvrımlarını titizlikle takip eden model, ayakkabı mühendisliği teknolojileri ve klasik makosen yapının birleşimini temsil ediyor. İcadı 1935 yılına dayanan vibram tabana sahip serinin en bilineni Trigenic Flex, zorlu koşullara dayanıklı kauçuk malzemeden meydana geliyor. Üç parçaya ayrılan taban ünitesi esnek bir kullanım sunarken üst kısım hareket kolaylığını desteklemek amacıyla örme topuk şeridiyle birleşiyor. Farklı iç ve dış materyalleri bulunan Clarks erkek ayakkabı, daha birçok özgün modeliyle ayaklarınızı özel hissettirmeye devam ediyor.

Clarks Ayakkabı Modelleri ve Kullanımı

Ayakkabı üretiminde ve perakendesinde İngiltere ve dünyanın en büyükleri arasında yer alan Clarks Türkiye mağazalarında da ödüllü tasarıma sahip modelleri sayesinde sık tercih edilenler arasında yer alıyor. Kapsamlı ve ürün malzeme yelpazesine yönelik uygulanan kriterlere göre 6 uluslararası ödüle layık görülen marka, her yaşa hitap eden tasarımlarıyla mevcut kimliğini iyileştirmeye devam ediyor.

Yaz tatillerinin ardından eğitim hayatlarına dönüş yapan çocukların rahatlığı için ideal ürüne ulaşmanın önemi çoğu aile için alışverişte dikkat edilen noktalar arasında yer alıyor. Clarks ayakkabı modelleri bu noktada kullanım alanının genişliğiyle ön plana çıkıyor. Okul ayakkabısı sağlam ve dayanıklı olma konusunda öne çıkan seçenekler arasında yer alıyor. Spor aktiviteleri ve okulda geçirilen hareketli zamanların ikisine birden uyum sağlayabilen bu modeller uzun eğitim dönemine dayanacak nitelikte üretiliyor. Belirgin dikişler ve otantik makosen burun detayına sahip okul ayakkabıları, birinci sınıf deriden hazırlanıyor. Ayakkabı sırtı, ayağı sağlam bir şekilde tutarak destekli kenarlarıyla bileği ve topuğu koruyor. %50 dönüştürülebilir malzemeden yapılan astarı sayesinde ısıyı sabit tutarak terlemelerin önüne geçiyor. Ayrıca Clarks ortopedik ayakkabı seçeneklerinde öne çıkan Agion teknolojisi sayesinde kokuya neden olan bakterileri ortadan kaldırıyor, temiz bir kullanıma yardımcı oluyor. Doğal deriden üretilen 7 yaş ve üzeri çocuk ayakkabı modellerinin tabanı kauçuk malzemeye sahip olmasının yanı sıra esnek ve yumuşak bir kalıp sunuyor. Çoğu ebeveynin okul alışverişinde Clarks’ı tercih etmesinin bir diğer nedeni de ayakkabı modellerinin okula uyacak tasarıma sahip olmasından kaynaklanıyor. Çoğu ilkokul ve ortaokul üniformasına uygun modeller arasında sınıflandırılan bu ayakkabılar, krep ve kauçuk tabanıyla klasikleşen bir tasarım sunuyor. Yetişkin serilerinde de öne çıkan Desert bot modeli, orijinal süet deriden yapılmakla beraber markayı temsil eden yarım bilek yüksekliğiyle öne çıkıyor. Kahire’den İngiltere’ye uzanan bir geçmişse sahip olan bu model; bej, gri, krom renklerinde üretiliyor. Clarks kadın ayakkabı modelleri arasında maskülen tarza sahip kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği Wallabee serisi, çocuk ayakkabılarında da makosen temel alınarak üretiliyor. Sade bir görünümün ve iki adet bağcık noktasının, kauçuk krep tabanla bir araya gelmesiyle bu makosen modeller, klasikleşen bir tasarım ortaya çıkarıyor. Clarks outlet Türkiye mağazaları ve online satış imkanı sayesinde tüm serileri ulaşmak kolaylaşıyor.

Yüksek Topuklar Clarks Modelleri ile Daha Rahat

Kadın ayakkabı modelleri arasında stiletto, babet, sandalet, bot gibi seçeneklere sahip Clarks, çoğu kategoride olduğu gibi buradaki tasarımlarıyla da kullanıcılarına bir ayakkabıdan daha fazlasını sunuyor. İlk izlenimin en kalıcısı olduğunun bilincinde olan marka, kadın koleksiyonları söz konusu olduğunda hem iddialı hem uyumlu modelleriyle öne çıkıyor.

