İlgili Kategoriler
Genişlik
Yükseklik
Derinlik
Fiyat
Renk
Materyal
Çekmece Sayısı
Model
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
Ürün Değerlendirmesi
"

Çok Amaçlı Mutfak Dolapları

" araması için 5354 sonuç listeleniyor

İhtiyacınıza Uygun Çok Amaçlı Mutfak Dolapları ve Fiyatları

Yaşam alanlarını düzenli hâle getirmek üzere üretilen eşyaların arasında dolap modelleri de yer alır. Söz konusu ürünler açık hâlde bulunan erzak ve kavanoz gibi eşyaların güvenli bir biçimde muhafaza edilmesini sağlar. Bulunduğu her ortama düzen kazandıran dolapların sık kullanıldığı bölgelerden biri de mutfaktır. Dayanıklı materyallerden üretilen bir dolap modeli, içerisinde kavanoz, baharatlık, ekmek ve benzeri eşyaları bulundurabilir. Mutfaklarda düzen sağlayan bu ürünler sayesinde yemek pişirme esnasında da kolaylık sağlanır. Dolaplar, erzak ya da baharatlara ulaşmak için harcanan süreden tasarruf etmenize yardımcı olur.

Çeşitli markalar tarafından üretilen binlerce çok amaçlı mutfak dolabı bulunur. Söz konusu erzak dolabı modelleri arasında kendinize uygun olan seçeneği bulabilmek için üretim materyali, tasarım ve boyut gibi unsurları göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu ürünler hem şık bir tasarıma hem de kullanışlı özelliklere sahiptir. Sayısız model arasından beklentilerinize cevap verecek olanı bulmak için önceliklerinizi ve ihtiyaçlarınızı iyi belirlemeniz gerekir. Ardından uzun süre boyunca güvenle kullanabileceğiniz çok amaçlı mutfak dolabını kolay bir biçimde bulabilirsiniz.

Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri Nelerdir?

Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri Nelerdir?

Dolap modelleri işlevsel bir kullanım sunar. Şıklık göz önünde bulundurularak üretilen mutfak dolabı modelleri kendi içerisinde; ekmeklik, kiler, sepetli ve çekmeceli olmak üzere farklı kategorilere ayrılır. Çok amaçlı mutfak dolabı ve ekmeklik modelleri kullanıcıya kolaylık sağlamayı başarır. Ekmekleri muhafaza etmek üzere özenle tasarlanan dolapların en önemli özelliği kapalı olmasıdır. Kapaklı bir yapıya sahip ekmeklikler nem ve havanın içeriye girmesini engeller. Böylece ekmeklerin bayatlamadan uzun süre taze kalmasına yardımcı olur. Genellikle dolapların üst kısmı ekmek için ayrılmıştır. Ürünün alt kısmında çatal, kaşık ve bıçak gibi ekipmanların yanı sıra baharatlıkların konulabileceği bölümler de bulunur. Böylece mutfak gereçlerine ulaşmanız kolaylaşır.

Ev & mobilya kategorisinde yer alan kiler dolabı çok amaçlı mutfak dolabı arayanlara hitap eder. Çok amaçlı mutfak kiler dolabının içerisine taze kalması gereken erzaklar konulur. Söz konusu dolaplar erzakları daha iyi muhafaza edebilmek amacıyla rutubete karşı yüksek korumaya sahiptir. Böylece çok amaçlı erzak dolabının içerisinde bulunan besinler uzun süre tazeliğini korur. Bu noktada kuru erzak dolabına gıdaların yerleştirilme süreci de oldukça önemlidir. Poşetlere konulan erzaklar dolabın içerisinde gereksiz bir yer kaplayabilir. Bu nedenle mutfak erzak dolabının içerisinde gerekli bakliyat ürünlerini muhafaza ederken kavanozlardan yardım almak gerekir. Farklı tasarım detaylarına sahip erzak dolabı modelleri arasından bir tanesini seçerek hem şık hem de düzenli bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Mutfak erzak dolapları kategorisinde dikkat çeken bir diğer model de sepetli çok amaçlı mutfak dolabı olarak karşımıza çıkar. Bu ürün özel olarak tasarlanmış sepet bölümlerine sahiptir. Bir kapağa sahip olmayan dolaplar, oksijene maruz kaldığında tazeliğini yitirmeyen gıdaları muhafaza etmek için tercih edilebilir. Örneğin mutfak için çok amaçlı dolap modelinin içerisinde havadan etkilenmeyen meyve, patates ve soğan gibi ürünlere yer verebilirsiniz. Son olarak mutfaklarda sık rastlanan bir diğer model de çekmeceli olandır. Çok amaçlı mutfak dolabı çekmeceli özelliği sayesinde taze kalması gereken ürünleri güvenle muhafaza eder. Bunun yanı sıra havada bulunan toz ve bakteri taneciklerinin temas etmemesi gereken bıçak, çatal ve kaşık gibi ekipmanlara da çekmeceli dolaplarda yer verebilirsiniz. Çekmeceli erzak dolabı diğer modellerin yanı sıra daha uzun ve ince bir tasarıma sahiptir. Böylece çekmeceli çok amaçlı mutfak erzak dolabının içerisinde tek seferde fazla sayıda ürünü muhafaza edebilirsiniz.

