İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Cinsiyet
Çocuk Cinsiyeti
Fiyat
Ortam
Deri Kalitesi
Astar Materyali
İç Taban Materyali
Saya Materyali
Taban Materyali
Kumaş Teknolojisi
Bağlama Şekli
Boy / Ölçü
Desen
Dış Materyal
Ek Özellik
Kalıp
Kullanım Alanı
Materyal
Taban
Fiyat Geçmişi
Renk
Topuk Boyu
Topuk Tipi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Bebek Bot

" araması için 2932 sonuç listeleniyor

Bebek Bot Modelleri ile Bebekleriniz İçin Şık Kombinler

Soğuk havaların yaklaşması ile aileler çocukları için endişelenmeye başlar. Özellikle bebekler bünyelerinin yetişkinlere göre daha düşük olması nedeniyle kolayca hasta olabilirler. Bebekler için ekstra dikkat gösterilmesi gerekir. Ayaklar vücutta ısı kaybının en fazla olduğu yerlerden biridir. Bu sebepten dolayı yetişkinler bile ayaklarından kolayca üşüyebilir. Bu yüzden bebek kışlık bot modelleri aileler tarafından özenle seçilir ve satın alınır. Bebekler çok hızlı büyüdükleri ve aileler onlara farklı farklı modeller satın almak istedikleri için onlarca bebek bot modelleri üretilmiştir. Erkek bebek bot modelleri oğlunuzun minik ayaklarını soğuktan korur. Kızınız için ise kız bebek bot modellerini tercih edebilirsiniz. Bazı modeller ise unisex olarak üretilir. Bu ürünler cinsiyet fark etmeksizin bütün bebekler tarafından kullanılabilir. Onlarca farklı renkli ürün arasından beyaz, siyah bebek bot ön plana çıkar. Yaz kış tercih edilebilen renkler olan siyah ve beyazı, diğer giyim ürünleri ile eşleştirmek kolaydır. Bu yüzden yetişkinler tarafından da sıklıkla tercih edilen bu renkler, bebekler için de vazgeçilmez bir seçenektir. Onları soğuk havalarda korumanın amacı hastalığa karşı olmasının yanı sıra bebeğin huzuru için de önemlidir. Huzursuz bir bebek, ailesini de huzursuz edebilir. Konuşarak kendini ifade edemediği için ağlayarak rahatsızlığını dile getirir. Bu rahatsızlığa engel olmak ve onları soğuktan korumak için çeşitli bebek botlarını Trendyol üzerinde inceleyebilir, değerlendirme puanına bakabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Bebeğinizin Ayakları Emin Ellerde

Bebeğinizin Ayakları Emin Ellerde

Bebeğinizi güvenmediğiniz kişilere emanet edemeyeceğiniz gibi güvenmediğiniz ürünleri de onlar için kullanamazsınız. Özellikle soğuk havaların etkisiyle çocuklar zayıf düşüp hasta olabilirler. Kış şartları için bebek kar botu tercih edilmelidir. Soğuğa karşı dizayn edilmiş bu ürün ayakları sıcak tutar. Bunun yanı sıra karlı zeminlerde iyi tutuş sağlar. Yeni yeni yürümeye başlayan bebekler zaten yürürken zorlandıkları için iyi bir yer tutuşu onlar için önemlidir. Ürünün sağlayacağı ekstra yer tutuşu ile bebeklerin dengede durmasını kolaylaştırır. Kar haricinde yağmurlu hava durumu için de ayakkabılara ihtiyaç duyulur. Bebek yağmur botu yağmurlu havada kullanılmak için biçilmiş kaftandır. Bebeğinizin ayaklarını ıslaklık ve soğuktan korur. Yoğun yağmurlarda ise güvenilebilecek seçenek olan su geçirmez bebek botu tercih etmeniz gerekir. Bu modeller ekstra koruması ile ayakkabının içine hiç su almaz. Bu sayede ayaklar ve çoraplar ıslanmaz. Islak çorap birçok açıdan rahatsız edicidir. Hele de çocukları yüksek derecede rahatsız eder. Ayakların yanında bacakların da bir kısmı korunmak istenirse bebek çizmesi tercih edilebilir. Çizmeler ayaktan başlayıp alt bacağın belli bir kısmını kapladığı için su, kar ve soğuğa karşı diğer modellere göre fazla alanı muhafaza eder. Bun sayede korunulan alan artar. Ayakları soğuk ve diğer mevsimsel etkilerinden korumak önemlidir. Bunun yanında ayak sağlığına dikkat etmek unutulmaması gereken bir noktadır. Ebeveynlerin ürün seçimi yaparken çocuklarının ayak boylarına uygun, rahat tabanlı ve kaliteli malzemeden imal edilmiş ürün tercih etmeleri önemlidir. Bebeklerin ayaklarının düzgün gelişim göstermesi için ayakkabı seçimi dikkatlice yapılmalıdır. Ortopedik bebek botu gibi modeller bebeğinizin ayaklarını hem mevsim etkilerinden korur hem de ortopedik tabanı ile düzgün ayak gelişimi sağlar. Aileler bu durumun önemini bilseler bile bazen çocukları ayakkabıyı giymek istemeyebilir. Bu tür durumlar için ise çocukların dikkatini çekecek göz alıcı modelleri tercih edebilirsiniz. Çocuklar tarafından sevilen karakterlerinden olan lol bebek bot ürünü gibi tercihler yaparak kolayca çocuğunuzu ayakkabı giymeye ikna edebilirsiniz. Trendyol üzerinde onlarca dikkat çekici model arasından çocuğunuza uygun olana karar verebilirsiniz.