Yüksek topuklu ayakkabılar, topuğun ayak parmağına kıyasla yerden önemli ölçüde yukarıda bulunduğu tasarımlarda üretiliyor. Bacakların kas tonusunu vurgulayarak gözle görülür bir fark yaratan bu tasarımlar, kullanıcılarının bacak boyunu da destekliyor. Farklı materyallerde üretilmesinin yanı sıra topuk boyları 1 santimetreden başlayarak 10 ve üzeri santimetrelere kadar değişiyor. Clarks topuklu ayakkabı, Kaylin serisindeki göz alıcı renkleriyle öne çıkıyor. 8 santimetre blok topuğa sahip bu modeller lacivert, krem ve siyah renklerde üretiliyor. Süet dokusu şık bir görünüm sağlayarak çağa uyan bir tasarım sunuyor. Badem şeklindeki ayakkabı, ucu toka kısmı ve aksesuarlarıyla kadınsı tarzın tamamlayıcısı oluyor. Bir diğer blok topuk modelinde ise rugan seçeneklerin yanı sıra orijinal, mat deri kalıp öne çıkıyor. Orta inceliğe sahip yarı blok topuğu, ayak tabanındaki yükü azaltarak yastık görevi görüyor, ayakta uzun süre vakit geçiren kullanıcıların rahat etmesini amaçlıyor. Özellikle işe giderken ve özel günlerde tercih edilen bu model Clarks online satışlarında da sıklıkla karşılaşılan ürünler arasında yer alıyor. Laina serisi, klasik hale gelen mat deri tasarımının ayrıcalığını sunuyor. 8,5 santimetre blok topuğu, hem şık hem sıra dışı bir görünüm sağlıyor. Anatomik yapıya uygun olarak yerleştirilmiş çift yoğunlukta yumuşaklık gösteren Cushion Plus teknolojisi konforu arttırıyor, gerginliği azaltmak için ayak biyomekaniğini destekliyor. Clarks çizme modelleri arasında da yer bulan Laina serisi ince topuğuyla siyah deri şıklığını profesyonel tasarımla buluşturuyor. 5,5 santimetreye sahip yavru topuk ayak tabanında orantılı bir kavis yaratarak topuğa olan yükün azaltılmasına yardımcı oluyor. Daha sivri uca sahip ve iddialı desenlerde üretilen topuklu modeller, gündüzden gece vaktine kadar ayağınızdan ayırmak istemeyeceğiniz tasarımlarıyla gardıroplarınıza renk katıyor. 5,5 santimetre topuğu sade bir gövde sunmasının yanı sıra uzun süreli kullanımlarda ayağa ferahlık sağlayan yumuşak deri astarıyla stilinizi tamamlıyor. Kauçuk tabanı sayesinde ayakucuna verilen ağırlığın eşit şekilde dağılmasını sağlıyor ve kullanım sonrasında oluşabilecek ağrıları önlüyor.