Günümüzde mutfak dolaplarını birbirinden ayıran önemli özelliklerden biri de tasarım detaylarıdır. Yeni nesil mutfak dolapları modern ve yenilikçi bir dekorasyon tarzına uyum sağlamak üzere sıra dışı renklere ve kapak tasarımlarına sahiptir. Mutfağınızda sade ve minimalist çizgilere yer veriyorsanız tercihinizi beyaz 6 sepetli çok amaçlı mutfak dolabından yana kullanabilirsiniz. Çok amaçlı beyaz mutfak dolabı ortama sade bir şıklık kazandırdığı gibi diğer eşyalarınıza da uyum sağlamayı başarır. Böylece yaşam alanlarında uzun süre boyunca kullanılır. Bunun yanı sıra işlevsellik sunan bir model arıyorsanız tercihinizi fırın bölmeli kapaklı çok amaçlı mutfak dolabından yana kullanabilirsiniz. Söz konusu ürünlerin orta bölümünde fırınınızın sığabileceği bir açıklık bulunur. Sağlam materyaller ile desteklenen bölüme dikdörtgen ya da kare şeklindeki fırınınızı yerleştirebilirsiniz.

Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modellerinin Boyutları Nasıldır?

Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modellerinin Boyutları Nasıldır?

Çok amaçlı mutfak dolapları konforlu bir kullanım sunması hedeflenerek geliştirilir. Dekorasyona dâhil olan mutfak dolaplarının yeterli gelmediği zamanlarda düzen sağlamak amacıyla kiler ekipmanları devreye girer. Bu noktada bir dolabın işlevini belirleyen en önemli kısım boyutlarıdır. Mutfaklar için özel olarak üretilen çok amaçlı dolap modelleri farklı ebatlara sahiptir. Satışa sunulan mutfak dolaplarının yükseklik değerleri 40 cm’den başlar ve 210 cm’ye kadar devam eder. Mutfaklarınız için makul yüksekliğe sahip bir ürün arıyorsanız tercihinizi 9 sepetli 125 cm çok amaçlı mutfak dolabından yana kullanabilirsiniz. Makul boyutlarda üretilen çok amaçlı büyük mutfak dolabı oda girişinde ve köşelerde kendisine yer bulmayı başarır. Öte yandan daha az eşyaya yer vereceğiniz bir ürün arıyorsanız küçük erzak dolabı modellerini inceleyebilirsiniz. Küçük çok amaçlı mutfak dolabı genellikle daha az sayıda ürünü muhafaza etmek üzere üretilir. Söz konusu modelin sahip olduğu en büyük avantajlardan bir tanesi de her alanda kendisine kolayca yer bulabilmesidir. Küçük mutfak dolaplarını dar bir mutfağınız varsa gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Mutfak dolaplarının işlevselliğini etkileyen önemli hususların arasında genişlik ve derinlik de yer alır. Çeşitli markalar tarafından üretilen dolapların genişliği 29 cm’den 130 cm’ye kadar uzanır. Dolaba yer vereceğiniz alan geniş ise tercihinizi yüksekliği daha fazla olan modellerden yana kullanabilirsiniz. Küçük bir mutfak için dolap satın alıyorsanız dar ürünleri tercih edebilirsiniz. Bir dolabın muhafaza edebileceği eşya miktarını etkileyen unsur ise derinliktir. Eğer çok fazla eşyayı güvenli bir biçimde saklamak ve dış etkenlerden korumak istiyorsanız derinliği 20 cm’den fazla olan bir ürün tercih edebilirsiniz. Ancak bu tür bir dolap almadan evvel ürünün yerleşeceği alanın ölçülerini almanız gerekir.

Çok Amaçlı Mutfak Dolaplarında Kullanılan Materyaller Nelerdir?

Çok Amaçlı Mutfak Dolaplarında Kullanılan Materyaller Nelerdir?

