"

Beyaz Mutfak Dolapları

" araması için 6262 sonuç listeleniyor

Beyaz Mutfak Dolabı Çeşitleri ile Şık Mutfaklar

Mutfaklarınız için en şık ve farklı dolap tasarımları, oldukça geniş bir yelpazede sergilenmektedir. Bu beyaz mutfak dolabı ürünleri, başlıca ocak ve fırınların yerleştirilmesi ve eşsiz bir dekorasyon sağlaması açısından büyük avantaj sunar. Yenilikçi yapılarıyla kullanıcısına hem estetik bir alan kazandırır hem de uzun ömürlü olmasıyla rahat bir kullanım olanağı tanır. Bu ürün grubunu başlıca 2 farklı sınıfta incelemek mümkündür. Bunları mat ürün çeşitleri ve parlak ürün modelleri oluşturmaktadır. Ayrıca beyaz camlı mutfak dolabı modelleri de son derece eşsiz bir görünüm elde edilebilmesi açısından avantajlı tasarımlardır.

Beyaz Mutfak Dolabı Ürünleri

Beyaz Mutfak Dolabı Ürünleri

Mutfağınızın büyüklüğüne göre uygun bir modeli bulurken hiç zorlanmayacaksınız. Ortamınızı ferahlatacak ve farklı bir hava kazandıracak olan dolap çeşitlerinden çok memnun kalacaksınız. Mutfağınıza en çok yakışacak olan tasarımı kolaylıkla bulabilir ve beğendiğiniz ürünü tercih edebilirsiniz. Genel itibarıyla evlerde tercih edilen düz beyaz mutfak dolabı tasarımları hemen her mutfak tipinde eşsiz bir uyum oluşturabilir. Minimal bir görünüm sunmalarıyla da oldukça modern bir tasarım elde etmiş olursunuz. Beyaz mutfak dolabı modelleri üst dolap ve tezgâh altı dolap setleri halinde farklı ebatlarda ürün çeşitleri olarak karşınıza çıkacaktır.

Beyaz Ahşap Mutfak Dolabı Modelleri

Beyaz Ahşap Mutfak Dolabı Modelleri

Bu ürünler kapaklı ya da kapaksız raf sistemleri şeklinde bulunmaktadır. Öncelikle tezgâh üstü mutfak rafı çeşitlerinden söz edilecek olursa, sade ve kapaksız tasarımların son derece modern bir görünüm sunduğunu belirtmek gerekir. 3 raflı olan bu ürün çeşitleri, başlıca kupa, şekerlik ve küçük aksesuar koymanız açısından değerlendirilebilir bir dizayna sahiptir. Bu tasarımlar genel itibariyle melamin kaplı yonga levha malzemeden imal edilmektedirler. Mat beyaz mutfak dolabı ürün grubunda çok farklı tarzda modeli bir arada bulabilirsiniz. Monte – demonte sağlayan pratik aparatları sayesinde kolaylıkla kurulabilir veya sökülebilir. Yarım metreye yakın bir yüksekliğe sahip olan bu ürünler aynı ölçülerde uzunluğa ve 20 cm’ye yakın bir derinliğe sahiptir. Bu ölçüler hem yer kaplamayan hem de kullanışlı birer raf sistemi olmalarını sağlar niteliktedir. Değerlendireceğiniz alan üzerinde hacim kaybı oluşturmayacaklarından emin olabilirsiniz. Suntalamdan imal edilen çok amaçlı büyük mutfak dolapları ise içerisine çeşitli mutfak gereçlerini dizmeniz açısından oldukça kullanışlı kapaksız bir başka ürün modelidir. 4 raftan meydana gelen bu beyaz mat mutfak dolabı tasarımları hiçbir surette kanserojen içerik barındırmaz. Üretiminde kullanılan suntalam ahşap malzemesi, Avrupa E-1 kalite standartlarına uygundur. Yükseklikleri yaklaşık 1 metre kadar olup, ortalama bir tabağın rahat sığabileceği kadar da derinlikleri bulunmaktadır. Kapaklı beyaz ahşap mutfak dolabı tasarımları içerisinde 1,5 metre yüksekliğe kadar büyük boy mutfak dolapları bulabilmek mümkündür. Üst kısımda 2 kapak, alt kısımda 2 kapak olmak üzere tasarlanan bu ürünlerde üst kısım daha küçük hacimli olarak imal edilmektedir. Vida, aksesuar ve çeşitli bağlantı parçaları bu ürünlerin montajını yapmanız adına ürüne dâhil olmaktadır. Mat beyaz mutfak dolabı ürünleri kadar parlak tasarımlar da kullanıcıların çok ilgisini çeken ürün grubu içerisindedir. Benzer modellerin her birini parlak tasarımda ürünlerde de bulabilmek mümkündür.