Kullanım alanı oldukça geniş olan ayakkabı kategorilerinden biri olan bot ve çizmelerin çoğu temelde bileği ve baldırı kapatan özellik gösteriyor. Bazı modeller dize kadar uzamakla beraber, çizme ve botların öne çıkan parçalarından birisi de tabanı geri kalan kısımdan ayıran topuk oluyor. Deri ve kauçuk, modern bot tasarımlarında sık tercih edilen malzemeler olmasının yanı sıra yağmura karşı koruyuculuğu açısından plastik çizme tasarımları da tercih edilebiliyor. Clarks çizme modelleri, ayağı ve bacağı aşırı soğuk, çamur ve bazı sağlık sorunlara yol açabilecek darbelere karşı koruma amaçlı üretiliyor. Genellikle kar, sığ su ve çamurda kullanılmak üzere tasarlanmış botlar, çamurun veya benzeri maddenin boşluklardan girişini önlemek amacıyla deri, kauçuk, kanvas ve benzeri malzemelerden üretilen dil ve bağcık kısımlarıyla birlikte sunuluyor. Su geçirmez özellikte olanlar oldukça yaygın kullanılan çizmelerden olmakla beraber ekstrem durumlarda kullanılmak üzere kalçaya kadar uzanan modelleri bulunuyor. Clarks botlar, sürtünmeleri önlemek, sıvı geçişini engellemek, soğuğu izole etmek üzere ayağın kalıbına uyacak ideal boyutlarda üretiliyor. Orinoco serisi koyu gri, taba ve siyah renk seçenekleriyle giyime minimal bir hava katıyor. Ayak bileğinde biten uzunluğu ve dış yanlarındaki elastik bant sayesinde ayağın ayakkabıya kolay giriş çıkışını sağlıyor. 3,5 santimetre uzunluğa sahip blok topuğu, ayak tabanını ince bir şekilde sarıyor. Hem rahat hafta sonları hem soğuklara karşı koruyuculuğun arttırılmasında ideal bir kullanım sunuyor. Bağcıklı modellere de sahip olan seride, ayağın tüm gün rahat kalmasını sağlamak amacıyla bağcık üzerine şık bir tokayla tutturulan tasarımlar bulunuyor. Gümüş ve metalik tonlara sahip bu tasarım 3 santimetre topuğuyla dayanıklı ve sağlam bir kavrayış sunuyor. Tabanında bulunan ekstra yumuşak destek kullanıcının ayak mekaniğine uygun anatomik bir duruş sağlıyor. Birinci sınıf deriden üretilen seri Un Damson, dize varan boy uzunluğuyla her takıma uyacak bir görünüm sunuyor. Çağdaş tasarım anlayışına uygun olarak üretilen burun kısmı zarif bir görünüm sağlarken, 5 santimetre topuk uzunluğu çizmeye görünümüne uyacak ideal yüksekliği kazandırıyor. C-Shell teknolojisi su geçirmez özellik sunarken iç fermuar yapısı sayesinde ayağın girişi ve çizme uzunluğundaki kalıba uyumu pratikleşiyor. Gümüş kayış aksesuarı ve pürüzsüz deri kalitesiyle sofistike bir görünüm sağlıyor, koruyuculuğunu desteklediği çoraplarla birleşerek rahatlığı hissettiriyor. Soğuklarda ve sert hava koşullarında gündelik tarzın vazgeçilmezi haline gelen bu botlara ulaşmak Clarks indirim, outlet ve çeşitli kampanyaların sunulduğu Trendyol'la kolaylaşıyor.

Ayakkabı Teknolojisi Spor Tasarımlarda

Clarks spor ayakkabı çok yönlü yapısı sayesinde rahat ve havalı tasarımın simgesi haline geliyor. Sıradan spor giyim anlayışını değiştiren ve yeni stillere kolaylıkla adapte olabilecek çeşitleri, modelin herkes tarafından kullanılabilir olmasını sağlıyor. Hem iş başında hem iş dışında kullanıma uygunluk gösteren klasik beyaz tasarımlardan, metalik renklerin öne çıktığı desenli veya farklı kumaş tipine sahip modellere kadar sıradanlaşan tarzların gardıroplardaki yelpazesini genişletiyor. Un Maui serisi, popülaritesi devam eden, zahmetsiz ve günlük tercihlerde ilk sıralarda yer alacak kullanımlara uygun geliştiriliyor. Contoured Comfort teknolojisi, ayak tabanına ekstra destek sağlarken, çorap tercih etmeyen kullanıcılar için ayakların nefes alabileceği bir astar deneyimi sunuyor. Uzman tasarımcılar tarafından modaya uygun olarak oluşturulan dış yüzeyi, materyale uyacak desen ve renklerde üretiliyor. Tri Spark serisi, sportif ayrıntıları uzun süreli konforla birleştiren yapısı sayesinde ayaklarda fark yaratıyor. Sahip olduğu Trigenic System, ekstra hafif bir yürüyüş deneyimi sunuyor. Yürüyüşe duyarlı ve esnek tasarlanan kalıbı, ayak şekline hızlıca uyum sağlıyor, hızlı tepki veren yastık yumuşaklığındaki iç yüzeyi darbelere karşı koruyor. Esnek noktalara hedefli bu ayakkabı teknolojisi, ayağın doğal hareketini optimize ediyor, esnek burun yapısı ayağa ergonomik bir uyum sağlıyor. Birinci sınıf nubuk derinin yanı sıra siyah ve krem renkte yılan derisi seçenekleri bulunuyor. Un Rio serisi, erkek ayakkabı modelleri arasında sık tercih edilmesinin nedenini Ortholite teknolojisiyle kanıtlıyor. Clarks uzmanlığına özel bu açık hücreli köpük teknolojisi sayesinde ayaklarınız uzun süre yumuşak bir ayakkabı deneyimine sahip olmakla kalmıyor, nefes alabilir astar yapısı göze çarpmayan bir rahatlık sunarken hareket darbelerini emmeye yardımcı oluyor. Kauçuk taban ünitesinin üzerinde deri, kauçuk ve süet kumaş karışımı bir görünümle sunulan koleksiyon, şehir yürüyüşleri ve hareketli yaşam tarzına uygun üretiliyor. Clarks ayakkabı fiyat ve kullanım kolaylığının dengesini bir arada sunarken, kullanıcı odaklı ürettiği ürünleri sayesinde tercihlerin başında yer almaya devam ediyor.