Mobilya kategorisindeki her ürünü bir diğerlerinden ayıran en önemli özellik üretiminde kullanılan materyallerdir. Kaliteli ve uzun ömürlü bir malzemeden üretilen dolap modelleri yaşam alanlarında uzun süre boyunca kullanılabilir. Çok amaçlı dolaplarının üretiminde kullanılan materyaller; suntalam, ahşap, MDF, metal ve plastik olarak sıralanabilir. Suntalam malzeme havada zaman içerisinde oluşan nem ve rutubete karşı maksimum direnç gösterir. Böylece muhafaza edilmesi zor ürünlerin bozulma ihtimalini ortadan kaldırır.

Bunun yanı sıra suntalam dolaplar darbelere karşı da kendisini korumayı başarır. Böylece sarsıntı ya da çarpma gibi ihtimallere karşı uzun süre kalitesinden ödün vermez. Dayanıklı olması amaçlanarak üretilen bir diğer model de MDF dolaplar olarak nitelendirilebilir. Çok amaçlı mutfak dolabı MDF modelleri toz hâline gelmiş ağaç parçalarının yoğun bir biçimde preslenmesi sonu elde edilir. Böylece dış ortamdaki ısı ve nem oranı ne olursa olsun dolabın içerisindeki hava dengesinin korunması mümkün hâle gelir. Bu model, özellikle yazlık bölgelerde yaşayan kişiler tarafından tercih edilir. Nem ve ısı bazı gıdaların tazeliğini kısa süre içerisinde yitirmesine sebep olabilir. Ancak söz konusu materyal kullanılarak üretilen bir dolabı tercih ettiğinizde uzun süre boyunca gıdalarınızı saklayabilirsiniz.

Sağlıklı materyal denildiğinde akla gelenler arasında ahşap malzemeler yer alır. Ahşap erzak dolabı doğal ham maddenin işlenmesi ile elde edilir. Bu sayede ahşap materyal kullanılarak üretilen dolapların içerisinde yer verdiğiniz gıdalar uzun süre boyunca taze ve sağlıklı kalabilir. Bu dolapları uzun süre boyunca kullanmadığınızda dahi havalandırmanıza gerek kalmaz. Ahşap malzemenin en önemli özelliklerinden bir tanesi de kokusuz olmasıdır. Söz konusu materyal gıdaların veya eşyaların üzerinde herhangi bir kalıcı koku bırakmaz. Böylece yaşam alanlarında yer alacak ürünlerin üretim aşamasında sıklıkla tercih edilir.

Mutfak dekorasyonu için makul fiyatlı bir dolap arayanların ilk tercihleri arasında ise plastik erzak dolabı yer alır. Bu materyal diğerlerine nazaran daha hassas bir yapıya sahiptir. Plastik çok amaçlı mutfak dolabı modelleri uzun süre boyunca kullanıldığında bazı deformasyon belirtileri görülebilir. Ancak söz konusu ürünler tavsiye edilen biçimde kullanıldığında ve temizlendiğinde uzun süre boyunca ilk günkü formunu korur.

Dayanıklı yapısı ile öne çıkan bir diğer model ise metal çok amaçlı mutfak dolapları olarak nitelendirilebilir. Söz konusu ürünler, darbelere ve sarsıntıya karşı yüksek bir dirence sahiptir. Bunun yanı sıra ısı ve nemden etkilenmeyen metal dolaplar erzakları uzun süre boyunca güvenle muhafaza etmenize yardımcı olur. Metal mutfak dolapları belirli bir dekorasyon fikrine uyum sağlamak üzere vintage tasarım detaylarına da sahip olabilir. Eskitme görünümlü çok amaçlı mutfak dolaplarını geleneksel bir tarzı benimseyen kişiler sıklıkla tercih eder.

Çok Amaçlı Mutfak Dolaplarının Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çok Amaçlı Mutfak Dolaplarının Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaşam alanlarını dekore etmek üzere satın alınan her üründe olduğu gibi çok amaçlı mutfak dolaplarını tercih ederken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Söz konusu kriterler; kullanım alanı, materyal ve tasarım olarak sıralanır. Bir mutfak dolabı satın alırken öncelikle beklentilerinize karar vermeniz gerekir. Muhafaza edeceğiniz eşya ve gıda sayısı fazla ise çok sepetli dolap modellerini tercih edebilirsiniz. Bu noktada 9 sepetli çok amaçlı mutfak dolabı ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterlidir. Bunun yanı sıra tercihinizi 8 sepetli çok amaçlı mutfak dolabından yana da kullanabilirsiniz. Sepet ya da çekmeceli bir bölmenin yanı sıra ekmeklik de arzularsanız üst bölümü sürgülü modelleri değerlendirebilirsiniz.