Beyaz Mutfak Dolabı Özellikleri

Beyaz Mutfak Dolabı Özellikleri

Eğer beyaz mutfak dolabı nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız, öncelikle yapılarını uzun süre koruyabilmeniz için silmek suretiyle temizlemeniz gerekmektedir. Ahşap materyalli ürünler olduklarından bol suya maruz kalmaları gibi bir durum karşısında şişmeleri ve benzeri deformasyonla karşılaşmaları söz konusudur. Ayrıca üzerinde yer alan koruyucu tabakası sayesinde beyaz mutfak dolabı temizliği konusunda hiç zorlanmazsınız. Herhangi bir lekenin olması durumunda silerek kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Dolayısıyla nemli bir bez kullanmak suretiyle zahmetsizce temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İster mat isterse de parlak beyaz mutfak dolabı tasarımı olsun, iki tür ürünün de yüzeyi aynı biçimde rahatlıkla silinebilir. Özel raf yapılarından imal edilen bu dolapların üzerine tasarımına göre kavanoz, tabak, şişe veya baharat takımı koyulabilir. Yapılarına ve boyutlarına göre zeminde, tezgâh üzerinde veya duvara sabitlemek suretiyle kullanılan pek çok tasarım bulunmaktadır. Sadece ahşaptan meydana gelen modeller bulunmamakta, aynı zamanda beyaz cam mutfak dolabı tasarımları da farklı kullanım alanlarına göre çeşitli yapılarda sizlere sunulmaktadır. Beyaz mutfak dolabı fiyatları modelden modele farklılık gösteriyor olsa da bütçenize hitap eden, mutfağınıza uygun bir ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Çamaşır makinesi dolabı, fırın dolabı ya da sadece tabak – kavanoz dolabı gibi şık ve modern tasarımları Trendyol'da her zaman inceleyebilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dolabına Hangi Renk Tezgah Olur?

Beyaz mutfak dolabına en uygun mutfak tezgahı siyah renk olur. Bu tasarımlar ile siyah granit ya da mermer tezgahlar oldukça popülerdir. Siyah, beyazla kontrast yaratıp modern bir görünüm sağlar. Ayrıca lekelere karşı dayanıklıdır. Bu nedenle mutfak işleri sırasında pratik bir seçimdir. Gri tezgahlar da beyaz mutfak dolapları ile uyumlu bir seçenektir. Açık gri tonları, modern bir estetik sunar. Koyu gri tonları, daha dramatik bir görünüm sağlar. Beyaz tezgahlar, beyaz dolaplarla uyumlu bir seçenek olabilir. Ancak yüksek bakım gerektirir. Beyaz tezgahlar, herhangi bir leke ve kirin gösterilmesi açısından hassastır. Bu nedenle temizliğine özen gösterilmelidir. Sentetik malzemelerde beyaz tonlar, doğal taşlardan daha kolay temizlenebilir.

Beyaz Mutfak Dolabına Hangi Renk Duvar Boyası Uygundur?

Beyaz mutfak dolaplarına uygun duvar boyası rengi, pastel tonlar olur. Pastel tonlar, beyaz mutfak dolapları ile uyumlu bir seçenek olabilir. Açık pembe, mint yeşili, açık sarı ya da lavanta gibi hafif tonlar; mutfağa canlılık ve ferahlık katar. Ayrıca pastel tonlar, mutfağı geniş gösterir. Aynı zamanda sıcak bir atmosfer yaratır. Gri tonlar, beyaz mutfak dolapları ile harika bir kontrast oluşturabilir. Açık griler, modern görünüm sunar. Koyu griler ise daha dramatik bir görünüm sağlar. Gri tonlar, beyaz mutfak dolaplarına sıcaklık katar. Ayrıca mutfağa sofistike bir görünüm verir. Krem renk tonları da beyaz mutfak dolapları ile uyumlu bir renktir. Krem rengi, beyaza sıcaklık katıp mutfağa rahat bir atmosfer verir.

Beyaz Mutfak Dolapları Kullanışlı Mıdır?

Beyaz mutfak dolapları ferah ve modern bir görünüm sağladıkları için pek çok ev sahibi tarafından tercih edilir. Bu tasarımlar, diğer renkli dolaplara göre daha kolay temizlenir. Leke ve kirler daha belirgin olduğu için sık temizlik yapmanız gerekebilir. Ancak temizlemesi daha kolaydır. Beyaz mutfak dolapları, ortama ferah bir hava katar. Ayrıca küçük mutfaklarda daha geniş ve ferah bir alan hissi yaratır. Aydınlık ortam sağlayarak mutfağınızda enerjik bir atmosfer yaratır. Beyaz mutfak dolaplarını renkli aksesuarlarla kombin yaparak canlı ve dinamik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Renkli çekmece kulpları, mutfak havluları, tabak setleri veya duvar dekorasyonları, beyaz mutfak dolaplarının sadeliğini bozmadan canlandırıcı bir hava sağlar. Beyaz mutfak dolapları, doğru malzemeler kullanılarak yapıldığında çizilmeye karşı oldukça dayanıklıdır. Yüksek kaliteli malzemeler kullanıldığı takdirde uzun yıllar boyunca kullanılabilir.