Her Yaşa Uygun Bebek Botu Seçenekleri

Her Yaşa Uygun Bebek Botu Seçenekleri

Çocukluk dönemi insanın en hızlı büyüyüp geliştiği dönemdir. Bu dönemde ailelerin çocukları için ürün seçerken yaşlarına ve ayak boyutlarına tam uyanları seçmeleri gerekir. Çocuk gelişiminde doğru ürün seçimi önemli rol oynar. Bebeğiniz 1 yaşına girdikten sonra 1 yaş bebek botu tercih etmelisiniz. Ayağa küçük veya büyük olan modeller kullanılması sonucunda yürüyüş bozuklukları ortaya çıkabilir. Bu yüzden ayak boyutuna uygun ayakkabı almak gerekir. Çocuğunuz 1 yaşını bitirdikten sonra 2 yaş , 3 yaş bebek botu satın almalısınız. Çocukların ayağı büyüyeceği için eski ayakkabıları ayaklarına olmaz. Bu yaşlardaki çocuklar için üretilen modeller, artık yürümeye başlayan çocukların ayaklarını destekler ve yürümelerini kolaylaştırır. Bazı çocuklara yaşından bağımsız olarak ayakkabı numarası olarak tercih yapmak gerekebilir. Ayak numarasına bakarak satın almak isterseniz bebek bot 19 numara, 20 numara, 21 numara, 22 numara, 23 numara, 24 numara, 25 numara arasından bebeğiniz için uygun olanı tercih edebilirsiniz. Soğuk ve ıslak hava şartları haricinde farklı amaçlar için de botlar üretilmiştir. Evin özellikle halı olmayan zeminleri kışın soğuk olabilir. Bebeğiniz evin içinde koşuştururken bu alanlara da ayak basar. Bu alanlardan üşümesini bebek ev botu satın alarak önleyebilirsiniz. Bu modeller genelde pofuduk, sevimli ve rahat olurlar. Bu rahatlığı, dışarıda giyilen ayakkabılarda bulmak zordur çünkü ayağı dış etkenlere karşı korurlar. Ev ayakkabıları gibi rahat olmasa da diğer botlara göre rahat olan bebek spor bot ürününü bebeğiniz için tercih edebilirsiniz. Bu ürün hem koruma sağlarken hem rahat bir tercih olur. Karlı zemin veya evde kullanılmak için üretilmiş modeller haricinde, bebek havuz botu da mevcuttur. Bu ürün bebeğinizin hassas ayaklarını havuzun içinde korur. Farklı amaçlar için üretilmiş botları Trendyol’da bulabilirsiniz.

En Şık Bebek Botları

En Şık Bebek Botları

Ayakkabı tercihi yaparken estetik özellikleri de önemlidir. Ayakkabının sağlam ve rahat olması şık olması da önemlidir. Bu özellikleri sağlayan bot modelleri sağlamlığı ve koruması ile sizi, şirin tarzı ile çocuğunuzu mutlu eder. Botlar ihtiyaca göre çeşitli malzemelerden imal edilir. Kullananı sıcak tutması ve ayrıca güzel görüntüsüyle kürkler sıklıkla tercih edilir. Çocuğunuz için ise bebek kürklü kar bot modelini tercih edebilirsiniz. Kara karşı tam koruma sağlarken, göz alıcı görüntüsüyle de çocuğunuzu ve sizi mutlu eder. Klasik olmasının yanı sıra günümüzde de sık sık tercih edilen bebek bot örgü ürünlerine göz atabilirsiniz. Örgü ürünler hoş görüntüsünün yanı sıra sıcak tutması ile uzun yıllardır tercih edilir. Eğer çocuğunuzun tarzını bir üst seviyeye taşımak istiyorsanız bebek deri, lastik, rugan bot satın alabilirsiniz. Genellikle özel günlerde tercih edilen bu tür ayakkabılar, günlük hayatta da kullanılabilir. Hakiki deri ayakkabılar uzun kullanım ömrü sunar ve derinin nefes alması ile ferah bir kullanım sağlar. Özel bir gün için çocuğunuza karizmatik bir ayakkabının üstüne karizmatik bir takımla veya elbiseyle dikkat çeken bir kombin oluşturabilirsiniz. Trendyol’daki farklı bebek bot markaları arasında aradığınız modeli kolayca bulabilirsiniz. Geniş satıcı ve marka yelpazesiyle Trendyol her türlü bütçeye ve ihtiyaca göre ürünler bulundurur. Diğer ebeveynlerin bebek bot tavsiye yorumlarını ve değerlendirmelerini okuyabilirsiniz. Ürünlerin puanlarını inceleyerek müşteriler tarafından tavsiye edilip edilmediğini anlayabilirsiniz. Farklı amaç için üretilmiş botlara göz atabilirsiniz. Sadece yağmurlu günler için dizayn edilenleri karlı günlerde çocuğunuza giydirmeniz tavsiye edilmez. Karlı zemin için üretilenler, kar üzerinde kaymamak ve dengede durabilmek için üretilmiştir. Çocuğunuz için mevsime göre bot tercih ederek sağlıklı ve kaliteli yaşam koşulları oluşturabilirsiniz.