Bir mutfak dolabını kullanacağınız süreyi belirleyen en önemli unsur, ürünün üretim aşamasında kullanılan materyaldir. Plastik gibi malzemeler, bakım yapılmadığı ya da fazla neme maruz kaldığı zaman belirli bir süre sonra işlevselliğini yitirebilir. Bu noktada kaliteli ve uzun ömürlü bir dolap satın almak isterseniz suntalam ya da metal modelleri tercih edebilirsiniz.

Çok amaçlı mutfak dolaplarını satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da tasarıma dair detaylar olarak nitelendirilebilir. Tercih edeceğiniz dolabın uzun süre boyunca yaşam alanınızda bulunabilmesi için odanın dekorasyonuna uyum sağlaması gerekir. Sade bir tarzı benimseyen kişiler, genellikle krem ve beyaz renge sahip dolapları tercih eder. Öte yandan rustik ve bohem bir tarzdan hoşlanıyorsanız tercihinizi siyah ya da kahverengi çok amaçlı mutfak dolabından yana kullanabilirsiniz.

Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modellerinin Temizliği Nasıl Yapılır?

Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modellerinin Temizliği Nasıl Yapılır?

Mutfak, evin en çok vakit geçirilen bölgelerinden bir tanesidir. Yemek kalıntıları ve baharatlar, lezzetli yemeklerin çıkış noktası olan bu ortamın kirlenmesine yol açabilir. Özellikle kiler dolaplarında yer verilen baharat ya da bakliyat gibi kuru gıdalar yerleştirme esnasında zemine dökülebilir. Bu nedenle zaman içerisinde kirlenebilen kiler dolaplarının düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Kiler ve çok amaçlı mutfak dolaplarını uzun yıllar kullanabilmek için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta temizliktir.

Dolap kalitesini korumak için kullandığınız deterjandan bezin ıslaklık miktarına kadar her detaya dikkat etmeniz gerekir. Çok amaçlı dolapları temizlerken öncelikle içerisinde bulunan erzak, baharatlık ve kavanoz benzeri tüm maddelerin dışarı çıkarılması tavsiye edilir. Bu esnada baharatları temiz bir kabın içerisine boşaltarak baharatlıkları da arındırabilirsiniz. Daha sonra boşalan dolabın az miktar bulaşık deterjanı ve sirkenin eklendiği bir su yardımı ile hafifçe silinmesi gerekir. Temizlik aşamasında suyun çok sıcak olmaması da önemlidir. Aksi takdirde sıcak su boyayı kaldırarak malzemenin deforme olmasına yol açar. Ilık bir suya batırdığınız bez aracılığı ile tüm dolabı sildikten sonra kapakları da iyice dezenfekte etmeniz gerekir. Son olarak dolaptan çıkardığınız tüm gıdaların son kullanma tarihini kontrol etmeniz önerilir. Tazeliğini yitirmiş ürünleri bir kenara ayırdıktan sonra eşyaları ve gıdaları dolabınızın içerisine yerleştirebilirsiniz.

Çok Amaçlı Mutfak Dolaplarının Fiyatları Nasıldır?

Çok Amaçlı Mutfak Dolaplarının Fiyatları Nasıldır?

Trendyol’da çeşitli markalar tarafından satışa sunulan çok amaçlı mutfak dolapları geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Çok amaçlı mutfak dolabı fiyatları marka, kullanım alanı, materyal, çekmece sayısı ve tasarım gibi unsurlara göre değişiklik gösterir. Çok amaçlı mutfak dolabı modelleri ve fiyatları herkesin bütçesine uygun olacak şekilde belirlenmiştir. Bu sayede kendinize uygun olan ürünü kolayca bulabilirsiniz.

Erzak dolabı fiyatlarını araştırmadan önce ihtiyaçlarınızı ve önceliklerinizi belirlemeniz daha mantıklı olur. Örneğin ahşap şarap dolapları diğer modellerin aksine biraz daha yüksek fiyatlara sahiptir. Bunun yanı sıra özel tasarım ya da çoklu bölmelere sahip mutfak dolaplarının da fiyatları standart modellerden farklıdır. Öte yandan plastik materyal kullanılarak üretilmiş modeller, bütçe dostu fiyatları ile dikkat çeker. Söz konusu ürünler hem birçok dekorasyona uyum sağladığı hem de ulaşılabilir bir fiyata sahip olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilir.