Clarks çanta ve cüzdan koleksiyonu bu sezona adım atarken ihtiyacınız olan aksesuar deneyimini sunuyor. Gece kullanımına uygun metalik çantaların yanı sıra her kıyafete ve tarza uyum sağlayacak renkte modellerle çoğu zevke hitap ediyor. Geniş omuz çantaları ofis için iyi bir seçenek olabilirken, seyahat tipi çantalar hafta sonu kullanımına uyacak şekilde tasarlanıyor. Yumuşak derileri, kaliteli fermuarları ve ayarlanabilir askılarıyla çekici görünümdeki Clarks çanta fiyatları ve kaliteyi dengede tutan politikası sayesinde sektördeki yerini koruyor.

Clarks ile Güvenli Adımlar

Bebek ve çocuk ayakkabılarının ayak gelişimi üzerindeki potansiyel etkileri, çocuk doktorları arasında yıllardır tartışılıyor. Çoğu pediatri uzmanına göre yeni doğanlarda, yürümeye başlayana kadar ayakkabı kullanımı önerilmezken ilk adımlardan itibaren yapılacak her aktivitede sabit tabanlara sahip ayakkabılara çoğu ebeveyn tarafından oldukça dikkat ediliyor.

Clarks ilk adım ayakkabı, mavi ve krem tonlarına sahip renk seçenekleriyle çoğu ailenin ilk tercihi oluyor. 0-2 yaş grubuna yönelik üretilen ayakkabılarda hafif ve esnek özellik mutlaka bulunması gerekiyor. Etrafı keşif sırasında bedenin rahat hareketi ve doğal ayak hareketlerinin desteklenmesi bu özellikler sayesinde mümkün oluyor. İyi nefes alan bir yapı, deri veya file malzemeye sahip bebek ve çocuk ayakkabılarında bulunması öngörülen özellikler arasında sayılıyor. Özellikle file, ayak sıcaklığının düzenlenmesine izin vererek cildin nefes almasını sağlıyor. Clarks ayakkabı bebek kullanıcılarına yönelik üretimlerinde sert kalıplar ve bağcık dizaynlarından kaçınıyor. Hareket kısıtlılığı yaratabilen bu tasarımlar yön kabiliyetinde zayıflama ve kemik gelişiminde deformiteye neden olabileceğinden, kullanılacak yaş aralığına dikkat edilmesi gereken modeller arasında yer alıyor. Topuğa sıkıca oturması ve ayak parmakları ile ayakkabı burnu arasındaki boşluk mesafesine, hassas kullanıcı kesimine yönelik üretilen modellerde öncelik veriliyor. Desteğin önemli olduğu çocuk ve bebek ayakkabılarında tamamen olmasa da belirli bir yüksekliğe varan bilek boyu öneriliyor. Böylelikle bollaşmalarda ayakkabının çıkması önleniyor, burkulma ve yaralanmaların önüne geçilmiş oluyor. Engebeli, sıcak, kirli veya çamurlu yüzeylere karşı koruma sağlayacak tabanlarda, malzeme ve kalınlık öne çıkıyor. Ayakkabı içerisine giyilecek çorapların desteğiyle beraber yeterli kalınlığa sahip tabanlar, parmakları ve topuğu koruyarak hareketli dönemlerde güvenli kullanım sağlıyor. Bu noktada öne çıkan malzemelerin başında gelen deri, yüzyıllardır ayakkabılarda tercih edilen malzeme olmakla beraber yüksek kalitede üretilenleri çocuğunuzun ayağını koruma da oldukça iyi performans gösteriyor. Kaygan yüzeylerde dahi sağlam tutuş performansı gösteren çocuk ayakkabılarına Clarks outlet Türkiye sayfalarından ulaşılabiliyor.

Ayakkabılarınızla kendinizi özel hissetmek istiyor, modern duruşlara sahip modeller arıyorsanız; başarı, kalite ve güvenilirlik açısından önde gelen markaları Trendyol sayesinde inceleyebilir, Clarks online satış Türkiye platformlarındaki güncel indirim ve kampanyalardan dilediğiniz zaman haberdar olabilirsiniz.