Bebek Botu Nasıl Olmalıdır?

Bebeklerde ilk ayakkabının veya botun doğru seçilmesi, ayakların gelişimi ve sağlığı açısından çok önemlidir. Bebek botları ayak bileğini kavradıkları ve minikleri sıcak tuttukları için tavsiye edilen ürünlerdir. Bebek botlarının nasıl olacağı, yaş grubuna göre değişiklik gösterse de belli sağlık kriterleri her zaman sabittir. Bebek botlarının mutlaka çocuk anatomisi ve sağlığı göz önünde bulundurularak tasarlanan ürünler olması gerekir. Bu açıdan yumuşak tabanlı bebek botları, miniklerin fiziki yapılarına kolay uyum sağlayabilir. Ayrıca bebekler için seçilen ideal bir bot, doğru numara aralığında olandır. Bu açıdan ebeveynler bebeklerin ayak başparmakları ile bot duvarı arasında yaklaşık 1 cm’lik boşluğun olmasına özen göstermelidir. Bebek botları özellikle sıcak mevsimlerde giydirilecekse nefes alabilen kumaş ürünleri tercih etmek fayda sağlar. Böylece bebeklerin hassas ayakları pişik gibi problemlerle yüz yüze kalmaz.

Bebek Botu Kaç Numaradan Başlar?

Tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi bebekler için üretilen botlarda da numara aralığı vardır. 0-6 arası olan bebeklerde ayak uzunluğu genellikle 9-11 cm arasındadır. Bu ölçülerdeki botların numaraları 17-18 olarak ifade edilir. 6-12 ay arasında ise bebeklerin ayak uzunlukları yaklaşık 12 cm’ye kadar ulaşabilir. Bu yaş grubu için genellikle 19-20 numara arası botlar tercih edilir. 12-18 ay arası bebeklerin ayak ölçüleri de yaklaşık 14 cm’ye kadar çıkar. Bu durumda 21-22 numara olan botlar kullanıma uygundur. 18-27 aylık bebeklerin ayak ölçüleri 15 cm’yi bulur. Bu gruptaki minikler için 23-24 numara bot tercih edilmelidir. 2-3 yaşına ulaşmış çocuklar için ise genellikle 27-28 numara bot kullanılır. Bot satın alırken tüketiciler, ayakkabının duvarı ile başparmak arasında yaklaşık 1 cm’lik bir boşluğun olması gerektiğine mutlaka dikkat etmelidir.

Bebek Botu Hangi Renk Olmalıdır?

Bebek botları çocukların enerjilerine ve ruh dünyalarına ayak uyduracak canlı renklerde tasarlanır. Ayrıca miniklerin kıyafet tarzlarına uyum sağlaması açısından koyu renklerde de bebek botları tasarlanır. Bebek botlarında mutlaka olması gereken bir renkten bahsedilmez. Seçimler tamamen anne baba tercihlerinin ve miniklerin ilgi alanlarının ışığında yapılır. Renkli kıyafetler için genellikle; pembe, turuncu, sarı, kırmızı, mavi, yeşil tonlarında botlar kullanılır. Bununla birlikte daha klasik kıyafet çeşitleri için siyah ve kahverengi gibi bebek botlarını görebilmek mümkündür. Ayrıca birbirinden farklı kıyafetlere uyum sağlayacak çok renkli bebek botları da tasarım noktasında tercih edilen ürünlerdendir. Bu botlarla değişik renkteki kıyafetleri kombinlemek mümkündür. Türkiye’nin lider e-ticaret platformlarından Trendyol, miniklerin sağlıklı kullanabilecekleri ve rahatlarını temin eden binlerce bot çeşidini parmaklarınızın ucuna getirir. Siz de Trendyol’dan; sevdiğiniz miniklere uygun, şık ve rahat bir bebek botunu temin edebilirsiniz.