Fiyatı yüksek bir ürünün her zaman için en ideali olacağını düşünmek yanlıştır. Bu noktada önemli olan sizin ihtiyaçlarınız ve dekorasyon tarzınızdır. Örneğin metal materyal kullanılarak üretilen dolapların fiyatları klasik modellere nazaran farklıdır. Ancak söz konusu ürünler, modern bir stile sahip olan mutfaklarda şık bir görünüm yaratır. Eğer yaşam alanınızı rustik ögeler ile dekore etmek istiyorsanız bu tür bir ürün, sizin için doğru bir tercih olmayabilir. Bu nedenle herhangi bir fiyat araştırması yapmadan evvel dolabın bulunacağını odanın dekorasyon unsurlarını göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.

Çok amaçlı dolapların ebatları da fiyatlandırma aşamasında önemli bir role sahiptir. Genişliği ve derinliği fazla olan modeller, daha çok eşya ve gıda muhafaza edilebilmesine imkân tanıyacağı için fiyatları küçük modellere nazaran daha farklıdır. Bir tercih yapmadan önce mutfağınızın ölçülerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Böylece memnun kalacağınız bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Trendyol’da her bütçeye ve zevke hitap edebilecek çeşitli çok amaçlı mutfak dolapları bulunur. Söz konusu modelleri incelerken bütçenize uygun ürünleri değerlendirmek için arama sınırlandırmasından yararlanabilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz dolapları karşılaştırabilir, diğer kullanıcıların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Böylece kendinize uygun olan çok amaçlı mutfak dolabını kısa süre içerisinde bulabilir, alışverişinizi hızlı ve kolay bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

Çok Amaçlı Mutfak Dolapları Hangi Renklerde Mevcuttur?

Çok amaçlı mutfak dolabı modelleri arasında kahverengi ve tonları her dönem dikkat çeker. Aynı zamanda bej rengine sahip modeller de oldukça popülerdir. Bununla beraber son dönemlerde antrasit renk tonu ile dizayn edilen tasarımlar da ön plana çıkar. Ayrıca beyaz ya da krem gibi renk seçenekleri dahi vardır. Bazı modeller ise çift renkli şekilde dizayn edilir. Söz konusu ürünler; göz alıcı şıklığının yanı sıra sağlam ve dayanıklı yapı özellikleriyle uzun ömürlü deneyim vadeder.

Çok Amaçlı Mutfak Dolapları Ne Kadar Dayanıklıdır?

Üretim materyali, boyutu ya da tasarım gibi unsurlara göre özel olarak üretilen çok amaçlı mutfak dolapları kaliteli yapıları sayesinde uzun ömürlü kullanım deneyimi yaşatır. İlgili modelleri uzun yıllar kullanma şansınız vardır. Bu modeller; ekmeklik, kiler, çekmeceli ya da sepetli ürün seçenekleriyle çok amaçlı şekilde kullanılabilir. Ekmekleri muhafaza etmek için özel olarak üretilen kapaklı modeller; nem ve havanın içeriye girmesini önler. Bu sayede ekmeklerinizi uzun süre sağlıklı, hijyenik şekilde saklayabilir. Bu modellerin uzun ömürlü olmasında üretim materyali de büyük oranda rol sahibidir. Kaliteli ve dayanıklı malzemeler ile üretilen seçenekler, uzun süreli kullanımı beraberinde getirir.

Çok Amaçlı Mutfak Dolapları Hangi Boyutlarda Satılır?

Stil dekorasyon tarzıyla ön plana çıkan çok amaçlı mutfak dolaplarının boyutları yaklaşık 40 cm ile 200 cm arasındadır. Mutfağınız için makul ölçüye sahip olan 9 sepetli ve 125 cm ürünleri oda girişine ya da köşelere konumlandırabilirsiniz. Daha az alana yer vermek istiyorsanız küçük erzak dolaplarını tercih edebilirsiniz. Küçük ve çok amaçlı ürünler; daha az sayıda gıdayı muhafaza etmeniz için idealdir. Mutfağınızın dekor ölçüleriyle uyumlu olan genişlik ve derinlik unsurlarını dikkate alarak 29 cm’den 130 cm’e kadar ölçü sunan ürünleri kullanabilirsiniz. Eşya miktarını etkileyen en önemli unsur derinliktir. Çok fazla eşyaya sahipseniz uzun süre emniyetli şekilde saklamak ve dış etkenlerden korumak için derinliği 20 cm’den fazla olan mutfak dolaplarını tercih edebilirsiniz.